Leiderdorp wil woonvergunning voor dure huizen afschaffen Druk programma Noord wijlcse huisvrouwen VERKEERS- OMLEIDING WARMOND VERGROTING: LEIDSCHENDAMSE SLUIS EN WIJZIGING VAN OMGEVING Bosloop in Keukenhof KOORJUBILEA IN ZOETERWOUDE Veranderingen winkelsluiting in Wassenaar Bollen en bloemen duurder PAGINA 4 l.F.IDSE COURANT VRIJDAG 10 JANUARI 19'm LEIDERDORP B en w willen een wijziging aanbrengen in de woonruimtewet waardoor voor woningen met een kale huur van 375 of meer per maand (of een koopprijs van 120.000 of meer) geen woonvergunning meer nodig is. Dat gebeurt in aansluiting op een wettelijke re geling waarbij bedoelde wonin gen buiten de woonruimtewet werden gebracht De commissie maatschappelijk welzijn zal, in haar openbare vergadering van dinsdag 14 januari a.s., over dit voorstel advies uitbrengen aan het college. Daarbij zal de com missie, op verzoek van b en w, ook bekijken of voor die wonin gen, waarvoor nog wel een woonvergunning nodig is, eco nomische binding van de aan vrager aan de gemeente (op nieuw) moet worden voorge schreven. De commissie wordt ook gevraagd ad vies uit te brengen over een voorstel de geldelijke uitkeringen bij krotoprui ming en woningverbetering te verho gen. Hiervoor zou per geval, aangepast aan de gewijzigde wettelijke regeling. 3.000 kunnen worden uitgekeerd. De uitkering voor doorstroming blijft on verander: 1.750. De commissie zal ook een uitspraak moeten doen over een subsidie-aanvraag van de Stichting Centrum Milieubeheer Zuid-Holland. De openbare vergadering wordt gehou den in het gemeentehuis en begint om Voorhof 20.00 uur. plaats op dinsdag 25 februari en begint om 19.00 uur. Een dag eerder, op 24 februari, zal de raad zich buigen over een „gewone" agenda. Die raadsverga dering begint, zoals gebruikelijk, om 20.00 uur. Begroting De raad zal de begroting voor 1975 in een aparte raadsvergadering gaan be handelen. Tijdens die vergadering zul len ook de algemene beschouwingen worden gehouden. Deze, uiteraard openbare, raadsvergadering vindt Wijzigingen in de plannen voor Voorhof Zuid zullen onder andere het onder werp van gesprek vormen van de bege leidingscommissie Voorhof. Deze com missie komt op 15 januari a.s. in open bare vergadering bijeen in de Schep- pingskerk. De begeleidingscommissie, waarin de voltallige commissie ruimte lijke ordening is opgenomen, zal zich in die vergadering ook uitspreken over de reeds ingediende voorstellen voor de bebouwing van Voorhof Noord. Voorafgaande aan de vergadering heb ben belangstellenden vanaf 19.00 uur gelegenheid zelf de verschillende ma quettes en tekeningen te bekijken. Er zijn deskundigen aanwezig om eventue le vragen te beantwoorden. De vergade ring van de commissie begint om 20.00 Naar verwachting zal binnen enkele weken ook een grote overzichtstentoon stelling worden gehouden over de stand van zaken bij het uitbreidingsplan Voorhof. Plaats en tijd zullen nog wor den bekendgemaakt Van onze correspondent NOORDWUK - De Ned. Vereni ging van Huisvrouwen, afde ling Noord wijk, heeft voor de komende weken weer een reeks aktiviteiten op het programma staan. Op woensdag, 15 januari wordt in het badhotel "Zee- rust" aan de Quarles van Uf- Vane i onzer medewerkers LISSE De atletiekvereniging De Spartaan organiseert op zondag 19 januari in samen werking met de IJsclub Noord- wijkerhout de Zesde Keuien- hofbosloop, een prestatieloop over 4, 8 of 12 km. De start is om 13.00 uur op het Sportpark aan de Spekkelaan. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50. Bij voorinschrijving wordt twee kwartjes minder ge rekend. Dat kan gebeuren op de volgende adressen: M. M. van Steyn, Wagenstraat 26 in Lisse en J. Th. Looijestijn, Dorpsstraat 50 in Noordwij ker- hout. Deelnemers aan de Keu- kenhofbosloop ontvangen aan de finish een medaille. Zilker Partij peilde wensen van kiezers Van o e correspondent De Zilk De Zilker Partij heeft deze week een openbare verga dering met de bewoners belegd, over de vraag welke prioritei ten dit jaar in de gemeenteraad moeten worden gesteld. Met name de aanleg van een ver keerslichteninstallatie aan de Zilkerduinweg, in de raad her haaldelijk afgewezen, bleek voor veel aanwezigen dringend gewenst Voorts had ook de problematiek rond het Gemeen schapshuis de belangstelling. Gevraagd werd tevens speciale aandacht te besteden aan de bejaardenzorg en aan een riole ringsplan. Verenigingsmarkt op de Luifelbaan Wassenaar De Verenigings markt die op initiatief van de Winkeliersvereniging Luifel baan e.o. op zaterdag 7 juni a.s. gehouden wordt belooft een groot succes te worden. Een groot aantal verenigingen heeft zich reeds aangemeld en ande ren beraden zich nog. De orga nisatoren moeten nu echter zo langzamerhand een volledig overzicht hebben van het aantal deelnemers en van de ruimte die zij nodig hebben. Vereni gingsbesturen die zich nog niet hebben aangemeld kunnen dit alsnog op korte termijn doen bij de heer C. J. van der Horst Luifelbaan 2 tel. 13301. De verenigingsmarkt heeft, zoals bekend, tot doel de ingezetenen van Wassenaar te informeren over de activiteiten van de plaatselijke verenigingen op elk gebied. Elke vereniging krijgt de beschikking over een stand op de markt Het is de bedoe ling over enkele weken een ver gadering te houden met alle deelnemers om de details te bespreken. Daarbij zullen enke le functionarissen aanwezig zijn die in 1973 betrokken zijn ge weest bij de organisatie van de verenigingsmarkt in Voorscho ten. fordstraat een nieuwjaarskof- fiemorgen belegd. Mevr. J. Ebeling-Laming v.d. Vlugt zal bij die gelegenheid een cause rie houden over de Warenwet en alles wat daarmede samen hangt Op donderdag, 23 januari a.s. ma ken de dames een dag-excursie naar Utrecht In de Domstad zal men een bezoek brengen aan het Nederlands Goud-, Zil ver- en Klokkenmuseum, het museum "Van Speeldoos tot Pierement" en aan het nieuwe overdekte winkelcentrum „Hoog-Catharyne". Dinsdagavond, 28 januari a.s. spreekt notaris S. Pasma in ho tel Zinger, Bosweg, voor de huisvrouwen over het notariaat. Specifieke onderdelen zullen daarbij aan de orde komen, zoals de positie van de vrouw in verband met het huwelijks goederenrecht, de huwelijks voorwaarden, erfrecht en aan koop van huizen. Voor deze avond is introductie toegestaan en speciaal is daarbij gedacht aan de echtgenoten van de da mes. Dinsdagmorgen 4 en 11 februari geeft mevr. A. Haselager-Te Winkel in het Zinger Hotel aan de Bosweg een cursus over het boek "De Koperen Tuin" van S. Vestdijk. De cursus begint om 10 uur. Een bowlingmiddag is vastgesteld op maandagmid dag, 20 ïanuari a.s. in het bow lingcentrum Faase aan de Van Panhuysstraat Verder zijn er nog de cursussen welsprekendheid, schoonheids verzorging, politieke scholing, Engels jeu de boules, Frans, volksdansen, yoga, bridge en textiele vormgeving, dus voor "elck wat wils". Dirigent H. J. C. Paardekooper in aktie tijdens de jongste nachtmis in de C.D.-kerk Van o s correspondent ZOETERWOUDE Met Kerst mis was het 40 jaar geleden dat de heer H. v. Teijlingen toetrad tot het parochiële zangkoor. Op dezelfde dag was dirigent H. Paardt kooper 25 jaar aan het koor iibonden. In verband met de drukke besognes voor de koren op deze kerkelijke hoogtijdag werd de viering van deze jubilea even uitgesteld en zal nu a.s. zondag plaats vin- Tijdens de Hoogmis van 10 uur in de Christus Dienaarkerk zal dan de Barokmis worden uitge voerd als mede enkele andere werken. Daarna is er een sa- naast de jubilarissen en hun gezinsleden ook de leden van' het koor heeft uitgenodigd. Beide jubilarissen zongen jaren lang in de Sint Jan en kwamen na de grote kerkbrand van 1964 in het als noodkerk ingerichte parochiehuis terecht. Onden lei ding van de heer Paardekooper was er reeds in de Sint Jan gestart met een kinderkoor. Na de gedeeltelijke herbouw en ingebruikname van de kerk in de Zuidbuurt bleef de kapel aan de Schenkelweg nog enige tijd in gebruik. Dirigent Paar dekooper formeerde daar ook een heren- en dameskoor en stapte later met deze drie koren over naar de nieuw gebouwde Christus Dienaarkerk. Deze verzorgen daar beurtelings op bekwame wijze de gezangen tij dens de diensten. De adspiran- ten van het kinderkoor worden ook opgeleid door de heer Paardekooper en Lidwieh Olst- hoorn en verlenen onder leiding van de laatste hun medewerk ing aan de gezinsmissen. Daar naast is er ook nog een jonge renkoor dat geleid door mevr. Scheffer-van Haaster zingt in de maandelijkse jongerenmis sen. De zang krijgt dus veel belangstelling in de Christus Dienaarkerk, alle reden om royaal aandacht te schenken aan deze jubilea. VOORHOUTSE PEUTERSPEEL- GROEP HOUDT „OPEN HUIS" Van onze correspondent Voorhout De peuterspeelgroep „Voorhout" houdt volgende week woensdag een open huis in de peuterklas in de B.N.S. Op het programma van de le denvergadering-discussie- en ouderavond staat onder meer de vertoning van een film, die van de peuters tijdens hun ver blijf bij de groep is gemaakt. Bestuur, leidsters en oudercom- missie zijn bereid eventuele vragen te beantwoorden. Voor degenen die met het werk van de peuterspeelgroep nader ken nis willen maken, is deze bij eenkomst, die om kwart over acht begint, de aangewezen ge legenheid. In verband met rioleringwrkzaamheden Van een onzer verslaggevers WARMOND De riolering van een gedeelte van de Beatrix- laan, de Herenweg en de Sweilandstraat wordt het komende halfjaar vernieuwd. Ten gevolge daarvan is het verkeer Warmond-Sassenheim tijdelijk gestremd. Teneinde het verkeer zo goed mogelijk te laten verlopen zijn de volgende maatregelen genomen: tot 13 januari wordt het verkeer uit beide richtingen geleid door de Beatrixlaan, de Marijkestraat en de Julianastraat. Tot 20 januari wordt het verkeer geleid door de Beatrixlaan, de Burgemeester Kete laarstraat en de Warmundastraat. Tot 29 maart is Warmond afgesloten voor alle verkeer in de richting Sassenheim. Het verkeer uit de richting Sassenheim wordt omgeleid door de Beatrixlaan, de Burgemeester Ketelaarstraat, de Dorpsstraat en de Meerrustlaan. In de Dorpsstraat wordt aan de zijde van de Leede een stopverbod en aan de zijde van de Herenweg een parkeerverbod ingesteld. Gedurende deze pe riode zal de dienstregeling van de NZH worden veranderd. Tot30 mei wordt het verkeer geleid door de Sweilandstraat Tot 14 juni gaat het verkeer uit de richting Leiden door de Herenweg. Het verkeer uit de richting Sassenheim wordt geleid door de Van Duvenvoordestraat en de Van Wassenaar- straat. N ieuw j aarscontactochtend Wassenaarse huisvrouwen Van onze correspondent Wassenaar De afdeling Wassenaar van de Nederlandse Verenigd van Huisvrouwen houdt op woensdag 15 januari a.s. te 10.00 uu in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam een nieuwjaarsconta tochtend, die in het teken zal staan van het Jaar van de Vroui Als spreekster zal optreden mevrouw C. H. Evenhuis-van Esse landelijk voorzitster van Vrouwenbelangen Op dinsdagmiddag 28 januari komt voor de afdeling de heer i van Gelder vertellen over het ontstaan en de geschiedenis va „Wedgwood". Van onze correspondent Wassenaar B. en W. van Wasse naar zijn bereid een soepel standpunt in te nemen inzake een verschuiven van de ver plichte halve-dagsluiting van woensdagmiddag naar maanda gochtend voor de winkeliers van het Stadhoudersplein. Zo wel de Kamer van Koophandel als de Commissie Midden- en Kleinbedrijf bleken hier geen grote bezwaren tegen te heb ben. In de rest van Wassenaar blijft de normale woensdagmid dagsluiting wel gehandhaafd. Zodra de nieuwe winkelsluitings wet aan de orde komt, zal ook in Wassenaar de mogelijkheid worden bekeken om te komen tot een koopavond. Het publiek had zich hier in een enquête gunstig over uit gelaten, doch van de zijde van de midden stand bleek de animo geringer. Tegen de uitbreiding van de Pro menade in de Langstraat met een gedeelte van het Plein ble ken gisteren in een commissie vergadering geen bezwaren, mits de gemeente voor voldoen de vervangende parkeergele genheid kan zorgen. „De aan koop van een terrein tussen Langstraat en Spinbaan zou hierbij uitkomst kunnen bie den", aldus een suggestie van de middenstand. Burgemeester Staab zegde toe, de zaak op korte termijn in studie te nemen. LEIDSCHENDAM - Dit is de „praatprent" die het Amsterdamse architectenbureau Aldo van Eyck en Theo Bosch hebben ontworpen voor de vergroting van de sluis en de wijziging van de omgeving. Links onder de Dorpskerk op de hoek van Dam houderstraat en Delftsekade en rechts boven de Petrus- en Pauluskerk. De stippellijn geeft de bestaande toestand weer. De vergrote brug bij de Damhouderstraat willen B en W van Leidschendam hetzelfde aanzien geven als de bestaande ophaalbrug. De architecten hebben een voetbrug gekozen voor de bestaande brug bij de Nieuwstraat en deze opgeschoven in de richting van de Leidsekade. Het gemeentebestuur wil de bestaande brug echter handhaven als noodvoorzie ning voor brandweer en politie. Op dit besprekingsvoorstel is het sluiswachtershuisje, dat zoals bekend op de Monumentenlijst staat, verdwenen. Meer naar de brug staat een nieuwe bedieningshuis. Het huidige sluiswachtershuisje wil len de architecten- verplaatsen naar de omgeving van de voetgangersbrug. Binnekort wordt aan de hand van dit voorstel opnieuw overlegd. Wethouder van Dogen zei deze week in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening dat een beslissing over de sluis niet lang meer uitblijft Architect Bosch zei ons „nieuwsgierig te zijn wat er nu gaat gebeuren, we hebben er lang niets meer over gehoord". Northgo- ruiters" bestaan 40 jaar NOORDWIJK De landelijke rljvereniging en ponyclub „De Northgo-ruiters" bestaat 40 jaar. Dit jubileum zal extra feestelijk worden gevierd op de traditionele ruiteravond, welke dit jaar op 17 januari a.s. in het Lido-theater zal wor den gehouden. Leden van de vereniging zullen onder meer het toneelstuk „O, die mannen!" en „Veertig jaar Northgo-ruiters" opvoeren. Ver der staat een groot ruiterbal op het programma onder leiding van C. en A. en met medewerk ing van Pat Bums. De hoofd prijs van de verloting is deze keer geen veulen, maar een jaarling New Forest met papie ren. In 1935 werd de rijvereni- ging opgericht door enkele ent housiaste ruiters, onder wie de huidige voorzitter de heer P. Barnhoorn. Thans bij de vie ring van het 40-jarig bestaan zijn drie generaties van de fa milie Barnhoorn lid. In de loop der jaren werd de vereniging uitgebreid met een ponyclub. „De Northgo-ruiters" telt in haar jubileumjaar ruim vijftig Boerenkielenbal in Leidschendam LEIDSCHENDAM - Carnaval, vereniging „De Damzwabbers' houdt aanstaande zaterdag L- het Tip-Topcentrum een „Boe renkielenbal". Een boerenhof! kapel, de dansmariekes „Df Damstoffertjes" en een comb, zullen het bal, dat om acht uir begint, opluisteren. Er zulk een Miss Boerin en Mister Bo worden gekozen. Op zaterdaj kebruari organiseert de earn valsvereniging een feest va de bejaarden in de Ti-Topzaal Feestavonden Noordwijkse Reddingsbrigade Noordwijk De propaganda feestavonden van de Noord wijkse reddingsbrigade zulle: dit jaar worden gehouden o; vrijdag, 31 januari a.s., 1, 7 e 10 februari. De toneelgroep vai de brigade zal het blijspel ,J> avond van de zevende juli" var Gerard van Dijk opvoeren! Zoals gebruikelijk zal de gene} rale repetitie op donderdag, 3t! januari, weer openstaan voor alle bejaarden uit Noordwijk en Noordwijkerhout Open Jongeren Centrum Katwijk krijgt ruimte in een school Katwijk De Katwijkse raad* commissie voor jeugd- en sport zaken vergadert volgende weel woensdag. Op de agenda staar onder meer de verbouwing var een gedeelte van de school aar de Voorstraat tb.v. het Oper Jongeren Centrum Katwijk er het subsidieverzoek van d( schaakvereniging Katwijk. Dt commissievergadering begint om 19.30 uur. Van een onzer medewerkers LISSE Op de Vrije Bloemenveiling H.B.G. te Lisse viel m nieuwjaar wat de bloemcnprijs betreft een oplopende temden» te constateren. Bij de tulpen waren het vooral de populalh Apeldoorns, die de aandacht trokken en voor goede prijzd weggingen. Ook het aanbod van chrysanten breidt zich uit en een verbredini van het aangevoerde sortiment kan worden verwacht Hieronder een greep uit de noteringen: Anjers 4060, Trosanjep 300400, Troschxysanten 140—180, Anjers 40—60, Freesia's 175250. Narcissen: Carlton 90125, Golden Harvest 12014tt Dutch Master 115140; Yellow Sun 85105, Hyacinten op bo.' 25-40. Wat de gladiolenveilingen betreft; de werkzaamheden zijn ze*1 vertraagd, daardoor ook de aanvoer, zodat mogelijk het veilingseij zoen langer zal duren dan normaal. De prijzen liggen aanzienlijk) hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar. Vooral de soort®l Tequendama, Sans Souci en Spie and Span vormen de uitschieter!)

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4