GROEN LICHT VOOR PLAN BLOKHUIS Opnieuw tegenvaller voor sportclubs Noordwijkerhout Vier jaar geëist voor roofoverval op Alphense boerderij Wanhoopspoging ASC-doelman Roedoe had averechts effect Sluiting dreigt van sporthal Pennings Projekt van 5,6 milj. WOENSDAG 29 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT r\<;in x 5 Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Na dat eerder deze week de ge meente heeft laten doorsche meren dat de bouw van een nieuwe sporthal de eerste vijf jaar geen haalbare kaart is, hangt de Noord wijkerhoutse sportliefhebbers een nieuwe te genvaller boven het hoofd. De kans is namelijk groot dat de eigenaars van sporthal Pen- nings in de Zeestraat, waar de Noordwijkerhoutse sportver enigingen nu al vier jaar in de wintermaanden terecht kun nen, nog dit jaar hun sporthal zullen sluiten. Vier jaar lang draait de tot sport hal omgebouwde bollenexpor- truimte nu met een exploitatie verlies en de gebroeders Pen- nings vinden dat dat te ver gaat. "We staan te dubben of we ermee moeten doorgaan of niet. De gemeente zal het ons niet kwalijk nemen dat we niet met verlies willen blijven door draaien. We hebben ze nu voor de keuze gesteld. Of we krijgen de gevraagde subsidie, of we gaan bekijken of we onze ex- porthal op een betere manier kunnen gaan exploiteren", al dus de heer Pennings. De gemeente Noordwijkerhout, in een patstelling omdat men de sportverenigingen voorlopig niets anders kan aanbieden, wil de gebroeders Penning wel te gemoet komen. B. en W. stellen de raad voor ongeveer de helft van het exploitatietekort over het seizoen ,74-*75, een bedrag van 6000, de gebroeders toe te kennen. De Pennings krijgen ook het resterende bedrag als inderdaad uit de boeken zal oi ij Ken aat de sporthaiexploi- tanten voor de uren dat de sporthal niet werd gebruikt, een dergelijk exploitatietekort opliepen. In een later stadium zal de raad over dat aanvullen de bedrag (ongeveer 6000) moeten beslissen. Het voorstel van B. en W. aan de raad is overigens in tegenstel ling met het advies van de Commissie van Beheer voor de gemeentelijke dienst Sportac commodaties. Deze had B. en W. geadviseerd geen cent bij te dragen in het exploitatietekort Met als reden dat de subsidie ring van de Pennings-hal het huidige subsidie-beleid aan de sportverenigingen, zal door kruisen en bovendien een pre cedent zal scheppen ten opzich te van soortgelijke accommoda ties. Tenslotte vindt de commis sie dat de haj een puur zakelij ke aangelegenheid is en niet bepaald een produkt van socia le bewogenheid. Dl he»r Warmerdam, lid van de comni****.. "Veel bollenbedrij- ven zouden dolgelukkig zijn als ze in de wintermaanden hun schuren op dergelijke wijze zouden kunnen verhuren. Dan mag er weliswaar een gering exploitatietekort zijn maar dat weegt niet op tegen het feit dat bij met-verhuur, het exploitatie tekort veel groter zou zijn. Im mers, in de wintermaanden zou de zaal anders toch leeg staan". De commissie voor financiën heeft daar duidelijk een andere mening over. Het advies aan B. en W. is, toch met de gevraagde subsidie op tafel te komen "om dat de sporthal, waarin door groepen uit de bevolking aktief en passief wordt gerecreëerd, een fir\anciéle tegemoetkoming rechtvaardigt". Vanavond moet de Noordwijker houtse raad beslissen of de ge broeders Pennings hun zin krij- Van een onzer verslagge vers LISSE Half februari zal in Lisse worden be gonnen met de uitvoe ring van het Plan-Blok- huis. Gisteren is bekend gemaakt dat het Zaan- damse aannemersbedrijf J. B. van Braam het gi gantische project, dat 5,6 miljoen gulden moet gaan kosten, zal uitvoe ren. Op 19 november hoopt men het totale complex officieel te kunnen openen. De Al- bert Heyn-vestiging, met de bouw waarvan men een paar maanden gele den begon, zal ongeveer eind maart gereed zijn. Tegenover een van onze verslaggevers heeft de directeur van het winkel centrum Blokhuis, giste ren voor het eerst ope ning van zaken gegeven. Het Blokhuis-plan zal onder meer gaan bevat ten een groot midden standswarenhuis waarin gevestigd zullen worden een supermarkt voor le vensmiddelen en een HEMA-filiaal. Het middenstandswarenhuis zal gemarkeerd worden door een 15-tal winkels met bovenwonin gen. De volgende branches zul len daarin vertegenwoordigd zijn: dierenzaak, doe-het-zelf zaak, herenmode- en confectie bedrijf, chocolaterie, damesmo de- en confectiebedrijf, leder warenbedrijf, boekhandel, sla gerij, sneldrukkerij en stomerij. Met twee branches is men mo menteel nog in onderhandeling. Aan het geheel zal een restau rant annex café-bedrijf worden toegevoegd. De totale winkel- vloeropperVlakte bedraagt 4000 Bulldozers zijn op het Blokhuis-terrein al met de voorbereidende werkzaamhe den begonnen. Om het plan-Blokhuis ook na sluitingstijd levendig te houden is er ook ruimte gepland voor woningbouw. Op de hoek Nas- saustraat—Koninginneweg komt een complex van 40 wo ningen in drie woonlagen. Te genover deze woonflat wordt de nieuwe openbare bibliotheek en leeszaal gebouwd. Dit gebouw zal ruim 1,2 miljoen gulden gaan kosten. Op de plaats waar het plan-Blok huis aansluit op de Kanaal straat zal de firma Tissing (te genover Dirk Schouten) een nieuwe herenmodezaak openen. Naast de winkelzijde komt een passage naar het terrein plan- Blokhuis, een soort voordeur naar het nieuwe winkelcen- Volgens de heer Van der Mark zal men er van alles aan doen om de samenwerking met de overige Lissese middenstanders optimaal te maken. "Alleen als we de krachten bundelen dan kan de Lissese middenstand in de Bollenstreek een sterke posi tie gaan innemen. Winkelen in Lisse zal in de nabije toekomst veel voordelen hebben. Er is hier een uitgebreid winkelpak ket aanwezig en bovendien veel parkeergelgenheid. Blokhuis maakt Lisse compleet", aldus een optimistische Van der Mark. Voordracht leerlingen Streekmuziek- school Negenennegen tig leerlingen van mevr. Cla ra Nijkamp- van Nieuwen- hoven en verbonden aan de Streekmuziekschool Leiden en omstreken traden gister avond te Oegstgeest voor het voetlicht Het muzikale ge beuren speelde zich af in de grote zaal van het gemeente- centrum aan de Lijtweg. Een ruimte die uitpuilde van de ouders die er allemaal op gebrand waren om zoon of dochter te zien optreden en kennis te nemen van het mu zikale resultaat. De blokfluit stond als muzie kinstrument centraal, zij het dat de allerprilste leerlingen begeleid werden op de cello. De „eerstejaars sopraan- blokfluit" speelden werkjes van P. Heilbut, de jongens en meisjes bleken het goed te hebben „dooroefend". De vijfdejaars van de muziek school kwamen met sop raan-, alt- en tenorblokfluit uiteraard professioneler voor de dag met om. „His rest" en „A toye" van G. Farnaby. Goed ensemble- werk waarmede Clara Ny- kamp de handen vlot op el kaar kreeg. Ook de tweede jaarsleerlingen speelden al vlot van de muziek af. Tan- neke v.d. Kreek, Elfriede Spendel en Franka v.d. Vlis brachten op altblokfluit een „Sonate in tre" ten gehore van J. J. Quantz. Na de pau ze leverden de derde en vier dejaarsleerlingen een bewijs van muzikaliteit in lichtvoe tige werkjes van ChédeviUe l'aine en o.m. M. Franck. De Sonate in F van Corelli werd uitstekend vertolkt door Liesbeth Hugenholtz, Hanneke Oostendorp en An gela Sira. Het optreden werd besloten met de „Suite in F" van P. Peuerl. Conclusie: de blokfluit is een eenvoudig instrument, maar volwaar dig qua musiceren. Het ver eist veel studie om tot vir tuositeit te komen. Het was echter vooral het plezier in het samen musiceren dat de uitvoering zo waardevol maakte. De direkteur van de muziekschool, de heer H. C. Timm had dit in zijn korte openingstoespraak al bena drukt. An toon Koch. Als je dan toch op het punt staat om te trouwen en je bent net gekozen tot Prins Carnaval, waarom zou je dan dat huwelijk niet in stijl laten voltrek ken? Dat moet ongeveer de gedachte zijn geweest van Roel van der Poll, alias Prins Roelof de Eer ste En zo kon het gebeuren, dat burgemeester Stolwijk van Voorhout een echt prinselijk huwelijk voltrok. Want de bruid van Prins Roelof de Eerste, Gerry de Groot, is bij de carnavals vereniging „De bokken" in deze dagen der zotheid beter bekend als Prinses Gerry. Trouwens het was een complete carnaval stoestand gisteren in het raadhuis van Voorhout, want de Raad van Elf, de dansmariekes en een boe- renblaaskapel luisterden de plechtigheid op. In hoger beroep DEN HAAG De procureur-generaal bij het Gerechtshof in Den Haag heeft tegen de 24-jarige Emile M. uit Waddinxveen vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest geëist wegens het plegen van een gewapende roofoverval. M. ontkent iets met de overval te maken te hebben gehad. Daarom was hij in beroep gegaan tegen het vonnis van de rechtbank in Den Haag, die hem vier jaar had opgelegd. Twee of drie gemaskerde mannen hadden de overval op 25 juli gepleegd op een kaasmakerij in Alphen. De 62-jarige boerin Kraam werd met een pistool bedreigd. De overvallers namen 18.000,- en waardepapieren uit een geldkist mee en schoten de 33-jarige zoon van de boerin, Johan die,tijdens de overval thuis kwam. in een been. De procureur-generaal, mr J. H. G. Boekraad, wees erop dat in M's auto vijf dagen na de overval het pistool was gevonden, waarmee de zoon van de boerin was neergescho ten. Voorts voerde hij aan dat de overvallers precies zo'n auto hadden gebruikt als M juist in de dagen van de overval had gehuurd. Ook zag hij een aanwijzing in het feit dat een zeer goede kennis van M de dag voor de overval kennelijk poolshoogte in de kaasmakerij was komen nemen. De raadsman van M, mr. H. J. Brandsma, zei dat politie en justitie teveel vanuit vermoedens hadden geprobeerd tot een bewijsvoering tegen zijn cliënt te komen. Hij vond echter dat te weinig vaststond om tot een bewezenverklaring van het tenlastegelegde te kunnen komen en vroeg daarom vrijspraak. Het hof zal dinsdag 11 februari uitspraak doen. Zaalvoetbal in Leiden Van onze sportredactie LEIDEN Het team van de Tegelhandel heeft een fikse domper gezet op alle hoop, die ASC nog koestert op één van de vijf hoofdklasseplaatsen in de zaalvoetbal- competitie, die er na afloop van dit seizoen te verdelen zijn. Via een 83 overwinning liet Tegelhandel ASC kennis maken met de onderste plaats. Ook nu weer trad ASC met een versterkt team binnen de lijnen. De ASC-ploeg was bijna identiek aan de formatie, die twee jaar terug nog met zoveel machts vertoon kampioen wist te worden. Maar ook de Tegel handel laat zich tegenwoordig niet onbetuigd. Twee weken terug traden de Tegelboys al op met een zekere Piet Rooze, in Leiden volslagen onbekend, doch een uitstekend zaalvoetballer. Deze keer had deze Piet Rooze zijn broertjes Wim en Nol meegebracht. En wat dat inhield moest ASC aan den lijve ondervinden. Weliswaar hielp Boers ASC aan een voorsprong, maar Piet Rooze 2x) en Nol Rooze hadden de stand binnen tien minuten omgebogen naar 3—1 in het voordeel van Tegelhandel. Met name de twee laatste goals waren van uitstekende kwaliteit Zelden zal Roedoe ze harder om zijn oren hebben gehad. En toen Wim Meskers er voor de doelwisseling nog een vierde doelpunt aan toevoegde, kon Tegelhandel in feite weinig meer gebeuren. Even werd het spannend, toen Huib de Goey na een excellente pass van Schiphorst 24 had laten aanteke nen. Bram Verkuylen vergrootte de voorsprong weer, maar Schiphorst had direct hierop uit een comer succes: 3—5. Toen ging keeper Roedoe zich met de ASC-aanval bemoeien. Deze wanhoopspoging had een averechts effect Bij een uitval scoorde Dik Verbruggen 3—6 en toen f Roedoe door Piet Rooze werd gepasseerd betekende t dat 3—7. s Dat een voorzet van Verkuylen door Wim Nieuwenburg éigen eige doel werd gewerkt (38) tekende de on- macht waarmee ASC wederom te kampen had. UITSLAGEN, 2A: LFC-Ocgstgeest 5-3, Regenboog- Rijnsb. Boys 2-1; 2B: Leidcn-LISC 1-2; Res. I: Stormvogels 2—Gazelle 2 3—3; Res. 2A: v.d. Plas BMW 2—Oegstgeest 2 2—3, Wemink 2—Katwijk 2 *-1, LFC 2—ASC 3 4—3, Tegelhandel 2—SDO 2 8-3; Res. 2B: LFC 3—ASC 4 4—1, Unitas 2-Katwijk 3 3—3, LISC 2—SDO 3 3—5; Res. 3B: LISC 3-VNL 2 1—1, ODO 2Leiden 4 2-2, SVLV 2—v.d. BMW 3 1-7; Res. 3C: Swift 3—Padox 2 49. Oranje Gr. 2—Oegstgeest 3 10—1; Res. 3D: Stormvogels 4—Unitas 4 2—18, Gazelle 4—Regenboog 3 5—2; Res. 3E: SDO 4—Leidse Boys 2 1—6, SLF 3—SVLV 4 1—2; Al: LDWS al—LFC al 4—2; A2: Lugdunum a2—Leidse Boys al 3—7, Swift al—SDL al 1—17. I I 6 17-46 S 2,5 Jaar geei.'t Bodegravers bedreigden jonge vrouw Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/BODEGRAVEN - De officier van justiti**' bij de Haagse rechtbank eistikgister- middag twee jaar en zes maan den tegen een 32-jarige vloeren- legger en een 23-jarige grond werker, beiden uit Bodegraven Het tweetal stond terecht we gens diefstal onder bedreiging met geweld. In de nacht van 26 op 27 oktober van het vorig jaar drongen zij een woning binnen aan het Weijland te Bodegraven, waar een 23-jarige vrouw alleen thuis was. Zij bedreigden de vrouw met een windbuks en een pis tool. Omdat er geen geld in huis was namen zij een cassettere corder mee. Ook dreigden zij een kind, dat lag te slapen, te ontvoeren en sommeerden de vrouw zich uit te kleden. Deze wist echter de woning te ont vluchten en hulp te halen. Na de overval heeft het duo nog geprobeerd in te breken bij ju welier Van Dam, maar het bleef bij een poging. De rechtbank zal op 11 februari vonnis wijzen. Tentoonstelling over De Voorhof in Leiderdorp Van onzr correspondent LEIDERDORP He» gemeente bestuur van I-eiderdorp houdt een overzichtstentoonstelling over de ontwikkeling van het uitbreidingsplan De Voorhof. De tentoonstelling is vandaag in de Sehepplngskerk geopend en duurt tot 31 januari a_s. Op de tentoonstelling kan de be zoeker alle informatie vinden over de opzet van deze nieuwe wijk en het daarin voorkomen de woningpakkeL Ook de laat ste ontwikkelingen, voortko mende uit de vergadering van de begeleidingscommissie Voor hof op 15 januari, zijn op deze tentoonstelling zichtboar ge maakt. Bij de gemeente hadden zich eind 1974 al zo'n 650 belangstellen den voor nadere informatie over De Voorhof gemeld. Het betreft hier in hoofdzaak moge lijke bewoners. De tentoonstel ling is vandaag geopend tot 22.00 uur en op 30 en 31 januari van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Houtdiefstal uit RK kerk Boskoop Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/BOSKOOP - Voor de Haagse politierechter ver schenen drie jongemannen, die uit de RK kerk in Boskoop hout hadden gestolen. Weliswaar staat de kerk op het punt om tegen de vlakte te gaan. mazr dat was, volgens de politierech ter, geen reden om dan maar het hout weg te halen. Het verweer van de jongelui, dat men bij de sloop vaak vergat het goede hout te sparen, ging er bij de rechter niet in. Hij was van mening dat er schadever goeding betaald moest worden, maar kon niet vaststellen hoe hoog dat bedrag moest worden,- omdat cijfers over de waarde van het hout niet aanwezig wa- De verdere behandeling van de zaak werd aangehouden tot het bedrag van de schadevergoe ding bekend is. Veilingen RIJNSBURG, 26/1 Blo* niddelde prijs )vin». 620-0.48$. Amaryllis 14741 0.164. An lers Am 19140-0.21!. Anthunum 1911 1.886. blauwe druifje* 958 0,989, Calls SO 1.200. Chry. «ro. NC 92 1,411, Chryi Iro. Jt C 0172-1,227, Euphorbia 80 0.703, Forsvtha 1061-0.414, Freesia 1820 2.414. Gerbera 1980 0,794. Hyacinlhen «164 1.609. Hyacinth met bol «061.0.364. Ine 4212 1,801. Lelie Kelk 110 0,108. Lelie tak 730 0,710. Nsr. I. kas 18320 1.261. Nsrcls Carlton 81086 0.083. Orchideeën 3814 0,501. Roten groolbl 1980 0,177. Roten klelnbl 1780 0.148. Snljgruen 471 0.672. Tulpen 201119.1.126. Brilliant Star 4210-0.064. Tulpen 2e soort 1386 0,006. Tulp met rol 900 0.210. Naiclt 2e soofl 3410 0.743, Margriet Imp 300 1,31 dee«n Imp 11020 0,141. Ranonkc 0,813. Div potplanten 800 2,11 ardent 8810 OJ74. Gladiolen C l 273000.430, Glad 22400 0.417. Clad Colv CIIARM 2830 0.207, Glad I ROELOFARENDSVEEN. 16 JAN BLOE MEN Anjers 26-42. Idem Import 26-40, Rosen Bel inde 11-64, fv.nis 71-91. M'.ires n Jaarrond 1.20-1.50, Freetla 1.10- «-W Mimosa 1,25-1,20. Narcissen 801,25. Tulpen Apeldoorn, Ooiden A pekton-- Mc key Mouse. Km Nells. Blends, Ztie wit*. Moots Carlo, Tulpen gemengd en dubbel gemengd 1.80 2,10. Csstiru. Prelu dium. Christmas Gold, Ballons. Cortolan, v d Eerden, Hoangho, Peul Richter. Best seller. Mirjoran 1.50-1 ,«1. Prominence, Lue- liga Witwe, Christmas Marvel, Wlntergold, Ralph. Madam Spoor. Stockholm. Chartea, Lucky Strike. 1.50-1.80. Aladdin 2.61-2J0. May Time 2.70. Karei Doorman 2,45 p boa KATWIJK. 20 JAN. GROENTE - Wespeen pkiat: A] 6.70-0.10. All 2.60 6.10. BI 9.50- 12.00. Bil 2.00 5.30, Cl SJO-7.70, Cll 1.70- 7». Schorseneren Al 961.17. BI 11-42, Cl 7. 9. Boerenkool 20 44, Br^kpeen 1.266.20, Aanvoer wespeen 106 000 kg. Schorten» ren 12100 kg

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5