Twee gymzalen voor Noordwijkerhout Sassenheim nam afscheid van wachtmeester LEIDERDORP WIL HUIZEN SPECULATIE TEGENGAAN Zeeuws bedrijf naar Grote Polder R Kritiek in raad op open bejaardenwerk bracht hen bij elkaar 01 Prijs voor Katwijkse schipper PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 JANUARI 1975 Van onze correspondent Noordwijkerhout De gemeenteraad van Noordwijkerhout heeft gisteravond beslo ten tot de bouw van twee gymnastiekloka len, die een oppervlakte krijgen van 13 x22 meter bij een hoogte van 7 1/2 meter. Het aanvankelijke plan om in plaats hiervan een sporthal te bouwen werd verlaten in verband met te verwachten problemen bij de exploitatie. In Noordwijkerhout en direc te omgeving staan immers al enkele sport hallen. Wethouder P. C. Heemskerk drong er bij de raad krachtig op aan om één gym-lokaal van de genoemde afmetingen te bouwen en één kleinere. Volgens hem zou daarmee adequaat worden voorzien in de behoefte aan dit soort overdekte sportaccommodatie. En de bouw van twéé grote lokalen kost de gemeente per jaar 20.000 meer. Zijn voorstel vond onvoldoende gehoor: slechts vier raadsleden de twee wethouders inbe grepen stemden tegen het voorstel twee grote lokalen te bouwen. De raad gaf gisteren ook op ander gebied geld uit aan sport. Besloten werd Sporthal Pen- nings b.v. over het seizoen 19741975 een subsidie van 6000 uit te keren. Bovendien sprak men af dat dit bedrag eventueel nog verhoogd zal worden als uit het nog uit te brengen accountants-rapport blijkt dat het exploitatie-tekort groter is. Centrale antenne Een voorstel van B en W om de ontwikkeling van een centrale antenne-inrichting in Vic tor I en II te gunnen aan het bedrijf Becas Beheer bv. in Waddinxveen stuitte bij de raad op onoverkomelijke bezwaren. De heer H. Arts zei er niet van overtuigd te zijn dat de door Becas aangeboden uitvoeringen de beste en goedkoopste zijn. Hij wees er daarbij op dat men in Rijswijk uitstekende ervaringen heeft met een Philips-produkt Mr. J. Knapp zag weinig heil in de aan bewoners binnen het cai-rayon opgelegde verplichting binnen 5 jaar met een aanslui ting in te stemmen. Hij bracht naar voren dat de bepalingen in de bouwverordening er niet zijn om Becas te dienen. Wethouder Heemskerk baseerde de verdediging van het voorstel vooral op de financiële aantrek kelijkheid van de Becas -aanbieding. De druk die de raad uitoefende was evenwel zo groot dat hij besloot het voorstel terug te nemen. Gebed Mr. J. P. van den Bosch stelde gisteravond de zin van het openingsgebed bij raadsver gaderingen ter discussie. Hij vestigde er de aandacht op dat deze gewoonte stamt uit een tijd dat de raad vrijwel in zijn geheel Christelijk was. Mr. van den Bosch zei dat raadsvergaderingen zakelijke besprekingen zijn en dat het hoog tijd is de bezinning voorafgaande aan de vergaderingen aan te passen aan tijd en plaats. „We moeten tof een vorm komen waarin iedereen zich kan vinden" aldus de strekking van zijn plei dooi. De heer C. van Duin zei daar anders over te denken. Reeds jaren raadslid wordt hij door het openingsgebed toch telkens weer getroffen en in iets dergelijks als „een minuut stilte" ziet hij dan ook weinig heil. Burgemeester Bosma beloofde de kwestie op een spoedig te beleggen bijeenkomst van het senioren-convent van de raad aan de orde te stellen. Bejaardenwerk Bij de bespreking van het open bejaarden werk in Noordwijkerhout voelde de heer A. van der Lem zich genoopt enkele harde noten te kraken. Hij verweet de hierbij betrokken instanties gebrek aan communi catie en afbrekende kritiek op eikaars acti viteiten zelfs binnen één bestuur. „Er wordt ruimte gemaakt voor wederzijdse irritatie en verwijt" aldus Van der Lem. Scherpe kritiek uitte hij speciaal op het feit dat de bejaarden buiten Puyckendam en in het bijzonder in De Zilk zijn verstoken van dienstverlening. Ze zijn gehuisvest, ja, maar daar houdt het dan ook mee op" aldus de strekking van zijn betoog. Overigens legde hij er de nadruk op dat zijn harde woorden louter zakelijk waren be doeld en dat hij overtuigd is van de goede wil van alle betrokkenen. Mr. Van den Bosch bepleitte een overdracht van „Puijc- kendam" door de Stichting Bejaardenhuis- vesting Noordwijkerhout aan de R.K. wo ningbouwvereniging St. Antonius van Pa dua, die het technisch beheer van het com plex heeft. Gistermorgen werd in het Sassen- heimse groepsbureau van de Rijkspolitie afscheid genomen van wachtmeester L. W. A. Mul, wegens functioneel leeftijdsont slag. De wachtmeester, die van af juni 1961 dienst deed bij de groep Sassenheim, trad in au gustus 1945 in politiedienst te Haarlem en daarna in diverse plaatsen van ons land tot hij in Sassenheim kwam. Bij het af scheid, dat ook werd bijge woond door burgemeester A. J. Kret, kapitein Verbeek van de distr iets-staf, vertegenwoordi gers van politie-organisaties en het voltallig personeel van de groep, werd eerst wachtmeester Mul bedankt door de burge meester namens de bevolking, kapitein Verbeek mede namens het district, de oppers Schip horst en Horneman, en als laat ste werd hij hartelijk toegespro ken door adjudant Grevink van de groep Sassenheim. Behalve bloemen voor mevrouw Mul, waren er cadeaus en een enve loppe met inhoud. Van onze correspondent LEIDERDORP Een overvolle agenda (er staan 14 onderwer pen op, waaronder ceker vijf „zware") krijgt de commissie bestuurszaken maandag 3 fe bruari a.s. te behandelen in haar openbare vergadering. Aan de orde komen onder an dere het rapport van de „com missie positie raadsleden", het anti-speculatiebeding bij de koop van woningen en de markt- en marktgeldverorde- ning. Als de bij de Staatsdruk kerij bestelde concept-struc tuurschets voor de herindeling tijdig door de commissie-leden ontvangen wordt, zal de com missie zich ook nog uit moeten spreken over de te volgen pro cedure ter voorbereiding op de gevraagde reactie. De vergade ring begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de burge meesterskamer van het ge meentehuis. Een eind 1973 ingestelde commis sie ad-hoc heeft toendertijd ge tracht een inventarisatie te ma ken van de materiële bijdragen die, naar de mening van de toen zittende raadsleden, nodig waren om het raadslidmaat schap naar behoren te vervul len. De commissie vergaderde in februari 1974. Besloten werd toen een enquête te houden on der de verschillende fracties. Ondanks toezeggingen hebben met name de confessionele fracties en DS'70 tot dusver nagelaten hun wensen op dit terrein te inventariseren. De commissie, kwam daarna niet meer bijeen (het wachten was op de onwillige fracties die von den dat het raadslid geen enke le steun nodig had) zodat b en w nu zitten met een half afge maakt werkstuk. Inmiddels zijn er van overheidswege, op basis van het rapport van de commis sie Merkx, een aantal maatrege len genomen o.a. op het gebied van de vergoeding van de raad sleden. Het college vraagt de commissie bestuurszaken nu welke stappen er nu op ge meentelijk niveau moeten wor den genomen. Een ander belangrijk punt waar over de commissie zich zal bui gen is het voorstel van de raad om bij de verkoop van nieuwe woningen, en dus eigenlijk bij de verkoop van de grond, in het koopcontract op te nemen dat het huis binnen een periode van twee tot drie jaar niet mag worden doorverkocht aan der den. Alleen om dwingende re denen zou hiervan worden af geweken. Bij overtreding, zo wil de raad, zou een boete gehe ven moeten kunnen worden. Op deze wijze wil de raad de aan- en verkoop van woningen met als hoofddoel speculatie inper- Gerefor meerden trekken in bij hervormden De hervormde en ge reformeerde ge meente in het Leidse Morskwar- tier hebben elkaar gevonden. Nu de Beloftekerk is ge sloten zijn de gere formeerden inge trokken bij de (her vormde) Maranat- hakerk aan de Morsweg. Gister- kleine dienst (foto boven), waarbij de heren Jongejan en Pas resp. hervorm de en gerefor meerd kerkvoogd, de opening ver richtten. Foto links: ds. Achter berg en ds. Kool stra in de uitge breide en gemoder niseerde ontvang struimte, foto rechts de creatieve ruimte voor de jeugd. Uitvoering Lenteklokjes (Van onze correspondent) Sassenheim In de gereformeer de kerk aan de Julianalaan wordt volgende week dinsdag door het chr. jeugdkoor „De Lenteklokjes" de 19e uitvoering gegeven. Voor de laatste maal zal Dirk van Vliet de leiding in handen hebben. Aanvang 19.30 Zondag 9 februari a.s. is het 60 jaar geleden dat IJsbrand De Klerk (84) en Martina De Jong (82) in het huwelijk traden. De bruid herinnert zich nog goed hoe ze IJsbrand ont moette op het vastenavondbal in Noordwijkerhout in 1911. Zij bracht haar jeugd door in Leimuiden en werkte 6 jaar op de boerderij in Rijnsaterwoude tot haar huwelijk in 1915. Het jonge paar ging wonen aan de Leidsevaart in Lisse. De Bruide gom groeide op in Lisse en werkte op het land tot zijn huwelijk. Daarna begon hij voor zichzelf met een bol- lenkwekerij. Harde werker als hij was benutte hij de stille wintermaanden door als zandschipper een extra cen tje te verdienen. Na 5 jaar kon het bruidspaar een eigen huisje kopen aan de Delfweg in Noordwijkerhout, waar zij nu al 55 jaar samen wonen. Zes kinderen kreeg het echtpaar De Klerk, waarvan er nog vijf in leven zijn. 24 Kleinkinderen en 4 achter kleinkinderen zijn er inmiddels bijge komen. Zij komen allemaal op het feest. Om 10.00 uur is er een Heilige Mis in de H.Hartkerk te De Zilk, waarna het feest wordt gevierd in het clubgebouw van de voetbalvereni ging Van Nispen. Van c e correspondent Zoeterwoude. - Merison B.V. te Goes, een groothandel in huishoude lijke artikelen en centrale verwarming, wil zich vestigen op gronden welke in eigendom zijn van het Industrieschap De Grote Polder. Het heeft een terreinoppervlakte nodig van 5950 m2, waarvan er 4600 m2 bebouwd zullen worden. Hiervan zal 1600 I m2 in reserve worden gehouden. i Het afzetgebied van dit bedrijf is voor 100% de Randstad. Het aantal werknemers zal in totaal 33 bedragen waarvan 8 op kantoor en I 25 in het magazijn hun arbeid zullen verrichten. Het bedrijf zal ruim in.het „groen" komen daarvoor is 400 m2 bestemd. De Zoeterwoudse raadscommissie voor openbare werken heeft een gunstig advies uitgebracht Toneelgroep zoekt spelers Van onze correspondent Stompwijk Het Stompwijks Toneelgezelschap wil het blij spel „Hartjes aan het Spit" in studeren. Amateurtoneelspelers die belangstelling hebben voor het vervullen van een rol in dit stuk kunnen contact opnemen met mevr. Ruigrok die 's mor gens op het postkantoor ver blijft of met „Jan van Rijn van de molen", tel. 070 273848. In het dorpshuis is morgenavond een drive -inn show die wordt verzorgd door Lexi. De aan vang van dit gebeuren is vast gesteld op 8.30 uur. .VRl Concert harmonie St. Jeanne d'Arc Van onze correspondent Noordwijkerhout Harmonie St. Jeanne d'Arc onder leiding van André Glottzbach, drumband o.l.v. Ruur v. Gelderen en het majorettenpeloton o.l.v. Hen- riëtte v.d. Berg-Hogervorst. ge ven vanavond en morgenavond haar traditionele winterconcert in de zaal van café De Zwaan. Na de pauze treden leerlingen van de muziekschool op. Na afloop van het concert zal de bekende groep Berry and the Skydevills de gasten van St. Jeanne d'Arc nog enkele uren gezellig bezig houden. Van een onzen verslaggevers Katwijk Het productschap voorvis en visproducten heeft prijzen toegekend pers, die de best verzorgde ha ring en zeevis hebben aang». KI voerd in de periode van 31 nu vember 1973 tot en met 31 okb ber 1974. wc Aan schipper C. Kuyt van dt kotter KW 124 „Sursum Corda' van de rederij Gebroeders Kuyt-Hazenoot uit Schevenin. gen werd de prijs voor de be?, verzorgde verse zeevis en ver* haring aangevoerd door vissersvaartuig van 50 tot 240 B. R. T. met 5 tot en met 7 man aan boord, toegekend. De prijs voor debest verzorgde verse zeevis en verse haring aangevoerd door een vissers vaartuig van 240 B meer en met 8 man of meer aan boord werd toegekend aan schipper H. Klein van de traw Ier SCH 147 „Johanna" van dt rederij Johanna BV uit Sche veilingen. De prijzen voor de best verzorgde gezouten haring bij een hok veelheid van ten minste 2,000 kantjes werden toegekend aan schipper J. Westerduin van de trawler SCH 307 „Margaretha" van de rederij Jac. den Duik Zn. BV uit Schevingen en a schipper K. van der Plas van de trawler KW 42 „Rijnmond V" van de BV rederij ringhandel N. Parlevliet Jr. uit Katwijk aan Zee. Wassenaarse Oranj evereniging jubileert Van c e correspondent WASSENAAR - De Wassenaar» Oranjevereniging viert dit jaar haar 70-jarig bestaan. De It houden evenementen zullen derhalve een feestelijk tintje krijgen. Vanavond, wordt er een Prinses- seconcert gegeven in de Mes- siaskerk. Medewerking verle nen de Harmonie „Excelsior" en de gemengde zangvereniging „Wassenaar Vocaliter". Morgen organiseert de oranjevereniging in samenwerking met carna valsvereniging „De Deylknot- sen" in de Schaapskooi op Duinrell een Oranjebal. Wat er op 3 maart, de verjaardag van de vereniging, op het program ma staat is nog niet bekend. Zeker is evenwel dat deze niet ongemerkt voorbij zal gaan. Be halve op Koninginnedag en Be vrijdingsdag zal de Oranje ten slotte van zich doen spreken op 7, 8 en 9 augustus, wanneer het zomerfeest wordt gehouden. Tandarts stelt voorwaarden aan komst naar Stompwijk Van onze correspondent Stompwijk Het Wit-Gele Kruis heeft een tandarts bereid ge vonden één middag per week praktijk uit te oefenen in Stompwijk. Voorwaarde voor zijn komst is dat het Wit Gele Kruis voor een „behandelstoel" zorgt waarbij de tandarts zelf tijdens het ver richten van zijn ingrepen ook kan zitten. De behandel-appara- tuur waarover het Wit Gele Kruis momenteel beschikt voor ziet alleen in gelegenheid om te zitten voor de patiënt. Gehoopt wordt dat het ziekenfonds be reid is de kosten van de door de tandarts gewenste accommo datie voor zijn rekening te ne men. Het is reeds jaren geleden dat de vorige Stompwijkse tandarts zijn werkzaamheden hier beëindigde. Iverkeraad wil 1,5 miljoen voor restauratie van Grote Kerk Van een onzer verslaggevers Rijnsburg De hervormde ker- keraad van Rijnsburg gaat Mo numentenzorg anderhalf mil joen vragen voor de restauratie van de Grote Kerk. Zodra de toezegging binnen is zal wor den begonnen met de restaura tie van het gewelf achter het orgel. Voorafgaande aan deze grote restauratie zullen enkele kleine werkzaamheden worden verricht aan het kerkdak. Op korte termijn wil men daar al mee beginnen. Cooperbaan opnieuw aangelegd Van onze correspondent LEIDSCHENDAM In het Zij depark bij de Houtduiflaan is de vorig jaar door de Hartstich ting aan Leidschendam aange boden Cooperbaan opnieuw aangelegd. De eerste Cooperbaan, een trim baan van 2800 meter, werd door het vernielen van de af standbordjes door de jeugd, al na enkele maandenonbruik- baar. Het parcours werd daar door onvindbaar. Na overleg met het Recreatieschap Leids- cehndam-Voorburg is nu plaats gevonden in het Zijdepark. Over verharde paden is een afstand van 350 meter uitgezet.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4