Radio Veronica wil uitzending hervatten KVP wil gratie „Drie van Breda" we maken het goed met'n bloemetje ONASSIS IN LEVENSGEVAAR Pastoor Van Niekerk (R'veen) overleden Wilde actie Utrechtse huisartsen Nieuwe vervolging geëist van Glimmerveen (NVU) Griep neemt af Geen vervolging wegens racisme Woensdag 5 februari 1975, 65e jaargang no. 20035 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND 'Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 Bank Amro-bank N V Leiden - Directeur-hoofdredacteur F. J Plug Adj hoofdredacteur J J Hatlewas Chef-redacteur JW C Leun® Advertenties (excl B.T.W.) f 0.43 per mm. Telefoontjes f 3.85^ - Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week f 2.69 kwartaal f 34.76. jaar f 135.15 losse nummers 50 cent.j Immortelle Histoire Immortelle (Voor geld is alles te koop), speelfilm met Orson Welles en Jeanne Moreau op Ned. I om 21.20 uur. „Het karnavalslied 1975" om 20.21 uur. Ned. II om 20.31 uur het tv-spel „Een lichte vorm van uitput ting". Oostelijke wind Droog weer met wolkenvelden maar ook nu en dan zon. Matige tot krachtige oostelijke wind. Maximumtemperaturen onge veer 3 graden. Morgen zon: 8.13-17.38. Schev. Hoogw.: 11.34. Maan: 5.04-13.11 Laagw: 6.58-19.42. ■U DEN HAAG Radio Veronica treft op dit ogenblik voorberei dingen de uitzendingen vanaf het zendschip Noordenij te her vatten. Om de Nederlandse wet te ontduiken wil men het sys teem toepassen, dat Radio Mi Amigo al enige maanden met succes hanteert. Het ligt in de bedoeling de bandopnamen in Spanje te laten plaatsvinden, vanuit welk land eveneens dé bevoorrading van het zendschip zal geschieden. Aldus John Wei- mar van de publiciteitsafdeling van Laurens sigarettenfabriek. De initiatiefnemer van dit plan zou Dick Dubois zijn, die voor Radio Veronica jarenlang de produktie van diverse ac tiviteiten in handen had. Volgens Wei- mar benadert Dubois momenteel vroe gere adverteerders van Radio Veronica om aan geld voor investeringen te ko men. Gisteren bracht Dubois een be- WÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊKm zoek aan de Laurensfabrieken in Den Haag. John Weimar: „Het ligt in de bedoeling van Dubois om adverteer ders bijeen te krijgen om het project "te financieren. Hij benaderde mij met de mededeling, dat Veronica overweegt de zender weer in gebruik te stellen". Dick Dubois ontkent echter in alle hevig heid zijn voornemen het zendschip op- nieuw in gebruik te nemen. „Ik kan allleen maar zeggen dat het niet waar is. Over Radio Veronica is met geen woord gesproken. Ik heb weliswaar een gesprek gehad met de heer Weimar van Laurens, maar dat handelde slechts over de sponsoring van de drive-in shows. Commentaar van Buil Verweij, directeur van Radio Veronica: „Van dergelijke plannen weet ik helemaal niets af. Waar zou Dick Dubois trouwens het geld vandaan moeten halen? In ieder geval, mocht het waar zijn, dan bemoei ik me er niet mee. Ik heb er geen behoefte aan nog eens de gevangenis in te draaien". De Griekso miljo nair Aristoteles Onassis en zijn vrouw Jacqueline In betero dagen. Onassis is ernstig ziek en verkeerde gisteren in levens gevaar ATHENE (UPD - De gezondheidstoestand van de 'Griekse scheepsmagnaat Aristoteles Onassis (70), die sedert vijf dagen aan een virusinfectie lijdt, is gisteren plotseling verslechterd. Zijn vrouw Jacqueline, de weduwe van de amerikaanse presi dent John F. Kennedy met wie zij sinds oktober 1968 is gehuwd, is per vliegtuig uit New York naar Athene overgekomen. Hij heeft hoge koorts en men maakt zich zorgen over de toestand van de multimiljonair. Een vriend van de familie Onassis hoeft meege deeld dat de schoepsmagnaat, die gisteravond voor zijn leven vocht, ook aan een langzame verlam ming der spieren lijdt De ziekte heeft zich voor het eerst vorig jaar november geopenbaard. Onas sis werd toen enige weken in een ziekenhuis in New York met cortisone behandeld. Vijf dagen geleden werd zijn toestand plotseling weer slech ter: Ford verwacht Breznjev naar Amerika ATLANTA (HFP) - De Ameri kaanse president Gerald Ford heeft op een persconferentie gis teren in Atlanta meegedeeld dat hij verwacht dat de Russische partijleider Leonid Breznjev de komende zomer naar de VS zal komen. Ford zei van mening te zijn dat de betrekkelijk tdeine menings verschillen die tussen de twee supermogendheden bestaan op gelost kunnen worden en dat het beginselakkoord van Vladi vostok over beperking van de strategische bewapening van kracht zal blijven. ADVERTENTIE] K0NFEKTIE-HAL Veste straat If Leiden „FALC0N" HEREN REGENJASSEN met schoonheidsfoutjes van 149.-en 179.- NU ƒ79.-EN 89.- 'Overtredingen' In het tijdvak van 12 maanden eindigend juni 1973 zijn meer dan een hïdf miljoen Zuid-Afri kaanse negers vervolgd wegens het overtreden van de voor schriften waar zij mogen wonen en werken. Ex-Nederlander De 22-jarige uit Nederland af komstige Pvan d W, die in het nabij Sydney gelegen Black- town woont, is tot 18 jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens het plegen van gewapende over vallen en autodiefstallen. nittiiHininnnniminini Meisje ontvlucht rechtszaal Rechter John T. West praat een vijf tienjarig meisje naar binnen, dat in Honoloeloe voor een verhoor was opgeroepen, maar in de rechtszaal van haar plaats rende, uit een raam klom en ging staan op een uitstekende ri chel van de fapade van het gebouw. (Van een onzer verslaggevers) Leiderdorp/Roelof arendsveen Op 65-jarige leeftijd is afgelo pen nacht plotseling overleden pastoor Th. van Niekerk van de Parochie H. Petrus' Banden te Roelofarendsveen. Hij stierf in het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiderdorp, waarin hij van nacht met spoed was opgeno men na een hartaanval. Pastoor Van Niekerk werd in 1909 te Sassenheim geboren, in 1934 werd hij tot priester gewijd en in 1962 werd hij benoemd tot pastoor van de Parochie H. Pe trus' Banden. Daarvoor was hij pastoor van de parochie Maria Presentatie in dezelfde plaats. Het stoffelijk overschot zal waarschijnlijk zaterdag ter aar de worden besteld, iVanavond is er in de parochiekerk een H. Mis voor zijn zielerust. Staking op schip voorbij (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De staking van negentien Indiase beman ningsleden van het vrachtschip "Attica" is voorbij. In de afge lopen nacht heeft de eigenaar, een rederij In Bombay, een contract ondertekend dat de stakers een loon garandeert volgens de nonnen van de in ternationale transportarbei dersfederatie. Het schip is in middels uit Rotterdam ver- trokken om in Frankrijk een lading graan in te nemen. Gisteren zijn ook negentien Filip pijnse bemanningsleden van het onder Liberiaanse vlag va rende schip "Baltic Career" in staking gegaan. Het schip ligt in Rotterdam De officieren aan boord doen niet mee. De sta king wordt gesteund door de Nederlandse vakbonden. De stakers krijgen nu 100 tot 200 dollar per maand en zouden circa 400 dollar moeten krijgen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De overgrote meerderheid van de KVP wil dat de drie Duitse oorlogsmisdadigers in Breda Fischer, Kot&lla en Aus der Fünten, gratie krijgen. KVP-woordvoerder mr. T. van Schaik zei gisteren in de Tweede Kamer bij het debat over de Justitiebegroting, dat de overgrote meerderheid van zijn fractie instemt met een artikel van prof. Langemeijer, oud-procureur-ge neraal bij de Hoge Raad en adviseur van het kabinet-Den Uyl, waarin voor vrijlating van de Drie van Breda wordt gepleit. Behalve de KVP roerden ook de CPN en de AR de gratieverlening aan. CPN-woordvoerder Wolff zei, dat zijn fractie zich tot het uiterste zal verzetten tegen vrijlating. Hij herinnerde hierbij aan een motie van de Tweede Kamer van enkele jaren geleden, waarin deze zich uitsprak tegen collectieve gratiëring. De opmerking van prof. Langemeijer, dat een dergelijke motie geen geldigheid meer zou bezitten omdat de samenstelling van de Kamer inmiddels is gewijzigd, noemde Wolff een zonderling en staatsgevaarlijk betoog. De AR stelde, dat gratiëring een zaak was van de Kroon. Zij verwierp elk plan dat daarvan zou afwijken. Minister Van Agt kreeg gisteren van vele kanten kritiek te verdu ren, zowel van de oppositie als van de bevriende P.v.d.A. Men vond. dat de minister wel veel op het gebied van nieuwe wetgeving belooft, maar dat hij vervolgens traag is met het omzetten van zijn woorden in daden. De WD-er Geurtsen diende een motie in, om af te zien van vervolging van naaktlopers die de zon aanbidden op stukjes strand, die door de betrokken kustgemeenten daartoe worden aangewezen. De socialist Roethof pleitte eveneens voor een snelle wetgeving die de ongeklede recreatie geen strobreed in de weg legt. Roethof overweegt zelfs een initiatief-wetsontwerp in te dienen als de minister niet zelf snel over de brug komt. Het P.v.d.A. Kamerlid Kosto pleitte voor invoering van een mini mumloon voor gedetineerden. Van vele kanten was er kritiek op het slappe regieme in de gevangenissen. Meer hierover zie pagina 9. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT - Bijna alle Ut rechtse huisartsen houden mor gen een actie tegen de ingreep op hun pensioenrechten, liet is een wilde actie, want de LHV (Landelijke Huisartsen Vereni ging) staat er niet achter. De Utrechtse artsen zullen van 8 tot 2 uur geen spreekuur hou den en geen visites afleggen. Een weckend-dienst dus op een doordeweekse dag. Een kleine 20 huisartsen blijven beschik baar voor spoedgevallen. Morgen om half 12 zullen de huisartsen met hun echtgenotes demonstreren aan de Utrechtse Maliebaan. De Utrechtse huis artsen zien hun actie als oen poging de algemene mening op hun hand te krijgen. De LHV had haar leden gevraagd geen acties te ondernemen voor 6 fe bruari, na welke datum zij zelf een landelijke actie wil houden. Visseizoen op 31 mei open DÉN HAAG TANP) - Het nieuwe visseizoen no de in maart a.s. ingaande ge sloten tijd begint zater dag 31 mei. Minister mr. A. van der Stee vun Land bouw en Visserij heeft dat zo bepaald. De sportvissers zullen die eerste dag nog wel hun akten en bijdrage- bewijzen van het officieel tot 1 juni lopende vorige seizoen moeten kunnen to nen. AKtie Twee Utrechtse studenten, die goedgelovige Denen kun kronen lieten offeren.. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het gewestelijk bestuur Den Haag van de P.v.d.A. wil, dat het kabinet-Den Uyl de Nederlandse Volksu nie van de heer J. Glimmerveen te Den Haag via de rechter als vereniging laat verbieden. Daarnaast eist een aantal landelijke organisaties een nieuwe vervolging en veroordeling van dezelfde heer Glimmerveen. De lijsttrekker van de NVU is, zoals reeds eerder werd gemeld, door het Haagse gerechtshof van rechtsvervolging ontslagen. Tot de protesterende organisaties behoren onder meer de Surinaamse studenten unie te Leiden, de werkgroep Surina me te Delft, de werkgroep Suriname Den Haag en enkele andere Surinaamse organisaties in Nederland. Hongersnood De 300.000 bewoners van de Kaapverdische Eilanden wor den met hongersnood bedreigd als gevolg van de al sedert 1968 aanhoudende droogte. Ontploffing Bij een ontploffing in een dyna- mietfabriek in nemours in Noord-Frankrijk zijn gisteren drie arbeiders om het leven ge komen. Ze beweren de man zo'n 20.000 l gulden er aan te hebben verdiend. Do politie denkt dat het meer is. UTRECHT (ANP) De top van de griepgolf is achter de rug. Dat valt af te leiden uit voorlopige cijfers van het ministerie van Volksgezondheid over de vijfde week van 1975 waarin 76 grieppatiënten per 10.000 Nederlanders wer den geteld. Het definitieve cijfer voor de vierde week was 95 per 10.000. Er is dus sprake van een duidelijke daling, ondanks de hier en daar bestaande indruk dat het aantal griepgevallen nog aan het toenemen is. Het ministerie komt op grond van de voorlopige cijfers tot de voorzichtige conclusie, dat we deze winter te maken hebben (gehad) met een „matig ernstige griepepidemie". Vrouw vanuit rijdende auto neergeschoten SCHIEDAM (ANP) In Schie dam is vanmorgen om acht uur een jonge vrouw, die op weg was naar haar werk, zwaar ge wond door enkele revolverscho ten die vermoedelijk zijn afge vuurd uit een rijdende auto. De politie brengt deze aanslag' in verband met een jongeman die om tien over acht elders in Schiedam met een gehuurde au to dwars door de muur van een garage reed en om het leven kwam. In die auto vond de poli tie een revolver, waarmee ver moedelijk de schoten op de vrouw zijn afgevuurd. Op het moment dat de auto door de muur reed was er in de garage nog niemand aanwezig. De iden titeit van de jongeman was van morgen nog niet bekend. Prins Bernhard niet naar Chili parlementaire redac- PROCES ,,MEIN KAMPF' (Van tie) DEN HAAG De Rijksvoor lichtingsdienst ontkent kranten en radioberichten volgens welke de regering prins Bernhard zou hebben verboden tijdens diens reis naar Zuid-Arrierika ook Chili te bezoeken. Noch tijdens de voorbereiding van de reis noch in de loop van de tournee is er sprake geweest van een bezoek aan dat land, zodat er evenmin aanleiding was om een dergelijk bezoek te verbieden, aldus de voorlichtingsdienst (Van een onzer verslagge vers) DEN HAAG Er is enige verwarring ontstaan rond het proces togen de uitgeve rij R. uit Ridderkerk in ver band met de voorgenomen uitgave van „Mein Kampf' in het Nederlands. Het blijkt, dat de uitgever slechts vervolgd zal worden wegens overtreding van de auteurswet en niet wegens het verspreiden van uitingen van rassenwaan, omdat de hoofd-officier van justitie te Rotterdam dit laatste punt niet in zijn dagvaarding heeft opgenomen, die nu niet meer kan worden gewijzigd. Een en ander zeer tot onge noegen van Justitie-minister Van Agt, die hierover reeds publiekelijk zijn ongenoegen heeft uigesproken. Een niet alledaagse gebeurtenis. Mi nister Van Agt had de Twee de Kamer vorig jaar toege zegd, dat hij bij een vervol ging ook de rassenwaan er zou betrekken. Hoewel de minister hierover contact heeft gehad met het open baar ministerie, om voor de aanvang van het proces de mening van het O M hier over te vernemen, is hieraan als gevolg van een, zoals dat nu wordt genoemd „admini stratief verzuim" geen gevolg gegeven. De directeur van de drukke-, rij K., die alleen een zakelij ke relatie met de uitgeverij R. zou hebben, heeft gisteren verklaard. Hitiers boek on der geen enkele voorwaarde te zullen drukken. Er waren al dreigende telefoontjes ont vangen van mensen die de boel in brand zouden komen steken. Aanbod vim als heroine (ANP) - ARNHEM - Hoeveelhe den geconcentreerd schuurmid del worden in het Arnhemse spijkerkwartier als heroine aan geboden. Tot deze ontdekking is de Arnhemse recherche geko men na de aanhouding van een inwoner van die stad, die ervan wordt verdacht een tasje van een prostituee te hebben gesto len Na zijn aanhouding vond de politie een tabaksdoos met de vim bij hem. Volgens de politie is gebruik van de vim levensgevaarlijk. Ook heroine vermengd met het schuurmiddel kan zeer gevaar lijk zijn. Of liever gezegd: mot oen fraai, geurig boeket bloemen van een Fleurop-bloemist dat wij u toesturen alsdank voor de moeite voor het aanbrengen van eon nieuw kwartaal abonnement. Een echte 'blijmaker', nietwaar!

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1