Familie De Groot werkt aan herstel oude Voorhoutse boerderij „Wilhelmina" manifesteert zich met groots concert I iil List COURANT ZATERDAG 4 JANUARI 197; ZA De boerderij nog in de steigers Van onze correspondente VOORHOUT De oude boerderij van Van Leeuwen zal vanaf zomer 1975 weer bewoond zijn. Dan zal de heer De Groot, die de boerderij drie jaar geleden voor één gulden kocht, klaar zijn met de opknapwerk- zaamhedèn. Het karwei heeft hij overigens niet alleen hoeven te klaren. Alle drie de jaren is hij bijgestaan door zijn vrouw, die met vaste hand de betonmolen heeft leren bedienen. Dat is overigens bepaald niet - het enige dat ze gedaan heeft. Het opnieuw voegen van de buitenmuren is grotendeels haar werk, nadat ze eerst al de oude voegen heeft uitgekrabt. De heer De Groot zegt geen moeite te hebben met het krijgen van zijn materialen. „Ik let op waar eventueel wat gesloopt wordt en ga dan kijken of er iets voor mij bij is". De grenen binten die het plafond van het achterhuis sieren heeft hij in de buurt van Rhenen gevonden. De deuren en kozijnen voor de boerderij worden gemaakt op de lagere Technische school in Leiden. „Krijgen die jongens tenminste ook eens een echt stuk hout om mee te werken in plaats van dat waaibomenhout van tegenwoordig", aldus de heer De Groot, die alleen maar genoegen neemt met echt oud en degelijk spul. Voor een buitenstaander lijkt het echtpaar De Groot nog niet al te best opgeschoten. De heer De Groot: „Ik ben eigenlijk overal tegelijk meebezig. Er zijn steeds weer dingen die plotseling urgenter zijn. Zoals een van de muren bijvoorbeeld. Die ging zo doorslaan met al die regen, dat ik hem eerst dicht moest maken. Mijn vrouw is hem nu aan het afstrijken. Met het dak, had ik allang klaar kunnen zijn" Een dezer dagen gaat het laatste oude stuk binnen muur uit de boerderij. „Dan wordt het woongedeelte pas goed zichtbaar. In de woonkamer is een ruimte uitgespaard voor een fraaie openhaard. De keukenin richting is ook helemaal van hout. Modern formica past natuurlijk niet" De heer De Groot vindt het een beetje jammer dat de nieuwbouw steeds dichter bij zijn opgeknapte boerderij komt. „Maar een mooie afzetting van veel groen en rozen, maakt veel goed. Dat is evenwel een mooi werkje als we hier wonen. De kinderen De Groot hebben overigens ook aardig leren aanpakken in de laatste paar jaar. Mevrouw De Groot: „Onze zoon van vijtien, de middelste kan flink meehelpen .De oudste heeft dat ook altijd gedaan toen ze nog niet in de verpleging zat". Binnen kort zal de heer De Groot ook de hulp inroepen van een metselaar. „Iemand met liefde voor zijn vak", dat is wel zijn voorwaarde. „Het liefst zou mijn man alles zelf doen, maar met een goede vakman er bij kunnen we vlugger opschieten." Van onze correspondente RIJNSBURG Muziekvereni ging „Wilhelmina" viert dit jaar haar 75-jarig bestaan. Vanwege dit heuglijk feit zal de jaarlijkse uitvoering op 16 januari in dc Immanuëlkerk

Leidse Courant | 1975 | | pagina 4