Luxe woningbouw in noordelijk deel van Lissese Poelpolder Stichting Cultureel Contact in Leidschendams Prinsenhof \fertrek Bunj es verlies voor Sassenheim Bezwaren tegen kermis in hart van Lisse Sater terug in Leiden PAGIN A 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 Boion: Ilona 9»—113; Sonia 73-99; Belinda 43—04; Molrea 41-02; Eat. Oforim 48; EverKOld 31—42; Gamctte 32—40; Carol 34-38. Oiverten: Strelltzin 233-240, Ccrbera «5—73, Foriythia 25-37, Seringen 00-120, Pot- chrya. 35-00, Primula 70-85. Per Boa: Naren Carlton 85-120, Fortuna 80P5, Dutch Matter 100-110, Gold. Har- veta 120, Koude grond 48-61 Frwsia Fanuiy 315-390, Aurora 220-240. Miranda 355, Ballerina 180-235, Yall. Ri ver 375, Sonu''«0—230. While Swan 170, Gemengd 185- I9u, Corona 280 Diversen: Chry». Spider 320—360, Anemoon 40-85. groen 105-110. Tulpen Lehcbloemlg: Aladin, China Pink 175—305. Parkiet Karei Doorman, ge- m. ngd 250-310 Dubbel. Peach Blotaem. Gemengd. Stockholm, Manma Gijaen 130-170 Overige: Apeldoorn. Golden Apeldoorn, De- meier, Keet Nelis, Copland, Pnna Carna val, Mickey Mouse, Don Quichotte, Attila, Copland, Prince Charlc* 195—230. Lustige Witwe, Prominence, Caaaini, Blende, Pax, Mad. Spoor. Lucky Strike, Charlei, Trnnce, Snowstar 170-200. Winlcrgold, Ralph, Tommy v.d. Eerden. Yell. Triumph, Paul Richter, Pink Trophy. Hoanhgo, Chrmtmaagold, Mirjoran, Prelu dium ISO180 Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De in alle stilte in november vorig jaar opgerichte Stichting Cultureel Contact Prinsenhof organiseert zondag 23 februari als eerste aktiviteit om 20 uur 15 in het Paus Johannes Centrum een pianorecital door Kees van der Ben. Van der Ben, die werken zal spelen van Schumann, Beetho ven, Ravel, Rachmaninoff en Chopin, is leraar aan het Konin klijk Conservatorium in Den Haag. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar elke avond tussen 7 uur en half 9 aan de Prinses Annalaan 37 en Dillenburgsin gel 16 en verder aan het Paus Johannes Centrum op zaterdag avond van 7 tot half 9 en zon dags van 9 tot 13 uur. De prijzen zijn 3 gulden 50, voor jongeren tot 18 jaar 2 gulden 50. Het Paus Johannes Centrum is met een accomodatie van 350 stoelen, volgens de stichting door het betrekkelijk kleine en intieme interieur een ideale omgeving voor uitvoeringen van muzikale aard, voordrachten, lezingen en, hoewel in beperkte mate, voor toneel. Bij de opzet is trouwens rekening gehouden met een multi-functionele bestemming. Er werden reeds tal van niet- kerkelijke bijeenkomsten ge houden: vergaderingen hoorzit tingen en kaarten bingoavon- den. Het centrum dat 31 mei 1973 feestelijk in gebruik werd genomen wil zich door veelsoor tige ontmoetingen dienstbaar maken aan alle bewoners van de wijk, ongeacht gezindte: ker kdijken en niet-kerkelijken. bleek een gedegen organisatie een voorwaarde. De heer J. Vroomans heeft daarom vorig jaar het initiatief genomen tot de oprichting van een stichting waarvan de akte in november door notaris mr, Th. Stubbé en de heer Vroomans werd onder tekend. Het bestuur van de stichting bestaat uit 6 leden, het secretariaat is gevestigd Dillen burgsingel 16 te Leidschendam. Burgemeester E. J. M. Kolfscho ten en de heer H. J. Bunnik, wethouder voor culturele zaken hebben hun instemming betuigd met het initiatief en tevens zit ting genomen in het 15 leden tellende comité van aanbeve ling. In verband met de beperkte ruimte zullen wat de muziek betreft concerten worden gege ven die een betrekkelijk kleine bezetting hebben: piano, orgel, solo-instrumenten met eenvou dige begeleiding en kleine en middelgrote koren. Binnenkort zal de stichting ook een aktie begiimen voor de aan schaffing van een orgel, een in strument dat het Paus Johannes Centrum nog ontbeert. Natuurgroep de duinen in Van onze correspondent DE ZILK De natuurgroep „De Duinrand organiseert a.s. zondag voor liefhebbers en le den een excursie in het water wingebied van de gemeente Am sterdam. Het vertrek is 's mor gens om half negen tegenover de Hoogduinweg in De Zilk. Winterwandeltocht in Lisse Van onze correspondent Lisse Onder het motto „Het hele gezin de paden op, de lanen in", organiseert het VV in Lisse op zondag 23 februari de zesde winterwandeltocht over een af stand van ongeveer acht kilome ter. Men kan zich voor deze tocht aanmelden op het VW kantoor te Lisse. Elke deelne mer ontvangt een fraaie herin neringsmedaille. In Ter Aar: Goed contact tussen ouders en scholen Van onze correspondent Ter Aar „Ouderparticipatie" was het belangrijkste thema op de onlangs in Ter Aar georgani seerde Nationele Ouderavond, waaraan ouders met kinderen op de openbare basis- en kleu terschool Kompas en Kleuteraar deelnemen. De opkomst was groot De ou ders kwamen tot de slotsom dat de samenwerking en samen spraak tussen ouders, ouder commissies en leerkrachten in Ter Aar goed verloopt. Prof. Steenkamp zegt afspraak in Hazerswoude af Van onze correspondent HAZERSWOUDE Professor dr. P. Steenkamp, de „geestelij ke vader" van het CDA, komt niet naar Hazerswoude. De be sturen van de in de gemeente raad samenwerkende confessio nele partijen (ARP, CHU en KVP) hadden hem weliswaar gaarne als spreker in hun mid den gehad, maar Steenkamp heeft hiervan moeten afzien, „om gezondsredenen" zoals het heet. Op de op 10 april te hou den gezamenlijke bijeenkomst van de drie genoemde partijen zal nu het woord worden ge voerd door professor dr. W. Al- beda, lid van de Eerste Kamer i voor de ARP. Jaarvergadering vogelvereniging ,,De Diamantvink" Van onze correspondente Roelofarendsveen De heer A. van der Voorn zal op de binnen kort te houden jaarvergadering van vogelvereniging „De Dia mantvink" aftreden als voorzit ter. Ook de heren Lemmers, Hil- lebrand, Van Ruiten en Borst treden af, maar hebben zich reeds voor een herkiezing be reid verklaard. Als belangrijk ste kandidaat voor de vacature Van der Voorn wordt momen teel de heer H. J. Cremers ge zien. Tegenkandidaten voor de ze en andere bestuursfuncties dienen zich schriftelijk en met een vijftal handtekeningen te melden bij de heer Hillebrand, Zuideinde 12, Roelofarendsveen. Doe-organisatie Noordwijk werkt al weer aan vakantie-spelen Van onze correspondent NOORDWIJK Ook dit Jaar zullen weer vakantie-aktivitei- ten voor de Noordwijkse jeugd georganiseerd worden. Zo zullen in de periode van 14 tot en met 25 juli a.s. alle kinde ren in de leeftijdsgroep van 6 .tot 12 jaar in de Norhtgo-sport- 'hal het grote Doe-feest vieren. Daar zal volop gelegenheid zijn voor allerlei bezigheden, zoals handenarbeid, toneel, muziek, typen, naaien, bloemschikken, en dergelijke. De beide vorige Doe-feesten hebben aangetoond, dat dit evenement in een belangrijke behoefte voorziet. De jeugd nam er in groten getale aan deel en haar enthousiasme was groot Het comité rekent op de mede werking van vele Noordwijkers. Er dienen voldoende begelei dingskrachten te zijn en een grote hoeveelheid knutselmate riaal. ZOETERWOUDE Zondag is er om half twaalf in de Sint Jan een jongerenmis met als thema; "Versobering". Het jongeren koor o.l.v. M. Scheffer- van Haaster en de combo verlenen hun medewerking. ZOETERWOUDE Voor de derde keer in dit seizoen organi seert de Supclub van S.J.Z. a.s. zaterdag een bingo-avond in het clubhuis op Haasbroek. Men is er in geslaagd een aantal dave rende prijzen beschikbaar te krijgen. De aanvang is 8 uur. LISSE Met de stemmen van PvdA en D'66/PPR tegen is de gemeenteraad van Lisse gisteravond ak koord gegaan met het voorstel van b. en w. het noordelijk deel van de Poelpolder vol te bouwen met luxe woningen. De linkse fracties in de Lisser raad wilden dit laatste bouwterrein van de Poelpolder be stemmen voor wwoningwetbouw. B. en W. en de rest van de raad vrezen echter bij uitvoering van deze linkse wens protesten van de bewoners van de patio woningen in de omgeving van de Poelway-dreef. Be zwaarschriften bij de Kroon zouden een vertraging van drie jaar met zich mee kunnen brengen, hetgeen voor de gemeente het nodige renteverlies zou betekenen. Het is nu de bedoeling dat de bouwmaatschappij Heboma haar plan „De Ruishom" gaat uitvoeren. Een paar jaar geleden werden als bouwkosten per huis een bedrag genoemd van 1,5 ton. Dit zal inmiddels wel zijn opgelo pen tot een kwart miljoen gulden. De heer Polderman, die ruim twee jaar geleden in een bollenschuur op een gebied met agrarische bestemming een garagebedrijf vestigde, mag zijn zaak voorlopig nog niet verder uitbreiden. Polderman had bij b. en w. een verzoek ingediend op dit terrein nieuwbouw te plegen, hetgeen gisteravond door de raad werd afgewe zen. Het college maakte voornamelijk bezwaar omdat nog niet vaststaat hoe de plannen voor ruimtelijke ordening zich in de toekomst gaan ontwikkelen. Het agenda-punt inzake beschikbaarstelling van een grotere ruimte aan het Jongeren Vormingscentrum is, zonder motivatie, naar de volgende raadsvergadering verschoven. Een tweetal woningen aan de Kanaalstraat zijn door de gemeente verkocht aan de fa. M. A. de Vroomen. De fa. De Vroomen zal de panden slopen, om op dit punt twee winkels met vier bovenwoningen te bouwen. Van onze correspondent LISSE Het Lunapark zal tijdens de komende harddraverijen van het parkeerterrein - Keukenhof worden verplaatst naar het parkeerterrein Haven, de Schoolstraat en het parkeerterrein op de hoek van de Schoolstraat en de Hobahostraat. Een desbetref fend voorstel van b. en w. is door de gemeenteraad zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Met name de heer Segers (SGP/GPV) toonde zich zeer veront waardigd over de goedkeuring, die indruist tegen een protest dat 637 inwoners van Lisse tegen het verlenen van deze vergun ning hebben ingediend. De kermis wordt voor een gedeelte tegen de achterkant van de school van de Gereformeerde Gemeente geplaatst, waardoor de leerlingen alleen via het kermisterrein de school kunnen bereiken. Veel Gereformeerden maakten hiertegen bezwaren, omdat zij nu hun kinderen niet meer a de kermis af kunnen houden, hetgeen in het verleden wel mogelijk zou zijn geweest te zien is met de veelzeggen de titel „Ja Baas - Nee Baas". Het is het verhaal van een jonge vrouwelijke arbei der, die zitting krijgt in de ondernemingsraad van het bedrijf, waarin zij werkt. Haar optimisme over de rol die zij nu kan gaan vervullen en de manier waarop zij kan gaan strijden voor haar ei gen belangen en die van haar collega's, wordt hier lang zaam maar zeker de grond in geboord. De hele inspraak procedure ervaart zij als vol komen fictief, aangezien de ondernemingsraad steeds weer door de directie voor voldongen feiten wordt ge plaatst. Het is wel nuttig om hier even bij te vermelden, dat dergelijke „openbare" voor stellingen voor Sater niet tot de orde van de dag behoren. Het is in de eerste plaats een voorstelling voor mensen, die in bedrijven, werkplaatsen en ateliers werken en die dus nauw bij het wel of niet fun- tioneren van een onderne mingsraad betrokken zijn. De organisatie van een voor stelling is dan ook meestal niet in handen van een schouwburgdirectie of thea teronderneming, maar ligt bij distirctsbestuurders van de vakbonden, actieve kader leden, leden van een onder nemingsraad en vertegen woordigers van werkende jongerenorganisaties. De bedoeling is dan om na afloop tot een discussie te komen over problemen, waar de aanwezigen zich wezenlijk bij betrokken voelen. Het is duidelijk dat het publiek bij zulke gelegenheden voorna melijk bestaat uit mensen, die niet gewoon zijn om naar toneelvoorstellingen te gaan. Aan de andere kant is het nu een interessant experiment om van „Ja Baas - Nee Baas" eens een volledig „open" voorstelling te ma ken. Hoe zal een heterogeen publiek reageren? Zal het ei genlijk wel reageren? Af wachten maar. Paul KORENHOF NOORDWUK - Maandagmid dag 24 februari a.s. belooft voor de leden van de afdeling Noord- wijk van de r.k. Bejaardenbond in Noordwijk een aardige mid dag te worden. De heer G. Voge laar, in het verleden raadslid, wethouder en waarnemend bur gemeester van Noordwijk, ver toont dan een kleurenfilm van zijn reis door Israël. De film is voorzien van gesproken tekst en muziek. Deze ontspanningsmid dag van de r.k. Bejaardenbond wordt gehouden in hotel-rest. De Beurs en begint om half drie. Feest voor jong en oud Warmond (Van onze correspondent) Warmond— Morgenavond is er voor jong en oud Warmond een feestavond in Boerderij Meer- rust. De organisatie is in handen van de jeugdafdeling van de voetbalvereniging Warmunda. Medewerking verlenen o.a. de groep Air-Port en de Bierkou- wers. Tijdens dit feest wordt tevens het startsein gegeven voor een aantal aktiviteiten van de jeugdafdeling, waar onder een loterij, een kleurwedstrijd, een ballonnenwedstrijd, een fo- toherkenningswedstrijd en een fancy-fair. Leiden De naam „Sater" zal voor veel Ledenaars een naam zijn zonder inhoud. Een enkeling zal misschien de wenkbrauwen fronsen en zich afvragen waar hij die naam eerder gehoord heeft. In werkelijkheid zijn er ech ter vrij veel inwoners van de Sleutelstad die, de meesten misschien zonder het zelf te weten, al eens met het werk van Sater hebben kennisge maakt. In juli 1973 trad deze toneelgroep namelijk al voor het Leidse publiek op, niet in een zaal op een echt toneel, maar gewoon op het Stad huisplein in de open lucht Bij die gelegenheid werd het publiek eerst naar de „voor stelling" (er werden er op één middag meerdere gege ven) gelokt met een kort en amusant variétéprogramma vol duidelijk herkenbare pa rodistische trekjes. Daarna werd geleidelijk overgescha keld naar de kern van het optreden: een speelse en soms bizarre vermening van revue en maatschappij-kri tiek. Sindsdien is Sater ijverig op de ingeslagen weg voortge gaan. Straattomeel is in het winsterseizoen echter minder aantrekkelijk en vandaar dat er dinsdag a.s. in de Stadsge hoorzaal een zaalproduktie Tableau de la troupe van toneelgroep Sater. Bejaardenmaaltijd Leidschendam- Zuid Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De Stich ting Bejaardenwerk Leidschen- dam-wijk zuid organiseert dins dag 18 februari weer een geza menlijke maaltijd In de recrea tiezaal van het bejaardencen trum „Schoorwijck". Deelnemers kunnen zich, graag met betaling van de kosten van 6 gulden 50, nu al aanmelden bij mevr. Doelman, Wilsveen 61, mevr. Nicodem, Tedingerstraat 69, hr. Pouw, Nieuwstraat 153 of bij de leiding van de sociëteiten in wijk zuid. Raadslid vertoont bejaarden vakantiekiekjes Van onze correspondent In het Sassenheimse raadhuis is gistermiddag af scheid genomen van de heer P. Th. Bunjes, chef algemene zaken, die volgende week woensdag wordt geïnstalleerd als burgemeester van het Utrechtse plaatsje Langbroek. Burgemeester Kret noemde het vertrek van de heer Bunjes een verlies voor de gemeente Sassenheim, maar hij vond het ook een grote eer dat een van zijn ambtenaren op deze wijze een kroon op zijn werk kreeg. Op de foto de heer en mevrouw Bunjes (tweede en derde van links) en naast hen burgemeester Kret. Van onze correspondente RIJNSBURG De afdeling Rijnsburg en omstreken van het Genootschap Nederland/Israël dreigt te worden opgeheven, wan neer er niet op jtorte termijn leden bereid worden gevonden een bestuursfunctie op zich te nemen. Zowel het voorzitterschap als het secretariaat is momenteel in handen van mevr. D. Breedijk- Worbes. Zij kan dit echter niet meer alleen aan. Het landelijk hoofdbestuur van het genootschap heeft de hulp ingeroepen van oud-afdelingsvoorzitter T. Bakker, die nu al weer 2 jaar in Putten woont. Hij komt maandag 17 februari naar de Ontmoetingskerk in Katwijk, waar een bijeenkomst is van de afdeling. Dr. Bachera zal dan tevens een lezing houden. Veilingen Afd. Rijnsburg Genootschap Ned./Israël dreigt te worden opgeheven (Van onze correspondent) RijnsburgDe bazaar, die gis teren in Rijnsburg ten bate van het kindertehuis El Alba (Ar gentinië) werd gehouden, heeft het voor de organisatie verras sende bedrag van 5.704,03 op geleverd. En dat door het rad van avontuur, door grabbelen, hengelen, balgooien en boeken-, platen- en plantenverkoop. Om kwart voor vijf was de stand nog 500, maar om negen uur liep deze al uit tot 3600. Teza men met de onlangs in de Gere formeerde kerk gehouden col lecte is nu een bedrag van 12.000 bijeengebracht 7 Drukte van I belang op bazaar in Rijnsburg i Het was dringen geblazen op de gisteren gehouden bazaar in het Gereformeerd Centrum in Rijnsburg.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4