Starlift Blokkeer verbaasd over zo weinig tegenstand Joke De Ruiter bleef „baas op eigen ijzers" BLEEKER: TWEE KEER VERSLAGEN REIS DTJ WIEN WEGGEGOOID GELD Juist nü klm Green Spot zonder pn'k De Ruiter enige dammer die geen punt verspeelde MAANDAG.. 6 JANUARI 1975 RIJSWIJK - In volleybal wedstrijden is het geen uitzondering, dat een set meer dan een half uur in 'beslag kan nemen. DTJ Wien presteerde het gis teren voor zo weinig te genstand te zorgen, dat de hernieuwde Europa Cupconfrontatie voor Starlift Blokkeer na 38 minuten(!) voorbij was. Setstanden: 15-3, 15-2, 15-0. Een verpletterende start, die met de return van volgende week voor de boeg natuurlijk al een plaats in de halve eindstrijd garandeert, waar geen speler van Starlift Blokkeer erg blij mee was. Zelfs Eddo Mondriaan niet. Hij, de nummer zeven van de Rijswijkse topploeg, kende de weelde een ge hele Europa Cupwed strijd te mogen acteren. Reden voor hem om schamper op te merken: „Nu had het me niet geïnteresseerd als ik was gewisseld". Eddo Mondriaan heeft dit seizoen wel eens anders gereageerd. Zoals tijdens de derby met Gaggenau, toen hij zijn woede niet onder stoelen of banken stak. Woede om het feit, dat hij jaren eerste reserve einde lijk voor goed de spelersbank leek te gaan verlaten, maar toch moest blijven zitten. Door het vertrek van John Groen en Jurrien Kooien t immers, werd hij op papier de zesde man. Toen bleek, dat trainer Johan van der Haar ook wel eens andere gedachten heeft, kon Eddo Mondriaan zijn teleurstel ling niet verbergen. „Ik heb wel eens gedacht, waar doe je het voor? En omdat ik aanbiedin gen heb, om trainer te worden overweeg je wel eens om te" stoppen". Na afloop van de triomf op de Oostenrijkse kam pioen denkt de 29-jarige .eeuwi ge reserve' aan de tijd, waarin hij nauwelijks kon spelen, een voudig omdat er beteren waran. „Af en toe mocht je een setje meespelen. Je spel ging natuur lijk achteruit. Maar steeds als je erin kwam, moest je voluit spelen. En dan kan je wel eens falen." Het is niet verwonderlijk, dat Mondriaan zich wel eens af vraagt of zijn opofferingen (waaronder ook de reis van en naar Schoonhoven, zijn woon- Troosteloos beeld in de Marimbahal. Diep moest DTJ Wien buigen voor zover er van uitblinken sprake kan zijn ging nog een stapje verder Starlift Blokkeer. Helmut Schützenhofer, het dikbuikige uitblinkertje Gerhard Furthner keek droef toe. Rode kaart voor volleybalcoach DEN HAAG - Naast Starlift Blokkeer hebben ook Inter- lance/Zaan '69 (bekerwin naars) en Van Houten/VCH (dames landskampioenen) goe de resultaten in de kwartfina les van de Europa Cupstrijd geboekt. De damesploeg van Van Hou ten /VCH imponeerde en ver sloeg in Heerlen Uni Bazel met 3-0 (15-7, 15-2, 15-4) en Inter- lance/Zaan'69 rekende in Zaandam af met het Turkse Eczacibasi: 3-1 (14-16, 15-0, 15- 11, 15-11). In die wedstrijd kreeg de Turkse coach een rode kaart. In Groningen was Lycurgus in de strijd voor bekerwinnaars veel te zwak voor het Hon gaarse Ujpest Dosza. De set standen waren: 5-15, 1-15 en 8-15. "Rijswijk" wilde organisatie van halve eindstrijd (Van onze sportredactie) Rijswijk - Als het aan Starlift Blokkeer had gelegen, was de organisatie van de halve fina le net als vorig jaar door de Rijswijkse volleybalvereni ging verzorgd. De NeVoBo heeft roet in het eten gegooid door de eindstrijd in Neder land te claimen. Beter was het geweest de hal ve finale hier naar toe te halen met in elk geval een Neder landse vertegenwoordiger te midden van het Oosteuropese geweld. Of het nu zo ver komt, valt met het oog op de zeer sterke indeling in Sofia te be twijfelen. Johan van der Haar: "We hebben het nog gepro beerd, maar allebei in Neder land was een beetje te veel van het goede". plaats, een paar keer per Week) het wel waard zijn. Zeker dit seizoen, toen hij eerst 'moest afrekenen met een knieblessu re. Vanaf de reservebank zag hij met lede ogen toe, hoe nieuwkomers Fred Blangé en Jan Schippers soms voorrang kregen. „Je denkt dan echt aan stoppen. Maar als je dan weer een wedstrijdje hebt meege speeld, wil je al niet meer." Eddo Mondriaan verkeert veel te graag in Sofia, waar in fe bruari de halve finale wordt gespeeld. „Kan je toch weer mooi tegen de internationale top spelen." Dat vervult hem met trots, niet de verpletteren de overwinning tegen DTJ Wien. In die matte vertoning, waarvoor de toeschouwers om negen uur zaterdagavond (de belangstelling viel nog mee ook) in de Marimbahal aanwezig moesten zijn, zag Mondriaan maar één lichtpuntje. En dat was niet zijn meespelen gedu rende de gehele wedstrijd. „De oude vorm komt absoluut te rug. Er wordt weer vrijuit ge speeld. Het bewijs is, dat je in die laatste set kan doordrukken naar 15-0." Die stand dan werd nota bene bereikt in een 'experimentele' opstelling met Schipper en Blangé in de ploeg. Johan van der Haar was voor de wedstrijd bang geweest. Hij had de spe lerslijst gezien, waarop een rits. internationals voorkwamen en ook de namen van twee Tsje chen. Nu stelt het Oostenrijkse nationale team niets voor, maar' bovendien bleken de Tsjechen geblesseerd te zijn. Toch nam* de Rijswijkse trainer het zekere voor het onzekere en startte met de sterkste opstelling. Warns, Tinkhof, De Vink. Con- standse, Wimstein en Mon driaan stormuon naar setwinst van 15-3. Vaak onder hoongela ch. De Oostenrijkse spelers be perkten zich tot slagen in het net, serveren buiten de lijn en; af en toe een aanvaardbare ac tie van hun 17-jarige benjamin Helmut Schiitzenhofen. Ze presteerden het ook zulke dis cussies in het veld aan te gaan,, dat de Deense scheidsrechter Kristensen een gele kaart moest uitreiken aan Georg Choura. Een handeling die werd her haald in de tweede set bij de stand 12-2. De kaart was be stemd voor Willemstein, die even eerder was uitgewisseld voor Blangé. Loek Willemstein had buikgriep en sprintte ra zendsnel naar de kleedkamers. Het werd gehonoreerd met de' gele kaart, omdat geen speler zich tijdens de wedstrijd van het strijdtoneel mag verwijde- Het kon de opgewekte stemming bij Starlift Blokkeer niet beder ven. Terwijl de Oostenrijkse ge baren tijdens time-outs steeds moedelozer werden, werden de punten steeds gemakkelijker gemaakt. De laatste set duurde twaalf minuten. De verbazing over zo weinig tegenstand was groot. Eddo Mondriaan: „Af schuwelijk eigenlijk, hè. Maar ja, die jongens doen toch ook hun best." De reis uit Wenen was weggegooid geld. Hetzelfde geldt voor de return. Starlift Blokkeer denkt dan liever aan de strijd in Sofia, waarvan vooral Eddo Mondriaan zich veel heeft voorgesteld. „Als we er geconcentreerd naar toe le ven kunnen we toch hele mooie partijen spelen". KEES KOOMAN Mist Regen Gladde wegen Naar Schiphol? Pak de bus! KLM Autobusbedrijf haai da dianstraoeiing bij uw reisbureau Jan de Ruiter is in de strijd om de halve finales sterk begonnen. Hij verspeelde geen punt. (Van onze sportredactie) ASSEN De Friese schaatshegemonie blijft ge handhaafd. Voorlopig althans, hoewel het er enige tijd geleden zoals bijvoorbeeld bij de wedstrijd om de IJsselcup in Deventer niet naar uit zag. Tijdens de nationale kampioen schappen hardrijden voor damesjeugd (a en b) die het afgelopen weekeinde op de kunstijsbaan Drente in Assen zijn verreden, kwamen de waarheid aan het licht. Er lijkt een eind te zijn gemaakt aan alle afkrakende kritieken die het gewest Friesland de laatste paar maanden heeft moeten incasseren. Toch was het niet voortdurend Friesland dat de klok sloeg. Het inviterende gewest Drente zit in het kielzog van de Friezen, een positie die de laatstgenoemde in de nah'ie l mst wel eens in gevaar zou kunnen brer.; n Meisjes als Joke de Ruiter uit Hoogeveen en -nnie Ebbinge uit Laaghalen bleven ..b; as op i ijzersdoor enkele zeer sterke Friezinnen zond».al te veel moeite voor te blijven. Bij de dames-junioren B was de vijfhonderd meter voor de 16-jarige Marthe Luitje uit Lemmer Marthe Luitjens die wegens studieredenen pas in december met de eigenlijke training kon beginnen, baarde vooral opzien door haar ijzer- sterke opening (11,5). Deze honderdmetertijd was in feite beslissend voor haar eindtijd (48 rond), waardoor zij al na één afstand onbetwist aan de leiding kwam te staan, welke zij niet meer uit handen af. In de categorie dames-junioren A was het een uitgemaakte zaak. dat de Friezin Pietie Postma met de eer zou gaan strijken. Het baanrecord op de duizend meter dat op naam stond van Haitske Pijlman werd door Pietie Postma met een halve seconde gebroken (1.36.3). De enige afstand waarop het Pietie Postma niet is gelukt de eerste plaats te bezetten was de drieduizend meter. Het was fle Hoornse Joke van Rijssel, die met 5.36.3 een eervolle eerste plaats behaalde. Utrecht - In het denksportcen trum "De Remise" te Utrecht zijn afgelopen weekeinde de eerste twee ronden gespeeld van de halve finales uit de strijd om het Nederlands dam kampioenschap. Van de twee groepen van tien spelers gaan er uit iedere groep vier over naar de finale van de damtitelstrijd. De Ruiter was de enige, die geen punt ver speelde. i Meerendonk (Di sch) 0-2, Jeroen Goudt (Amstelveen) - Theo Wemer (Amsterdam) 2-0, Henk Scholten (Groningen) - Anton Schotanus (Heerenveen) 0-2. Sjoerd Visser (Damwoude) - Frans Herme- link (Ulft) 0-2, Wim van der Sluis (Amsterdam) - Jaap Ricsenkamp (Rotterdam) 1-1. Tweede ronde: Schotanus - Visser 1-1, Rtgterink - Goudt 0-2. Van Meeren donk - Riesenkamp 0-2. Hermelink - Van der Sluis 1-1, Wei Schotam Riesenkamp allen 3 groep 2: drs Douwe de Jong (Gronin gen) - Paul Germain (Groningen) 1-1. Herman van Westerloo (Amsterdam) - Rob Clerc (Amsterdam) 1-1, Ad van Til borg (Tilburg) - Teus van B.vk (Bennekom) 0-2. drs. Evert Bron- string (Leiden) - Sally de Jong (Rot terdam) 1-1, Jan de Boer (Bovenkar- spel) - Jan de Ruiter (Deventer) 0-2. Tweede ronde Germain - De Ruiter 0-2, Sally de Jong - Dc Boer 1-1, Van Beek - Bronstring 0-2, Clcrc - Vnn Tilborg 0-2, Douwe de Jong - Van -erloo 2-0 2-0. - Scholten Stand: 1. Goudt 4 pnt 2/3/4 Hermelink. TAFELTEN- NISTEAMS OP WK IN EEN GROEP MET BELGIë SCHEFFER IN GROTE VORM DOETINCHEM Nederlands kampioen veldrijden Gerrit Scheffer heeft afgelopen week einde zijn kandidatuur gesteld voor de nationale titelstrijd, die volgende week in Helvoirt wordt gehouden. Scheffer reed zaterdag op het zware parkoers in de Kruis- bergse bossen bij Doetinchem de 24 kilometer in 1 ui minuten en 3 seconden. In de eindsprint versloeg hij Gert Wildeboer. Gisteren eindigden de twee veldrijders in Erp in dezelfde volgorde. De uitslag van de veldrit in Doetin chem is 1. Gerrit Scheffer (Zelheml 24 km in 1.06.03. 2. Gert Wildeboer (Apeldoorn), op 0.41 3 Wil Brouwers (America), op 1.10: 4. Albert Scheffer (Hengelo-Gld), 5. Ger Jacobs iBingel- rade), op 2 01 6. Cees van de Wereld (Nieuwkoop) op 208. 7 Henrue Stamsnijder (Enterj. op 2.16: 8 Her man Snoeijink (Denekampi op 3.22; 9 Daaf Pos (KortenhoeO. 10. Jan Spetgcns i Someren). Erp (Over 24 kmi 1 Gerrit Scheffer 1 02 56: 2 Gert Wil deboer op 24 seconden. 3 Jan Spet gens op 1.08. 4 Ger Jacobs op 1 25 5. Albert Scheffer op 1.37. 6. Ceos v.d. Wereld op 1.57. EW DELHI Voor de wereld kampioenschappen tafeltennis, die van 6 tot en met 16 februari in Calcutta worden gehouden, heeft een recordaantal landen (53) ingeschreven voor de strijd om de Swaythling Beker. Deze beker is de inzet van de titel strijd bij de heren (landen teams). Bij de dames waarvoor de landenteams de Corbillon Cup op het spel staat, zijn 41 gegadigden. Bij de inschrijvingen van de he ren is ook die van Zuid-Afrika. Zaterdag bij de loting voor het wereldkampioenschap in New Delhi was nog niet bekend of het Zuidafrikaanse team van de Indiase regering inreisvisa zal krijgen. Eind vorig jaar weiger de India in de finale van de strijd om de Davis Cup tegen Zuid-Afrika uit te komen in verband met de apartheidspoli tiek. Het Nederlandse herenteam zal in de tweede categorie in groep A uitkomen tegen: Verenigde Sta ten. Griekenland. Nigeria, Hongkong. België, Italië en Wa les De Nederlandse dames spe len eveneens in de tweede cate gorie (groep A) tegen Verenig de Staten. Australië, Belgie. Singapore, Hongkong. Dene marken en Nigeria. Eppie Bleeker werd in Inzeil twee keer verslagen. INZELL Een week voor de nationale kampioenschappen in Assen zijn de leden vande he ren- en dameskernploeg in In zeil aan de start gekomen bij de Westduitse sprintkampioen schappen. Nederlands beste sprinter, Eppie Bleeker, werd twee keer verslagen: op de 500 meter door de Westduitser Horst Freese (40.30 tegen 40 39) en op de 1000 meter (verras send) door Jan Bazen: 1.21.08 tegen 1.21.44. Bazen was op de 500 meter in de eerste bocht ten val gekomen, waarbij hij in botsing kwam met de toekijkende Annie Borc- kink. De pupil van damescoach Gerard Maarse kwam met haar hoofd onzacht op het ijs te recht. Later werden in een zie kenhuis foto's gemaakt Annie Borckink heeft vermoedelijk een lichte hersenschudding Goede tijden bij de heren maakte nok niet-kernploeglid And ré Kraayeveld: 40.78 en 1.22.07. Bij de dames viel Haits- ke Pijlman op met haar goede tijd op de 5*00 meter:L*44.86 seconden Op de 1000 meter bleven de Nederlandse dames redelijk in het spoor van Cathy Priestner (Can.) en Monika Holzner (W-Dld Contract beëindigd BERLIJN Henk van Dijk, de Nederlandse trainer van de Westduitse jeugdschaatsploeg zal Herbert Höfl niet opvolgen als coach van de Duitse kern ploeg. Höfl heeft zijn contract beëindigd per 1 juni 1975. Van Dijk. die net als Erhard Kei ler, voor de aanbieding bedank te. zei dat hij er de voorkeur aan gaf zijn werk bij dc jeugd- ploeg te voltooien. Zonder na men te noemen heeft een be stuurslid van de Duitse scha.it- senrijdersbond gezegd dat de opvolger van Höfl een Neder lander of een Noor zou worden. Service Dat het in de volleybal- wereld ook wel een» schort aan communi catie, blijkt uit de aan vangstijd van Starlift BlokkeerDTJ Wien voor de Europa Cup: zaterdagavond 21.00 uur. De wedstrijd, stond gepland om 16.15 uur. Bij Starlift had men iets verno men van een duel tus sen persvertegenwoor digers en bondsoffi- cials omstreeks die tijd. En omdat de club wel prijs stelde op hun aanwezigheid,* werd het tijdstip plot seling veranderd. Ach teraf geheel onnodig. Bij sportverenigingen, die het stempel ge sponsord met zich meedragen, moet men. trouwens beseffen dat service aan het pu bliek een eerste ver eiste is. Met gegoochel met aanvangstijden dienst men de toe schouwers niet. VVV*- Besmet „De Uithof" is een var^ de banen die besmet zijn verklaard, omdat er destijds wedstrij den zijn georganiseerd voor de profschaat sers met wie de KNSB niets te maken wilde hebben. De mogelijk heid om die besmet ting op te heffen ia een simpel briefje te sturen aan de Kon. Ned. Schaatsenrij- dersbond. Men dient dan wel te verklaren* geen „wilde wedstrij den" meer te organise ren. „De Uithof' doet dat niet „omdat er wedstrijden genoeg zijn". Die wedstrijden worden echter gehou den bij de gratie van de KNSB, liever ge zegd de tweeslachtig heid van die bond. In- dien een baan besmet is verklaard, is het im mers niet logisch dat er wel marathonwed strijden en een wed strijd in het Heineken» circuit worden gehou den waaraan leden van diezelfde KNSB deelnemen. Een baan is besmet of is het niet, maar niet half. Het standpunt van de directie van „De Ui thof" lijkt dan ook vrij gevaarlijk. Hoe wel, Eindhoven en Alkmaar, eveneens besmet verklaarde ba nen, draaien ook mee in het Heinekenclr- cuit. Weinig conse quent van de KNSB. Tegelijk In het vorige seizoen werden nog zowel Eu ropese als wereldkam pioenschappen schaat sen voor dames ge houden. Voor dit sei zoen meldde zich geen gegadigde voor de Eu ropese titelstrijd die dan ook van het pro gramma werd afge voerd. De KNSB zal aan de Internationale Schaats Unie het voorstel doen om de damestitelstrijd gelijk met die van de heren te organiseren. Het mes snijdt dan aan twee kanten. Er is al tijd wel een baandi- rectie die er brood in ziet. Nadeel zal' kun nen zijn dat de pro gramma's te uitge breid worden. Het zal een hele zit worden eer zowel de dames als de heren de titels hebben verdeeld. De KNSB zou er goed aan gedaan hebben te gelijk voor te stellen het aantal deelnemer- s(sters) te limiteren, bijv. door alleen hen toe te laten die in de tijd voor de titelstrijd een- limiet (bepaald aantal punten over de diverse afstanden) hebben gehaald. Zou de strijd ook interes santer kunnen maken.

Leidse Courant | 1975 | | pagina 11