Slordigheid kost UVS de zege IKAVV-Blauw Zwart: pover duel VAN NISPEN STEVENT KAMPIOENSCHAP AF OP ntsnapt an afgang LDWS moet ONA remise toe staan ■MAANDAG 27 JANUARI 1975 Van onze sportredactie PV - UVS, met Bert Kort spits voor de geblesseer- erver, is bij Gouda erg gvuldig te werk gegaan, illeen verzuimden de Lei- lenaren Gouda in de eerste gift op een onoverbrugbare ichterstand te zetten, maar tlfs moest men zo'n tien minu- en voor het einde danig aan- loten om tenminste nog een plijkspel uit het vuur te sle ten. En ook dat ging zeer moei- jnm. Bij de stand 21, die een prd werkend maar primitief _pelend Gouda bij elkaar had weten te schrapen, miste eerst Désar een penalty de tweede ai in enkele weken maar vlak voor tijd was het dan toch Hannaart, die na een uitge kookte pass van Piet van Put ten het felbegeerde gelijkspel op tafel bracht. Een onbevredigende oplossing voor beide teams overigens, want UVS' kansen op een even tueel kampioenschap zijn mi niem geworden, terwijl ook het in degradatiezorgen gedompel de Gouda de mede-sollicitanten naar een plaatsje in de eerste klas verder weg zag lopen. Die onvrede lieten beide trainers na afloop dan ook duidelijk merken. Van Schooten: „Zon der meer een verliespunt. In de eerste helft verzuimden wij het karwei af te maken. En boven dien vielen de tegengoals op heel gekke momenten. Gezien het spel beeld hadden wij moe ten winnen". Gouda-trainer Kuyterink deed al niet veel voor zijn Leidse collega onder: „Toen het 2—1 stond zijn we fouten gaan maken. Zo'n voor sprong geef je vlak voor tijd toch niet meer uit handen? Nee, dit hadden we zonder meer moeten winnen UVS heelt de kansen op een kampioenschap praktisch vergooid, hoewel het er in de eerste helft nog zo mooi uitzag. Vlot combinerend had men het povere Gouda in deze vorm beslist één der mindere ploegen in de Hoofd klasse al spoedig onder de duim en het doelpunt van* Des- ar, na een half uur gescoord, kwam dan ook niet als een verrassing. Koos Hannaart nam een vrije schop, zo slim, dat Arie Lagendijk tot zijn eigen verbijstering eensklaps volko men vrij voor keeper Leen Be zem kon opduiken. Scoren deed de middenvelder niet, want kee per Bezem kreeg alle tijd om uit te lopen. De bal,huppelde echter in de richting van Désar, die in de uiterste hoek mikte: 0—1. Vervolgens leefden Piet van Putten en Wil Henskens zich uit zoals ze wilden, maar echt gevaarlijk werd het nog maar één keer. Dat was toen Wil Henskens een voorzet van Arie Lagendijk dreunend hard tegen de lat kopte. Van Schoo ten: „Dat had de beslissing moeten zijn. Gaat-ie erin, dan winnen we hier op ons gemak". Het gebeurde echter niet en Gouda kreeg de gelegenheid om terug te komen. Op slag van rust bereikte een pass van Bob Westra de opgerukte Van Herk, die Sloos met een effectvol schot versloeg. Ook na rust be hield UVS een licht overwicht, zonder veel doelrijpe situaties te kunnen creëren. Een afstandsschot van Groenen dijk had misschien een beter lot verdiend, maar keeper Bezem redde fraai. Na een half uur kreeg UVS het loon der onzorg vuldigheid opgediend: Weer Westra, die van Herk een nau welijks-te-missen kans bood: 2—1 En toen leek het alsof UVS toch nog het schip in ging, vooral toen Desar de aller mooiste kans een strafschop na vasthouden van Piet van Putten aan zijn neus voorbij had laten gaan. Het allerlaatste wanhoopsoffen sief, waarbij Koos Hannaart naar voren werd gedirigeerd, had op het nippertje succes. Van Schooten nog: „Op het kampioenschap mik ik niet meer. We bouwen dit sei lekker verder aan de opbouw van de Dloeg". Stand hoofdklasse Rood Wit (A) Hermes DVS SDW UVS EDO RVC CW Elinkwijk De Spartaan Unitas AFC Zilvermeeuwen Gouda Papendrecht 16 25 17 23 17 21 17 21 17 16 17 16 16 15 17 15 17 15 15 14 16 14 17 13 15 11 16 11 LKIUEN Dat ook de laatste minuut meetelt heeft LDWS gisteren tegen ONA aan den lijve ondervonden. Heel lang leek het erop dat de koploper In de derde klasse A sijn voor sprong giag uitbouwen tot drie punten, maar het lot besliste anders. Koster scoorde, terwijl de officiële speeltijd al was verstreken: 3-3 en de Goudse ploeg kon een punt meenemen naar huis. Het is op sportpark De Vliet een leuke, maar vooral snelle wed strijd geworden. Voordat iede reen in de gaten had, dat de wedstrijd was begonnen had LDWS al een comfortabele 2-0 voorsprong genomen. In de vierde minuut kreeg Cock van Weerlee de bal aangespeeld van Cees de Roode. ON A-doel man Van der Heuvel verkeek zich volkomen op zijn schot, dook over de bal heen cn LDWS leidde met 1-0. Vier minuten later was het weer raak. Een aanval uit het boekje deed de bal belanden bij Ger de Roode, die op zijn beurt Pim van der Meer aanspeelde en Van der Heuvel was andermaal geslagen: 2-0. Wie dacht, dat LDWS een gemak kelijk middagje tegemoet zou gaan, kwam bedrogen uit. De ploeg van Joop de Wolf scha kelde een versnelling terug en ONA profiteerde gretig. In de 16de minuut bleef de Leidse verdediging ten onrechte staan voor buitenspel bij een lob van linkervlcugelspeler De Gruyl en Dekker maakte alleen voor Vis ser geen fout: 2-1. En daar bleef het, ondanks goede pogingen van Gubler en Ger de Roode in de eerste helft bij. Na rust pakte ONA de zaken energiek aan. Voor LDWS bleef er slechts een verdedigende taak over. Maar de uitvallen waren des te gevaarlijker. Hoe gevaarlijk bleek in de 19de mi nuut Wctzelaar ging er van tus sen, trok scherp voor en met een sublieme kopbal bracht Ger de Roode het verschil weer op twee doelpunten: 3-1. Maar ONA bleef sterker cn toen Dekker op een voorzet van De Gruyl voor 3-2 zorgde (protes ten wegens hands vonden bij arbiter Van Aken geen gehoor) kreeg LDWS het moeilijk. Maar de Leidse ploeg leek het toch te gaan maken. Wel paniek, maar ONA's succes bleef voor alsnog uit Tot die laatste mi nuut. Weer was het voorberei dend werk van linkerspits De Gruyl. Zijn schot belandde op de paal en Koster tikte in de rebound de bal achter Visser. JAN VAN DER NAT Lisse Lisse heeft een overtuigende 3-0 zege behaald op VOC. Dat het 3-0 zou worden zat er voor rust niet in, maar na de hervatting was Lisse zoveel sterker, dat de Rotterdamse ploeg blij mocht zijn dat het bij 3-0 bleef Lisse had van af het begin een licht veld overwicht, maar kon zich onvoldoende kansen schep pen. Een 0-0 ruststand leek don ook in het verschiet te liggen. Twee minuten voor rust kreeg Lisse echter een strafschop, omdat één van de VOC-verde- digers hands had gemaakt Harry van der Zwet maakte van elf meter geen fout: 1-0. Na de hervatting een heel ander beeld. Lisse was nu veel sterker en dat kwam na een kwartier in de score tot uiting. Godylaar leverde een knappe voorzet af. die door Van der Zwet werd doorgekopt. Precies voor de voeten van Wim van Beek, die fors uithaalde: 2-0. Lisse paste toen een tweetal wis sels toe. Gerard van Beek, die niet had getraind door rug klachten verving Opdam en Fred Dobbe nam de plaats in van de aan de enkel geblesseer de Wim van Beek. Dobbe kreeg kort achter elkaar twee dotjes van kansen, maar faalde hope loos Tien minuten voor tijd werd de eindstand bereikt, toen Van der Zwet een diagonale voorzet van Gerard van Beek met een kopbal doeltreffend af rondde. Van onze sportredactie idschendam Zouteloos, ma- leloos vervelend, slecht en wei- ilg verheffend. Met deze vier lorte omschrijvingen zou IKAVV-Blauw Zwart eigen- Ijk in zijn geheel omschreven n worden. En uit deze •inschrijvingen zou men dan kunnen distilleren hoe ieze „topper" in de tweede Jasse A verlopen is. De wed- trijd eindigde zoals hij begon- as en enig uitzicht op een ftijziging in deze stand is er ilden geweest. Je verschrikkelijk angstige •loegen konden hun kopposi- ies geenszins waarmaken en leken slechts te strijden om de >rijs voor de meest middelmati- {e ploeg. Een prijs die niet uitgereikt zou worden, want beide ploegen hielden elkaar op dat bijzonder lage niveau vol komen in evenwicht. Slechts drie betrokkenen wisten zich boven de grauwe middelmaat omhoog te werken. Dat waren scheidsrechter Verstraeten, RKAW-speler André Stavleu en Blauw Zwart-speler Wim To- lido. Laatstgenoemde spelers vormden gistermiddag het hart van hun ploeg. Ploegen met een hart zonder aders of lichaam om het anatomisch te vervol gen. Zonder aders omdat Toli- do en Stavleu van hun mede spelers weinig respons kregen op hun acties. Tolido en Sta vleu beslisten ook de strijd op het middenveld, waar de bal zich na vele ongecontroleerde trappen het meeste bevond. To lido en Stavleu kwamen een onbeslist overeen en daarmee was de 0—0 uitslag wel ver klaard. Zoals reeds gezegd ken den beide ploegen een onver klaarbare angst om aan te val len. Het gevolg was dat beide ploegen twee of hooguit drie man naar de frontlinie stuur den en dat was te weinig om een aantrekkelijk duel te Cheer- en. Zeker als men bedenkt, dat slechts weinig spelers in verde diging of middenlinie zich van hun aanvallende taak kweten. Middenvelders en verdedigers weer, die in de voorhoede geen afspeelmogelijkheden vonden en daardoor of hun toevlucht moesten nemen tot lange trap pen (RKAW) of hun aanvallen de acties reeds zagen stranden bij de middenlijn. Wanneer twee ploegen in deze beschre ven constellatie aantreden is het duidelijk dat het aantal kansen op een hand te tellen is. En dan spreken we niet eens van uitgespeelde kansen, want daarvan kon in dit duel geen sprake zijn. Twee kansen eer lijk verdeeld over beide ploegen hielden de kansenbalans in de eerste helft in evenwicht Ren van de Ham kreeg een fraaie kans aangereikt na een mistrap van Dobbe, maar zijn gehaast schot hield geen enkel gevaar in. Rob van der Meer kreeg aan de andere kant een mogelijk heid op aangeven van Ben Bol- leboom, maar zijn schot ging hoog over. De tweede helft ken de een identiek verloop. Weinig kansen, veel trappen en geen goed voetbal. Een wedstrijd die uitsluitend spannend bleef, om dat een fout van één van beide verdedigingen de strijd volko men zou beslissen. Teylingen Hoe vreemd de competitie ver loopt mag wel blijken uit het feit, dat Teylingen en Naald wijk elkaar nog geen drie we ken geleden pas ontmoetten en nu wederom tegenoverelkaar stonden En dit keer had Naald wijk zich heel wat beter voorbe reid. want ging men in Sassen- heim nog roemloos ten onder, in Naaldwijk zelf tapte de ploeg uit een heel ander vaatje. Tey lingen had dan ook zijn han denvol en was oesust niet onte vreden met het 1—1 gelijkspel. Naaldwijk begon met een waar bombardement, dat door de Sassenheimse verdediging, on der aanvoering van Boekei en Van der Vlugt, echter goed weerstaan werd. Tot aan de 18e minuut. Naaldwijk had zijn druk nog verhevigd en er moes ten gaten vallen. Hoogkamer stond vrij; Dekker bediende hem op maat en Van der Vlugt kon naar het net. 1—0. Na dit openingsdoelpunt bleef Naald wijk komen en Teylingen moest zich beperken tot uitvallen, waar overigens behoorlijk wat gevaar in verscholen zat. Hoe gevaarlijk bleek wel na een half uur Van der Berg brak door, maar werd op het allerlaatste moment onreglementair gestuit Iedereen dacht „strafschop", maar de Naaldwijk-spelers for meerden onmiddellijk na het gebeurde een muurtje. Een ge slaagde truc, want de arbiter trapte erin en Teylingen hield er niet meer aan over dan een vrije trap, die tot comer werd verwerkt. Dat er nog gerechtig heid bestaat bleek wel, want uit de corner zorgde Witteman voor de gelijkmaker. Dezelfde speler schoot even daarna op de lat. Na rust ontspon zich een goede wedstrijd met kansen voor beide teams. Van der Vlugt en collega Plugger moes ten bergen werk verzetten, maar aan doelpunten kwam men niet meer toe. Randstad Sport heeft thuis zijn eerste nederlaag geleden Tegen Verburch gingen de Voorscho tenaren met 12 ten onder. Randstad Sport, gehandicapt door het niet meespelen van Lock Helder en het falen van Jan Zoetemelk, kon met een vleugellamme voorhpede aan vallend niet tot grootse daden komen. Ook op het middenveld klopte het met altijd even goed en het enthousiaste Verburch maakte daar graag gebruik van. Toen Randstad even viel profiteerde Verburch on middellijk en via een door braak kwamen de Westlanders op 0—1. Vlak voor rust liepen zij zelfs uit naar 0—2, toen Sie- val niets anders meer kon doen, dan de doorgebroken spits van Verburch neer te leggen. Sieval moest geblesseerd het veld ver laten en op de penalty had Po thof geen weerwoord Ook na rust kon de thuisclub geen vuist maken en bleef Ver burch de betero ploeg Valken- hoff, die de plaats van Sieval had overgenomen, hield het achter verder goed dicht, maar omdat de voorhoede weinig po sitiefs kon uitrichten bleef het verschil van twee doelpunten gehandhaafd. Tot vijf minuten voor tijd. toen Van Zijp kon scoren uit een voorzet van Van der Zwan. Daar bleef het bij en meer had Randstad ook niet verdiend. Roodenburg is Roo- niet meer en ook te- kwam dat overduidelijk aan het De rol die Roodenburg in de eerste klasse had spelen is voor anderen en hoe dat komt weer. Na afloop Roodenburg nog tevreden de kleedkamer, omdat het gelijke spel binnen was. laakbare houding, want van Zwijndrecht ver meer als de om- 'brandhout'. Tegen gelijkspelen is geen van formaat; dat is m afgang. kr het Roodenburg aan man- fcert is wel duidelijk. De ploeg nog steeds kwalitatief oetbal, maar ten opzichte één, twee jaar geleden mist iets. Niet alleen een gebrek schotvaardigheid, zoals dit tegen Zwijndrecht. Nee. lenburg mist voornamelijk ■ertuiging en wilskracht. Fac- die VToeger een belangrij- rol speelden, maar momen- >1 node gemist worden. Er •rdt leuk gecombineerd, tech- isch bedreven gespeeld en ;d gekeken, maar dan houdt op. Dan heeft Roodenburg Ie grootst mogelijke moeite om en vuist te maken, look nu tegen Zwijndrecht. Er :rd uitstekend begonnen en vijf minuten leken de >ekers storm rijp. Den Os zijn inzet door Smit nog itopt, maai: Van Kooperen - enige die echt goed speelde leek in de rebound te gaan Van Buuren wist echter het laatste moment zijn ifd nog onder de bal te zet Daarna kwam Brittijn weemaal achtereen in goede coringspositie, doch de spits aide evenzoveel keer. Roo mburg bleef gemakkelijk >etballen en Zwijndrecht stel- daar niets tegenover. Doel- lan Van Berge Henegouwen reeg het er koud van rust verhevigde Roodenburg t druk, omdat doelpunten tot »n toe uitgebleven waren, aar erg veel overtuiging zat er in. Het tempo bleef laag, element van verrassing leef buitengesloten - alleen aar hoge ballen - en gevaarlij- allen werden dan ook eeds zeldzamer. Maar nog eeds stelde Zwijndrecht heie aal niets tegenover het toch el constructieve spel van Roo- enburg. dus de zege leek nog leeds voor het grijpen. Het een kwestie van wachten en productieve actie van IL De Spartaan-atleet Piet laaning heeft gisteren eer «nationale cross in het Belgi- che plaatsje Mol gewonnen, [ij liep de acht kilometer in i. Op de tweede plaats indigde de Engelsman John- lone in 23.56 min. Arie Meeu- risse en Wim van Gerven, club- enoten van Waaning, eindig en op resp. de 13e en 32e laats. Den Os, Dubbeldeman of Brit tijn. Die actie bleef uit en om dat Roodenburg soms met man en macht naar voren trok, ge beurde er inderdaad wat iede reen verwachtte. Zwijndrecht, uitsluitend spelend op 'de nul' en daarom het principe 'weg is weg' hanterend kwam er slechts éénmaal uit en het was meteen raak. Opmeer glipte langs At de Groot en kwam verder niemand meer tegen dan doelman Van Berge Henegou wen en dat was voor hem geen enkel probleem, 0-1. Roodenburg trok uiteraard on middellijk weer ten aanval, want men had nog slechts vijf tien minuten om wat terug te doen. Maar nu met nog minder overtuiging, want moreel was het aangeslagen. Tegen een ploeg die nog niets had laten zien, maar toch voorkwam niet geheel onbegrijpelijk. Vooral ook omdat Roodenburg wist, dat het de achterstand geheel aan zichzelf te wijten had. Het duurde tot twee minuten voor tijd aleer de Leidenaren succes hadden. Verkuylen glipte langs twee man en knalde de gelijk maker in. Vandaar dat Rooden burg nog blij van het veld ging. Het had weinig gescheeld of men had van een hoop brand hout verloren. En wat voor kwalificatie had je jezelf dan moeten opspelden? AD VAN KAAM Van Nispens opmars is niet te stuiten. Niet op het veld en niet op de ranglijst. Nu moest streekgenoot Foreholte er aan geloven. DE ZILK Van Nispens kam- helft dd paal terwijl uwcn.ciT pioensplannen nemen steeds buitenspelgoal van VenEe- grotere vormen aan. Tegen Fo- de" werd geannuleerd. WSB reholte, nog steeds kanshebbers, verwinning in de wacht ge- Bemaruds bracht sleept. Een zege, die vrij regel matig tot stand kwam, want de eens zo gevreesde Foreholte- voorhoede was ook in De Zilk weer geheel afwezig. Van Nispen startte met vier inval lers. maar dat vormde voor Henk van Maris in de 8e mi nuut geen beletsel om met een dreunende knal 1-0 te scoren. Na ruim een half uur omspeel de diezelfde Van Maris de gehe le Foreholtedefensie inclusief doelman Willemse: 2-0. Toen was de zaak bekeken, temeer daar Foreholte nauwelijks ge vaarlijk wist te worden. Wél werd er een goal van Piet Ruy- grok afgekeurd op advies van de Van Nispen-grensrechter. Tien minuten voor tijd moest Foreholte-middenvelder Van Steyn met een vrij ernstige blessure vervangen worden. Aat Jonker kopte in de tweede BERNARDUS-ALTIOR wat licht de degradatiezorgen door zeer verrassend met 2-1 van Altior te winnen. De tomeloze inzet van Bernardus moest in deze wedstrijd de doorslag ge ven, want qua veldspel gaven beide teams elkaar nauwelijks iets toe. „Het leek wel alsof ze bij Bernardus met 100 benen voetbalden", zo kenmerkte Al- tior-trainer Zoetemelk zijn te genstanders. De rust ging in met een 0-0 stand. Bernardus had die nul overigens geheel te danken aan keeper Speel, die inzetten van Otto en Egberts goed onschadelijk maakte. Na rust had Bernardus een over wicht. Paul de Boer solode de thuisclub naar 1-0, maar Peter Otto maakte na een scrimmage gelijk. Drie minuten voor tijd hielp Theo van Goozen Bernar dus aan de kostbare volle win st. gemakkelijke tÊÊÊ^ÊÊfi SJZ: 3-1. Al na 5 minuten had Hans Heemskerk met een har de kopstoot uit een voorzet van Dik Oostdam voor de opening streffer gezorgd. Doordat SJZ bij acties van Raboen, Heems kerk en Joop Oostdam goed wegkwam, mede dankzij het goede werk van keeper Vurens, bleef die stand tot de rust ge handhaafd. Via een uiterst fraai genomen vrije schop van Wim Bos kwam SJZ even ru rust plotseling op 1-1. Daami zakte het spelpeil zienderogen. Een omstreden penalty bracht WSB op 2-1 en al spoedig was het Joop Oostdam. die attent reageerde, toen de SJZ-verdedi- ging even slecht wegwerkte: 3-1. Vlak voor tijd kreeg Hans Heemskerk de kans om de voorsprong nog verder op te voeren, maar zijn schot ver dween net over. UDO-HILLECOM onverwacht UDO bleef in een boeiende wed- herwinning op strijd met 3-1 de baas over Hil- legom. Hillegom nam de lei ding, toen UDO-keeper Henk Heemskerk een schot van Bert Schrama in tweede instantie moest laten gaan. UDO kreeg in die eerste helft ongelooflijk veel kansen, maar er werd er maar één van benut, en wel door John Maniputti, die na goed aangeven van Koos v.d. Star doel trof. Na rust stond UDO spoedig op 2-1. Een diep tepass van Wil Oudshoom be reikte Peter Werkhoven, die Hillegoms laatste man omspeel de en met een lob over keeper v.d. Velde heen scoorde. Hille gom bood overigens knap te genspel, maar kwam toch mees tal niet verder dan het midden veld. Tien minuten voor tijd stelde UDO de zege veiling. Frank de Rooy, net in het veld gekomen voor Grimbergen, scoorde na de allereerste pass die hij ontving, het derde UDO- doelpunt. DOCOS-trainer Linkerhoff heeft dit seizoen over pech niet te klagen. Dit keer ontbrak Ruud v.d. Meel wegens een hersen schudding op het appèl, het- spannende slotfase misten wel DOCOS - via Stan v Meel- en Tonegido schot v Toms, dat Burghouwt fraai keerde de kans om nog wat t te veranderen. geen de veel geplaagde eoach SJC is hel winnende spoor voor noopte tot nieuwe kunstgrepen. Het DOCOS-tram DOCOS- team dit keer door enkele jeugdspelers opgefleurd, terwijl Dick v.d. Bosch het opnieuw in de spits probeerde. Het experiment liep niet ongun stig af Niet alleen won DOCOS met 2-1, maar de concurenten verspeelden punten, zodat alle hoop nog niet verloren lijkt. Door Stan v.d. Meel, na een afgemeten voorzet van Jan van Polanen, kwam DOCOS op 1-0 Toch moest een beter spelend DOCOS Tonegido nog enkele kansjes toestaan, maar Peter Burghouwt verdedigde zijn doel met verve. Toen Kluivers een comer van Stan v.d. Meel bekwaam in DOCOS' tweede goal omzette, leek de strijd be slist. Een misser in de achter- noede bïacht Tonegido via v. Ben them terug tot 2-1. In de het eerst na lange tijd weer bijster. Bij PDK moest de trot se koploper met 1-0 in het zand bijten. SJC was technisch wel beter, maar de Noordwijkers konden tegen de stugge Hage naars maar niet in hun eigen spel komen. Tot overmaat moest SJC. toen het zich al met een 0-0 gelijkspel had verzoend, toezien hoe PDK in de allerlaat ste minuut met een frommel- doelpunt de volle winst binnen haalde. SJC was geheel van slag. Henk van Rijn was de kluts volkomen kwijt en schut ter Jos v.d. Berg moest zich in de tweede helft later vervan gen. Beter op dreef waren de weer teruggekeerde Stark en invallerkeeper De Goey. SJC wist zich slechts enkele winst kansen te verschaffen, maar ook Heemskerk had geen ge voel voor de juiste richting.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13