EJUICH BIJ PSY WAAKZAAMHEID VOOR TWENTE Augustsson blij met Barcelona Spanje bezorgd over „ziekte" van Cruyff Amsterdam och blij Manager Brox hekelde "misdadige sfeer in sportj ournalistiek" IT- "Barca" favoriet Haarlem kocht Joegoslaaf Van Daele een duel buitenspel LOTTO EN TOTO FC Den Haag onveranderd HIJDAG 24 JANUARI 1975 LEIDSE C0URAN1 V l»i./ flh if, (Van onze sportredactie) INDHOVEN Grote tevredenheid. Die heerste er in het domein van PSV toen de loting van de kwartfina le van de Europacup 2 bekend was." Er ging", aldus René van der Kerkhof: „bijna een gejuich op. Benfi- ca heeft een bekende naam in het Europese voetbal. Bovendien is het een elftal dat laat voetballen. Een prachtige kans voor PSV om zich te bewijzen." e snelle Eindhovenaar wil zelfs stellen dat PSV geen betere tegenstander had kunnen wensen. „Natuurlijk blijft competitie voorop staan. Maar we gaan echt proberen de finale van de Europese bekerstrijd te bereiken. Van het huidige Benfica weet niet veel Als we deze tegenstander echter tot overgave kunnen igen, dan zal de naam van PSV weer verder worden uitgedra- trainer Cees Rijvers toonde zich niet ontevreden „Kijk, als je ir het directe resultaat kijkt, dan zijn clubs als Bursasospor Malmö natuurlijk betere tegenstanders. Maar Benfica is ook lijn. PSV heeft niets te verliezen. Het is een technisch goede Benfica, de tegenstander van PSV, bestaat tegenwoordig uit: staand v.l.n.r. Martins, Artur, Adolfo, Messias, Coelho (aanvoerder) en doelman Henriques. Zittend: Graca, Nenè. Toni, Eusebio en Diamantino. tegenstander tijk". kleine slimme i leven natuurlijk Benfica toch s die ook laat voetballen. En dat is belang- n van de Lichtstad-formatie vervolgde: „Wij or de competitie. Maar we gaan het tegen proberen. Ik heb Benfica nog niet zien spelen. Dat komt wel. Bovendien heb ik in Frankrijk relaties genoeg precies te vernemen hoe sterk de huidige Portugese tegenstander Benfica is voor PSV een echte stimulans". En Adri van Kraay: „Tegen Benfica spelen is groots. Ik had er een klein beetje .op gehoopt Het feit dat eerst thuis moet worden gespeeld, maakt mij niets uit. Wij zijn voor niemand bang. Benfica is een attractieve .tegenstander Dat is belangrijk. Zowel voor het publiek als voor ons". Manager Van Gelder tenslotte: „Dit is een opponent te behalen is. Als het even kan zullen wij pogen de wedstrijd op de televisie te brengen". IIIIIIIIIIIIIIIIIIIUllllllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII (van onze sportredactie) aljMSTERDAM FC Amsterdam toch wel verheugd over de uitslag van de loting in de roj kwartfinales van de UEFA-cup- strijd. FC Köln'wordt als een publiektrekker beschouwd, borzitter Dè Stoop: „Ik persoon- ijk ben erg blij met FC Köln. De club spreekt aan. Wanneer -an weet te winnen zit je goed en ervan verliezen is niet erg." Trainer Pim van de Meent bleek minder tevreden. „FC Köln is de minst slechte van de drie duitse clubs, die in de UE- FA-beker zitten dat wel maar ntevreden blijf je altijd", inatigd optimisme dus. De eer- ile drie wedstrijden in het toer- sooi heeft FC Amsterdam een rerlies van 75 mille opgeleverd. irelijst van tegenstanders )EN HAAG - De tegenstanders van de Nederlandse clubs hebben de navolgende resultaten behaald: lonfica: If Vanlöse (Denemarken) 4-0 en 4-1., Carl Zeiss Jena (Oost Duitsland) 1-1 en 0-0. 'elez Mostar: Spartak Moskou (Sov) 1-3 en 2-0., Rapid Wien en (Oostenrijk) 1-1 en 1-0., Derby County (Engeland) 1-3 en 4-1. FC Köln: Kokkolan (Finland) 5-1 en 4-1., Dinamo Boekarest (Roemenië) 1-1 en 3-2., Partizan Belgrado (Joego Slavië) 0-1 en De hoop bestaat dat FC Köln op het publiek overkomt als een waardige tegenstander. Trainer Van de Meent zag niet voor de club maar ook voor de spelers aantrekkelijke perspec tieven. „Ten eerste is de af stand te overbruggen met een bus en hoef je pas dinsdagmor gen weg. Dat scheelt toch weer een extra vacantiedag meer voor de jongens bij hun baas. En daarnaast inspireert FC Köln, met bekende spelers als Overath en Lohr. Verder ligt voor mij de zaak ook eenvoudi ger. Ik kan zaterdags rustig in mijn auto stappen en een wed strijdje van onze tegenstander bekijken. Dat doet even plezie riger aan dan wanneer je een club uit een of andere uithoek loot". Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll (Van onze sportredactie) ALMELO Hoewel er bij de FC Twente geen echte ontevreden heid bestaat over de door het lot aangewezen tegenstander in de kwartfinale van het UEFA- bekertoernooi doen de Ensche- deërs er goed aan de zaken voorzichtig te blijven benade ren. Velez Mostar mag dan misschien nog niet zo'n gewel dige naam in het internationa le voetbal hebben opgebouwd, de club is wel degelijk één van de toppers van Joegoslavië. En dat is een land waar nog altijd goed voetbal wordt gespeeld. Het afgelopen seizoen is het na tionale kampioenschap gemist op twee doelpunten. Hajduk Split had evenveel punten ver gaard maar was iets schotvaar- diger geweest. Voor het bestuur van Velez Mostar was dat ech ter het sein de zaken nog straf fer aan te pakken. De ploeg die vorig jaar zulke grote successen behaalde, werd bijna helemaal bij elkaar gehouden. In tegen- 5-1. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiii LONDEN - FC Barcelona is bij de Londense bookma kers favoriet voor het win nen van de Europa Cup voor landskampioenen. Zij noteerden "Barca" voor 9-4. Bekerhouder Bayern München wordt zelfs geen finaleplaats toebedacht, want Leeds United staat tweede met 3-1. Het lijstje ziet er als volgt uit: 1. FC Barcelona 9-4, 2. Leeds United 3-1, 3. Bayern Mün chen 7-2, 4. Ruch Chorzov 5-1, 5. Anderlecht 10-1, 6. Ararat Jerevan 14-1, 7. At vidaberg FF en Saint Etienne 100-1. stelling tot vroeger werd er geen speler getransfereerd. Al leen het feit dat enkele topspe- lers in dienst moesten, dan wel geblesseerd waren, was er de oorzaak van dat Velez Mostar dit seizoen in de middenmoot figureert In wedstrijden waar op het moest gebeuren en waar in de club volledig was, werden echter daverende resultaten be haald. Zo werden dit seizoen op eigen veld bijvoorbeeld Hajduk Split en Slobodan met 50 af gedroogd en ging Derby Coun ty met 41 de boot in. Scheidsrechter Corver die deze laatste wedstrijd floot, vertelde: „Velez Mostar is een fysiek enorm sterk elftal. Toch geloof ik dat een geinspireerd FC Twente kansen heeft. Tactisch sla ik onze landgenoten hoger aan. Oppassen is echter de boodschap. Velez heeft een snelle voorhoede met een moei lijk te bestrijden .spits. Bajevic is het type Edström, maar veel zwaarder gebouwd. Die man zet je niet zo maar van de bal. En in de lucht is hij ijzer ssterk. Voorts heeft Velez op het mid denveld in Colic en Vladic ster ke troeven. Laatstgenoemde passeert gemakkelijk en heeft een goede dieptepass in de voe ten. Opvallend was voorts dat alle spelers niet bang zijn om te schieten. Knallen van 25 me ter afstand waren geen uitzon dering. Defensief was de for matie minder sterk. En het feit dat verdediger Gloavovic die sterk in de sliding is, is geschor st, is uiteraard een meevaller. Toch moet FC Twente in Joe goslavië voorzichtig zijn. Het veld is uitermate zwaar. Er ligt daar een soort roodachtige vet te klei. Na afloop van de strijd tegen Derby County voelde ik zelfs mijn kuiten". Sportwereld MONTREAL Kenia zal ook deelnemen aan een internatio naal hockeytoernooi van 19 tot 27 juli in Montreal, waarvoor Nederland en West-Duitsland al hadden ingeschreven. De lei dende hockeynaties gaan daar de kunstvelden testen die tij dens het Olympisch toernooi zullen worden gebruikt SCHAATSEN Sprinter Horst Freese, die in Berlijn de west- duitse allroundtitel voor zich opeiste, maakt geen deel van de op de EK in Heerenveen startende ploeg. Wel ingeschre ven zijn de „tweede" van dc nationale titelstrijd, Bernard Mayer en de derde: Markus Ei cher. Raad van Europa praat over sport (Van onze sportredactie) DEN HAAG Van 19 tot en met 22 maart zal in de Belgische hoofdstad Brussel door de mi nisters van de lidstaten va Raad van Europa gesproken worden over de sport in de samenleving en de maatregelen die voor de bevordering daar van getroffen moeten worden. De ministers komen bijeen op initiatief van het Belgische nisterie voor sportzaken. Men hoopt van gedachten te w len over de betekenis vat sport in de samenleving ei prioriteiten die daaraan gege ven moeten worden. De verga deringen zullen wisselend wor den geleid door de beide Belgi sche ministers voor sportzaken. Waarschuwing ZURICH Naast de behandeling van het protest van Derby County heeft de strafcommissie van de Europese voetbalunie (UEFA) in Zürich nog enkele straffen en vermaningen uitge deeld. FC Amsterdam kreeg een waarschuwing, omdat tijdens de thuiswedstrijd tegen Fortuna Dusseldorp, in de der de ronde van het toernooi de UEFA cup, door het publiek vuurwerk werd afgestoken. Waarschijnlijk weg bij Atvidaberg LANDSKRONA Bo Augustsson, de lige halfspeler van FC Den Haag, is uiterst gelukkig met de loting van zijn club Atvida berg tegen Barcelona in de kwartfinale van het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen. „Barcelona is een fantastische tegenstander", roept hij uit, „maar ik besef tegelijkertijd, dat onze kans om de halve finale te bereiken uiterst klein is. Op eigen veld hebben we een kans, maar de mogelijkheid bestaat dat we wegens de slechte toestand van het terrein naar Goten- burg of Stockholm moeten uitwijken. In dat geval zal het erg moeilijk worden Barcelona een nederlaag toe te brengen. Als we toch in Atvidaberg spelen, zie ik wel mogelijkheden. In het verleden hebben we Bayern München op ons veld met 31 verslagen. Misschien lukt dat met Barcelona ook wel. De Spanjaarden vor men weliswaar een goed team, maar hun pres taties in de vaderlandse competitie zijn niet denderend". Bo Augustsson hoopt op een goed resultaat tegen de Spaanse kampioen, hoewel hij naar alle waarschijnlijkheid zelf niet van de partij zal zijn. „In oktober heb ik een meniscusoperatie onder gaan, waarvan ik op dit moment nog niet hersteld ben. Onlangs heb ik heel voorzichtig de training hervat Ik train nog steeds alleen en het ziet er niet naar uit dat ik op korte termijn een wedstrijd kan spelen". Augustsson ziet zich dan ook niet meespelen ir "de duels tegen Barcelona. Temeer niet, om'" hij zware pogingen in het werk stelt vanvereniging te veranderen. „Het werk in Atvidaberg bevalt me niet. Ik heb nu een betere baan aangeboden gekregen in het 600 kilometer zuidelijker gelegen Landskro- na". Hoewel Augustsson nog twee jaar contrac tueel aan Atvidaberg verbonden is, heeft hij toch het risico genomen en de baan in Lands- krona aanvaard. „Ik ben zelfs verhuisd", voegt hij er lachend aan toe, „en woon nu in Lands- krona. Ik wil hier bij de gelijknamige voetbal vereniging gaan spelen". Het ziet er echter niet naar uit, dat Atvidaberg zijn populaire speler gemakkelijk laat gaan. „Vorige week heeft er een bespreking tussen de beide clubs plaatsgevonden. Over de trans fersom kan echter nog geen overeenstemming worden bereikt. Landskrona is bereid 100.000 Zweedse kronen voor mij te betalen. Dat is in Zweden een aanzienlijk bedrag, maar Atvida berg vraagt niet minder dan 200.000 kronen. Ik weet niet of men bereid is, dat bedrag te betalen. Maar ja, we wachten maar af. Volgen de week is er opnieuw een gesprek tussen de beide clubs". Gevaarlijk Bo Augustsson speelt een gevaarlijk spelletje. Mochten de clubs niet tot overeenstemming komen en daar ziet het op dit moment echt wel naar uit dan zal hij verplicht zijn zodra zijn knie genezen Is weer voor Atvidaberg uit te komen. Augustsson zal dan opnieuw moeten verhuizen en zijn baan in Landskrona moeten opgeven. Hij zal daar niet gelukkig mee zijn. vooral omdat hij dezer dagen een luxueuze villa even buiten Landskrona heeft gekocht. „Een prach tig huis", reageert hij enthousiast, „gelegen aan de rand van het bos. Ik heb daar een opper vlakte van 260 vierkante meter". Maar Bo Augustsson, de trotse vader van de tien maan den oude Johan, ziet de toekomst niet somber in. „Ik heb goede hoop voor Landskrona te mogen spelen". Atvidaberg zal echter alles in het werk stellen Augustsson in de wedstrijden tegen Barcelona van de partij te doen zijn. JOS HEYMANS Bo Augustsson aast weer op een transfer (naar Landskrona) maar het bedrag is nog te hoog. (Van onze sportcorrespondent) BARCELONA Is een kwaal de oorzaak van de inzinking die Johan Cruyff de laatste tijd vertoont? Het Barcelonese sportdagblad Dicen heeft de supporters van FC Barcelona, die zich alsmaar het hoofd breken over de reden van Johan superstar lage rendement, gisteren wel licht op het spoor gebracht van zijn falen. Johan Cruyff is niet de geestelijke ineenstor ting nabij, zoals het Madrileense blad „Pueblo", woensdag nogal kwaadaardig suggereerde, maar hij lijdt wel aan een aandoening die hem verhindert op topniveau te spelen. Hij lijdt aan een beender- of spierkwaal, misschien wel aan arthritis, (gewrichtsrheumatiek?) aldus Diccn. Aangezien de geruchten rond Cruyff de laatste tijd „alarmerend" toenemen meent het blad niet langer te mogen zwijgen. Sinds enige tijd. zo meldt het, wordt Cruyff met straffe regelmaat behandeld door een Duit se specialist, dr. Zauner, die een fenomeen moet zijn als genezer van gewrichtsrheumatiek en andere aanverwante ziekten. Volgens som migen zou de gewrichtspijn die Cruyff regelma tig heeft, zijn hele lichaam doortrekken. Cruyff consulteert de arts, die in geen enkel dienstverband staat met FC Barcelona, uite raard met medeweten van de clubarts, aldus het Barcelonese sportblad en misschien zelfs wel op diens aanwijzing. „Het betekent dus waarschijnlijk dat zijn kwaal ernstig is", con cludeert het blad, „anders zou hij wel door een Spaanse specialist behandeld worden. Ook Neeskens was gisteren weer in het Spaan se nieuws. De competitiecommissie van de voet balbond heeft onze landgenoot een nieuwe re primande toegediend „wegens gevaarlijk spel, deze keer tijdens de uitwedstrijd tegen Athletic de Bilbao, afgelopen zondag. Het comité waarschuwde Neeskens dat hij ge schorst kan worden en beboet als hij zo door gaat Doelman Ondertussen bouwt Barcelona gestadig verder aan de perfectie van zijn verdediging, het zwakke punt van het elftal. Gister werd tot ieders verbazing bekend, da de club de Argentijnse doelman Norberto San tos. van de Argentijnse club La Nousse heeft gecontracteerd. De ouders van Santos een reus van 1.80 meter, zo wordt hij in de Spaanse pers beschreven zijn volbloed Spanjaarden en er kan hem dus niets in de weg gelegd worden om in Spanje te spelen. In Spaanse sportkringen verwachtte men, dat Santos bij Barcelona's plaatselijke rivaal in dienst zou komen, de club El Espanol, die reed enige tijd onderhandelingen met hem voerde Maar de financiële factor heeft tenslotte de doorslag gegeven. Barcelona zou voor de trans for van de nieuwe keeper 150.000 dollar hebben neergeteld. (Van onze sportredactie) DEN HAAG - De inderdaad vreemde gedrag slijn van Feyenoord-manager Guus Brox om het werkklimaat rondom trainer Wiel Coerver te ondermijnen was voor Vrij Nederland deze week aanleiding om de Rotterdammer uitleg te vragen. "Als ik zie wat me de afgelopen dagen in de kranten is overkomen vraag ik me wel eens af of journalisten niet in de misdadige sfeer bezig zijn." Om toe te lichten: De Volkskrant schreef vlak voor Feyenoord-PSV, uit de mond van Brox opgetekend: "Van de houding van Coerver deugt geen donder". De manager van Feye noord ontkent zich in deze trent uitgelaten te hebben. Als een speler vlak voor een topper vun zijn hart geen moordkuil maakt krijgt hij bijvoorbeeld een boete. "Laat ik voorop stellen dat ik het andere interview in Trouw nog niet heb gelezen. Daarin zou ik gezegd hebben dat Van Hanegem bij ons drie ton verdient Dot is niet waar. Ik heb gesteld: Om een speler als Van Hanegem een ton te laten verdienen moe ten we drie ton ontvangen, namelijk voor de afschrijving en meer van dat soort zaken. Het bestuur van Feyenoord was overigens niet ge lukkig met beide interviews". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiii (Van onze sportredactie) HAARLEM - De onderaan de eredivisie bunge lende ploeg van Barry Hughes krijgt verster king. Niet van de oud FC Amsterdam-speler Jan Fransz maar van de Joegoslaaf Dragan Popadic, die onder meer met OFK Belgrado tegen FC Twente en Feyenoord heeft gespeeld. Gistermiddag heeft de 27-jaar oude van Olim- pija Ljublijana afkomstige middenvelder zijn handtekening gezet onder het Haarlem con tract. Een opgewekte Barry Hughes reageerde gisteravond: "Niet Haarlem heeft een speler gekocht, maar de nationale Nederlanden, wunt Haarlem had er het geld niet voor. Voorlopig zou de middenvelder tot eind van dit seizoen bij Haarlem in de etalage staan, om dan vervol gens definitief met voetbal in Nederland, België of West Duitsland zijn brood te gaan verdienen. ZEIST De Feyenoorder Joop van Daele is door de tuchtcommissie van de KNVB voor één wedstrijd geschorst. Dit naar aanleiding van de gele kaart die hij zondag opliep in het duel met PSV. Van Daele kreeg tevens een geldboete van 250 gulden. De overige straffen zijn: AZ'67: J. Wildbret een wedstrijd, een wedstrijd voorwaardelijk en 150 boete, Wapeningen: M. Block twee wedstrijden en 150 boete, FC Utrecht: C. M Cote een wedstrijd voorwaarde lijk cn 150, Telstar: F. Bischot een wedstrijd voorwaardelijk en 150, Haarlem: G. Polderman een wedstrijd voorwaarde lijk en 100 boete, Ajaa: J. Das: een wedstrijd, F. Bums twee wedstrijden en 150 boete. Volendam: J M. Jonk: een wedstrijd, een wedstrijd voorwaardelijk en 125, Vecndam: P de Koning twee wedstrijden met de mogelijkheid van verweer tegen de omzetting vun een voorwaardelijke wedstrijd in een onvoorwaardelijke, Heerenveen: Y. Kuipers: een wedstrijd, 8W: P. Klepke twee wedstrijden en een wedstrijd voorwunrdchjk, W. Mulder 150 boete, Willem II: B Wielaert een wedstrijd, Helmond Sport: oen boete van 1000, waarvan 500 vwrwuurdclijk wegens het laten trainen van L. H. van der Boogaard zonder vereiste licentie, Helmond Sport: Trainer L. H. van den Boogaard: twee maanden voorwaardelijk het recht ontzegd enige func tie te bekleden in vereniging of stichting aangesloten bij de KNVB met een proeftijd van twee jaar. DEN HAAG, 23/1, "75 (ANP) - Lotto no. 3, Aantal deelnemers: 1.083.200, Inleg: 4.115.634. Prijzenbedrag: 2.121.857,-. Ie prijs: 1 winnaar, die netfo 500.000,- ontvangt, 2e prijs 15 winnaars, die elk bruto 13.032,- ontvangen, 3e prijs: 453 winnaars, die elk per kolom 647,- ontvangen, 4e prijs: 15.451 winnaars, die elk per kolom 25,- ontvangen, 5e prijs: 22.928 win naars, die elk per kolom 17,- ontvangen. Jackpot voor de lotto (nr. 4) van zondag 184.488,- Toto no. 3: Deelnemers: 297.580; Inleg: 828.674.-. Prijzenbedrag: 445 092,-. Ie prijs: geen winnaars, het bedrag van de le prijs wordt in gelijke delen verdeeld over dc 2e en de 3e prijs van'deze week cn de jackpot voor volgende week, 2e prijs: 44 winnaars, die elk bruto 3.819,-- ontvangen 3e prijs: 946 winnaars, die elk per kolom 219,- ontvangen. Jackpot voor de toto van zondag (no. 4) (Van onze sportredactie) DEN HAAG Voor de uitwedstrijd teren het Bredase NAC heeft de trainer van FC Den Haag, Vujandin Boskov, geen opstelling be kend gemaakt. De selectie van „14" bleef evenwel onveranderd, ofschoon Peter landen ook In het C-elftal zal uitkomen. BIJ NAC sal hoogstwaarschijnlijk de Joegoslavische ex-ln- teraatlonal Mujkic afkomstig uit Dynamo Zagreb debuteren als centrumspits. Derhal ve voor Aad Mansveld een nieuweling. Het Bredase team deelt met Haarlem de laatste plaats, terwijl Wageningen dicht in de buurt staat met twee punten voorsprong. NAC kreeg op Wageningen na de meeste tegengoals (39), ondanks het feit dat de 28-jarige Jan de Jong een bekwaam doelman is. De meest opvallende speler is de kleine en handige spits Martien Vreyssen (19), maar ook Ad Brouwers heeft vaak zijn uitschieters. Arie van Gemert heeft dit duel onder zijn hoede. PSV speelt morgen avond in Eindhoven tegen Sparta, terwijl Feye noord in de Kuip aantreedt tegen Go Ahead Eagles, maar dan op zondag. Op dezelfde dag duelleren Wageningen en Ajax op de Berg. De FC Den Haag groep van „14": Thie, Ouwehand. Mansveld, Vun Vliet, Korevaar, Kila, Perazic, Jol, Ling, Van Leeuwen, Bres, Louwcrens, Lan ders en Swanenburg. JEUGDELFTAL Het jeugdelftal speelt morgen in het Zuider park tegen de reservisten van FC Utrecht, aanvang half drie. De bezoekers huizen met 12 punten in de middenmoot Rinus Loof stelde zijn team als volgt op: Doel: Louwerens; achter dc Caluwé, Monnee, Toet en Landers; midden: v.d. Wulp, Lochtenbergh en Berckenkamp. voor: Vreeswijk, Storm en de Geer. Als wissel spelers fungeren: Stroomberg, Van Hijkoop, Quellhorst en Schoonderwoerd.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15