Henk van Maris draait Forehol te dol SJZ verstevigt positie in sub-top ten koste VVSB „Schoppen" troef bij Quick Boys en NOORDWIJK STERK BIJ „VERZWAKT" GVVV: 0-2 >11—MS Foreholte kon tegenover dat ge- Van onze sportredactie VOORHOUT Van Nis- pen heeft de vierde-klas- setopper tegen Forehol- te op ondubbelzinnige wijze in zijn voordeel beslist. De rechtstreekse confrontatie tussen bei de rivalen leverde de Zilkers een fraaie 03 zege op. En volkomen verdiend, want zowel in defensief als in offensief opzicht was Foreholte niet bij machte om maar een ogenblik de schijn te wekken op de ran- glijst van 4A de even- knie van Van Nispen te zijn. Een grote factor hierbij vormde de grootse vorm, waarin spits Henk van Maris rondliep. Via ongrijpbare bewegingen sla- lomde hij keer op keer langs de verblufte Foreholte-yerdedi-. ging, die meermalen techniek en snelheid te kort kwam. Met name bij het tweede doelpunt moest Foreholte dat aan den lijve ondervinden. Van Maris had in de vorm van een eerste doelpunt al een aardige menta le opsteker gehad. Aat Jonker was op de rand van het straf schopgebied wat hardhandig op verdediger Theo v.d. Broek ge stuit, waarna Henk van Maris de vrije trap over de muur vlak onder de lat achter doelman Willemse deponeerde. De wis selvallige Van Maris ontpopte I zich na die openingsgoal tot een niet-te-stuiten pingelaar en toen hij in de 35e minuut drie, vier man moeiteloos achter zich liet en van dichtbij 02 scoorde, had men dat moment al lang i zien aankomen. Foreholte kon tegenover dat ge weld maar bitter weinig stellen. Met de jaarwisseling kennelijk nog in het achterhoofd bracht men het niet verder dan enkele nutteloze vuurpijlen, slechts een schot van Jan van Schoo- ten miste het Van Nispen-docl op het nippertje. Ook na de eerste helft bleef Fore holte volharden in het produce ren van afstandsschoten, ter wijl Van Nispen het bleef zoe ken in gevaarlijke uitvallen. Een 50-meter-schot van Peter van Kampen trof doel, maar de Foreholte-ausputzer had de' pech dat arbiter v.tL Berg we gens buitenspel affloot Ook halverwege de tweede helft creëerde Foreholte een paar goede kansen. Cor van Steyn raakte met een hard schot de lat en vervolgens vergaten de elkaar in de weg lopende Date- ma en Van Schooten de bal op de slof te nemen. Even later schoot Piet Ruygrok uit goede positie over. Daar bleef het bij. Van Nispen trok aan de andera kant doeltreffender van leer. Eerst schoof Van Haaster' de bal in de handen van Willemse en raakte Van Maris het zijnet, maar toen Hans Keizers alleen op Willemse afliep en deze met een bekeken boogbal het nakij ken gaf, betekende dat wel 0-3. Daarmee was het definitief beke ken. Foreholte trachtte met kort spel door het midden de eer te redden, maar zelfs dat was de Voorhouters niet ge- gund Tegen de potige Van Nis- pen-verdediging, waarin Aat Glas een hoofdrol speelde, kon de Voorhoutse ploeg dit keer niet op. Alleen Henk v.d. Berg was vlak voor het einde dicht bij een tegentreffer, na een goe de aanval over links. Zijn vleu gelschot draaide echter op het laatste moment uit het doeL Cor van Steyn knalde tegen de lat en doelman Rustman zou i- en Datema elkaar in de weg -ebound kansloos zijn geweest, ware het niet, dat Van liepen. a— Ton UoeVxi, .ine Hïo A a sen schennen was Van onze sportredactie ZÓETERWOUDE SJZ blijft het goed doen. In een uiterma- te aantrekkelijke wedstrijd werd VVSB piet 2—1 terugge wezen. Hoewel SJZ van start ging met het creëeren van een paar goe de mogelijkheden Wim Bos schoot na een solo naast en Jacques van Slingerland zag een keihard schot door Alberts gestopt was het WSB dat bij een levensgevaarlijke uitval tot scoren kwam. Na 20 minu ten gaf Raboen fraai voor aan Joop Oostdam die via de borst van Ton Vurens inschoot. WSB, dat er flink tegenaan ging Theo de Jong en Melbi Raboen werden genoteerd kwam bijna op 02 toen een inzet van Joost Oostdam op de paal belandde. Na rust keerde het tij. Al vlug maakte Peter Bos met een lage kopbal in de werd de'attractieve^n snè'mï Hel ,weede en beslissende doelpunt van VTL in de selende strijd door .Gerard Le- wedstrijd tegen SVLV. Dick van Bruggen heeft uitgehaald lieveld beslist, toen deze met enig geluk laatste man Frits de hillegom—udo Reus uitspeelde. WSB rukte vervolgens op, maar bijna had Hoewel UDO vooral voor rust Gerard Lelieveld namens SJZ wat beter voor de dag kwam de stand nog opgevoerd. dan thuisclub Hillegom, bleven de geel-zwarten op 0—0 steken. altior1° de eerste helft kregen de UDO- rug op Jan Heshuvius, die de baal, als een granaat achter keeper Douwers zond. Halver wege de eerste helft kwam SVLV langszij, toen de VTL- verdediging over rechts werd weggespeeld en Uljee de voor zet achter keeper Kemping werkte. In de tweede helft legde VTL zich iets meer op verdedi gen toe, hoewel de Vliet bewo ners vaak verwarring'stichtten met gevaarlijke counters. Bij een van die uitvallen nam Dik Verbruggen de bal opeens op zijn slof. Dat betekende ,12, waarna VTL de verdere wed strijd moeiteloos uitspeelde. sen scheppen was er ook nu weer niet bij. Wanneer keeper Burghout en Jan van Polanen wat minder in vorm waren ge weest, had het er voor DOCOS zelfs donker uitgezien. Burg- houwt redde bijzonder fraai bij schoten van Blazer en Mesters, terwijl een knap schotvan Thoms na de pauze net naast de kruising vloog. De enige kansen die DOCOSkreeg wer den door Stan v.d. Mee, voor rust en door Ton van Dinten even voor tijd verprutst bernardus Een taktisch sterk spelend Ber- nardus behaalde bij Altior een verrassende, maar verdiende 01 zege. Al in de beginfase van het duel verscheen Bernar- dus keer op keer voor het hei ligdom van keeper v.d. Jagd, maar de genadeklap bleef uit, omdat het vizier van de Rijndij kers nog niét op scherp was afgesteld. Altior bewoog zich intussen machteloos en zonder inspiratie over het veld. Men acteerde te traag en vooral te kort, zodat de Berardus-verde- diging ruimschoots gelegenheid op. sm th^d^boir:1: rijpwetering- i half uur in de tweede helft asc aanvallers kans op kans, achtereenvolgens Maniputti,- Oude Velthuys en tot twee maal toe Wilbert Witteman kleunden flink mis. Na de hervatting kwam Hillegom wat meer uit haar verdedigende stellingen, maar erg gevaarlijk konden ze niet worden. Hoewel beide ploe gen elkaar fors aanpakten was er toch sprake van een sportie ve wedstrijd. Hillegom-verdedi- ger Gerrit Rustman moest na een ongelukkige kopbal met een hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd worden. Hillegommer Schrama liep te-_ gen een officiële waarschuwing" Bij Alphen was het weer eens het oude liedje: Een grote over macht demonstreren maar ho peloos falen in de afwerking. Dik Boesveld kopte al snel vanuit moeilijke positie naast de paal en ook Klaas de Bruin tastte herhaaldelijk voor open doel mis. Wippolder stond met de rug tegen de muur maar het duurde tot ver in de tweede helft voordat Alphen de dikver diende winnende treffer naar voren bracht. Henk Keizer nam een vrije trap zo precies, dat Jan Huls slechts behoefde te knikken: 10. Hiermee was de zege dan binnen, want Wippol der, dat qua veldspel toch niet slecht voor de dag kwam, bleek in de voorste linie nog machte lozer dan de thuisclub. len op keeper Borst, raakte me deverdediger Disseldorp en via ASC-er Wim Maass kwam de bal bij Wout Bergers, die raak. schoot. Toch kwam Rijpwete ring via Jan van Haastrecht vlug op 11, en zo bleef tot de rust. In het eerste kwartier na de hervatting kwam Rijpwete ring flink opzetten en dat resul teerde in die periode in twee goals. Cees v.d. Star doelpuntte na een listig overstapje van Hans v. Rijswijk en vervolgens was het Hans Witteman, die met een penalty Hans Schip horst had Hans Weenink vast- gehoudendescore tot 3—1 op- tonegido— voerde. ASC toonde zich niet verslagen, integendeel, maar trachtte met een ijzeren inzet de bakens te verzetten. Vijf nuten voor tijd kopte Douwe Splinter de bezoekers naar 3—2. In de resterende tijd was het weer Rijpwetering wat de wu klok sloeg, maar keeper Tho- Hoewél DOCOS met drie Inval- Iers opereerde - Koos Hooge- sjcpdk Hoewel SJC wat matiger opereer de dan de afgelopen wekenhet geval is, werd PDK met 2—0 verslagen. SJC speelde rommelig en onzui ver maar wist toch twee maal te scoren tegen de pover spelen de bezoekers. Nadat Dik Heemskerk een vrije trap net had naast geknald, was het na een kwartier Jos v. d. Berg, die goed doorzetten van Henk van Rijn afrondde. Tegen het einde van de eerste speelperiode lie ten Jos v.d. Berg, Henk van Rijn, Dik Heemskerk en Jan Vink een handvol goede kansen liggen. De tweede helft was van iets beter gehalte, en toen Dik Heemskerk van 30 meter doel trof, was het wel bekeken. De schaarse aanvallen van PDK werden door de betrouwbare doelman De Ridder zeer be- - kwaam onschadelijk gemaakt docos Wederom kwam DOCOS Ietwat teleurstellend voor de dag. Bij hekkesluiter Tonegldo moest men een punt laten liggen: gescoord probeerde Altior-trai- ner Zoetemelk het met wissels, Rijpwetering zegevierde in een die echter niets uithaalden. Ber-leuke en doelpuntrijke wed- nardus stond Altior geen enkele strijd met 32 over ASC, dat in kans toe, waarbij nog kwam zo langzamerhand aardig be- dat keeper Speel in uitstekende fl"* a' zakken, vorm stak, o.a. bij een hard Zeer sensationeel waren de eerste schot van Jan van Smooren- tien seconden e af. svlvvtl harde wedstrijd behaalde VTL een nuttige 12- overwinning op een fel van zich af bijtend SVLV. de strijd. VTL nam het eerst berg. Hans Witteman wilde terugspe- sprong. Cor Jongejan legde te- boom verving de geblesseerde Ruud v.d. Meel, Ton Zwager man, Rob Aniba en Peter Burg hout nam onder de lat de plaats in van Gerard Dubbeldeman mag dit toch geen excuus heten voor het steriele aanvalsspel, waarmee DOCOS op de prop pen kwam. Het veldspel was weer leuk verzorgd, maar kan- lodewijknsv RKNSV moest met 1-0 het on- derspit delven bij St. Lodewijk. Toch had de ploeg uit Noorden de wedstrijd in het begin van de eerste helft in haar voordeel moeten beslissen. Kees, Ton en Harry de Jong misten echter bruikbare kansen. Even voor de pauze trof de Lodewijk-aan- val met een hard schot het doel van keeper De Lange. Na rust werd de strijd harder en on sportiever, doordat scheids rechter Smorenberg een en an der onvoldoende in de hand had. Johan Boers werd om on duidelijke redenen van het veld gezonden. Ondanks redelijk veldspel was een verdiend voor NSV niet meer weggelegd. Van onze sportredactie VEEN END A AL - Noord-, wijk heeft van de pun- tendeling bij Quick Boys-Spijkenisse ge bruik gemaakt. De pu pillen van trainer Eel- man versloegen GVVV met 0-2. Noord wijk trad overigens aan met een sterk gewijzigde defen sie Doelman Constant Smit was door griep geveld. Hij werd vervangen door Adrie v Roe-ven die gaande de wed- strijd goed op dreef kwam ver- nog steeds last van een liesbles- rassend sterk speelde ook het sure en Jan Schoen stond bui- nieuwe centrale duo Ton v. ten de basisopstelling Kesteren/Jan v. Veen. Vaste Aanvallend liep het in de eerste man Cees Spaanderman heeft helft bij de Noordwijkers nog niet naar wens. Na rust kon de voor Jan Willem Bogers inge vallen Cor V'reugdenhil de de fensie van GVW, m.n. Beuken hof, letterlijk en figuurlijk wat meer imponeren. De grillige middenvelder toonde zich erg actief. Na 20 minuten in de tweede periode kon Sjoerd Boot met een prachtige kopbal Noordwijk aan de leiding bren gen. De Noordwijkers kwamen nu los en speelden vooral op het middenveld sterk gegroe peerd voetbal. GVW, dat niet verder kwam dan een schot op de paal, kon geen greep krijgen op het Noordwijkse spel. Vijf minuten voor tijd viel de beslis sing. Na een vlotte een-twee- kombinatie tussen Sjoerd Boot en Albert Spaanderman, kon Cor Vreugdenhil de aanval af ronden: 0-2. Quick Boys hield koploper Spijkenisse in bedwang. Het werd echter bepaald geen fraaie ontmoeting. Van onze sportredactie KATWIJK Klaverjassen met „schoppen" troef. Zo kan de wedstrijd tussen Quick Boys en de koploper in de eerste klas A van de zaterdagcom petitie Spijkenisse eigenlijk het beste genoemd worden. „Schoppen" troef, omdat dat van beide partijen het sterkste punt was In deze harde en danrdoor weinig verheffende voetbalvertoning. Een troefkaart, die de meeste tijd in handen was van Spijkenisse, dat reeds in de eerste minuten de kaarten voor een puur intimidatie gericht voet balspel op de grasmat deponeerde. En ook al wist scheidsrechter Van Rijk dit anti-voetbal na tien minuten enigszins in te dammen door Spijkenisse middenvelder Goedcndorp, die driemaal achtereen op brute wijze een Quick Boys-speler omver kegel de, op een officiële waarschuwing te tracteren, de broodnodige elementen voor een technisch verant woorde partij voetbal bleven de meeste tijd achter wege. Waarom Juist Spijkenisse het spel met harde, afschrikkende charges naar zijn hand wenste tc zetten was volkomen onduidelijk. Meer nog dan Quick Boys kon Spijkenisse bogen op een betere individuele techniek en spelinzicht en kon de ploeg na afloop alsnog terugkijken op enige inventieve momenten, die haar aanvalsspel had opgeleverd. Dat surplus aan voetbalkunnen was al naar boven komen wellen in de eerste helft, toen Van Zanten en Barendregt reële uitzichten op de openingstref fer hadden. Dat surplus aan voetbalkunnen kwam nog meer tot uiting in de tweede helft, toen Spijkenisse gedurende twintig minuten Quick Boys met gevarieerder aanvalsspel in de verdedi ging drong en voor het ..betere spel een handvol opgelegde kansen op een presenteerblaadje kreeg aangereikt Postma schoot echter naast, nadat een vrije trap via de Kntwijkse muur voor zijn voeten was gecaramboleerd, Van der Meer schoot in vriie positie hoog over en Zwartepoorte, Barendregt en Postma weigerden zelfs in ideale posities de hal te beroeren. Tegen deze sporadische oplevingen van redelijk goed voetbal van Spijkonisse-zijde.. dat desalniettemin haar koppositie geen enkele maal kon waarmaken stak het spel van Quick Boys toch nog schril af. Ook al verklaarde Quick' Boys-trainer Perdijk na aflpop dat goed combina tievoetbal onmogelijk was geweest, omdat elke aanval door een serie vrije trappen onderbroken werd een constatering die volkomen Juist won toch was het tekenend dat Quick Boys in' perioden van betrekkelijke rust. slechts sporadisch lijn kon brengen in haar chaotische spelpatronen. Wanneer de Katwijkse ploeg eens rustig kon bou wen aan een goed opgezette aanval, verdween de bal weer met grote snelheid in d«- diepte, waar meestal maar weinig Katwijken bivakkeerden. Inventiviteit viel slechts te bespeuren bij het Varie ren van de hoogte van de voorzetten en onbesuisde verre trappen richting Spljkcnisse-doel. Daardoor konden de aanvallende acties van Quick Boys slechts in uitdrukking gebracht worden in een kopbal van Cor Verdoe:: hij verving de zieke Pluymgroaff die op weinig na zijn doel miste ,en een ideale scoringskans voor dezelfde Verdoes, die alleen voor Spijkenisse-doclman Lankhaar de, bal echter te ver voor zich uitspeelde. Het weinige surplus aan voetbalkunnc vnn Spijkenisse, dat meer oog voor de opbouw had, leek daarom alsnog garant te staan voor een kleine zege. Maar acties van Van Zanten. Barendregt, Zwartepoorte en Hokke, die allen in ideale scoringsposities werden gemanouvreerd, ressorteerden toch niet het ge wenste effect Twee winstpunten had ook een te grote beloning geweest voor een ploeg, die bij tijd en wijlen zo ontzettend veel propaganda voor het anti-voetbal maakte. PIET VAN DAM'

Leidse Courant | 1975 | | pagina 13