Rini van Bracht hield top" met moeite bij Amsterdam vocht met kracht, moed en uithoudingsvermogen Wat een k Gaggenau niet weggespeeld PIM VAN DER MEENT: SPRANKELENDE VOLLEYBALSHOW Cij fertableau Rotterdam" Van der Valk werd nieuwe voorzitter DONDERDAG 12 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT ERERONDE IN DUSSELDORF UIT DANK VOOR STEUN SUPPORTERS De duitse verdediger Herzog kan Van der I neer hij met Nico Jansen (3) gevaarlijk Lem nog net een voet dwars zetten wan- j dreigt te worden. (Van onze speciale verslaggever) tracht orde te scheppen, maar het was Düsseldorf Pim van der Meent die toen reeds een verloren strijd voor de tweede treffer van zijn team met ons." opgeheven armen had ontvangen, was Nico Jansen, vermoeid maar enorm uiteraard tevreden, "dit was meer dan voldaan, zei: "Fijn hè, dat hadden die wij hadden verwacht. De opgaande duitsers niet verwacht. Jammer van die lijn is weer verder gegaan. Wat een gele kaart maar het kon niet altijd karakter hebben die jongens in deze |Qed gaan. Het veld was zo glad, je wedstrijd getoond, ongelofelijk." moest wel eens afremmen en dan ge- Heinz Lucas, de trainer van Fortuna natuurlijk een tegenstander." was natuurlijk teleurgesteld. "Ik vond Ook Jongbloed grijnsde breed uit. "De dat Amsterdam wat te hard heeft ge- kwartfinales. Alles had ik verwacht speeld. Daar is mijn ploeg van ge- ^}aar, \eJ. z°uden komen, schrokken. In de rust heb ik nog ge- ^ee da* nooiL Geweldig. Amsterdammers reeds op drie gele kaarten te staan voor Cornwall, Visser en Jansen. De Duitsers gaven aanvankelijk geen krimp, bleven correct spe len maar vergaten toch geen moment het doel van Jongbloed onder druk te blijven houden. Deze had enkele malen het be kende geluk van een goede kee per, zoals bij een schuiver van Geye, waar hij toevallig op kwam te zitten en bij een kop bal van Seel, na een voorzet van weer Geye. Toch kon niet zo imponeren, daarvoor was de bewaking van Koopman te goed. Als een klit hing de seawreiu vp whs- stugge Amsterdammer tegen de -m r» f kracht, moed en uithou- Westduitser aan, die dit maal IBUSCH dingsvermogen. Vooral snelheid niet kon uitbuiten. 1 Daarentegen kreeg Herzog doordat Flinkevleugel op het zware veld moeilijk kon bewe gen, meer vrijheid dan gewenst was. Uit een van zijn acties viel reeds na twaalf minuten de openingstreffer. Herzog rukte snel op langs de lijn en via een woud van mistrappende Am sterdamse benen kwam deze bij Seel terecht, die hard en laag inschoot: 1—0. DUSSELDORF FC Am sterdam heeft de kwart finales van het toernooi om de UEFA beker be reikt. In Düsseldorf won de ploeg van Jan Jong bloed met 1 en na afloop maakte de hele maal in het geel gesto ken formatie van de Lie verdjes een kleine ere- ronde om de schare uit gelaten supporters dank te brengen voor hun steun. Een uitslag van 2r— 1 gestoeld op wils- dat laatste was in deze slijtageslag het belang rijkste. ten nrfdtogjn de «Mvil lukl. twMdc hc„, trachtw Fortu. echter zo goed als mets, hoewel Nico Jansen weer bergen werk na nog enigszins FC Amster dam met pressie-voetbal murw te krijgen maar de lieverdjes, die de golf van aanvallen in de eerste helft met veel harde mid delen hadden weten te keren,1 putten daaruit ook de nodige steun Fortuna, dat in de openingsfase nog had getracht met een alles of niets offensief de kansen te doen keren, slaagde er echter niet in de stugge FC Amster dam-defensie te ontwrichten. Het ging ten koste van drie gele kaarten voor Cornwall, Visser Jansen maar het deerde^ de Nog angstiger ging Amsterdam Alles concentreerde verzette, maar daarbij te veel overtredingen maakte. Bij zijn vijfde zware fout toonde de Schotse scheidsrechter Gordon hem de gele kaart, waarbij Cornwall na vier en Visser na drie fouten hem reeds waren gegaan. De .trijd eltte He' luidruchtige supporter- - slegioen ongeveer vijfhon derd Amsterdammers hadden de reis naar Düsseldorf ge maakt weerde zich geducht en de vonk sloeg over op de spelers. FC Amsterdam ont worstelde zich langzaam maar zeker aan de Duitse druk. For tuna kreeg de rekening gepre senteerd voor het onstuimige offensief dat in de eerste helft een zware wissel had getrokken op het uithoudingsvermogen. Het toch al niet hoge tempo zakte, waardoor ook de druk op het doel van Jongbloed vermin derde. Het sterke Amsterdamse middenveld v.d. Ban, ;™™c Tweede gele waarvoor lÏÏSSrz kaart voor Mil Van o e volleybalmedewerker) >en Haag Eeensprankelende volleybalshow. Daarvoor waren de vijftienhonderd toeschouwers gisteravond naar de Voorburgse Vliegermolen gekomen en zij kregen die show van de Japanse kampioensploeg Shin Nittetsu. Verrassend daarbij was het feit dat opponent Gaggenan, ondanks een natuurlijk aanwezig klasse- verschil, niet van het veld werd gespeeld, ondanks de verwachte uitslag van 0—3. (adat Gaggenau-voorzitter Piet Alta in keurig Japans de gasten had verwelkomd, barstten de mannen uit het land van de reizende zon los. Zij holden al voor de eerste set driftig dooreen, daarbij elkaar kreten toeroepend, die door een toeschouwer als "pinda pinda" werden vertaald, maar volgens teambegeleider Tsuyosh Kai zuiver bedoeld waren om elkaar op te peppen. Na elke goed geëindigde aanval herhaalde zich deze ceremonie. Tegen die aanval had Gaggenau vaak geen enkel verweer. Meestal geleid over spelverdeler Shouichi Yangimoto werden er prachtig ingewtudeer- de patronen neergelegd. Vooral prima uitgevoerde kruis9taffels aan de voorbereiding waarvan het hele team meewerkte, misleid den keer op keer de Voorburgse netverdediging. De net geen twee meter lange Katsumi Oda stond dan vaak het eindstation, van wiens hand een "dodelijke" smash vertrok, van vooral stond vaak prima aanvalsspel van Gaggenau. De smashes van vooral John Groen, Frank van Overeem en Wim Bannink ploften ook keer op keer tussen de Japanse verdedigers. Jammer genoeg moest Wim al er al in de beginfase van de eerste set uit. Hij had nog steeds last van een enkelblessure, die minste afgelopen zaterdag tegen Van Houten ook al op de bank had gehouden. Kees van der Kruk was zijn vervanger. aggenau had in die eerste set het minste verweer tegen de snelle en harde aanval van Shin Nittetsu. Kregen de mannen van Kees van Zweeden de opslag dan leidende een Japanse aanval voldoen de om de service weer terug te nemen. Daarnaast werden er aan Voorburgse zijde erg veel netfouten gemaakt, die de rustig leidende Japanse scheidsrechter Fuj'iwara niet ontgingen. Gaggenau kreeg bij 1—11 wat meer vat op het spel van de tegenstander en zo kwam er nog een dragelijke score van .9—15 uit de bus. de tweede set waren er naast netfouten daardoor nog enkele uitgeslagen services en dat wordt door een sterke ronde als Shin spektakel dankbaar geaccepteerd. Gaggenau bood duidelijk wat minder tegenspel en daardoor werd het ui korte tijd 415. De derde ronde bracht het spektakel waarvoor de mensen waren gekomen, cadeau nam brutaal een voorsprong Voorburgers. Toch maar dat was snel omgedraaid in een achterstand van 3—10. In toeschouwers fase kregen de Japanners veel punten cadeau van de fouten makende Voorburgers. Toch kon Gaggenau nog geva rieerde Op elk punt werd door de toeschouwers enthousiast gereageerd en nu stonden de mannen van Shin Nittetsu regelmatig machteloos op de gevarieerde aanvalspatronen van Gaggenau. Vooral John Groen "ramde" de bal keer op keer door de Japanse verdediging. Het werd 9—11, maar bij 9—13 leek het toch gebeurd. Kees van Zweeden benutte bij die stand een time-out Spektakulai- re momenten volgden elkaar op en op 14—14 rook de zaal applaus Een door Frank van Overeem in het net geslagen smash plus een door John Groen fout behandelde opslag betekenden toch nog 14—16. Een dankbaar applaus bewees hoe de toeschouwers van dit spektakel hadden genoten. Gaggenau was duidelijk beter overeind gebleven dan het Tilburgse Robot/Tornado, dat de dag tevoren met 1—15, 1015 en 3—15 naar een nederlaag was gespeeld. "Gaggenau speelde ook beter" vond teamleider Kai om na ruggespraak met coach Hiromi Oku John Groen als beste speler aan te wijzen. Ook Kees van Zweeden was na afloop tevreden: "Je moet niet vergeten dat we dat spelpeil hier niet gewend zijn. Die jongens trainen de hele week door vier uur per dag en dat kennen wij hier niet. Het was net kwikzilver£ Mijn jongens hebben daar toch erg goed spel tegenover gezet. Gaggenau is beslist niet weggepeeld". GERRIT VAN DER WERF. DELTA LLOYD ORGANISEERT EINDRONDE BU VOLLEYBAL Amstelveen De eindronde van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor landskampioenen (heren) zal van 28 februari tot en met 2 maart worden gehouden in de sporthal Bancras te Amstelveen. De organisatie van het evenement, waaraan wordt deelgenomen door ondermeer CSKA Moskou (titelhouder) en de Oostduitsckampioen Leipzig, is in handen van Deltalloyd/AMVJ en de Amstelvcense volleybalvereniging Valkenberg/Martinus. Vorig jaar hadden in Amstelveen de halve finales plaats. Dameseries DEN HAAG De halve finales van het Nederlands damkam pioenschap zullen in de week einden van 4 januari tot 1 fe bruari a.s. in Utrecht worden gehouden. Er zijn twee groepen van tien dammers. De num mers een tot en met vier van elke groep kwalificeren zich voor de finale, die van 28 maart tot en met 8 april a.s. in Am sterdam wordt gehouden Hier voor hebben zich reeds gekwa lificeerd Wiersma, Varkevisser, Bergsma en Drost. De indeling van de twee halve finale- groepen luidt: groep 1 Hermelink (Nijmegen), Van der Sluis (Amster dam), Goudt (Amstelveen), Visser (Damwoude), Schotanus (Heeren veen), Rigterink (Kampen), Wemer (Amsterdam) Riesenkamp (Rotter dam), Van der Meerendonk (Den Bo sch) en Scholten (Groningen), groep 2: De Ruiter (Deventer), Jong (Gro ningen) Westerloo (Amsterdam), Bronstring (Leiden), Germain (Gro ningen) Van Beek (Bennekom), De Boer (Bovenkarspel), De Jong (Rot terdam), Van TUborg (Tilburg) en Clerc (Amsterdam). RIJSSEL - Roger Pingeon, de Franse coureur die in 1967 de ronde van Frankrijk won en twee jaar later die van Spanje, heeft besloten zijn wielerloop- baan te beëindigen. Pingeon nam zijn besluit toen kwam vast te staan dat hij geen deel zou uitmaken van de Jobo-Stel- la equipe, die door Christian Lapebie wordt geleid.-. ploeg allerminst. Vooral Nico Jansen, Abe v.d. Ban en Jaap Visser zetten hun stempel op deze wedstrijd, die onder zeer 6lechte weersomstandigheden werd gespeeld. Twee uur voor de aftrap keurde de Schotse scheidsrechter Gordon het veld pas goed, nadat hij tot twee maal toe had geaarzeld. Met kunst- en vliegwerk werd de grasmat speelklaar gemaakt, maar het heeft aan dit tweede duel tussen Fortuna Düsseldorf en FC Amsterdam veel afbreuk gedaan. Voor Nico Jansen bete kende dit treffen een voorlopigi afscheid van het UEFA cup toernooi omdat de spits van FC Amsterdam ook reeds tegen In- ter een gele kaart had opgelo pen. zich voor het doel van Jong bloed die er niet in slaagde zijn team de nodige rust te brengen. Alleen Abe v.d. Ban hield het hoofd koel en bracht vele ma- een goed gebruik door meer te gaan aanvallen. Er kwamen nu ook enkele gevaarlijke momen ten voor het doel van Woyke, die voorlopig echter meester van de situatie bleef. Naarmate de strijd vorderde werden de afweer-acties van de Duitsers ook harder. Het kostte Brei ook een gele kaart nadat'hij voor de eerste maal v.d. Lem zo hard vloerde dat deze even groggy1 bleef liggen. Uit de daarop toe gestane vrije schop bracht Vis ser de bal hoog voor het doel, Jansen stormde in en hinderde doelman Woyke bij het wegwer ken en Husers kon kort voor rust gelijk maken: 1—1. meer vaart, maar niet meer produktiviteit In de Duitse aan val. FC Amsterdam begon het gewicht te verleggen. De spe lers kregen meer greep op het spel en gingen optrekken. Er ontstond verwarring bij Fortu na, want de verdediging van de Duitsers werd nu gedwongen uit te zwermen naar de vleugels hetgeen gaten in het midden veroorzaakte. Nico Jansen kreeg hierdoor meer vrijheid en hoe gevaarlijk zo'n niet te ver moeien aanvaller kan zijn, be wees hij negen minuten voor het einde. Na een combinatie met Otto kreeg hij de bal voor de voeten waarna Woyke kan sloos was: 1—2. De strijd was gestreden en plotseling uiterst geroutineerd spelend, hield FC Amsterdam de bal in de ploeg. Professioneel optredend en niet versagend werden de laatste minuten uitgespeeld. De kwart finales van het toernooi om de UEFA beker waren bereikt Merkt en Visser kon hier- Scoreverloop: 12 min Seel 1—0, 36 door meer aandacht gaan be steden aan de opbouw.'Düssel dorf moest stap voor stap reti reren en ging zich bepalen tot min Husers 1—1, Rust: 81e min Nico Jansen 1—2. Scheidsrech ter Gordon (Schotland); Toe schouwers 5000. individuele acties. Dat deze ge- Fortuna Düsseldorf: Woyke, Bal- vaar inhielden bewees de plot seling opgerukte Kriegler, die drie Amsterdamse verdedigers in een schitterende rush voorbij tes, Kriegler, Zimmermann en Czernotski (Zewe), Brei, Koh- nen en Seel, Geye, Brücken (Degen) en Herzog. ging maar toen zijn pass door FC Amsterdam: Jongbloed, Flin twee man zag gemist. Lucas kwam er voor uit de dug out en verving de falende Brücken door Degen, ueze bracht wel kevleugel, Cornwall, Fransz c Koopman, Van der Merkt, v.d. Ban en Visser, Husers, Jansen en Van der Lem (Otto). ;en Wie gedacht zou hebben dat For tuna zich bij voorbaat reeds bij de uitschakeling in het toernooi om de UEFA cup had neerge legd, kwam bedrogen uit De Westduitsers gingen snel uit de startblokken en reeds bij de eerste actie dreigde er groot gevaar. Herzog gleed langs Flinkevleugel maar trok toen de bal iets te ver naar achteren waardoor de Amsterdamse de fensie kon opruimen. Het bleek echter de voorbode van een grimmig offensief van Fortuna, dat op het zware veld veel beter uit de voeten kon dan de Lie verdjes, die bijzonder ver krampt en angstig speelden. Het had meer de schijn dat FC Amsterdam een achterstand had, zo besluiteloos, zo kinder lijk werd er gespeeld. Fortuna, toch beslist geen team dat in druk had gemaakt, bleef per manent druk uitoefenen. Zo zeer zelfs dat Amsterdam ge noodzaakt werd vele malen aan de noodrem te trekken. Aba van der Ban en Jan Fransz grllpen kordaat In wanneer de duitse aanvaller Brei met een omhaal probeert te scoren. ROTTERDAM - Sten He- bert heeft op de tweede dag van het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden in Rotterdam voor een ge weldige verrassing ge zorgd. De Zweed, die na de eerste dag op de laat ste plaats stond met het bedenkelijke moyenne van 0.455, verbijsterde iedereen door Richard Bitalis te verslaan: 60-49 in 55 beurten. Alle ande re favorieten kwamen wel tot winst, al moest Rini van Bracht tot het uiterste gaan om de Deen John Korte achter zich te houden: 60-51 in 70 beurten. Tiest Bro- sens behaalde zijn eerste triomf door de Westduit ser Dieter Muller teruj te wijzen: 60-46 in 71 beurten. m.-kto rtch n'uwtlllk' druk Ceulem«n« zat to zijn nm a v«T».»n »r partij tegen de Spanjaard Clau- om de verrassend sterke stoten van de Zweed. Pas toen de Skandinaviër in de twëeender- tigste beurt naar een voor sprong van tien punten liep (37- 27) betrok het gezicht van de constant grimassen makende en tegen zichzelf pratende Fransman. Hij verkleinde zijn achterstand in de achtendertig ste beurt tot zeven, maar Her bert ging rustig door met sco ren. Twee beurten later was Bitalis nog verder weg gezakt (50-34) en niets leek meer een zege van de Zweed in de weg te staan. Op dat moment ver dween de concentratie dio Nadal eveneens bedenkelijk te kijken. De grootmeester ui Mechelen speelde niet slecht. John Korte. Korte, die eerder reeds Brosens had verslagen, wenste ook nu niet aanvallend te spelen en gaf zodoende Van Bracht geen schijn van kans. spelenden Nadal duidelijk on prettig. Nadal demonstreerde wederom een gave technicus te zijn, maar hij mist te veel een voudige ballen. In de drieën veertigste beurt sprong Ceule mans weg, maar de Spanjaard wenste niet volledig te capitule ren. Hij bood de Belg uitsteken de kansen en daar weet Ceule- mans wel raad mee. Zijn ui teindelijke verlies van 52-60 _l4 was toch nog draaglijk. Bro#ens »tartte te«en Muller fBSM zeer 6terk en leidde na achttien maar voelde zich door de goed De Waalwijker wist geen raad met de ballen en zag zijn moyenne iedere beurt dalen. Pas in de tweeënveertigste beurt kon hij de Deen passeren (31-30), maar de concentratie was heheel verdwenen. Wanho pig zocht hij naar mogelijkhe den, maar telkens faalde hij. Na vijfenveertig beurten stond hij pas op 45 (Korte op 37) en de twijfels waren van zijn ge zicht te lezen. Korte weigerde hardnekkig de aanval te ope- ROTTERDAM De uitslagen van het Europees kampioen schap driebanden in de sport hal Schiebroek in Rotterdam zijn: 60 71 4 0,845 48 71 4 0,647 60 70 4 0,857 51 70 4 0,728 23 46 4 0,500 60 46 7 1,304 60 55 6 1.090 49 05 6 0.890 52 48 6 1.083 60 48 6 1.250 60 48 6 1.250 46 48 0 0.958 60 52 6 1.153 44 52 4 0.846 32 49 4 0.653 60 49 6 1.224 Brosens Müller Van Bracht Korte Vinagre Scherz Heibert Bitalis Nadal Ceulemans Boulanger Oddo Hobert Bitalis Nadal Ceulemans 60 44 8 1.363 44 44 6 1.000 60 55 6 1.090 49 65 6 0.890 52 48 6 1.083 60 48 6 1.250 Boulanger 60 48 6 1.250 Oddo 46 46 6 0.SIS8 Na drie ronden is de stand: (puntert, hoogste serie, moyen ne). 1. Boulanger 2. Ceulemans 3. Van Bracht 4. Scherz 5. Bitalis 6. Müller 7. Brosens 8. Vinagre 9. Korte 10. Hebcrt 11. Nadal 12. OdHo 6 9 1.395 6 6 1.258 6 11 1.046 4 15 1.369 4 11 1.049 2 8 0.889 2 6 0.839 2 5 0.803 2 6 0.759 2 6 0.716 0 6 0.914 0 5 0.641 dichterbij te komen. Zijn zelf vertrouwen was echter zodanig aangetast, dat hij de simpelste ballen liet liggen. Hij beperkte zich tot carotte-spel, waarmee hij zichzelf natuurlijk geen dienst bewees. Hebert kon de druk eveneens nauwelijks aan. Het feit, dat hij voor een dave rende sensatie kon zorgen maakte hem onzeker, maar toen ook Bitalis er niet meer in geloofde maakte hij de partij toch uit: 60-49 in 55 beurten. Richard Bitalis kon het nauwe lijks geloven. Uitgerekend te gen de man, die op de eerste dag de zwaktste indruk had Verrassing gemaakt. Sten Hebert, verloor hij. De Zweed trok zich niets Het verlies vah Bitalis was voor Rini van Bracht een aangena me verrassing. De Nederlandse titelhouder was enkele uren daarvoor door de hel gagaan tegen de sterk verdedigende aan van de reputatie Fransman en kwam alleen in de slotfase nog even in gevaar. Hebert mbcht dan in het begin veel punten maken, Bitalis beurten met 26-11. Een kleine inzinking van de Bredanaar echter gaf de Westduitser weer moed, maar echt dicht in de buurt komen kon hij niet Bro sens slaagde er niet in boven de „een" te blijven en moest zich met een zege van 60-46 in 71 beurten tevreden stellen met 0.845. Zijn zege bracht hem ech ter wel op de zevende plaats. Johann Scherz bleef bij dankzij een duidelijke zege op de portu- gees Vinagre: 60-23 IN 46 beur ten. Het begint er langzaam naar uit te zien, dat het verlies van de Oostenrijker tegen Die ter Muller een grote vergissing is geweest Zijn gemiddelde van 1.369 na drie partijen plaatste hem na de derde ronde boven Bitalis. de partij een nachtmerrie. Pas to de rcventipto beurt ltoi.hu, (v.„ onz. biljurtmedewerker) hij. Korte bleef staan op 51. Door het verlies van Bitalis kon DEN HAAG - Met algehele instemming en een warm applaus van van Bracht echter vaster op de clubvertegenwoordigers werd L. A. M. v.d. Valk, teer bekend In biljartkringen en door tijn vrienden Louis genoemd, op de algemene ledenvergadering van het dlstrlkt Den Haag van de KNBB, als opvolger gekosen van J. Mee re, die in een tijdvak van elf jaar met veel sucses het voonlt terse hap gestalte gaf, een hecht bëstuursteam vormde en die de stimulans gaf tot de bloei van de biljarUport In het dlstrlkt. derde plaats komen achter de Belgen Boulanger en Ceule mans, die in hun partijen tegen respectievelijk Oddo en Nadal weliswaar de volle winst gre pen, maar daar ock veel moeite hadden. Boulanger had DIJ de bestuursverkiezing werd afscheid genomen van de zich niet verrassend veel tegenstand van Oddo. De Italiaan trok zich uit stekend op aan het niveau van zijn tegenstander en moest pas tegen het einde afhaken, toen Boulanger het ritme hervond en zijn moyenne toch nog kon redden. Oddo, die op zesenveer tig bleef steken, kw«m net niet aan de „een" gemiddeld en bleef laatste. herkiesbaar gestelde A. Pleters, reeds lid van verdienste, die r..„ een dankbaar applaus en een kado officieel een punt achter zijn aktivitelten zette. Herverkiezing volgde van A. F. Vermeulen, L. C. Schouten en R. J. v. Deventer, alsmede verkiezing van oud-voor zitter Meere tot bestuurslid en Van der Valk tot dc nieuwe leider van het distriktsbestuur. Deze vertolkte do gevoelens van de leden ten aanzien van de oud-voorzitter en diens verdiensten voor de biljartsport vergezeld gaande van een passende herinnerlngsspeld aan elf jaör trouwe dienst. Als nieuw bestuurslid voor de afgetre den Picters kreeg J. v.d. Endc het vertrouwen van de vergadering, zodat een compleet bestuur tot de orde van de dag kon overgaan.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17