Enthousiast SJC ontfutselt Docos ongeslagen status Veglo komt op het kantje tot winst Vechtpartijen Woerden Lisse Incidenten ontsieren Teijlingen- Lugdunum tolk Scheidsrechter knock-out geslagen DATSUN Toch heeft Docos de nadelige eindstand voor een groot ge deelte aan zichzelf te wijten. Het had voortdurend het beste van het spel, maar de spelpa- tronen die Docos op de mat legde blonken uit door eenzij digheid. Alle ballen gingen door het midden, waar de gedegen SJC-defensie wel van wanten wist. De veel directer en auto matisch gevaarlijker opereren de thuisclub haalde zeven mi nuten voor het rustsignaal de volle buit binnen. Dik Heems kerk gaf een afgemeten voorzet aan Jos v.d. Berg, die Peter Burghouwt naar het net zond: 1—0. De meest reële kans voor Docos ontstond in de tweede helft na een foutieve terug speelbal van Jan v.d. Zalm, te kenend voor de machteloosheid van Docos. Bijna werd het nog 2—0, maar het schot van Jan Vink verdween rakelings over de lat Altior Foreholte Altior en Foreholte deelden in een gelijkopgaande wedstrijd beide punten: 0—0. Toch kroop Foreholte met name na de pauze meermalen door het oog van de naald. Keeper Willemse echter was weer eens onpasseerbaar. Schoten van Jan Versluis konden geen gena de vinden bij de uitstekend op dreef zijnde Foreholte-goalie. Toch -.at Foreholte ook niet stil. Uitvallen, veelal opgezet door Cor van Steyn en Leo van Res teren vormden een beslist niet denkbeeldig gevaar voor Altior- keeper v.d. Jagd, die bijvoor beeld een „poeier" van Cor van Steyn boven zich op de lat zag afketsen. Een vijftal minuten voor tijd had Jan Versluis de strijd kunnen beslissen, maar weer was het Willemse, die op fabelachtige wijze het gelijkspel voor Foreholte veilig stelde. SJZ—Bernardus Een zeer offensief ingesteld Ber nardus startte erg enthousiast, maar de voorhoede bracht er niet veel van terecht. Boven dien stond bij SJZ een man als Ton Vurens in het doel, die inzetten van Adrie van Kampen en Hans de Boer bekwaam neu traliseerde. Eenmaal had de SJZ-doelman geen kijk op een schot van Jan de Boer, die ech ter vrij voor doel staand hoog over knalde. Na rust ging het met SJZ, dat voor de thee nau welijks aan de bak was ge weest, heel wat beter. Na een kwartier kopte Theo van Klink een corner van Gerard Bos zo hard in, dat Gidi Speel weinig anders meer kon doen dan de bal uit het net halen. Bij dit doelpunt bleef het, hoewel Ber nardus in het laatste kwartier weer flink kwam opzetten. Zon der Pim van Wetten echter blij ken de Rijndijkers vrijwel machteloos. VTL—Van Nispen VTL dwong Van Nispen in een ontzettend harde wedstrijd een knap 1—1 gelijkspel af. Een fysiek sterker Van Nispen drong VTL in de eerste helft geheel in de verdediging. Tien minuten voor rust resulteerde dat in een doelpunt, toen Henk Witteman via de paal doelman Jongbloed passeerde. Overi gens miste VTL in de persoon van Henk Heshuvius, die net over schoot, de kans om op gelijke voet te komen. In de tweede helft pakte VTL de zaken veel energieker aan maar keeper Rustman kon zijn doel vooralsnog schoon houden, hoe wel Dik Schouten een paar goe de kansen op de gelijkmaker miste. In de allerlaatste minuut kwam die gelijkmaker toch: Dik Schouten was mee naar voren gegaan en tegen zijn kop bal had keeper Rustman geen verweer. SVLVASC Ondanks de verdedigende hou ding, die ASC bijna de hele wedstrijd aannam, lukte het SVLV toch om de roodzwarten Moordrecht—NSV met 1—0 terug te wijzen. gehouden. Hillegom HiUebom kwam het meest gevaarlijke werk van Peters, die weinig geluk kende bij enkele snelle uitvallen. Alphen—BMT Alphen kampt nog steeds met een levensgroot gebrek aan stoot kracht. Tot aan het vijandelijk strafschopgebied gaat het alle maal redelijk, maar eenmaal bij de veste van de tegenstan der aangekomen, is men niet in staat om een deuk in een pakje roomboter te schoppen. Zo ook in de wedstrijd tegen BMT. Wat Dik Boesveld, Rini van Elck en Jan IJkema ook probeerden, het nodige geluk, dat men bij het scoren van goals nu een maal niet kan ontberen, ont brak ook nu weer eens hele maal. BMT kreeg slechts één serieuze scoringskans, Alphen een stuk of tien, maar de wed strijd eindigde zoals hij was begonnen: 00. Als excuus kan ASC aanvoeren, dat men dit keer met vier inval lers moest opereren. Ben Boers blesseerde zich zelfs bij de war- ming-up en moest zodoende een minuut voor de wedstrijd van spelen afzien. In de eerste helft wist ASC SVLV aardig in te tomen, maar na de hervatting zat er totaal geen lijn meer in het spel van de roodzwarten. Toch duurde het tot de 38e minuut voor SVLV de verdien de overwinning binnensleepte, toen Koos Witteman, die daar voor reeds vele kansen onbenut had gelaten, een aanval over de linker flank succesvol afrond de. RijpweteringUDO Rijpwetering had de handen vol aan een fel van zich afbijtend UDO, dat echter wat doelpun ten maken betreft de juiste 'handelwijze nog niet heeft ge vonden. Tot een kwartier voor tijd ging de strijd vrijwel gelijk op. maar toen ging de slechtere conditie de Oegstgeestenaren parten spelen. In de 35e minuut van de tweede helft werd een prachti ge combinatie door Henk Zon- derop naar Chris Zoetemelk ge transporteerd, die strak en laag inschoot: 1—0. Keeper Henk Heemskerk, die uitstekend speelde, werd uit zijn evenwicht gebracht, doordat Grimbergen de bal nog met het dijbeen, beroerde. Jammer voor de UDO-goalie, die zeer goed op dreef was bij acties vanWitte- man, v.d. Star en Zonderop. UDO kwam in die tweede helft niet verder dan afstandsscho ten, die keeper Borst echter niet konden verontrusten. Hillegom—VVSB ten. WSB was over het algemeen wat sterker, maar sprong met een gros kansen slordig om. Voor rust moest doelman Alberts zwichten voor een schot van v.d. Schrier, die de WSB-goa- lie met een lob versloeg. Toch zou WSB het technisch over wicht nog weten uitbuiten. Even na rust werd Hans Heemskerk bij het shirtje ge pakt, hetgeen gehonoreerd werd met een penalty. Bert Voorn nam deze feilloos: 1—£1. Bijna had Bert Voorn Hille- gom-keeper v.d. Velde ten twee de male verschalkt, maar zijn NSV verdiende bij Moordrecht heel wat meer dan een 3—1 nederlaag. De ploeg had Moordrecht geheel in de tang, maar moest toezien hoe de thuisclub enigszins ge lukkig drie keer het NSV-doel achter keeper Rinus de Lange wist te vinden. Nadat NSV in de eerste helft een 1—0 achter stand had opgelopen, bracht een door Kees de Jong benutte penalty de stand weer in even wicht. Het publiek verwachtte dat NSV in de tweede helft wel eventjes zou doorstomen, maar het was Moordrecht, dat foutjes van laatste man Adrie van 't Lith en doelman De Lange be kwaam uitbuitte. Ondanks het harde werken van Ton, Kees en Harrie de Jon en Herman de Hertogh bleef NSV op één goal steken. Bernardus in de slag met SJZ. Zoeterwoude bleek ditmaal sterker dan Hazerswoude. De SJC-aanvaller komt hoger dan Docos- goalie Peter Burgthouwt. SJC won deze schot werd in tweede instantie belangrijke wédstrijd met 10. Van onze badmintonmede- werker LEIDEN - Veglo behaalde dit weekeinde een krap pe 65 overwinning op het al gedegradeerde Slotermeer De Amsterdammers, die hun thuiswedstrijd tegen Veglo met 9—2 verloren, speelden dermate geïn spireerd, dat ze tegen al le verwachtingen in nog een punt konden be machtigen. André en Wim de Rooy ondervon den zoals gewoonlijk weinig tegenstand in de singles en ook Dick van Wijk wist zijn partij overtuigd te winnen. Hans van Harteveld, die in Amsterdam zijn oppo nent op de knieën wist te krijgen, had ditmaal erg weinig steun van Vrouwe Fortuna en moest in Pastoor zijn meerdere erkennen met 14—18 en 16—18. De Am sterdamse dames toon den zowel in de singles als in de dubbel weinig consideratie met Addie Polderman en Jackie de Rooy en wisten drie pun ten voor hun team te Slotermeer, dat bijzon der ontspannen apeelde nu het toch al gedegra deerd is, misten echter gelukkig de kracht om er buiten een herendub- bel nog meer uit te sle pen, zodat de eer nog aan Veglo bleef. vrij eenvoudig de meerdere van IJmond. Invalster Ellie Smit speelde een zeer verdienstelijke partij. Ze verlobr, maar noodzaakte haar tegenstandster in het tweede- game toch tot verlenging: 11—6 en 1210. Lieneke Laman kwam zeer sterk voor de dag. Medogenloos joeg zij haar op- ponente over de baan en liet 11—4 en 11—0 op het scorebord aantekenen. Totaaluitslag 6—2. Vlietwijk handhaafde haar twee de plaats op de ranglijst op overtuigende wijze. Hilversum 2 moest met een armzalige 7—1 genoegen nemen. Nico Coemaet won zijn enkelspel met groot vertoon van macht. Hij bracht achtereenvolgens de gamestanden 155 en 150 op het scorebord. Veglo 2 waagde zich gisteren in het hol van de leeuw. De uit wedstrijd tegen de uitzonder lijk sterke koploper Aristo werd echter '-«el n-- dienstelijk verlóren met 6—2, Sylvia Slijkhuis wist haar single te verzilveren en het herendub- bel belandde na drie zeer ener verende games in handen var Jacques Guerin en Ruud Ze venhoven. BC Leiden 2 behaalde tegen Rot terdam 2 een teleurstellend 2—6 verlies Het team moest het deze maai zonder Ellie Smit doen, die in het eerste inviel. Jan Slinger land en Sam Hartwijk wonnen beide hun single. Ook Meerburg was na de wed strijd tegen Flair nfyt helemaal tevreden. In de thuiswedstrijd was er een uitstekende 7—1 uit het vuur gesleept, maar giste ren kwam men niet verder dan een 53 verlies. Een gelijkspel heeft er nog even ingezeten toen Hans van Tönge- ren het tot een derde game bracht. Hij wist op het beslis sende ogenblik echter net niet door te drukken. Van onze sportredactie WOERDEN De wedstrijd Woerden-Lisse is ontaard in een ordinaire vechtpartij. Vlak na het einde van dit felle, maar niet overdreven harde duel raakten, naar aanleiding van een aantal wederzijdse opmer kingen, enkele spelers slaags, waarna de Woerden supporters zich met de zaak gingen bemoeien. Scheidsrechter Buitendijk wilde tussenbeide komen, maar moest daardoor een aantal klappen incasseren, waarna hij gedurende enige tijd „groggy" op het veld bleef liggen. Lisse-speler Aad Opdam liep een lichte hersenschudding en een blauw oog op. De scheidsrechter heeft naar aanleiding van het gebeu ren rapport opgemaakt. Voorafgaande aan dit incident ontspon zich een fel gespeelde wedstrijd, waarin Lisse zich duidelijk de betere ploeg toon de. Aanvankelijk viel Woerden wel aan, maar de Lisser defen sie had weinig moeite met de simpele combinaties van de thuisclub. In de tweede helft namen de oranje zwarten het initiatief, hetgeen na tien minu ten een doelpunt opleverde. De bal werd door Van Beek fraai voorgezet en Van der Zwet zet te het hoofd daaronder: 0-1. De tweede Lisse-treffer ontstond uit een bijna identieke situatie, al werd de inzet eerst nog weg gewerkt. In tweede instantie kopte wederom Van der Zwet in: 0-2. Daarna werd de strijd onvriendelijker en onaardige opmerkingen van beide zijden leverden een klein Waterloo op. LDWS heeft zijn eerste nederlaag geleden en wel tegen het als zwak bekend staande ESDO. De Leidenaren handhaven zich nog wel aan de kop van de ranglijst, maar moesten een ge deelte van hun florissante voorsprong prijsgeven. Trainer Joop de Wolf weet het verlies van zijn ploeg aan een gebrek aan inzet in de tweede helft. „Als we met net zoveel inzet hadden gevoetbald als in de eerste fase, dan hadden we zeker één of meer punten ge-, pakt", was zijn commentaar. Een andere oorzaak van het verlies was de poging LDWS deed om op de slechte grasmat toch goed te voetbal len. Maar combineren was wel haast onmogelijk en de lange trappen van ESDO kwamen dan ook veel beter uit de verf. Na vijfentwintig minuten spelen werd LDWS door Ted Helle man op een achterstand gezet. Daarna groef de thuisclub zich met acht, negen man in voor het eigen doel en wat voor po gingen LDWS ook in het werk stelde om een tegendoelpunt te scoren, het lukte niet. ESDO voetbalde in die tweede helft bijzonder destructief - veel overtredingen, alles zonder -| meer wegtrappend - en LDWS zag geen kans om echt gevaar lijk te worden. Et ontstond slechts één reële kans, maar Paul Wetselaar schoot te zacht in. Het bleef zodoende 1-0. Het moest toch een keer gebeuren. Keeper Peter van Wijk heeft er voor gezorgd dat zijn ploeg, VEP, een 0-0 gelijkspel behaal de tegen Bodegraven. Met soms wonderbaarlijke reddingen be hoedde hij zijn ploeg voor een zeker schijnende nederlaag. Bodegraven had van meet af aan het beste van het spel. Met leuk voetbal drukte men de Woerde naren in de verdediging, maar ook ditmaal liet de afwerking te wensen over. Of stond na tuurlijk doelman Van Wijk een beter resultaat in de weg. Met waarlijke doodsverachting wierp hij zich voor de voeten van Piet Potuit, toen deze op het punt stond te gaan scoren en ranselde hij schoten van Kees Blonk uit het doel. VEP kwam eigenlijk nauwelijks aan aanvallen toe. Men probeerde het wel met verre schoten, maar doelman Stikkelorum had hier weinig moeilijkheden mee. Bodegraven drong tegen het einde nog sterk aan, maar even wel zonder succes. Het bleef 0-0. Officieel Datsun-dealer voor LEIDEN e.o. Herengracht 79. tel. 33861-20987 ROELOFARENDSVEEN Van onze sportredactie SASSENHEIM Lugdunum heeft op Teylingen geen revan che kunnen nemen voor de 71 nederlaag, die ze in Leiden moest incasseren. Beide partij en hielden elkaar ditmaal in evenwicht (1—1) in een van meet af aan spannende wed strijd, die echter in de tweede helft onnodig ontsierd werd door vele incidenten, die met voetbal weinig van doen had den. Teylingen startte sterk aanval lend en dwong Lugdunum tot ver in de eigen verdediging te rug te gaan. Vele vlotte combi naties werden opgezet en de fantasierijke aanvallen werden goed afgerond met schoten, die Lugdunum-doelman Erades het nodige werk verschaften. Toen Teylingen door die sterke start binnen 15 minuten aan de posi tieve kant van score was geko men doelman Hoogervorst benutte de penalty nadat Ben de Roo in het strafschopgebied hands had gemaakt leek Lugdunum evenals in Leiden overspeeld te worden. Chaoti sche toestanden ontstonden er voor het Leidse doel, terwijl de „Kikkers" moeite hadden om de verdediging enigszins te ont lasten. Slechts Koos Bekooy kreeg een goede kans aange reikt, die hij overigens miste, maar dat woog niet op tegen de vele kansen, die de Teylingen- aanval kreeg voorgeschoteld. Na rust een identiek beeld. Wel ontwikkelde zich een enigszins gelijkopgaande strijd, maar het was Teylingen dat zich massa ler naar de voorste linies begaf en dientengevolge meer gevaar stichtte voor het doel van Lug- dunum-goalie Erades dan Lug dunum aan de andere kant bij Toon Hoogervorst. Toen Lug dunum eenmaal toch langszij was gekomen door een doel punt van Koos Bekooy benutte een penalty nadat Arie Rotteveel Koos van Es onderuit had gehaald werd de strijd nog grimmiger.Beide ploegen spraken hun laatste krachten aan en grepen bovendien nog naar ongeoorloofde middelen, hetgeen vooral op rekening v Lugdunum moest worden ge schreven. Teylingen kreeg in de slotfase nog een handvol goede mogelijkheden voor Henny Zoet en Frank van Dam aange reikt, maar beide spelers ver zaakten Teylingen de volle winst te bezorgen. RKAVV RKAVV heeft haar zegereeks met eeg 2—1 overwinning in Delft op DHC voortgezet. In een gelijkopgaande eerste helft, waarin beide ploegen zich enkele uitzicht gevende moge lijkheden wisten te verschaffen, nam DHC toch wel enigszins verrassend een 1—0 overwin ning, toen men profiteerde een klein misverstand tussen Nico van der Valk en doelman Mulders. Na de rust kwam RKAW sterker voor de dag. Via doelpunten van Fred van de Meer op aangeven Rob van der Meer die han dig de veelvuldig gehanteerde buitenspelval van DHC ont week, werd RKAW in veilige haven geloodst. Toch leek deze voorsprong in de slotfase bijna niet voldoende te zijn. DHC was met een serie vrije trappen nog dicht bij een gelijkmaker, maar verder dan een vrije trap in het zijnet, die veel stof tot discussie opleverde, kwam DHC niet.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12