Vrienden van Kontrast" villen zich inzetten voor xploitatie van complex angeweg miste e precisie Vat Rotterdam kankan Den Haag ook lProvinciale Sportraad wil (veel) meer geld voor accommodaties NIEUWE KLEUREN DEDEN HIJS NOG GEEN GOED Schuiten renner van het jaar Rob Ouwerkerk kon titel niet prolongeren Eppie Bleeker over tuigend JO JANSEN MAG VERDER Revanche bijna roncj STRIJD BOKS- T1TELS IN AMICITIA BILJARTSTRIJD HELEMAAL OPEN NOTEER BIJ DE RADIO (TERDAG 18 JANUARI 1975 LEIDSE COURANT PAGINA <1 Houtrust De „vrienden" hebben nu hun plannen omtrent het hallencomplex en de tennisbanen ontvouwd. Franklin, de woord der van de groep Ameri- se zakenlieden die veel Bsse in het Houtrustcom- vertoonden. DEN HAAG De „Vrienden van Houtrust" hebben zich destijds ingespannen voor het bespeelbaar houden van het sportcomplex Houtrust waar het voetbal betrof. Nadien hebben zij hun activiteiten niet gestaakt, vooral omdat zij zich met meer dan alleen „de voetbalvelden" betrokken voelen. Het gaat hen niet om het gehele complex, inclu sief de hallen. Daarvoor had de Amerikaanse groep zakenlieden, waarvan Stanley Franklin de voornaamste woordvoerder was, eveneens interesse. Het is algemeen bekend dat de plannen van de Amerikanen geen doorgang hebben gevonden. De „Vrienden van Hou trust" hebben zich evenwel geconfronteerd aan een groot deel van de denkbeelden die de groep Amerikaanse zakenlieden had ont wikkeld en stelt dan ook op het standpunt dat Den Haag meer sportstad kan worden dan thans al het geval is. Er is een plan ontvouwd, waarvan de leden van de gemeen teraad zijn - of een dezer dagen worden - in kennis gesteld. Het motto is: Wat in Rotter dam kan, kan ook in Den Haag. De heer S.C. van Dam, bestuurslid van de „Vrienden van Houtrust", heeft de ideëen die de Vrienden omtrent het hallencomplex en de tennisbanen hebben, ontvouwd. „Met verba zing", zo stelt hij, „nemen we kennis van hetgeen in „Ahoy" gebeurt: wielerwedstrijden, proftennistoernooi, minivoetbal, boksen. Hou trust is weliswaar verre van een „Ahoy" maar het lijkt ons dat ook daar meer kan gebeuren en daarvoor willen wij ons inzetten. Daarmee zoeken we contact met clubs die geinteres- seerd zijn in het bespelen van de hal, en die zijn er. Bovendien zijn we geporteerd voor het brengen van profsport in de hal, waarmee we de ijshal bedoelen die dan moet worden aan gepast zodat er basketball en zaalvoetbal waarbij we ook denken aan zaalvoetbal door profclubs - tot de mogelijkheden kunnen gaan behoren". „Den Haag heeft weliswaar buiten het prof- baskbtball gegrepen maar we zouden alsnog in contact kunnen treden met de heer Fran klin die thans in Barcelona is neergestreken. Er komen immers nog meer seizoenen dan het thans lopende. Prof-ijshockey is al ter sprake. Wij zouden zelf het minivoetbal ter hand willen nemen, waarvoor we al toezeggin gen van clubs hebben, ook van clubs uit het betaald voetbal." Gehele complex Deze opzet garandeert, volgens de Vrienden van Houtrust, een optimale bezetting van de hal. Voor de ernaast gelegen hal zou de bestemming niet afwijken van hetgeen er thans wordt geboden. Wel zou de ijshal een ruimere accommodatie - men denkt aan vier- tot vijfduizend plaatsen - moeten krijgen. Dat zou derhalve de „topsporthal" moeten wor- Van Dam: „We willen onze activiteiten uit strekken tot het gehele complex, inclusief de rotonde, het restaurant, de keuken. Daaraan zal gesleuteld moeten worden maar we zijn ervan overtuigd dat ook rotonde en restaurant intensiever benut kunnen worden. Houtrust moet een soort ontmoetingscentrum worden. De mogelijkheden zijn er. We denken dan ook aan de tennisbanen die de afgelopen zomer door het slechte weer weinig in gebruik zijn geweest. We zien kans die banen voor een redelijk bedrag te overkappen, zodat er altijd gespeeld kan worden. Het gaat ons aan het hart dat Houtrust er, om het zo te stellen, zo maar ligt We willen onze bijdrage leveren om er een centrum van te maken dat aanspreekt en we zullen dan uiteraard rekening houden met de evenementen die er sinds jaar en dag plaats vinden, zoals de Damesbeurs. Met geza menlijke inspanning moet het lukken in Den Haag, zij het op bescheidener schaal, te bren gen wat Rotterdam al heeft Daarvoogr bena deren we B. en W. en de gemeenteraad van onze stad." AAN ZEE Na vier staan o.a. grootmeester r Kavalek en de voor ■land spelende meester Sosonko in het Hoogo- oernooi op kop. Beiden en gisteren, tegen respec- ijk Langeweg en Popov immen aldus tot 3 uit 4. leks zege op Langeweg beslist geen-vakwerk-uit- :uk. Na de opening, in feite ïr in het middenspel, dic- Langeweg. Hij had actief enspel en zou misschien gevaarlijke koningsaaan- unnen komen. In het laat- —ur toch wel erg Lange- zwakke punt miste hij de benodigde precisie. ;af Kavalek de kans naar te counteren. "losonko is ietwat een men tenminste .het in de Bulgaar wil begrij- bestreed het toch be- Ragosin-systeem zo bui- gebaande wegen om, dat min of meer mecha- n overwicht kreeg, van maakte hij zeer be- m gebruik. er—Browne, remise: de speler moest het hardst zijn halfje werken. Bij ^Geiler kwam de puntende- istiger en na minder in- Ing tot stand. Het is ietwat ingwekkend hoe vredelie- zich de corpulente Geiler Die meegaandheid valt er op als men zich dat bij bijvoorbeeld 1974 het AVRO-toernooi fld op zijn naam bracht, na eindeloze duels. groep. 4e ronde k (Tsj)—Langeweg (Ned) 1—0; (led)—Geiler (Rus) 1/2— l/2;*Gli- (Joeg Hort (Tsj) 1/2—1/2; (Rus)—Timman (Ned) Hübner (WDI)—Portisch 1/2—l/2;Kuijpers (Nedj-S- il (Tsj) afgebr Popov (Buig) (Ned) 0—1; Donner (Ned) ie (Vst) 1/2-1/2. (VSt)—Hübner (WDI) Genna Sosonko versloeg met zwart de Bulgaar Popov en gaat daardoor mede aan de leiding. 2 1 Browne. Sosonko. Portisch. Ka- t 3; 5,7: Donner. Timman, Hort 8 Smejkal 2 1 afgebr.; 9/10; •r. Furman 2; 11/13: Ree. Gligo- ric. Hübner 1 1 2; 14 15 Popov. Lan geweg 1/2; 16: Kuijpcrs 0 1 afgebr. Meestergreep. 4e ronde: Boehm (Ned)-Martz (VSt) l/2-«-l/2; Bukic (Jsl.)Sigurjonsson (IJsl) 1/2—1/2; Schmidt (Polen)-Dieks (Ned) 1—0; Timman (Nedb-Ligtennk inde •d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, e7-e6. 3. (3. d7-d5. 4. Pbl-c3, Lf8-b4. Het nde Ragosin-systeem. 5. 6xd5, 6. Ddl-a4, Pb8-c6, 7. I, h7-h6, 8. Lg5-h4 Provoce- Beter is 8. Lf6: Gevolgd door ....g7-g5. 9. Lh4-g3, Pf6-e4. 10. Het enige., na 10 Db3, is g4/ beslissend. 10h6-h5. 11. I Maar dit is een'regelrechte ij Zwart krijgt nu geforceerd het spel. 11. Lb4xc3 12. I, Pe4xg3. 13. f2xg3, g5-g4. 14. Pf3"-e5, Lc8-d7. 15. Pe5xd7, Dd8xd7. 16. Da4-c2 Aan deze zet besteedde wit een uur bedenktijd. In feite legt Popov zich evenwel bij de „onhanteerbare stand" neer. De enige kans op tegen spel lag natuurlijk in 16. e4 16Dd7-d6. 17. c2-c3, Th8-h6/ Niet direct slaan op g3, dan speelt wit Df2, ruilt en heeft tegenspel, omdat zijn witte loper dan sterker is dan het zwarte paard. Dit motief keert nog enkele malen terug. 18. Tcl-bl, Th6-c6/. Een moeilijk te vinden zet. Voor de hand lag 18 0-0-0, doch na 19. Ld3, Tf6 20. Lf5 Kb8 21. 0-0. Dg3: 22. df2, wint zwart niet gemakkelijk. 19. Tblxb7. Dd6xg3+ 20. Dc2-f2, Te6- xe3 21. Lel-f2, 0-0-0. 22. Df2xg3, Te3xg3. 23. Tb7-b3. tegen 23. La6, ligt 23Pb8 klaar. 23 Td8-e8. 24. Kel-f2, Tg3-e3. 25. Thl-el, g4-g3 26. Kf2-fl, Kc8-d7. techniek. Wit staat vrijwel Hi. Men iaal verlie »eld ook op de pion. h4. 27. Tb3-bl, Te3xc3, 28. Le2.\h5, Pc6xd4, 29. Lh5-g4 f7-f5. 30. Telxe8, Kd7xe8. 31. Tbl-el+, Ke8-f7. 32. Lg4-dl, Tc3-a3. Wit geeft ie" (Van onze sportredactie) I^BN HAAG De Provinciale Sportraad van ^(uid-Ilolland Holland heeft er gisteren in een 'testbricf bij Gedeputeerde Staten op aan gedrongen het fonds Sportaccommodaties dat 1975 begroot was op 150.000 gulden voor 'instens het dubbele te verhogen. De spor- lad wijst erop, dat eerder drie ton was 'gezegd. bedrag, dat minstens nodig is mee te jtlpen het grote tekort aan accommodaties in id-Holland (waar. aldus de brief „25rZ van t Nederlandse bevolking woont") te verklei nen. Lie nuidigc situatie heeft ertoe geieiu, ual de Provinciale sportraad slechts bij een subsi die-aanvraag het schermcentrum aan de Erasmusweg in Den Haag gunstig durfde te adviseren. Een ander verzoek, dat de Provinciale Spor traad „namens de 660 000 leden van de bij onze Raad aangesloten Zuidhollandse sportorganisa ties" in de brief doet is de wijziging van de regeling van het fonds Sportaccommodaties. „Anders," zo luidde de conclusie, „moet als gevolg van de beperkende bepalingen de werk ing van bedoeld fonds vrijwel nihil worden geacht." (Ned) 0—1; Vadasz (Hong)—Ciocaltea (Roem) 1/2—1/2; Sznapik (Pole- n)Enklaar (Ned) 1—0; Wcmstein (VSt)Ek (Zweden) 1-0; Portisch (Hong)Dvoreeki (Rus) 1/2—1/2. Stand na 4 ronden: 1/2 Dvoreeki. Schmidt 3 1/2; 3/7: Portisch, Ciocaltea, Ligterink, Sigur jonsson, Sznapik 2 1/2; 8/9: Weinsten, Vadasz 2; 10/14: Enklaar. Dieks. Marlz. Bukic, Boehm 1 1/2; 15: Ek (Van onze sportredactie) DEN HAAG - De twee Haag se ijshockeyverenigingen Duy- vestein Wintersport en HYS Intervam zijn de Nederlandse competitie gisteravond slecht van start gegaan. HYS had het voor bijna drieduizend toeschouwers erg moeilijk in de nieuwe kleuren groen-oran- je en konden niet langs ORW'I komen. Duyvestein Winter sport, onder voorbehoud in deze competitie gestart, ver loor van de Nederlandse kam pioen Tilburg Trappers met 12—2. Maar de grootste verrassing viel in Nijmegen. De Nationale Nederlanden dat donderdag zo'n uitstekende partij tegen Duyvestein speelde en toen met 86 won verloor nu met Met nog twee minuten te spe len was de stand bij HYS In tervam—ORWO 7-7. De Haagse ploeg had een achter stand van 5—3 opgelopen in de eerste twee periode's wegge werkt. Ondanks fel aanvallen van HYS Intervam kwam er echter geen verandering meer in de eindstand. De wedstrijd was ruim twee minuten oud toen een combinatie tussen Turner en Martin het eerste doelpunt voor HYS deed aan tekenen. De eerste periode werd afgesloten met een 2—1 voorsprong door Turner en Corkie de Graauw. Deze oud- HYS speler was ongrijpbaar en maakte ook 2—2. Nadat Krikke HYS aan de leiding had geholpen zorgde Bles, Lew en Limming voor de voorsprong van 5—3. Jasper bracht ORWO op 6-3, ler- schot 64, Turner 6—5, De Graauw 7—5, Wielheesen 76 en Hagendoorn 77. Bij Duy vestein was Harry van Bilsen de grote uitblinker. Hij voor kwam erger. De Haagse tref fers kwamen van de stick van Palmacino en Turk. De tussen standen waren 20, 40 en 6-2. DEN BOSCH Roy Schuiten is door de „Club van 48" (een groep wielerinsiders) uitgeroepen tot renner van 'het jaar 1974., De Zandvoorter komt voor één jaar in het bezit van de Gerrit Schuite trofee, die hem gisteravond in het restaurant van het stadion „De Vliert" in Den Bosch is overhan- digd. m Als amateur zegevierde Schuiten vorig jaar in Olympiads ronde door Nederland, de ronde van Engeland (Milkrace), de Kersenronde, een interna tionale tijdrit in Rocourt (België) en de wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Holland. Na zijn overgang naar de beroepsrenners werd hij Nederlands kampioen achtervolging en legde hij in Montreal beslag op de wereldtitel in dit num mer. Schuiten won voorts de „Ster der beloften" (een etappekoers), de tijdrit Grand Prix des na tions en, met de Italiaan Francesco Moser, de de "°V Schuiten met de prijs die hem als jonge Brabander Gerry van Gerwen, evenals beste renner van het jaar werd toegekend. Schuiten goed op weg en baan. Hij won onder meer de Ster van Zwolle, de vierstromenland-ron- bij zijn verkiezing behorende Toboga-beker in de en de tijdrit om de trofee Peugeot-Michelin. ontvangst te nemen: hij rijdt momenteel in Oost- Van Gerwen was niet in staat in Den Bosch de Berlijn. AMSTERDAM - In het eerste gedeelte van de wedstrijden om de nationale kampioenschappen kunstrijden gisteravond op de Jaap Edenbaan in Amsterdam heeft Dianne de Leeuw laten zien dat het geld dat de KNSB de eerste internationale successen in het Amerikaanse meisje investeerde zijn rente dubbel en dwars heeft opgebracht. Ietsje slanker, een tikje hoger springend en nog zekerder dan vorig jaar heeft ze tijdens de verplichte figuren en de korte kur laten zien met recht het zwaarst gesubsidieerde lid van de Nederlandse schaatsfamilie te zijn. Annemarie Vcrlaan. de 15-jarige, op een na oudste dochter van de IJmuidense schaatsfamilie. bleef zowel bij de verplichte figuren als tijdens de verplichte kiir haar twee jaar oudere zusje Sophie voor. Beide meisjes behoeven geen concurrentie van de overige deelneemsters te duchten voor uitzending naar de EK in Kopenha gen. al deden Ilona Blokpoel en Bibiane Pruyn het nationaal gezien zeker niet slecht. Bij de heren zal de enige deelnemer, Rob Ouwerkerk, zijn nationale titel niet prolongeren De 19-jarige Amsterdammer, bleef bij zijn tweede verplichte figuur, een achterwaartse paragraaflus. in zijn eigen spoor hangen en stopte. De jury kon hem toen onmogelijk het cijfer vier toekennen, dat als minimum voor het behalen van de titels staat. DAVOS - De Nederlandse sprintkampioen Eppie Bleeker heeft gisteren op de tweede dag van dc internationale schaats wedstrijden in Davos de 500 meter gewonnen. De Friese onderwijzer maakte een tijd van 39.53 seconden en boekte een waardevolle over winning op wereldkampioen Per Bjeerang (Neo), die tot 39.72 seconden kwam. Jan Bazen, die donderdag de 500 meter won in Eppie Bleeker won de vijf honderd meter. 40.03, werd nu vierde in 4027 Op de 1000 meter eindigde Blee ker als tweede achter de Noor Bjoorn Didriksen: 1.20.80 tegen 1.20.77. Dc Nederlandse kam pioen bij de allrounders, Harm Kuipers, kwam redelijk uit de verf met tijden van 40.96 en (vooral) 1.21.47. BREDA - Jo Jansen, de veel bekritiseerde trainer van NAC, zal worden toegelaten tot de cursus voor het a-diploma. Jan sen ontving hiervan een dezer dagen bericht nadat eerder was medegedeeld dat zijn verzoek om toelating was afgewezen. Overigens heeft Kees Kuys, die als part-time technisch directeur werd aangetrokken, nog steeds geen licentie gekregen. Frankfort De organisatie van de revanche tussen de finalisten van het laatste toernooi om het wereldkampioenschap voetbal, Nederland en W'cst-Duitsland, is vrijwel rond. Dit verklaarde de algemene secretaris van de Westduitse voetbal bond. Hans Passlack, gisteren in Frankfort. Het is de bedoeling de wedstrijd die het 75-jarig jubileum van de DFB extra glans moet geven op 17 of 18 mei in Frankfort te houden. DEN HAAG - De bokskam pioenschappen van Zuid Hol land worden maandagavond 20 januari voortgezet in gebouw "Amicitia" te Den Haag. Er zal een aantal finales in de nieuwe lingenklasse worden gebokst en partijen en in dc C- en B-klasse. Aanvang acht uur. MONTREAL - De staking van metaalarbeiders in de Canadese provincie Quebec is opgeheven. Hierdoor zal er ook weer ge werkt kunnen worden aan de accommodatie voor de Olympi sche spelen van 1976 in Mont real. (Van onze biljai tmedewerker) DEN HAAG - "Wie van de negen?" is de vraag In de btljartfinale 2e klas libre na drie gespeelde ronden en een gedeeltelijke vierde ronde inct als resultaat dat alle negen finalisten nog kans hebben op de kampioenstitel en elkaar niets toegeven, hetgeen blijkt uit onderstaande tussenstand. Vanavond om half zeven en zondagmiddag om twaalf uur worden de resterende partijen gespeeld in biljartzaal Samonda in het Willem Dreespark. De tussenstand is: (Gespeelde partijen, matchpunten en moyenne) E. van Bielder 3/4/4.82. J.v.d Linden 3/4/4.35, J.G.Ballegooijen 4/4.3.91, T. Versteegen-4/4/3.85, L.P. Zijlstra 4/4/3.78, A. Breuer 4/4/3.49, M M. Silvius 3/3/4.65, B. Kabos 3/4/3.34, F. Dieke 3 /2/2.90. Eredivisie O MW-Sparta O FC Den Haag-Excelsior Ajax-NAC O De Graafschap-Wageningen O AZ'67-Telster O Haarlem-FC Twente O FC Utrecht-FC Amsterdam O Go Ahead EaglesRoda JC O Feyenoord-PSV Eerste divisie Hcerenveen-FC Den Bosch Helmond Sport-FC Dordrecht O Eindhoven-Veendam O Heracles-PEC Zwolle FC Vlaardingen-SC Amersfoort O Fortuna SC-SW O Vitesse-Volcndam O FC Groningen-FC VW Willem 11-SC Cambuur De wedstrijden, aangeduid met een O komen voor op het totoformulier.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 9