Ook sprookje van Nora Bakker uit Notten niet bang voor fluitconcert in Diekmanstadion ïarm Kuipers favoriet!Maar zes ran Leen Pfrommer ATJE KEULEN BLIJFT SNEL Krikke bracht met hattrick tam HYS-Intervam op dreef Nederlanders uitgeschakeld Geen sancties tegen India inn Retourtje doelman Stroomberg (ADO) noodgreep Utrecht teams in rolhockey- competitie UEFA wees protest Derby County af CANADESE OVERWINNING VAN 7-6 Van Herp op kop Sportwereld Alleen Panman moeite in tennisstrijd 'ZATERDAG 15 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT picin CALCUTTA Wereldkam pioenschappen tafeltennis zijn geen sprookje. Zelfs niet in India. Daarom is het ver haaltje van Nora Bakker sinds gisteren uit. In drie ga mes verloor Nederlands meest opvallende speelster van Ts- jeng Hoeai Jing, Chinese en onlangs Aziatisch kampioene geworden. Tsjeng Hoeai Jing kwam overigens niet in de kwart-finales, want zij trof op haar pad de Joegoslavische Erzebet Palatinus. Niet alleen Nora Bakker, maar de hele Nederlandse ploeg, kan zich verder op het troost- toernooi werpen. Nico van Slobbe, de laatst overgebleven enkelspeler ontmoette Anton Stipancic, die Van Slobbe niet als een werkelijke hindernis beschouwde, maar wel uiterst CALCUTTA^ De Internatio- j nale Tafeltennisfederatie (ITTF) heeft gisteren tijdens een bijeenkomst in Calcutta zijn spijt betoond over de om- j standigheden die het Israël en Zuid-Afrika onmogelijk maak ten deel te nemen aan de strijd om de wereldkampioenschap pen in Calcutta. Het congres van de ITTF ging echter niet over tot sancties tegenover gastland India. Dit ondanks het verlangen daar- geconcentreerd speelde en ge makkelijk won. Ook in de dubbelspelen verdwenen giste ren alle Nederlandse namen van de wedstrijdroosters. Nora Bakker is de strijd tegen de Chinese overmacht aange gaan met een geweldig enthou siasme. Haar spelopvatting was uitstekend, haar conditie voorbeeldig, maar zelfs deze kwaliteiten gevoegd bij haar ontembare inzet waren niet voldoende om het door nie mand verwachte succes te pro longeren. Nora Bakker heeft aan haar drie overwinningen in het da mes dubbelspel geen vierde triomf kunnen toevoegen. De gelegenheidscombinatie met Claude Follet trof het Franse kampioenspaar Claude Berge- ret en Brigitte Thiriet. Voor Bert van der Helm en Nico van Slobbe was weinig eer te behalen in het duel met Strokatov en Boernasian uit Rusland, 14—21, 12—21 en 15—21. Van der Helm speelde ook wat mat 'samen met de aan haar knie geblesseerde Son ja Heltzel. Het Roemeense paar Gheorghe/Moidaval zou zelfs met honderd procent fitte Nederlanders weinig moete hebben gehad. Ook het andere Nederlandse gemengd dubbel werd uitge schakeld. Herman Hopman en Nora Bakker konden niet op tegen het sterke Zuidkoreaan- se paar Li en Son. De wereldkampioenen in het herendubbelspel Stellan Bengtsson en Kjell Johansson zijn in de tweede ronde van het hoofdtoernooi uitgescha keld door het Indonesische paar Oetomo/Soetedja: 11—21, 21—15, 24—22, 21—19. In het herenenkelspei, waarin Euro pa bij de laatste zestien stérk is vertegenwoordigd met tien man, is de beste Europeaan uit het toernooi, de Europese kampioen, de Tsjech Milan Orlowski. Hij had nog steeds hinder van zijn maag en dar men en maakte geen game tegen de Japanner Takashima. Verrassender nog was de slachting onder de geplaatste dames. Slechts drie van de eerste acht bereikten de kwart-finales en onder dat achttal is weer Maria Alexan- dru, die al een generatie lang wereldkampioenschappen speelt en ook in het warme Calcutta voor 10.000 toeschou wers als de „moeder van het Europese tafeltennis" door drong tot de kwart-finales. toe bij enige Eu Wel werd Rang voorzitter van bond, verslagen lie tweede voo ITTF. landen, rtamanujan, Ie Indiase •or de func- Nico van Slobbe ondervond, dat de Joegoslaaf Anton Stipancic (foto) in grote vorm verkeert. portcommissie KNWU 'an der Molen oorzitter EN HAAG Het hoofdbe de Koninklijke Ne- srlandsche Wielren Unie heeft zijn vergadering van gister- rond de heer P. van der Molen tnoemd tot voorzitter van de artcommissie. heer Van der Molen, 39 jaar I en commissaris van politie Zoetermeer, is opvolger van heer Zweedijk, die bijna een ar geleden zijn functie neer- gde. HENDRIKSEN GESCHORST (Van onze sportredactie) UTRECHT FC Utrecht heeft het doelmansprobleem dat precair werd door de schorsing van Hendrikscn (in een mondelinge strafzaak kreeg hij gisteren samen met Wellerdleck van Wagenin- gen een boete en uitsluiting voor een duel opgelegd) opgelost met de „transfer" van Jan Stroomberg. Stroomberg (21) was geleend aan het amateurteam van ADO maar werd gisteren terug geroepen, omdat FC Utrecht door de schorsing van Hendriksen nog maar over een doelman kon beschikken: Hans Suvee. De derde man die de Utrechtse eredivisieclub achter de Vliet, werd onlangs afgekeurd. „Noodgreep" de enig overgebleven mogelijkheid om een Suvee op te vangen. hand had, Addie Jan Stroomberg v eventuele blessure Hendriksen is morgen toeschou wer. Het bracht FC Utrecht wel in grote problemen. OTHENBURG De Neder- ndse schaatscoach Leen rommer heeft redelijk hoge rwachtingcn van Harm Kui- bij diens eerste optreden is het wereldkampioen- hap sprint, vandaag en mor- i in Gothenburg. wereldkampioen bij de all- unders, een van de weinige issementsrijders die zich nog deze specialiteit begeeft, zou middel van goede klasse- ringen op beide 1000 meters (Pfrommer: "vierde of vijfde") betrekkelijk hoog in het klasse ment kunnen eindigen. De loting wat de Nederlanders betreft had het volgende resul taat: heren, 500 meter: Tweede rit Jan Bazen (Ned)—Masaki Su zuki (Jap), 7. Eppie Blocker (Ne- d)Horst Freese (W.-Dld), 13. Valerie Moeratov (Rus)Johnny Olof (Ned), 17. Harm Kuipers (Ned)—Dan Caroll (VS). 100 meter: 5. Dan Immerfall (VS)—Bleeker, 8. BazenOloph Granath (Zwe), 11. Kuipers—Ca roll, 17. OlofNorio Herate (Jap). Dames, 500 meter: 8. Haitske Pijlman (Ned)—Yoko Ota (Jap), 13. Sophie Westenbroek (Ne- d)—Anne Gjersen (Noo), 16. An nie Borckink (Ned) alleen. 100 metr: 3. Ann Sophie Jarn- ström (Zwe)—Pijlman. 8. Keiko Hasagawi (Jap>—Westenbroek, 16. Borckink alleen. Hin finales a De Fluit "RECHT - De all-ln finales o de Nederlandse zwemkam- oenschappen zullen op 30 en augustus in Zwembad De Jit te Leidschendam worden houden. De wedstrijden voor leeftijdsgroepen (12 - 18 juli) ken reeds eerder aan dit bad tgewezen. JBLIN Nederland heeft teravond te Dublin in de bad- ntoninterlandwedstrijd tegen land een voorsprong Van 60 "omen. «TERSELVA - De Fin Heik- Ikola is gisteren wereldkam- °en 20 kilometer biathlon (een eombineerd ski- en schiete- nement) geworden. HEERENVEEN Atje Keulen-Deelstra, die tot zondag 23 februari nog in het bezit is van de wereldtitel, heeft gisteren op de Thialfkunstijsbaan in Heerenveen andermaal bewezen een toprijd- ster te zijn. Tijdens de vierde wedstrijd voor het zesbanentoernooi imponeerde de 36-jarige Irnsumse met winnende tijden van 1.33,5 op de 1000 meter en 5.00,4 op de drie kilometer. mste uitslagen zijn: dames: 1SÜU |rw„., Hans van Helden zo»-* teuïS.'ui&ioÊi l O"" C«ny..n 2 11.0. 3 John Oud. 1000 m Sijtje v Vollmer 1,35,5. 3000 meter: 1 Gompen 4.28,4, 2. Van 3000 meter: 1. Atje Keulen 5.00,4, 2. Helden 4.31,9, 3. Overdevcst 4,38.0. Gorda Vollmer 5.10,5, 3. Sijtje van Klassement 1. Gompen 179.190 punten, der Lende 5.11,8, 2. Van Helden 180.010, 3. Oudt 184.447, Klassement na vier wedstrijden. 1. Spri Atje Keulen 191.750 punten, 2. Sijtje ve,d 41 7 seconden van der Lende 197.434. 3. Gerda Botr 1 25-2. klassér Vollmer 198.987. 170.550 punten. 1. Andre Kraaye- 1000 meter: 1 De nent: 1, De Boer Van onze sportredactie DEN HAAG In de eerste klasse van de rolhockcy-compe- titie die op zondag 9 maart van start gaat komen slechts zes teams uit. Competitieleider Harry Klokgieters heeft de wedstrijden voor de eerste com petitiedag reeds vastgesteld. In Den Haag komt Olivetti uit tegen KRC Dordt, in Dordrecht Agor tegen Canadian Dry en in Zaandam ZRC tegen de Den- nenberg. Verleden seizoen be stond de eerste klasse uit zeven teams. Maar Hollandia heeft nu niet ingeschreven. Recordrace José Damen PARIJS José Damen heeft gisteren tijdens inter nationale zwemwedstrij den in Parijs het Neder lands record op de 800 me ter vrije slag in 25 meter- baden verbeterd. De Bos sche zwemster maakte een tijd van 8 minuten 59,29 seconden. Het record was sinds 2 maart 1973 (Bre men) met 9.06,58 in het be zit van Hansje Bunschoten. José Damen eindigde op de 800 meter als vierde, Ada Pors werd vijfde met 9.04.69. Robin Woutering en Hans Elzerman bereikten de fi nale op de 200 meter wis selslag persoonlijk. Woute ring en Elzerman kwamen als zevende en achtste (res pectievelijk 2.14.38 en José Damen verpletterde in Parijs 2.14.75) de eindstrijd bin- het Nederlandse record tip de 800 nen. meter vrije slag. ZURICH De commissie van beroep van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft tijdens een gisteren in Ziirich gehouden zitting het beroep van Derby County met betrek king tot het resultaat van de UEFA Cupwedstrijd op 11 december tegen Velez Mostar afgewezen. Dit betekent dat FC Twente zich definitief kan opmaken om in de kwartfinales op 5 cn 19 maart tegen Velez Mostar te spelen. Derby County had bij de UEFA geprotesteerd tegen het gedrag van de Joegoslavische toeschouwers, die onder meer vuurwerk hadden afgestoken. De commissie van beroep wees het protest af omdat deze voorvallen het resultaat van de wedstrijd (41 voor Velez Mostar) niet hadden beïnvloed. De straf van Terry Mancini, voorstopper van het Ierse nationa le elftal werd door de UEFA met een wedstrijd verminderd. Hij houdt nu een schorsing over voor drie ontmoetingen. Olympiakos Piraeus kreeg ook een inkrimping van zijn straf. De Griekse vereniging zou aanvankelijk twee wedstrijden voor Europese bekertoernooien niet op eigen veld mogen spelen. Dit aantal werd gisteren gehalveerd. Het verzoek van Inter Milan de geldboete van 15.000 francs wegens supportersmisdragingen tijdens de wedstrijden tegen FC Amsterdam, ongedaan te maken, werd door de strafcom- missie afgewezen. (Van onze sportreactie) DEN HAAG Eindelijk kwam er dan leven in de brouwerij Tot diep in de tweede periode had HYS-Intervam maar matig partij geboden in het vriendschappe lijke ijshockcyduel tegen het Canadese St. Clair. Het had een achterstand van 5-0 tot gevolg, maar de Hagenaars kwamen terug en verloren aan het slot van de wedstrijd nog maar net met 7-6 Het tamme publiek geloofde er eigenlijk niet meer in, toen Brad Brown de vijde treffer voor de Canadezen scoorde. HYS-Intervam had het hoofd al laten hangen totdat Ron Krikke, die toch-al bijzonder enthousiast op dreef was, plotseling genoeg had van de dreigende afgang. Binnen vier minuten bracht hij tot groot genoegen van het 1500- koppige publiek de achterstand terug tot 5-3. Een gave hattrick van de blonde ijshoc- key'er had de spanning weer helemaal te ruggebracht. Het publiek was wakker ge schud, genoot en spoorde de verbeten vech tende Hagenaars aan tot grote daden. Het in de eerste periode bedenkelijke niveau steeg met de minuut De Canadezen, die tot de tweede periode in defensief opzicht geen enkele moeite hadden gehad met HYS-Inter- vam, wisten zich ternauwernood staande te houden. De druk van de Hagenaars nam toe, hetgeen uitmondde in de vierde treffer van de stick Rudi Bakker. van HYS kregen weer hoop. Dale Turner bracht HYS in de derde periode op gelijke hoogte, maar daarna leek het vuur bij de Hagenaars geblust John Moore mocht het Canadese St Clair zelfs weer aan een voorsprong helpen, die echter wederom door Dale ongedaan werd gemaakt De laatste minuut van het zo onverwacht fel opgelaaide duel waren dan ook sensationeel. De Canadezen wensten echter niet te verliezen. Anderhalve minuut voor het verstrijken van de wedstrijd schoot Moore zijn ploeg naar de overwinning. Het ontbrak HYS-Intervam aan tijd nog veran dering in de stand aan te brengen. De uitslagen in de nationale .competitie zijn kam- pioensgroep eerste divisie: Tilburg Trappers Smoke Eaters 8-2 (4-0, 4-1, 0-1), NN Nijmegen Orwo Amsterdam 7-4 (1-1, 2-1, 4-2). (Van onze sportredactie) MUIDEN De herinneringen, die René Notten aan zijn laat ste voetbalgevecht op Twentse bodem koestert, zijn allerminst glorieus. Twee weken nadat hij zijn zesjarige dienstverband bij FC Twente beëindigd had, om het shirt van Ajax over de schouders te trekken, acteerde hij al wéér in de buurt van zijn vroegere werkgever. Met de vpel gelauwerde Amsterdamse brigade trad hij in Almelo aan Tegen het nationaal weinig voorstellende Heracles, dat ech ter in het toernooi om dc KNVB-beker even verrassend als verwoestend uithaalde. Neo-Ajacied René Notten en zijn nieuwe makkers werden op een nederlaag van 4-2 getrac- tcerd en dat, terwijl een week eerder FC Den Haag de Amster dammers, toen voor het eerst met de ex-Twentenaar in hun gelederen, ook al onder de duim had gehouden. Een troostelozer entree bij zijn nieuwe werkgever had René Notten zich nauwelijks voor kunnen stelln. „Het was", con stateert hij, al tamelijk goed in geburgerd in Muiden, "een hele nare ervaring. En dan vooral de eerste wedstrijd, tegen FC den Haag, was moeilijk. Ik was op gesteld als linksback en moest in de mandekking spelen. Ze hadden mij op Ling gezet, de rechtsbuiten, en die was toen al zo verstandig om naar de ande re kant van het veld te zwenken. En wat moest ik? Het was mijn opdracht om achter hem aan te blijven hollen, en dus deed ik dat. Zoiets was ik niet gewend bij FC Twente, daar riep je in zo'n geval tegen Van Ierssel of Oranen: Cees, of Kalle, daar komt ie. Ja. en als je op zo'n manier twee tikken achter elkaar krijgt, is dat verschrikkelijk beroerd. Een complex heb ik er echter be paald niet aan overgehouden, waarom ook? René Notten morgen in het shirt van Ajax tegen FC Twente. ,,Het zal nooit op mijn weg liggen iets negatiefs over FC Twente te zeggen". Gelukkig hebben wij nu de stij gende lijn weer te pakken. Wij maken momentcel in feite de zelfde ontwikkeling als FC Twente door. Beide ploegen zit ten weer volop in de lift en je kunt nu eenmaal beter van slecht naar goed gaan dan om gekeerd. Zoals dat bijvoorbeeld bij PSV en Feyenoord ge beurt..." „Reken erop. dat het een aantrekkelijke wedstrijd wordt. Zoals de zaken er nu voor staan, teken ik direkt voor een gelijkspel, vooral als je na gaat hoe FC Twente zijn laatste wedstrijden heeft gespeeld". René Notten is niet bang, dat hij bij het binnenkomen van het Diekmanstadion zal worden uit gejoeld als een „overloper", of „verrader", die FC Twente in de steek heeft gelaten. „Het zal nooit op mijn weg lig gen, om iets negatiefs over FC Twente te zeggen. Maar ja, als de mensen op de tribunes den ken dat ik het verdiend heb om uitgefloten of uitgejoeld te wor den, dan moeten ze dat maar BILJARTEN (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG Na twee ronden in de finale om het districts kampioenschap driebanden groot eerste klas gaat Van Herp alleen aan de leiding met vier matchpunten en een moyenne van 0.741. Vooral zijn partij tegen Dc Waart, 40-15 carambo les in 44 beurten mocht er zijn. Het gelukte Van Deventer slechts in de tweede ronde een nog kortere partij te spelen te gen Aalmers, 40-23/43. Titelverdediger Comelisse kwam in de eerste ronde al in moeilijkheden en verloor var» Aalmers, die vorig jaar kam pioen werd in de tweede klasse en promoveerde. In de volgende ronde revancheerde hij zich. Huijsman, invaller voor Doffer- hof die de volgende weck mee doet in de finale om het Neder lands biljartkampioenschap U- bre speelde brutaalweg Van De venter naar verlies en moest toezien hoe zijn tweede partij met 40-39 verloren ging tegen De Waart. Vanmiddag en mor gen worden de finales vanaf één uur voortgezet in biljartzaal Odeon. Uitslagen: Ritanan-Kockoek 23-40/80, Cornelisse-Aalmers 39-40/77, Hulj*- man-v. Deventer 40-37/74, v, Hcrp-de Waart 40-15/44, Aalmcrs-v. Drwnter 23-40/43, Kockkock-CornrllRtc 32- 40/74, de Waart-Huijsman 40-39/44 cn Ritman-v. Herp 31-40/67. TILBURG Jan Brouwer, trai ner van eerste divisieclub Wil lem II uit Tilburg, zal zijn con tract met twee jaar verlengen. ANTWERPEN - Het Europese kampioenschap Omnium op winterbanen zal in het volgende seizoen in het sportpaleis Ahoy worden gehouden. Die beslis sing werd gisteren genomen door de Europese winterbaandi- recteeurcn. BUENOS AIRES De vice- voorzitter van het organisatieco mité voor het wereldkampioen schap voetbal, Santiago Leyden, heeft zich uit de commissie te ruggetrokken. Het Argentijnse persbureau Noticias Argentinas. dat het bericht verspreidde, voegde er aan toe dat nog geen bevestiging kon worden verkre gen. AMSTERDAM Tegenover de 1000 gulden voor de winnaar van het win- tercircuit en de 1500 gulden, die de verliezers uit de eerste ronde van het ABN-proftennistoernooi, dat volgende week zondag te Rotterdam begint, mee pakken, steekt de honderd gulden die de nationale tennistop bij de indoor kampioenschappen kan verdienen, schril af. Het indoor-kampioenschap geldt als afsluiting van het wintercir- cuit. Maar telt tevens als selectie voor het ABN-toemooi. Voor de spelers die een kansje maken op de drie plaatsen waarop de nationale top recht heeft in Rotterdam (naast Rolf Thung, die door het sportpaleis zelf is ingehuurd) behoefden nationaal kam pioen Sanders, die in het circuit leidt met 18 punten, Hemmes (14 pnt), Klaas Visscher (12) en Niek Fleury (IJ pnt) nog niet in actie te komen. Aan bod kwamen wel J an Hordijk (vijfde met moeite, zij het dat Panman tegen de 17-jarige Peter Bootsman een tie-break nodig had (7-6, 6-3). Uitslagen: herenenkelspei, eerste ronde: Jan Buise-Gerard Scholtes 3-6, G-4, 6-0; Guido Hornman-Sipko de Boer 6-3, 6-0; Otto Panman-Peter Bootsman 7-6, 6-3; Marian Laudin-Jan Lind 6-3, 6-4; Frits Don-Otto Blom 6-0, 6-7, 6-2; Jaap Pan man-Martin Koek Panman w.o.; René Heffels-Lex Constandsc 6-2, Constandse opgegeven; Jan Hordijk-Max Lautcsla- ger 6-1, 6-1. Damesenkelspel, eerste ronde: Elly Ap- pel-Lisette Brouwers 6-0, 6-1; Leonne Wildenberg-Corina IJspaard 6-3, 0-3; Nora Lauteslager-Joyce Zuidam 6-1, 6-0; Annelies Prins-Annette Bouwer 6-1, 5-7, 6-2; Ada Bakker-Ingrid de Jonge 6-2, 6-1; Guusje Wolff-Marjan Krediet 4-6, 2-6; Judith Salomé-Yvonne van de Ecckhout 6-3, 6-1.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9