IISri ÜIjJEA D.P.R. Rotterdam gaat oecumene behandelen Wereldraad per advertentie aangevallen Nuntiatuur over bezoek mgr. Gijsen aan Rome |lw> LUCKY LUKE „DE GROOTVORST WOENSDAG 4 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 13 De kandidaatstelling van twee nieuwe bestuursleden en het In de vorige vergade ring uitgestelde onderwerp „oecumene" zijn de twee be langrijkste punten op de agenda van de Diocesane Pastorale Raad Rotterdam voor de decern be rvergade- ring, die maandagavond om half acht zal beginnen In het Adelbertscentrum aan de Röntgenweg 99 te Delft. In de vergadering van januari zullen twee nieuwe bestuur sleden gekozen moeten wor den in de vacatures mevr. T. van Gennip - Horsten en H. M. Litjens. Omdat er bij de vorige verkiezingen klachten waren over het snelle tempo, waarin moest worden be slist, stelt het bestuur voor om nu al vast kandidaten voor te stellen en een gros lijststemming te houden. Het bestuur stelt tevens voor, dat de nieuwe bestuursleden de taken van secretaris en penningmeester zullen over- Voor de behandeling van het punt „oecumene", waarbij de situatie in het bisdom onder de loep zal worden genomen, heeft het bestuur een handreiking gemaakt voor het gesprek in secties en voltallige vergadering. Onder meer wordt daarin ge constateerd, dat er wat de oecumene betreft in het bis dom op verschillende plaat sen verschillende dingen ge beuren. De vraag wordt ge steld of de in verschillend tempo macherende groepen toch gezamenlijk in ver draagzaamheid kunnen op trekken. Deze vraag zou be vestigend kunnen worden beantwoord als er verschei dene voorwaarden vervuld worden. Zo zou iedereen moeten besef fen, dat de oecumene met voortvarendheid dient te worden bevorderd. Voorts zouden degenen, die menen de toekomst nu al tegen woordig te stellen, er zorg voor moeten dragen, dat niet onnodig mensen, die in ge weten menen (nog) niet zover te kunnen gaan, wor den afgestoten. Anderzijds zouden degenen, die vrezen, dat de genoemde ontwikkeling wegloopt van wat zij als onvervreemdbare traditie ervaren, hun ge loofsbroeders die nieuwe wegen gaan, krediet moeten durven geven en zich ervoor hoeden, hen uit te stoten en vertrouwen dienen te heb ben in de Geest, die de ge schiedenis leidt Tenslotte stelt de leidraad voor het komend gesprek van de D.P.R., dat de bis schop moet fungeren als bruggebouwer tussen de verschillende groeperingen, zonder na te laten aan allen kritische vragen te stellen. Hij zou bij zijn ambtsbroe ders ook het pleit moeten bezorger, van degenen die menen de toekomst te antici peren. KERK EN WERELD Sedert enige tijd is in de Zwitserse kranten een adver tentie ccampagne aan de gang tegen de Wereldraad van Ker ken. Onder het motto „Troef boer" wordt in deze adverten ties het werk van de Wereld raad van Kerken In een on gunstig daglicht geplaatst. Initiatiefnemer ervan is dr. Robert Eibel, leider van de „Aktie voor vrije meningsvor ming". In deze advertenties wordt van de Zwitserse kerken geëist, dat zij eens wat licht werpen op de „onderwereld-strategie" van de wereldraad. Speciaal richten de advertenties zich te gen het anti-racismefonds van de wereldraad, waarmee deze humanitaire doeleinden van bevrijdingsbewegingen in Afrika helpt De wereldraad wordt ook verweten, dat hij communistische sympathieën koestert. Dr. Eibel werft zijn gelden voor de advertentiecampagne vooral onder de Zwitserse in dustriëlen. Steun aan zijn ad vertentiecampagne noemt hij een „politieke verzekering spremie". Dr. Eibel, econo misch adviseur en lid van de Zwitserse Nationale Raad, strijdt al sedert 1947 tegen so cialisering, communisme, vak bonden en vóór een daad krachtig particulier onderne merschap. Overhet anti-racismefonds van de wereldraad vraagt hij in een advertentie: „Wie con troleert de aktiviteiten van de bevri j dingsbewegingen Stuurt de wereldraad waarne mers naar alle 29 strijdgebie den en denkt de wereldraad, dat werkelijk alleen maar blanken vermoord worden met de wapenen, die de we reldraad financiert? Of zou den de negers ook niet elkaar ermee vermoorden?" De advertenties blijven niet helemaal zonder resultaat. Dit blijkt uit brieven van lezers in de kranten. Dr. Eibel specu leert met zijn advertenties op de latente afwijzende kritiek van vele Zwitserse christenen op de wereldraad. De Bond van Evangelische Kerken, die zelf zakelijke bezwaren heeft tegen de wereldraad, heeft zich reeds tot een uitdrukkelij ke verdediging van de wereld raad genoodzaakt gezien. In een verklaring noemt de bond de beschuldigingen van de „Troef-boeri'-advertenties stuk voor stuk vals en absurd. KORTE METTEN Iii een brief aan zijn gelovi gen heeft kardinaal John Hee- nan, aartsbisschop van West- minster, te kennen gegeven, dat zijn gezondheidstoestand hem zal kunnen nopen voor tijdig ontslag te vragen als aartsbisschop. Kardinaal Hee- nan (69) moest sinds vorig jaar al driemaal in het zieken huis worden opgenomen, tweemaal vanwege ?en har taanval en eenmaal wegens astma. In het museum voor land- en volkenkunde, Willemskade 25 te Rotterdam zal van 12 de cember tot 27 januari een ten toonstelling worden gehouden van "Kerstkribben uit verre landen", uit de collectie van dr. Maria Elizabeth Houtzager .te Utrecht. De bisschop van Rotterdam, mgr. dr. A. J. Si- monis zal woensdagmiddag 11 december de expositie openen. Een alleszins merkwaardig schouwspel leverden dezer da gen tien Russchische soldaten op, die in gelid het Vaticaan binnen marcheerden. De Zwitserse gardisten in hun middeleeuwse uniformen kon den htm hellebaarden echter aan de voet houden, want het ging om kolonel Michael Moissew en negen kadetten van de militaire academie van Leningrad, die voor hun prestaties waren beloond met een reis naar Italië. Zij kwa men de muurschilderingen be kijken van Michelangelo in de Sixtijnse kapel. Besprekingen tussen de Her vormde en Lutherse kerken in de Verenigde Staten om tot kansel- en avondmaalsge- meenschap te komen zijn mis lukt. Oorzaak ervan is de wei gering van de Lutherse kerk van Missouri, een van de drie grote Lutherse groeperingen in de V.S. Soortgelijke bespre kingen in Europa, waar het om een veel groter aantal ker ken en nationaliteiten gaat, hebben geleid tot de zoge naamde Leuenberger Konkor- die, een basisovereenkomst, waarbij zich ongeveer vijftig kerken hebben aangesloten. Bezoekers van de Vaticaanse musea kunnen van nu af aan hun tocht langs de galerijen onderbreken met een bezoek aan een "snackbar". In het binnenhof van de pinakotheek is een zelfbedieningsrestau rant ingericht met driehon derd plaatsen. Aan een derge lijke pleisterplaats was al sinds lang behoefte, gezien de lange weg, die men door de musea kan afleggen: zeven ki lometer. De Canadees Fernand Jetté (53) is gekozen tot algemeen overste van de Oblaten van Maria. Hij volgt pater R. Han- ley op, die in mei na twee jaar zijn functie neerlegde, omdat hij zich niet langer in staat voelde leiding te geven aan de congregatie in de huidige' kerk. die zich volgens hem on voldoende openstelt voor de wereld. De congregatie telt 6.500 leden in zesenveertig lan den. In verband met bet bezoek van bisschop J. Gijsen van Roermond aan Rome kort ge leden ls de apostolische nun tiatuur in Nederland gemach tigd volgende ophelderingen te verschaffen: 1. De bisschop heeft zijn reis ondernomen, zoals ook andere malen in het verleden, in het kader van zijn contacten met de H. Stoel. Het is niet waar dat hij te Rome zou zijn uitge nodigd om antwoord te geven op klachten, ingediend bij de H. Stoel vanwege groepen priesters, betreffende zijn pas toraal beleid. 2. Onder andere onderwerpen heeft mgr. Gijsen te Rome ge handeld over het seminarie van Rolduc, dat zoals men weet, de volle goedkeuring van de H. Congregatie voor de Katholieke Opvoeding heeft Agenda-Bioscopen Woensdag 4 dec. HOT 20.30 Anothes Dance Group (J). Dillgentia 12.45 Lunchpro- gramma: Sinterklaas speelt piano. Kon. Schouwburg 20.15 "Sui ker" (Globe). Donderdag 5 dec. Koninklijke Schouwburg 20.15 „Venetiaanse Tweeling" (Haagse Comedie). Vrijdag 6 dec. Koninklijke Schouwburg 20.15 "Don Juan" (Haagse Co medie) (J). HOT 20.30 "De stok" (Haagse Comedie) (J). Diligentia 20.15 Fiesta Gitana. Congresgebouw 20.00 Jeugd- concert door Het Residentie Orkest o.l.v. Jean Martinon. Jaring Walta is de violist. Theater Aan de Haven "Don Juan" (De Appel) (J). Paard van Troje 21.30 "Gong". Zaterdag 7 dec. Koninklijke Schouwburg 20.15 De Venetiaanse tweeling (Haagge Comedie). HOT 20.30 "De stok" (Haagse Comedie) (J). Diligentia 20.15 Fiesta Gitana. Circustheater 20.00 "Tosca" door de Nederlandse Operas tichting. Congresgebouw 20.30 Concert door het Residentie Orkest o.l.v. Jean Martinon, solisten zijn Koos Verheul, fluit en Ja- ring Walta, viool (J). Theater Aan de Haven 20.15 "Don Juan" (De Appel) (J). Theater In de Steeg 20.30 "Salto Mortale" door Toneel- groep Consequent (J). Immanuëlkerk Scheveningen 20.15 Advent-orgelconcert door Ben-van Oosten, met sa menzang (J). Amicitia 20.00 "Een aap op visite" (HTV Het Toneel). Haagse Jazz Club 22.00 Trio Eef Albers. Paard van Troje 21.30 "Sight". Poppentheater Guido van De-, th 14.30 "Het ijzeren hek"; 20.30 "De drie Pauweveren"' (volwassenen). Poppentheater Frank Koom- an 14.30 "Lompie de Lorre- "APOLLO (tel. 460340): De te rugkeer van de sterkste man nen ter wereld (14) 12.15, 2.30, 7.00, 9.15. APOLLO 2 (tel. 460340): Pas op...of we slaan d'r op (14) 2.00, 7.30, 9.45, AS- TA (tel. $63500): The great Gatsby (14) 2.00, 8.15. BIJOU (tel. 461177): Emmanuelle (18) 2.00, 7.30, 9.30. CAMERA (tel. 467200): The good, the bad and the ugly (18) 2.00, 8.00. CI NEAC (tel. 630637): Vol gas met Herbie (a.l.) 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. COR SO (tel. 467200): The sting (14) 2.00, 7.00, 9.30. DU MIDI (tel. 855770): The way we were (14) 8.15. Pinocchio (a.l.) wo. 2.00. EUROCINEMA (tel. 667066): Irma la douce (14) 2.00, 8.00, wo. 4.00, 8.00. Winnetou en de desperado's (a.l.). wo. 1.30. FLORA (tel. 465224): Vreemd gaan in de baas zijn tijd (18) 2.00, 7.00, 9.15. KRITERION (tel. 460330): Les Valseuses (18) 3.00, 7.00, 9.30. METROPOLE (tel. 392244): De kanonnen van Telemark (14) 2.00. 8.00. ODEON (tel. 462400): De sex kliniek (18) 2.00, 6.45, 9.15. OLYMPIA (tel. 330814): Kellv's heroes (14) 2„S0, 8.00. PASSA GE (tel. 460977): Breng mij het hoofd van Alfredo Garcia (18) 2.30, 7.00, 9.30. REX (tel. 636747): Supermannen tegen amazones (14) 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30, 9.30. ROYAL'70 (tel. 462677): Gieren kennen geen genade (14) 2.15, 8.00. ROYAL OP ZOLDER (teL 462677): Een vuistvol karate (18) 2.15, 8.00. STUDIO DE LUXE (tel. 461859): Als de kat van huis is...(18) 2.15, 7.15, 9.30. STUDIO 2000 (tel. 542288): The godfather (18) 8.00, di.av.' besl. Zorro kruist de degens (a.l.), wo. 2.00. DE UITKIJK (tel. 542288): Cabaret (18) 2.30, 7.00. 9.30. DELFT CITY: Crazy Joe (18) 2.30,7.00. 9.15. CITY SELECT: The Can terbury tales (18) 8.15. ma. en di. 2.30, 8.15. Gulliver's reizen (a.L) wo. 2.15. DELFIA: My name is nobody (14) 2.30, 7.00, 9.15. DOELEN KINO: Tim mer je kruis, Hallelujah komt! (14) 7.00, 9.00. FLORA: Zorg dat je potent büjft! (18) 7.00, 9.15. STUDIO D: The nine li ves of Fritz the Cat (18) 7.00, 9.15. De hofnar (a.l.) wo. 2.30. La collectioneuse (18) di. en wo. 23.30 (Filmliga). Arabieren bestellen voor miljoenen bij Stork BOXMEER Stork-Brabant (onderdeel van VMF) is er in geslaagd contracten af te sluiten voor de levering van drie complete pluimveeslachterijen met vriesinstallaties en afvalverwerking in Irak voor 16 miljoen Goede verwachtingen bestaan er orders in de wacht te slepen voor nog eens vijf slachterijen in Irak, drie in Syrië, een in Koeweit en een in Saoedie-Arabië, zo blijkt uit de VMF persoijeelskrant Volgens verkoopdirecteur L. Haffmans van Stork-Brabant zijn al deze miljoenenopdrachten het gevolg van de opbrengst van de olieverkopen in het Midden-Oosten. „Het is voor ons verder een voordeel dat moslems geen varkensvlees eten, terwijl er grote behoefte is aan proteine. En de kip is nog steeds de goedkoopste leverancier van dierlijke eiwitten. Westland-Utrecht: lagere hypotheekrente AMSTERDAM De Westland-Utrecht Hypotheek NV heeft met ingang van 2 december de basisrente voor „no riks"- en standaard hypotheken met resp. 0,25 pet en 0,5 pet verlaagd tot respectievelijk 11,25 pet en 11 pet. De basisrente voor standaard hypotheken (annuiteiten bij vooruitbe taling per kwartaal) is met 0,5 pet verlaagd tot 10,75 pet., aldus de bank. Irak doet bestelling voor 4 miljard frank PARIJS Het Franse industrieconcern Creusot Loire heeft bestel lingen uit Irak ontvangen ter waarde van ongeveer vier miljard frank, zo is gisteravond in Parijs van ingewijden vernomen. De orders zijn een uitvloeisel van het bezoek dat premier Jacques Chirac aan Irak heeft gebracht De grootste order gaat naar Creusot Loire Entreprises SA, die een. petrochemisch complex ter waarde van 3,5 miljard frank gaat bouwen bij Basrah. Secim SA, voor 92 procent eigendom van Creusot Loire, heeft opdracht gekregen een bedrijf voor de verwerking van aluminium in Irak te bouwen dat ongeveer 400 miljoen frank gaat kosten. Het krijgt een capaciteit van ongeveer 50.000 ton per jaar. Er zijn onderhandelingen aan de gang over de levering van een Frans telecommunicatienet aan Irak alsmede elektronische appara tuur, waaronder computers. Bij dit overleg is Compagnie Interna tionale pour l'Informatique (011) betrokken. Volgens de zegslieden in Parijs heeft Irak grote belangstelling voor assemblagebedrijven voor auto's en voor de Europese luchtbus (een vliegtuig voor middelgrote afstanden). Heinekcn-slijterijen mogelijk naar Henkes AMSTERDAM Beheermaatschappij HVD (Henkes Verenigde Distilleerderijen) BV en Heineken voeren besprekingen over een eventuele overneming door Henkes van de tot het Heineken-con- cern behorende slijterijen onder de handelsnaam Otto en Jansen. Als de transactie doorgaat, zullen deze slijterijen (17, winkels, voornamelijk in en rond Rotterdam, totaal 40 man personeel) worden ondergebracht bij de slijterijgroep Aguilar van Henkes. De bonden, de betrokken ondernemingsraad en het personeel zijn terzake ingelicht, aldus Heineken. Aan de Technische Hogeschool in Delft zijn geslaagd voor: Kandi daatsexamen civiel-ingenieur: P. R. Beyl, VUssingen, P. J. Blok, Tilburg, H. R. de Boer, Alkmaar, A. S. den Boer, Wateringen, M A. Bo- gers, Delft, J. T. M. Bringhuis, Hei- no, P. E. M. Buck, Heerlen, J. A. Burg, Delft, M. L. Bijl, Den Haag, H. C. A. van Calveen, Eindhoven, J. van Caspel, Amsterdam, W. A. G. Dobken, Rotterdam, A. W. Dollee, Rotterdam, A. F. J. Doppenberg, Rotterdam, J. van Duiken, Maas sluis, L. Folkers, Naarden, D. v.d. Goot, Gorinchem, W. F. E. van Gor- kum. Delft, A. F. F. de Graauw, Schipluiden, H. Groen, Schiedam, J. G. de Gijt, Ede, F. G. A. J. de Haan, Baarn, H. J. de Haan, Delft, J. C M. van Haeren, Rotterdam, C. M. H. van Hagen, Haarlem, C. J. A. Hak- kaart, Den Haag, J. C. P. Heerkens, Tilburg, H. Hensen, Alkmaar, C. Heranides, Delft, C. J. M. Hesseling, Rotterdam, A. L. H. Heybroek, Delft, C. J. J. de Hoon, Delft, P. V. van Hulssen, Delft, J. de Jong, Delft, J. Jongedijk, Delft, E. Kleerekoper, Santpoort, F. J. Koiter, Den Haag, H. A. Kormeling, Voorburg, J. de Kort, Delft, C. P. M. Kuilboer, Oter- leek, J. Kuilder, Delft, W. C. Leeuwen, Rotterdam, J. M. M. der Loo, Nijmegen, P. G. A. M. Mariman, Hoge Zwaluwe H. E. R. Meyer, Ursem, M. O. C. Nienhuis, Delft. A. N. M. Obdam, Hillegom, W. H. Olthof,» Delft, C. E. Oosters, Zwijndrecht, J. H. van Os, Delft, G. Pennarts, Haarlem, J. Perdok, Bus- sum, G. J. J. Post, Delft, N. L. Rade. Delft, B. P. Radema, Vlaardingen, B. H. Rietveld. Delft. Snel, Utrecht. C. J. Swart, Barendrecht, J. G. van der Spreng, Delft, S. H. C. T. van Steen, Schiedam, L. B. Tholenaar, Dord recht, A. v.d. Toom, Den Haag, J. van der Valk, Den Haag, P. Vellinga, Nijland, F. A. Verhoeven, Dubbel dam, C. Versteeg, Teteringen, J. Wouters, Weestp M. van Zoelen, SL Oedenrode, R. R. Zwaag, Hilversum. Doctoraalexamen elektrotechnisch in genieur: N. C. Besseling, Rotterdam, T. Ha moen, De Meern, P. A. H. T. Jong man, Maassluis. W. ter Linden, met lof, Delft, N. R. Malotaux, Delft, Oei Wie Sian, Delft. H. J. A. de Ronde, met lof, Wassenaar, F. B. Rijswijk, Rotterdam, C. J. Schroot, Amster dam, A. W. Schut, Heelsum, J. B. Sepors, Rotterdam, M. K. Smit, met lof. Voorburg, B. T. Straatsburg, De Franse letterkundige onder scheiding „Prix Interallié" is toegekend aan René Mauries voor zijn roman „Le cap de la gitane". Museum Boymans-^ an Beunin- gen te Rotterdam heeft voor de komende drie jaar een belang rijk bruikleen verkregen van de heren Julien J. en Joachim J, Aberbach. Het omvat werk van Picasso, Giacometti, Hundert- wasser, Schiele, Mare, Bacon, Delvaux, Ensor. e.a. De collec tie zal in de achterzaal vai lste verdieping van de nieuwe vleugel worden tentoongesteld. Haarlem, R. Strackke, met lof, Am sterdam, T. P. E. Vedder, Voorhout, J. M. M. Welschen, Rotterdam. Abortus Er is de laatste jaren heel wat gesproken en geschreven over het abortus-vraagstuk. De me ningen hierover zijn verdeeld. Waarom? Omdat het gebod „Gij zult niet doden" volgens de één hier wel van toepassing is, maar volgens de ander niet Omdat volgens de één abortus ook in de embryonale fase op z'n minst het in de kiem smoren van menselijk leven en derhalve moord betekent, maar volgens de ander niet Zoals bij alle emotioneel geladen discussies, is het ook hier niet eenvoudig het argument van het voorwendsel te onderscheiden. Daar het een zaak betreft van leven of niet laten leven en alle leven van God komt, is ieders benadering van deze kwestie afhankelijk van zijn of haar innerlijke ge steldheid en relatie met Hem. Hoe het ook zij, niemand zal kunnen ontkennen, dat deze kwestie: le diep wortelt in de persoonlijke levensbeschouwing en het geweten van de individu; 2e een politieke zaak van de eerste orde is geworden. De ongeborenen, die hier geen stem in het kapittel hebben, hebben desondanks op dramati sche wijze hun stem uitgebracht op een confessionele partij. Zij zijn het, die in deze dagen duidelijker nog dan het Bis schoppelijk Mandement van 1954 de noodzakelijkheid van een partij op levensbeschouwe lijke grondslag hebben aange- Wanneer straks de KVP, door het negeren van bedoeld mande ment totaal verzwakt, niet bij machte blijkt de bestaande wet ter zake te doen handhaven, is het hek van de dam en gaat ons volk ten onder. We hebben ons kosten noch moeiten bespaard om onze dij ken te beveiligen tegen de ver nietigende kracht van een even tuele springvloed, terwijl wij te gelijkertijd een gat hebben ge maakt in een wet, die ons volk diende te beschermen tegen de vloedgolf van zedenbederf. Ter wijl onze waterbouwkundigen onze eeuwenoude vijand, het water, buiten de veste hielden, haalden onze moralisten het Paard van Troje binnen. N. W. J. Burger. Markten gebrulksvee 257, graskalveren 80, vette kalveren 15, nuchtere kalveren 1812, paarden nihil, veulens 6, var kens 46, lopers 13, biggen 550, scha pen en lammeren 378, ruig- en wei- delammeren nihil, bokken of gelten 36. Prijzen (in guldens per kg): stie ren le kwal. 6,00-6,45 2c kwaL 5,55- 5,05, vaarzen 5,30-5,80 2e kwal. 4,85- 5,20, koeien le kwal. 5,20-5,75 2e kwal. 4.50-4,90 3e kwal 4,20-4,45, koeien 685-1700, graskalveren 475- 1050, nuchtere kalveren voor fok of mesterij roodbont 100-325 en zwart bont 75-265, lopers 95-115, biggen 68-78, lammeren 150-220, drachtige zeugen 350-450 en geiten 15-80. Over zicht (resp. aanvoer, handel en prij zen): slachtrunderen groot-viot-ols maandag, kalf- en melkkoeien iets mlnder-redelijk-stablcl, vare koelen iets minder-redelijk-lets hoger, gras- kalveren redelijk-flauw-duurdcr, vet te kalveren flauw-vlug-tets duurders, en rulm-vlug-stabicl. nuchtere kalveren r PAULUS DE BOSKABOUTER EN DE BUITENBORREL te?;* door JEAN DULIEIT ffi Natuurlijk was Oehoe bot roe met op antwoorden: .Nee Eucalypta. Ik snap alleen heb Ik Iets achter da band wal hem een poos het dak bh,yen zitten, vanwaar hi, immers dat het je om Paulus te doen Is'. .Dat heb bezit zal houden. Kijk. dit bedoel ik.: Met mets verstaan kon. Na een snelle duikvlucht je dan coed mislaekte de heks. .Dat kabou- de teen van haar linker nachtslot trok se posteerde hij zich voor het raam en gluurde tertje zal me verder een zorg zijn. Hij moet een mandje naar zich toe en zette daar toen over de vensterbank. Hij kon Krakras op me aUeen met in de weg lopen en daarom haar voet op. de tafel zien staan en hij hoorde haar net SUSKE EN WISKE DE POEZELIGE POES M it f inds J Hot zou ik ie ssn mMmSkvmmwft- mffil Itn lm sis tin Minsk tn iwtenslseenshijkplsnk

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13