Docos blij met nieuwe velden in Morskwartier „Politieke partijen nog te veel belangengroeperingen" 74 DONDERDAG 5 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Voorzitter P. C. Reizevoort: ,,We stellen bij Docos hoge eisen aan sportiviteit". Verdeling eerlijk zo in o, gelijk tot stand gekomen Van o e sportredactie Leiden De heer P. C. Reizevoort is voorzitter van Docos, de club die momenteel in het brandpunt van de publiciteit staat gezien de verwikkelingen rond de herverdeling van een aantal sportvelden in Leiden, Hij is best bereid tot een interview, zij het dan op voorwaarde dat hij het eerst wil lezen. „Ik heb namelijk slechte ervaringen", zegt hij door de telefoon. Hij formuleert dan ook zeer nauwgezet, vraagt een aantal zaken die hij wél vertelt niet op te schrijven, maar lijkt ondanks alles eerlijk en rechtuit te spreken. „Je moet uitkijken", zegt hij, „want je spreekt natuurlijk niet voor je zelf, maar namens een vereni ging. Je moet verwoorden wat er leeft in de club". Zijn eerste reactie op de definitie- vereniging vindt natuurlijk dat zij als eerste in aanmerking komt, wanneer er wat verdeeld moet worden. De Sportstichting is beslist niet over één nacht ijs gegaan. De Sportstichting is be slist niet over één nacht ijs gegaan. En ik dacht toch wel, dat de verdeling zo eerlijk mo gelijk toch stand was geko men", aldus voorzitter Reize- beslissing, dat Docos het Morskwartier zou verhuizen was: „Ik ben tevreden". Niet zo verwonderlijk overigens gezien het feit, dat Docos er bepaald niet op achteruit gaat. De club krijgt de beschikking over drie splinternieuwe velden, zij het met de restrictie, dat het „der de" veld eens in de veertien dagen met ASC en UVS ge deeld moet worden. Behalve de velden dan nog een verhard NieUW clubhuis oefenterrein, kleedkamers en een kantine, die evenwel zelf Intern bereidt gebouwd moet worden. Verder is het complex natuurlijk ui terst gunstig gelégen. Aan de rand van een nieuwbouwwijk, gemakkelijk bereikbaar en (voorlopig) zonder andere clubs in de naaste omgeving. Een flo rissant toekomstbeeld. medewerking is onontbeerlijk, want zo'n functie vergt veel tijd. Als je het tenminste goed wil doen. Men, de man langs de lijn, heeft er geen idee van wat er allemaal om de hoek komt kijken voor het runnen van een vereniging. Een secretaris bij voorbeeld is bijna dag in dag uit bezig met de club. En wat te denken van al die jeugdlei ders en bestuurders. Kritiek is gauw genoeg geuit, maar men heeft er geen notie van wat voor een werk deze mensen al lemaal verzetten". Netjes inmiddels al de bouw van huis. Hoewel zich bij Docos jaar voor op n nieuw club- reeds een be- Over sportiviteit zegt Reizevoort: „Daar stellen wij bij Docos ho ge eisen aan. Fors spel is niet erg, maar „gemeen" zijn past niet bij onze mentaliteit. Wij willen het graag netjes houden. Een goede jeugdbegeleiding is in deze alles. En ik mag wel zeggen, dat wij bij Docos over uitstekende krachten beschik ken". Over de Katholieke Sportfedera tie: „Een beetje uit de tijd, hè. Wij voeren nog wel het predi kaat „RK", maar laten het steeds meer weg. Onze club staat open voor ieder fatsoen lijk mens, we hebben geen gees telijke adviseur meer en de sta tuten mogen best wel eens her zien worden. We zijn nog wel „Christelijk", maar niet zozeer uit religieus oogpunt". Over de Contact Commissie Leidse Voetbalverenigingen: „Vorig jaar vond ik het wel positief, maar op de laatste gadering waren slechts 6 7 clubs vertegenwoordigd. Dan heeft het natuurlijk nog ri weinig nut. De doelstelling komen tot een beter onderling contact is goed, maar in d< praktijk werkt het niet zo best.' Gelezen en goed bevonden door de voorzitter zelf. AD VAN KAAM Angst Reizevoort: „De angst van sommi ge mensen bij Docos was, dat we de velden, als we die zouden krijgen, met anderen zouden moeten delen. We moeten inder daad een veld aan UVS en ASC afstaan. Dat is niet zo leuk, hoewel ik dat té sterk vind uitgedrukt. Ten eerste is dat maar van tijdelijke aard, want wanneer UVS zijn derde veld in de Kikkerpolder krijgt en ASC geschikte ruimte heeft ge vonden om ergens een eigen complex aan te leggen kunnen wij over alle drie de velden beschikken. Overigens gaan we dan pas écht vooruit, want quantitatief gezien blijft voorlo pig alles bij dezelfde. Ten twee de ben ik van mening dat wij, de schrijnende nood aan velden ir^ acht genomen, een steentje moeten bijdragen. Als wij twee andere verenigingen kunnen helpen moeten wij dat gewoon doen. De Sportstichting heeft er van alles aangedaan om de za ken zo eerlijk mogelijk naar voren te brengen en daar heb ben wij alle respect voor". Eerlijk Lugdunum en Leiden zijn niet zo blij met de oplossing. „Dat kan ik me voorstellen, want beide verenigingen zijn er qua velden niet op vooruit gegaan. Ik weet echter niet wat de mo- 1 tieven daar voor zijn. Kijk het totale pakket aan moeilijkhe den was bijzondèr groot. Elke drag van 30.000,— gereser veerd kon worden uit de op brengst van allerlei acties, bete kent dit toch pas een aanzet Gezien de huidige maatstaven 2 ton is tegenwoordig niets meer moet er nog heel wat geld gaan rollen. Reizevoort daarover: „Inderdaad, die bouw is een probleem op zich. We hebben reeds een bestuurs vergadering daarover gehad en we zullen ons in de komende tijd gaan oriënteren over een aantal kwesties die met een dergelijk project samenhangen. Het is de bedoeling om dat niet afgebouwde viaduct dat daar staat te gebruiken. Veel con creets kan ik verder nog niet zeggen. Wel hebben we alvast een giro- en banknummer geo pend. Mag ik even? „vraagt hij lachend. Het is tenslotte voor een goed doel. Zet het er maar tussen haakjes bij. (giro 573009 en MNMB: 678786836)". Zelfbouw ziet Reizevoort overi gens niet zitten. „Daarvoor heeft de club nauwelijks moge lijkheden. Misschien wel wat de afwerking betreft, maar ook dat moeten we nog bekijken". Voorzitterschap Los van het Morskwartier geeft Reizevóort zijn mening over een aantal andere zaken. Over het feit bijvoorbeeld waarom hij voorzitter is geworden. „Twee jaar terug trad bijna het gehele bestuur terug. Vier zoons van mij spelen in Docos, dus ik stond nog wel eens langs dens langs de lijn. Zo terloops polsten een aantal mensen mij voor de functie en uiteindelijk heb ik er in toegestemd. Aan mijn vrouw liet ik overigens de uiteindelijke beslissing. Haar NIEUWE PPR-VOORZITTER RIA BECKERS Leiden „Politieke partijen zijn nog te veel belangen groeperingen. De confessio nelen strijden voor de mid denstanders. De Partij van de Arbeid voor de arbei ders. Daarmee wordt het al gemeen belang weieens uit het oog verloren". Ria Beckers (36), de in Oegst- geest wonende nieuwe voor zitter van de Politieke Partij Radicalen is van mening dat pas wanneer de politieke partijen bereid zijn hun be langengroep desnoods op te offeren aan het algemeen belang, er wezenlijke andere landelijke politiek gevoerd kan worden. „Neem nou het standpunt van Schakel (ARP) in de Tweede Kamer. Hij is een fel voor stander van de totale afslui ting van de Oosterschelde. Natuurlijk, want er zitten veel Zeeuwen in zijn partij. Niemand in de ARP komt erop om eens met die men sen te gaan praten om tot een gezamenlijk besluit te komen over al of niet afslui ten. De Zeeuwen zijn na tuurlijk bang voor een her haling van de ramp in '53. Maar je kunt je afvragen of die angst wel helemaal ge grond is". Het is juist de actieve houding van de PPR, zowel binnen de partij als naar buiten toe, die Ria Beckers heeft doen besluiten in 1969 lid te wor den van deze partij. Ander half jaar is zij vice-voorzitter geweest naast Van Dam. „Alle leden praten en den ken mee in de actiecentra (de plaatselijke afdelingen van de partij-red.) Dat maakt dat je bewuste leden krijgt, maar dat maakt ook dat er een grotere spanning ontstaat tussen de beweging en de partij. De Tweede Ka mer-fractie kan niet altijd uitvoeren wat de leden wil len". Het Navo-congres van de PPR is hier een voorbeeld van. In juni spraken de leden zich uit tegen het lidmaatschap van de Navo. Desondanks bleef de PPR in de regering. „Dat is wel degelijk met el kaar te rijmen", meent Ria Beckers. „Om je doel te be reiken moet je een stem in het kapittel hebben. Dat de leden vaak vooruit hollen op het nu-haalbare, is juist goed. Dat maakt de partij levend". Als haar belangrijkste taak ziet Ria Beckers het aan el kaar verbinden van de actie centra de ideeënaandragers enerzijds en de Tweede Ka merfractie (de uitvoerders) anderzijds. „Bovendien moe ten de nieuwe leden begeleid worden. Na de verkiezingen is een groot deel van het middenkader van de partij weggezogen. De nieuwe le den moeten hun taak over nemen. Ik denk dat het met name aan het opbouwwerk heeft ontbroken bij D'66". Een verdwijnen van het poli tieke schaakbord is voor de PPR voorlopig nog niet in zicht volgens de nieuwe voorzitter. De PPR is de eni ge regeringspartij die weke lijks nog nieuwe leden no teert. Toch is er bijna geen vaste kern van kiezers, waarop kan worden terugge vallen zoals bij de „oudere" partijen. Uit onderzoeken is gebleken, dat de PPR het grootste aantal „zwevende" stemmen krijgt. „Daar ben ik helemaal niet bang voor", is het commentaar van Ria Beckers. „Het valt allemaal best wel mee wanneer je bedenkt dat ook degenen die voor het eerst stemmen bij Als zesde voorzitter, is Ria Beckers de eerste vrouw die een dergelijke functie bin nen de PPR vervult. („Dat heeft niets te maken met „het jaar van de vrouw". Ik was de enige kandidaat".) Door een onlangs ingevoer de post op de begroting van twaalfeneenhalf duizend gulden voor de voorzitter, is het haar mogelijk de functie te aanvaarden. „Ik moet mijn werk op het Stedelijk Gymnasium er voor opge ven. Als ik geen vergoeding had gekregen, had ik mijn hulp niet kunnen houden. En dat was toch wel een voorwaarde voor mij. De kinderen moeten toch ook nog voldoende aandacht krijgen". „Mijn man en ik. zijn nog Beckers is 36 jaar. Ze woont sinds 1967 in de Oegstgeester Kennedy- laan. In 1969 werd zij lid van de PPR, na verschil lende malen op de PSP te hebben gestemd. Aan het Stedelijk Gynwasium in Leiden geeft zij 14 uur Klassieke talen, van wel ke baan zij voor twee jaar buitengewoon verlof probeert te krijgen. Haar is hoofd cultureel werk aan de Haagse So ciale Academie en ge meenteraadslid voor de PPR in Oegatgeest. Ria Beckers heeft drie kinde ren (8, 7 en 3 jaar). steeds een beetje aan het dubben hoe we dat goed moeten regelen. Nu ik voor twee jaar voorzitter ben, zal hij wat meer thuis moeten zijn". Ria Beckers verwacht veel van de werkgroep die bezig is met de emancipatiewetge ving. „Wij zelf zijn toe vallig nogal conventio neel, maar er zijn ge noeg gezinnen, waarin de man en de vrouw halve dagen willen gaan werken. De nieu we wetten moeten het mogelijk maken dat er evenveel sociale voor zieningen voor part-ti me werkers zijn als mensen die hele wer ken". werken. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Kerstconcert Het Rijnlands Christelijk Man nenkoor geeft op 17 december zijn traditionele kerstconcert in de Stadsgehoorzaal. Medewerk ing aan dit concert dat om acht uur begint wordt verleend door het Haags Matrozenkoor en de altzangeres Caroline van He- In de Lokhorstkerk aan de Pie terskerkgracht kunnen morgen tussen zeven en negen uur plaatsen worden besproken. Daarna kan informatie over kaartverkoop verkregen wor den bij Reisbureau Cebuto, Doezastraat 30, tel. 25971. Hot House Morgenavond zal de tenorsaxofo nist Harry Verbeke, begeleid door het trio Rob Agerbeek, optreden op Jazzzolder Hot House, Rapenburg24, Leiden. Harry Verbeke draait al een aan tal jaartjes mee in de vader landse jazztop. Hij werd zeer bekend samen met The Dia mond Five. Een groep die rond I960 werd opgericht en die door z'n eigentijdse en professionele muziek binnen zeer korte tijd grote bekendheid kreeg en die twee jaar terug z'n wederop standing beleefde. Door z'n vooral door vuur en inzet ge dreven muziek werd o.m. de Wessel Seckenprijs, de grootste jazzprijs van Nederland, toege kend. Hij wordt gezien als een duidelijke exponent van de „swingende" jazz. Hij zal worden begeleid door het trio Rob Agerbeek. Rob Ager beek begonnen als boogie-woo gie pianist (hij is o.a. de leer meester van Rob Hoeke), heeft zich in de loop der jaren ont wikkeld tot een van de meest vooraanstaande jazzpianisten van Nederland, hetwelk o.m. gestalte heeft gekregen in het door der jaren ontwikkeld tot een van de meest vooraanstaan de jazzpianisten van Nederland, hetwelk o.m. gestalte heeft ge kregen in het door hem ge vormde Rob Agerbeek Kwintet, dat met zeer veel sukses de nationale en internationale jazz- podia bemant. Verder maken deel uit van het trio: Arnold Dooyeweerd, o.a. bekend als bassist bij Boy's Big Band en van Suite 4, de formatie die de altijd betrouwbare drummer, die zovelen al begeleidde, o.m. de bekende amerikaanse zan ger Peter Grimston. Aanvang van dit optreden is 22.00 uur. avond tijdens een discussie-bij eenkomst in het Praethuys aan de Vrouwenkerkkoorstraat 9. De heer Ten Siethoff, consulent van de Vereniging ter Bevordering van de Biologisch-Dynamische Landbouwmethode houdt een in leiding. Dinsdagavond a.s. is er in het Preathuys een discussie-bijeen komst over „Aura- of Kirlianfoto- grafie". Over dit onderwerp zou aanvankelijk maandag 25 novem ber jl. worden gediscussieerd, maar door ziekte van de spreker, Aad van Aken, ging dat toen niet door. Dinsdag komt o.m. aan de orde het bestaan van het astrale lichaam. Ter verduidelijking: een aura is een uitstraling van het lichaam welke alleen door men sen met paranormale gaven kun nen worden gezien. Van de aura- of Kirlianfotografie wordt tijdens de bijeenkomst een demonstratie gegeven. de laagste inschrijver, de Aan nemingsmij D. de Rooy B. V. te Haarlem, voor de aanneem- som van f 7.163.000,- inclusief B.T.W.. Het aantal inschrijvers bedroeg 52. Cellen gekraakt Telefooncellen aan de Zoeter- woudsesingel, de Toussaintka- de en de Vrouwenweg, zijn weer doelwit geweest van van dalen. Vijfhonderd gulden werd er uit de geldbakken in de cel len gestolen. kader zal ook een eventueel ambtelijke samenwerking tus sen bovengenoemde instellin gen en de betreffende secreta rie-afdelingen worden bezien. Beide wethouders verwachten binnen niet al te lange tijd een ontwikkelingsplan te kunnen overleggen. In verband daar mee is de vergadering van de Welzijnsraad van dinsdag 10 december uitgesteld tot 14 ja nuari volgend jaar. DIOK Rijnland Praethuys Dijkgraaf en hoogheemraden van het hoogheemraadschap van Rijnland hebben de uitvoering van de bouwkundige werken voor het nieuwe boezemgemaal, met inbegrip van twee dienst woningen te Halfweg na open bare aanbesteding gegund aan Reorganisatieplan De weihouders Tesselaar en Oos terman hebben de para-ge meentelijke instellingen als Welzijnsraad, de Sportstichting, de Culturele Raad en de Leidse Jeugd Aktie gevraagd voorlo pig geen bestuurlijke verande ringen aan te brengen. Dit in verband met de ontwikkeling van de bestuurlijke en ambtelij ke reorganisatieplannen van de gemeente. In de ontwikkeling van deze plannen wordt nl. be keken de relatie tussen de vaste raadscommissies van advies en bijstand en de zgn. para-ge meentelijke instellingen. In dat De Leidse rugby club „DIOK" beschikt met ingang van mor gen over een eigen clublokaal, dat als naam krijgt „Het Hok". Het lokual is gevestigd achter cafe De Gouden Leeuw, Noord einde 49. De officiole opening is morgenavond 20.00 uur. Leidse agenda "UW 16 30 uur aanbieding «i menlijke vergadcrir Imtclljke ordening c Burgerlijke stand P. Strumpet; Ron- K. O. van der Voorat en E, G. burg; JUlla Walter. zv J G. M. 'leldert geb. 10 JuU 1880, man; C. H. M Veldboer, Cb. 24 aug. 1042. c v F II Zuljdwljk; H. C. Agatü, gcb. H muurt 1004, e.v, J A. Hoge; M. A. Cntln, gab. 10 Juli 1087, goh. gaw. m A. J. D. HolU; H. Cohen, gob 8 april 1907, man; J. C. J. Slobbe, gob. 12 Leidse bioscopen

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3