FORSE STRAFFEN WEGENS DRUGS-HANDEL IN LEIDEN ,,Een aangename standplaats met veel rijke bloemisten Noordwijkse Reddings brigade teleurgesteld Voorschoten ontkent aanwezigheid geheime militaire opslagplaatsen LDWS praktisch al kampioen Dubbel feest PACING 4 I F.IDSE COURANT WOENSDAG 22 JANUARI 19 Van een onzer verslaggevers ven oordeel heb- Voorschoten - De berichten al: ben alleen enkele belendendt zou Voorschoten bij de branc bedrijven gevaar gelopen, in de Nefaboline-lakfabrieker B. en w. schrijven dit in ant- aan een ramp zijn ontsnapl woord op vragen die hierover zijn volgens het college van b zijn gesteld door de gemeente en w. „schromelijk overdre- raadsleden mr. J. Goosens en n. van wijk net couege ont- zoals bekend doorgaans strict kent dat zich in de nabijheid geheim gehouden. de UMiM <;ps}?6- Wel is het waar, aldus de beant- woording van b. plaatsen bevinden van de NA VO of van het ministerie van defensie. De locatie van der gelijke opslagplaatsen wordt zich vóór en onder de Nefabo- line-lakfabrieken ondergrond- ?a." df, "ouwkooplaan zegt se opslagtanks bevinden: „De-' «et college eveneens op hooete te znn. ze zijn evenwel door middel van betonnen vloeren en ook anderszins afdoende bevei ligd". Van de aanwezigheid de overige opslagtanks Van onze rechtbankverslaggever digd in Leiden grote hoeveelhe- Den Haag/Leiden Straffen van den drugs te hebben verhan- zeven tot tien maanden heeft de deld. officier van Justitie gisteren De Leidse politie hield hen enige voor de Haagse rechtbank tijd geleden aan na een inval geëist tegen een Nederlander, in een woning, een Amerikaan en een Engels- De 23-jarige in Leiden woonachti- man die ervan werden beschul- ge Amerikaan werd ervan be schuldigd ongeveer 12a gram van vjjf kji0 hasj. De Nederlan- cocaine van Terneuzen naar der, een chauffeur van 23 uit Leiden te hebben vervoerd. In Leidschendam werd ervan be- die plaats zou het drietal ge- schuldigd 125 gram cocaine bij woon zijn geweest de drugs aan zjch te hebben gehad, te schaffen. De Engelsman, een Tegen de Amerikaan eiste de Of- 24-jarige vertegenwoordiger ficier van Justitie zeven maan- zou in het bezit zijn geweest iiiiiiniiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiNiiiiNNiiiiiiii Zo'n feest als gisteren werd gevierd in het Voorhoutse café-restaurant Boerhaave, zal niet snel worden 'geëven aard. En niemand zal zich daarover hebben verwon derd want het Warmondse echtpaar Kortekaas-Sikking vierde er niet slechts het 50- jarig huwelijksfeest maar deed er bovendien nog een schepje bovenop omdat een van de zonen, die een kwart eeuw geleden naar Nieuw- Zeeland vertrok, voor het eerst weer in levende lijve tussen zijn overige familiele den aanwezig was. Een dubbel feest dus, dat eer der deze week al op uitbun dige wijze werd ingezet dank zij een feestelijke sere nade van de Warmondse Harmonie bij de familie Kortekaas thuis. De bruid en de bruidegom, beiden on- gouden huwelijksfeest. Op vervalste Warmonders, ge- de foto de feestgangers bij noten gisteren intens van het ee«- lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll aen gevangenisstrai en tegen de Engelsman tien maanden waarvan drie maanden voor waardelijk. De Nederlander moest naar het oordeel van de officier negen maanden celstraf worden opge legd. Motief dat de het drietal voor zijn handel aanvoerde was de aankoop van een huis. De officier van justitie wees op de grote gevaren die verdoven de middelen vooral voor de jeugd met zich meebrengen, Forse straffen eiste hij boven dien om in het buitenland de indruk weg te nemen dat in Nederland erg mild wordt ge straft. Een indruk die naar de Engelsman njeedeelde ook bij hem leeft. De verdediger eiste vrijspraak voor de Amerikaan, omdat, zoals de pleiter aanvoerde, geen zekerheid bestaat over de vraag' of het op de Amerikaan aange troffen spul inderdaad cocoaine is geweest. A 'h. vv?>' «-re* BOMEN AL IN BLOEI I Van onze correspondent NOORDWIJK De Noordwijkse Reddingsbriga de is teleurgesteld in het gemeentebestuur. Reeds geruime tijd kampen de brigadewerkers met een akelig ruimte-tekort voor hun aktivitei- ten binnenshuis. Daarom richtte het bestuur een verzoek tot B. en W. om één of meer lokalen van de voormalige Dr. De Visserschool te kun nen huren voor het opbergen van materialen en als contactlokaal. Het gemeentebestuur heeft dit verzoek afgewezen zo bleek bij de behandeling van de ingekomen stukken op de jaarvergade ring van de N.R.B. in „De Rank". Deze mededeling kwam hard aan bij de brigadele den, die geheel vrijwillig en belangeloos zich inzetten voor de veiligheid van de strandbezoe- Bij de bestuursverkiezing werd de plaats van de heer J. Koemans, die zich niet herkiesbaar stelde, ingenomen door de heer Th. van den Berg. Als hoofd van de Technische Commissie wordt Van den Berg opgevolgd door de heer J. van Went. De overige TC-leden zagen zich herbenoemd. Als nieuw lid van de kascommissie werd gekozen mevr. A. Schoenmaker-De Zoete. Wegens zijn vele werk ten dienste van de Noord wijkse Reddingsbrigade werd de heer Koemans tot lid van verdienste benoemd. Een zelfde eer viel te beurt aan de heer J. Ooms. De „Bart de Groot"-wisselbeker is dit jaar toege kend aan mej. Joke van Duivenboden. De trofee wordt uitgereikt aan het brigadelid, die zich in het afgelopen jaar voor de NRB het meest verdienstelijk heeft gemaakt. Psychiatrisch toezicht voor Oegstgeestse gluurder Den Haag/Oegstgeest De gluur der die een poos omwonenden van de Terweeweg de schrik op het lijf heeft gejaagd door on gemerkt slaapkamers binnen te sluipen om jonge meisjes ogenschouw te nemen en echt paren te bezien, is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twee maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf. De recht bank verbond aan die straf twee jaar proeftijd en stelde de man bovendien onder psychia trisch toezicht. Aan de erotische bespiedingen van de veroordeelde die hij ge ruime tijd heeft bedreven, kwam een einde toen hij werd betrapt. Wanneer het hem niet lukte een woning binnen te dringen beperkte hij zich tot het turen door de ruiten. De officier van justitie had 250 gul den boete en drie maanden voorwaardelijke gevangenis straf geëist. Oudste inwoner van Voorhout overleden Van onze correspondent Voornout De oudste van Voorhout, de heer H. Phi- lippi, is maandag op 99-jarig leeftijd overleden. De heer Phi- lippi werd verpleegd in Huize Bernardus na een heupoperatie die hij zelf nog wilde onder gaan „om niet zo hulpbehoe vend door het leven te gaan". Vrijdag heeft de begrafenis plaats op Oud Eik en Duin jn Den Haag. Mej. A. L. de Vries, geboren in 1877 en bewoonster van Park Overbosch is nu de oudste inwoonster van Voor hout. Bij „Cees en Ineke" werd za terdag de eerste ontspan- ningsmiddag van het nieu we jaar gehouden door de Katholieke Bejaardenbond Sassenheim. Hiervoor was het accordeonor kest D.S.V.P. uitgenodigd, dat o.l.v. G. L. de Zwart een gevarieerd programma bracht van ouverture's, mar sen en walsen. Gespeeld werden o.a. de Donauwals, een Schweizer-mars, de Vi- neta-wals, Patrol en Gladia toren. Het post- en telegraafkantoor in Lisse, zoals afgebeeld in een advertentie uit 1913. Van een onzer verslaggevers Lisse Het is deze week precies 75 jaar geleden dat in Lisse een telegraafkantoor werd geopend. Vanaf 1900 bezat deze Bollen streekplaats een zelfstandig opererende post- en telegraafdienst. De PTT in Lisse heeft zelf geen ruchtbaarheid gegeven aan dit telegraafjubileum omdat het telegraafkantoor reeds lang niet meer functioneert. Ook het stokoude telegraafkantoor staat er niet meer langs de Hereweg in Lisse. Vorig jaar werd het met de grond gelijk gemaakt om plaats te maken voor een noodzakelijke verbindingsweg tussen de Kanaalstraat en de Keukenhof. Via het bureau Geschiedenis van de PTT kwamen we in het bezit van een personeelsadvertentie uit 1913 waarin sollicitanten worden opgeroepen voor de functie van directeur van het post- en telegraafkantoor te Lisse. De inhoud van die advertentie geeft aan hoe Lisse er in 1913 voorstond en wat er zo al" te beleven viel in deze bollenplaats. In de advertentie staat onder meer het volgende te lezen: „Er is een goede openbare lagere school. Bijzonder R. Kath. en Chr. lager onderwijs, alles goed. Vleesch en groente op de plaats zelf goed te krijgen, ook boter en eieren, doch niet goedkoop. Levensmidde len over 't algemeen duur. Gasfabriek. Geen waterleiding. Lisse is een aangename standplaats, dicht bij Haarlem en Leiden. Amsterdam gemakkelijk te bereiken. Mooi bosch op 10 minuten afstand. Stoomtram Haarlem-Leiden via Hillegom, Sassenheim. Station H.S.M. op 25 minuten afstand. Behalve burgemeester en geestelijken heeft men hier een ontvanger der directe belastingen. Het post- en telegraafkantoor enkele iaren notaris, 3 doctoren, veel rijke bloemisten en dus goede gelegenheid voor conversatie. Zaterdagavond des winters sociëteit". Vorig jaar ging het gebouw tegen de vlakte. IV an onze sportredactie) LEIDEN - LDWS heeft zich prak tisch verzekerd van het Leids zaalvoetbalkampioenschap. In de Groenoordhal werd B&T met 3-0 geklopt, terwijl concur rent Swift met 2-1 tegen Wer- nink de boot in ging. Het ver schil tussen LDWS en Swift bedraagt met nog vier wed strijden te gaan al vijf punten, het feit dat LDWS Swift nu nog één maal ontmoet zal aan de zegepraal weinig meer kun nen veranderen. Toch was dc manier waarop B&T overwonnen werd een aan staand kampioen nauwelijks waardig. Slechts in de eerste tien minuten werd er door LDWS als vanouds gespeeld, maar daarna miste het spel, mede door de vlugge 2-0-voor- sprong, elke inspiratie en ge- looide men het allemaal wel. Daar ook B&T zich al zeer snel met de onafwendbare neder laag had verzoend, was de strijd het aankijken, op wat schaarse spectaculaire momen ten na, niet meer waard. B&T- keeper Roman had het in het begin erg moeilijk met de knal len van Cees de Roode, bij LDWS zonder meer de beste man. De eerste zaaier beteken de 10, waarna Roman nog een keer in een grandioze reflex moest redden. Toen Sjors Moesman even alleen doorging en zijn solo met een knappe goal besloot, betekende dat wel 2-0. In de eerste periode kwam B&T niet verder dan een hard schot naast van Piet Duyven- voorde, dat door een overigens uitstekende schijnbeweging werd voorafgegaan. Toen LDWS even na de wisseling via een combinatie v.d. Meer-Cees de Roode op 3-0 was gekomen, geloofde iedereen het wel. De manier waarop Pim v.d. Meer en Ger de Roode rijpe doelkan sen om zeep brachten, sprak wat dat betreft boekdelen. Zéér aantrekkelijk was de belangrij ke ontmoeting tussen Wernink en Swift. Wernink speelde weer zeer uitgekiend, en dankte daaraan de spectaculaire zege. Het concept, waarmee Wernink voetbalt, is zo langzamerhand overbekend. Het accent op de verdediging houden, en met ra zendsnelle aanvallen doeltref- fen. Sommige kenners noemen dat negatief, maar het kan niet ontkend worden dat er al veel wedstrijden door werden ge wonnen. Henk Smits scoorde meteen na de aanvang de ope ningsgoal. Swift kwam flink op zetten, maar het grote over wicht leverde maar een hand- Leen de Graaff de stand vervol gens op 1-1. Sensatie dus. Nie mand geloofde toen nog in een zege van Wernink. Maar toen Werner heel mooi de Swift-ver- dediging op het verkeerde been plaatste en Klinkhamer in stel- vol kansjes op. Ook zette Swift ling bracht was de zege binnen, de veldmeerderheid na rust Cock van Weerlee scoorde nog kranig voort. Maar de mooiste wel, maar die goal viel net bui mogelijkheden waren voor Wer- ten het eindsignaal. De kam- nink. Een prachtige pass van pioenskansen van Swift zijn Klinkhamer bracht Smits langs verkeken keeper Dubbeldeman. yervol-UITS,ACEN !A Rr„„bM£.Gody„ "G-Roodenburg 3-5. Lugdur gens had hij voor het inblazi maar de bal vloog naast. Na een ongelukkige handsbal van Leen de Graaf benutte Chris Looy wèl de penalty, maar refe ree Alblas had geconstateerd wijk dat Looy zijn aanloop voor de streep was begonnen. Uit de 2 4-: hierop volgende aanval bracht 2-Or RHW-SVLV 0-1; 3D: VNL 1' Leiden 2-Rcgcnboog 2 2 4-1. LDWS 2-Swin 2 5-2, handel 2-LFC 2 5-2, ASC 3 l 2-3, B&T 2-Lcid' 2-2; 3C i 8-2; F Winkels op het Stadhoudersplein voortaan open op woensdagmiddag WASSENAAR De gemeent raad van Wassenaar heeft zi,1 goedkeuring gehecht as plan van de winkeliers v Stadhoudersplein om voortae op woensdagmiddagen open blijven en in plaats daarvan o maandagmorgen te sluiten. E heer E. H. Schuyer (Open A| pèl) zei van mening te zijn d wat nu aan een groep wink liers werdt toegestaan, ook to gestaan zal moeten worden as winkeliers elders in de gemeei te die uit concurrentie-overwi1 gingen ook op woensdagmid; dag hun zaken open willen hou den. Burgemeester Staab vei wees naar de nieuwe winkel sluitingswet, die nu op stape staat en die de winkeliers e grotere vrijheid zal geven. Hi achtte het verstandig deze nieu we wet af te wachten. De raad besloot de wijk gem ee schap Groot Deyleroord gedi rende twee jaren financiel steun te verlenen bij de explo tatie van het Deylerhuis wijkcentrum. De verenigin huurt dit gebouw van de Hei vormde Gemeente en wil daai in allerlei activiteiten gaan ont wikkelen. 51.000 bij I dragen aan de restauratie va de afgebrande molen in d Zuidwijkse polder kreeg de in stemming van de raad. Me vrouw W. A. van der Wiel - van der Flier (WD) vroeg i echter wel af welk nut die res tauratie heeft omdat men dl molen alleen met een bootje o baggerend in lieslaarzen kar bereiken. Zij deed de suggest!) de molen te verplaatsen naaf het recreatieplan Zijlwaterin| waar hij veel beter tot zijl recht zal komen. Deze suggestk kreeg de instemming van and* re leden al waren er ook enk* len die zich tegen een eventuele verplaatsing verzetten, omdat de molen een functie heeft l het landschap. Wethouder drs A. W. J. Caron beloofde hier over contact op te neme de Rijnlandse Molenstichting. Ken brief van de BuurtvereniginJ Wildrust met opnieuw bezwa ren tegen het doortrekken van! de Jagerslaan kwam ter sprake, maar de raad zag geen aanlei ding het eerder genomen stand punt te wijzigen. Aan de vereni ging zal bericht worden dat het besluit tot doortrekking defini tief is en binnenkort zal worden uitgevoerd. De raad ging voorts akkoord met een ruimere vrijstellingsmoge lijkheid voor riool- en reini gingsrechten, met de aanschaf van een nieuwe surveillance-au to voor de politie en met eervol ontslag gaan de heer E. S. Bot- tema als ambtenaar van debur- gerlijke stand. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. A Maas. Tegen overdracht v koepel in „De Wiltzanck" aan de stichting Lieven de Key had de raad geen bezwaren. Uit me dedelingen van wethouder mr. G. C. van Dijk bleek, dat de huurprijs van de koepel min stens 1000,- per maand zal gaan bedragen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4