Maélys Morel: meer dan Juultje in Q John Wayne op tweede net Toon Hermans wil niet langer de man van de gehaktbal zijn TELEVISIE VRIJDAG TELEVISIE ZATERDAG Dureco verliest proces tegen Corrie Konings TERUGBLIK RADIO ZATERDAG RADIO VANAVOND PAGINA 2 LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 DECEMBER 191 1 AVRO 14.00 Robinson Crusoë, tekenfilm 14.45 Gewoon een vlucht, doe. 15.15 Doornroosje op schaatsen, kerst-ijs-show NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 20.00 Journaal 20.21 Toon Hermans In Carré IKOR 23.20 Een etentje voor drie, tv- spel 0.00 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Boter, kaas en eieren 20.00 Journaal 20.21 John Wayne In „The man who shot Liberty Valance" 22.00 La diva 22.40 Interview met de minister president 22.55 Journaal 18.05 (K) Der Fall von nebene 18.40 (K) Aktualiteiten. 19.20 (K) I Brücke, klein tv-spel.) 20.00 (K) Jo naai en weerbericht. 20.15 (K) Die V kung von Gammastrahlen auf Rlngfl blumen, Amerikaanse speelfilm. 21.fl (K) Der 7. Slnn. 22.00 (K) Titel, These" Temperamente over het jaar 1974. 22.4 (K) Journaal en weerbericht. 23.00 (l||||| Tatort. misdaadserie. 0.35 (K) Journal DUITSLAND II BELGIE NEDERLANDS Herinnering Niettemin heeft Maélys Morel prettige herinnerin gen aan die serie. „In het begin waren die jongens natuurlijk nog wat verlegen en speelden ze stroef. Later werden ze veel vrijer, begonnen ze ook echter te spelen. Maar ze moesten er wel aan denken, dat ze niet zomaar konden pingpongen, want dan werd de grimeur boos. Zei, datie bezweette gezichten niet kon schminken. En ze mochten ook niet slootje- springen..." Voor Maélys is het nu wachten op nieuw serie- of ander werk; acteren,'zingen en/of dansen. Als nu die telefoon maar ging... F. J. BROMBERG HILVERSUM I 18.30 Nieuws. 18.41 Echo. 18.50 Ver kenning: nieuws, feiten en achtergrond en op sociaal-maatschappelijk terrein. 18.58 Marktberichten l.s.m. KNBTB. 19.00 (S) Uit het operette-album. 19.30 (S) In antwoord op Uw schrijven: ver- zoekplatenprogramma. 21.00 (S) De blanke top: De goeie ouwe tijd is de tijd toen het onze voorouders zo slecht ging. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal: sport en muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II 18.00 Nieuws. 18.11 Vandaag dit. mor gen dat. P.P.: 18.20 Christelijk Histori sche Unie. VPRO: 18.30 Programma overzicht. 18.31 Embargo: themapro gramma. 19.30 Radio Vrij België. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nieuws. VARA: 20.05 (S) Muziek van de familie Puccini. 21.45 (S) De Staalkaart - Spe ciaal: literaire uitzending. 22.40 (S) Klassieke kamermuziek en koorzang. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Drie loopt achter: Nostalgie. AVRO: 20.02 Radiojournaal. 20.05 Eurohits met o.a. de Duitse en Engelse hitparade. 21.02 De Negen-Uur-Show. 22.02 Radiojour naal. 22.05 (S) Superclean Dreammachl- ne. 23.02 (S) Vanavond laat. 0.02 Radio journaal. 0.05 Weekend-Muziek-Magazl-' ne. 1.02 Soultlme U.S.A. 2.02 Continu de nacht door. 4.02 Voor dag en dauw^ (2.02. 4.02 en 5.57 Radiojournaal.) NCR- V: 6.02—7.00 (S) Klaar wakker. NEDERLAND I DUITSLAND I DUITSLAND II NEDERLAND II BELGIE NEDERLANDS HILVERSUM III HILVERSUM II (Van onze showredactie) AMSTERDAM De grammofoonplaten maatschappij Dureco heeft het door haar aan gespannen kort geding te gen de zangeres Corrie Konings, die bekend stond als „Corrie van de Rekels", verloren. Corrie had op 15 novem ber haar contract met de maatschappij opgezegd en kwam tot een akkoord met Phonogram. Dureco had gesteld, dat Corrie zich tot eind december 1975 aan het contract diende te houden. Dureco werd veroordeeld in de kosten van het geding, groot 360,-. Maar ook in „The man who shot Liberty Valance" uit 1962 zien we Ford uitste kend op dreef. Hij laat een wat oudere senator terugkeren naar het plaatsje waar hij carrière maakte. Deze Ranse Stoddard (James Stewart) komt voor de begrafenis van een zekere Tom Doniphon (Johne Wayne) en dan blijkt pas welke rol deze Doniphon in Ranse's leven heeft gespeeld, toen deze als bedeesd, idealis tisch advocaatje voor het eerst naar het stadje Shinbone kwam. Zonder Donip han had Ranse het nooit gered tegen de treiterende machtswelluseling Liberty Valance (Lee Marvin). Doniphan redde Ranse's leven door Valance neer te schie ten en Ranse alle eer te gunnen van deze daad, dië door de bevolking van Shinbo ne als een bevrijding van de terreur werd gezien en Ranse's politieke carrière me- dat Maélys twee jaar geleden maakte, niet het beoogde succes had en zij wegens ziekte niet kon meewerken aan de vervolg-afleveringen van „De weg naar Hameien". Woelwatertje Maélys, met iets zigeunerachtigs: „Ik had juist getekend voor het seizoen '74-'75 bij de toneelgroep The Family, toen de groep werd opge heven. Wat ik nu moet doen? Ja, eigenlijk zien te komen bij een bestaand gezelschap. Ik heb er nog niet zo over nagedacht. Ik weet ook niet of ik dat ook wel zo graag wil. Misschien toch liever dansen en zingen. Iets spelen dat méér is dan je ziet. En ik wil me niet vastleggen op één karakter, zo van dét is nou Maélys Morel". De Amsterdamse actrice wil alles en iedereen kunnen spelen en dan bij voorkeur zoals zij het zelf ziet. „Ik vond Juultje in Q Q iets te netjes. Ik had mezelf liever gezien in spijkerpak en stro VARA: 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgym nastiek. 7.20 (S) Z.O. voor alle kinde ren die op zijn. 8.00 Nieuws. 8.11 Din- Er was opera, film, show en circus van buitenlandse make lij in het lange kerst-t.v.-pro- gramma en die programma's betekenden ongetwijfeld voor veel kijkers het voornaamste van het t.v.-menu. Maar vanwe ge onze kortbemeten ruimte willen we alleen enkele eigen produkties van een kantteke ning voorzien. Op kerstavond bood de NCRV „Kerstmuziek in uw straatje" knap-gekunsteld van opzet, maar toch een programma waarin gewone mensen bijzon der openhartig aan het woord kwamen en ook nog iets te zeg gen bleken te hebben. De mu ziek klonk welluidend en toe passelijk. Het t.v.-spel „Achter in de Mo- lukken" dat er op volgde had een boeiend gegeven, een goede bezetting en een attente beeldre gie. Dramatische spanning was er nauwelijks omdat de bewerk ing hoofd- en bijzaken gelijke lijk aandacht gaf. Henk Mochels documentaire „Ondanks alle twijfel" was een goed werkstuk over een bijna hopeloos facet in onze samenle ving. Het is goed dat t.v. ons ook die bijna hopeloze facetten toont. Of dat uitgerekend op kerstavond moet? We hebben niets tegen proble men, zelfs niet tijdens de kerst. Maar liever niet zo onoverzich telijk als die van Bangladesh. Gisteren bracht de AVRO Fons NCRV: 7.02 (S) Drie op je boterham, v: 8.02 (S) Drie op je boterham: Pers Vers.; ^l' 9.03 (S) Tot uw dienst: klassieke mu- V1" ziek. 10.03 Muziek bij de koffie. 12.03; ja; (S) Drie tussen de middag: Los Vast. kei 14.03 Schrijf es 'n kaartje: verzoekpro-j ml Sportshow. informatie. 16.03 (S) Do 4 van Westerloo in actie die a dacht vroeg voor kinderen tehuizen die een pleeggezin z ken. Zo'n documentaire lol misschien in een aantal geval len een probleem op. Die AVRO was er ook op Eers Kerstdag. Met o.m. Kunstgrepi in de hoofdrol Pierre Jansse Een genot om die mai rend bezig te zien, wat men o tegen zijn kunstkritische i ten te berde zou kunnen bren gen. b'o Bob Rooyens maakte voor J AVRO een programma roif s Gilbert O'Sullivan. Bob is t.f vai kunstenaar van international^ klasse, maar het was gewotf isi goed om te zien dat hij begrf pen heeft dat t.v. medium Ir'^ geen doel op zich. Vroeger llr ««--i hij artiesten letterlijk verdring ken onder het t.v. geweld, hty Wi was hij enorm creatief diensf- baar aan zijn onderwerp. TROS 16.00 Journaal 16.02 Snater 16.20 Ren Je rot 16.55 TROS-sport NOS 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal KRO 19.05 Peppl en Kokki 19.25 Q O 19.50 't Zand 33 20.00 Journaal 20.21 De Berend BoudewIJn-kwis 22.00 Brandpunt 22.30 Great Mysteries 22.55 Journaal 18.35 (K) Lautlose Jagd. 19.00 (K) Ak tualiteiten. 19.35 (K) Sie bauten eirf Abbild des Himmels. 20.00 (K) Journaal en weerbericht. 20.15 (K) Harte 10j tv-film. 21.45 (K) Trekking van de lotto getallen. Aansluitend: (K) Journaal er> weerbericht. Vervolgens: (K) Woord voor de zondag. 22.05 (Z/W) Viva Zapa ta, Amerikaanse speelfilm. 23.45 (Kj 18.00 (K) Boney, tv-film. 19.00 (K) Jour-: naai. 19.30 (K) Hitparade. 20.15 (K) Zwel aut gleichen Weg, Amerikaanse speelt film. 22.00 (K) Journaal. 22.05 (K) Sport- e Studio: reportages, interviews-lottogey r tallen. 23.20 (K) Erste Liebe, Russische tv-film. 0.30 (K) Journaal. I 18.00 (K) Beertje Colargol. 18.05 (K) Het verhaal van de zilveren kerstboom. Franse jeugdfilm. 19.00 (K) Maandelijks boekenmagazlne. 19.40 Mededelingen. 19.45 (K) Journaal. 20.23 (K) Berend Boudewijn Kwis. 21.55 (K) Kortweg.: 22.00 (K) Drie Brieven, tilm. 23.10 (K)i gen van de dag. 8.23 (S) Z.O. vod i iedereen. (9.35 Waterstanden.) 10.30 (Si Z.I.: muziek- en informatieshow. (11.OP Nieuws.) 13.00 Nieuws. 13.11 (S) We! gens Kerstvakantie gesloten: een Rooii Haan produktie. NOS: 15.00 (S) N.O.S; i Jazz. 15.30 Gamma van alpha en bèta' populair wetenschappelijk programma 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Het Zwartt Schaap: programma voor Surinamer! en Antillianen in Nederland. 17.00 (Sj* "l Harmonie en Fanfare in Nederland er Europa. 17.45 Voor blinden en slechl< zienden. 17.55 Mededelingen. Uit goede bron kunnen we be richten, dat Toon zich uitste kend houdt en voortreffelijk in vorm is. Daar kan de kijker zich van overtuigen als hij vanavond zijn show op het scherm brengt, een volledige bandopname van zijn optreden in het Amster damse Carré. De vijftien hits die in het afgelo pen jaar het beste hebben ge daan komen in Toppop op het scherm. Zeker van een plaats hierin zijn Mud, George Mc- Crae, The Rubettes, Carl Doug las, Slade en Abba. Etentje Bij de première destijds van deze show schreven wij, dat Toon na zijn ziekte, die tevens een periode van bezinning voor hem inhield, in mindere mate als komische versierder is terug gekomen. Gebleven is de welda dige wijze, waarop hij de men sen voor zich inneemt, de zorg die hij aan zijn acts besteedt, waarin ieder woord, elke klank, elke beweging en elke vinger wijziging eigen betekenis heeft. De beheersing van het métier stelt hem in staat om zijn optre den, hoezeer ook opgebouwd uit onderdelen, als een grandioos gebeuren in de zaal te zetten. Maar hij maakt er anderzijds zelf ook geen geheim van, dat hij niet helemaal meer de oude is Hij wil niet langer de man Van Toon Hermans vanavond een volledige reportage van de theater-show vanuit Carré in Amsterdam. van de gehaktbal zijn. Aan bed en huis gekluisterd heeft hij veel over het leven nagedacht. Uit deze retraite is hij als een bedachtzaam man te voorschijn gekomen. Filosofisch sentiment Het IKOR zendt een tv-spel uit van Gerard Lemmens: „Een etentje voor drie", waarin Lem mens zijn licht laat schijnen over de consumptiemaatschap pij waarin de Westeuropeaan te recht is gekomen. Het spel wordt gespeeld door André van den Heuvel, Annie de Lange en Peter Römer. Het is het eerste stuk van Lemmens voor tv; reeds eerder schreef hij toneel stukken voor toneelgroep Cen trum. Ned. I, 23.20 uur. Zorro Sergeant Garcia heeft een flinke som geld toevertrouwd gekre gen van Don Alejandro. De no gal onbetrouwbare waarzegster Lupita probeert het hem afhan dig te maken door te voorspel len dat een van zijn beste vrien den hem wil vermoorden. Maar Renata Tebaldi, zoals zij uit Milaan arriveerde om in het Amsterdams Concertge bouw een concert te geven. Garcia ontdekt dat Zorro niet van zijn zijde is geweken. Ned. II, 19.05 uur. La diva In twee uitzendingen, vanavond en 5 maart, vestigt de TROS de aandacht op de Italiaanse sop raan Renate Tebaldi, die no vember van dit jaar een bezoek aan Nederland bracht. Hoogte punt van dit bezoek was een concert dat zij gaf in het Am sterdams Concertgebouw. De twee programma's worden inge leid door filmimpressies van re gisseur John Hartnett. Ned TT 22 00 uur De grootste angst van Maélys Morel is geweest, dat zij in de serie Q Q met haar paard op een camera van zoveel duizend gulden zou klap pen. „Ja, hou er even rekening mee dat ik hele maal niet kon paardrijden en dat ik het in een stoomcursus van mevrouw Van der Walle heb moeten leren. Maar dan nog. Het is tóch al moeilijk, in het begin. Wat dacht je van de lampen en dat klapbord, waarvan een paard kan schrikken?. Ja, ik ben er wel eens afgevallen, maar het paard bleef gelukkig staan. Nee. Brok ken heb ik niet gemaakt". Nog een wonder. Want, Maélys: „Je moest niet alleen lóngs de camera's, maar er soms ook óver. En zo'n paard is zo groot hè..." Met een tikje weemoed denkt de Amsterdamse terug aan de tijd waarin Q Q is opgenomen en waarvan morgen de laatste uitzending op het scherm komt. Twee maanden avontuurlijk opnamewerk. Maélys, ook bekend als Grobelia uit Ti-Ta-Tove naar „Dat was een soort STER-spotje voor mezelf" heeft aan de Q Q opnamen erg plezierige herinneringen, gedeeltelijk ook omdat ze moest samenwerken met jongens van zo'n 13 jaar en Bob de Lange en Cor van den Brink. „Soms kon een jongen niet bij een repetitie komen omdat hij een proefwerk had. En op een middag voelde ik me echt zeventien jaar, toen we ver dwaalden. Daar stonden we, met de paarden en we wisten echt niet meer welke kant we uit moesten" Veelzijdig Maélys Morel is een veelzijdig opgeleide actrice, die haar loopbaan op 12-jarige leeftijd inzette aan het Haags conservatorium, waar zij dans, muziek en de opleiding middelbare school volgde, met als hoofdvak ballet. Op haar zeventiende stapte zij naar Sonia Gaskell om de ballet-opleiding voort te zetten. Van enig succes was vrijwel meteen daarna spra ke. Maélys kreeg in België de hoofdrol in de operette Sepll, werkte in de musical De stunt met Willem Nijholt en Jasperina de Jong, in Sweet Charity, De kleine parade, zes weken met Sonne- velt, O Calcutta, Godspell, Eva Perron, Joop ter Heul, Zomerzotheid en andere producties. Gevaar Ondanks alle werkzaamheden die Maélys Morel achter de 29-jarige rug heeft, kent zij als zo veel anderen die een wel zeer vrij beroep hebben, het gevaar van de losse producties. „Ja, je bent altijd afhankelijk van telefoontjes. Of je ergens vrij voor bent". Op dit moment heeft Maélys zich met alle tempe rament die in haar tengere lichaam huist, gewor pen op een productie van het IKOR, waarvoor zij twee liedjes moet zingen; van een koopavond maakt zij springend van ongeduld gebruik om Maélys Morel (derde van links) morgenavond voor het laatst tussen de Q's. lappen zijde te kopen. „Ik heb een costuum gezien die 1500 gulden kostte. Dat was me te veel, maar ik denk dat ik het met die zijde wel ongeveer na kan maken. Iets Arabisch, maar dan modern. Heel Met Kitty Courbois zingt Maélys over vrouwen uit de bijbel. Maélys heeft toegewezen gekregen Bats- heba en Tamara en ze verheugt zich er bijzonder op. „Fijn om weer wat te mogen zingen. Ik hoop nou maar dat iedereen kijkt..." Agenda Want veel méér heeft Maélys niet in haar agenda staan, behalve wat plannen voor een grammo foonplaatje. „En ik wil zo veel. Dansen, zingen, toneel, daar ben ik voor opgeleid". Teleurstellend was daarom, dat het plaatje „Yes, there's life" John Wayne in de film „The man who shot Liberty Valance". De vorig jaaroverleden filmregisseur John Ford heeft zich op velerlei gebied bewogen, maar zal toch waarschijnlijk de geschiedenis ingaan als de grote man van de „western". Sedert 1924, toen hij „The iron horse" maakte, heeft hij tot zijn dood toe met grote regelmaat voor treffelijke films in dit genre gemaakt met de uit 1939 daterende „Stagecoach" als onbetwiste topper. teen 'n flinke duw omhoog gaf. Uit het bovenstaande blijkt dat „The man who shot Liberty Valance" niet 'n film is gebouwd om John Wayne alléén; het aandeel van James Stewart is minstens even groot en Lee Marvin mag er nog eens één van zijn bekende sterke schur kenrollen in vervullen. Ned.II - 20.21 uur. Sinds Toon Hermans op 18 nov. '72 na zijn ziekte zijn nieuwe show uitbracht, heeft hij uit sluitend voor uitverkochte za len staan werken. Sterker nog, voorstellingenreeksen van bijv. zes weken waren na drie dagen al tot de laatste plaats uitver kocht. Dit drukt zwaar op Toon, naar hij zelf beweert. We ken tevoren zeker weten, dat je op al die avonden fit en in vorm zal zijn om de mensen een plezierige avond te bezorgen waar ze uiteindelijk voor geko men zijn. HOU HET SCHERM IN HET OOG is een overwegende trek in zijn programma geworden. Maar niet alleen hierom is hij nog steeds zeer de moeite waard. Ned. I 20.21 uur Toppop

Leidse Courant | 1974 | | pagina 2