ASC STUNT TEGEN SWIFT Zwembad (dat er niet is kost Voorschoten veel geld SJC-dames in 't nieuw Voorhout klaar voor carnaval Zaal voetbalcompetitie leiden: Dirk van Vliet weg bij De Lente klokjes Dienstweigeraar kreeg spijt Inwonertal Zoeterwoude loopt terug Instructiecursus bij De Columbiaan PAGINA 4 LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 Van onze sportredactie LEIDEN Het zaalvoetbalteam van ASC haalde gisteravond in de zaalvoetbalcompetitie een ongelooflijke stunt uit in de wedstrijd tegen Swift Swift was al wat achterdoch tig aan het duel tegen de hekkesluiters begonnen, want in het eerder dit seizoen ge speelde treffen was men niet verder gekomen dan een G-6 gelijkspel, dat bovendien zeer moeizaam tot stand kwam. En deze keer werd Swift zelfs naar een sensationele 6-5 ne derlaag gespeeld. Tien seconden voor tijd stond het trouwens nog 5-5. Opeens verscheen Douwe Splinter echter voor het hok van doel man Dubbeldeman, aarzelde even maar gaf toen af aan de vrijstaande Huib de Goey, die Dubbeldeman helemaal dol draaide en vervolgens de bal knalde een corner van Rinus Schoonderwoerd achter Ro man en Wim Ouwehand maakte er 4-1 van. De strijd was gestreden en alleen Piet- Duivenvoorde wist namens B. en T. nog één keer het net te vinden; 4-2. 8TAND EERSTE KLASSE: Stormv Swift 9 5 1 3 32-23 U 9 4 2 3 43-27 10 in het Swift-doel mikte. Een prachtige goal, waarmee ASC de kansjes op lijfsbehoud weer wat ziet vermeerderen. Toch zag het er aanvankelijk nogal somber uit voor de roodzwarten. Swift had abso luut het beste van het spel, maar kwam in de eerste helft niet verder dan een doelpunt van Cockie van Weerlee, die fraai door Hans v.d. Starp werd aangespeeld. ASC ver ging het wat beter. Na de openingstreffer maakte Huib de Goey gelijk, en een hard genomen corner ketste via keeper Dubbeldeman in het Swift-doel. Na de doelwisse- ling was het Siem v.d. Linden, die een solo van Hans v.d. Starp hoog achter Roedoe knalde. Een Swift-overwin- ning leek toen in het verschiet te liggen, maar Douwe Splin ter en Hans Schiphorst zetten ASC met twee voortreffelijke goals op 4-2. Door v.d. Starp werd het 4-3, maar Huib de Goey bracht ASC weer op twee goals verschil: 5-3. Swift krabbelde echter terug, haal de met twee doelpunten van Renzo Candido op tot 5-5, maar ging in de spannende slotfase toch nog het schip in. Al met al een stukje zaalvoet bal dat er best mocht wezen. Een heel, wat minder fraai ge-. heel vormde het treffen tus sen Stormvogels en B. en T. Stormvogels toonde zich het minst ongeïnspireerd en won uiteindeijk met 4-2. Het meest aantrekkelijke mo ment van de wedstrijd vorm de nog het moment dat Piet Duivenvoorde een zak patat uit de handen van een .toe schouwer schoot en zodoende het pas gestoomde pak van een tweede omstander van bo ven tot onder met mayonaise besmeurde, uiteraard tot gro te hilariteit van het publiek. Verder was er weinig te bele ven. Voor rust scoorden Ou wehand en Collé voor Storm vogels. Er moest een foutje van doelman v.d. Steen aan te pas komen om B. en T. aan 2-1 te helpen, toen een schot van Piet Duivenvoorde hem te machtig was. André v.d. Hulst zclle 3 4; 3B: Houtu hoek-SDO'67 1-9; 3C: v. Dam G. B.-SLF 2-5. Unitas-SVLV 0-4; 3D: Pad.x-VTL 3; Res I: VNA 2-Swlft 2 2-5, Regenboog e 3 3-2. Stor 3B: Ocgstge....BHM - Croen 3-Lelden 5 6-1. SVLV 3-Rcgen- boog 3 2—4, Unitas 4-Gnzelle 4 6—5; Re». 3E: SLF 3RHW 2 4-1; Al: Tegel- handel ol-LFC al 3-3, Lugdunum al- LDWS al 4-4; A2: SDO 2-Lugdunum o2 2-1, Unitas al-Swlft al 19-0. Afscheidsuitvoering op hoog niveau SASSENHEIM Het Chr. Meisjeskoor „De Lenteklok jes" heeft gisteravond zijn 19e uitvoering in de Geref. Kerk zich uitmuntend van zijn taak gekweten en gezorgd voor een mooi concert, voor het laatst onder de bezielende leiding van Dirk van Vliet. Ada v.d. Bent, die zoals altijd voor prima pianobegeleiding zorgde, werd voor een groot deel van de nummers terzijde gestaan door Hester v. Vliet, hobo; Marit v. Vliet, fluit; Han Kapaan, althobo en Maarten Vonk, fagot, wat aan het programma een prettige afwisse ling en een goed kunstzinnig niveau gaf. De drie afdelingen begonnen gezamenlijk met een viertal geestelijke liederen, waarbij ook' het publiek gedeelte lijk werd betrokken. Hierbij klonk bijzonder mooi Psalm 8 van Ignace de Sutter. Hierna zongen de afdelingen afzonderlijk geestelijke liederen waaronder enkele gezangen bewerkt door Dirk van Vliet en ook liederen van Sander van Marion. Verder werden er ook volksliedjes gezongen, waarbij verschillende met leuke voordracht. Het was weer een genoegen naar de frisse meisjeszang te luisteren. Voordat met een avond-canon en Gezang 391, gezongen door de afdelin gen gezamenlijk werd besloten, sprak voorzitter Roosa eerst dankwoorden aan het adres van het muzieken- semble dat ook bloemen cadeau kreeg. Daarna was er afscheid van dirigent Van Vliet, die met volle inzet 14 jaar aan „de Lenteklokjes" leiding gaf. Als aanden ken aan Sassenheim werd hem een wandbord over handigd, waarna hem een speciaal danklied werd toegezongen door het koor. Ere-voorzitter G. Wijntjes feliciteerde vervolgens eerst met de geslaagde uitvoe- De Lenteklok- voor de laatste keer on der leiding van Dirk van Vliet. ring, en zei verder dat „de Lenteklokjes" en Dirk van Vliet één begrip zijn. Het koor is onder zijn leiding uitgegroeid van 50 tot 140 meisjes. De heer Wijntjes noemde zich tolk van allen toen hij opmerkte „Dirk van Vliet deed het geweldig". Na deze waarderings- en dankwoorden kwamen drie van de oudste en drie van de jongste leden het podium op, en deden een tuinstoel, een muziektas en een fraaie vaas met bloe men cadeau aan de scheidende dirigent. In z'n dank woorden zei dirigent Van Vliet dat hij altijd graag naar Sassenheim was gekomen, maar dat hij niet langer kon blijven daar hij zich aan z'n hoofdvak meer wilde wijden; het orgelspel, waarvoor practisch geen tijd meer was. Er was een goede opkomst van het publiek onder wie burgemeester A.J. Kret met zijn gezin. Zes maanden geëist Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG-LEIDEN .De leugen die de 26-jarige student Haiko D. uit Wassenaar, gebruikte om de militaire dienst plicht niet te vervullen, zal hem op zes maanden gevange nisstraf komen te staan, indien de Haagse rechtbank de eis van de officier volgt. Vanwege voorgewende gewetensbezwaren, was de student tewerk gesteld in het St. Elisabeth ziekenhuis in Leiderdorp. Na enige tijd voelde hij zich zodanig bezwaard door zijn onware informatie, dat hij ontslag aanvroeg, dat hem ook werd verleend. "Maar de minister had dat ontslag niet verleend," aldus de officier die zich hield aan hetgeen tenlaste was gelegd, namelijk langer dan twee weken wegblijven van zijn werk zonder toestemming. Dat speelde zich af in december 1972. Verdachte, thans student aan de T.H. in Delft, verklaarde indertijd meer opgezien te hebben tegen de mogelijk langdu rige gevangenisstraf terzake dienstweigering, dan de leugen over zijn principiële bezwaren, waarop commissie en minis ter de beslissing hebben gegrond. Mede door zijn huwelijk, is die angst nu overwonnen en hij voelde zich bezwaard door de leugen. "Hetgeen de consequentie kan hebben, dat U toch opnieuw voor dienstplicht wordt opgeroepen," veron derstelde de rechtbankpresident. "Wie zegt dat verdachte thans niet liegt," opperde de officier, mr. R. A. Schimrpel. De verdediger, mr. H. W. J. Droessen bepleitte ontslag van rechts wervolging subs, vrijspraak. Hij vond dat deze zaak moet worden afgehandeld niet door justitie, maar door het ministerie van defensie. De rechtbank zal op 18 febr. uit spraak doen. VOORSCHOTEN - De Voor- schotense raadscommissie voor onderwijs en welzijn had gister avond grote moeite mét het be schikbaar stellen van een aan vullend krediet van 19.040,- ter afdoening van de financiële verplichtingen van de Stichting Recreatiebad Voorschoten. de commissieleden of dit bad er nog wel ooit zal komen. In de loop der jaren is al een aan loopkrediet beschikbaar gesteld van 25.000,-, maar dat is niet toereikend om de verplichtin gen tegenover de ontwerper Ballast Nedam N.V. te kunnen voldoen. De Stichting Recrea tiebad heeft in de loop der ja ren via inzamelingen een be drag ontvangen vanuit de bur gerij. B, en W. menen dat dit bedrag niet aangesproken mag worden. Wethouder mevrouw De Ruiter was bereid het hele voorstel terug te nemen en eerst te informeren of de diver se tekeningen e.d. op verzoek van de Stichting zijn gedaan en in hoeverre of de Stichting de zekerheid had dat de gemeente eventuele kosten zou betalen. Nog moeilijker had de Dit bij Warmonders bekende pand Zwanburgerpolder 1, de scheepswerf met woon huis, zal spoedig worden'ge sloopt. Ook een bollen schuur en een bunker in En depoel II zullen onder de slopershamer vallen. De commissie openbare werken ging gisteren akkoord met een voorstel betreffende de ze zaken aan de raad. Ver der werd o.m. uitgebreid ge sproken over de beplanting van Endepoel H. Deze be planting is inmiddels gegund aan een aannemer die tot 1 jaar na beplanting de ver antwoording voor en de ver zorging van deze beplanting zal dragen. Betrekken van de jeugd bij het planten is hierdoor echter uitgesloten. Met de heer Leemans wordt overleg gepleegd om op zijn grond achter Oostergeest een dergelijk plan te realise- Ook bij het eventueel aan te leggen bospark als afscher ming van de Schipholspoor- lijn achter Endepoel II zou een mogelijkheid zijn de jeugd in te schakelen. het bij het verlenen van een aanvullend krediet_ van 169.020,- noodzakelijk omdat de bouw van twee lokalen aan de J. M. van Kempenschool in plaats van de begrootte 264.027,- maar liefst 443.845,74 zijn gaan kosten. De lokalen zijn in 1972 gerealiseerd, staan thans al weer leeg, maar eerst nu komt de afrekening van het schoolbestuur. Ir. Van Dalen (WD) waarschuwde voor "het blindelings in de ruimte bou wen". Ook de andere commis sieleden meenden dat een der gelijke zaak nooit meer voor mag komen. De betrokken ge meentedienst heeft in verband met het spoedeisende karakter de hele zaak slechts summier begroot, het Prot. Christelijke Schoolbestuur heeft de hele zaak op "z'n beloop gelaten" en de architect heeft eerst dit jaar een aanvullende begroting inge diend, terwijl de aannemer nog steeds zijn centen voor een deel moet krijgen. Wethouder De Ruiter deed de toezegging dat indien nogmaals een bijzondere schoolvereniging gaat bouwen er in de vergunning voorschrif ten ingebouwd zullen worden, waardoor dergelijke zaken voorkomen worden. -#* art tX k"- w' ,V fiV X' S - I - t i ■•vL - J „X T - fvw slS> «li» asL s De dames van de Noordwijkse voetbalvereniging S.J.C. zijn door bloemenboutique Siemerink, bar ,,'t Stoofie" en aannemersbedrijf Visscher in het nieuw gestoken. De drie bedrijven hebben zich garant gesteld voor de shirts, de tassen en de trainingspakken van de voetballende dames. Op de foto showen de SJC-dames hun nieuwe tenue. Op de voorste rij van links naar rechts: M. v.d. Zalm, M. Koelewijn, H. Smit, H. de Ridder, J. van Klaveren, en G. Kranenburg; achterste rij: mevr. Droog (leidster) mevr. De Ridder (leidster) M. Scho.neveld, M. Kraan, Y. Kraan, A. Koele wijn, J. Cockheyt (trainer) G. Visscher, M. van Deutekom, A. Scheer, W. Siemerink, T. de Rid der C. Alders (trainer) M. van kampen, K. Broeders en G. Timmers. Van onze correspondent Zoeterwoude Het inwonertal van de gemeente is vorig jaar teruggelopen. Het daalde met 49 en kwam van 7051 op 1 januari 1974 op 7002 per 31 december '74. Het ruime ver trek overschot is hiervan de oorzaak. Er vestigden zich 357 personen in de gemeente terwijl er 484 vertrokken. Er werden 111 geboorten geregistreerd, 33 personen kwamen te overlijden. Er kwamen 115 woningen gereed waarvan de voornaamste com plexen waren, de 42 tweekamer wwoningen in het plan West einde 1 en 45 huizen in het plan Zonnegaarde w.o. 16 w.w. wo ningen. Achter Huize Emmaus werden 14 bejaardenwoningen voltooid. De woningvoorraad steeg hiermede tot een aantal De bouwaktiviteiten hebben mi> menteel een dieptepunt bereikt want in de gehele gemeente zijn slechts twee woningen in aan bouw. Het totaal van de bouw som vorig jaar bedroeg 93.356.423,-. Het wachten is nu op de goedkeuring van de bestemmingsplannen Westeinde 2 en 3 met 600 woningen en Hoge Rijndijk Oost met 160 wo ningen. Het zwembad Haasbroek trok vo rig seizoen 48130 bezoekers. Naast menige volwassene be haalden 243 kinderen een zwemdiploma. De uitvoering van het riool-persgemaal in de Loethe heeft vertraging onder vonden en zal eerst in april a.s. voltooid zijn. Vooral de economische groei is vorig jaar groot geweest. In het totale gebied van het industrie terrein Grote Polder is van 31 bedrijven bekend dat zij zich daar hebben gevestigd of gaan vestigen. Daarmede zijn 1062 arbeidsplaatsen gemoeid. Daar naast is er nog de vestiging van Heineken in de Barrepolder, waarvan de officiële opening binnenkort door Prins Bern- hard zal worden verricht VOORHOUT Onder Leiding Dit werd gisteravond medege- van mevrouw Van Geldermal- deeld op d? jaarlijkse vergade- sen wordt bij „De Colum- ring van zwemvereniging „De biaan" een instructiccursus ge- Columbiaan". geven. Hiermee wil men tot een wat meer uniforme in- Uit de verslagen van diverse be- struering van de jeugd komen. stuursleden bleek dat de vereni ging goed floreert. Er werd L. 1974 deelgenomen aan zesen dertig wedstrijden met vaak goede resultaten. Mevrouw Zwetsloot legde haar functie als lid van de techni sche commissie neer. Zij wordt opgevolgd door de heer Kennis. Mevrouw Van Geldermalsen is voorzitster van het recreatief en elementair zwemmen. Zij wordt daarbij geassisteerd door me vrouw Godijn. Van een onzer medewerkers Voorhout Nog even en dan stort ook Voorhout zich weer ontstuimig in het carnavalsgebeuren. Morgenavond wordt de lont in het feestvat'aangestoken met een gezellige avond in huize' Agues, vrijdagavond gevolgd door het gehuwdenbal in het paro chiehuis. Zaterdagmiddag draait het carnaval óp volle toeren als om 14.00 uur in het Kievitspark de optocht van start gaat. 's Avonds is er in het parochiehuis de verkiezing de „Grootste Bok". De Voorhoutse zieken zullen zondagmiddag bezoek krijgen van De Bokken en de dag wordt besloten met een gecostumeerd feest in café-bar Boerhaave. De bejaarden komen a.s. maandag volop aan hun trekken. Eerst wordt om half twaalf een bezoek gebracht aan huize Bernardus in Sassenheim en 's middags vanaf twee uur kunnen de Voorhoutse bejaarden hun beste beentje gaan voorzet ten in het parochiehuis, waar 's avonds nog eens de jeugd van 13 tot 17 jaar feest gaat vieren. De laatste carnavalsdag, dinsdag begint met een bezoek van de carnavalsvereniging De Bokken aan de bejaardenflat „Park Over- bosch", 's middags gevolgd door een feest voor de allerkleinsten en de lagere schooljeugd in het parochiehuis. Dan zal ook de verkiezing van de jeugdprins en -prinses plaatsvinden. Voor de volhouders is er dinsdagavond nog de traditionele carnaval safsluiting in alle Voorhoutse gelegenheden. Om elf over elf wordt in het parochiehuis weer „het bokje" verzopen. Amerikaanse drugshandelaar uit Leiden krijgt 6 maanden Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/LEIDEN De Haagse rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen drie verdachten, die zich bezig hebben gehouden met de han del in verdovende middelen. Dat betrof een 23-jarige Ameri kaan M.O.P. en 24-jarige En gelsman J.S.C. beiden wonende te Leiden en een 25-jarige chauffeur uit Leidschendam B. de M. De verdovende middelen werden in Zeeuws-Vlaanderen gekocht voor 400 gulden per 100 gram hasj. De verkoop daarvan le verde in Engeland, waar een deel heenging, het dubbele op. De Leidse politie had het drie tal al enige tijd in de gaten gehouden. Bij inval in een wo ning werd slechts een kleine hoeveelheid hasj aangetroffen. De rechtbank veroordeelde de Amerikaan en de Engelsman ieder tot zes maanden gevange nisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk en de inwo ner van Leidschendam conform de eis tot negen maanden ge vangenisstraf. De eis tegen de Amerikaan was zeven maanden en tegen de En gelsman tien maanden, waar van drie maanden voorwaarde lijk voor laatstgenoemde. Veronica voetbalt in Katwijk Van een onzer medewerkers. KATWIJK De carnavalsvereni ging „De Narrekoppen" organi seert a.s. zaterdag een voetbal wedstrijd tussen het team van Radio Veronica en c.v. De Nar rekoppen. Het spel zal binnen de lijnen wor den gehouden door Wim Rijs- bergen, die na afloop door Prins Willem de Tweede gerid derd zal worden tot „Grootste Narrekop 1974". Dit gebeurt naar aanleiding van de bijnaam die hij kreeg tijdens de WK- voetbal: „Blanke Paal". In het Veronica team zullen vele bekenden aanwezig zijn. Zoals Stan Haag, Adje Bouman, Rob Out en Wil Luikinga. In tegen stelling tot de op de raambiljet ten vermelde tijd zal de wed strijd beginnen om 11.00 uur. De toegang tot het K.R.V. ter rein bedraagt 1.50 en zal ten goede komen aan de carnavals viering van 1976. CHU-Noordwijk achter concept statuten CDA Van onze correspondent NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Chr. Hist. Unie kon zich in het algemeen wel vinden in de concept-statu ten van het Christen Democra tisch Appél (CDA), zo bleek op de gisteravond gehouden leden vergadering in "De Rank". De ze statuten moeten op vrijdag 7 en zaterdag 8 februari a.s. op een bijzondere algemene leden vergadering van de CHU te Ut recht worden vastgesteld. Voorzitter J. de Geus gaf een toelichting, waarin hij onder meer stelde, dat tegenover steeds meër afbrokkelende con fessionele partijen, in de huidi ge politieke situatie het samen gaan van KVP, ARP en CHU in het CDA het enige antwoord is. De meningen in de vergadering van de CHU-Noordwijk liepen uiteen. Er waren duidelijke voorstanders, anderen hadden bedenkingen. Hoe zullen de kie zers ooit kunnen begrijpen, dat de CHU haar fiat hecht aan CDA-statuten, welke de samen werking regelen met partijen, die een regeringsbeleid gedo gen, waartegen de CHU in het parlement oppositie voert? An dere sprekers meenden, dat niettemin aan het CDA voortge bouwd dient te worden om ge reed te zijn tegen de tijd dat er weer verkiezingen worden gehouden. Voorhout klaar voor carnaval Van een onzer verslaggevers WARMOND Sportvereniging "Warmunda" organiseert op 14 februari in boerderij "Meer- rust" een feestavond. De groep "Air-Port" en de "Bierkou- wers" zorgen voor de muziek. Het feest begint om acht uur. Kaarten voor de feestavond zijn te krijgen bij de sigarenma gazijnen, Sikking, Van Stijn Zn., Meskers en De Vetten. En in het clubgebouw van War munda. Vereniging van bijen-houders in Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST - In Oegstgeest is een vereniging van imkers opgericht. Belangstellenden voor deze steeds populairder wordende vorm van vrijetijds besteding kunnen zich wenden tot de heer W. Nagtegaal, Kam perfoelielaan 23, tel. 55125, de voorzitter van de vereniging.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4