RANDWEG OM VALKENBURG EEN DRINGENDE NOODZAAK Reddingsbeeldlokt lange discussie uit Hoorzitting over Centrumplan Katwijk Programma Zoeterwouds werkbezoek mr. Vrolijk Oude Boskoopse tuinbouwschool krijgt mogelijk woonbestemming Vrouwengilde blijft beste beentje voorzetten PAGINA 4 LEI DSECOLi RANT WOENSDAG 29 JANUARI 1975- B. en W. in antwoord op nota van Vcrkeerswerkgrocp Van onze correspondent Van onze correspondent Valkenburg - Het college van B en W. delen de mening van velen in Valkenburg dat het door gaand verkeer erg bezwaarlijk is voor het dorp. „De weg is hiervoor niet geschikt en de overlast voor de bewoners is te groot Om die reden achten wij een andere oplossing voor het ver keer een DRINGENDE noodzaak." Nu de aanleg van de Secundaire weg 4 opnieuw in discussie is en wellicht niet zal worden aangelegd, zien ook B. en W. de oplossing in een randweg, zoals de Verkeerswerkgroep Valkenburg/Katwijk eni ge tijd geleden in een nota voorstelde. Hoewel B. en W. wel een iets ander tracé wensen, stellen ze „Wat de voorgestelde randweg om Valken burg betreft stellen wij ons op het standpunt dat een randweg een dringende eis is. De huidige tertiaire weg is niet in staat deze verkeersstroom te verwerken. Zelfs niet na reconstructie". 49 bezwaarschriften B. en W. schrijven dit in hun voorstel met betrek king tot de vaststelling van het ontwerp-bestem- mingsplan „Dorp 74". Dat plan zal worden behandeld in de raadsvergadering van dinsdag 11 februari. Deze vergadering zou eerst op giste ren zijn gehouden, doch werd twee weken uitge steld. Op het plan „Dorp 74" werden 49 bezwaarschrif ten ingediend. Voorts werden 752 bezwaren inge diend tegen enkele punten uit het plan, in de vorm van handtekeningen, verzameld door de Verkeerswerkgroep. Hoofdstraat 6 m breed B. en W. gaan op de bezwaarschriften uitgebreid in. Vele bezwaren worden ongegrond verklaard. In veel bezwaarschriften wordt fel geprotesteerd tegen de verbreding van de Hoofdstraat. B. en W. komen dan ook tot de conclusie dat er een wijziging in het plan moet komen. Ze schrijven „Nu in onze gemeenschap enorm veel onrust bestaat over de verbreding van de Hoofdstraat tot 7 m. zijn wij bereid deze onrust weg te nemen, door u voor te stellen te bepalen dat de rijbreedte van de tertiaire weg, wordt ge bracht op 6 m." Het college van B. en W. zegt dat het in het kader van het bestemmingsplan niet mogelijk is de weg op de huidige breedte te bestemmen, omdat 6 m als de minimale breedte geldt voor tertiaire wegen. De Verkeers werkgroep heeft bij de Provincie ontheffing bepleit van deze regeling. Ook de aanleg van verkeersdrempels in de Hoofdstraat achten B en W. in deze vergadering niet aan de orde. Ze zeggen dus nog niet hoe ze daar over denken. Randwegoverleg Omdat een randweg om Valkenburg voor het grootste gedeelte over Valkenburgs grondgebied zal lopen, zullen B. en W. van Valkenburg binnen enkele weken het initiatief nemen voor een gesprek met alle belanghebbende gemeente- n: Wassenaar, Katwijk, Rijnsburg, Leiden en Oegstgeest Brag Claudiusdreef 3 m. breed. Ook op een belangrijk ander punt stellen B. en W. nu voor het bestemmingsplan te wijzigen. Er is namelijk ook veel verzet gerezen tegen plan nen het dorp door middel van een autobrug te verbinden met het Joght Daardoor zou een verbinding voor auto's ontstaan langs de kleuter- en de Chr. lagere school. B. en W. gaan nu akkoord met een maximaal 3 m. brede voet-rijwielbrug, omdat er een andere uitvalsweg is gepland voor het Joght in het plan Joght 1972, dat in beroep is bij de Kroon. Ongegrond Behalve nog enkele kleine details, stellen B. en W. voor het bestemmingsplan „Dorp 74" verder ongewijzigd vast te stellen. Bezwaren tegen het verleggen van de rooilijn van vele oude huizen om „stedebouwkundige redenen" worden door B. en W. ongegrond verklaard. Daarbij wordt r overgangsbepalingen, die de be- hun rechtszekerheid geven. KATWIJK Op initiatief van de drie christelijke partijen m Katwijk is gisteren een hearing gehouden over het Centrum- plan. Er werden vier verschillende oplossingen getoond om het vierkant BoulevardVoorstraatBadstraatWilhelmi- nastraat op te vullen. De bedoeling was, aldus de voorzitter, om reacties van belanghebbenden uit te lokken die in een later stadium zouden kunnen leiden tot een juiste keuze. De technisch-stedebouwkundige aspecten kwamen helaas niet uit de verf. Wel drongen diverse aanwezigen er bij de raadsleden op aan om voortdurend contact te onderhouden met de middenstandsorganisaties en een nieuw onderzoek in te. stellen naar de behoefte van het aantal vierkante meters winkelruimte en het aantal woningen. Het rapport hierover is verouderd. Ook wilde de middenstand graag weten wat bij benadering de kosten worden van een winkel of woning. Men dacht in dit verband onder meer aan de flexibele bouw, waarbij winkels kunnen worden veranderd in woningen, wanneer de vraag naar winkelpanden kleiner is als nu wordt ver wacht Van gemeentezijde worden binnenkort nog een aantal hoorzit tingen gehouden voordat men één van de plannen nader gaat uitwerken. GAB-directeur neemt afscheid USSE De heer G. F. B Maas neemt a.s. vrijdag afscheid als directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Lisse. Om gezondheidsredenen gaat hij met vervroegd pensioen. In het arbeidsbureau is er die dag van 14.00 tot 15.00 uur een besloten bijeenkomst met zijn medewer kers, gevolgd door een twee uur durende receptie, eveneens in het arbeidsbureau. Tijdens deze receptie kan men tevens kennis maken met de nieuw benoemde directeur, de heer J. G. M. van Gellekom. Raad wordt geïnformeerd Hoe efficient werkt In raad van Noordwijk Noordwijk Zodra er in de Noordwijkse raad een onderwerp aan de orde komt, dat maar iets met kunst te maken heeft, kan men rekenen op zeer uitgebreidde debatten, waarin de emoties soms hoog oplaaien. De vergadering van gister avond maakte daarop geen uitzondering. Onder werp van discussie was ditmaal een kunstvoor werp in het kader van het 150-jarig bestaan van het reddingswezen, dat een plaatsje zou moeten krijgen bij de strandafgang ter hoogte van het Palace Hotel. Het inclusief sokkel, 1.80 meter hoge kunstwerk komt er tenslotte toch. Maar het voorstel van B en W haalde het niet zonder moeite. Verschillende raadsleden vonden het werk van Charlotte van Palland te nietig tegen de achter grond van de zee. Maar omdat er slechts een bedrag van 32 mille was uitgetrokken was een grotere uitvoering niet mogelijk, zonder dat het bedrag aanzienlijk zou worden verhoogd. De Ridder (PPR) werd het tenslotte zat en vroeg in min of meer forse termen het debat te beëindigen. Met zes stemmen tegen werd het voorstel aanvaard, nadat burgemeester Bonnike had beloofd de opmerkingen van de raad met de kunstenares door te nemen. Zoals te verwachten viel is PvdA-fractievoorzitter Bedijn gisteren fel van leer getrokken tegen de weigering om een Portugal-collecte te mogen houden in Noordwijk. Hij zei dat de weigering getuigde van een regentenmentaliteit en stelde de Utrechts burgemeester Vonhof als voorbeeld. Deze had de collecte wel toegestaan. .Maar', aldus Bedijn, .wellicht is Vonhoff een echte liberaal en hebben wij hier te maken met een Wiegel-WD. En daar kon WD-wethouder Jan sen het dan mee doen. Tegen middernacht kondigde WD'er Rubingh aan een zeer gewichtige zaak aan de orde te willen stellen. Zijn fractie had dit punt zo belangrijk geacht, dat gevraagd was het nog voor gisteren op de agenda te zetten. Iedereen ging er nog even goed voor zitten. Na veel omhaal deed Rubingh uit de doeken, dat het om de plantsoe nendienst ging. De WD wil het personeelsbestand niet verder uitbreiden en liever nog terugschroeven. Dit tegenstelling tot het college. Wethouder Van Leeuwen stelde dat uitbreiding met drie vakkun dige mensen noodzakelijk is, omdat ook het plantsoenenbestand in Noordwijk steeds groter wordt Uiteindelijk werd besloten, dat het punt in de volgende vergadering weer aan de orde zal komen. Van onze correspondente Warmond - De contactverenigin Kummunikatie Endepoel heei haar naam veranderd in Kuro munikatie Warmond om duid» lijk te maken, dat deze vereni ging niet alleen bestemd i: bewoners van de wijk End» poel. Het secretariaat van Kunv munikatie Endepoel is geves tigd aan de Van Mathenesse- straat De Jeugdraad en Kommunikatie Warmond organiseren zaterdag 8 februari in het Trefpunt een carnavalsfeest voor de jeugd Een jury zal beoordelen wie hel meest origineel verkleed ii Kaartjes voor leden ad 0,4(1 en voor niet-leden ad. 0,75 zijn verkrijgbaar bij Mevr. Da- tema, v.d. Woudestr. 39 en bij mevr.v.Egmond, Waagdam tussen 5 en 6 uur. ZOETERWOUDE Het programma van het werkbezoek dat de commissaris van de Koningin, mr. M. Vrolijk, a.s. maandag Zoeterwoude brengt ziet er als volgt uit: 13.30 uur. Welkom in het raadhuis. Bespreking met burgemeester en wethouders. Tijdens deze bespreking zal mevrouw Vrolijk een bezoek brengen aan de openbare basis- en kleuterscholen, gelegen aan de Westeindseweg. Zij wordt daarna in Huize Schaepman, amateurpottebakkerij, aan de Dorpsstraat verwacht. 14.45 uur Rondrit-Route; Noordbuurtseweg-Burg. Smeetsweg-Am- bachtsherenweg-Veldzichtstraat (Huize Schaepman 30 min.)-Ver- laatweg-Dr. Kortmannstraat-Oosteinde-Meerlaan-Geerweg-Zuid- buurtseweg (bezichtiging uniek edelmetaalbedrijf Giezen)-Schen- kelweg-Dorpsstraat-Noordbuurtseweg-Miening-rijksweg 4-Hoge Rijndijk-Oranjelaan-Energieweg (Bezichtiging CODAN, import Scand. meubelen)-Industrieweg-Burg. Smeetsweg-Ommedijkseweg- Weipoortseweg-Nieuweweg-Jan van Banningstraat-Dr. Kortmann- straat-Dorpsstraat-Noordbuurtseweg-Miening-Café-restaurant „De Vriendschap". 18.00 uur Gezamenlijke maaltijd; 19.30 uur: Raadsvergadering; 20.30 uur; Buitengewone raadsvergadering. Van onze correspondent BOSKOOP Dinsdag vier fe- bruari heeft het college van B en W een besprekingmet de Stichting leerlingen huisvesting en Arbori Cultura over het ge bruik van de oude Rijks Mid delbare Tuinbouwschool aan het Reijerskoop. De leden van Arbori Cultura (leerlingen van de R. M. T. wil len in dit gebouw aan soos ves tigen en ook zijn er plannen om in dit gebouw huisvesting te creëren voor deze leerlingen, van wie er velen geen goed onderdak kunnen krijgen in Boskoop. Verder gaat men overleg plegen met de Stichting voor buiten landse werknemers Rijn en Lek te komen tot de bouw van wo ningen voor deze mensen en ook voor alleenstaande ingeze tenen van Boskoop. Van de jongere soos 13 is even eens een verzoek gekomen voor huisvesting in de oude tuin bouwschool. Boskoops eerste vrouwelijke wethouder T. Stel- lingwerf-Marissen is bijzonder aktief. Op haar advies is de administra tie woningzoekenden gesa neerd. De mensen die beslist niet in aanmerking komen voor een wnning (de niet Boskopers) zijn van de wachtlijst afge voerd. Daaruit zijn 120 serieuze gegadig den overgebleven. Met de nieu we aanmeldingen zijn er mo menteel 240 ingeschreven wo ningzoekenden. Men gaat nu analyseren wat de wensen zijn van deze personen tenaanzien van de woning die zij willen hebben. Zangersavond in Voorhout Van onze correspondente VOORHOUT In de Bartholo meuskerk aan de Herenstraat in Voorhout wordt donderdag avond een zangersavond gehou den, waaraan 7 koren hun n dewerking verlenen: De koren, alle aangesloten bij de Konin klijke Bond van Zang- en Ora toriumverenigingen komen uit Boskoop, Noordwijkerhout Katwijk, Alphen aan den Rijn en Voorhout. Het zingen begint om 20 uur. De toegang tot de kerk is vrij. Van Bemmelen stopt er mee Van onze correspondent WASSENAAR Aan het einde van deze maand zal de heer A J. van Bemmelen, werkzaam bij de gemeentelijke sociale dienst, zijn functie neerleggen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op donderdag 30 januari a.s. er in het raadhuis van 17.00 tot 18.00 uur voor iedere belang stellende gelegenheid zijn, af scheid van hem te nemen. De heer Van Bemmelen trad op latere leeftijd, namelijk in 1959 in gemeentedienst. Hij had toen al een lange staat van dienst ii het Wassenaarse gemeenschap sleven achter de rug. Hij heeft tal van jaren zijn beste krach ten gegeven aan de vroegere Katholieke Arbeidersbeweging (het tegenwoordige NKV). Hij was verscheidene jaren be stuurslid en voorzitter va woningbouwvereniging St Wil- librordus en bestuurslid v; plaatselijke ARKA-af deling- Reeds in 1934 kreeg hij vo KVP zitting in de Wassenaarse raad en ook na de bevrijding is hij raadslid geweest tot 1959." werkt verder aan beleidsplanning Van onze correspondent LEIDERDORP - De Leiderdorp» raad zal op dinsdag 4 in bijzondere raadsvergaderinj bijeenkomen om verder te met het opzetten van de leidsplanning voor de 1975-1979. Tijdens de ring zal de raad de van de verschillende en ambtenaren ingebracht projecten vaststellen. Boven dien zal zij zich uitspreken de politieke wenselijkheid i de verschillende sub-doelstellin gen die deel uitmaken van de beleidsplanning. Hierna zullen de verschillende door de raad gegeven cijfers de computer ingaan. Daarmee a dan, in feite, een volgende stap zijn gezet tot de invoering v de beleidsplanning. De bijzondere raadsvergaderinj is (uiteraard) openbaar gint om 20.00 uur. Warmondse contactvereniging veranderde naam secretarie van Lei muiden en Rij nsaterwoude? iinniiiniiiiiiiiiiiiniiiii Laatste Rijnsaterwoude De gemeente raad van Rijnsaterwoude zal vrijdag 7 februari vernemen, hoever het efficienty-onder- zoek, naar de werkzaamheden van de gemeente-secretarie van Leimuiden en Rijnsaterwoude, gevorderd is. Verder zal de raad moeten beslis sen. of het Oranje-comité voor de viering van Koninginnedag en Bevrijdingsdag 1975, eer subsidie van 1.500,- zal ont vangen. Dit bedrag zou dan be steed kunnen worden voor gastvrij onthaal van de Bond van Oorlogsinvaliden van de af deling Rotterdam. Het college van B. en W. zal de gemeenteraad voorts verzoeken te besluiten tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten. hand aan vakantie beurs '75 Vandaag is in de Julianahal van de Utrechtse Jaarbeurs de 5e beurs voor toe risme en recrea tie Vakantie '75 geopend. Aan de opbouw van de beurs werd Van onze correspondent OEGSTGEEST In het maandblad „Even tijd voor het gilde" heeft de presidente mevrouw J. Staal van Santvliet zich zorge lijk uitgelaten over de opkomst van leden op de, vorig najaar, gehouden gilde-avonden. Aan het programma lag het niet, want de onderwerpen worden altijd met zorg gekozen en zijn bijzon der interessant. Tijdens de gisterenavond gehouden algemene ledenvergadering waarvoor wél veel belangstelling bestond, was dit punt onderwerp van gesprek. Het gilde telt thans honderd leden, onlangs kwamen er zelfs twee nieuwe bij. Een aantal om dóór te gaan en nog niet om de afdeling maar op te heffen. Want het woord „opheffen" viel inderdaad. Er werd gewikt en gewogen. „Toch voorlopig doorgaan", kwam er uit de Gilde-bus. Er is een batig saldo, maar wél zal de buikriem aangehaald moeten worden. Zo zal het maandblad tweemaandelijks gaan verschijnen. Zonder bijeenkomsten zou het Gilde eveneens mee kunnen blijven doen aan vele akties, maar het zal het contact niet ten goede komen. Nu zijn er wel een aantal punten op te sommen waarom het Gildebezoek terug liep. Zoals het samenvallen met andere activiteiten in de gemeente op de data van Gildeavonden. Kortom men blijft 1975 hoopvol tegemoet zien met vooral een bétere opkomst Om het jaar van de vrouw goed te beginnen: op 25 februari komt mevr. mr. G. Hamm-Rijs- dijk vanuit Limburg naar Oegstgeest om de dames te vertellen van haar ervaringen als vertegenwoordigster bij de Verenigde Naties voor Nederland en haar belevenissen in Kenya. 13 Maart gaat men naar de Stille omgang te Amsterdam en. na een gezamenlijk etentje in de stad bezoekt men het Vincent van Goghmuseum Tijdens de jaarvergadering werden de notulen, op rijm, voorge dragen door mevr. Pieck-Fernandez en mevr. mr. Rühl zorgde voor een stukje financieel dichtwerk. Mevrouw Wand-van Stra len trad af als bestuurslid en wordt opgevolgd door mevr. J. Verhoeven-Houthof f Lustrumfeest LOM-school Bollenstreek Van onze correspondent BOLLENSTREEK De LOM- school voor de Bollenstreek, gevestigd in Hlllegom, bestaat vijf jaar. Vrijdag a.s. gaat men dit eerste lustrum vieren, 's Morgens zal er een musical worden opge- voerd. 's Middags is er feest voor de kinderen in de sporthal Treslong. HAZERSWOUDE Op woens dag 5 februari, vanaf 20.00 uur, wordt in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw te Hazerswoude-dorp een ruil beurs gehouden. Er bestaat ge legenheid om onder meer post zegels, lucifersmerken en mun ten te „verhandelen". vanmorgen vroeg nog hard gewerkt, zoals op de foto, waar men bezig is de stand voor Indo nesië te vol tooien. iiiiiimuiiiiuiiiiiiiiiiiiumuiL Noordwijkse Reddingsbrigade viert feest Noordwijk De Noordwijkse Reddingsbrigade houdt op vrijdag 31 januari, zaterdag 1 februari, vrijdag 7 januari en maandag 10 februari haar jaarlijkse propaganda- fees tavonden. De toneelgroep van de brigade zal tijdens die avonden het blijspel „De avond van de zevende juli" opvoeren. De feesten gaan steeds om 20.00 uur van start. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii Onzinkbaar schip voor Amsterdamse brandweer De Amsterdamse brand weer heeft een proef geno men met een onzinkbaar scheepje, met een lengte van 12 meter en een breedte van 3 meter. De bedoeling is om met dit scheepje, dat een diepgang heeft van 60 cm en een snelheid van 50 km/u kan bereiken, een brand weervoertuig naar een brand te kunnen brengen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4