Gratis duik in Noordwijkse overdekte BEWONERS BERKENLAAN MOGEN TOCH DAKKAPELLEN BOUWEN Koor-kring-nieuwe-stijl met enthousiasme van start Voorschoten wil dorpsvreemd" verkeer weren Nu ook openbaar kleuteronderwijs in Voorhout Weekmarkt moet voor meer leven zorgen in oude centrum Leiderdorp PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 FEBRUARI 1975 NOORDWIJK De Noord wijkers mogen een uur gratis zwemmen. Op deze wijze krijgt de bevolking in het week einde van 1 en 2 maart a.s. gelegenheid bezit te nemen van het nieuwe Sportfondsenbad aan de Nieuwe Zeeweg. De officiële opening van het gehele complex is vastgesteld op zaterdag 10 mei a.s. Met internationale zwemwedstrijden zal dan ook de buitenaccommodatie in gebruik worden genomen. In dit weekeinde zullen in het overdekte gedeelte de nationale kampioenschappen kunstzwemmen worden ge houden. Over hetgeen rond de officiële opening te gebeuren staat volgens nog nadere mededelingen. Vrijdagavond. 28 februari a.s. is er eerst een rondleiding voor genodigden en van 9 uur af kan de Noordwijkse bevolking uiteraard zonder kosten een kijkje komen nemen in het overdekte zwembad, dat in tegenstelling tot de traditione le bouw, nu eens niet klinisch wit van kleur is. De beide architecten, ir. W. F. Schaarberg en ir. J. W. van der Scheer hebben namelijk de voorkeur gegeven aan een kleurencombi natie van donkerbruin hout, oranje muurtegels, okergele deuren en op de vloer anti-sliptegels in terra-cotta kleur. Bij de bouw en inrichting is rekening gehouden met gehandi capten. Zowel naar de ingang als naar de recreatieruimte en het platform bij de baden, is een helling aangebracht voor invalidenwagens. Verder zijn er voor invaliden speciale klee- druimten en voor hen geschikte toiletten, die als hypermo dern kunnen worden beschouwd. De overdekte accommodatie omvat een groot bad van 25 bij 15 meter in diepte oplopend van 1.10 tot 3.50 meter, en een bad van 10 bij 16 meter, in diepte variërend van 40 tot 90 cm. Dit laatste bad is bij uitstek geschikt voor recreatie van ongeoefende zwemmers en het geven van zwemlessen. In het diepe bad is een springplank van 1 meter aangebracht. In beide baden gaat het water, dat met chloor en andere middelen wordt gedesinfecteerd, via een zogenaamd highlight gesloten filtersysteem in een circulatietijd van ongeveer drie uur rond. Dit betekent dat per drie uur het water geheel is ververst. De temperatuur van het water schommelt tussen de 24 en 26 graden. Voor scholen en verenigingen zijn vier gemeenschappelijke kleedruimten aanwezig en voor de individuele bezoekers tweemaal veertien wisselcabines met een zeer grote berging van kleding. Voorts zijn er grote gemeenschappelijke doucheruimten, maar ook individuele douchegelegenheden. Vanzelfsprekend bevat het complex ook ruimten voor het personeel en de EHBO Links bij de ingang van het overdekte zwembadgedeelte vindt men de directiekamer en aan dezelfde kant, recht tegenover de eilandkassa's, de ingang naar de sauna. Deze heeft een capaciteit van twintig personen. Zij omvat twee cabines: één met een temperatuur van 80 graden en één met een temperatuur van 100 graden. In de sauna zijn twaalf voetenbakken, koude en warme rondstalen douches, bene vens een dompelbad van 2,50 bij 2,50 meter en een diepte van 1.80 meter. Verder vindt men in het sauna-gedeelte een massagekamer en een rustruimte met tien zogenaamde relax- Nabij het kassa-eiland is de keuken en een restaurant gesitueerd. Het restaurant is ook van buitenaf toegankelijk. Aan de lange zijde van het bad, waar men een prachtig uitzicht heeft op de buitenaccommodatie, is een recreatie ruimte, waar bijvoorbeeld tafelvoetbal en tafeltennis kunnen worden gespeeld. Langs de glazen wand staan verwarmde banken. Aan dezelfde zijde, in de hoek bij het ondiepe bassin, is het solarium gebouwd. De toegang tot de beide solaria-stralers wordt als het ware gemarkeerd door de centrale badmeester- spost in de zaal, welke uitzicht geeft naar alle kanten. Voor het gratis zwemmen heeft men de volgende indeling gemaakt Zaterdag 1 maart kan men terecht van 910.30 uur, van 11 tot 12.30 uur, van 14 tot 15.30 uur en van 16—17.30 uur. Op donderdag 27 en vrijdag 28 februari tussen 11 en 14 uur en tussen 16 en 18 uur kan men gratis nummers afhalen bij de kassa. Zondag 2 maart kunnen Noordwijkse gezinnen gratis zwem men van 11 tot 12.30 uur en van 14 tot 15.30 uur. Behalve op de reeds genoemde dagen en uren kan men voor dit doel gratis nummers afhalen tijdens het kosteloze bezoek op vrijdagavond, 28 februari en zaterdag tijdens het vrije zwem men. Zondags hebben kinderen alleen toegang onder geleide van volwassenen. Afdeling Lisse: ,,KVP moet zich beter verkopen" Van onze correspondent LISSE „De KVP moet zich beter leren verkopen." Dit stel de de heer Arrachart op de jaarvergadering van de KVP af deling Lisse. De partij stelt zich zijns inziens te bescheiden op. Deze houding zou zijn oorzaak vinden in onzekerheid binnen de partij over eigen homogeni teit In zijn openingswoord ging voorzitter De Boer uitvoering in op de totstandkoming van het CDA. „Het moet net als bij ver loofden uit het hart komen. Pas dan kan de „trouwdag" worden vastgesteld." De heer De Boer toonde zich een voorstander van het in het leven roepen van een politiek café, waardoor meer mensen bij de politiek betrok ken kunnen worden. Het raadslid Van der Berg zette uiteen hoe de gemeenteraads fractie werkte. Over de prakti sche politiek van de partij zei hij dat de KVP altijd voor door stroming bij woningbouw is ge weest. De in aanbouw zijnde 84 koop-woningen en de spoedig gereed zijnde zestig woningwet woningen noemde hij een stap in de goede richting voor de woningzoekenden. Aan het einde van de vergade ring werd besloten te komen tot de oprichting van enkele werk groepen, waarin landelijke en gemeentelijke politiek zal wor den besproken. In de toekomst zal de KVP vergaderingen be leggen met gerichte onderwer pen, waarbij als voorbeeld „het CDA" werd genoemd Vastenactie in Pancratiuskerk Van onze correspondent SASSENHEIM '- Het dekenaat Bollenstreek heeft voor de vas tenactie een eigen project aan gevraagd. Het toegewezen pro ject is in Zaire. Ter ondersteu ning van dit zijn in de Pancra- tius-kerk twee symbolische put ten geplaatst waarin de paro chianen hun gaven kunnen de poneren. Het streefbedrag voor het ontwikkelingsproject is tien duizend gulden. Korenavond in Boskoop Van onze correspondent BOSKOOP In de gerefor meerde kerk aan de Zijde in Boskoop organiseren "Die Gou we Sanghers" vrijdagavond een grote zangcontactavond met deelname van een groot aantal koren, die elk in een optreden van tien twaalf minuten werk naar eigen keuze zullen uitvoe ren. De doelnemende koren zijn: het koor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, Het Bethelkoor, het dames- en gemengd koor Hosanna, het hervormd kerkkoor, het her vormd meisjeskoor, het Bos- koops Kamerkoor, het gerefor meerd kerkkoor, het R.K. kerk koor en het bejaardenkoor. De zangavond begint om half acht en de toegangsprijs is 2,50. Veiling GROENTEVEILING LEIDEN (19-2) - Andijvie 163-178; Snijbonen 930-980 Kroten gekookt 70; Boerenkool 26 30; Rode Kool 19-24; Gele kool 18-19 Groene kool 25-27; Prei 88-90; Rabar ber 156-159; Spinazie 192-213; Stool sla 59-61; Spruiten A 102-106; Sprui ten B 114-118; Spruiten C 105-106 Uien grof 21-22; Witlol 215-225; Kom- kommers AA 117; Komkommers A 111; Kon kommers B 94-95; Kom kommers C 83-85; Komkommers D 73-75; Kon kommers E 62-63; Sla zwaar 19-24; Selderij 32-36. Van onze correspondent SASSENHEIM De bewoners aan de Berkenlaan mogen toch hun dakkapellen bouwen. Het voorstel van B en W het beroepsschrift van de bewoners af te wij zen kreeg negen tegen- en drie voorstem- merss tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering. De toelichting van wet houder Westerbeek over de totstandko ming van het voorstel mocht dit niet verhinderen. „Als het voorstel van B en W wordt afgewezen, zal het in de toe komst niet gemakkelijk zijn te werken", waarschuwde de wethouders de raad. Het voorstel van B en W het beroepschrift van de fa. O. Rotteveen Zn. tegen de weigering van B en W om haar bollenma- gazijn voor maanden te verhuren aan het meubel- en tapijthuis Bijl, ongegrond te verklaren vond meer weerklank in de raad. Burgemeester Kret stelde duidelijk dat een dergelijke verhuur tegen het be stemmingsplan ingaat. Tevens zou de plaatselijke middenstand schade worden berokkend. De gemeente zal aan Gedeputeerde Staten een brief sturen, waarin wordt aangedron gen op strengere voorwaarden in een nieuw contract met J. H. Menten. Het contract behelst het ontgronden van de Klinkenberg-polder. Mevrouw Henstra (Progressief Sassenheim) wees erop dat in het bestemmingsplan het terrein aangewe zen is als recreatiegebied en dat verzilting ernstig gevaar voor de natuur kan opleve ren. Burgemeester Kret zal in nader beraad gaan over een eventueel deelnemen aan het Samenwerkingsverband Bollenstreek. Dit deelde hij mee naar aanleiding van vragen van mevrouw Henstra. „In Sassen heim is er altijd een politieke wil geweest om mee te doen maar het moet wel zinvol zijn", aldus de burgemeester. Hiermee doelde hij op een spoedige totstandkoming van een gewestwet, waarmee de gemeenten enige zekerheid krijgen over wat van ho gerhand wordt verlangd. De stemmen staakten bij het voorstel van B en W de Leidse Telefonische Hulpdienst geen subsidie te verlenen. „Het gaat niet om het geld", zei burgemeester Kret. „Maar ik betwijfel of Sassenheimers ge bruik maken van de dienst." Er zal nader op de zaak worden teruggekomen. Van o e correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Maandagnacht is.ingebro ken in een bouwkeet aan het Groenoord. Er werd voör 2000 aan gereedschappen meegenomen. „Zoeterwoude De heropge richte koorkring van het deke naat Zoeterwoude is gister avond voor het eerst naar bui ten getreden met een bijeen komst voor jongerenkoren in de Christus Dienaarkerk. Daarbij was het jongerenkoor .Manna" uit Naaldwijk o lv. van pastor De Jong te gast. Het bracht met een eigen combo een repertoire van nieuwe liederen, dat met veel enthousiasme werd ontvan gen. Het publiek haakte al snel in op de zang. Vooral bij de canons kwamen de stemmen goed los. Men kon het dan ook niet nala ten om aan het einde het prettig in het gehoor liggende en vlot te zingen „I love the Father" nog eens te herhalen. Tussen de bedrijven door gaf pastor De Jong nog een aantal praktische tips over het maken van teksten, de keuze van de liederen, het repeteren en de samenwerking tussen koor en combo. Hij bena drukte nog eens dat elke jonge renmis een feest moet zijn en dat dit ook tot uitdrukking moet komen in de zang. Hij kan daar bij beschikken over een om vangrijk koor waarbij ook een flink aantal jonge i Van onze correspondente VOORHOUT - Wethouder IJdo opende gisteren officieus de eerste openbare kleuterschool van Voorhout, „De Boekhorst". De kleu ters worden aanstaande maandag verwacht in de vergaderruimte van de basisschool. In augustus hoopt men in de nieuwe school te kunnen starten. De aanbesteding heeft inmiddels plaatsgehad. Het nieuwe gebouw gaat uit twee lokalen en een speellokaal bestaan. Gisteravond waren de ouders bijeen om het nieuwe kleutermeubi- lair en het door de pas benoemde hoofdleidster, Mevrouw Straa thof, aangekochte materiaal te bewonderen. Tevens kregen zij een toelichting op de onderwijsmethode, die de hoofdleidster wil gaan volgen. De zeventien kleuters die maandag verwacht worden, zullen de bouw van de nieuwe school op de voet gaan volgen. Met waardeloos materiaal gaan zij in de klas „meebouwen". VOORSCHOTEN - Voorschoten wil het wijkvreen d verkeer in Adegeest en Nassauwijk weren. Volgens tellingen maken ongeveer 2.500 auto's gebruik van de wijkwegen «en ongeveer 18.000 tot 20.000 volgen de officiële verkeerstraverse (Kon. Julianalaan- Leidseweg). Volgens een plan zal de Bachlaan gedeeltelijk afgeslo ten worden, waardoor alle verkeer gedwongen wordt via de Leidseweg te gaan. Mr. Begeer (VVD) toonde zich gisteravond in de raadscommissie openbare werken een tegenstander van de wijkbewoners die menen het over hun wegen te zeggen te hebben. Het gaat volgens de heer Begeer niet aan, om anderen op te zadelen met auto's. Wijkaders zijn gebouwd met gemeenschapsgeld en zijn er ook voor het verkeer van de ene wijk naar de andere". Mr. Goosens (PPV) wilde niet het wijkvreemde verkeer, maar het dorpsvreemde verkeer we ren. Mr. Scheele (CDA) zag toch liever het doorgaande verkeer via de verkeerstraverse. Hij zag graag een verkeerstelling op verschillende tijdstippen, „want bij die 2500 auto's in de beide wijken zitten ook de auto's van de moeders, die kinderen naar school brengen en de met auto's winkelende vrouwen". De heer Iestra (PCC) meende dat de Leidse Baan de enige oplossing is om al het doorgaande verkeer uit de richting Leiderdorp n; Den Haag te leiden. Mr. Begeer (WD) vond het erg vreemd om terwijl de verkeer straverse al overvol is, nog meer verkeer via een gedwongen om leiding naar het centrum te de legeren. Hij -wees erop dat tijdens de spits in de huidige situatie bij de Raadhuisverkeer slichten soms 80 tot 100' meter auto staat te wachten. Wethouder Eveleens (PPV) deed de toezegging spoedig met afgerond voorstel te komen, om dat er een barrière gemaakt moet worden voor het sluipver- keer door de wijken tijdens de spitsuren. Indien de Leidse Baan definitief afgevoerd wordt, kan Voorschoten niet zonder een onderdoorgang bij de spoorbaan. De commissie was niet erg ent housiast over een toetreding tot een gemeenschappelijke rege ling „Milieuzorg centrum Rand stad". Er zal eerst overleg ge pleegd worden met de gemeen ten in de regio. Het postkantoor is onbereikbaar voor invaliden door de snelle oploop van de inrit. Terwijl het postkantoor van binnen zonder drempels is, staat het gebouw erg hoog. In samenwerking met de P.T.T. zal getracht worden het kantoor beter toegankelijk te maken voor invalidenwagens en ook kinderwagens. Van onze correspondent LEIDERDORP De instelling van de weekmarkt zal een van de belangrijkste onderwerpen zijn die de raad in zijn ver gadering van maandag 24 februari krijgt te behandelen. Een voorstel van b en w over te gaan tot reactivering van het oude centrum van de gemeente werd midden vorig jaar gelanceerd. Dit plan behelst, behalve de instelling van een weekmarkt in de Hoofdstraat, ook een reconstructie van deze straat. Het ligt in dc bedoeling van het college hier een voetgangersge bied te maken. verschillende raadscommissies. Overal was men daarbij enthousiast over deze voor stellen. De raad zal waarschijnlijk maandag ook besluiten het deel van de Laan van Ouder zorg tussen de Van der Valk Boumanweg en de Van Poelgeestlaan te asfalteren. De commissies verkeer en vervoer en finan ciën hadden eerder geen bezwaar tegen dit voornemen. Vanavond zal de commissie ruimtelijke ordening zich hierover nog moeten uitspreken. Daar zullen naar ver wachting ook geen bezwaren rijzen tegen deze asfaltering. Als het aan b en w ligt komt er op het terrein van de voormalige gashouder aan de Kerklaan een speelterrein voor de jeugd. Bij de opzet van het terrein is door de dienst gemeentewerken rekening gehou den met de gebleken wensen van de bewo ners ter plaatse. De raad zal ook een beslissing moeten nemen over de toelating in de raad 1 Jeanette Tas (PvdA) en Jan Gordijn (PPR/D'66). Zij züllen in de raad de plaat sen in gaan nemen van respectievelijk Marietje van der Molen en Riet Uhlenbeck. Deze verlaten de raad na de vergadering van dinsdag 25 februari; een vergadering waarin de begroting voor 1975 zal worden behandeld. Veel belangstelling voor inboedelveiling Kasteel Oud-Wassenaar WASSENAAR De eerste dag van de veiling van de inboedel van de dependance van Kasteel Oud-Wassenaar heeft veel pu bliek getrokken. „Zowel kopers als verkopers kwamen goed aan bod", vertelde de heer De Koo- gel, een van de veilinghouders. Gisteren zijn onder meer enkele bankstellen en perzen van eige naar gewisseld. De prijzen die werden geboden, noemde de heer De Koogel alleszins accep tabel „met uitschieters naar on der en naar boven". Vandaag kwam de horeca aan bod. Vanavond zullen de wijnen worden geveild, waaronder de champagne-rose, die bij de brui loft van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhoven op tafel stond. Donderdag en vrijdag is de beurt aan slaapkamerinte- De inboedel van de dependance van Kasteel Oud-Wassenaar wordt geveild, omdat het kasteel geen dienst meer doet als hotel, maar als trefcentrum. In de de pendance was het eigenlijke ho- telbedrijf gevestigd. Leerlingen uitvoering Streekmuziek- school Van onze correspondent OEGSTGEEST Leerlingen van de Streekmuziekschool in Oegstgeest geven morgen een uitvoering in het Gemeentecen trum aan de Lijtweg. Op het programma staan bijdragen uit de AMV- en Offklassen. Voorts kan men kennis maken met een strijkersensemble en de zang klas van Leny Stevens. De toe gang tot deze uitvoering, die om half acht begint is gratis. V oorrangssplitsin- gen in Stompwijk Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Burgemees ter en wethouders hebben be sloten de kruisingen Dr.v.- Noortstraat-Huyssitterweg en Dr.v.Noortstraat-Westeinder- weg tot voorrangssplitsing te verklaren waarbij het ver keer op de Dr.v.Noortstraat voorrang zal hebben. Gedepu teerde Staten zal worden ver zocht eenzelfde maatregel te nemen voor de kruisingen Stompw i jkse weg-Kn iplaan en Dr.v.Noortstraat-Tuin- bouwweg. De invoering wordt nodig geacht omdat het verkeer op de Stompwijkseweg en de Dr.v.Noortstraat in veel geval len geen voorrang geeft aan het verkeer vanuit rechts gele gen wegen. Die zijwegen val len namelijk slecht op vanwe ge het grote aantal uitritten die eveneens via bruggen op de betrokken wegen aanslui ten. Rijnsburgse Damclub veertig jaar Van onze correspondente RIJNSBURG - De Rijnsburgse damclub bestaat op 1 maart veertig jaar. Ter gelegenheid daarvan zal de toneelgroep ,,'t Centrum" een uitvoering van het blijspel „Laat mij maar be gaan" geven. Na afloop van de toneeluitvoering kunnen de dammers dansen op muziek van „De Oldtimers" uit Beverwijk. In het kader van de jubileum viering hoopt de damclub in augustus de wereldkampioen dammen, Ton Sijbrands, in Rijnsburg te kunnen ontvangen. Hij zal de damwedstrijd in de dan geplande feestweek opluis teren. De Rijnsburgse Damclub is in de omgeving geen onbekende. Het eerste tiental speelt in de provinciale hoofdklasse. Het tweede en derde boeken goede resultaten in het Leidse district. Actie voor ontwikkelingspro jecten Van onze correspondent SASSENHEIM - De gezamenlij ke protestantse kerken in Sas senheim, De Kaag, Voorhout en Warmond voeren van 16 tot 23 februari actie voor twee ontwik kelingsprojecten. Het ene project is de Jalimo-val- lei in West-Irian. Sinds 1969 is zuster Huistra daar werkzaam. Zij verleent medische hulp en leidt inheemse verpleeghulpen op. Om haar werk financieel mogelijk te maken is een bedrag van 30.000,- nodig. Het andere project is Salib Pu- tih op Midden Java. Ook voor dit project wil men 30.000.- inzamelen. Het bedrag wordt besteed aan huisvesting van da klozen, het opleiden van wees kinderen en het verlenen van onderdak aan invaliden en ou den van dagen. Honderdtwintig vrijwilligers zullen deze week op stap gaan om het streefbedrag van 60.000,- op te halen. Wan neer er tien procent meer wordt gegeven dan bij vorige acties, kan het bedrag bijeen worden gebracht

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4