Fouten van Bouwmeester doen LFC de das om Aanslagen op koppositie LDWS nemen hand over hand toe Magere zege brengt Blauw op RKAVV Zwart vaster aan de kop Van onze sportredactie LEIDEN - Twee grove fouten van de anders zo be trouwbare doelman Sjaak Bouwmeester hebben LFC de das omgedaan. Tegen het hooggenoteerde Hion. namen de energiek voetballende Leidenaars een 10 voorsprong, maar twee foutieve beoordelingen van Bouwmeester deden de balans toch naar de Rotter damse zijde overslaan. Gezien de spel verhouding had LFC recht op minstens een gelijkspel. Maar het laatste alles-of-niets offensief leverde dat niet op. Tegen de wind in begon LFC anders dan gewoonlijk. Nor maal laat het de tegenstander komen en wacht rustig op even tuele kansen of op de tweede helft. Juist tegen een opponent als Hion had iedereen dit spel type verwacht, maar het tegen deel geschiedde. Vrijwel onmid dellijk namen de Kanaries het initiatief en moesten de groen zwarten terug. Het doel van LFC was duidelijk: de tegen stander niet de kans geven om in zijn spel te komen en verder om zo snel mogelijk een doel punt te creëren, Dat laatste luk- De reactie te al bijna na tien minuten voet bal. Aad Neuteboom ging goed door op een pass van Van Seg- gelen en knalde hard in. Via een Hion-verdediger ging de bal echter corner. Van Seggelen probeerde het daarna zelf, maar zijn schot had geen vaart genoeg. De Leidenaars moesten het deze middag doen zonder de gebles seerde Henk van de Berg. In zijn plaats kwam Teun Hoek opdraven en 'de lange' heeft het 'helemaal niet slecht gedaan. Achter de voorhoede aan ver richtte hij veel goed werk, ter wijl, als hij in de voorste linies verscheen, hij continu de aan dacht van twee man opeiste. Dat dat zelfs nog te weinig was bleek in de zestiende minuut. Theo van Seggelen zette zich achter de vrije trap net buiten het strafschopgebied en richtte zich volledig op Teun Hoek. Gehinderd door twee man viel deze ongekend fel uit en zijn knallende kopbal, zeker van tien meter van het doel afge vuurd, bereikte ongehinderd de rechter bovendoek. Doelman Eggers dook nog wel, maar zijn poging was allang tevergeefs: 1-0. an Hion op dit doel punt was lauw. De ploeg van trainer Van Eel had zich nog nauwelijks op de LFC-helft la ten zien en ook na deze treffer maakten de Rotterdammers geen aanstalten om massaal naar voren te trekken. Het bleef bij speldeprikken, al wil de de sterk spelende René Bou- wéns best wel. Maar zijn mede spelers niet, zodat LFC de bo ventoon kon blijven voeren. Op het middenveld liep het uitste kend tussen Hoek en Van Seg-. gelen, de achterhoede kende nauwelijks problemen en voor in werd goed gestoord. En al kwam LFC zelf niet meer zo gevaarlijk door als in de begin fase; Hion kreeg geen centime- Tot de 30ste minuut. Hennie Zee duwde bij een uitval van Hion Leen Jansen terug, zodat deze op de rand van het zestien me ter gebied een vrije schop mocht nemen. Hij tikte naar Van Driessen, die de bal laag langs de muur stuurde. De reactie van Bouwmeester kwam veel te laat en enigszins verbaasd, maar uiteraard ver heugd, mochten de Rotterdam mers de tegentreffer binnenha len: 1—1. Voor Hion een mee valler, want tot dan had LFC gedomineerd. De verwachting, dat Hion na rust wel wat feller zou spelen, werd al spoedig bewaarheid. Een snelle counter stelde Van Tuyl in staat om van drie meter af stand doeltreffend uit te halen. Maar inplaats van in het net, belandde de bal ergens in de sloot, zó onnauwkeurig sprong Van Tuyl met deze kans om. Hion kreeg wat meer vat op het spel, al werd het toch zelden gevaarlijk voor het doel van Bouwmeester, omdat Pardon, Verschoor, Zee en Pijnacker ook nu weer goed op dreef LFC zoch het, met de wind mee, ditmaal door de lucht. Het ge wenste resultaat bleef uit, voor namelijk omdat de lange voor zetten Hoek en Holswilder meestal niet bereikten. Een kansje was er nog voor De Kruyff, maar op het moment dat hij wilde aanleggen gleed hij jammerlijk onderuit. r A? Neuteboorh wordt door Jansen' in de heupzwaai genomen. René Holswilder en aanvoerder Van Tuyl zijn t r plekke. En toen, tien minuten voor tijd, gebeurde wat eigenlijk nie mand meer verwacht had. LFC had, over het geheel gezien, het betere voetbal laten zien en de beste kansen gehad. Maar toch zou Hion de zege opstrijken. Sjaak Bouwmeester riep: "laat gaan", en Hennie Zee stapte nk ^vermoedend over de bal hi "aar Bouwmeester had F 's over het hoofd ge- z e speler kon eenvou dig de 1 i onderscheppen en Van Tu. i op maat bedienen. Dick Pardon mocht niets an ders meer doen, dan de bal nog* verder richting bovenhoek te verleggen, 12. zetten van de Leidenaars. Inval ler Van Zeist scoorde nog wel, maar zijn handbal die daaraan voorafging, had de goedleiden- LFC heeft daarna nog van alles, de scheidsrechter Hoogkamer geprobeerd, maar_ Hion had ook opgemerkt. AD VAN KAAM Van onzé sportredactie LEIDEN Naarmate de compe- f title vordert wordt het steeds moeilijker voor LDWS om tot winst te komen. De debutant in de derde klasse verzamelde in het begin bijna achteloos de punten, maar de aanslagen op de koppositie nemen hand over hand toe. Verloor men een aan tal weken geleden voor het eerst tegen ESDO, ditmaal, moesten de Leidenaars met een 0-0 gelijkspel tegen het even eens niet sterke VEP genoegen Het concept van ESDO - - met zijn allen voor het eigen doel gaan liggen en de belegering afwachten werd ook door VEP toegepast. LDWS heeft daar duidelijk moeite mee, want 'al vertoefde de équipe van Joop de Wolf 75 minuten lang op de helft van de Woerde naren, reële kansen werden er nauwelijks geschapen. Daaren tegen waren de spaarzame uit vallen van de tegenpartij be paald niet van gevaar ontbloot. Na een half uur bijvoorbeeld kreeg aanvaller Kroon een ge weldige kans, maar hij schoot de bal voorlangs. Dat prikkelde LDWS blijkbaar, want de tege nactie van Dubbeldeman Collé en Van Weerlee leverde bijna een goal op. De uitste kend keepende Van Wijk zag de lat hem op het laatste moment nog te hulp komen. Vlak voor rust brak Nederveld alleen uit, maar doelman Visser wist dit gevaar te keren. Na rust hetzelfde spelbeeld: een voortdurend aanvallend LDWS en een stug verdedigend VEP. Nadat eerder de grensrechter van WEP wegens opmerkingen de rode kaart had gekregen, zag Paul Wetselaar zijn schot net langs de verkeerde kant van de paal verdwijnen. Meer mogelijkheden kreeg LDWS niet, vooral omdat doelman Van Wijk ongenaakbaar bleek. LDWS behoud de leiding, maar voelt de adem van ONA nu in de nek. Lisse Lisse begint steeds beter te voet ballen en dat heeft nu ook HBS ondervonden. De Hagenaars kwamen bijzonder goed weg met het 2-2 gelijkspel, want Lisse heeft de eerste helft ge domineerd op een wijze die HBS heeft doen schrikken. Maar dat laatste deden ook de Lisse-aanvallers, althans wan neer zij weer eens oog in oog verschenen met de iHBS-doel- man. Dat gebeurde in die eerste helft zeker driemaal, maar noch de gebroeders Van Beek, noch Van Ruiten wisten te pro fiteren van hun vrijheid. Van de vele kansen benutte Lisse er slechts één en dat zou de ploeg later opbreken. Jaques van Rui ten werd door de doelman net buiten het strafschopgebied on reglementair afgestopt, maar Gerard van Beek verzilverde vrije schop door ineens raak te schieten, 0-1. Na de hervatting kwam HBS te rug, maar hoewel Lisse beslist niet voor de Hagenaars onder deed, moest het toch toezien hoe HBS tweemaal zou scoren. In het eerste geval ging daar een fout van Doris van der Voort aan vooraf. Hij speelde te zacht terug en de HBS- rechtsbuiten was er als de kip pen bij, 1-1. Bepaald pech had den de oranje-zwarten toeh wat later aanvoerder Van der Laan de bal verkeerd tegen het hoofd kreeg en, omdat Jan Zonneveld was uitgelopen, het leder over de lijn zag hobbelen, 2-1. Maar Lisse zou terugkomen, al duurde dat tot vijf minuten, voor tijd en al kwam er wat geluk bij te pas. Boot liet een hoge voorzet los, waarop de HBS-goalie zich verkeek. Via de paal caramboleerde de bal tegen het net. Lisse liet het dus - op de allerlaatste fase aanko men. In de eerste helft had het de strijd echter moeten beslis sen. Bodegraven Bodegraven heeft het tegen het sterke ONA niet kunnen red den. Hoewel de Bodegravers niet veel behoefden onder te doen voor hun hooggeplaatste 'buren' verloren zij toch met 1-0 deze streekderby. Met de strakke wind in de rug bouwde Bodegraven al snel aan een groot overwicht. Maar on danks verwoede pogingen strandden de Bodegraafse aan vallers steeds weer op de ui terst hechte ONA-defensie. Hoe gevaarlijk dat aandringen soms kan zijn bewees de Goudse midvoor, die er alleen tussen uit trok. Zijn snoeiharde schot kon door Stikkelorum nog maar net uit de hoek geslagen worden. Na de hervatting ging het aan vankelijk gelijk op, maar al spoedig bleek, dat het wind- voordeel een belangrijke factor speelde. Bodegraven moest steeds verder terug en zelfs zwichten zij het dan vrij onver wachts. Het schot van De Gruyl leek althans duidelijk naast te gaan, maar de wind drukte de bal plotseling onder de lat en dat betekende 1-0 voor ONA. Bodegraven he^ft daarna nog ge-' tracht de stand weer gelijk te trekken, maar de ONA-defensie gaf geen krimp. Het bleef zo doende 1-0. Tegenvaller voor Roodenburg Van onze sportredactie ZWIJNDRECHT Het \a Roodenburg niet gelukt om verder afstand te nemen van de ondermaatse klas sering van het moment. Te gen Zwijndrecht verloren de Leidenaars met 2-1 en dat was toch eigenlijk wei een tegenvaller. Roodenburg probeerde bet succesvolle spelletje tegen Wilhelmus een vervolg te geven in Zwijndrecht. Ge start werd met de bekende defensieve taktiek van ex- trainer Smits, maar tegen de keihard opererende Zwijndrechters kwamen de uitbreekpogingen ditmaal niet uit de verf. De lichte ploeg van Roodenburg liet. zich behoorlijk intimideren door het grove geschut, dat Zwijndrecht meestal in de strijd gooide en veel verder dan de rand van het straf schopgebied kwam men over het algemeen niet. We liswaar ontstonden er in de eerste helft wel wat kansjes - Dubbeldeman, Brittijn - maar de Roodenburgers reageerden niet alert ge-, noeg om echt gevaarlijk te kunnen worden. Aan de an dere kant kenden de Leide naars weinig problemen met de aanvallen van de gasten. Sam den Os c.s. behoefden nauwelijks veel stappen te ondernemen. Hierna drong Roodenburg fel aan, maar succes bleef voorlopig uit. Totdat. Aat de Groot het genoeg vond en vanaf het middenveld aan een lange solo. begon. En inplaats van voor te ge ven loste hij onverwacht van zeker vijfentwintig me ter een vernietigend schot, dat de Zwijndrecht-goalie volslagen kansloos liet: 1-1. Met nog tien minuten te spelen en gezien het ver toonde spel geloofde nie mand meer in een overwin ning van een der ploegen. Maar Van Meegeren, ook al maker van het eerste doel punt, besliste anders en haalde een dikke streep door de gelijkspel-bedoelin gen van Roodenburg. Doel man Van Berge-Henegou- wen kreeg de bal niet goed onder controle bij een Zwijndrecht-voorzet en ge noemde speler was aanwe zig om Roodenburg alle il lusies te ontnemen: 2-1. Scheidsrechter Van Tour lijkt de maat aan te geven waarop de RKAVV- en Blauw Zwart-spelers naar zijn pijpen moeten dansen. tweemaal toe het spelen belet- maal miste Koos van Eseen* te, schoot Siem van de Ham de opgelegde kans. vrije trap ineens achter doel- man Mulders. RKAW probeer- HSlïCIStaCl SpOft de met snelle counters nog iets Randstad Sport verzwakte tegen terug te doen, maar Blauw Zwart hield beheerst de bal in Van onze sportredactie WASSENAAR Blauw Zwart heeft dankzij een 10 overwin ning op RKAVV zijn kopposi-, tie in de tweede klasse A kun nen versterken. Na een aanvankelijk gelijkop- gaande strijd in de eerste helft, waarin RKAW duidelijk blijk gaf op de nul te willen spelen, was het Blauw Zwart dat het beste van het spel had. Reeds na 16 minuten had Pieter Dona- Lugdunum th, die zijn directe belager Cees Vader voortdurend te snel af Lugdunum leverde in Delft een was, met schoten op de lat en- uitstekende prestatie door vlak over de kruising de meer DHC een 1—0 nederlaag te aanvallende acties van Blauw brengen. Zwart aangetoond. Het tech- Onmiddellijk vanaf het begin gaf nisch betere Blauw Zwart on- Lugdunum DHC geen kans in derstreepte die meer aanvallen- haar spel te komen. Het techni- de houding nog eens met een sche DHC had moeite met de Het achtste gelijkspel gelijkspel trok zich daarna nog meer terug in haar verdediging. Toch rook Randstad Sport nóg aan de overwinning in de laat-" ste minuten van de wedstrijd. Toen Zoetmelk de Verburch- doelman echter reeds gepas seerd was, redde Van Pasen op "de doellijn. Teylingen eigèn gelederen en was nog dicht bij 2—0, maar het schot van Ren van de Ham in de slotfase belandde op de paal. Verburch geheel onnodig zijn Teylingen heeft dank zij een 1—0 positie op de ranglijst. Na een overwinning op Naaldwijk de eerste helft waarin de Voor- rode lantaarn aan diezelfde schotense ploeg legio kansen vereniging overgedaan, kreeg om reeds bij dé rust Teylingen heeft een kwartier r ruim afstand te Verburch, maar desondanks te gen een 1—0 achterstand op liep, kwam ze in de tweede rondgang wel terug tot 11, maar was daarna niet meer in staat het grote overwicht en het surplus aan voetbalkunde in een hogere doelpuntenpro- duktie tot uitdrukking te bren- cornerverhouding, die duidelijk grote inzet van de Leidenaars i het voordeel van de Wasse- naarse ploeg was. Aan de ande re kant had Blauw Zwart ech- ter wel het geluk, dat Ben Bol- leboom alleen voor doelman Pieterse te lang treuzelde, waardoor Zandvliet met ee: ding Blauw Zwart nog vooi achterstand kon behoeden. Ook na de rust toonde Blauw Zwart zich de technische betere ploeg. RKAW kreeg het moei lijk in de eerste fase van de tweede helft, maar desondanks kreeg RKAW de beste kans om de score te openen. In de 8e minuut liet Rob van der Meer bij een snelle counter een lage vorzet los, die buiten het bereik van doelman Pieterse bij Ben Bolleboom belandde, die met alleen een vrij doel voor zich hopeloos miste. Halverwe ge de tweede 1 elft kwam Blauw Zwart toch aan de leiding. Na dat Pilouw Ren van de Ham tot moest' toestaan dat Lugdu num in de eerste helft de wed strijd naar haar hand kon zet ten. Het fel spelende Lugdu num verschafte zich met uitste kend aanvalsspel goede kansen, sli- maar wist slechts eenmaal de een goede richting te vinden. Dat was vlak voor rust toen Koos Bekooy een fraaie combinatie met Koos van Es doeltreffend afrondde. Een fel aanvallend DHC probeerde na rust de ach terstand te nivelleren, maar wist het grote overwicht dat Randstad Sport hier mee boekte was daarom volko men onnodig. Het uitstekende middenveld van de Voorschote naren, met in de hoofdrollen Lamberts en Devil ee bracht de spitsen voortdurend in uitste kende scoringsposities, maar even zovele malen, werd niet de juiste richting gevonden. Aan de andere kant kwam Verburch onverwacht aan de leiding. Blokpoel verspeelde de bal aan Aad van Staveren die, zonder dat hij gehinderd werd door Fred Sieval, met een diagonaal slechts zeer weinig kansen tot' schot Verburch aan de leiding uitdrukking te brengen. De be ste kansen waren, ondanks het grote offensief van DHC in de tweede helft voor Lugdunum, dat volop de ruimte kreeg voor tegenaanvallen, die niet van ge vaar ontbloot waren. Zelfs kreeg Lugdunum uitstekende kansen om de voorsprong nog meer uit te bouwen, maar Iwpp- bracht Randstad Sport zakte hierna, moedeloos van het mis sen van zovele kansen, terug en zou pas weer ver in de tweede helft opveren. Dat was nadat Henk van de Zwan na voorbe reidend werk van Theo Valken hof Randstad Sport op gelijke hoogte had gebracht. Veihuich reeds tevreden mtl het 11 dig gehad om tegen Naaldwijk in haar spel te komen. Na een hevig offensief van de Westlan ders, waarbij invaller doelman Van der Vlugt enkele malen in actie moest komen om Teylin gen voor een achterstand te behoeden, nam Teylingen het initiatief stevig in handen. Met uitstekend aanvalsspel waarbij vooral Cees Hoogenboom en Frank van Dam zich onder scheidden, schiep Teylingen zich goede kansen, die echter voor rust niet benut werden. Ook na rust bleef Teylingen het beste van het spel houden. Snelle aanvallen brachten Hans van de Berg en Henny Zoet in' uitstekende scoringsposities en reeds binnen 15 minuten had Teylingen dan ook de positieve kant van de score bereikt. De kopbal van Hans van de Berg werd echter uitstekend geplukt door doelman Moor en het. schot van Henny Zoet werd door vleugelverdediger Van Berkel van de doellijn gekopt, terwijl doelman Moor reeds ge passeerd was. Na 15 minuten greep Teylingen echter toch de overwinning. Henny Zoet rond de het voorbereidende werk van Hans van de Berg op een voudige maar doeltreffende wijze af. Na de openingstreffer van Teylingen zette Naaldwijk aan voor een laatste offensief.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 12