"Bij Swift zoeken ze maar een ander, ik ben 't behoorlijk zat" Bewoners Mauritslaan willen nieuwe huurder niet ONDANKS BEZWAREN AANLEG PARKEERTERREIN v BEIERENWEG VOORHOUT BLIJFT FEL TEGEN STANDER BOLLENSTAD IN REGIO Lage prijzen voor bloemen VRIJDAG 17 JANUARI 1975 I.EIDSE COURANT PAGINA 5 Van onze correspondent VOORSCHOTEN Bewoners van de Prins Mauritslaan in Voorschoten hebben de burgemeester een brief geschreven, waar in zij hun bezwaren kenbaar maken tegen de toekomstige huurder van de woning wetwoning Prins Mauritslaan 8: het gezin van de handelaar in lompen en metalen J. van Lierop. De familie Van Lierop, man. vrouw en vijf kinderen, woont al jaren in de Bethlehem- straat 37. Het huis is te klein voor het gezin en er was voor de gemeente alle aanleiding om het gezin een grotere wo ning toe te wijzen. Zoals dat gebruikelijk is bij woningwetwoningen wordt nauwlet tend bekeken hoe de „bewoning" is ge weest en de controleur bracht een positief advies uit. De woning in de Bethlehem- straat zal waarschijnlijk in goede conditie achtergelaten worden, dit in tegenstelling tot de nieuwe woning in de Mauritslaan. die het predikaat „uitgeleefd" meekreeg. De handelaar Jan van Lierop is in Voor schoten geen onbekende en menig school hoofd heeft op zeer vriendelijke wijze zaken met hem gedaan na de een of andere „oud-papieraktie". Tot voor enige weken had Jan van Lierop eigenlijk nooit tegenstanders, hoewel er wel eens een beetje op hem gemopperd werd. omdat de zaken hem wel eens uit de hand liepen. Jan van Lierop werkte samen met de bekende lompen- en oudpapierhandel Wil denberg in Wassenaar. Hij verzamelde een voorraad en bracht het dan naar Wilden berg. Nu gebeurde het wel eens dat de reis naar Wassenaar financieel niet haal baar was en dan bleef het tijdelijk voor zijn woonhuis staan. Jan van Lierop is de eerste om te zeggen dat zo iets niet netjes is. maar tot voor kort waren er geen andere oplossingen. Die zijn er thans wel. In overleg met de gemeente Voorschoten is een oplossing gevonden. Voorlopig heeft hij opslagruim te in Wassenaar en daarna krijgt hij een opslag in de Kalkoenstraat. Zijn zeer nau we zakenrelatie met de fa. Wildenberg staat er borg voor dat grote hoeveelheden direkt naar het grote opslagterrein langs de Papeweg te Wassenaar gebracht kun nen worden. Op papier lijkt alles fijn geregeld, alleen zien de bewoners van de Prins Maurit slaan het beroep van Jan van Lierop niet zo erg zitten. Hij geeft zelf op ..handelaar in lompen en materialen" en dat klinkt misschien anders dan handelaar in oud papier en 2e hands goederen. Het is onge veer hetzelfde. Jan van Lierop vindt de hele zaak vreselijk naar. Hij wil geen opschudding, hij wil wel graag praten met zijn nieuwe buren en hij is zo'n optimist dat hij gelooft alles wel in het reine te kunnen krijgen. Voorlopig is hij begonnen zijn nieuwe huis op te knappen. Als teken dat hij niet alles meer in zijn voortuin zal gooien staat er al een container voor zijn deur. die alle afval van de vroegere bewo ners af moet voeren. Burgemeester J. van der Haar heeft de woning definitief toege wezen aan de familie Van Lierop. De burgemeester had daar geen moeite mee. omdat het gezin voldoet aan alle eisen om een grotere woningwetwoning te betrek ken. De brief welke de bewoners van de Prins Mauritslaan aan hem gezonden heb ben. heeft hij ter informatie doorgezonden aan de raadsleden. Het WD-raadslid E. de Keuning meent dat de familie van Lierop het „voordeel van de twijfel" gegeven moet worden. Het gezin heeft recht op de woning en het nare euvel van het uitoefenen van een bedrijf aan huis is weggenomen. Zelf heeft de heer De Keuning grote bewondering voor Jan van Lierop. Het zou voor hem mis schien eenvoudiger geweest zijn om te zeggen: „ik ga maar naar sociale zaken en dan krijg ik wel centen". Een man. die werken wil en zelf een oplossing vindt, is een goed mens. De fractievoorzitter van de PPV H. van Wijk zegt: „In de badka mer zijn we allemaal eender". Er zijn voldoende afspraken gemaakt, dat het ge- zin Van Lierop het woongenot van de buurtbewoners niet zal schaden. Hij staat bekend als een goedwillende man en de reaktie van de Prins Mauntslaanbewoners is onbegrijpelijk. Jan Van Lierop denkt op 15 februari in zijn nieuwe huis aan de Prins Mauritslaan 8 te komen. Hij wil helemaal geen rel, hij wil graag praten, want hij wil ook in de Mauritslaan een gezellige toekomst hebben. Joop Peeters Riethoven met Gerben Karstens, één van zijn pupillen, bij de prijsuitreiking van de door hem georganiseerde 3-oktober ronde Joop Riethoven: ,,Voor het goede doel maak ik alles (Van onze sportredactie) LEIDEN „Van kindsbeen af aan organiseerde ik al graag. Van liefhebberij werd het hobby en daarna eigenlijk haast een vak. In het telefoon boek staat .sportorganisator' achtermijn naam en hoewel dat ook nog een andere reden heeft, wil ik het beslist toch zijn. Van beroep ben ik schil der, maar mijn beslommerin gen op sportgebied zijn bijna even belangrijk voor mij. Vandaar dat het een moeilijke stap is geweest. Maar ik ben het beu; ik ben uitgeblust Ik wil niet langer stank voor dank en vandaar dat ik ge kapt ben als voorzitter van Swift. Van nu af aan ga ik me helemaal toeleggen op het or ganiseren van allerlei activi teiten op sportgebied. Onaf hankelijk van wie dan ook. Ik ben elf jaar voorzitter geweest van Swift en ik ben het zat. Ze zoeken maar een ander". Joop Riethoven is teleurgesteld in zijn club. Teleurgesteld in zijn medebestuurders die niet van zins waren om op te tre den toen Joop dat vroeg. „In het clubblad van de wieler- combinatie Swift wilde Paul Hoogstraten een aanval doen op mij. Hij stelde dat ik we derom voorzitter was gewor den, omdat er geen tegenkan didaten waren en omdat ik een redelijk vertrouwen ge noot. Dat vind ik geen correc te houding ten opzichte van een voorzitter die met alle stemmen vóór pas weer her- kozen is. Kritiek moet je spuien op de ledenvergade ring en niet achteraf in het clubblad. Maar ik liep al veel langer met het idee rond om er mee te stoppen, want ik bemerkte bij me zelf een steeds dalender interesse. Je doet enorm veel voor een club en als je dan, op jou beurt om een gunst vraagt, valt zelfs je eigen bestuur je af. Nou, dan hoeft het van mij niet meer. Ik geef toe. we hebben wel eens meer narigheid gehad en er moest toen van alle kanten soms water in de wijn gedaan worden, maar nu hoeft het van mij niet meer. Ik heb er nachten van wakker gelegen, maar nu staat mijn besluit definitief vast. Ondanks dat de jeugd me afgelopen zater dag op de schouders nam en zong: „Ome Joop gaat nooit verloren voor de club". Zoiets raakt me zeer en voor die iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiii Organisator wil Tour de France in '77 in Leiden laten starten tylllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllHlllllllllllllllIlllllllllllllllIIIIIIIIIIIIillillllllllllllllllllllllllllll jongens zal ik me dan ook beslist blijven inzetten. Ik blijf wel lid hoor, maar ik stop als bestuurder". Moeite Ondanks zijn vastberaden hou ding ten opzichte van zijn be sluit heeft. Joop Riethoven er duidelijk moeite mee om af stand te nemen van Swift. „Natuurlijk, sinds '46 ben ik al lid en sedert elf jaar fun geer ik als voorzitter. Ik heb met mijn jongens alles be reikt. Leden van Swift zijn Olympisch kampioen gewor den (Karstens en Zoet). Ne derlands kampioen (Zoete melk). Cross-kampiown (Van der Hulst) en ga zo maar door. Maar ditmaal ben ik echt niet van plan om op mijn besluit terug te komen. Welis waar blijf ik gewoon lid van Swift, en zal ik activiteiten op wielergebied ontplooien, maar voor de rest hoeft het van mij niet meer." „Weet je wat me het meest stak", vertelt hij. „eenvoudig weg het feit, dat ik er niet in geslaagd ben om er een echte vriendenclub van te maken. Pas nu heb ik door dat wiel renners pure individualisten zijn. Teamgeest, zoals je in de voetbalsport tegenkomt, be staat in dit wereldje niet. Er is altijd wel wat en je doet het nooit goed. Op een bepaald moment knap je daar op af'. Voorlopig staat er nog steeds .sportorganisator achter zijn naam. „Ja, ja", glimlacht Joop vergenoegd, „en dat zal er wel blijven ook. Want denk maar niet dat Joop aan het eind van zijn latijn is. Integendeel, wat dat aangaat blijf ik in de run ning. Ben ik zelfs bijzonder druk doende. Je weet dat wij er in geslaagd zijn om verle den jaar de Tour de France door Leiden te krijgen. Welnu, in '77 moet de Tour in Leiden starten. Samen met de SOS (Stichting Organisatie Sporte venementen) en de Club van 101+ ben ik momenteel nezig om dat voor elkaar te krijgen. De brieven naar Lévitan zijn al weg. Nee" zo wimpelt hij bijvoorbaat alle bezwaren weg, „het geld zal geen pro bleem zijn. Ik ben al bezig om de plannen ten aanzien van de sponsoring - er moet een be drag van 300.000,- op tafel komen - uit te werken en een ander is beslist een haalbare kaart. Die Tour moet gewoon een keer in Leiden starten. Daar heb ik mijn zinnen op Club 101 Joop Riethoven was onder an dere initiatiefnemer en mede oprichter van de Club van 101De Club behaalde enke le éclatante successen door onder meer Feyenoord en An ton Geesink naar Leiden te halen, maar momenteel is het vrij stil rond de heren initia tiefnemers. Riethoven: „Ik kreeg op gege ven moment wat moeilijkhe den met het bestuur vanwege de veranderde houding ten aanzien van de doelstelling. De Club was in eerste instan tie opgericht om sportieve ini tiatieven te ontplooien ten ba te van het geestelijk gehandi capte kind. Het bestuur koos echter op gegeven moment meer' voor de evenementen dan voor het doel en daarom heb ik bedankt als bestuur slid. Ik ben evenwel nog steeds contribuant en ik ge loof absoluut nog in de Club. Binnenkort valt er nog wel wat te verwachten. Ja„, lacht hij, „ik ben al druk bezig met de organisatie. Wat er komt hoor je nog wel. Het heeft iets te maken met krachtsport, maar meer zeg ik niet. Enne... Feyenoord staat ook weer eens op ons lijstje. Tenslotte was de wedstrijd tegen het Leids elftal een overslaand succes dus zoiets moet gepro- longwerd worden als het Joop Riethoven over het organi seren op zich: „Kijk, iedereen heeft wel iets waar hij goed in is. Ik grijp niet hoog, omdat ik niet zo ontwikkeld ben. Maar ik blijf wel altijd mezelf en geloof dat juist daar mijn kracht ligt. De één speelt goed piano en de ander geod to neel. Ik ben weer makkelijk in de benadering van mensen en gouw snel relaties op. En als je maar veel mensen kent weet je op een bepaald mo ment ook de juiste wegen te bewandelen. Daarbij staat voor mij altijd één doel voor op. namelijk het gehandicapte kind. Ik heb zelf een dochter die geestelijk gehandicapt is, dus ik weet wat het is. Als je zoiets meemaakt verander je wel. Mijn grootste streven is om een eigen home ergens in het oosten des lands voor deze kinderen te bouwen. Speciaal ingericht op hun behoeften en waar ze zich één keer per jaar. in de vakantie, eens echt kunnen thuisvoelen. Dóór doe ik het allemaal voor. Ik heb nog nooit een cent overgehou den aan mijn hobby, het orga niseren. Integendeel, het kost me handenvol geld. Maar ik heb het er graag voor over. Zeker als het voor een goed doel is", besluit Joop Rietho ven. Een grote mond. Een heel klein hartje. AD VAN KAAM Van een onzer verslaggevers VOORHOUT De gemeente Voorhout zal laten onderzoe ken in hoeverre kan worden tegemoet gekomen aan de wen sen van een aantal bewoners van de Jacoba van Beierenweg, die in de nabije toekomst veel overlast verwachten van een aan deze weg aan te leggen grote parkeergelegenheid. De verontruste bewoners hadden b. en w. en de raad schriftelijk laten weten niet erg ingeno men te zijn met de plannen van het college om ten behoeve van het weren van grote vrachtwa gens uit de dorpskom, een rui me parkeergelegenheid aan te leggen op een terrein dat de gemeente zal kopen van Auto Bierman BV. De Jacoba van Beierenweg-bewo- ners zijn vooral bang dat de dikwijls 's nachts opererende vrachtauto's hun nachtrust da nig zal verstoren. Bovendien vond men de aanleg van een parkeerterrein, aansluitend op de reeds in aanbouw zijnde ga rage van Auto Bierman BV een inbreuk op de agrarische be stemming van deze stukken grond. Dat van de garage kon men nog billijken maar het par keerterrein vond men toch wat te ver gaan. Burgemeester Stolwijk zei zich de bezwaren van de omwonenden wel te kunnen voorstellen maar vond dat deze oplossing voor Voorhouts parkeerprobleem de minst kwade was. "Waar we dat parkeerterrein in onze ge meente ook laten aanleggen, overal zullen er wel bezwaren los komen. Het is jammer voor de bewoners van de Jacoba van Beierenweg maar men zal er mee moeten leven, aldus de burgemeester, die overigens wel toezegde dat men met een degelijke beplanting ter plaatse de geluidsoverlast binnen de perken zal trachten te houden. Er bleken overigens meer voetan gels en klemmen te zitten aan de toekomstige aanleg van het 3000 m2 grote parkcerterre:n. Zo vroegen o.a. de heren Borst (CCP) en Dirkse (WD) zich af of de gemeente bij het sluiten van een koopcontract met Bier man, zich wel voldoende had den laten voorlichten over be staande pachtovereenkomsten met de huidige gebruiker van het stukje bollenland, waarop het parkeerterrein is gepland. Burgemeester Stolwijk zei dat er geen vuiltje aan de lucht was en dat de raad met een gerust hart tot aankoop zou kunnen beslissen. Met alleen de stem van mevrouw Wijling (PPR) te gen deed men dat dan ook. (Van een onzer verslaggevers) Voorhout— In navolging van zijn Sasscnheimse collega Kret heeft ook burgemeester Stol wijk van Voorhout, gister avond tijdens zijn nieuwjaars rede in de raad, nog eens bena drukt dat Voorhout een vol strekt afwijzende houding zal innemen als in de toekomst de vestiging van een bollenstad tussen Voorhout en Sassen- heim, ondanks ontkenningen van officiële zijde, alsnog aan de orde zou worden gesteld. Daaraan echter wel toevoegend dat zeer sterke argumenten van nationaal en provinciaal belang het gemeentebestuur van Voor hout mogelijk toch zouden kun nen doen beslissen medewerk ing te verlenen aan een massale huisvesting ln de regio ten be hoeve van de huisvesting van de overbevolking in stedelijke agglomeraties. Met deze opmerking haakte bur gemeester Stolwijk nog even in op eerder deze week door gede puteerde Buysert in Voorhout (tijdens de feestelijke boom planting in Spoorlaan) gedane uitspraak dat de Bollenstreek maar niet al te veel waarde moet hechten aan uitspraken waaruit zou moeten blijken dat een bollenstad in de Bollen streek van de baan is. Burgemeester Stolwijk vroeg de raad ook aandacht Voor de wei nig rooskleurige situatie waarin de bollenteelt zich momenteel bevindt. Daarbij wees hij op een uitspraak van de voorzitter van de Algemene Vereniging van Bloembollencultuur dat het aantal kwekers dat jaarlijks het bollenvak verlaat, van 300 tot 700 moet worden opgevoerd om tot een financieel krachtig kwe kerskorps te kunnen komen. Wat betreft de woningbouw in Voorhout maakte burgemeester Stolwijk bekend dat met het gereedkomen van plan Spoor laan de lijst van woningzoeken den in Voorhout nu beperkt is tot 84 personen, waaronder 61 jongeren, 14 bejaarden en 9 an dere woningzoekenden. Om het aantal woningzoekenden in Voorhout op een aanvaardbaar peil te kunnen houden, is de nog beschikbare bouwgrond (voor ongeveer 40 woningen) Hij zei dat maatregelen moeten worden genomen om in Voor hout of in de regio voldoende huisvestingsmogelijkheden voor de eigen bevolking te scheppen. „We moeten voorko men", zo zei hij, „dat opnieuw een achterstand en een lange wachtlijst in Voorhout zal ont staan". Voorhouts Inwónertal steeg vo rig jaar van 6387 tot 6570. De verwachting is dat dit aantal in 1975 een nog sterkere stij ging zal vertonen, omdat vrij wel alle vrije-sectorwoningen in dit jaar zullen worden be trokken. Dnikte rond gouden paar in Leiderdorp Volop feest was er gisteren voor het Leiderdorp- se echtpaar F. S. van Lingen Willems woon achtig aan de Frederik Hen driklaan 90. Tal van belangstel lenden kwamen gisteravond tij dens de receptie in De Schep- pingskerk het echtpaar ter ge legenheid van hun 60-jarig hu welijksfeest ge luk wensen. Na mens de ge meente deed dat burgemeester M. A. van der Have die daar bij was verge zeld door me vrouw Van der Have. Borst goed van start in raad Voorhout Van een onzer verslaggevers VOORHOUT Mr. G. C. G Borst is gisteravond geïnstal leerd als Voorhouts raadslid voor de CCP. Hij is de opvol ger van de heer Kelder, die wegens persoonlijke omstan digheden het raadslidmaat schap heeft moeten neerleg gen. De heer Borst heeft tijdens zijn eerste „optreden" direct al van zich laten horen. Hij uitgebreid deel aan de discus sies rond de aanleg van parkeerterrein langs de Jaco ba van Beierenweg. Zo uitge breid zejfs dat burgemeester Stolwijk de CCP-er een halt moest toeroepen. „Wat u zegt gaat ons boven onze Laten we het wel eenvoudig houden. De andere raadsle den moeten wel kunnen be grijpen wat u zegt", aldus burgemeester Stolwijk. Van een onzer medewerkers LISSE Op de Vrije Bloemen veiling IIBG bleef de aanvoer van bloemen de afgelopen week stabiel, maar de prijzen werden er niet beter op. Men zou daarvoor verschillende (economische) oorzaken kun nen aanwijzen maar het feit blijft, dat verleden jaar om dezelfde tijd hetzelfde ver schijnsel zich voordeed. Toen zaten we echter in de oliecrisis. Nochtans is de verwachting, dat de prijzen in de tweede helft van januari weer wat zullen aantrekken. Hieronder enkele noteringen: An)*r» 3555 Tro««n)*r» 250 350. Chryunten (irotl 150-225. Chrv.antcn (plum 30-55 UTGOW,^245 M s' I io" DCai".Mn M -5,110. C! 5.00-8.10; Clt 28-43; Pral 58'Aan RIJSBlfRO. 18-1 llllllllllllllllllllllllll ci 10 25-0.75. Snrruwpnnwi 0.35-7.70, Spw A Span 0,45 8.00. Trqumdami 0.75-0,'5, Whit» Krirndahip 0.25-8.55 Veilingen 'K RIJN - 1« rn p kist Al 4.1 llllllllllllllllllllllllll Euphorbia 1000, I; Garlwra 230. 0 775. Codrtiu 680. 0.640. Hyacinthan 3188. 1 455. Hyacinth mat bol 15072, 0 378, Iria 3307. 1.470. I-nlia Kelk 90S. U4B8. Lalla lak 13. Svnnfvn 70. 0 84 1 088. Div I 687*1. *0 74?. Anjar» am imp II100. 0467 iol»n imp 600. 0.143, Lialn. imp 3720 M •rjr.i-t imp 530.0 750. Orrhidcran 10380. 0 135, Roirn frhl imp 20 i imp MMflVo ttf, Dlv'anljM' Imp 0 885. Aral.-.. 880. I 707. Bafunia 348 S« Paulaa 512, 0 850 tiiv potplantar

Leidse Courant | 1975 | | pagina 5