Allerlei(ds) PPR BLIJFT LINKS COLLEGE TROUW op Leidse Sociale Dienst Donar weer langs LUSV Concert Collegium Musicum: solisten vielen nog al eens weg lATERDAG 15 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT pagina 3 iiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiii!iiiiiiii!ihiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim /an een onzer verslaggevers) 3DEN - ..We zullen de PvdA jt gepaste achterdocht moeten Jegenen. De emmer is nog Kt vol, maar we laten ons er It over uit hoe vol en hoe >ot die emmer is". Dat is, kort ïengevat, het resultaat van gisteravond gehouden PPR- envergadering over de sa- nwerking in het links college de PvdA. Evenals de PSP ;ele weken geleden is de PPR t toegekomen aan een besluit het samenwerkingsverband de PvdA op te zeggen. Vrij- alle aanwezigen wilden deze samenwerking voortzetten. Des ondanks was er veel kritiek: de radikalen zijn met name teleur gesteld in de PvdA-wethouders Verboom en Waal. Het overleg met het PvdA-bestuur eerder deze week, waarbij werd afge sproken over de grieven een nader gesprek met Verboom te voeren en in mei een gemeen schappelijke ledenvergadering van PvdA, PPR, PSP en D'66 te houden over de linkse samen werking, gaf de PPR-leden ech ter voldoende redenen om niet aan breken te denken. Een en ander betekent, dat het met waarschijnlijk is, dat er de eerste maanden van een crisis sprake zal zijn. De PSP houdt begin maart nog een ledenver gadering, waar aan de hand van voorstellen van het bestuur een principebesluit ten aanzien van de samenwerking zou moeten worden genomen. Naar verluidt zal het bestuur de leden echter voorstellen een definitieve be slissing voorlopig uit te stellen tot mei. Aangezien de vóór de gemeenteraadsverkiezingen ge sloten overeenkomst bepaalt, dat in geval van een dreigende breuk eerst zowel door PPR. PSP en D'66 alleen als ook met de PvdA samen vergaderd moet worden voor een partij de sa menwerking kan opzeggen, zijn in theorie voorlopig geen veran deringen te verwachten. Vol gens Anne van de Zande (PSP), die gisteren bij de PPR te gast was, vat bij de PSP steeds meer de mening post om de zaak voorlopig maar „blauw-blauw" te laten en „er gewoon tegenaan te gaan." De progressieven hebben de af gelopen twee weken besteed aan het uitpraten van onderlinge wrijvingspunten. Daarbij heb ben vertegenwoordigers van de ppü/PsP/Döö-combinatie op nieuw hun teleurstelling uitge sproken over de gang van zaken rond de kwestie C A met name de rol van wethouder Waal hierin, van wie zij vinden dat hij zich niet gehouden heeft aan eerder ingenomen stand punten. Overigens is het volgens het PPR-raadslid Laurens Beij- en nog lang niet zeker, dat het besluit van de raad, de minister te adviseren het pand van de Raad van Arbeid van de voorlo pige monumentenlijst af te voe ren, ook zal betekenen dat nu de weg vrij is voor nieuwbouw van C A. „De verliezers in de raad zullen waarschijnlijk wel als overwinnaars uit de bus ko men. De Raad van Arbeid wil over twee maanden ovepgaan tot restauratie van het pand, waardoor het er voor C A niet goedkoper op zal worden en bovendien zal het wijkcomité Pieterswijk waarschijnlijk iri beroep gaan als de minister van CRM het raadsbesluit over neemt", aldus Beijen. farectie: ,,Wij liggen meer wakker dan de meeste cliënten Van onze verslaggever 3DEN De Leidse Gemeentelijke Sociale ■tnst heeft het afgelopen jaar 14.000 aanvragen Jir bijstand behandeld. Met name het aantal met uitkering is de laatste jaren sterk rhegeiL Ten opzichte van 1972 is dit aantal sjviervoudigd. dienst is ondergebracht in een pand aan de Dit gebouw werd in 1953 jr het toenmalige personeelsaantal van 53 be- Icken. Nu werken in dezelfde ruimte 117 perso- llsleden die ondanks overuren de stroom van jnten niet kunnen opvangen. Hierdoor ontstaan rge wachttijden, hetgeen met zich meebrengt dat «gemoederen soms wat oververhit raken. De moet regelmatig assistentie verlenen. De "itiers achtten hun positie enige tijd geleden zelfs Ijnate onveilig, dat zij in een brief aan hun het college van b en w, hun ontevreden- dd uitten. Na het vertrek van directeur Ten "pel per 1 maart van het vorig jaar, wordt de 'jtctie gevormd door de toenmalige waarnemend- acteur, die inmiddels naast zich weer een waar eend-waarnemend-directeur heeft aangesteld, lij denkt dat er weinig animo voor de directeurs- bestaat heeft het mis: reeds 70 man sollici- Tde. Er zijn al voordrachten geweest, maar geen irvan heeft de gemeenteraad bereikt, lior velen is de Sociale Dienst gedegradeerd tot Ébetalings bank". Aan andere vormen van "Vtschappelijke zorg komt het personeel niet toe. 2 is er aan de hand bij de Leidse Gemeentelijke rjale Dienst? Na enige aarzeling was de directie ISid de zaak eens vanuit haar standpunt te lchten. Zij zag haar personalia liever niet in ''krant, uit angst om door telefoontjes van haar ^ste stukje privé-leven beroofd te worden. heeft nu al een jaar geen directeur. lijkt ook niet zo aanlokkelijk om aan het rfd van de Leidse dienst te staan. dir,: "Er zijn het afgelopen jaar diverse jertenties geplaatst, waarop in totaal 70 solli- Iten zijn afgekomen. Verschillenden daarvan jen af, omdat ze niet de gewenste capaciteiten Jden. Er zijn echter wel voordrachten geweest sik meen dat die ook wel in de gemeenteraad- 2tken voorkomen. "Bij mijn weten hebben die de nooit bereikt. Hoe dat komt weet ei voor de hand liggende vraag is, waarom u nooit voorgedragen bent Toen Ten Napel wegging was ik 63. Ik ,tl geen zin om zo'n functie nog voor die laatste ;*n te aanvaarden". >)ft het personeel van de dienst inspraak in de "peming. Is er een profiel opgesteld? L-dir.: "In februari '74 heeft de raad een uit genomen waarin zij het personeel van eente-instellingen inspraak geeft in benoemin- Een profiel hebben we niet gemaakt, ik zou liever criteria noemen. We hebben een commis- 1 geformeerd met drie stafleden en drie leden 5 het overige personeel", j] zijn die criteria? lijkt me niet juist om die openbaar te maken, j jigstellenden kunnen we die een in een ge- r k wel voorleggen". -wnd.-dir.: "Je kunt zeggen dat het iemand goed ontwikkelde leidinggevende en organisa- che capaciteiten moet zijn", ervaart u het bij een gemeente-instelling te ls wel makkelijk? t .-dir.: „Ja, in bepaalde gevallen wel, maar altijd". buitenstaander raakt niet zo eenvoudig op iOOgte van wat hier gebeurt. Er is al een paar geen jaarverslag meer verschenen. Heeft u idee dat men op het stadhuis weet wat hier de hand is? Wnd.-dir.: "We hebben in het verleden een voor lichtingsambtenaar gehad. Door de drukte is die echter weer ergens anders ingezet. Door het per soneelstekort is het ook niet mogelijk geweest om jaarverslagen te maken. Dat is jammer, maar zo'n verslag is tenslotte ook alleen maar uit cijfertjes opgebouwd, dus zo'n duidelijk beeld geeft dat nu ook weer niet. Ik moet zeggen dat iedereen hier welkom is". Wnd.-wnd.-dir.: "Voor gemeenteraadsleden hoeft het trouwens helemaal geen probleen te zijn om informatie over de Sociale Dienst te krijgen. Ik moet zeggen dat de contacten met dit college erg goed zijn. Ik ben persoonlijk van een anderepoli- tieke kleur, maar het is me erg meegevallen. Alleen de daden moeten nog komen". Wat is uw invloed op de besluitvorming inzake de G.S.D.? Ik kan voorstellen doen. Die komen dan op het stadhuis terecht en op zo'n moment is het belang rijk hoe de desbetreffende ambtenaren reageren. Die brengen dan weer advies uit aan hun wethou der. Als de ambtenaren er tegen zijn, en vinden dat er niet mee te werken is, gaat het niet door". Het is dus belangrijker om de ambtenaren op je hand te hebben dat de wethouder? Wnd.-dir.: "Ach, dat is ook wel een beetje logisch, het duurt zo'n tijd voordat een wèthouder inge werkt is". Op die manier bereikt u wel wat? Wnd.-dir.: "Ik geloof dat we in het verleden wel eens wat te bescheiden zijn geweest. We zijn tenslotte ook ambtenaren en weten heus wel hoe de positie van Leiden ligt. We dachten dat we financieel gewoon niet zoveel konden eisen. Te genwoordig maak ik wel meer tam-tam. Hun situatie is vervelend, maar de onze wordt ook steeds slechter. We blijven volhouden. Ik geloof dat onze noodsituatie de laatste tijd ook meer naar buiten is gekomen". Wat verstaat u precies onder een noodsituatie? Wnd.-wnd.-dir.: "De frustratie van velen op de dienst is dat we inderdaad niet meer dreigen te zijn dan een uitbetalingsbank. En dat terwijl, naar mijn gevoel, een sociale dienst het middelpunt kan zijn van het hele welzijnsbeleid in een gemeente. Je zou kunnen overkoepelen. Een soort spin kun nen zijn in een neb van alle instellingen op welzijnsgebied. Dat is mijn ideaal, maar het is op deze manier onmogelijk. We komen er gewoon niet aan toe. Laatst werden we uitgenodigd om mee te werken aan de cursus "ouders op herhaling" in Leiden-Noord. Er kwamen hier een stel enthou siaste mensen. Maar je hebt nauwelijks gelegen heid om ze te ontvangen". Wnd.-dir.: "U weet zelf hoe lang het duurde voor dat ik u kon ontvangen (ruim twee weken na mijn verzoek, kon de afspraak worden nagekomen T.v.B.)." Voor preventief werken is waarschijnlijk hele maal geen ruimte? Wnd.-wnd.-dir.: "Nauwelijks, Je zou werklozen moeten kunnen activeren om weer aan het werk te komen. Onscholingen moeten stimuleren. Het opbouwwerk. Je constateert dat het broodnodig is om je daarmee te bemoeien". Wnd.-dir.: "Het belangrijkste punt is: hoe krijg je mensen weer aan de gang". Wnd.-wnd.-dir.: "Ondanks de werkloosheid, is er toch vraag naar arbeidskrachten. Het probleem voor vele instellingen in Leiden is dat ze werken in een situatie, waarin toch altijd nog een laatste mogelijkheid is om naar te verwijzen, de sociale dienst. Dat is niet goed. Het is niet alleen een zaak voor ons, maar ook voor het arbeidsbureau en ook voor andere instellingen". Hoe reageren mensen op een contact met de dienst? "Er is zeer beslist nog steeds een groep die het erg vervelend vindt Daar zitten we ook echt mee. We hebben nu zeven spreekkamers, een aantal dat veel te weinig is. Door de drukte tijdens het spreekuur, kun je de mensen geen persoonlijke behandeling geven. Er is weinig ruimte voor een Het gebouw van de gemeentelijke Sociale Dienst op de hoek van de Langebrug en de Steenschuur. goed gesprek". Dat is voor het personeel ook niet zo bevredigend, lijkt me. Hoe is het gesteld met het personeelsver loop? Wnd.-dir.: "Dat is moeilijk te zeggen. Vorig jaar hebben we wel een groot verloop gekend". Wnd.-wnd.-dir.: "Er is momenteel een tendens dat velen zich tot maatschappelijk werk voelen aange trokken. Er komen hier regelmatig mensen, die vragen of ze hier mogen werken omdat ze zo graag "iets" met mensen willen. Dat is natuurlijk een slechte motivatie. Bovendien vind ik niet dat je iemand die hier net werkt meteen maar in kan zetten. Ten eerste vinden we dat een minimum leeftijd van 23 gewenst is. Mensen praten niet zo makkelijk tegen een jong iemand, wat ook logisch is. Verder vind ik ook dat een nieuw personeelslid eerst maar eens een tijdje op de dienst moet rondkijken en begeleid worden, voordat hij de wei wordt ingestuurd". Bestaat er voor het personeel een begeleiding. Dit werk gaat je toch niet in de kouwe kleren zitten? Wnd.-wnd.-dir.: "Je probeert zoveel mogelijk te begeleiden en op te vangen, maar ook dat is moeilijk. Je ziet het aan het ziekteverzuim. Het aantal mensen dat eens een paar dagjes thuis blijft is hoog. En dat is dan echt niet voor een griep. Die moeten er even tussen uit: ze hebben een uitlaatklep nodig. Dat kan ook niet anders. Ik ben er van overtuigd dat wij hier meer nachten wakker liggen, dan de meeste cliënten". Is er uitzicht op een nieuw gebouxy? Wnd.-dir.: "Minister Boersma is laatst in Leiden geweest. Toen is dit gebouw ook weer ter sprake gekomen. Dat heeft gelukkig wel weer wat pen nen in beweging gebracht, maar of het resultaat heeft, weet ik niet. Nieuwbouw lijkt me de enige oplossing". Wnd.-wnd.-dir.: "Er moet snel iets gebeuren. Het personeel moet uitzicht hebben op wat beters". Bent u blij dat u over een jaar met pensioen gaat? Wnd.-dir.: „Ik moet zeggen dat ik nooit gedacht zou hebben dat ik daar inderdaad blij om zou zijn. Ik had me die laatste jaren wel anders voorgesteld, 's Avonds en in het weekeinde kon ik eigenlijk pas aan werken toe. U heeft moeite met de huidige mentaliteit? "Ook wel, maar ik geloof dat het vooral de onwetendheid is, waar ik me zorgen over maak. Dat men niet weet wat hier wel en niet te koop was. Het is nooit leuk om als eindstation te worden beschouwd. Die gedachte van daarnet: er is toch nog een sociale dienst". U werkt een beetje voor niets? "We houden het hiet draaiende uit eigen behoud. We hebben te lang hard moeten werken, om de boel nou zomaar in elkaar te laten storten. Maar ik blijf van mening dat er roofbouw op het personeel wordt gepleegd. En dat is onverant woord en voor mij zeker geen prettig gevoel, als je daar weinig aan blijkt te kunnen doen". Ton van Brussel miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii. 'idse bioscopen Stationsweg 19. tel. 21239. Kung-Fu slavinnen". 18 jaar. i: 14.30, 19.00, en 21.15 uur 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 rra: Hogewoerd 49, tel. 24919. nuit Americaine". 18 jaar. dage- 19.00 en 21.30 uur. Kindermati- „De schat in het Zilvermeer" I eeftijden. woensdag en zaterda- 30 uur zondag: 14.00 en 16.15 'achtvoorstelling: „Blow-up" 18 vrijdag en zaterdag: 24.00 uur. io: Steenstraat 39. tel. 33210 man with teh golden gun" 14 dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 zondag's: 14.30, 16.45, 19.00 en uur- f "Steenstraat 39, tel. 24130. hthaven in alarm" 14 jaar. da- 14.30, 19.00 en 21.15 uur. i ag s: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.00 >n: Breestraat 31. tel. 23875. i nachten met Susan. Olga, Al- Piet en Sandra" 18 jr. dag. 19.00 en 21.15 uur. zondag's: 16.45,19.00 en 21.00 uur. Haarlemmerstraat 52, tel. „Oranje's jacht naar wereld- I a.l. dag. 14.30, 19.00 en 21.15 zondag idem. Nachtv.: „The jjjdw" 18 jaar. vrijdag en zater- iUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllii ADVERTENTIE] 4 geen zinloos verbruik van wat de aarde ons biedt, maar redelijk gebruik 4 niet leven om te verdienen, maar verdienen om te leven.- 4 niets ten koste, alles ten dienste van de ander. deze manier van leven helpt een betere samenleving op bouwen. bovendien, met wat we zo besparen kunnen we anderen extra helpen t VASTENAKTIE-SAMEN BOUWEN giro 5850 utrecht centr. rabobank eindhoven. dijvie 187-191. Snijbonen 1210. Stam- bonen 1810. Kroten gekookt 70. Boe renkool 17-37. Gele kool 25. Groene kool 16-23. Prei 71-73. Rabarber 157- 161. Spinazie 209-217. Stoofsla 59. Peter Pauwels slaat langs Donarspeler Hans Vodegel, maar Casper Brussee (6) zal uitstekend opvangen. Op de achtergrond Michel de Geus op de voorgrond Hendrik Olden en Marten Kingmans. (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN Ook op eigen terrein is LUSV er niet in geslaagd orr> de derby tegen Donar met winst af te sluiten. Verre van dat zelfs. In de Universitai re Sporthal kwamen de studenten gisteravond niet verder dan een schamele 03. De overwinning van Donar is in feite geen ogen blik in gevaar geweeet. Alleen in de eerste set kon LUSV nog bijblijven tot 911. De aanvalskracht van Arnold Ruygt in het bijzonder droeg hiertoe in grote mate bij. In de daaropvolgende beslissen de fase was Donar echter niet meer te stuiten. Een poging om het tij te keren in de vorm van een time out bij 1013 had niet het gewenste resultaat en Donars setwinst was een feit bij 10—15. In de tweede set werd LUSV geconfronteerd met een hermetisch gesloten Donarblok, terwijl de eigen verdediging keer op keer werd gepasseerd door klappen van Ron Groen, Michel de Geus, Hans Vodegel en Casper Brussee, die de ballen ondanks slordig pass werk uitstekend kregen aan gespeeld van spelverdelers Cees de Bock en Rolf LUSV kwam in het verdere verloop van de strijd nog sporadisch tot scoren en verloor beide andere sets met resp. 5—15 en 4—15. Leiden Voor het concert dat gisteravond gegeven werd door koor en orkest van Collegium Musicum, is dirigent André Kaart er wederom in geslaagd een uiterst smaakvol en geva rieerd programma samen te stellen. Een en ander had plaats in een goed bezette Zuiderkerk. Begonnen werd met de „Watermusic" van Gcorg Friedrich Handel (16851759), waarvan zoals gewoonlijk slechts een gedeelte van de 21 korte danswijzen, waaruit dit werk bestaat, uitgevoerd werd. Deze muziek is gecomponeert ter gelegenheid van de toen, uiteraard in de zomer, gebruikelijke „waterfees ten", die gegeven werden op en aan de rivier de Theems. De muzikanten bevonden zich dan op boten en gedragen over het water, was de muziek tot ver in de omtrek te horen. Ondanks de goede concentratie van het orkest en de duidelijke aanwij zingen van André Kaart, was het geheel over het algemeen wat onzuiver, en dat is bij deze muziek toch wel storend. Aanmerkelijk beter ging het met het mij onbekende „Flos Campi" van Ralph Vaughan Williams. (1872—1958). Deze Engel se componist was als de meesten van zijn generatie van mening dat Engeland zijn eigen componisten moest bezitten. Hij studeerde daarom compositie bij Burch in Berlijn cn Ravel in Parijs en probeerde vervolgens een eigen weg te bewande len. Dat is hem ten dele ook wel gelukt, maar dit „Flos Campi" is daar niet zo'n goed voorbeeld van. Knap gecomponeerd op fraaie citaten uit het hooglied van Salomo, maar onmiskenbaar Frans impressionistisch. De tekst wordt muzikaal verwoord door een altviool-solo in dialoog met enkele blazers (hobo, fluit en hoorn), terwijl de rest van het orkest tezamen met het koor, dat louter op vocalen zingt, voor een exotische achtergrond zorgt. Dit laatse, én de dichterlijke sfeer zijn belangrijke kenmerken van de meeste werken van deze componist. De jonge muziekstudent Dima Polak gaf op een zeer muzikale manier gestalte aan de altviool-solo, maar verdween jammer genoeg, waarschijnlijk om akoustische redenen, vaak in het geheel. Desondanks maakte dit stuk door de goede inzet en concentratie grote indruk. De „Harmoniemesse" in B-dur (Bes-groot) van 1802, die na de pauze werd uitgevoerd, is de laatste van de zes grote missen die Franz Josef Haydn (1732—1809) na een onderbreking van 14 jaar in 1796 is beginnen te componeren, met gebruikmaking van het klassieke symfonie-orkest. Opvallend hierbij zijn de tegenstellingen.tussen koor en soli en de sterk kontrapuntische schrijfwijze. Verder dragen deze missen het opgewekte karak ter van de meeste van Haydns wérken en zijn duidelijk beïnvloed door de Oostenrijkse volksmuziek. Dit laatste weer galoze stuk vakmanschap was koren op de enthousiaste molen van Collegium Musicum. Het tekort aan alten en tenoren werd uitstekend gecamoufleerd en viel me eigenlijk alleen maar op in het polyfone middengedeelte van het Benedictus, waar vooral de alt-inzet iets te mager uitviel. Verder waren alleen de langzame gedeeltes van Sanctus en Agnus Dei in het orkest wat rommelig en onzuiver. Van de solisten, Wendela Bronsgeest (sopraan), Carolyn Wat- kinson (als), Wouter Goedhart (tenor) en Wout Oosterkamp (bas), kan hetzelfde gezegd worden als van de alt-solo van Dima Polak: ze vielen nog al eens weg in het geheel. Alleen Wendela Bronsgeest kwam dank zij haar prachtige heldere stem (en wat een natuurlijke vibrato!) steeds uitstekend door. De drie andere solisten waren overigens behoudens dit be zwaar stuk voor stuk het beluisteren meer dan waard en ook organist Jan Willem van der Jagt mag een compliment voor zijn accurate begeleiden niet onthouden worden. Vooral met dit laatste werk maakte Collegium Musicum een uitstekende indruk en daarvoor in de eerste plaats alle lof aan André Kaart, wiens kundige leiding dit concert tot een succes maakte. Kees Buurman Wassenaar De gemeentelijke Sociale Dienst van Wassenaar kampt met ruimtegebrek. Het gebouw aan de Cornelis de Wittstraat moet bovendien hoognodig worden opgeknapt. B. en w. hebben de raad voorgesteld 1,5 ton uit te trekken om het gebouw uit te breiden met enkele mobiele lokalen cn het tevens te laten verbeteren. Katwijk In de hal van het gemeentehuis van Katwijk worden van maandag 17 tot cn met vrijdag 21 februari maquettes en ander illustratie-materiaal tentoongesteld van de nieuwbouwplannen voor de binnenstad. Een en ander is te bezichtigen in kantooruren en ook 's avonds van 19 tot 21 uur. In de gemeenteraadsvergadering van 27 februari zal waarschijnlijk worden besloten welk van de vier bestaande plannen in uitvoering wordt genomen. Sasscnheim Mevrouw v.d. Zaal-Wcsselo is mevrouw Bakkcr- Heynes opgevolgd als presidente van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen afdeling Sassenheim. Dat gebeurde tijdens de gisteren gehouden jaarvergadering van de vereni ging. Tot vice-presidentc werd gekozen mevrouw Hoopman- Leyssen. Mevrouw Bakker is 13 jaar bestuurslid geweest waarvan 6 jaar presidente. De echtgenote van burgemeester Kret, mevrouw C. Kret-van Rossum aanvaardde gisteren het ere-presidentschap van de vereniging. Warmond Zo'n 115 mensen hebben gisteravond in boerderij Meerrust de carnavalsviering in Warmond afgesloten met een feest dat was georganiseerd door de voetbalvereniging War- munda. De carnavalsvierders dansten en hosten op de muziek van de groep Air-Port cn de Warmondse Bierkouwers. Lisse De heer J A. Mink is gekozen tot voorzitter van de zwemelub Lissc. Hij volgt in die functie de heer HJ. Best op. De bestuurswisseling had gisteren plaats tijdens de Jaarver- gadering van ZLC die werd gehouden in het etablissement de "Taveerne". Ook trainer Wilmcr van ZLC nam gisteravond afscheid van de vereniging. Hij schonk de zwemmers een "prestatie-beker" die jaarlijks zal worden uitgereikt aan de ZLC-er die de beste prestatie heeft geleverd. De beker van verdienste werd dit jaar uitgereikt uan Jac. Lefebcr. Bollenstreek Het Gasbedrijf voor de Bollenstreek heeft in 1974 een winst gemaakt van 90.000. Geraamd was een rendement van 195.000. De verminderde opbrengst is het gevolg van een daling in gas verbruik. Dat is 3,86 miljoen m3 onder de raming gebleven. Het waterbedrijf leed vorig jaar een verlies van 100.000. Verwacht wordt dat de waterverkoop volgend jaar een winst zal opleveren van 19.000 en de gasverkoop een winst van 75.000. Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. Grof vuil De grofvuilwagen van de ge meentelijke reinigingsdienst komt maandag langs de vol gende straten in Leiden: Ma- resingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad); Prins Fredenk- straat; Koningsstraat; Bronk- horststraat; Willemstraat; Prins Hendrikstraat plein; Mauritsstraat; Louise de Co- lignystraat; Waldeck Pyr- montstraat; Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan; Amaliastraat; Johan WillenYFrisostraat; van Hogendorpstraat; van Lim burg Stirumstraat; v.d. Duin straat; Falckstraat; Anna van Saksenstraat; Kemperstraat; Molenstraat; Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmer- trekvaart); Pasteurstraat; Hansenstraat Korte Han senstraat; Leeuwenhoek- straat; Groenoordstraat plein; Mussenbroekstraat; Lu cas van Leydenstraat; Bakker Kor ff straat; Jan Lievenstraat; Frans van Mierisstraat; Ga- briël Metzustraat; Broek weg; Stadspolderweg; Haarlem merweg; Raampoort; Raam straat; Maredijk; Piet Hein- straat; Vendelstraat; Poel geesterstraat; Schutterstraat; Zoeterwoudseweg; Meloen straat, Appelstraat; Tomaten- straat; Druivenstraat; Kersen straat; Carbutreweg; Plantijn- straatKanaalweg (van Lam- mebrug tot spoorlijn); V/iet- weg; Vrouwenweg; Crones- tein (woonschepen). Roomburg Het eerste dames zaalhockey team van de L. H. C. Roomburg is kampioen geworden van Zuid-Holland. Als 3e klasser veldhockey hebben de dames de hoogste top van het zaalhockey bereikt, daarmee le klas veld- hockeyteams als H.D.M., Kievi ten, H.G.C. en Rotterdam achter zich latend. Morgenavond komt het team in de Rotterdamse Energiehal uit tegen de kam pioenen van Zuid-Oost en Noord-Nederland voor de Ne derlandse titel. De dames wor den gècoached door Nol van der Drift. BS Leiden Clair College. Er waren wat problemen met het vinden van een accommodatie, omdat de Vijf Meihal niet beschikbaar is. Men is nu uitgeweken naar de Nortgohal in Noordwijk. De wedstrijd, begint om half acht. De wedstrijd op zaterdag werd mogelijk, omdat de competitie dat weekeinde stilligt in ver band met een vierlanden toer nooi van het nationale team. St. Clair College eindigde het vorig seizoen vrij hoog in de oostelij ke divisie van de Canadese com petitie en heeft in Duane Newby zijn absolute sterspeler. Deze ruim twee meter langer center zeventien punten. Huurverhoging Volgens b. en w. heeft het wei nig zin staatssecretaris Schaefer te vragen de huurverhogingen ongedaan te maken voor de nu ningcomplexen in de Kooi die op de nominatie staan om te worden gerenoveerd. Dit heb ben zij geantwoord op vragen van het communistische ge meenteraadslid D. Hoeven. Hot college is wel bereid de staatsse cretaris nog eens aan de renova tie-plannen te herinneren.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3