Leidse politie brass band jubileerde bij afscheid van dirigent Anderson Nieuwe brandweer-kazerne komt langs Molenlaan Daverend afscheid claviger Jan Sira ANJA ZOEKT MANNEN Uitzendbureau LUBA ZATERDAG 1 FEBRUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA 3 1llllllllltlllll!lltllltlllllU!lllllllllllllllllllllllllIIIIIIIlllllII!lllllll]|||||||||lllllllllllltlllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllll]|l!IIIIIIIIIIIII!lllllllllllll!lllllllll!M Uitbundig feesl door gehele Stadsgehoorzaal LEIDEN - Het Leidsch Politie Muziek Gezelschap 55 jaar. Gis teravond werd dit lustrumfeest uitbundig gevierd in het gehele Stadsgehoorzaalcomplex. De „knalavond" met befaamde bands tijdens het bal, een bal- lonnenfestijn (de grote zaal werd er bijna onder bedolven) en haring en saté in de gangen, een loterij met prijzen om van te watertanden (fiets, t.v., recor der, grill, alles voor een gul den), deze dolle avond dus werd voorafgegaan door een klinken de uitvoering van het LPMG zelf, natuurlijk onder leiding van de heer D. Anderson. Juist dit optreden van de dirigent vormde het enige weemoedige facet van deze zo bijzonder ge slaagde jubel-samenkomst van vele honderden, onder wie bur gemeester (beschermheer) en mevrouw Vis. Het was namelijk de laatste keer, dat de heer Anderson voor zijn orkest stond. Met een onderbreking van een paar jaar is hij sinds 1951 de leider van het LPMG geweest, reeds in 1938 werd hij lid van het gezelschap. Hij was dus een dirigent die uit eigen gelederen voortkwam. Zijn op volger, Kees Brugman, is een „burger" die de taak van An derson moet gaan overnemen. Dirigent Anderson voerde de- Leidse politie-muziek tot de hoogste roem. 14 jaar lang. Ook de moeilijkheden rond het over gaan naar de brass band wer-( den onder zijn leiding al gauw- overwonnen. Lof derhalve voor Anderson, die zich nu terug trekt. „hoewel hij van ons hele maal niet hoeft", aldus burge meester Vis. Dirigent Anders on, die al ere-lid is sinds 1965, kreeg gisteravond een fraai ra diotoestel aangeboden en zijn vrouw ontving een boeket. Het gezelschap deed zich in een oont Riankenpatroon van ge dragen ernst, dramatiek tot Weense (geparafraseerde) lucht igheid en Spaans temperament weer van zijn beste zijde zien: een brass band in optima for ma. Na de pauze trad onder leiding van Sander van Marion het grote Rijnlands Christelijk Mannenkoor aan, sonoor en vol volume, maar ook gevoelig voor de nuances die Van Marion in de verschillende uitgevoerde composities wist te ontdekken. Het politicconcert werd door de omroep van het Academisch Ziekenhuis op de beeldband Daarna volgde het feestgedruis waarop velen hadden zitten wachten. Ofschoon niet onder stoelen of banken werd gesto ken, dat de politie immers onze beste vriend is. werd terdegen rekening gehouden met de con sequenties van „weet je wetje", althans, dat vermoeden wij. Tenzij er in de vroege ochten duren van vandaag enkele oog jes werden toegeknepen... Ton Picters GAB-directeur Lisse geridderd De heer G. F. B. Maas is gisteren bij door de hoofd inspecteur-directeur van zijn afscheid als directeur van het Ge- de Arbeidsvoorziening in Zuid-Holland, westelijk Arbeidsbureau Lisse geridderd de heer Westhoff. Op de foto: rechts dé in de Orde van Oranje Nassau. De ver- h®er Maas en zijn vrouw, links zijn opvol- sierselen behorende bij deze koninklijke 9©r en diens echtgenote, onderscheiding werden hem opgespeld Onder redactie van Jantje van Leyde, tel. 071-22244 tst.17. ■llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll /an onze correspondent /oorschoten De gemeenteraad van Voorschoten is er gister avond mee akkoord gegaan, dat de nieuwe brandweerkazer ne gebouwd gaat worden op het terrein langs de Molenlaan, vrijwel recht tegenover de huidige brandweergarages. Ver schillende raadsleden zijn overigens wel bang dat de ge meente nu met een „winkeldochter blijft zitten, nl de oude kazerne naast de Lindehóeve. ..angdurig werd gepraat over de brief van de oudercommissie van het scholencomplex Noord-Hofland. Mr. Scheele (CDA) meende dat b. en w. de bouw van de Admiraal de Ruytersin- gel hadden moeten stil leggen'of minstens de ouders medede ling te doen dat er geen tunnel onder deze weg zal komen. Mr. Koetser (WD) steunde wethouder Eveleens (PPV) door te verklaren dat uitvoerig over de aanleg van deze weg in de openbaarheid is gepraat. Voorlopig bestaat er geen aanleding te veronderstellen dat deze weg inderdaad druk bereden gaat worden. De heer Van Wijk (PPV) vroeg wethouder Eveleens over de stand van zaken ten aazien van de Noord-Hoflandbrug over de Korte Vliet. Wethouder Eveleens (PPV) constatende dat de publiciteit over de aanleg in een zeer vroeg stadium is gekomen, maar dat de berichtgeving juist is. De brug kan er komen, maar er is nog geen overeenstemming met de gemeente Leiden. Op de agenda stond ook het beroep geschreven door bewoners van de Prins Mauritslaan tegen verhuring van een woning wetwoning aan het gezin Van Lierop. Ir. Van Dalen (WD) betreurde de hele zaak en deed een beroep op de bewoners om tot overeenstemming te komen met de nieuwe huurder. De burgemeester dankte de raadsleden voor het vertrouwen dat de raad uitsprak over het gevoerde beleid en in het bijzonder over de begeleiding welke door de afdeling sociale zaken is verricht. De burgemeester zal ook van zijn kant nogmaals trachten om tot overeenstemming te komen met de indieners van het bezwaarschrift. Aan het slot van de vergadering werd de Heer H. Woerdman (WD) in verband met zijn toekomstig vertrek naar een andere gemeente bedankt voor het raadswerk. Zijn opvolger wordt Drs. J. van Galen Last, wiens geloofsbrieven aan het begin van de vergadering goed ggekeurd werden. Noord wijks grootste bloembollenbedrijf, de N.V. Konijnenburg Mark, beeft gisteravond in hotel -rest. De Beurs een dertigtal medewerkers gehuldigd, die 25 jaar of langer aan deze zaak verbonden zijn. Veertig jaar of langer zijn bij het bedrijf werkzaam: A. van der Luyt, J. P. G. de Haas A. R. van Rhijn en W. A. Hoogervorst. Niet minder dan 22 per soneelsleden waren al 25 jaar of langer bii K M in dienst met name: J. van Beelen, E. Brederode-Plug, W. C. van Graas, G. H. de Haas, W. C. de Haas, C. A. Heemskerk. L. Heemskerk. T. C. Hoogervorst. D. Houwer. Ny Klinken berg. C. Plug, J. Plug, A. P. J. de Ridder, C. Schaap. F. H. Smit, B. P Steen voor den, J. A. Warmenhoven, W. N. M. Wij- nands, J. van der Zwart, Jan Boon, J. A. Hermans, J. J. van den Berg en N. w. l urennout. De laatste vier zijn reeds enige tijd gepensioneerd. De directie ju bileerde mee. Adjunct-directeur B. Pley is n.l. reeds 27 jaar aan K M verbon den Mr. Brink, commissaris van het be drijf was de tolk van de directie en medewerkers om de heren J. van der Mark en J. van Konijnenburg, de beide „Jannen" en directeuren van de N.V., te huldigen, daar zij beiden meer dan een kwart eeuw aan het bedrijf zijn verbon- Van eon onzer verslaggevers Leiden Zelden zal een congiërge van een middelbare school zo uitbundig en met zo veel spijt zijn uitgeluid als gistermid dag de gemeenschap van het Stedelijk Gymnasium aan de Fruinlaan dat deed ten aanzien van haar „claviger" Jan Hendrik Sira, die „zo nodig met pensioen moest". Bijna 11 jaar is de heer Sira het sieraad van het Gymnasium geweest, de populairste figuur van de school, hetgeen - zo bleek uit reacties - zelfs door de leraren met enige afgunst werd toegegeven. De heer Sira maakte gisteren in de aula een laatste entree met zijn vrouw, familieleden en groot gevolg, een intrede die een vorst niet gauw te beurt zal vallen. De scheidende claviger werd bijkans bedolven onder genegen heid en spreekkoren en tenslotte werd hij door koor en de schoolgemeenschap uitgezongen. In een toespraak kenschetste rector Coebcrgh v.d. Braak de heer Sira (die ooit hulp-inzeper bij een kapper is geweest) als een man die van alle markten thuis was, custos en claviger, behoeder, bewaker, verzorger en toeverlaat voor allen die dagelijks in dit gebouw een plaats hebben. „Voor velen bent u het Gymnasium, maar ook een lam onder de wolven die u elke dag besprongen met vragen". Jan Hendrik Sira was een voorbeeld van dienstbaarheid. Ook andere sprekers drukten zich met warmte uit over de persoonlijke karaktertrekken van deze man die node gemist kan worden. Vam het onderwijzend en niet-onderwijzend personeel kre gen de heer en mevrouw Sira een bedrag om een „muziek- meubel" te kunnen aanschaffen. De leerlingen schonken o.n. een prismakijker. Maar er waren ook nog veel meer geschen ken, ook zeer persoonlijke. Het hele Gymnasium was daarbij betrokken: oudercommissie, docenten, personeel, de Vereni ging van Vrienden, leerlingen en oud leerlingen die de heer Sira hebben meegemaakt. Door de schoolvereniging USA werd hij benoemd tot ere lid. In zijn dankwoord getuigde de claviger wat al die jaren op deze school voor hem hadden betekend; hij schroomde daarbij niet de leerlingen verma nend en vaderlijk toe te spreken. De honderden handdruk ken bewezen nog eenmaal de grote waardering die men voor Jan Hendrik Sira heeft. Lisse De heer H. J. Best heeft aangekondigd te zullen aftreden als voorzitter van de Zwomdub Lisse. Als zijn opvolger wordt genoemd de heer J. A. Minck. Plattelandsvrouwen in bloemetjes gezet Van onze correspondent HAZERSWOUDE De Hazerswoudse afdeling van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen vierde gisteravond feest in de zaal van de gereformeerde kerk, omdat de afdeling op de kop af vijfentwintig jaar bestond. Presidente mevrouw R. Oosterhoff-Terpstra, die al heeft medegedeeld dat ze aan het eind van dit seizoen de voorzittershamer aan een ander wil overhandigen, zette vijf „zilveren" leden letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes. De dames Voets-van Rijn, Noordam-Hofman, Oppelaar-Kal, Slootweg-Bockel en De Kort-van Zwieten kregen door haar een corsage, met orchidee, opgespeld en een attractie, mét bonbons, overhan digd. Het oudste lid in jaren, de 81-jarige mevrouw Geskes- Hocnson, was gisteren ook 25 jaar „plattelandsvrouw". Me vrouw Bos, de directrice van het bejaardencentrum Driehof, waar zij wordt verpleegd, huldigde haar net zo als presidente mevrouw Oosterhoff in de kerkzaak NOORD WIJK BESCHERMT OVERSTEKENDE PADDEN NOORDWIJK Op initiatief van een biologiestudent gaat de gemeente Noordwijk in de komende lente bij wijze van proef een langs de duinrand lopende weg over een lengte van 100 meter met lage barricaden in de berm afzetten ter beveili ging van padden, die hier in het voorjaar bij het oversteken in groten getale slachtoffer worden van het verkeer. Speciaal eind maart en in april trekken deze beschermde dieren voor het afzetten van hun eieren naar het water. Redders in nood Van onze correspondent Noordwijk „Van harte gun ik de sportverenigingen de miljoenen subsidie die zij ontvangen, maar ik verlang voor de jeugd van de Noordwijkse Reddingsbrigade, die anderen leert zwemmen en op het strand bcveiligingstaken verricht, dezelfde faciliteiten". Met die uitspraak onderstreepte voorzitter B. de Jong gister avond in Lido de billijkheid van het verlangen van de NRB door de gemeente daadwerkelijk te worden ondersteund bij het streven naar een nieuw onderkomen. De voorzitter deed dat in een openingstoespraak die hij hield op de eerste van een reeks propragandafecstavonden van de NRB. Het ge bouw waarin de brigade momenteel is gehuisvest wordt veel te klein geacht. Per jaar krijgt de NRB een subsidie van 10.000. Jokeractie Grof vuil Enige „buitenschoolse" activitei ten worden er wel georgani seerd door de leiding van elke school. Maar in de Leidse regio gebeurt dat nergens op zo grote schaal als op het Rijnlands Ly ceum. In het kader van de „Jo keractie" doen daar elke vrij dagmiddag zo'n 500 leerlingen mee aan een extra-programma van sport, artistieke handvaar digheden en lessen die normali ter buiten het schoolprogram ma vallen. Dan wordt er ge- volks- en gebeatdanst, Russi sch. filosofie en computerkunde gestudeerd, glas geblazen, geëtst en geaquarelleerd, bas ketball gespeeld en gevolley- bald om maar enkele facet- Leerlingen Rijnlands Lyceum: „Van boeken alleen kan ten van het omvangrijke Joker- een mens niet leven". gebeuren aan te duiden. Het jaarprogramma is verdeeld rogramma is verdeeld in r cursussen die elk bestaan JOelClclP uit tien lessen. Voor elke cursus betalen de leerlingen een be- Leerlingen van de Scholenge- mecnschap St. Agnes hebben drag dat varieert van f 5 tot f 15. Dat gaat in een pot en worde worden de van buiten de school aan te trekken deskundi gen betaald die de leiding op zich nemen van activiteiten waan-an binnen de school geen specialistische kennis bestaat. afloop van de sportwedstrijden was er 's avonds in de aula van de school een feest, waarbij de groepen Lemming en Alquin optraden. zich gisteren uitstekend maakt tijdens de jaarlijkse RC T Joeldag. die dit keer in de UO lAflUCn Groenoordhal werd gehouden. BS Leiden speelt deze maand te- Er werden zes verschillende 6en hel team van St.Clair Colle- sporten beoefend. De uitslagen f>e uit Canada. Wanneer de waren daarbij als volgt: Zoals van beatdansen en yoga Volleybal. 3e klasse meisjes: 1. Hu„,-, L.H/ I 2 H3 2 en H3 3 4e en 6e klassen meisjes: 1. V6, 2. V4. 4e. 5e en 6e klassen jongens: 1. H4, 2. H5. Voegbal. brugklassen 1 BI-2 2. B7-8, tweede klassen jongens 1. M2a, tweede klassen meisjes 17 M4. 2. V4. Hoogste klassen jongens: 1. H5-a. 2. V5. Hockey: 2e klassen jongens 1. V2-1. 2. H2 en meisjes 1. M3, 2. V3. 3e klassen meisjes 1. H2 2. 2. M2. Handbal-Korfbal. Brugklassen-jongens: 1. B4-BH. 2. B3. 2e klassen-meisjes: 1. V2 1. 2 H2-1, Meisjes: 1. V5. 2. V6. Basketbal-2e klassen: 1. M2, 3e klassen: 1. M3. bijvoorbeeld. De geheven prijs is toereikend omdat de sport- cursussen en cursussen als schaken en filosofie worden ge geven door leden van de ly ceum-gemeenschap zelf, die daarvoor geen vergoeding krij gen. De leiding van de sportieve activiteiten is in handen van leerlingen uit de hogere klas sen. Dat de Jokeractie als een geslaagd gebeuren wordt on dervonden mag misschien wel blijken uit het feit dat één op de twee lyceisten elke vrijdag middag van de partij is en dat van verloop nauwelijks sprake De Jokeractie wordt nu voor De voetbalwedstrijd tus.' het tweede achtereenvolgende lingen en leraren werd met 2-1 jaar georganiseerd. door de leraren gewonnen. Na wedstrijd tegen de Canadezen precies gespeeld zal worden is nog niet bekend. Het probleem is namelijk dat de Vijf Meihal tijdens het verblijf van St.Clair in ons land (1423 februari) niet beschikbaar is. BS Leiden is nu naarstig op zoek óm in die periode een andere accom modatie te vinden. Men denkt daarbij aan ondermeer Kat wijk, Wassenaar, Voorschoten en Alphen. St. Clair College, dat in de Canadese Ontario di visie speelt behoort tot de sterk ste teams van het land. Het peil van het Canadese basketbal is vrij hoog getuige de vijfde plaats, die de nationale ploeg behaalde tijdens de laatst ge houden wercldkampioensch pen in Puerto Rico. De grof vuilwagen van de ge meente reinigingsdienst komt maandag langs de volgende straten in Leiden: Oude Heren gracht; VerverstraatZijlstraat Oost Havenstraat; Dwars Ha venstraat; West Havenstraat: Verx'ersplein; Haven Havenka de: Kalvermarkt; Kijfgraeht; Minnebroersgracht: Zuidsingel; Herengracht (beide zijden); Korte en Lange Langestraat; Nieuwe Waardstraat; Ooster kerkstraat; Waardkerkplein; Waardkerksteeg; Waardgracht: Oranjegracht; Kaarsemaker- straatLooyerstraat: Wever straat; Vestestraat; Groeneste- gen: Uiterstegracht; Kerksteeg; B reestraat; Langebrug; Ketel- boetersteeg; Schoolsteeg; Wol- steeg: Gangetje; Botermarkt; Vismarkt; Stadhuisplein; Koornbrugstecg; Maarsman- steeg; Mandemakerstevg; Vrou- wenstecg (geheel); Eoommarkt; Aalmarkt; Nieuwe Rijn (ge heel); Den Burcht; Burchtsteeg; Nieuwstraat; Hartesteeg; Be schuitsteeg; Moriaansteeg; Hooglandsekerkgracht; Kop- penhinksteeg; Hooglandsekerk koorsteeg; Middelweg; Oude Rijn (beide zijden); Hoogstraat; Kaasmarkt; Hooigracht; St. Pancrasstceg; Van Driessen- straat; Middelstegracht. In kraag gevat Een 17-jarige Leidenaar heeft te genover de politie bekend don derdagnacht te hebben ingebro ken in de school aan het Noord- einde. Hij werd vlak na de in braak m de directe omgeving van het schoolgebouw in de kraag gevat. De buit. die be stond uit audio-visuele appara tuur trof men aan dicht bij de Witte Singel. De apparaten wa ren daar kennelijk neergelegd om met een auto te worden weggehaald. De politie kwam de jongen op het spoor na een telefoontje van buurtbewoners die onregelmatigheden hadden gesignaleerd. Twee andere lie den van wie is gezien dat zij zich donderdagnacht ook in de omgeving van de school ophiel den worden ervan verdacht bij de inbraak te hebben geassis teerd. De jongen die is gearres teerd heeft ook inbraken toege geven in het gebouw van de Katholieke Werkende Jongeren aan het Noordeinde. Kerkbalans De actie Kerkbalans 1975 van de Hervormde Gemeente Leiden heeft tot nu toe ruim f 475.000 opgebracht. De kerkvoogden verwachten dat dit bedrag nog zal uitgroeien tot de zes ton die zij als streefbedrag hebben vastgesteld. Ieder die nog niet zijn toezeggings-formulier op stuurde. wordt verzocht dit als nog te doen. Het adresKerke lijk Bureau. Pieterskerkhof. Leidse bioscopen Luxor: Stationsweg I», tel. 21230: „Chinatown" 18 jr. Dagelijk»: 14.30, 10.00 en 21.30 uur. Zondag»: 14.00. 10.30, 10.00 on 21.30 uur. Camera: Hogewocrd 40. tol. 24010: „Amarrord" 18 jr Ongelijk»: 1000 cn 21.30 uur. Zondngu 14 00. 10.15, 19.00 on 21.30 uur Nachtv ..Wood Vrijdag on zaterdag lijk»; 14 30, 10 00 en 21.15 l_.. dagv 14.30. 10.45, 19.00 en 21.15 uur. Trianon: Hr.-c*trnat 31. tel 23875: „Mijn nachtrii met Suzanne" IK jr, Nederlandse speel film. Rex: Haarlemmerstraat 52. tel 25414: „Hoera, mijn «lipje is gestolen" 18 jr Dagelijks en zondags 1000 en 21.15 uur Kmdermatince „Goffy.de held van de Olympische Spelen" a l. Wo. za en zo 14 30 uur Nachtv „Stewardenscnrapport" 18 Jr Vrij- dag cn zaterdagavond 23.30 uur. Lido: Steenstraat 39, tel. 24130: „The man with the golden gun" 14 jr.. de nieuwste James Bond film Dagelijk - 14 J0. 111.00 en 21.15 uur. Zondaga: 14.30, 10.45, 10.00 en 21.15 u (ADVERTENTIE J voor allerhande soorten banen, voor 1 week of langer Bel even met Anja of Ine van

Leidse Courant | 1975 | | pagina 3