Geweerschoten bij opening nieuwbouw Rode Kruis Alphen KATWIJKSE NA DIE HUISSCHILDER ONTDEKT RUIM DERTIG JAAR WELDOENERS IN OORLOG ZIJN FAMILIE REDDEN Leids gezin bleef in leven dankzij Oud Adese hulp Sprankelend amateurtoneel in Oegstgeest Werkeloosheid in Bollenstreek stuk minder dan elders Gehandicaptenfeest PAGINA 4 I.EIDSE COURANT MAANDAG 27 JANUARI 197, STV jubileerde Van onze correspondent Sassenheim De Sassenheimi tennisvereniging STV heeft weekeinde het zilveren juL. leum gevierd, 's Middags ir een besloten receptie en avonds met een feestavoi voor de leden. Tijdens de juk leumbijeenkomst gaf voon ter Van Overbeeke een ko historisch exposé. Hij vroeg aandacht voor het v schijnsel van de verruwing de sport. Hij vond dat de te nissport koploper zou moet! zijn bij het tegengaan a spelverruwing. Een dringen beroep deed hij op de aanwei r ge belangstellenden het begr n sportiviteit hoog in het vaand k te schrijven. Wethouder Westerbeek zei dat h met de fraaie nieuwe accomm datie voor de STV mogelij moet zijn de volgende 25 jai ook vol te maken. De heer Vs Straaten, voorzitter van het di trictsbestuur, zei dat het i uitzondering was dat tennisve enigingen de kwart eeuw hale - „De STV heeft altijd hard g werkt en plukt daar i vruchten van", zo zei hij. De heer R. J. v. d. Elburg, oi* voorzitter van tennisverenigii f Teylingen en interim-voorzitu van de STV, haalde leuke he inneringen op over de fusie de tijds tussen Teylingen STV. Hij zei te hopen dat i volgende 25 jaar alle oud-Te lingenleden de jubilerende ST trouw zouden blijven. Van Ulsen naar Alphen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RUN - Kulturele Raad Alphen hai morgen Henk van Ulsen Alphen. Hij zal het bijbelboek „Predikef voordragen in de vertaling vs Pé Hawinkels en Pius Drijver Acteur Van Ulsen viert met d stuk zijn 25-jarig vakjubileun De voordracht bevat de con plete tekst van het boek Preè ker die in ruim anderhalf uu zonder onderbreking wordt gevoerd. Het begint morger, avond in zaal Nabij om 20.1 uur. Gallas voorzitter vuilverwerking* - bedrijf Alphen Alphens borgemeesti mr. R. ML Gallas is voorritti geworden van het gi schappelijk vuilverwerking! bedrijf „Midden Holland Rijnstreek". Naast hem wees de algeme raad- van het bedrijf als stuursleden aan Bodegraver - burgemeester N. P. Krenvr, Hazerswoude's burgemeester 1. ten Heuvelhof, het Gouda raadslid drs. W. C. Hommel* gedelegeerde van het overlegor gaan „Midden Holland", ei Nieuwer kerkse raadslid Kruit Uit de algemene raad werd ge vraagd of de verwachting® over de bevolkingsgroei no( een voldoende draagvlak zijn voor de stichting van een eigen vuilverbrandingsbedrijf. Achtergrond van de vraag was de gedachte, dat afvoer van hel vuil uit Midden Holland Rijnstreek naar de Roteb in Rotterdam, waar van overcapa citeit sprake is, mogelijk misch aantrekkelijker zou kun nen zijn. De bestuurlijke werk groep die de plannen voor!» reidt, zal die vraag in haar stu die betrekken, was het ani woord vanachter de bestuursU fel. Lisse nam afscheid van ds. Biesma Van onze correspondent LISSE J)s- D. H. Biesma heell gisteravond afscheid genomci van de chr. ger. kerk in Lis» Dr. A. J. Molenaar, die nu ses is van de kerkeraad, verg* leek in zijn afscheidswoord d( scheidende predikant met ef. „treinbestuurder" van de „g* meentetrein". „U heeft de trein reizigers gevraagd of kaartje wel in orde was men bereid was om uit te stap pen." ,WV Lisse gaat goed jaar tegemoet" Van onze correspondent Lisse Het jaar 1975 gaat vo<x Lisse een geslaagd toeristisd jaar worden. Dat is tenminsli de stellige overtuiging van Li* ses VVV-dlrecteur Henk J. C v.d. Kroft. Hij deed deze voorspelling tijdeni de dit weekeinde in restaurant De Nachtegaal gehouden jaar vergadering. „1974 was niet 1* st", zei hij", maar er daagt w«r licht in het oosten". Bij de tx- stuursverkiezing werd de h«f H. Bakker met algemene stem men herbenoemd. H. G. Schui temaker werd benoemd alt plaatsvervanger van de heef Annaert Veilingen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RUN De Alphense afdeling van het Rode Kruis heeft zaterdag morgen haar nieuwe gebouw aan de Anna van Burenlaan in gebruik genomen. Burge meester mr. R. M. Gallas ver richtte de officiële opening door met twee gerichte ge schoten uit een buks het Ro de Kruis-embleem op het dak te onthullen. Vóór de opening was er een bijeenkomst in de Immari'uel- schooL waar de voorzitter van de Alphense Rode Kruis-afde- ling, de heer J. Poelstra. de unieke samenwerking met de brandweer naar voren haalde. De Rode Kruis ambulance is nu opgenomen in het alarme ringssysteem en kan direct met politie of brandweer uit rukken. De heer Poelstra be dankte de honderd leden van de afdeling die het mogelijk gemaakt hebben zo snel van het oude pand in de Raad huisstraat naar het nieuwe onderkomen te verhuizen. Burgemeester Gallas noemde de verhuizing een mijlpaal in ruim 30-jarige geschiedenis van het Rode Kruis in Alp hen. "Moge de moeite en in spanning gehonoreerd wor den met nog meer leden voor het Rode Kruis, dat in ons land en leven een sympathie ke klank heeft", aldus de bur gemeester. De heer H. J Asbeck, directeur Binnenland van het Rode Kruis, vond het van het groot ste belang dat het Rode Kruis een eigen centrum heeft, om van daaruit de propaganda en communicatie te leiden. Verdere sprekers waren burge meester G. W. van Dedem van Boskoop, (namens de regiona le afdeling) die de beplanting rondom het gebouw aanbood. De heer C. P. Mulder bedank te namens de Alphense voet balclubs voor de hulp van het Rode Kruis tijdens de sport wedstrijden. Als vertegen woordiger van de Oranjever eniging en de heer Laura bood de heer P. Groenhart oranje asbakken, voorraad- bussen en een klok aan. Hoe plezierig het is om samen te werken met het Rode Kruis ondervond de Pinksterge meente in Alphen, die zon dags in het oude gebouw van het Rode Kruis haar kerk diensten hield. "Wij kregen van het bestuur te horen dat wij gewoon mee zouden ver huizen, dat vinden wij een prachtig gebaar", zei de heer G. de Ridder namens de Pink stergemeente. Van een onzer verslagge- Hetzelfde ge baar als in de oorlogsjaren; melk en kaas voor Jo de Bey en zijn familie. ,,Ons Stekkie" koopt Boskoops clubhuis ,,Mea werkt hier tenminste nog graag" Van onze correspondent HAZERSWOUDE Het be stuur van Hazerswoudes jcugdsociëteit „Ons Stek kie" is erin geslaagd, om het voormalige clubhuis van de tennisvereniging Boskoop te kopen. Voorzitter Frans Pannebakker weet: „Het is elf bij zeven meter groot en we hebben het te pakken kunnen krij gen voor een billijke prijs!". Het gebouwtje, dat zo'n jaar of zeven oud is, ziet er, zegt hij. heel goed uit En dat blijkt wel uit het feit dat er meer gegadigden voor dit voormalige tennisclubhuis waren. intussen heeft het bestuur van Ons Stekkie een schrijven gericht aan de leden van de gemeenteraad, want er is nu een stuk grond nodig, waar op het gebouw kan worden geplaatst. Frans Pannebak ker dacht dat plekjes als nabij de RK Engelbewaar- derskerk of bij de Sportlaan hiervoor in aanmerking zou den kunnen komen. Weet Frans: „Dit is nu de gele genheid voor de raad, om ons de helpende hand te bie den." En wanneer dit bouw werk eenmaal gebruiksklaar is, kan Ons Stekkie een die pere programmavoering gaan toepassen. „Ik dacht dat dit gebouw zeker zo'n jaar of zeven mee kan", al dus de Stekkie-voorzitter. Want een permanent ge bouw staat hem en zijn col legebestuursleden nog altijd voor ogen. Ze kunnen de plaats ook al noemen: „We zouden graag gebruik gaan maken van de Johannes Postschool, zodra die niet meer gebruikt wordt en de nieuwe school is gebouwd!" vers Katwijk/Oud Ade Ruim dertig jaar nadat hij in de oorlog als schooljongen bij de Oud Adese boerenfami lie V. d. Geest weke lijks om melk voor zijn hongerende broers en zusters was komen be delen, heeft de nu in Katwijk woonachtige Jo de Bey zijn weldoe ners teruggevonden. De nu 46-jarige huisschil der werd vorige week bij toeval aan zijn een zame bedeltochten in de hongerwinter '44'45 herinnerd tij dens een schilderklus in Noordwijk. De Noordwijkse mevrouw Hoogeveen—V.d. Geest bood de van kou verkleumde huis schilder een kop warme kof fie aan en toen hij zich voor stelde bleken ze elkaar ruim dertig jaar geleden ook al te hebben ontmoet, zij het in heel andere omstandigheden. Zij als oudste dochter van de in de Rode Polder wonende boe renfamilie V. d. Geest en hij als 13-jarige schooljongen, die dikwijls zonder schoenen aan 's morgens om vijf uur al vanuit Leiden kwam lopen om voedsel bijeen te garen voor zijn familie. De twee hadden elkaar heel wat te ver tellen. Jo de Bey: „Heel vaag kon ik me die tijd nog wel herinne ren. Als de anderen nog slie pen ging ik al de boer op. Dat moest wel erg vroeg gebeuren want om negen uur moest ik weer op school zijn. In Oud Ade klopte ik bijna nooit te vergeefs aan. Als het maar even kon dan hielpen ze me. Soms kwam ik met twee liter melk thuis. In die dagen was dat een fortuin. Dankzij die melk kon mijn familie weer een week verder leven. Als ze mij toen niet hadden gehol pen, dan had het waarschijn lijk slecht met mijn familie afgelopen". Na de oorlog dacht Jo de Bey er niet meer aan om de in de Moppenhoeve wonende fami lie te gaan bedanken. Hij was te jong om te beseffen wat men voor hem en zijn familie had gedaan. Maar de Katwijkse huisschilder besloot vorige week spontaan zijn weldoeners uit de oorlog alsnog te bedanken. Hij bood de gehele familie V. d. Geest aan eens heerlijk te komen dineren in de Haagsche Schouw. „Al moet het me een paar duizend gulden kosten Van onze correspondent Oegstgeest De belangstelling voor het amateur toneel is in Oegstgeest groeiende. Iedereen be leeft er op zijn manier veel plezier aan. Zater dagavond hebben wij dit weer eens ondervon den toen in de grote zaal van het Verenigingsge bouw een klucht in drie bedrijven en getiteld „Nicolientje knapt het wel op" als een vrolijke bui over ons kwam. Acht dames van het dameskontakt Oegstgeest (voorheen K.A.V.) speelden dat het een lieve lust was om aan te tonen dat 1975 wel degelijk het jaar van de vrouw is. Temidden van dit typisch vrouwelijke gegeven viel er toch nog een man te bespeuren nl. regisseur H. van Leyden. maar hij bleef achter de schermen. De opvoering van de klucht had een nerveuze start maar sommige dames werden geplaagd door griep en speelden letterlijk „koortsachtig". Alles draaide om Nicolientje (Mevr. T. Hoek-van der Meer), die als nichtje, bij de familie van Santen door haar vader onderdak werd ge bracht. Haar tante, een weduwe met drie doch ters gespeeld door resp. de dames M. v.d. Steen, Wiljo Ravensbergen, Mieke en José van Leyden, bleek financieel op de rand van de afgrond te balanceren. Desondanks werd de familie ook nog door een dienstmeisje, mevr. R Appelo-de Haas, min of meer „geregeerd". Het bezoek van een rijke tante was de kans om de financiën van het huishouden op te vijzelen. Mevrouw R. Hoek-v.d. Meer was de tante die wat lichter gemaakt moest worden. Een kostelijk type. De verwikkelingen bereikten 'n hoogtepunt toen in het laatste bedrijf mevr. T. Hogewoning als „secretaresse" voor de nodige hilariteit zorg droeg. De dames Appelo en Hoek zorgden voor „dave rend" toneelspel en respectievelijk als dienst meisje en arm nichtje mochten zij van de rijke tante een financieel zorgeloze toekomst tegemoet gaan. Toen het applaus verklonken was werd het avond je uit beklonken met een loterij en een gezellig samenzijn zoals men dat pleegt te noemen. Antoon Koch maar ik zal ze die melk terug betalen", beloofde hij. En hij heeft woord gehouden. Dit weekeinde werd er flink gefeest in de Haagsche Schouw. De Katwijkse huis schilder zag daar alle mensen terug, die hem dertig jaar ge leden zo goed hielpen. Op het feestje werd niet alleen gege ten, gedronken en herinnerin gen opgehaald. Er werd ook gezongen: door Jo de Bey. Want hij schildert niet alleen maar zingt bovendien ook heel verdienstelijk als opera zanger. Het feest werd helemaal com pleet toen hij als toegift een aantal boerderij-geluiden imi teerde, die hem tijdens zijn bedeltochten in de hongerwin ter zo vertrouwd ih de oren waren gaan klinken. De V. d. Geesten op hun beurt, overhandigden de Katwijkse schilder een aantal flessen melk en stukjes kaas, evenals zij in de oorlog hadden ge daan. Herman van Amsterdam Van onze correspondent Lisse „De werkeloosheid in de Bollenstreek verkeert momen teel in zeer gunstige positie. Dankzij het vinden van een belangrijk aantal nieuwe arbeids plaatsen ligt het aantal werkelozen hier aanzienlijk beneden het landelijk gemiddelde", aldus de heer Salman, voorzitter van het Ned. Kath. Vakverbond afdeling Lisse, tijdens de zaterdagmorgen in gebouw Trefpunt gehouden jaarlijks* streekvergadering. Volgens de heer Salman zal in samenwerking met de andere vakcentralen nu ook in de Bollenstreek worden getracht tot een betere openbare vervoersmogelijkheid te komen, speciaal wat betreft de bereikbaarheid van industriegebieden. NKV-bondsvoorzitter Spit zei bijzonder gelukkig te zijn met'de huidige werkgelegenheidssituatie in de Bollenstreek. „We mogen ons gelukkig prijzen als we een vergelijking trekken met bijvoorbeeld Limburg. De Bollenstreek steekt daar bijzonder gunstig bij af. Dat komt, zo zei de heer Spit, omdat de mensen hier, een uitzondering daargelaten, nog graag de handen uit de mouwen steken". Straatmakers op heterdaad betrapt tienduizenden guldens hadden Van onze correspondent bultfrrmaakt. °T„f7fSi._7. Of Of»»'£ff'ff Het tweetal, dat zich hevig tegen de arrestatie verzette, bleek nog meer op de kerfstok te hebben. Bij een van hen werden ook sieraden aangetroffen, die kort daarvoor bij een inbraak aan de Langevoort werden buitge- een woonhuis aan de Hazen- boschlaan in Sassenheim twee Leidse straatmakers, 21 en 35 jaar oud, op heterdaad betrapt terwijl zij juist sieraden en geld ter waarde van enkele Zevenhoven aan de zwier met Chiel Montagne. Honderden gehandicapten hebben dit weekeinde in de veilinghal van de HBG in Lisse uitbundig feestgevierd tijdens het winterfeest van de Stichting Sport en Recreatie voor gehandicapten Bollen streek". Het werd een uiterst gezellig avondje hossen, dansen en zwieren op de tonen van onvervalste carnavalsliederen. Om zeven uur begon de pret al en pas om twaalf uur kwam er wat rust in de feestgemoederen. De gehandicapten konden terugzien op een onvergetelijke avond. In Zevenhoven ging het er al niet minder aan toe. Daar gingen de beentjes van de vloer in het Dorpshuis. Chiel Montagne, tv-presentator en Pijproker van het Jaar, zorgde er persoonlijk voor dat de stemming er in bleef. Het Zevenhovense carnaval werd niet eerder zo onstuimig gevierd. De Marine Bedrij ven in Oegstgeest oraniseerden weer hun traditionele Prinsessebal. Veel radio- en tv-artiesten (Rita Hovink, Debby en The Invaders Steelband) deden hun uiterste best het de marinemensen zo goed mogelijk naar de zin te maken. En dat lukte erg goed. Illllllllllllllll Prinsen en Raden van Elf uit Leiden, Noordwijkerhout, Voorschoten en Nieuw-Vennep zorgden voor een gezonde dosis lol en gein in het Leidse Antoniusclubhuis. Carnaval ten top in het Antoniusclubhuis.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4