Karstens tegen Spijkenisse niet te houden BC Leiden kampioen Benauwde zege van Meerburg RIJNSBURGSE B BEDWINGT KOPLOPER KATWIJK: 0-0 MMO walst in tweede helft over Wet. Boys Phïlidor maakt einde aan hoop DD op goede klassering MAANDAG 13 JANUARI Van onze sportredactie SPIJKENISSE Nieuwe bezems vegen schoon. Dit spreekwoord lijkt het meest van toepassing op de ploeg van Spijkenisse. De debutant in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal bleef tien wedstrijden lang ongeslagen. Maar toen gebeurde het. Zwart Wit'28 was de eerste ploeg, die tegen Spijkenisse de volle winst behaalde! Quick Boys volgde met een gelijkspel. Een inzin king dus? Het had er in elk geval veel van weg. Voor Noordwijk de taak om te bewijzen, dat Spijkenisse ten onrechte zo hoog genoteerd stond. Wel de ploeg van John Eelman heeft dat bewezen. Noordwijk nam terecht, via een overtuigende 0-3 overwinning, de beide punten mee naar huis. Terecht, omdat Noordwijk vooral in de eerste helft de thuisploeg deklasseerde. Spijkenisse- trainer Van Dongen kwam daar na afloop ruiter lijk voor uit: „Noordwijk heeft ons in de eerste helft overspeeld. Vooral Kees Karstens was niet te houden". Zoals in feite het hele middenveld van de kustploeg problemen opleverde voor de laatste linie van Spijkenisse. Alle drie de doel punten werden gescoord door midvelders. Het was vanaf de eerste minuten duidelijk, dat Spijkenisse iets goed wilde maken voor het eigen publiek, want de zenuwen gierden de ploeg door de keel. Buvens bewees dat door bijna in eigen doel te schieten. Maar toch nam Spijkenisse via Goedendorp bijna de leiding, toen Ton van Kesteren (invaller voor Cees Spaanderman) mis tastte. Toch was Noordwijk de betere ploeg. Vooral op het middenveld waar Karstens, Barten en Boot de wedstrijd beheersten. Het was Sjoerd Boot, die in de 18de minuut Noordwijk de leiding gaf. Een schitterende combinatie tussen Cor Vreug- dehil en Ben Barten werd door Boot bekwaam afgerond: 01. Dat Noordwijk-overwicht hield stand tot een minuut oftwintig voor rust. Toen kreeg Spijkenisse wat meer vat op het spel. Maar in de laatste helft van de aantrekkelijke eerste helft sloeg de Eelmamploeg definitief toe. In de 41ste minuut haalde Barten vernietigend uit naar een aanvankelijke afgeslagen vrije trap van Hans Westgeest en in de laatste minuut scoorde Kees Karstens schitterend na een vrije trap van Arie Weijers in de uiterste bovenhoek. De eer lijkheid gebiedt wel te zeggen, dat doelman Ad Lankhaar te laat reageerde op dit fraaie, maar niet onhoudbare, schot. Na de rust was er voor Noordwijk geen vuiltje meer aan de lucht Spijkenisse kreeg wel kan sen, maar de haast en de zenuwen zorgden ervoor, dat Constant Smit nauwelijks moeilijk werk kreeg. Acht minuten voor tijd leek Barend- recht de eer te gaan redden, maar op advies van zijn grensrechter keurde arbiter Van der Molen het doelpunt af. De beste kans was zelfs nog voor Noordwijk, toen een vrije trap van Karstens via Vreugdehil bij invaller Bogers terecht kwam. Deze kopte echter voor een leeg doel naast. Maar geen Noordwijk- supporter, supporter, die daarover een traan zal laten. Jan van der Nat WEER KRINGRE CORD HELMA VAN BRAKEL Katwijk Als eerste in een reeks van vier werd zaterdag middag een Speedo-jaargang- wedstrijd gehouden. Deze zwemwedstrijden worden overal in het land op het zelf de tijdstip verzwommen. Uit de verzamelde uitslagen wor den de 12 snelsten van Neder land geselecteerd en tijdens een weekend in maart wordt tijdens een groot zwemtoer- nooi de uiteindelijke landelijke finale gehouden. De kring Gouwe-Rijnstreek heeft voor deze finale enige sterke troeven, nl. Mark v. Bel- kum (Z/L), Erwin Lassooy op de schoolslag, Marie-Louise v. Schaik op de vlinderslag en Helma v. Brakel (aUen AZC) op de vrije slag. Deze 12-jarige zwemster wist wederom het kringrecord op de 100 m vrije slag scherper te stellen. Het wordt nu 1.06.7, een verbete ring van bijna 1 seconde. Zeeuw (LZ'86) 1.31.3; .■■Hi 1) j V. Veen (AZC) 1.14.4; 100 m school dag j. "64 1) E Lassooy (AZC) 1.27.3. 100 m vlinderslag m -63 1) M L v. Schaik <AZCi 1.18 2; 100 m rugslag j. '83 1) R Bink (LZ'86) 1.27.3; 100 m vrije slag m. '62 1) H v. Brakel (AZC) 1.06.7 (KR) 2) Zondagmiddag werden in „De Sniep" (Waddinxveen) kring wedstrijden voor de B-zwem mers gehouden. Alle zwem mers in de regio Gouwe-Rijn streek zijn onderverdeeld in een A-, B- en C-klasse. Dit heeft tot gevolg dat er een niet al te groot niveauverschil is tussen de zwemmers die in een wedstrijd tegen elkaar aantre den. Een nadelige consequen tie is echter dat er program manummers zijn met een zeer kleine inschrijving, zodat de badruimte niet optimaal ge bruikt wordt. De op zich goede initiatieven van het kringbe- stuur lopen hier spaak op de nog te kleine aantallen zwem mers. Mltlag m 63/64 1) vlinderslag j. 59/60 1) A. Aricru (BZPC) LEIDEN BC Leiden is kam- e?n hopeloze 10-1 aangekeken, pioen. In de laatste competitie- ditmaal bleef de schade be- wedstrijd tegen Noordkop perkt tot 3 8. hield het team in de kam- Meerburg kwam ook in de thuis- pioensrace tegen Haarlem 2 het heft stevig in eigen hand. De Haarlemmers hadden uit hun ontmoeting tegen het sterke IJ- mond twee partijpunten meer moeten overhouden dan BC Leiden tegen Noordkop. Het Leidse team maakte echter aan alle twijfel rigoureus een einde door een schitterende 8—0 op het wedstrijdformulier te spe len. De zenuwen speelden vóór de strijd anders wel een grote rol. In Den Helder had Noordkop immers maar ternauwernood met 53 verloren en Leiden miste deze keer Enzo Spadon, die zijn arm geblesseerd had. Jacques Lam an kweet zich ech ter uitstekend van zijn taak als vervangende eerste single spe ler. Na een benauwde eerste game van 18—17 had hij de alles verwoestende smash van tegenstander Triest meesterlijk onder controle en pakte de par tij met 1510. Kees Knijnen- burg en Lieneke Laman, die hun single in de uitwedstrijd hadden moeten prijsgeven, kwamen eveneens tot geweldige resultaten. Kees: 158, 159; Lieneke: 112, 112. Jacques en Lieneke Laman speel den weer eens een uitgekookte mixed. Triest kreeg zelfs niet éénmaal de kans om uit te ha len voor een smash, hetgeen dan ook resulteerde in 15—1 en 15—5. De meeste angst gold de tweede mixed, waarin Kees wat onwen nig Enzo's plaats naast Jolanda Heemskerk moest innemen. Er bleek echter geen vuiltje aan d" lucht Het werd 1510 en 154 en, zoals verwacht, bood Noordkop in de beide dubbel spelen geen tegenstand van be tekenis meer. BC Leiden zal in de komende weken met Tilburg 2, dat kam pioen werd van de tweede klas se afd. 4, strijden om het recht om volgend jaar in de eerste klasse uit te komen. Veglo wist in eigen huis de scha de tegen kampioen AAC enigs zins beperkt te houden. Werd er na de uitwedstrijd nog tegen Het kampioensteam van BC Leiden. VLNR staand Kees Knijnenburg, Jacques Laman, Enzo Spadon, zitten- d: Jolanda Heemskerk, Lie neke Laman. wedstrijd tegen DKC 5 niet der dan een gelijkspel ondanks het feit dat zowel Hannie Omt- zigt als Marjan Zwerver nu wel beide hun single wonnen. „Waar moet dat heen, hoe zal dat gaan" denken. De Leidenaars wonnen dit belang- lijkt deze op de grond zittende VNL'er te rijke duel. Van onze sportredactie Oude Wetering Evenals in de uitwedstrijd tijdens het begin van de competitie heeft Wete- ringse Boys een 3-0 nederlaag van koploper MMO te slikken gekregen. bel en ging vrij gemakkelijk met 7 man in de verdediging om er weer even massaal uit te komen. Nog voor tijd maakte Baak het derde doelpunt met een hard schot na een mooie voorzet. Voor de rust kwam het technisch Warmunda en tegenstander iets sterkere Weteringse Boys niet door de goede MMO-verde- diging heen. Ook waren er wei nig echte kansen voor MMO, dat pas in de tweede helft op dreef kwam en wel bijna direct DOSR hangen net tegen de kop aan. Beide ploegen hebben de twee punten hard nodig om bij te blijven. Misschien mede hierdoor werd het een punten verdeling: 1-1. na de hervatting. Na een misser De weinige toeschouwers zagen j__ ttr-, jn ,je eerste helft geen doelpun ten, maar wel legio aan kansen. In de tweede helft opende War munda de score via Sjaak Zwetsloot, maar de vreugde was van korte duur, want nog geen twee minuten later maak te Piet van Es gelijk. van een der Weteringse Boys verdedigers passeerde Piet Baak doelman Van der Groep en schoot de bal in de touwen, 0-1. Weteringse Boys raakte door dit doelpunt aangeslagen en ging fouten maken. Kort hie rop glipte Frans Witteman tus sen twee verdedigers door en Doordat ZLC eerder dit seizoen schoot het tweede doelpunt van Alphense Boys verloren langs Van der Groep. De thuis- had, kwam de ploeg van trainer club probeerde jnog iets terug De Groot gewaarschuwd het veld in. Bijzonder fel op de bal te doen maar MMO was flexi- en hard werken, typeerde ZLC in de eerste helft. Het technisch betere Alphense Boys kreeg weinig vat op het spel en hal verwege de eerste helft schoot Rob Crama, nadat André van der Hulst tegen de lat had ge schoten, ZLC naar de verdien de 1-0 voorsprong. Alphense Boys probeerde deze helft nog iets terug te doen maar keeper Questro hield zijn doel schoon. Dat Alphense Boys in de rust pauze flink was toegesproken bleek in het begin van de twee de helft. ZLC kwam gedurende twintig minuten niet aan de bal. Wat de Leidenaars ook pro beerden, zij werden door de Alphense ploeg van het kastje naar de muur gestuurd. Het duurde toch nog een kwartier voor de gelijkmaker viel. Inval ler Arjan Verkley, Peter de Rijk moest met een blessure het veld verlaten, schoot keihard de bal langs doelman Questro. (1- 1). Wakker geschud door deze gelijkmaker kwam ZLC terug. Vele goed opgezette pogingen stuitte op de hechte Alphense Boys defensie af. ZLC kon het doel niet meer vinden en bleef bij het 1-1 gelijkspel. De wedstrijd tussen de twee hek- kesluiters VNL en Stompwijkse Boys werd via een gelijkop- gaande strijd beslist in het voordeel van VNL na een aan vechtbaar doelpunt. Tiem mi nuten voor tijd mocht Hans van Weeren een indirecte vrije schop nemen, die hij ineens op het doel schoot. De Stompwijk se Boys keeper Lex Mond dook naar de bal en mistte. Scheids rechter Peper had Mond de bal zien aanraken en kende het doelpunt toe: 1-0. Voor dit alles waren de twee ploegen goed tegen elkaar opgewassen en speelde het spel zich voorname lijk op het middenveld af zodat er niet veel kansen geschapen werden en het ene doelpunt van VNL de beslissing bracht. Van onze schaakmedewerker LEIDEN De situatie in de strijd om de Nederlandse schaaktittj voor clubteams is na de zaterdagmiddag gespeelde vijfde rondt vrijwel onveranderd gebleven. Het eerste tiental van Philidor-Lei den maakte met een 6-4 overwinning een eind aan de hoop vat het Haagse DD op een goede eindklassering en handhaafde ziet met 8 matchpunten op de 3e plaats. Koploper Desisco/Water graafsmeer (Amsterdam) plukte voor de vijfde maal de vruehiet van de sponsoring en zette Charlois uit Rotterdam met (voorlopig 7-2 op zijn nummer. Nummer 2 op de hoofdklasse-ranglijst - Philidor-Leeuwarden, met slechts twee bordpunten meer (30) dat de Leidse naamgenoot deed eveneens zijn sportieve plicht et versloeg met een mager 5 1/2-4 1/2 Utrecht's eerste. Een klas» lager, in 1B, noteerde het Leidsch Schaakgenootschap zijn 4t nederlaag en komt hiermee in reële degradatiezoreen. Door de zege op DD hehoudt Philidor alle kansen op de zo fd begeerde titel. De Leidenaren steken op een enkele uitzondering na in een vorm. Tegen DD ging het ook deze ronde van het leien dakje al leek het er in het begin niet zo op. Na een zeer snellt op theoretische wijze verkregen remise van Kees v.d. Meer kon Rag de Graaff het bijltje erbij neer gooien, op de vijfde zet werd hem fataal, hoe vreemd dit ook klinkt Zeker vier stukken kon de Graaff niet ontwikkelen en hij liep in een koelbloedig gespon nen matnet Theo Piket trok de stand gelijk met eqkele op zeet kundige wijze verkregen vrijpionnen in een Toreneindspel. Wim Westerveld maakte er 2-2 van door zijn tegenstander op een slordige wijze te laten ontglippen; remise was toen het povere resultaat Piet Bakker en Joop Piket zorgden voor een beslissende 4-2 voorsprong. Vooral de laatste deed dit zeer fraai na vrijwel de gehele partij met de rug tegen de muur te hebben gestaan onder druk yan zware stukken. Verdiend was verder de op positionele gronden bevochten overwinning van Cees Berg, die in de opening een troebel pionoffer had gebracht, Henk v. Maaren verloor in de tijdnoodfase na een taktische grap. Gedetailleerde uitslagen Philidor-DD; 1. A. v.d. Berg-J. Lindner 1/2-1/2; 2. H. v. Maarenpj Kort: 0-1; 3. D. Bakker-M.de Bolster 1-0; 4. J. Piket-R DiekhoH: 1-0; 5. R de Graatt-E Schcndstok: 0-1; 6. W. Westerveld-M. Rosenthal: 1/2-1/2; 7. J.v. Reek-C. v. Weetel: 1/2-lft 8. Th. Piket-R v. Egmond: 1-0; 0. K-v.d. Meer-R Happel: 1/2-1/2; 10. C. Berg-C. de Kok 1-0. Totaal 0-4. Zeer grauw uitziende wolken beginnen zich samen te pakken boven de LSG-veste aan de Bachstraat. Twee matchpunten uit vijl ronden en een rode lantaarn in klasse 1B zijn niet bepaald goedt uitgangspunten voor de nabije toekomst in de KNSB-competitie De ontmoeting met het Amsterdamse VAS/ASC 1 verliep voor de LSG-ers zeer frusterend: eerst na een 5-0 stand konden a terugslaan. Bakker verloor reeds na een half uur en ook Tolenaai kon tegen het geweld van Hans Ree niet op. Mieremet won ees kwaliteit, maar verloor daarna een handvol pionnnen en liet ziel mat zetten. Wichers blunderde een toren weg en Nieuwland wer via een aanval op de koningsvleugel opgerold: 5-0. Zo was de stam van zaken toen de jeugdige LSG-troeven Leon Koning en Joan Baart konden oogsten wat zij gezaaid hadden. Eerstgenoemd! handhaafde zodoende zijn 100-procent-score. Het derde LSG-puntj< werd ingebracht door Kemperman, die iets van zijn oude vorm lijkt terug te krijgen. Uitslagen Een voorlopige 5 1/2-2 1/2 stand bereikte Philidor 2 in klasse 2B tegen VVV uit Alkmaar, hetgeen een stijging betekende op de ranglijst van de 3e naar de 2e plaats, onder het Witte Paard uit Koog a.d. Zaan. John v.d. Wiel soorde zijn 5e punt voor het tiental en is tans de enige onder Philidor's KNSB-spelers met 100 procent Winst in de vijfde ronde boekten C. v. Steenwijk, A. Barkema en P. Wisse, A. Kohlbeck, H.v. Loon en G. den Broeder speelden remise, slechter dan „een" en „twee" doet Philidor 3 het in klasse 2C. Van koploper DSC uit Delft werd met 6-4 verloren en indien de nederlagenreeks zich voortzet kunnen de spelers van Philidor 3 zich vast voorbereiden op terugkeer naar de Leidse Schaakbond. De punten werden voor het 3e binnengehaald door P. Selier, L Jongsma, A. J. Hendriksen en Freeke. Hoewel Voorschoten in 2C een riante 4 1/2-1 1/2 voorsprong heeft bereikt tegen Den Haag zit er niet meer in dan een 5-5 gelijkspel Hierdoor komt in deze klasse, waarin Philidor 3 de voorlaatst* plaats bezet, DSC op kop terwijl Voorschoten afzakt naar eei gedeelde vierde plaats. E. Bongers, A. Huizer, G. Sluiter en de Winter behaalden de volle winst; T.v. Schaik speelde remise. (Van onze sportredactie) LEIDEN Koploper Meerburg kreeg KRV op bezoek en behaalde een benauwde overwinning (2—1). In de eerste helft kwam Meerburg op 1—0 door een doelpunt van Riny van Veen die een voorzet van Kees Boere afrondde. KRV maakte nog gelijk na een afstandschot van Jaap van den Eikel. Meerburg miste Henny Rottmenschen die ziek was en moest later ook nog Robbie Kooreman missen die zijn pols brak toen hij een bal tegen zijn hand kreeg. Meerburg won deson danks de wedstrijd via Thijs de Wit die een strafschop benutte. Oranje Groen moest in Kickers haar meerdere erkennen. Kickers won al thuis met 1—0 van Oranje Groen. Het was een stevige wedstrijd waarin pas aan het eind gescoord werd. Kort voor tijd nam Ger Wit een corner welke met de wind mee ineens indraaide. Het verwachtte eindoffensief van Oranje Groen bleef uit WOA behaalde geen onverdienstelijke prestatie door bij VNA gelijk te spelen (2—2). In het begin van de wedstrijd kwam WOA snel op een 2—0 voorsprong, door een strafschop, benut door Johan van der Geest, en een doel punt van Hans Olyerhoek uit een voorzet van Theo Tersteeg. Deze helft kreeg de ploeg uit Oud Ade nog diverse kansen maar verdere doelpun ten bleven uit In het begin van de tweede helft was het VNA dat tweemaal scoorde. Linker-ver- dediger Jaap Lefébre nam beidé doelpunten voor zijn rekening. Leidse Boys verloor thuis van Unitas Leiden (2—3). De gebroeders Sierat scoorden ieder eenmaal voor Unitas alvorens Du Rogier en Engel gelijk maakten. Het winnende doelpunt ontstond nadat Jan Oudshoorn een vrije trap mocht nemen die keeper Theo Voordijk door zijn handen liet glijden. De stand Meerburg 12—17, Kickers 11—14, Oran je Groen 11—14 VNA 12—13, KRV 12—11, Unita» L. 12—11, WOA 10-8, Leidse B. 10-2. AFDELING ZATERDAG Hazerswoudse Boys is weer koploper in de eerste klasse van de zaterdagafdeling. De Hazerswou- denaren wonnen met 3—2 van Woubrugge. Het was geen geweldige wedstrijd met wild voetbal Woubrugge nam een voorsprong door Wijsman. De Roo miste hierop een penalty voor de Boys, maar Jacques van Dorp maakte er toch 1—1 van. Na de pauze liep Hazerswoudse Boys uit via Jan Vondeling, die tweemaal scoorde. Wijs man kon de stand voor Woubrugge nog wat aantrekkelijker maken: 32. In de tweede klasse versloeg LSW *70 Bernardui met 1—5. De Leidse studenten waren superieur aan de Rijndijkers. Emile Raaymakers, Arthur Scheek en Mar Schouten schoten de studenten naar 0—3, alvorens Wim Neuteboom iets terug kon doen. Emile Raaymakers en Arthur Scheek (na rust) bepaalden de eindstand. SJZ won met 1—0 van SVLV. De „oude" ploeg van de Zoeterwoudenaren heeft klaarblijkelijk goed overwinterd. Via Gé v. Wetten (penalty wegens hands) kwam SJZ aan een voorsprong, die niet meer uit handen werd gegeven. SVLV kwam niet verder dan een schot op de lat. Van onze sportredactie KATWLJK Rijnsburgse Boys heeft op verrassende wijze een punt bij koploper Katwijk uit het vuur gesleept: 00. De hek- kesluiter in de 3e klasse streed met een enorme inzet tegen het technisch toch wel betere Kat wijk. Het verliespunt bleek voor Katwijk geen nadelige ge volgen te hebben, aangezien de concurrentie zélfs verloor. Bei de partijen waren derhalve na afloop van de belangrijke der by tevreden. De duinstreekderby gaf geen hoogstaand voetbal te zien, maar de spanning vergoedde veel. Paul de Zwaan kreeg voor de Boys de eerste kans, maar hij miste. Aan de andere zijde overkwam dat de overigens verdienstelijk spelende junior Aanrik van Duyvenvoorde, die was ingevallen voor Wim van Beelen. Na rust bouwde Kat wijk wat beter, maar de aanval van de ploeg werd pas gevaar lijk toen tien minuten voor tijd junior Stef Groeneweg Jan v.d. Plas kwam vervangen. De mooiste kans om de wedstrijd te beslissen was echter voor Rijnsburgse Boys. Vijf minuten voor tijd verscheen Ab v.d. Mey alleen voor doelman Kees Koe- lewijn. 'Hij schoot echter over. Koudekerk Koudekerk blijft met uitwedstrij den veel moeite hebben. Nu werd er bij JAC verloren met 32. Al in de eerste minuut kwamen de Koudekerkers ach ter door een fout in de defensie. Na een kwartier in de tweede helft kon men echter op gelijke hoogte komen. Piet Vonk rond de een voorzet van Fred Waage- naar af. Vijf minuten later stompte doelman Teun Ver- gunst echter een bal in eigen doel. Even later werd het 3—1, waarop Adrie Zweeris pas vlak voor tijd kon tegenscoren. Quick Bdys Eersteklasser Quick Boys blijft de koplopers goed volgen. Spa kenburg werd met 2—0 versla gen. Pas in de tweede helft kwamen de Katwijkers in hun spel. Nè vijf minuten zette Leo Pluymgraaff Jaap Heerikhui- zen aan het werk, die enkele spelers omzeilde en inschoot Koos Klinkenberg maakte er even later 20 van op aange ven van Jaap Heerikhuizen. Spakenburg kwam niet verder dan enkele uitvallen. Tweede klasse RCL is nog steeds van slag af. Bij ASWH werd met 21 verloren. Hoewel het elftal qua spelpeil niet achteruit is gegaan, blijkt de afwerking het struikelblok te zijn. Zo miste Wally van Ha ver na een kwartier een penal ty, nadat Dik v.d. Bijl onderuit was gehaald. Bij een uitval van ASWH scoorde Ritmeester, na dat Kuiters tegen de paal had geschoten. Ook na rust miste RCL een aantal kansen (Leo Holl, Dik v.d. Bijl en Ton Eder- veen), voordat Kuiters er 20 van maakte. Vlak voor tijd kon Dik v.d. Bijl uit een penalty eindelijk togenscoren. Bram Brand kon daarop nog een pe nalty van ASWH stoppen. Ter Leede moest de punten delen met WHS: 11. De Sassenhei- mers bleken weer teveel kansen nodig te hebben. Nanne Sluy- mer, weer de betere speler, ging vlak voor rust langs doelman Fase, maar deze haalde hem neer. Aanvoerder Hans Bis- schops nam de penalty in eerste instantie niet zuiver, maar schoot toch raak in de rebound. Na rust werd Bischops wegens een blessure vervangen door Dik van Biezen, de oudgedien de, die al bijna zijn afscheids- wedstrijd had gespeeld maar sinds kort weer in training is. Zijn oude vorm was er nog niet en daarom kreeg Ter Leede het moeilijker. Na een half uur kon midvoor Nico Hage voor WHS scoren: 11. Ter Leede kwam daarop meer in de verdrukking. Tegen de verhoudingen in had Jan van Harskamp vlak voor tijd bijna de winst binnenge haald. Zijn inzet was echter te zacht Vierde klasse SVOW zorgde in de vierde klasse voor de grootste verrassing door ARC met 1—0 te kloppen. De Oude-Weteringers, de laat ste weken toch al goed op dreef, wisten de buit vlak voor tijd binnen te halen. Het duo Rini v.d. Wetering/Ed Langereis ontsnapte voor het eerst goed aan de aandacht van de Alp hense defensie. De eerste gaf de voorzet, waarop Langereis in schoot. ARC heeft de laatste tijd moeite met scoren. De ploeg voetbalt goed maar heeft zelfs aan een enorme hoeveel heid kansen niet genoeg om te doelpunten. De Jeu, Van Weer- èfi en Stenvers misten ■»-> dag op een rijtje. TAW blijft het goed doen. Schoonhoven werd met een ne derlaag (1—0) naar huis ge-, stuurd. Het enige doelpunt' kwam van de voet van Hans de Hartog. Hij ving een uittrap van doelman Leen van Esveld op en ging op de solo-toer, wel ke trip hij met een keihard schot afrondde. Beide ploegen kregen daarop nog kansen. Zo schoot Ben Heemskerk vlak voor tijd tegen de paal. Randstad Sport moest haar meer dere erkennen in TOGR: 02. Het gebrek aan stootkracht in de voorhoede werd de Voor schotenaren fataal. Bovendien maakte de verdediging twee fa tale fouten. Keeper Koen de Jager liet een bal glippen en Aad Keizer verspeelde een bal waaruit het tweede doelpunt Llsser Boys kwam met lege han den terug van DEVJO: 1—0. Een fout van Dirk Varkevisser werd afgestraft door Kees den Otter. Lisser Boys herstelde zich na rust, maar er werd slecht geschoten. Invaller Men- no Alkema schoot twee maal achtereen tegen de keeper en ook Klaas Havenaar vond hem in de baan van zijn schot Een, verdiend gelijk spel ontging de Lissenaren. Oegstgeest verloor van TSB: 1—2. De Oegstgeestenaren kwa men even voor de pauze achter, maar Dik Oosterlee wist de partijen weer naast elkaar te brengen, toen hij een om ondui delijke redenen toegekende pe nalty verzilverde. Het mocht de Oegstgeestenaren niet baten, want TSB greep de winst even eens via een penalty.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 14