Tarieven voor gas, water en eleetra omhoog ijk Nieuw 'Adelbert' schuift wat op Vraag naar koopwoningen in Rijnsburg groter dan aanbod Speel-in" in Stompwijk Nieuw Adelbert schuift wat op Woningbouw in Zoeterwoude stagneert De Sint moest blazen Nu ook super markt in Hoog- made PAGINA 4 LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 DECEMBER 1974! Turk die landgenoot doodstak gepakt LEIDERDORP - De Belgische rijkswacht heeft gisteroch tend de 27-jarige Turkse ar beider Suleyman K uit Lei derdorp aangehouden. De rijkspolitie had om zijn op sporing verzocht, omdat de man ervan wordt verdacht zondagavond 1 december in het Turkse woonoord te Lei derdorp zijn landgenoot M. Cakar (29) bij een ruzie te hebben doodgestoken. In de verwarring die daarna ont stond, had K. kans gezien te vluchten. KATWIJK - De gemeentepoli tie in Katwijk (tel. 01718—14041) zoekt sinds dinsdag 3 december naar de 20-jarige Eleonora Elizabeth van Eldik uit Katwijk. Zij heeft in overspannen toe stand haar ouderlijke wo ning verlaten. De politie vreest voor een ongeluk. Het signalement van het meisje: zeer tenger figuur, Indonesisch type, half lang zwart haar, 1,60 a 1,65 lang. Zij draagt een bril en was gekleed in een donker bruin geblokte korte jas met bont kraag, een spijkerbroek en bruine open schoenen. Klasse-duiven op expositie De Blauwe Doffer BODEGRAVEN - „De Blauwe Doffer" hield een expositie van ruim 200 duiven, een record. Keurmeester J. Handgraaf uit Zandvoort sprak van dieren van uitstekende kwaliteit De mooiste oude doffer en duivin was van de heer C. Nagel; de mooiste jonge duif van de heer A. Bakker. Lompen voor de St. Jans Fanfare Van onze correspondent ZOETERWOUDE Een paar keer per jaar trekken de leden van de Sint Jans Fanfare er op uit om lompen in te zamelen. Met de opbrengst hiervan wordt de kaspositie weer wat verbeterd. Morgen is het weer zo ver, om 9 uur wordt gestart. Het afwerken van het gehele dorp op één dag is een zware opgave maar wel mogelijk als iedereen z'n medewerking ver leent en de lompen tijdig ge reed zet. Van onze correspondent Zoeterwoude - Na de bungalow- bouw aan de Nassaustraat, het flat met tweekamerwonin gen aan de Burg. Wapstraat en de vrijwel voltooide uit breiding van het woongebied Zonnegaarde is de woning bouw in Zoeterwoude vrijwel tot stilstand gekomen. Aan plannen mankeert het niet, wel op de goedkeuring daar aan. In aansluiting op het inmiddels volgelopen gebied Westeinde 1 zijn de plannen 2 en 3 ontwik keld. Voorts is er het bestem mingsplan Hoge Rijndijk Oost. Ten aanzien van de be stemmingsplannen noemen b. en w. bij de voorbereiding het contact met de provinciale overheid nog niet altijd opti maal. De vaststellingsproce dures worden hierdoor in niet geringe mate vertraagd het geen zijn weerslag heeft op de continuering van de bouw. Een sprekend voorbeeld hier van is de gang van zaken m.b.t. het ontwerp- bestem mingsplan Hoge Rijndijk Oost. Het vooroverleg met de P.P.C. werd op 8 maart geo pend en kon pas vorige maand worden afgesloten. Van de bestemmingsplannen waarvan de verwezenlijking op redelijke termijn - fasering - valt te verwachten is de procedure van Westeinde 2 en 3 reeds in een vergevorderd Surprises in Alphen Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Honderden belangstellenden hoopten gistermiddag nog een sinterklaassurprise weg te kun nen slepen bij de bekendma king van de uitslag van de St. Nicolaasactie. Deze was de af gelopen weken georganiseerd door de samenwerkende winke liers van het centrum van Alp hen. Notaris A. van der Veen Meerstadt grabbelde bij de bus halte „De Aarhof" de winnende cijfers bij elkaar. Grote prij- strekker was de „Lelijke Een- d": de hoofdprijs, die gevallen is op het lotnummer 175272. De tweede prijs, een kleurentelevi sie, viel op lotnummer 7206. Verder werden er nog 13 kin derfietsen verloot. Tijdens de trekking meldde zich nog nie- mand als prijswinnaar. stadium. Van Hoge Rijndijk Oost moet de procedure in feite nog aanvangen terwijl de toestand van het terrein reeds zodanig is dat met bouwakti- viteiten een aanvang genomen zou kunnen worden. Ver wacht mag dan ook worden dat het eerst bebouwing zal plaats vinden in Westeinde 2 en 3. Het college is overigens niet van plan te wachten met bouwen tot het plan onherroe pelijk zal zijn goedgekeurd. Vooruitlopend hierop wil men bouwaktiviteiten legaliseren middels een "verklaring van geen bezwaar" G.S. Woning bouw is dringend noodzake lijk mede gezien de snelle ont wikkeling van het industriege bied Grote Polder. Dit laatste is mede van belang voor de Leidse regio, reden waarom een aantal gemeenten is ver zocht een bijdrage te leveren aan de woningvoorziening van de aan Zoeterwoude eco nomische gebondenen. Vervuiler krijgt 100 gulden boete Van onze rechtbankverslaggever DEN HAAG/WARMOND Over eenkomstig de eis van de Offi cier van justitie heeft de Haag se rechtbank de eigenaar van een tjalk uit Wassenaar veroor deeld tot 100 gulden boete we gens vervuiling van vaarwater. In fiete stond de zoon van de eigenaar terecht, omdat deze olie op de Zijpe nabij de Kaag sociëteit zou hebben geloosd. Dat gebeurde toen hij middels een lenspompje water uit de machinekamer verwijderde. De bemanning van een politievaar- tuig zag een spoor van olie op het water en dat spoor volgend, was men bij de tjalk van ver dachte terecht gekomen. Deze ontkende dat er olie in het door hem geloosde water zat. In eerste instantie had de kanton rechter een gelijke boete opge legd, waarvan verdachte in ho ger beroep kwam bij de recht- Schaatstalenten uit Rijpwetering naar Inzeil Van onze correspondent Rijpwetering - De Rijpweteringse IJsclub heeft een nieuwe club-! vlag aangeschaft. Dit werd me degedeeld tijdens de in caf4 J Bakker gehouden jaarvergade ring. Tot vreugde van de voor- j zitter, de heer M. de Graaf, omdat nu ook de Zuidweg in het bestuur vertegenwoordigd is, werd na stemming de heer H. Brugman als bestuurslid ge kozen. Wat velen waarschijnlijk niet weten is, dat de ijsclub een tweetal leden in haar midden heeft, die in het hardrijden op- merkelijke prestaties leveren en herhaaldelijk prachtige tijden voor zich laten afdrukken. Op de Nederlandse banen reed Jan Boe re in het voorseizoen de 500 meter in 42.9 en de 1500 meter in 2.14.8. Eduard Oudshoorn reed dezelfde afstanden in 43.9 en 2.14. Begin januari gaan de ze twee hardrijders op „eigen" kosten naar Inzeil. De traditionele verloting had ten slotte tot uitslag: heren: 1 Jac. Bakker; 2 S. Hoogenboom; 3 P. Brugman; 4 A. Volwater; 5 J. Kraan. Dames: 1 mevr. Zand- vliet-de Haas; 2 mevr. Rotte- veel-v.d. Zalm; 3 mevr. V. d. Poel-Rotteveel. Wijzer klok Adventskerk geknapt Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN - Grote activiteit heerste er giste ren rondom de toren van de Adventskerk in Alphens cen trum. De grote wijzer van de klok (altijd nog 125 cm. ang) was geknapt en dreigde naar beneden te vallen. Een gedeelte van de Castellumstraat moest tijdelijk voor het verkeer afge sloten worden. Een ladderwa gen van de Leidse brandweer kwam er tenslotte aan te pas - om de gevaarlijke wijzer er af te halen. Vanavond uitslag WlZO-actie Van onze correspondent ZOETERWOUDE Na het suc cesvolle Sint Nicolaasfeest dat de winkeliersvereniging WIZO j.l. zaterdag organiseerde is er vandaag de bekendmaking van de slagzinwedstrijd. Dit ge beurt in het Don Boscohuis, om 20 uur. Als er verschillende goede oplos singen zijn, en daar ziet het wel naar uit, zal het lot de beslis sing moeten brengen wie de eigenaars worden van de film camera, grill, mixerset, transis torradio's en de vele waarde bonnen. Het geheel wordt opgeluisterd door de Boerenkapel o.l.v. Ge rard Verhagen. Sassenheim Afgelopen dagen waren dieven weer actief in Sassenheim. Zo werd in de nacht van dinsdag op woensdag een warenhuis aan de Hoofd straat bezocht, waarbij men door een zijdeur te forceren binnen kwam. Uit een bureau lade in het winkelkantoor werd een bedrag van circa 2400 buitgemaakt. Gistermiddag was het uit de garderobe van het Motel dat van een Italiaan een bontjas van circa 2500,- werd gestolen. Veilingen Rijmburg S/S Blocmcn-Omichrijving, total; aanvoer, gemiddelde prija: Alitroemerla 30 0,020, Amaryllis 6000 0,321, Anjers Am. 0,700, Chrys. gepl. n.c, 15480 0,420, Chrys. tros n.c. 14154 1,086, Chrys. gepl. Jr.c. 280 0,174, Chrys. tros Jr.c. 10902 2,390, Euphor bia 4960 0,379, Free.ia 10207 1.970. Gerbera 3640 0,525, Glad. Colvill 260 0,432, Glad. Nanus 220 0.235. Hyacinthen 147 1,882, Hyacinth met bol 54480 0,319, Iris 8495 1,257, Ixia 400 0,263. Lebe kelk 2820 0,348, Lelie tak 16810 0,581, Narcis kas 13713 1,319. Narcis carlton k 9541 1,497, Orchi- deeen 1234 0,956. Roien groolbl. 11264 0,457, Rozen klcinbl. 5840 0,238, Snijgroen 730 1,331, Staticc 222 0,427, Tulpen 31781 2,703, Tulpen 2e soort 636 1,549, Tulp met bol 4845 0,141, Naren 2e soort 8 0,450, Anjers tros 1610 O.jOO. Kerstgoed 39 1,300, Kerstgoed 171 0,827, Div Snijbloemen 1144 0,928, Dlv. Snijbloemen 6620 0,664, Alitroc- meria Imp. 2610 0,630, Anemonen imp 4795 0,815, anjers am. imp. 1550 0,257, Gladiolen imp. 180 0,390. Lisse - Op de vrije Bloemenveiling H.B.G. te Llsse ook dezo weck weer het beeld van een flinke aanvoer waarbij het aandeel van i^nn de" k o ni e nd e "w eek "rm g° wefdvU d el ij ker orden. De prijzen blijven op een be hoorlijk peil. Vergeleken met dezelfde weck van vorig Jaar Drie'do'icn Trosanjers. bestemd voor de aktlc „Geven en Nemen", aangevoerd dogr de heer Van Rossom uit 't Wcstland, brach ten tezamen 750,- op. Anjers 28 48, Tro sanjers 325-400, Pluischrysanten 38-80, Tro- schry santen 150-215, Freesla's 180-250, Snijgroen extra 180-255. Iris Prof. Blaauw 50-140, Grote Rozen 25-40. Kleine Rozen 10-22, Tulpen 280-420, Narcissen 140-200, Hyacinten op bol 30-70. Katwijk S dec. Groenten Waspeen p. kist: AI 5 10-6 40; All 2 60-5.80; BI 9 30-12.00; BH 2.80-4 10; Cl 8 60-9 80. CII 17,40-9 50; bloem kolen 6 I 1.52; 8 I 1.25-1.26; 8 II 40-95; 10 I 79-89; 10 II 30-45, 12 I 60-78; 12 II 30-58; I- II 73, breekpeen 3 10-6 80. spruiten 42-63; In Wassenaar: Van onze correspondent Wassenaar - Zoals bij de aanbieding van de begrötingen aan de gemeenteraad al is aangekondigd zullen met ingang van 1 januari de tarieven voor gas, water en elektriciteit worden verhoogd. In de raadsvergadering van maandagavond 9 december zal de gemeenteraad daarover beslissen. De tarieven voor elektriciteit zullen gemiddeld met 1 cent per kWh omhoog gaan. Er zal overigens ook wijziging worden aangebracht in de opbouw van de tarieven. Het vastrechtbedrag bijvoorbeeld, dat tot nu toe gebaseerd was op de capaciteitskosten van de produktiemiddelen zal voortaan in hoofdzaak worden bepaald door de vaste verbruikskosten zoals meteropneming, incasso, meetin- richtingen e.d. Deze kosten zijn voor alle kleinverbruikers nage noeg gelijk. Wat de watertarieven betreft, wijzen burgemeester en wethouder er op, dat voor 1975 een tekort op de exploitatie van het waterbedrijf wordt verwacht van 200.000.-. Een verhoging van de tarieven met 12 cent per m3 zou nodig zijn om het verwachte tekort te dekken. Op grond van een circulaire van de minister van Binnen landse Zaken mag de verhoging echter niet meer bedragen dan 11 cent per m3. Tenslotte wat het gas betreft heeft de regering besloten dat de kubieke meterprijzen met 5 cent verhoogd dienen te worden. Sint Nicolaas heeft gisteren talloze gezin nen bezocht en overal kreeg hij wel wat aange boden. Menig keer een glaas je sterke drank. Deze Sint werd in Sassenheim aangehouden en meegeno men naar het politiebureau aan de Menne- weg., waar hij de proef met het blaaspijpje moest doen. Het alcoholpro- milage in zijn bloed bleek echter nog on der de maat. 99 l in ■respondent wordt op zondag 15 december én keer in de maand zal terugke er» twee en vier uur met elkaar if kind zijn 1,- per middag. De ibbyclub, heeft nog een of twee il-ins" succesvol te kunnen laten it een cursus voor beginnelingen, ervoor opgeven bij: mevrouw de nevrouw Knijnenburg, dr. Van r, dr. Van Noortstraat 148c. Oliebollenaktie Adest Musica Van onze correspondent Sassenheim Na een onderbre king van een jaar gaat de Sas- senheimse drumband Adest Musica op oudejaarsdag weer oliebollen verkopen. In Sassen heim zullen binnenkort huis- aan-huis bestelkaarten worden bezorgd. Het Katwijkse bedrijf Duif's Convenience B.V. heeft apparatuur en medewerkers beschikbaar gesteld om de ron de lekkernijen voor verkoop ge reed te kunnen maken. Jubilaris op Duinrell Van onze correspondent Wassenaar De heer G. Ruiter, bedrijfsleider in het recreatie centrum Duinrell, bereikt de pensioengerechtigde leeftijd gaat afscheid nemen. Maar te gelijkertijd met dit afscheid viert hij zijn zilveren jubileum op het landgoed. In verband daarmee wordt hem op 11 de cember a s. in de Schaapskooi een receptie aangeboden die van 18 tot 19.30 uur duurt. Van onze correspondent Wassenaar - In de raadsvergadering van maandagavond 9 december zullen aan de orde komen twee voorstellen, die dinsdagavond jl ter sprake kwamen in een gecombineerde vergadering van de raadscommissies financiën en technische diensten. Het eerst voorstel betreft de aanleg van nieuwe riolering in de Paauwlaan in verband met klachten over de verontreiniging van het opper vlaktewater in deze omgeving. Met de aanleg van die riolering, die zal aansluiten op de riolering bij het Raadhuis is een bedrag van 180.000.- gemoeid. Als het werk klaar is en de daarvoor in aanmerking komende percelen op de nieuwe riolering zijn aangesloten zal er een z.g. baatbelasting worden ingevoerd. De commissies zijn met dit voorstel akkoord gegaan en de gemeenteraad moet er nu nog zijn fiat aan geven. Ook het voorstel om het bouwterrein voor het toekomstige Adelbert- college een 50-tal meters te verschuiven in de richting van de Zijlwatering heeft de instemming gekregen van de beide commis sies en zal a.s. maandag in de gemeenteraadsvergadering aan de orde komen. De opschuiving is wenselijk om woningbouw op de plaats van de huidige remise mogelijk te maken en om te bereiken dat er in de toekomst een woonwijk ontstaat tussen de Seringen- laan en het huidige remiseterrein. Van een onzer verslaggevers HOOGMADE De gloednieu we en ruim opgezette levens- middelenzaak van de heer J. J. Witteman aan de Kerkweg wordt donderdag 12 decem ber a.s. voor het Hoogmadese publiek opengesteld. De offi ciële opening wordt in kleine kring woensdag II december verricht door mevrouw Witte- man-Jansen, de moeder van de huidige eigenaar. De zelf bedieningswinkel is sinds de sloop van het vroegere be drijfspand gevestigd in een houten schuur tegenover Hui ze v.d. Ploeg. De nieuwbouw van de winkel heeft ongeveer drie maanden geduurd. In die tijd verrees in de Hoogmadese dorpskern een modern en groot bedrijf met een vloerop pervlak van ongeveer 450 m2, dat de firma Witteman in staat stelt de verscheidenheid aan artikelen uit te breiden. Vooral het assortiment „non food"-artikelen wordt sterk vergroot De heer Witteman boven zijn nieuwe zaak Van onze correspondente RIJNSBURG - Aan het Willem Alexanderplantsoen kunnen nog 29 woningen en 6 garages wordèn gebouwd. Als de gemeenteraad hiervoor toestemming geeft, zal de grond verkocht worden aan Marel's bouwbedrijf. Voor deze 29 woningen zijn al veertig gega digden, terwijl er aan deze plannen praktisch geen bekendheid is gegeven. De totale verkoopprijs van de grond gaat dan 329.180,- bedragen. De raadscommissie van openbare werken, ruimtelijke ordening en bedrijven is reeds akkoord gegaan. Alle gegadigden kunnen zich melden als er meer bekend is over de koopsom, waarna dan van de zijde van B. en W. de volgorde urgentie zal worden bepaald. Woensdag 11 december zal eveneens in de raad behandeld worden de aanleg van tennisbanen in het recreatieterrein „Het Waterbos". Tennisvereniging „de Rijnkanters", die onlangs is opgericht, be staat al uit ruim 300 leden. Deze vereniging heeft al een ledenstop, daar het maximum van de banen 4 is met een oefenbaan. De gemeente stelt voor een krediet beschikbaar te stellen van 120.000,-. De tennisvereniging zal voor die banen een huur van 10.000,- per jaar betalen. Voor eigen rekening een clubhuis bouwen en voor het onderhoud van de banen zorgen. De van welzijnszaken kan zich met dit voorstel verenigen. In beroep De heren J. C. van Egmond en C. Heemskerk zijn bij de raad in beroep gegaan tegen de weigering van een bouwvergunning door b. en w. De heer Van Egmond wilde zijn bergruimte vergroten tot garage. Dit is in strijd met een hiervoor geldende bepaling. Om deze „garage" eventueel te bereiken zou hij een tegelpad (voetgangerspad) over moeten. Volgens B. en W. verdient dit geen aanbeveling, daar andere bewoners dan ook niet geweigerd kunnen worden. Een hele plantsoenen strook zou hiermee verloren gaan. B. en W. geven dan ook in overweging het ingestelde beroep ongegrond te verklaren. Bij de heer Heemskerk ligt het iets anders. Hij wilde een afdak en stalen deuren in zijn perceel laten plaatsen. B. en W. vinden plaatsing van een afdak in strijd met het bestemmingsplan. De aanvraag voor stalen deuren hebben B. en W. nog weer in overweging genomen en ze zijn van mening hierin nu wel toe te kunnen stemmen. Door een aantal Rijnsburgers is een onderzoek ingesteld naar behoefte van een openbare kleuterschool. Volgens een artikel de Kleuteronderwijswet besluit de raad tot stichting van e openbare kleuterschool uit eigen beweging of indien zulks in een gemeente beneden de 50.000 zielen wordt verlangd door de ouders van 30 kleuters. Bij de opening moeten deze kleuters de leeftijd van ten minste 4 en ten hoogste 5 jaar en zes maanden hebben. 33 kleuters zijn hiervoor geschikt, hetgeen voor de stichting voldoende is. De school zal in Frederiksoord geplaatst worden, maar omdat tegenwoordig de voorkeur wordt gegeven aan kleuter- j en lageronderwijs tesamen zal een oplossing moeten worden gevonden temeer daar het openbaar lager onderwijs in ht trum gevestigd is. Waarschijnlijk zal deze school dus eerst noodgebouw ondergebracht moeten worden. ,,De drie Eenen" krijgt opvolger Van een onzer verslaggevers ROELOFARENDSVEEN - Op de plaats aan het Zuideinde waar tot voor enkele weken het oude café-restauant „De drie Eenen" heeft gestaan, zal een geheel nieuw etablissement ver rijzen. Op het ogenblik is men bezig met heien en bekisten en verwacht wordt, dat het café in april volgend jaar kan worden opgeleverd. Behalve dat er gezellig een glaas je kan worden gedronken, kan men bkij de Drie Eenen vooraan ook terecht voor patat frites, loempia's en andere snacks. Ei genaar de heer P. G. M. Rode- wijk richt een deel van zijn sterk vergrote café - 90 m2 i plaats van 50 m2 - in als snack bar met verkoop aan een buf fet. Boven het café zullen twee woningen worden gebouwd. De grote zaal achter het café blijft in zijn oorspronkelijke toestand gehandhaafd: da^ gedeelte het complex heeft niet te lijden gehad van de verzakkingen die de sloop van het pand noodza kelijk maakten. Jubilarissen bij Zanglust Van onze correspondent Bodegraven De Bodegraafse zangvereniging „Zanglust" heeft vier jubilarissen gehuldigd. De heer J. Both, die 55 jaar lid is van de vereniging, zijn vrouw, die 50 jaar lid is, en de dames V. d. Heuvel-de Vries en Molenaar—v.d. Weyden die allebei 25 jaar lid zijn. Met Zanglust gaat het overigens weer goed. Telde de vereni ging een paar jaar geleden nog maar 20 leden, thans zingen 50 leden regelmatig mee. Bollenkwekers weigeren verhoging contributie Van onze correspondente Voorhout Met 33 stemmen tegen en 6 voor heeft de ledenvergade ring van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloembollencultuur afd. Voorhout het voorstel van het hoofdbestuur om de contributie met 10 procent te verhogen, verworpen. Voorzitter Zonneveld bracht daarom de begroting voor 1975 i niet in behandeling, omdadat dit weinig zinvol was geworden. In het hoofdbestuur werden gekozen de heren Kaptein en Schoema- ker. Tijdens de vergadering kwam overigens duidelijk tot uiting dat de bollenkwekers met angst en vreze het voorjaar tegemoet gaan. De bollen zitten in veel te natte grond. Verrotting dreigt. Roelofarendsveen Heden avond wordt er door het bestuur t de ruilvereniging weer een ruilbeurs georganiseerd. Bezoekers van deze beurs hebben gelegenheid hun verzameling van o.m. postze gels, suikerzakjes, munten enz. uit te breiden. Tevens kunnen zij onder elkaar van gedachten wisselen omtrent hun verzameling en dus weer de nodige nieuwe informatie opdoen. De ruilbeurs wordt gehouden in de Alkeburcht te Roelofarendsveen. De zaal is open vanaf 19.00 uur Van onze correspondent STOMPWIJK - In het dorpshuis wordt op zondag 15 december gestart met een „Speel-in", die één keer in de maand zal terugke ren. Jongeren kunnen dan tussen twee en vier uur met elkaar een spelletje doen. De kosten per kind zijn 1,- per middag. De organisator, de Stompwijksc hobbyclub, heeft nog een of twee vrijwilligers nodig om de „Speel-ins" succesvol te kunnen laten verlopen. Vanaf vandaag zijn de foto's, die bij de aankomst van Sinterklaas in Stompwijk zijn gemaakt, te bezichtigen en te koop bij de fa. L. Luiten. Morgenavond wordt er weer een disco-avond gehouden in het dorpshuis. Medewerking verleent „Lexi's Drive-in Discotheek". Aanvang acht uur. De E.H.B.O. start op 7 januari met een cursus voor beginnelingen. Belangstellenden kunnen zich hiervoor opgeven bij: mevrouw de Kier, Van Santhorststraat 7, mevrouw Knijnenburg, dr. Van Noortstraat 12b en mevrouw Boer, dr. Van Noortstraat 148c. Van onze correspondent Wassenaar - In de raadsvergadering van maandagavond 9 december zullen aan de orde komen twee voorstellen, die dinsdagavond jl ter sprake kwamen in een gecombineerde vergadering van de raadscommissies financiën en technische diensten. Het eerst voorstel betreft de aanleg van nieuwe riolering in de Paauwlaan in verband met klachten over de verontreiniging van het opper vlaktewater in deze omgeving. Met de aanleg van die riolering, die zal aansluiten op de riolering bij het Raadhuis is een bedrag van 180.000.- gemoeid. Als het werk klaar is en de daarvoor in aanmerking komende percelen op de nieuwe riolering zijn aangesloten zal er een z.g. baatbelasting worden ingevoerd. De commissies zijn met dit voorstel akkoord gegaan en de gemeenteraad moet er nu nog zijn fiat aan geven. Ook het voorstel om het bouwterrein voor het toekomstige Adelbert- college een 50-tal meters te verschuiven in de richting van de Zijlwatering heeft de instemming gekregen van de beide commis sies en zal a.s. maandag in de gemeenteraadsvergadering aan de orde komen. De opschuiving is wenselijk om woningbouw op de plaats van de huidige remise mogelijk te maken en om te bereiken dat er in de toekomst een woonwijk ontstaat tussen de Seringen- laan en het huidige remiseterrein. Kerstzang in Wassenaar Van onze correspondent WASSENAAR In de St. Willibrordkerk wordt op 19 december weer een oecume nische kerstzangbijeen komst gehouden. Muzikale medewerking wordt onder .meer verleend door de har monie „Excelsior", een ko per- en een saxofoonkwar tet. De bijeenkomst wordt om acht uur ingeleid door burgemeester Staab..

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4