Zware verliezen voor Z.-Yietnam Korter werken groeit uit tot modever schij nsel GD© we maken het goed met 'n bloemetje Britse politie grijpt kaper in de kraag Portugal-collecte past niet in Haags beleid 2voorfl5r Neus om neus kin om kin )nvoldoende waarborg )riefgeheim i.Agressie bij openbaar vervoer niet alarmerend Politie pakt daders grote havendiefstallen ai Vrouw bracht nacht door in goederenwagon Woensdag 8 januari 1975, 65e jaargang no. 20011 Bank Amro-bank N bezorging telefoon ïur-hoofdredacteur F. J. Plug Adj hoofdredacteur: J. J Hallewas Chef-redacteur: J. W C Leune Abonnementen per week ƒ2.69 kwartaal 34.76; jaar 135.15 losse nummers 50 cent. Bandiet De bandiet op de trap. Engels tv-spel op Ned. II om 20.31 uur. Ned. I om 19.05 uur Joke/Gerda en om 21.55 uur Junglepiloot, Stijging van temperatuur Vannacht nog enkele opklarin gen met in het oosten van het land temperaturen om het vries punt Morgen overdag zwaar be wolkt met tijdelijk natte sneeuw, regen of motregen en temperaturen oplopend tot om streeks 8 graden. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. Morgen zon: 8.4616.48. Maan: 6.1614.21. Schev. hoogw.: 0.39—13.04. Laagw.: 8.38—20.59. REGGIO CALABRIA (AP) De verbreking van de verlo ving tussen de 24-jarige Guiseppe Iannolo en de 16-jarige Guiseppina Surace heeft in het Zuiditaliaanse dorpje Scilla geleid tot een fikse bijt-partij. Tijdens een diner, waarvoor de wederzijdse familieleden waren uitgenodigd, maakte Guiseppe plotseling bekend dat. hij een eind aan zijn verloving wilde maken. De familieleden namen dit echter niet en gingen niet met elkaar op de vuist, maar op de tand. Volgens de politie werd Guiseppe's neus door een verwant van Guiseppina afgebeten. Pasquale Bueti, de 63-jarige groot vader van Guiseppina raakte een stuk van zijn kin kwijt en drie anderen moesten aan verwondingen die zij door beten opliepen worden behandeld. In Amerika is een nieuwe rage ont staan: de Kung Fu dans geïnspireerd op de populaire Chinese gevecht- sport. Volgens een Amerikaanse dan- sleraar is de Kung Fu dans even ge makkelijk als het ballroom dansen waarbij van beide partners grote be drevenheid van de benen wordt geëist. hiteiibusscn PTT i onzer verslaggeefsters) •EN HAAG Volgens het Wcedc-Kamerlid Beekmans )'66) deugen de buitenbrieven- ussen niet, die door de PTT ijn geplaatst bij huizen die ver an de weg gelegen zijn. Op rejaarsnacht zijn alleen al in gemeente Vorden veertig van die bussen vernield door rotjes. De heer Beekmans vraagt zich af hoe het briefge heim kan worden gegaran deerd, wanneer deze bussen zo makkelijk te vernielen blijken. Ook is hij het niet eens met de voorwaarde van de PTT, dat de (bezitters zelf moeten zorgen voor onderhoud en eventuele rvanging. „De brievenbussen a niet door de mensen ge raagd, maar door de PTT op drongen. De PTT kan hen i ook niet verantwoordelijk len voor de brievenbussen, honderden meters van hun s af zijn geplaatst", aldus de r Beekmans. 1 DEN HAAG (ANP) - De agres sie bij het openbaar vervoer is Biet alarmerend. Aldus de mi nisters van Verkeer en Justitie naar aanleiding van vragen van het Tweede Kamerlid Van der age Doef (PvdA). Wel heeft de dui- 1 e0. delijk stijgende vernielzucht '2 J volgens de bewindslieden door lopend aandacht nodig. Zowel bij de Nederlandse Spoorwegen als bij het streek- Nu en stadsvervoer wordt het per- ,;soneel incidenteel geconfron- 00 teerd met vormen van baldadig- heid, getreiter en lichte daden van agressie. Bij hoge uitzon- 3tiff, dering is er echter sprake van aan terreur of ernstige criminaliteit. Een onderzoek zou dit hebben lTIE. uitgewezen. De -bewindslieden overwegen dan ook niet preven- va, tieve maatregelen te nemen. L» Mevrouw de Valera - Mevrouw Sinedad de Valera, de echtge- j note van de vroegere Ierse pre- sident Eamon de Valera, is op 97-jarige leeftijd in een ouden van-dagen tehuis in Dublin H overleden. Vijf organisaties van Britse te genstanders van de EEG heb ben zich dinsdag verenigd on der de benaming 'national refe rendum campaign'. Zij willen openlijk aansturen op een 'neen' bij het voor dit jaar voor genomen referendum over het Engelse lidmaatschap van de EEG. INDUSTRIEBOND NKV: UTRECHT (ANP) De Indus triebond van het NKV meent dat het aanvragen van werk tijdverkorting een modever schijnsel geworden is, waarbij kleinere bedrijven zich haas ten de grote bedrijven na te, volgen. Het gevolg is aldus het hoofdbestuurslid van de bond, de heer S. Janssen, dat onder meer bedrijven probe ren op deze manier de seizoe ninzinkingen op te vangen door deze werktijdverkorting Uit verschillende aanvragen is volgens de heer Janssen geble ken, dat enkele grote bedrij ven voor veel meer werkne mers arbeidstijdverkorting aangevraagd hebben, dan strikt noodzakelijk was. Bo vendien vreest hij, zo schrijft hij in het kaderblad van de Industriebond-NKV, dat de; werkgevers proberen een cri-' sis aan te praten. Volgens hem geeft ook de Arbeidsinspectie toe, dat sommige werkgevers van de regeling misbruik pro beren te maken. Hij geeft voorbeelden van bedrijven, die voor 2000 personeelsleden werktijdverkorting vroegen, terwijl later bleek, dat het om 1200 man gaat. Andere bedrij ven vroegen de verkorting voor 400 mensen en het wer-i den er 120. De heer Janssen stelt daarbij vast, dat men in deze toch al zo moeilijke perio de op deze manier de angstp sychose onder de werknemers vergroot. SAIGON (AP) Noord Vietnamese strijdkrachten hebben gisteren de provinciale hoofdstad Phoeoc Binh ingenomen en nu heel de provincie Phoeoc Long in handen. De Noordvietnamezen bedreigen thans een tweede provinciaal bestuurscentrum ten westen van Phoeoc Binh. President Nguyen Van Thieu heeft drie dagen natio nale rouw afgekondigd. Hij gaf toe dat de noordelijke troepen met de verovering van Phoeoc Binh thans heer en meester zijn in de aan Cambodja grenzende provincie. De stad ligt ten noorden van Saigon. Robert Anderson, de woord voerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse za ken. heeft de val van de Zuid- vietnamese provinciehoofdstad Phoeoc Binh een „zeer ernstige ontwikkeling" genoemd. Hij voegde er evenwel aan toe, dat er naar de mening van Washing ton geen grond bestaat voor het opzeggen van de Parijse over eenkomst van januari 1973. Een woordvoerder van de Ame rikaanse ambassade in Saigon zei dat als de Verenigde Staten Een Amerikaans smaldeel van elf schepen met als voornaamste schip een militaire actie in Zuid-Viet- 'het vliegdekschip Enterprise stoomt op volle kracht naar de Vietnamese nam zouden overwegen, zij voor wateren. deze actie eerst de goedkeuring van het Congres zouden moeten 'hebben. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft dat een smaldeel van zes oorlogsbodems, onder aanvoering van het atoom-vlieg kampschip „Enterprise", de Fi lippijnse wateren heeft verlaten op een missie „die geen verband houdt met de gebeurtenissen in Vietnam." Woordvoerder William Beecher ontkende dat het smaldeel op- stoomt naar een bestemming in de Zuidvietnamese wateren, nu de strijdkrachten van Saigon op het slagveld zware verliezen hebben geïncasseerd. UTRECHT Door een echtelijke twist heeft een 67-jarige Amsterdamse vrouw de nacht doorgebracht in een goederenwa gon van de NS. Ze was kwaad van huis weggelopen en gaan dwalen. Tot overmaat van ramp bleek ze haar tasje met geld kwijt te zijn. Op het Centraal Station is ze toen maar de wagon ingestapt' Ze viel in slaap, de wagon Werd afgesloten en naar Hilversum 'getrokken. Gisterochtend werd ze daartotaal verkleumd gevonden door een NS-employó. Hij werd gealarmeerd door gebonk op de deur Ook haar woede was inmiddels wat bekoeld. Van de Spoorwe gen kreeg ze eerst enkele warme koppen koffie en daarna eer enkele reis terug naar Amsterdam. ROTTERDAM (ANP) De Rotterdamse en Eindhovense politie hebben twee havendiefstallen opgelost, waarbij het in beide gevallen ging om gestolen goederen met een waarde van ruim 200.000 gulden. In Eindhoven werd gistermorgen een Westduitse chauffeur aange houden toen hij z'n vrachtauto wilde starten met een schroeve- draaier. De man had de wagen in Rotterdam gestolen. De lading bestond uit radarapparatuur met een waarde van ruim twee ton. De Rotterdamse politie heeft dertien man aangehouden die betrok ken waren bij de diefstal van een oplegger met voor 225.000 gulden aan geluidsapparatuur. Treinwagon veranderd in gevangeniskooi AMSTERDAM (ANP) - Politie en spoorwegrecherche hebben vanmorgen zeven jongelui uit een voor vertrek naar Duitsland op het Amsterdamse Centraal Station gereed staande trein verwijderd. Ze hadden een rij tuig van de trein met draad in een soort gevangeniskooi ver an - derd en de ruiten voorzien van affiches, waarop tot uitdrukking werd gebracht dat de jongelui tegen folteringen in West-Duits- land zijn. De trein vertrok on danks dit incident op tijd naar Duitsland. LENTE? De winteraanbid- ders zijn dit jaar niet bijzonder aan hun trekken geko men. De lentelief hebbers daarente- flen kunnen nu al flenieten van de pracht die de na tuur te bieden heeft. In de nog ka le bomen bouwen jde vogels alweer 'hun nestjes en ook 'de eerste vlinders hebben het daglicht aanschouwd. Het buitengewoon zachte weer heeft zelfs de groei van de planten op de koude grond zo be vorderd, dat de nar cissen in de Keu kenhof al een flink eind boven de aar de uitsteken. De lente is weer in 1 aantocht! !l Na bijna negen spannende uren kwam er gisteravond, kort voor middernacht, op een vliegveld in het graafschap Essex voor de vijf bemanningsleden van het vliegtuig van de British Airways een behouden einde aan de eerste vliegtuigkaping in het nieuwe jaar. V.l.n.r.; eerste vlieger Bryce, gezagvoerder Harry Lea stewardessen Barbara Brindley en Heather Ablard, en steward John Bond. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De eerste poging tot het kapen van een passagiersvliegtuig van dit jaar is vannacht verijdeld. De Britten hebben gebruik gemaakt van een gedurfd plan om de kaper om de tuin te leiden. Hij had de eis gesteld, dat gezagvoerder Harry Lea van de gekaapte BAC 111 van de British Airways hem naar Parijs zou vliegen. Onderweg van Manchester naar Londen had hij het vliegtuig met namaakwapens „veroverd". Op Heathrow mochten de 46 passagiers uitstappen. De vijf bemanningsleden werden onder „schot" ge houden. Na veel over en weer gepraat steeg het vliegtuig op van Heathrow, ongeveer zeven uur nadat het daar uit Manchester geland was met de kaper. Het had een losgeld van 100.000 pond aan boord en zette zogenaamd koers naar Parijs. Intussen ver trok van Heathrow een andervliegtuig vol politie- naar Stanstead, een van de kleinere Lon- dense luchthavens in het graafschap Essex. Stan stead ligt op ongeveer 70 km van Haethrow. Na hun aakomst omsingelden de politiemannen er de landingsbanen. De naam Stanstead op het vlieghavengebouw werd verduisterd. Ongeveer twee uur na zijn vertrek uit Heathrow landde het gekaapte vliegtuig op Stanstead.De Britse over heid had gehoopt, dat de kaper in de waan zou verkeren dat dit een Franse vlieghaven was. Kort voor de landing had hij het echter door, dat men hem in het ootje probeerde te nemen. Hij eiste, dat op Stanstead een wagen gereed zou staan om hem onmiddellijk naar Dover te rijden. De kaper stapte uit terwijl hij een stewardes in bedwang hield. De politie slaagde er echter spoe dig in hem te overmeesteren. De kaper is ongeveer 27 jaar, met een arabisch uiterlijk en kleding. Volgens gezagvoerder Harry Lea van de gekaapte BAC 111 was hij „compleet gek". De kaper had naar Parijs willen gaan om „de dood van zijn broer te wreken". Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De gemeente Den Haag is de enige van de Vier grote steden in Nederland waar eind deze maand geen collecte mag worden gehouden voor de actie van de PvdA en de VARA "Houdt Portugal Vrij". Ook Nijmegen, Amersfoort, Til burg en Haarlem hebben negatief gereageerd. Na Rotterdam en Utrecht heeft gisteren ook het gemeentebestuur van Amsterdam toestemming ge geven voor de inzameling van geld, dat is bestemd voor het verkiezingsfonds van de Portugese socia listische partij. Een meerderheid van het Haagse college van b. en w. besloot eerder geen inzameling toe te staan omdat een geldinzameling met een politiek doel niet in het eollectebeleid past. Het gemeentebe stuur van Amsterdam stelt in een motivet me varf het positieve besluit dat dit een verruiling van het collecte-belcid betekent, waardoor Collectes met een politiek doel voortaan niet langer tonder meer zullen worden uitgesloten. Volgens PvdA-actieleider J. Nagel heeft tot nu toe driekwart van de Nederlandse gemeentebesturen toestemming gegeven voor de inzameling. Het PvdA-bestuur probeert Den Haag alsnog te bewe gen toestemming te geven. [ADVERTENTIE Acryl jersey en polyester blouses. In de modekleuren. M: 38/48 mantelspecialist laidan. Haarlommentraal 163a. Kamerlid wil gepensioneerde weren uit overheidsdienst DEN HAAG (ANP) - PvdA-kamerlid Poppe is van mening dat door de aanstelling van gepensioneerden bij de rijksoverheid direct of indirect de plaatsingsmogelijkheid van jongere werklo zen wordt verminderd. In schriftelijke vragen aan de ministers van Binnenlandse en van Sociale Zaken informeert de heer Poppe naai het aantal functies 'waarvoor vervroegde pensionering geschiedt en in hoeverre het waar is dat bij de rijksoverheid vooral in middelbare en hogere rangen vrij veelvuldig gepensioneerden worden benoemd die bijv. in de militaire dienst op 55-jarige leeftijd met functioneel leeftijds ontslag zijn gegaan. Of liever gezegd: met een fraai, geurig boeket bloemer) van een Fleurop-bloemist dat wij u toesturen alsdank voor de moeite voor het aanbrongen van een nieuw kwartaal - abonnement. Een echte 'blljmaker', nietwaar! woonplaats: stuur als dank voor de mooite een boeket bloemen naar: naam:- adres:- woonplaats.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 1