GERUCHTEN OVER SNELLE EN GROOTSE VERPLAATSING PTT dankuwel V Moeizaam overleg over metaal-cao Kamerlid Beekmans wil ieerstoel voor acupunctuur Zeer moeilijk jaar voor kabinet en Tweede Kamer Atoom bommen in Midden Oosten Dinsdag 14 januari 1975, 65e jaargang no. 20016 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND irt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. telefoon 22244 - Giro 103003 - Bank Amro-bank NV Leiden Directeur-hoofdredacteur F. J. Plug - Adj. hoofdredacteur J. J. Hallewas Chef-redacteur :J W C. Leune. jvertenties (excl. B.T.W.) f 0.42 per mm. Telefoontjes f 3.85 - Klachten bezorging telefoon 22244 (18 00 tot 19 00 uur) Abonnementen per week f 2.69 kwartaal f 34.76jaar f 135.15 losse nummers 50 cent. Uw programma Ned. I om 21.00 uur „De man nen die uw programma kiezen". Om 20.35 uur „All in the fami ly". Ned. II om 20.21 uur deel 5: „Dynastie der kleine luyden". Veel wind Van het westen uit toenemende bewolking en tijdelijke regen. Krachtige tot harde, aan de kust nu en dan stormachtige wind uit zuid tot zuidwest Maximum - temperaturen omstreeks 10 gr<L Morgen zon: 8.42—16.57 Schev. hoogw. 4.54.17.02. Maan: 9.34—20.40 Laagw. 0.45—13.01. Geen schat voor Jackie HAMBURG Naar het puitse blad Heim und Welt in aller Welt schrijft, zal Jackie Onassis de pennin gen van haar man niet er ven. De reder, die de laat ste tijd in de lappenmand ligt, heeft in feite geen erf genaam voor zijn impe rium. Want zijn zoon Ale xander is dood. peter Bendixen, Ameri kaans correspondent van het blad meldde dat de 74- jarige miljardair een on wankelbaar besluit heeft Benomen door zijn rederij en in een trust onder te brengen, die in New York il zetelen. De vliegtuig- aatschappij Olympic Air- v< Peri litmal 1C lirecti vays, de rederij Olympic ilaritim en kleinere Onas- i is ondernemingen in de r IS, Griekenland en Zuid- lerika zullen er deel van iaken. Er komen drie •ecteuren, waarbij zijn neef Nicolas Kanailidis. De >eide anderen zfjn direc- euren van nederzettingen n Monte Carlo en de VS. Iet gehele bezit van Onas- geraamd op 1.5 miljard j ÏDM gaat Jackie's neus: ..Voorbij, omdat noch zij ;noch Christina medezeg genschap in de trust heb ben. Wel krijgen uit de op- "brengst na de dood van jDnassis, Jackie en Christi- a, zowel als Jackie's kin- uit haar eerste huwe- j1' [jk en nog een aantal ne- ven van Onassis, een maan delijkse toelage. De vrienden van Aristöte- les denken dat hij verbit terd is over Jackie's onver schilligheid nu hij ziek is. „Zij heeft alleen maar pre- jes in haar hoofd", moet lij aldus het blad hebben :egd. „Ze is voortdurend reis en laat mij maar ïen zitten". (Van e r verslaggevers) DEN HAAG - De vertegenwoordigers van het personeel van de Centrale Directie van de PTT zijn vanmorgen in een spoedverga dering bijeengekomen om de laatste ver wikkelingen in het spreidingsplan van de regering te bespreken. Blijkens hardnekki ge geruchten zou het kabinet de Centrale Directie hebben gevraagd een verhuisplan voor 3700 ambtenarenplaatsen van de Cen trale Directie voor 1 maart op te stellen. Deze onverwachts snelle en grootse aanpak van het kabinet zou volgens de PTT in strijd zijn met de uitspraken die premier Den Uyl vrijdagavond na afloop van het kabinetsberaad deed. De Centrale Directie van de PTT zou vrijdag een brief met twaalf punten hebben ontvangen waaruit zou blijken, dat de regering toch van plan is de gehele top van de PTT te verplaatsen. Het kabinet zou daarbij zijn uitgegaan van het principe, dat wanneer de top van de PTT zou zijn verhuisd, de overige diensten wel zouden volgen. Premier Den Uyl had vrijdagavond echter verklaard, dat wellicht voor een „CBS-oplossing" zou worden gekozen. Indertijd werd de helft van de CBS naar Heerlen verplaatst terwijl de andere helft in Den Haag bleef. Ook zegde de premier toe, dat meer aandacht zou worden geschonken aan de vrijwilligheid van de betrokken ambtenaren. Volgens het thans in de open baarheid gekomen plan zouden de ambtenaren wel kunnen kiezen, maar alleen of ze bij de PTT blijven, of naar een andere rijksdienst in Den Haag worden overgeplaatst. Een woordvoerder van het ministerie van Binnenland se Zaken wilde de geruchten omtrent het „verhuisplan" vanmorgen noch ontkennen, noch bevestigen. (Van onze parlementaire redaktie) DEN HAAG De werkgevers in de groot-metaal hebben zich gisteren tijdens de eerste onderhandelingsdag over een nieuwe cao nog weinig toegankelijk getoond voor de verlangens van de vakbonden. „Er zit nogal wat ruimte tussen de standpunten", aldus de heer W. Wamsteeker, voorzitter van de vakbondsdelega tie. De aanvankelijke indruk is, dat de tegenstellingen in de metaal overeen komen met die tijdens het mislukte overleg over een centraal akkoord. De heer Prins, voorzitter van de werkgeversdele gatie, gaf toe: „De onderhandelingen in de bedrijfstakken zijn moeilijker geworden door wat er zich op centraal niveau heeft afgespeeld. Het is voor de partijen moeilijk nu een ander standpunt Hoewel partijen nog weinig mededeelzaam waren is al wel duidelijk geworden dat nivelleringspogingen van de vakbonden een struikel blok zullen vormen. De vakbonden willen de loonsverhoging van 2 procent deels in centen en procenten en voorts wensen zij minima in looncompensatie en vakantiegeld. De werkgevers hebben er gisteren ook op gewezen dat het in hun bedrijfstak lang niet overal economisch goed gaat. De vakbonden zijn evenwel niet bereid het onderhandelingsresultaat af te stem men op de zwakste elementen van de bedrijfstak. De onderhande lingen worden donderdag voortgezet en volgende week dinsdag afgesloten. ij M HAAG (ANP) Het Tweede Kamerlid K*kmans (D'66) wil staatssecretaris Hendriks r® Volksgezondheid tijdens het eerstvolgende IBfenuurtje in de Tweede Kamer mondelinge [fen stellen over de mogelijkheden om in Ne- ijBland te komen tot de oprichting van een iversitaire leerstoel voor de acupunctuur. de tradtitionele Westerse geneeskunde een rol van betekenis kunnen spelen, vooral waar het de pijn bestrijding betreft. Staatssecretaris Hendriks zal voorts gewaagd wor den of hij met minister Van der Stoel van Buiten landse Zaken de mogelijkheden wil nagaan om op korte termijn een of meer deskundigen uit de volksrepubliek China naar Nederland te laten komen voor een optreden als gastdocent. PRINS OP OEFENING Prins Charles van Engeland, die momenteel een opleiding bij de Britse marine volgt en straks als helikopterpiloot gestationeerd zal worden op de Britse oorlogsbodem Hermes, hangt (boven) als een Tarzan in de touwen en waadt (beneden) door het ijskoude water als onderdeel van een hardingsoefening. Ontslagen Surinamers Bij de Suralco bauxietmaatschappij in Suriname zullen zestig werkne mers worden ontslagen. Volgens het bedrijf is inkrimping van het personeelsbestand noodza kelijk in verband met teruglo pende omzetten. De produktie van het bedrijf zal met een ze vende worden teruggebracht. lllllllllllll] Min. Boersma in Leiden: (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Volgens minister Boersma van Sociale Zaken kan 1975 wel eens het jaar van de waarheid worden tussen kabinet en de Tweede Kamer. „Hoewel een kabinetscrisis rampzalig zou zijn, kan ik me toch voorstellen, dat er onderwerpen zijn, waardoor de samenwerking in het kabinet in gevaar gebracht zou kunnen worden", zei de minister gisteren tijdens een openbare vergade ring van de A.R.-kiesverenigingen in Leiden. De A.R.-vergadering was het be sluit van een werkbezoek van minister Boersma aan Leiden.- Hij wees op deze bijeenkomst op moeilijke beslissingen als de Navo en het abortusbeleid, die volgens hem aanleiding kunnen geven tot grote moeilijkheden met de Tweede Kamer. Maar noch het kabinet noch de Twee de Kamer zal, meende hij, op een crisis willen aansturen. De minister waarschuwde ook, dat dit jaar sociaal-economisch een „niet erg rooskleurig jaar" zal worden. Vermoedelijk wordt 1975 zelfs het slechtste jaar sinds 1945 zei hij. „Voorlopig zijn voor het probleem werk loosheid gepaard gaande met een behoorlijke inflatie, nog geen oplossingen." (Meer nieuws over het bezoek van de minister aan Leiden, zie pagina 3). Paragnost: UTRECHT (ANP) De Ut rechtse paragnost Gerard Crol- set heeft gisteren verklaard te hebben „gezien", dat de steden Cairo en Beiroet en een deel van Tel Aviv waarschijnlijk tussen mei en september van dit jaar door een atoombom worden verwoest. „Ik zie het beeld van Hiroshima", zei de paragnost. De verklaring van Gerard Croi- set zijn een onderdeel van een radioprogramma over de situa tie in het MidderiOosten dat vanavond via Hilversum 2 om negen uur wordt uitgezonden. Daarin worden tevens verkla ringen afgelegd door onder an dere minister Van der Stoel, Luns, Kissinger en president Ford van Amerika. Sovjet-bevelhebber Het Sov jet-persbureau Tass meldt, dat vrijdag vorige week op de leef tijd van 63 jaar is overleden, de bevelhebber van de Sovjet-ge nietroepen, maarschalk Victor Chartsjenko. Hij stierf „bij de uitoefening van zijn officiële ta ken". Tass zegt verder niets over de omstandigheden van zijn dood en ook de Sovjet-pers heeft niets over Chartsjenko ge schreven. Transport - staking komt voor rechter (Van een onzer verslagge vers) BERGEN OP ZOOM De vervoersbonden tullen waarschijnlijk een kort ge ding aanspannen tegen het Bergen-op-Zoomse tran sportbedrijf Meeus. Zij willen daarmee de ontsla gen van 25 chauffeurs on gedaan maken. Meeus ont sloeg gisteren deze chauf feurs wegens werkweigo- ring, nadat hij al voor 7 werknemers ontslag had aangevraagd. Meeus heeft op zijn beurt een kort ge ding aangespannen tegen de bonden, omdat volgens hem de staking onrechtma tig is. Dit kort geding dient mor gen in Breda. De hoofdbe sturen van de bonden be slissen vandaag of ze naar de rechter zullen stappen. De staking bij Meeus is uit geroepen omdat de directie zeven mensen ontslag heeft aangezegd, die koplopers waren bij de staking in het zelfde bedrijf op 9 decem ber vorig jaar. Deze 'zelfdenkende', matstalen 4-kleurenballpoint is eon van de 'blijkmakers' waaruit u een keuze kunl maken als dank voor het opgeven van een nieuw abonnement op onze krant. We horen van u! MT Leid: naam: adres: woonplaats: stuur als dank voor de moeite een 4-kleurenballpoint naar: naam: adres:.... woonplaats:..."

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1