Goed herstel Bax/Foreholte Casper wan Nierop uit weid gestuurd Ruud Dobbelaar met intimidatie één in schaakkamp VIKING STRAATLOOP: NSL-AAN GELEGENHEID MAANDAG 6 JANUARI 1975 PAGINA 15 Van onze korfbalmedewerker DOORWERTH De Danaïden heeft in hoofdklasse A weer eens voor opschudding gezorgd, maar dan wel in negatieve zin. In het heetst van de strijd tegen DKOD hield Casper van Nierop het hoofd niet koel. Bij 10-10 verstrekte arbiter Poldervaart DKOD een strafworp, waarmee Casper van Nierop het niet eens was. Het werd een officiële notering, maar daarbij bleef het niet, want na de benutting door Ben Crum moest Casper van Nierop toch nog iets kwijt, waarop Poldervaart besloot dat hij maar gaan moest. Voor Ben Krum was het toen niet moeilijk om De Danaiden defi nitief te kloppen (12-10). Broer Aad had intussen allang een dergelijke waarschuwing op zak, maar hij werd bijtijds in geruild voor Hans v.d. Leek. De gebroeders Van Nierop zullen de komende wedstrijden niet actief kunnen meebeleven, maar wie nu eigenlijk wel? DG derby Aanvoerder Gerard Nap wist het ook nog niet: „Zondag te- „Het spel is in deze fase niet zo gen AKC zullen ze nog wel belangrijk, het resultaat wel", meedoen, want zelf een wed- was de ondertiteling, die Alge- schien niet haalden, maar arbi ter Poldervaart zeker niet. In Leidse kringen wordt de moge lijkheid uitgezocht om in „ho ger beroep" te gaan, zo deelde Danaidens eerste man Rinus Ruysch ons mede. Nap tenslot te: „Al met al moeten we nu toch weer gaan oppassen". strijd er naast zetten doen we niet meer sinds we ons een keer in de vingers hebben gesneden. Ik denk dat Hans Oele het wordt". De Danaiden zit met nog andere problemen. De Bruin en Boot hebben blessures en Eric File- mon ging onlangs niet in op een verzoek tot spelen op de plek van Bos. Toen wij ons voorzich tig in Filemons richting uitlie ten, antwoordde Nap diploma tiek: „Ik denk niet dat Eric zal mene coach Eric Filemon de gewonnen derby van Pernix meegaf. In een inderdaad mati ge partij microkorfbal zegevier de De Algemene met 9-8, maar de blauw witten verschaften zich wel een iets betere uit gangsstelling voor het behoud. De Algemene had er recht op, vond haar trainer. „We hadden meer lijn in ons aanvalsspel, vooral in het vak van Van Vliet en door het betere verdedigen vond ik de zege wel verdiend". invallen, maar ik denk ook niet De Algemene had al vroeg licht dat Bos hem zal vragen". Overi gens was het merendeel der spelers, ook die van DKOD, het er over eens dat beide ploegen het Hoofdklasse niveau mis- de duisternis kunnen schep pen, als het op 3-1 had kunnen komen. Enerzijds liet Ruud van Vliet een strafworp ongebruikt en anderzijds schrapte de niet zo sterke V.d. Heuvel ten on rechte 3-1 van dezelfde Van Vliet. Bij de hervatting was er dan ook geen verschil, maar direct daarna wel omdat Pernix profiteerde van storingen in De Algemene aanval. (7-5). Direct vanuit de uitworp lanceerde Sjardijn uitblinker Aad Rus man en hij hielp De Algemene weer in het zadel. Pernix coach haalde toen Mekking eruit en wierp volkomen onverwacht Kees de Rooy in de strijd. Het Geheime Wapen werd echter verkeerd gebruikt, want de Rooy ging aanvallen i.p.v. v.d. Kooy te steunen. Bij 7-8 verliet Aad Rusman met blessure het strijdtoneel, Van Seggelen pro fiteerde van de wissel, maar toen werd Henneke Redel, die ondanks drie selectiewedstrij den in Zeist eerder op de dag sterk speelde, drie maal gelan ceerd en het was 9-8. Pernix verknoeide het toen zelf, toen Flip v.d. Kooy duidelijk wat anders dan mijnheer zei tegen v.d. Heuvel. De man in het zwart vertelde na afloop: „Ik heb de tijd laten doorlopen, om dat Pernix de moeilijkheden veroorzaakte. Ik kan veel heb ben, maar ze moeten niet per soonlijk worden". Fides Pacta Fides Pacta klopte in dezelfde afdeling het Zutphense Rapidi- tas. (12-9). De fusieploeg, met Lenie Niessing voor de in ver wachting zijnde Nandy van Helden, sloeg ook nu vooral na de pauze toe. Echter de voor naamste reden, waarom Fides vrij gemakkelijk overeind bleef, was de aanwezigheid van Zutp- henaar Henk Schimmel. Direc te opponent Ruud Niessing, die 4 maal profiteerde van de zwakke verdediging van Schim mel, vertelde na afloop: „Tel kens als ik schoot, stond hij rustig om te kijken waar de bal bleef. Ik loerde daarom steeds op doorloopballen, want je moet met die vele kansen van afstand toch uitkijken, dat je niet steeds slechter gaat schie ten". Niessing deed het niet en van de eens zo bejubelde Schimmel bleef niet meer over dan een hautain gebarende spe ler met sterallures. Via 6-4 liep Fides naar 10-5, moest even te rug (10—8) maar hield verder vakkundig de voorsprong vast. Een fraaie goal van Onderwa ter besloot de aantrekkelijke wedstrijd. Zuiderkwartier had tegen Tjoba geen schijn van kans en het waarom vertelde trainer Zierik- zee: „Als je zes strafworpen mist, verdien je gewoon niet om te winnen". Nu was dat zonder Gijs Kloos, Tineke van Es en Carla Akse toch al een zware opgave en derhalve kon ZKW door goals van Van Lunteren (2x) en Van Daim alleen de eerste speeltijd gelijk blijven. In het tweede half uur kwam ZKW aan scoren niet meer toe en liep Tjoba naar 10-3. KNS viel ook tcgc... net spel. De uitslag (6-6) tegen Achilles echter niet. Het was een spannend duel, waarin Bra- kel voor 2-0 zorgde. Halverwege was het 5-5 en na de pauze distelleerde Hans Kluts uit drie strafworpen slechts één goal en dat gaf Achilles de gelegenheid op 6-6 te komen. Crescendo versloeg Vrienden schaar met 9-7 wat meer had kunnnen zijn. Er werden in de slotfase nogal wat kansen ver prutst, vooral door Chris Dries- sen. Crescendo kreeg het nog flink aan de stok met de zater dagkorfballers uit Hardinxveld omdat een 4-1 voorsprong ver speeld werd. Daarom werd het in de 2e helft een gelijkopgaand duel tot aan de slotfase, toen Lenie Kok zekerheid bracht (9- 7). Frans Comelissen had toen al plaatsgemaakt voor Aad Schouten. Uit het balbezitspel, waarbij Piet FAmie zich onder scheidde, kwamen de kansen van Driessen voort, maar 9-7 werd door arbiter Van Duyl als einduitslag genoteerd. TOP blijft de meest serieuze kan didaat voor de titel in 2B na de gewonnen partij van Phoenix. De wedstrijd viel tegen, omdat de arbiter te weinig optrad te gen het harde spel van de Ha genaars. De mannen van trai ner Hans van Zonneveld moes ten 0-3 prijsgeven, maar behiel den na rust steeds een voor sprong. Het werd uiteindelijk 5-7. Fluks uit Noordwijk leverde een prestatie van formaat door in Dordrecht te delen met het eens zo roemruchte De Regenboog (7-7). Slechts 2 maal hadden de kustbewoners een voorsprong, voor het overige moest er steeds een achterstand wegge werkt worden. Zo ook in de laatste minuten. Toen eenmaal 7-5 was achterhaald, werd die 7-7 door Fluks dan ook door balbezitspel dermate gekoes terd als betrof het een overwin ning. Van onze handbalmedewerker Eindhoven - De dames van Bax/Foreholte hebben revanche geno men op het Eindhovense EIIV, waarvan thuis met 6-3 werd verloren. De come-back van Hannie Boskamp had een inspireren de werking op de Voorhoutse dames, die met 8-9 uit Eindhoven terrugkeerden. Bax/Foreholte begon zeer sterk in de verdediging en nam via Sie- neke Schavemaker de leiding. De zeer sterk spelende Lenie Hoek zorgde voor 0-2 en Hannie Boskamp liet door het haar be- Sjanie Waayer kon moeilijk in haar spel komen en verdedi gend klopte er ook niet veel van. EHC schoot nog 8x raak, ondanks het verwisselen van keepster bij de Stompwijksen. kende afstandschot 0-3 aanteke- R"» v.d. Bosch en Trees v. Santen nen. Pas nadat Ellie Hoek 0-4 konden nog iets terugdoen, inschoot, kwam EHV wat terug. maar met 7-15 ging de zege Bij 2-4 nam Bax/Foreholte we- royaal naar EHC. derom afstand via Lenie Hoek Jon8 Adc 6reeP de kans op de en Annemieke de Bruyn; 2-6. bovenste plaats met beide hnn- Bij de rust was deze voorsprong den aan enversloeg mede kop- Riki Peer voor Jong Ade in de slag. De Oud-Adesen deden het uitstekend tegen EDH, 12—5 en behielden zodoende de kop. Van onze schaakmedewerker Leiden - De grote verrassing in het jeugdschaak- kampioenschap van Leiden (in de leeftijdsgroep t/m 19 jaar) is, dat de LSG-er Ruud Dobbelaar zijn ongeslagen status heeft kunnen handhaven. In de zaterdag gespeelde zesde ronde versloeg hij, overigens op een weinig overtuigende wijze, zijn talentvolle clubgenoot Leon Konings. Dobbelaar gaat nu met 6 punten uit zes ronden aan de leiding, gevolgd door Konings, Joan Baart (LSG), Gido den Broeder en John v.d. Wiel (beiden van Philidor) met 4 1/2 punt. Dat Ruud Dobbelaar oppermachtig aan de leiding gaat dankt hij niet zo zeer aan zijn schaakcapaci teiten, maar hoofdzakelijk aan zijn uitgebreide arsenaal intimidatiemethodes, die op zijn schaak vrienden blijkbaar onbewust een diepe indruk maken. Zo trad de koploper zaterdag aan met een plastic doodshoofd, een fles whisky, een zakmes, een boksbeugel, handschoenen en borrelnootjes. Uiteenlopende zaken, die weinig nog met het edele schaakspel te maken hebben en die wedstrijdlei der Carel Verbiest glimlachend tot de speelzaal „De Jeugdzolder" aan de Morsweg toelaat. Ook Konings liet zich van zijn stuk brengen. Door een grove onnauwkeurigheid en het va-banquespel van Dobbeiaai vcicuidiaüc tujti uuui «ui uuei vei kre gen drukstelling weldra in een verloren puinhoop. De whiskylucht en het doodshoofd zijn daar zon der meer debet aan geweest. John v.d. Wiel had tegen Jan Borst reeds in de opening een goed spel verkregen. Het middenspel werd erg rommelig totdat v.d. Wiei's lichte officie ren door de vijandelijke gelederen hakten. Folkert Geertsma (LSG) had tegen Joan Baart niets in te brengen. Het ene stuk na het andere verdween van het bord. Guido den Broeder deed het tegen Biek Verra kalm aan en won zeer gedecideerd. Uitslagen zesde ronde: R. Dobbelaar—L. Konings: 1—0; J. Baart—F. Geertsma: 1—0; J. v.d.Wiel—J. Borst: 10; B. VerraG. den Broeder: 01; W. Heemskerk—K. Rentes: 0—1; G. v.d.Born—D. Sch- weizer: 0—1 (regl.); W. v.d.Lucht—C. Zwetsloot: 0—1; A. v.d.Aart—H. v. Duijn: 1—0 (regl.); T. Loef—P. Jansen: 1—0 (regl.); P. Teeuwen—H. de Ruyter: 0—1 (regl.); R. Molenaar—B. Verhoef: 1—0; R. v.d.PoelPaul v.Houten: 10; Peter v.Houte- n—H. v.d. Lucht: 0—1; J. v.Nieuwkoop—C. Pauw: 0—1 (regl.). De stand aan de kop is als volgt: 1. R. Dobbelaar: 6 uit 6; 2 t/m 5. L. Konings, G. den Broeder, J. v.d.Wiel, J. Baart: 4 1/2; 6 t/m 8. F. Geertsma, D. Schweizer, K. Rentes: 4; 9 t/m 12: J. Borst, B. Verra, C. Zwetsloot, A.-v.d.Aart: 3 1/2. UVS WINT OEFENDUEL Van onze sportredactie LEIDEN UVS benutte de vrije zondag met het spelen van een oefenpartijtje tegen eersteklas ser RCH. UVS had de handen vol aan de jeugdige Haarlem mers, maar zegevierde niette min met 4—2. na een 1—1 rust stand. Jan Verver scoorde na een snelle doorbraak de eerste goal. Ook het tweede doelpunt de voet van Ver ver was van uitstekend gehalte. Piet van Putten nam nummer drie voor zijn rekening en Ge rard Désar zorgde voor de vier de treffer Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT - Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de carnavalsvereniging De Vikings, een wijk in het Victorplan die elk jaar met een eigen wagen deelneemt aan de carnaval soptocht, werd een straatloop en een wandeltocht georganiseerd. De straatloop ging over 5.5 km., uiteraard door de Victorwijken, en het startschot werd gegeven door Prins Willem de Eerste, die met zijn complete Raad van Elf aanwezig was. Bij de heren senioren werd het een volledige NSL-aan- gelegenheid. Bert Smit werd eerste in 18 minuten en 15 seconden, gevolgd door Theo van Wetten en Leo van Denzen, allen lid van de Noordwijker- houtse Strandlopers. Bij de jeugd t/m 12 jaar werd winnaar Henny Verstegen in 21 minuten, tweede werd Theo Duivenvoorde. Voor de wandeltocht was wat minder belangstelling door het slechte weer. De tocht over 4 km. voerde uitsluitend door de Victorwijken, de 7.5 km. werd gelopen door heel Noordwijkerhout. UVS-jeugd verliest met 2—0 van Feyenoord Van onze sportredactie LEIDEN In de regionale jeugdcompetitie was er afgelo pen weekeinde voor de beide „Leidse" ploegen geen succes weggelegd. UVS moest Feyenoord in Rotter dam bekampen en keerde met een 20 nederlaag huiswaarts. Het gemis van Henskens en Fi- lippo, beide uitkomend in het eerste seniorenteam, blijkt toch wel zwaar te wegen. De 20 eindstand was reeds bij rust bereikt. In de eerste helft mis ten Johnnie van Haastrecht en na rust Hans de Wolf kopbal op de lat en Paul van Goozen uitstekende kansen om nog iets aan de score te veranderen. Quick Boys reisde eveneens naar Rotterdam en dolf bij CW met 4—1 het onderspit. Enige onge lukkige foutjes in de verdedi ging veroorzaakten vier CW- goals. Nadat CW met 10 de leiding had genomen, scoorde Kees van Rooyen tegen toen de Rotterdamse keeper de bal had laten schieten. De rust kwam met 2—1. In de tweede helft liep CW op regelmatige wijze tot 4—1 uit. echter weer geslonken tot 4-6. Het begin van de tweede helft was voor EHV. Na 5-6 maakte Lenie Hoek eerst nog 5-7 maar toen kwamen de Eindhovense terug tot 7-7. Ellie Hoek en Marga Ruisch stelden de zege- veilig (7-9) en in de laatste mi nuut kwam EHV via een man- to-man op 8-9. De punten kwa men echter verdiend mee naar Voorhout. Bax/Foreholte heeft met Hannie Boskamp duidelijk aan kracht gewonnen en kan in de tweede helft nog een paar plaatsen klimmen op de ran glijst. HVS had weer last van de angstp sychose voor EHC. Hoewel de Leidschendamse ploeg niet im poneerde. speelde HVS nerveus en zonder zelfvertrouwen. Al loopster EDH met niet mis te verstane cijfers; 12-5. Helma v.d. Geest kreeg vanaf het be- ginsignaal een persoonlijke be waking, maar wist desondanks de openingstreffer te scoren. Daarna wist zij zoveel verwar ring te stichten dat de andere Oud Adese speelsters volop kansen kregen. Coby v.d. Geest 2x, Anneke en Plonie Olijer- hoek, Rikkie Peer en Gonnie v.d. Geest voerden daarna de ruststand vlot op naar 7-2. In de tweede helft speelde Jong Ade een gewonnen wedstrijd en na doelpunten van Anneke en Plonie Olijerhoek (9-2) blies het wat stoom af. Coby v.d. Geest schoot nog 2x raak, terwijl Hel ma v.d. Geest een bal onder schepte en de Delftse doelvrou- we kansloos liet: 12-5. spoedig mocht Sjanie Waayer MMO had de pech juist in de een pingel nemen, maar zij mis te jammerlijk. EHC liep weg tot 0-3 en, na een treffer van Trees v. Santen, zelfs tot 5-1. Lenie v.d. Bosch en Cobia Elstgeest gaven de ruststand nog een be ter aanzien: 3-6. In de tweede helft leek het er even op dat HVS zou terugko men, toen Trees v. Santen en wedstrijd tege medekoploopster Quintus 2 haar twee beste schutsters door griep geveld te zien. Bovendien ontbrak aan voerster Toos Lieverse en kwam Adrie v. Leijden net uit het ziekbed. Toen Quintus al snel een 0-3 voorsprong nam was het met het zelfvertrouwen gedaan. Wil v. Muiswinkel de achter- Coach Caron probeerde zijn da- stand terugbrachten tot 5-7, mes tot het uiterste op te pep maar dit HVS was zichzelf niet. pen. Dit had aanvankelijk suc- De anders zo goed spelende ces, want door treffers van Co by Salm 2x, Corrie Goosen en Ineke Salm kwam MMO terug tot 4-5. Toen Quintus echter voor de tweede maal wegliep was het Hoogmadese verzet de finitief gebroken. Pas bij 4-12 kon Adrie v. Leijden de eind stand wat draaglijker maken: 5—12. San/HVL dames behielden hun kans op het kampioenschap door het op de tweede plaats staande DSO met liefst 15-8 terug te wijzen. Gonnie Eradus kreeg van meet af een persoon lijke bewaking, maar wist zich toch steeds goed vrij te maken en vijfmaal te scoren. De ge vaarlijkste DSO-aanvalster werd door Carla Jansen echter wel goed aan banden gelegd en aangezien Wil Schultc haar doel heel wat beter verdedigde dan haar collega aan de overkant, was de ruime overwinning dik verdiend. San/HVL bezet hier mee de gedeelde tweede plaats op de ranglijst. San/HVL heren hebben geen ge luk in dit seizoen. Voor de der de keer werd met een doelpunt verschil verloren. Tegen het hoog geklasseerde Hercules ble ven zij tot aan de rust langszij (8-8) en namen zij in de tweede helft zelfs met 14-11 de leiding. Enkele Rijswijkse break-outs werden hen echter noodlottig en op de valreep moesten zij beide punten uit handen geven: 16-15. De jeugddige Alwin Jan sen was met Piet Hiestand en Hans Hekezen de meest succes volle schutter. Apollo kan het dit seizoen niet bijbenen in de eerste klas. Nu werd met 23-15 van het derde Idem/Hellas-team verloren. De Oegstgeestcnaren hebben het seizoen kennelijk al als verlo ren beschouwd, want de inzet is ver te zoeken. HVV heren verloren thuis van het vierde Idem/Hellas team met 12-16. De dames deden het al niet veel beter al was de nederlaag tegen Forto met mi niem verschil: 10-11. MMO verging het niet zo best, zoals Cobi verloren. Salm hier demonstreert. Er werd met 512 Sanny Rusman gaat Wim Dool aanspelen. Pernix-speelster vyil van der Kooy tracht dat te verhinderen.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 15