Kritiek Rijnsaterwoudse op programma over kanker Borst- prothese vergeten Toekomst ziet er voor Sassenheimse T ennisvereniging rooskleurig uit Financiële problemen voor ,,St. Cecilia" Ook in Warmond onderzoek naar baarmoederkanker Norman MacDonald schutterskoning Rijnsaterwoude/Hilversum Mevr. Van der Burgh uit Rijnsaterwoude, gedurende vijftien jaar werkzaam bij de Amsterdamse handel in borstprotheses Kemp, is niet tevreden over het programma „Als je leven je lief is", dat de AVRO-televisie gisteravond uitzond. Het programma, samengesteld en gepresenteerd door Ria Bremer, behandelde de problematiek rond borst- en baarmoederhalskanker. Mevr. Van der Burgh wijst er op dat daarbij geen aandacht is geschonken aan de mogelijkheid een prothese aan te brengen bij vrouwen bij wie een borst is afgezet. In een eerder stadium, het programma bevatte gedeelten uit een reeds uitgezonden reportage, had mevr. Van der Burgh Ria Bremer hier al eens op gewezen. „U moet goed begrijpen dat ik de waarde van dit soort informatieve pro gramma's zeer zeker onderken. Ik ben zelfs blij dat er de laatste tijd ruim aandacht aan dit onderwerp wordt besteed. Ik vind het alleen erg jammer dat in de drie programma's die de afgelopen zeven maanden voor verschillen de omroepen zijn uitgezonden, nergens werke lijk aandacht wordt besteed aan borstprothese. En dit terwijl zo'n prothese voor een hele grote groep vrouwen, die een borst moeten missen, psychisch sterk ontlastend werkt", aldus mevr. Van der Burgh. „Er bestaan nog zoveel misverstanden op dit gebied, gaat mevr. Van der Burgh verder, ik heb zo veel vrouwen bij me gehad die achteraf toegaven dat als we werkelijk wisten wat deze behandeling in hield, ai veel eerder gekomen waren. Ik vind dan ook dat Ria Bremer hier meer aandacht aan had moeten besteden". Ria Bremer zelf is het niet met de argumenten van mevr. Van der Burgh eens. „Om te begin nen heb ik maar een half uur de tijd. Dat is erg weinig, als je deze problematiek een beetje zinnig wil brengen. Bovendien vónd ik dat als je bij zo'n programma mikt op laten we zeggen drie miljoen kijkers, er misschien tienduizend zijn, die een borstamputatie hebben moeten ondergaan. Dat vind ik dan niet genoeg om veel aandacht aan een prothese te schenken. We hebben wel opnamen gemaakt bij Hunke- möller in Amsterdam, waar een verkoopster een prothese verkocht Verder zijn we er niet op in gegaan. Ik geloof trouwens dat mevr. Van der Burgh een beetje te veel in haar eigen straatje praat". LEIDSE COURANT DINSDAG 14 JANUARI 1975 VOORHOUT De financiële tingstekort bedraagt 9.300,-. ten acties te voeren om dit overgaan, aangezien de leden Op een verhoging van de ge- positie van Harmonie „St. Ce- Tijdens de laatste ledenvergade- tekort zo snel mogelijk weg te hun beste beentje al voorzet- meentelijke subsidie durft het cilia" ziet er voor 1975 weinig ring van de harmonie in de werken. Tot een contributie- ten bii de oud papier-acties er bestuur ook niet te rekenen rooskleurig uit. Het begro- Foreholtekantine werd beslo- verhoging wilde men niet de donateurwervingen. Nat. titelstrijd zwemmen in Leidschendamse zwembad De Fluit Van onze correspondent LEIDSCHENDAM De Konin klijke Nederlandse Zwem wil de Nationale zwemkampioen- schappen tussen 12 tot 18 juli in „De Fluit" organiseren. De gemeenteraad wordt maandag 20 januari verzocht een garan tie van 20.000,- en een frediet van 3.000,- te vertenen voor d t ",%,zwemwedst ijdenevenement Het zwembad zal verder wegens de gedeeltelijke sluiting tijdens de kampioenschappen ongeveer 10.000,- aan inkomsten der ven. In het meeste ongunstige geval zullen de nationale zwem- wedtrijden de gemeente dus 33.000,- kosten. B en W zijn evenwel van mening dat de ac tiviteiten een goede propaganda kunnen zijn voor het Leid schendamse bad. Voorhout nam afscheid van ds. Hoogenkamp Van onze correspondente VOORHOUT Dominee J. Hoogenkamp beeft afscheid ge nomen van de Hervormde ge meente In Voorhout. Hij Is naar Burum/Munnikezijl in Friesland vertrokken. Vele hartelijke woorden vielen de 'predikant ten deel op de af scheidsreceptie die hij na zijn laatste dienst in „Huize Agnes" hield. Enkele attenties zullen de heer Hoogenkamp en zijn vrouw vergezellen naar zijn nieuwe gemeente, waar hij zon dag zijn intree preekt. Frontale botsing tussen bromfietsers Katwijker verongelukt Van onze correspondent Noordwijk Bij een frontale botsing tussen twee bromfiet sers op het rijwielpad langs de Beeklaan, is gisteravond de 15- jarige Ruud Durieux uit Kat wijk om het leven gekomen. Het slachtoffer reed samen met een 19 jaar oude vriend, even eens woonachtig te Katwijk, met een bromfiets tegen een brommer op, bestuurd door een 17-jarige plaatsgenoot, die aan de rechterzijde van het fietspad reed. Beiden werden ernstig ge wond naar het Academisch Zie kenhuis gebracht, waar Du rieux in de loop van de avond is overleden. De 17-jarige Kat wijker kreeg een hersenschud ding. Beroepen Van onze correspondente Rijnsburg De gereformeerde kerk in Rijnsburg heeft twee predikanten beroepen. Het zijn ds. B. van Oeveren (49) uit Haren (Gr), en ds. A. J. Dams- ma (34) uit Erica (Dr). Deze predikanten zijn beroepen, omdat ds. L. v d. Linde in juli met emeritaat ging en ds. J. Bijleveld met vervroegd emeri taat gaat. „Kerkbalans" in Zoeterwoude Poes zat 13 lliniltllllllllllllllllllll!lllll!llllllltl]lllllllllllllllll]llllllllll!III!lll!IIIItllllllllilll!IIIIIIIIIIIIII!l!]||lt]ll!lll!llllllllllll[||[||[|lllllllllllllltllllll[lllllll]lllllllll|[|llllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllll!ll Van een onzer verslaggevers sldie verzocht in de kosten van het onderzoek. WARMOND De Vereniging De kosten van het onderzoef w voor Gezondheidszorg in War- den oh twintig gulden per per- mond wil in samenwerking soon geschat. Het aantal te c met de Vereniging voor Ge- derzoeken vrouwen bedraagt zondheidszorg Bollenstreek en circa 1520. Gezien de hoge kos- het Leids Cytologisch Labora- ten zou een deel van de vt torium begin van dit jaar een wen van deelname kunnen af- onderzoek naar baarmoeder- zien. B en W stellen de raad mondkanker instellen. Zij voor een garantiesubidie i heeft de gemeente om een sub- vier duizend gulden te verlenen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Van onze correspondent SASSENHEIM De Sassenheimse Tennisvereniging (STV) bestaat een kwart eeuw. Vijfentwintig jaar waarin de vereniging uitgroei de van een select gezelschap tennisenthousiasten tot een groep van ruim 600. Een vereniging met een duidelijke streekfunctie. j Weliswaar met Sassenheim ais kern maar met veel leden uit omliggende gemeenten. Tennissers en bestuursleden van het eerste uur waren D. de Rijke (voorzitter), C. Schijf, J. v.d. Zee en de dames R. Zuilhof-Hansen en H. v. Prooyen-v.d. Voort Beide dames zijn nog steeds actief lid. Bij de oprichting in 1950 telde STV 30 leden. toenmalige burgemeester 'onkheer San berg van Boelen •errichtte op 7 april 1950 de ipening van het tennispark. Er i/aren vier banen om op te pelen. In 1951 sloot de STV ich aan bij de Koninklijke >awn Tennisbond en ging deel temen aan de zaterdagcompeti- ie. Niet zonder succes. Een aar later was men reeds dis- rictskampioen. En ook de ja- en die daar op volgden werd oenig kampioenschap in de /acht gesleept. 1963 kwam de fusie tot stand iet de r.k. tennisvereniging Teylingen". Een hoogtepunt, /aarvoor de voorzitters teide verenigingen, A. ter Meer n J.L. van Overbeeke, zich eel moeite hebben getroost. ran Overbeeke zegt: „Het re- ultaat van dit samengaan i: norm positief geweest. Betere portresultaten, een betere ver- tandhouding en bovendien zou onder dit samengaan het hui- [ige fraaie clubgebouw er nooit ijn gekomen", i ander hoogtepunt vormde de igebruikname in september >8 van de tennishal aar /oosterweg in Voorhout Met igen geld, een lening en ijdrage van de NSF kon deze inieke tennishal worden gerea- seerd. De derde hoogtepunt in iet bestaan van de STV is on- etwijfeld de opening in janua- i '74 van het prachtige clubge- louw. Sassenheimse Tennisvereni- ing heeft haar gezonde groei ooral te danken aan drie teunpilaren. Op de eerste laats is dat mevrouw Boot- 'auw, die 21 jaar penningmees ïres was, de heer W. Vreeken, 0 jaar secretaris en niet te ergeten de huidige voorzitter e heer J.L. v. Overbeeke, 19 aar bestuurslid waarvan 17 aar voorzitter. Dit trio heeft norm veel goed werk gedaan oor het Sassenheimse tennis- e be uren. ir voorzitter Overbeeke zit zijn aak er bijna op. Tijdens de erstkomende ledenvergadering al hij officieël aftreden. Hij ondt het beter dat een nieuwe jonge kracht zijn taak gaat overnemen. Zijn opvolger is in middels befend: drs. CA. Schuckink Kool. De aftredende voorzitter ziet het voor de toekomst wel zitten met de Sassenheimse Tennisvereni ging. Hij zegt: „Alles wijst erop dat de STV nog groter gaat worden. We hebben niet minder dan 138 junior leden en daar zit veel talent onder. In dit jubi leumjaar hadden we er niet be ter voor kunnen staan. We zijn springlevend." Deze kwart eeuw tennis zal op gepaste wijze gevierd gaan worden. Zaterdag 25 januari is er een besloten receptie in het clubgebouw met 's avonds een feestelijke bijeenkomst voor de léden. Il!llllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!ll]lllllllllllllllllllll!llllllllllllflllillllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll]||||||||]||||||||||||||inillllllllllllllllllllllll iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Oegstgeest pakt 5-Mei-viering dit jaar groots aan Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Wanneer de raad er aanstaande donderdag mee akkoord gaat, krijgt de Oranjevereniging Oegstgeest een subsidie van 10.000,-. Uit de begroting van de vereniging voor het dit jaar te vieren zes de lustrum van de bevrijding blijkt dat de kosten 8.000,- gaan bedragen. Bovendien wordt er een garantie gevraagd voor een bedrag van 2.000,- voor het geval de kosten moch ten tegenvallen. In verband met de viering van het lustrum geeft de commissie CRM de raad in overweging het bestaande verzetsmonument in het Bos Van Wijckerslooth te verbeteren. Voorts wil de com missie de scholen meer in de vieringbetrekken te betrekken. B en W hebben dan ook het voornemen een bijzondere bij eenkomst van de gemeenteraad te beleggen, waarvoor ook dele gaties van scholen zullen wor den uitgenodigd. Portugal-collecte mag in Boskoop e correspondent BOSKOOP B. en W. van Bos koop heeft de Partij van de Arbeid toestemming gegeven tot het houden van een collecte voor de actie „Houdt Portugal Vrij". Deze actie wil de Partij van de Arbeid in samenwerk ing met de Vara volgende week op touw zetten. De heer N. Dool van de SGP I heeft over deze zaak vragen aan het college gesteld. Naar zijn mening is de bedoelde actie te eenzijdig politiek gericht Dankbriefje missiezuster Van onze correspondent Bodegraven Zr. Pijnacker, voor wie de Bodegraaf se kath olieken onlangs in een collecte 3700 bijeenbrachten, heeft in een brief aan het kerkbestuur van de Wilibrorduskerk haar dank uitgesproken voor de ont vangen giften. Zr. Pijnacker werkt in de missie in Brazilië, en geeft daar cursussen aan meisjes. In haar brief schetste ze een som ber beeld van de armoede en onderontwikkeling in haar ge bied, waar zij voor velen ver lichting van de ellende probeert .te brengen. Financiële steun is daarbij hard noodzakelijk. Haar adres is 76500, Sao-huis, Montes Belos, caise postal 42, Brazilië. Hondenbelasting in Wassenaar Van onze correspondent WASSENAAR - Met het oog op de aanslagregeling voor de hon denbelasting 1975 dienen hon denbezitters die in 1975 een gro ter of een kleiner aantal hon den zullen hebben dan in 1974 dit te melden bij de afdeling financien van de gemeentese cretarie. Zij die in de loop van 1975 houder van een of meer honden worden dienen dit bin nen 14 dagen aan te geven. Ook indien iemand zijn hond af schaft dient hij daarvan mede deling te doen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE Tientallen medewerkers(sters) gaan ook in. Zoeterwoude deze week op pad' voor de aktie „Kerkbalans *75". Zij zijn gestart met het bezorgen van de enveloppen met folders en toezeggingsformulieren die later weer zullen worden opge haald. Zij die nog niet deelne men aan de vaste kerkbijdrage worden gevraagd nu in te ha ken en aan anderen om hun bijdrage zo mogelijk te verho gen. Zo zal het mogelijk wor den voor de Hervormde ge meente en het r.k. kerkbestuur de hogere lasten waarmede zij geconfronteerd worden te dek ken. dagen opgesloten in luchtkoker Van onze correspondent Sassenheim De Poes van de Sassenheimse familie Piek heeft dertien dagen opgeslo ten gezeten in een luchtven- tilatie-knaal van het woning complex „Duin en Dal". Gis termiddag werd het diertje uit de luchtkoker bevrijd. Het verkeerde tot ieders ver- wondering in vrij goede con ditie. De poes vluchtte nieuwjaar snacht in de luchtkoker, waarschijnlijk uit angst voor het knallende vuurwerk. Haar gemiauw was regelma tig te horen, maar de bewo ners konden de plaats waar de poes zat niet vinden. De onderhoudsdienst van de woningbouwvereniging maakte gistermiddag en gat in de muur naar de luchtko ker waar in de poes vermoe delijk zat. Tegen etenstijd was de poes echter nog niet gevonden. Toen de onder houdsdienst echter na lunch pauze terugkwam liep de poes plotseling vrij rond. Norman MacDonald is gisteren Schutterskoning van Voorhout geworden. Hij wordt op de voetgevolgd door Aad van der Plas, die een punt minder dan de winnaar behaalde. Derde is de heer A. Van Steenis geworden. Burgemeester Stolwijk loste gisteren het startschot voor het traditionele schuttersfeest in Voorhout: de „Kopper maandag". Daarna was het de beurt aan de scherpschutters om de houten vogels aan flinters te schieten. Er werd zoveel kruit verschoten, dat na de eerste serie de munitie op was. De agenten Jasperse en De Jong wisten een eerste en tweede plaats te bereiken bij de eerste wedstrijd, die voor de politie op dit schuttersfestijn werd georganiseerd. ■llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIIlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllW Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll „Oude Toren" in Warmond krijgt goede opknap beurt Van een onzer verslaggevers WARMOND Het monument „Oude To ren" is aan een grondige opknapbeurt toe. Vooral bij harde wind raken de leien aan de west- en zuidwestzijde van de spits los. De neervallende stenen leveren gevaar op voor wandelaars en in het land lopend vee. Bovendien is het niet ondenkbaar dat de torenspits er bij storm afwaait, aangezien gebleken is dat ankers, die de spits met het metselwerk verbinden, verroest zijn. In afwachting van de algehele restauratie van de toren zullen de spits en omloop dan ook provisorisch gerepareerd moeten worden. In de raadsvergadering, die don derdag wordt gehouden, stellen b en w de raad voor 7.700 voor de opknapbeurt beschikbaar te stellen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4