BS Leiden nauwelijks moeite met BC Markt KATWIJK NEEMT ONVERWACHT DE LEIDING ZAALVOET. BAL LISSE Leidenaren voorin in Gouda-cross NKS-trofee voor jeugd Sc. Lisse Cor Kooloos Verlies UVS-jeugd Strijd om libre-titel Bollenstreek Van onze sportredactie LEIDEN Afgelopen weekend is voor de zesde keer in de Groe- noordhal de NKS-Sport-instuif voor D- en E-junioren gehou den. Dertig teams (22 uit Lei den, 7 uit Gouda en een gast- ploeg uit Den Haag) streden om de grote NKS-cup. Het geheel werd in de vorm van een vijfkamp gehouden met de volgende onderdelen: tref bal, hindernisbaan, estafette, zaal handbal en als klapstuk zaal voetbal. Bij de D-junioren (11- en 12-jari- gen) waren poulewinnaars: Fo- reholte, DOCOS, WSB.UDO. Warmunda en Sc Lisse. Poule winnaars bij de E-junioren (9 en 10-jarigen) waren DONK, SJC, SVLV, UDO, Warmunda en SC Lisse. Het puntentotaal van Sc Lisse was goed voor de NKS-trofee (105 punten). Tweede werd SVLV met 103 punten, terwijl WSB met 97 punten derde werd. De sportverrichtingen van de 740 jongeren werden door vele ou ders en kennissen bekeken. De algehele leiding was in handen van de NKS-bestuursleden Van Soest en Frankhuizen. Van onze sportredactie LISSE ln de winnaarspoule van de zaalvoetbalcompetitie Lisse verloor De Kleine Beurs met 1—2 van Blauwe Reigers door doelpunten van Van Lie- rop en Wildenburg. Van Dijk scoorde tegen. Sporthuis De Jong leed haar eer ste nederlaag; het verloor met 23 van FC Import. Harry van de Aadweg scoorde tweemaal en Gerard Mocking eenmaal voor de FC Import. Van Seist en Oostdam maakten de voor Sporthuis de Jong. In een gelijkspel (2—2) eindigde de wedstrijd tussen KSL en muziekhandel H. Smit. Voor KSL was de enige doelpunten maker Leo Bisschops (2x), ter wijl Jacobs en Van Vliet tegens- coorden. Van Selst-Stars schoot weer eens uit haar slof en won met 52 van Hoogeboom Supermarkt. Alweer scoorde Aad van Diest (3x), Harry Ransdorp (lx) en Kees Hoogkamers maakten de vijf vol. Selshorst en Van Eik troffen voor Hoogeboom het doel. Van onze sportredactie KATWIJK - Katwijk heeft on verwacht de kop in de derdt klasse A overgenomen van Maasdijk. Zelf hielden de Kat- wijkers Sportvereniging '35 op een afstand (1-3), terwijl Maas dijk tevergeefs storm liep bij Koudekerk (1-0). Met twee wed strijden minder gespeeld heeft Katwijk uitzicht op een riante voorsprong op de Maasdijkers. Bij SV35 kwam Katwijk op een voorsprong via Johan v. Eg- mond. Dezelfde speler was na, rust ter plaatse om de bal, die door de SV'35-doelman na een schot van Freek Rienks was losgelaten, in het doel te werke- n: 0-2. SV ging toen in de aan val en boekte met een goed schot, dat nog door doelman Kees Schuyt werd aangeraakt, succes: 1-2. Katwijk trok de winst evenwel definitief naar zich toe, toen Dik Harrison raak schoot: 1-3. Koudekerk zorgde thuis voor een verrassing door Maasdijk op 1-0 te houden. Maasdijk dat fel ten aanval trok, miste echter de vele kansen en zo kon Koude kerk een voorsprong nemen. Piet Hogenes werd door een achterspeler onderuit genaaia en aanvoerder/doelman Teun Vergunst kwam naar voren om de penalty te nemen. Zijn harde schot werd echter door de doel man weggeslagen. Toen was Piet Hogenes er als de kippen bij om de bal alsnog in het doel te schieten. Koudekerk putte hier moed uit en ging beter spelen, tot een kwartier voor tijd echter, toen Maasdijk aan zette voor een alles-of-niets-of- fensief. Koudekerk hield echter stand. Ook Rljnsburgse Boys behaalde weer een (noodzakelijke) over winning: Vlaardingen werd op een afstand gehouden (3-2). En na een kwartier kopte de goed spelende junior Koos van Ros- sum tegen de lat, waarop Gerrit v. Egmond raak schoot. Vlaar dingen kwam hierop terug tot 1-1. Na rust schoot Paul de Zwaan ineens in uit een voorzet van Henk Starkenburg. Anne Ouwersloot maakte er na een solo 3-1 van. Toen invaller Ab v.d. Mey ongelukkig op zijn doelman terugkopte en de bal zo in eigen doel werkte, kregen de Rijnsburgers het nog be- RCL heeft thuis een punt un Sc. Voorne moeten afstaan: 1-1. Na een rommelige eerste helft, waarin beide ploegen slecht op gebouwde aanvallen op de grasmat neerlegden, kwam Voorne 10 minuten na de pauze op 0-1, toen Smoor Bert de Ruyter en Koos Haneveld ach teloos passeerde en scoorde. RCL trok toen massaal ten aan val en liet via Leo Holl de gelijkmaker noteren. Kansen daarop voor Dik v.d. Beijl, Wal- ly Haven en Ton Elderveen werden niet benut. Ter Leede heeft bij De Zwervers een wat ongelukkige nederlaag geleden: 0-2. De Sassenheimers toonden volop inzet en hadden verschillende malen pech. Men keek al snel tegen een achterstand aan door een doelpunt van Floor Ri- kaart. Daarop schoot Hans Bis schops via de lat over en miste Nico v.d. Fange een penalty. Hij schoot tegen doelman Slob be aan. Na rust schoot Piet Knetsch tegen de paal. Ter Lee de werd daardoor wat moede loos en kreeg de genadeklap toen Leo Vos via de knie van een medespeler de tweede tref fer liet aantekenen. ARC heeft thuis met 3-0 over TAVV kunnen segevleren. ARC miste V. Duyn en Ver maas en zag ook doelman Prook voor de aanvang van de wedstrijd naar het ziekenhuis vertrekken, doordat hij bij het inschieten een vinger had ge kneusd. Invaller was de doelman van het zesde team Jan Haastra. TAW begon dan ook stormachtig en kreeg kansen via Chiel Hey- tinga en Gerrit Broer (tegen de paal) Daarop wist ARC toch vat op het spel van TAW te krijgen en scoorde via Jan de Jeu, Martien Vonk en vlak na rust via Joop v. Weeren. SVOW zorgde voor een daveren de verrassing door met 0-2 bij koploper Lyra te winnen. De Oude-Weteringers, die in het begin van de kompetitie zoveel moeite hadden met scoren, zit ten de laatste wedstrijden dui delijk in de lift. Vooral Rini v.d. Wetering scoort weer regelma tig. Zaterdag deed hij het met een kopbal. De tweede goal nam Arjan Riedijk voor zijn rekenine. Oegstgeest kwam met «en 1-1 gelijkspel uit Monster terug. Gezien het goede spel ln de tweede helft had er meer in gezeten voor de Oegstgeestena- Nadat Monster voor rust op 1-0 was gekomen, scoorde Daan Vreeken vlak na rust de gelijk maker. Jos Pools kreeg daarop nog tweemaal een ideale kans maar hij miste beiden. Lisser Boys heeft zich op Schoon hoven vcrkeken( 0-1. Schoonhoven profiteerde van een snelle start en scoorde middels Schuurman (kopbal). Lisser Boys wist na rust greep te krij gen op haar tegenstander, maar kon niet scoren. Hans Aanholt schoot tegen de keeper op en Arie v. Ooyen kopte over uit een voorzet van Herman Schol ten. Randstad Sport Is duidelijk op de weg terug. De Voorschote naren wezen TSB met 0-2 te rug. De zege werd vooral door het middenveld (Joop Weyenborg, Hans Meyering en Ron Vonk) opgebouwd. Johan Kooy en Arie Mol (na rust) zorgden voor de doelpunten. Van onze sportredactie LISSE Op 27-28-29 december wordt de finale verspeeld van het kampioenschap 3e klasse libre seizoen 1974/1975. Deze fi nale wordt gespeeld in het club gebouw van de B.V. Luto en wel in café 't Trefpunt aan de Schoolstraat in Lisse. Een ieder die interesse heeft in de biljar- sport of de sfeer van zo een finale eens van nabij wil mee maken is dan ook van harte welkom. De deelnemers zijn: H. Randsdorp B.V, Taveerne Moy. 3,41, P. v.d. Lans Jzn B.V. Luto Moy. 2,92, H. Versteeghc B.V. Sport Moy. 2,82, P. v.d. Lans Lzn. B.V. Luto Moy. 2,70, W. Hebly B.V. Sport - 2,54, S. Kos ter, B.V, Taveerne Moy. 2,50, C. van Gerven, B.V. De Engel Moy. 2,46, R. Hegeman B.V. Royal Sport Moy. 2,39. Aanvang vrijdagavond 19.00 uur. zaterdag en zondag 13.00 uur. Van onze sportredactie Noordwijkerhout De ze vende wedstrijd ln de wie- lercrosscompetitie van de wielervereniging Swfit en De Bollenstreek is een over winning geworden voor Ge rard Looyestcijn. Cor Kool oos werd tweede en bezet daarmee met een voor sprong van 15 punten de eerste plaats op de ranglijst. Met nog één wedstrijd voor de boeg, waaruit maximaal 17 punten kunnen worden behaald, lijkt de Voorhouter bijna zeker van het kam pioenschap. LEIDEN Dat BS Leiden geen enkele moeite zou hebben met BC Markt, de hekkesluiter in de eredivisie, stond wel van tevoren vast. Markt is voor de meeste ploegen in de hoogste afdéling een aardige afwisseling. Een ploeg waartegen heerlijk geexperimen- teerd kan worden. En BS Leiden deed dat dan ook. Met Hans van Roo- den in de basis op de plaats van Peter Kop werd al snel een grote voorsprong opgebouwd en lag een monsterscore in het verschiet. Van onze sportredactie Leiden DeTVS-jeugd heeft dit weekend mede door het niet meespelen van Filipo en Hcskes (beiden moesten in het eerste elftal aantreden) sinds lang weer eens verloren. Westlandia was de blauw-witten de baas en won met 2—0. De UVS-achterhoede met als doelman Ruud van der Zon kon in de eerste helft haar ritme niet vinden. Toch bleef do stand tot de rust gelijk (0—0). De tweede helft begon ITVS sterk maar goede kansen van o.a. Van de Pot, De Wolf en Hoekse- ma werden niet in doelpunten omgezet. Westlandia kwan lang zamerhand terug en voor het verstrijken van de wedstrijd scoorde zij tweemaal. De stand: UVS 9-14. WesÜandia 10-14, ADO 8-13, Feyenoord 9-13, EBOH 11-13, De Musschen 8-9, Quick Boys 8-8, Sparta 8-7 CW 8-5 Excelsior 9-5, GDS 9-3, Ncptunus 9-2. Grondduel tussen Heuts en Trappel. Leuk voor de afwisseling Markt beschikt slechts over drie spelers, die het eredivisieniveau halen. Dat zijn de beide Ameri kanen Laffin en Pleick en de jeugdige Trappel. De rest blijft er ver onder. Leiden was echter niet bereid he lemaal voluit te gaan. Nadat binnen tien minuten de stand al was opgelopen tot 3216 leek de ploeg van Harry Pappas al leen nog maar mooie punten te willen maken. Hans van Roo- den sloot zijn eerste optreden in deze wedstrijd af met een gave dunk van Richie Corn wall, die eerst even had laten zien, hoe je van grote afstand raakknalt, ging scoren via kruip-door-sluip-door ballen. Overigens tot groot vermaak van het publiek. Maar daardoor kreeg Markt de kans iets van de achterstand goed te maken. Leiden bleef op een gegeven moment minuten lang op 44 punten staan en Hans van Rooden speelde tegen Markt een zeer sterke wedstrijd. Hierscoort hij één van zijn 21 punten. mede daardoor was het verschil bij rust vrij klein: 5548. Ook de arbiters stalen, zoals ge bruikelijk de laatste tijd, weer een deel van de show. De een presteerde het bijvoorbeeld om zeven vingers op te steken bij een persoonlijke fout en dan doodleuk „acht" te roepen. En daardoor liep Pleick in totaal slechts vier fouten op, terwijl hij zeven keer zijn hand had moeten opsteken. Maar in het kader van de vrede en de naderende feestdagen bleven protesten uit. Ook na de rust begon BS Leiden direct erg sterk. Binnen negen minuten was het verschil opge lopen tot dertig punten. Vlak voordat Leiden de honderd punten zou gaan overschrijden verdween Bob Heuts met vijf fouten naar de bank. Die hon derdste kwam in de elfde mi nuut op naam van Hans van Rooden, die met Cornwall en Heuts, tot de beste spelers be hoorde: 101-71. Toen geloofde de BS het verder wel en kon Markt nog zover terugkomen, dat Laffin, de topscorer in de eredivisie, twee minuten voor het einde zijn ploeg ook op honderd punten kon zetten. BS Leiden perste er nog even een eindsprintje uit en finishte op 128—104. Scores Leiden: Cornwall 30 en 23 assists Heuts 28 (70% schot), Van Rooden 24 (+12 rebounds), Verhoeckx 9, Bowerman 8, Kop 8. De Jong, Wallaart, Stol en Kales allen 4. Schotpercentage ploeg: 50%. Jan van der Nat Van onze atletiekmedewerksters Gouda/Leiden Jacques Smit van de Leidse Holland heeft zaterdag bij de veteranen de 17e Gouda-cross gewonnen. Hij liep de 7200 m. in 21.55.— min. Peter Majoor (S.A.S.) werd 2e in de tijd van 22.21.— min. Veel atleten uit de Leidse regio kwamen goed voor de dag en wisten ere-metaal te veroveren. Heieen Haverkort (Bataven) werd eerste bij de meisjes B; Zij liep de 1800 m. in 5.55.4 min. Marja Goethart A.A.V. 36 liep bij de meisjes D. de 900 m. in overwinning. G. Brugman, A.1 Tol, J. Hendriks, J. v. Rooden J en T. v. Velzen veroverden voor De Bataven het ploegenklasse- ment bij de heren. Overige uitslagen: Jongens p.b. 1. mr* 900 m. Hans Koenenkoop KM A.A.V. 36 3.04.4 min. jongens p.a. 2. R. Tegelaar (Bat.) 3.00.1 min. Meisjes c. 5e M. v.d. Salm (Bat) 3.09.— min. Jongens a. 2700 m. 2e K. Gijsberts (Bat) 7.51.8 min. Jongens A. 2e A. v. Schooten A.A.V. 36 9.32.min. dames 2e R. Loos 9.25.2 min. RCL viel tegen Voorne constant aan, maar moest met een gelijkspel genoeaen nemen. Dirk van oer beyl ziet zijn kopbal door een verdediger gestuit.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13