WONINGBOUW NOORDWIJK ZI T WEER IN DE LIFT Leidsenhage geen zaak van projectontwikkelaars Fluitende huismoeder staat haar mannetje Voorschoten bang voor Kroon-procedure Burgemeester Kolfschoten: Meubelfabriekje in Voorschoten gesloten Dolle koe nam j politie-auto op de horens In verband met grondverkopen in Adegeest Geen miljoen voor Zwolsman DINSDAG 3 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Van onze correpsondent LEIDSCHENDAM - Burgemees ter E. J. M. Kolfschoten heefi gisteravond bij de behande ling van de begroting tame lijk scherp gereageerd op een opmerking van het raadslid J. A. W. Pohlkamp van Groep Nieuw Leidschendam dat het gemeentebestuur zich wat het winkelcentrum Leidsenhage betreft heeft laten „inpak ken" door projectontwikke laars. Het raadslid had een motie inge diend waarin het gemeentebe stuur verzocht werd bij het stichtingsbestuur van Leids enhage aan te dringen af te zien van verdere uitbouw. Te vens zou Leidsenhage met het gemeentebestuur een studie moeten maken van alternatie ve voorzieningen en aanpas singen waarbij gedacht werd aan ^en bioscoop en het aan brengen van een windbeluife- ling. Tenslotte wilde het raadslid een beraad met Leidsenhage over aanpassing van het verkoop- besluit van de grond. Me vrouw ir. Kiers van Progres sieven Leidschendam voelde wel wat voor het standpunt maar achtte de motie te vroeg omdat er al besprekingen tus sen Leidsenhage en het ge meentebestuur gaande zijn. Burgemeester Kolfschoten zei Praten „ernstig bezwaar" te maken tegen bovengenoemde opmer king van de heer Pohlkamp. Juist door van de midden stand en het grootbedrijf is_ aan verwezenlijking door pro jectontwikkelaars ontkomen, aldus de voorzitter van de Wethouder H. L. van Dongen achtte praten met het stich tingsbestuur van Leidsenhage beter dan de motie. Bij het overleg zullen de notulen van de raadszitting gebruikt wor den om de mening van de raad te laten horen. De kwestie van de windbeluife- ling ging de heer van Dongen „helemaal te ver". Dat is een interpo zaak, daar gaan we ons niet mee bemoeien, zei de wethouder, die daarbij toch vertelde dat het bestuur zich Over wat er met Amstelwijk moet gebeuren, waar een soort stedelijk centrum me' postkantoor, brandweer en politiebureau zou komen, zei de wethouder dat het wachten is op een ontwikkelingsrap port over Leidschendam. Eind volgend jaar zal een interim rapport verschijnen en daar na kan de zaak beter worden bekeken. De ontwikkeling van Amstelwijk is 'n beetje in de lucht komen te hangen nu er met Leidsenhage besprekin gen zijn over eventuele bouw van 'n groot café-restaurant of iets dergelijks. De motie-Pohlkamp kreeg ten slotte alleen de eigen stem van de eenmans-fractie. Van onze correspondent NOORDWIJK De wo ningbouw in Noordwijk zit weer in de lift. In vergelijking tot voor gaande foren is er duide lijk een toename van de productie te constate ren. Tot 1 december 1973 bijvoorbeeld waren 93 woningen in aanbouw. Thans zijn dat er 169. Voorlopig lijkt het thans bereikte uitvoe ringsniveau weer veilig gesteld, want er zijn weer een groot aantal woningen, waarvan het voorbereidingsstadium ri reeds ver, en zelfs zeer ver is gevorderd. Tot deze complexen beho- r ren 52 premiekoopwo- ningen in Duinpark, on geveer 33 woningwetwo ningen in Vreewijk, 20 premiehuurwoningen in dezelfe wijk, ongeveer 20 prmiekoopwoningen in Vreewijk en nog eens 12 vrije sectorwoningen in Vreewijk. Verder 32 be jaardenwoningen bij Groot Hoogwaak, 19 vrije sectorwoningen in ,t. Duinpark, 30 vrije sec torwoningen in het bene- dengebied en 14 vrije sectorwoningen in het bovengebied van Duin park. Daarnaast is reeds bouw vergunning verleend of zijn bouwaanvragen in behandeling voor meer dere huizen, verspreid in de gemeente. Verwacht wordt dat de bouw van al deze woningen in de loop van volgend jaar kan beginnen. De voortzetting van de woning bouw zal daarna moeten plaats vinden in het plan Grashoek en een spoedige goedkeuring van - dit plan is noodzakelijk om ok stagnatie in de woningbouw te jr,r voorkomen. Ten aanzien van Vreewijk verwacht het gemeen tebestuur, dat het opgestelde schema kan worden gevolgd. Juist dezer dagen kreeg het ge meentebestuur bericht dat de rijksbijdrage zal worden ver strekt. De uitwerking van het bouwplan nadert het eindsta dium. Verwacht wordt dat me dio 1975 met de bouw in Vree wijk kan worden begonnen. Het aantal woningzoekenden is dit jaar gestegen van 668 tot 742. Daaroner bevinden zich 89 inwonenden, 41 zomerhuisbe woners, 31 te klein behuisden en 19 slecht behuisden. Van de woningzoekenden beschikken er plra. 200 over een huis, die als opschuifwoning kan wor den aangemerkt. Verreweg de meeste woningzoekenden vindt men in de leeftijdsgroep van 21 tot 29 jaar. Van onze correspondent Sassenheim - Dat het leiden van een voetbalwedstrijd niet bij voorbaat een puur mannelijke aangelegenheid hoeft te zijn be wijst de Sassenheimse huismoeder Miep Dofferhoff. De charman te fluitiste is elke zaterdagmiddag in scheidsrechterskostuum op de grasmat te vinden waar ze met deskundige hand jonge voetballertjes door de speelhelften lootst. Miep is een van de weinige vrouwelijke Nederlandse scheidsrechters. En ze doet beslist niet onder voor haar mannelijke collega's. Toen ze examen moest doen haalde ze het hoogste aantal punten binnen. Er werd op de voetbalvelden aanvankelijk nogal vreemd opgekeken tegen de fluitende huismoeder en werden er langs de lijn dan ook dikwijls denigrerende opmerkingen gemaakt. Maar die tijd is nu voorbij want het is wel gebleken dat Miep Dofferhoff-v.d. Meer, haar mannetje staat op de grasmat. De fluitende huismoeder van Sassenheim, Miep Dofferhoff et is niet zomaar toeval dat Miep haar haart gedeeltelijk heeft vf.rpand aan de voetbal sport. 'Op haar dertiende reeds bezocht zij met haar vriendin de v oetbalwedstrijden van haar favoriete club Teylingen. Daar le erde ze ook haar man kennen. I.n de loop der jaren kreeg ze een aardig inzicht in speltech niek en -taktiek en toen hakte ze de knoop door. ie zou geen damesvoetbal gaan spelen („Dat is een lachertje. Vrouwen voetballen niet se rieus genoeg") maar een scheidsrechterscursus gaan vol gen. De lesstof was voor haar geen bezwaar want de interesse was in ruime mate aanwezig, evenals de praktische kijk op de gang van zaken. Vooral het onderdeel pedagogie vond Miep heel belangrijk. Ze zegt: „Om de situatie op het veld te kunn- nen beheersen heb je een goede achtergrond nodig." Aanvankelijk vond Miep het no gal bezwaarlijk om te fluiten omdat ze zelf nooit een bal had getrapt. Maar toen het er een maal op aankwam om te tonen wat ze waard was raakte ze dat gevoel snel kwijt. 's Zaterdags fluit Miep bij de jeugdelftallen en 's zondags staat ze weer met haar twee kinderen op het voetbalveld maar dan als toeschouwster om te kijken hoe haar man het er als links-back van het eerste elftal van Teylingen afbrengt. Komt het voetbal-echtpaar nu nooit in de knoop met oppas? Miep: „Als ik moet fluiten past mijn man op. Ik krijg alle me dewerking van hem". Miep Dof ferhoff is in de KNVB-afdeling Leiden de enige vrouwelijke scheidsrechter. Aanvankelijk wilde men haar inschakelen om het dames-voetbal te leiden. Maar dat heeft ze geweigerd. Mannen kunnen veel beter met opschieten", zo vond De fluitende huismoeder is van plan het nog heel wat jaartjes op de grasmat vol te houden. En dat zal dan niet ten koste gaan van haar huiselijke werk zaamheden. Als andere hobby heeft ze namelijk het maken van kledingstukken. „Voetbal en huishouden gaan erg goed samen. Het is een combinatie die ik meer vrouwen aanbe veel", aldus de Sassenheimse. Van een onzer verslaggevers VOORSCHOTEN De fabriek van schoolmeubelen „Verloop en Zn. b.v." aan de Veurseweg is sinds gisteren gesloten. Het voltallig personeel (zeven man) is ontslagen. Of er een afvloeiingsregeling is getroffen voor de werknemers die in leeftijd variëren van 22 tot 50 jaar, is niet zeker. Gisteravond wist nog niemand van de industriebond van het NW van de bedrijfssluiting. Het bedrijf van Verloop werd na 1945 opgericht door de vader van de huidige directeur. Het genoot jarenlang goede naam. De reden van de plotselinge ommekeer, wilde de heer Verloop niet geven. (Van onze correspondent) NOORDWIJK De Noordwijkse politie heeft gistermorgen heel wat te stellen gehad met een wild geworden koe, die er tussen uit trok toen een veehandelaar bezig was het dier uit te laden bij de slachtplaats van slager Jansen aan de Hoofdstraat. De koe bespeurde kennelijk het haar boven het hoofd hangend onheil en rende via de Abraham van Royenstraat de Grent op. Bij het binnenkomen van de melding rukten een tweetol politiepatrouilles uit om het zeker niet ongevaarlijke dier te vangen of onschadelijk te maken. De koe was inmiddels bij „De Baak" verschenen en werd even later op de Rem- brandtweg gesignaleerd. Hier zagen de patrouilles kans haar in te sluiten, maar het obstinate beest doorbruk de omsinge ling door een politiewagen op de hoorns te nemen en met een enorme sprong slaagde zij er in aan de achtervolgers te ontkomen. In „De Zuid" volgde toen een ware klopjacht, waarbij de koe en passant haar woede koelde op een geparkeerde brommer. Door handig manoeuvreren slaagden de politiemannen er in het dier van de druk bereden Oude Zeeweg te houden en naar de Koepelweg te dirigeren. Ter hoogte van de vroegere villa Ruys liep de koe een duinterreintje op, dat daarna door politieauto's werd geblokkeerd. Een karabijnschuttcr van de politie legde vervolgens met een paar welgerichte schoten het gevaarlijke koebeest neer. ADVIES COLLEGE REGELT INSPRAAK SCHIPHOLLUN Van een onzen verslaggevers DEN HAAG Een onafhan kelijk adviescollege gaat de inspraakprocedure het gehe le tracé van de Schiphol!ijn regelen. Dit antwoorden Ge deputeerde Staten op vra gen van het Statenlid Van Kuijen (PFR.). Het ligt in de bedoeling hoor zittingen te organiseren waar iedere inwoner alle mogelijke informatie -over de te kiezen tracés en alter natieve voorzieningen kan krijgen. Illlllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ IIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Van onze correspondent Voorschoten Woensdagavond komt de raadscommissie voor openbare werken van Voor schoten bijeen. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot ver koop van de resterende grond- kavels in de wijk „Adegeest". zaak snel afwikkelen. Binnen de gemeenteraad bestaat alleen verschil van mening over de prijs van de grond, die officieel vastgesteld is door b. en w. op 125,- per m2. Alleen door een politieke onduidelijkheid werd het vodrstel ingetrokken. Daarvoor is iedereen bang. De* Kroon is wel een neutrale in stantie maar werkt zeer traag. Voorschoten heeft nog enige1 procedures lopen bij de Kroon, o.m. over de aanleg van een Ringweg via het voormalige M.O.C.-terrein. De uitspraak laat al vier jaar op zich wach ten. voor het huisbaasspelen van de gemeente. Op beide terreinen heeft Voorschoten thans moei- lijheden. Ten aanzien van het grondverkoopbeleid spiegelt Voorschoten zich zacht aan an dere gemeenten, die thans ook moeilijkheden krijgen omdat bouwgrond in de Randstad schaars begint te worden. len bouwen, denken daar an ders over. Waarschijnlijk is het zo dat wanneer de gemeente in aanraking kwam met een bouwmaatschappij, deze maat schappij alles in goede banen wist te leiden. De particulieren werden veelal het bos ïnge- zind en fouten snel af zijn. i de gemaakte meerderheid in de gemeente raad te vinden zijn voor de plannen om wanneer er bouw grond is hiermede te adverte- "1 r 522SÜ1 f." Een punt blijft dal er meer gegadigden zijn dan naar Openbare Werken toe' stappen en vragen wat e tueel te koop i: stuurd met vage toezeggingen. Veel particulieren hebben niet be de agenda gevoerd zal worden, alle betrokkenen de stagnatie De gemeenteraad wil de verkoop Mr. Begeer, de fraktie-voorzitter omdat de intrekking van de die nu weer ontstaan 2de kavel grondverkoop vorige minst plezierig vinden, week vrijdag ook de andere Op de achtergrond dreigt boven- verkopen geblokkeerd heeft. Zowel de gemeenteraad als de onofficiële eigenaren, die alle maal al 10% van de grondkoop- som voldaan hebben, willen de dien het spook van een beroep bij de Kroon, door een van de gegadigden al vast aangezet in dien hij niet voor een stukje grond in aanmerking komt. de laatste stukjes grond ir „Adegeest" opgelost zien. Na de oorlog is iedere gemeente nood gedwongen grootgrondbezitter geworden. De handel in grond is een vak, dat veelal niet bestu deerd wordt door een gemeen teambtenaar. Datzelfde geldt de WD betoogde tijdens de laatst gehouden raadsverga dering dat Voorschoten wel meer dan duizend grondverko pen gepleegd had en dat eigen lijk nimmer klachten zijn ge hoord. De zelfstandigen zie thans ieder hun eigen huis wil- De gemeenteraad wil echter punt zetten achter de verwarde grondverkopen en een nieuw beleid gaan voeren. Dat is no dig, want inmiddels beginnen ook de particulieren al onrustig te worden, die vage toezeggin gen gekregen hebben voor bouwgrond in het plan ..Bij dorp". Er zal waarschijnlijk een sefd dot de grondverkoop eerst definitief is zodra de raad deze goedgekeurd heeft. Wethouder Oostcrbaan heeft dringend ver zocht om de omstreden kavels bouwgrond snel af te werken omdat er vele zaken ztjn die spoedig aangepakt moeten wor den De huidige gemeenteraad van Voorschoten is zeer eensge- grondkavels. Er kunnen twee handelingen gedaan worden eeri zgn. „verdikking vun de bebouwing", waardoor de ka vels iets kleiner worden of het bij trekken van het stuk grond dat als reserve voor school uit breiding aanwezig is. tVoensdagavond heeft de sie voor openbare werken stof voldoende over dit onderwerp. 1IIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII|[||||||||||||I!IIIIII1IIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIM Van een onzer verslaggevers WASSENAAR Het gemeente bestuur van Wassenaar is niet van plan op de schadeclaim die de heer R. Zwolsman bij hem wil indienen, in te gaan. Dit deelde gisteren de voorlich tingsambtenaar van Wasse naar, de heer Zonneveld mede. De heer Zwolsman denkt een schadeclaim van een miljoen in te dienen, omdut hip zich finan cieel benadeeld acht. Op voor stel van de toenmalige burge meester Gcertsemo heeft de Ex ploitatie Maatschappij Scheven- ingen, waarvan de heer Zwols man commissaris is, het land goed Stoephout verkocht aan de Stichting Sint Adelbertcolle- ge". Op het terrein zou een nieuwe school gebouwd wor den. Later werd hiervan afge zien, waarna de Stichting de grond met volgens de heer Zwolsman enkele miljoenen guldens winst weer verkocht. Thans heeft zij een stuk grond bij de voormalige trumremiBe in eigendom om er een school te bouwen. „Wassenaar heeft niets te maken met de heer Zwolsman. De overeenkomst is toentertijd ge sloten met de E.M.S. En aange zien deze maatschappij zich van de verrichtingen van de heer Zwolsman hierin distan- cieert, heeft de gemeente waar schijnlijk niets te vrezen van die kant. Overigens is nooit af gesproken dat het Adclbertcol- lege de grond weer terug zou verkopen aan de E.M.S., aldus de heer Zonneveld.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5