de nieuwe I)AF 46 gulmet veiligheid en zuinig met benzine. 1 Pittig is ie. En lekker zacht. Samson,een leeuw van een shag de koning 12 LEIDSE COURANT DINSDAG 3 DECEMBER 197| Officiële publikatie LzUU van het hcMl Staatsbedrijf der PTT Invoering van automatisch telefoonverkeer met de Verenigde Staten van Amerika en Japan Vanaf heden kunnen nu ook de abonnees van de netten in het telefoondistrict 's-Gravenhage met de net nummers 01720 t/m 01729 automatisch telofoneren met de Verenigde Staten van Amerika en met Japan. U kiest als volgt internationaal toegangsnummer 09; tweede kiestoon afwachten landnummer (voor de Verenigde Staten 1. voor Japan 81). onmiddellijk gevolgd door netnummer en abon neenummer. Enkele belangrijke netten met hun netnummers zijn in de Verenigde Staten Boston, Mass. 617, Chicago, III. 312, Cleveland, Ohio 216. Houston, Texas 713, Kansas City, Kan. 913, Los Angeles. Calif. 213, Miami. Fla. 305, New York City 212, Oakland. Calif. 415, Pittsburgh, Pa. 412, San Francisco 415, Washington D.C 202. in Japan Hiroshima 822, Kyoto 75, Tokyo 3. Yokohama 45. Het tarief voor automatische gesprekken met de Verenigde Staten bedraagt a. op werkdagen van 10.00 tot 22.00 uur Nederlandse tijd f 0,16 per 1,3 sec., vermeerderd met een vaste aanslag van f 0.16 per gesprek (ca. f 7,40 per minuut) b. overige uren en op zondagen f 0,16 per 1,75 sec., vermeerderd met een vaste aanslag van f 0.16 per gesprek (ca. f 5.50 per minuut) Het tarief voor automatische gesprekken met Japan bedraagt f 0.16 per 0,875 sec., vermeerderd met een vaste aanslag van f0,16 per gesprek (ca. fll.- per minuut). In het boekje "Internationaal telefoneren - Lijst van buitenlandse netnummers" is een aantal automatisch bereikbare netten in de Verenigde Staten van Amerika en Japan opgenomen. Dit boekje kunt u aanvragen bij uw telefoondistrict (telefoonnummer 004). Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de informatie dienst voor internationale gesprekken buiten Europa (telefoonnummer 0016). Verpleegkundige of hoofdverpleegkundige in het St. Elisabeth Ziekenhuis? Ons ziekenhuis in Leiderdorp is in ve le opzichten ideaal. Alles is nieuw, ef ficiënt ingedeeld en voorzien van mo derne apparatuur. Het ligt lekker rustig tussen het groen en toch op een steenworp van de stad Leiden. Verpleegkundigen hebben we nodig op diverse afdelingen en een hoofdverpleegkundige voor de afdeling intensieve verpleging. U misschien? Kom 'ns op een vrije middag hier naar toe! Dan kunt u het met uw eigen ogen zien: het ziekenhuis, de verschil lende afdelingen, de omgeving Belt u even voor een afspraak, dan houden wij rekening met uw komst 071-99250 is het nummer, vragen naar de heer Hillebrand. StEHsabeth ziekenhuis Simon Smitweg 1 Leiderdorp leiden Openbare vergadering van de Commissie voor Interne Organisatie en Beheer te houden op dinsdag 3 december 1974 te 20.00 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. UITZENDBUREAU Telef. 071-31710 Korevaarstraat 33 Leiden iidABu dening. 2. Begroting 1975. a financiën b. organisatie en plan ning. c. informatie en voorlich ting d. beheer gemeentelijke gebouwen e. personeelszaken f. onroerend goed aan gelegenheden. Agenda voor de openba re begrotingsvergade ring van de commissie voor de Algemene en Bestuurlijke Aangelegen heden op woensdag 4 december a.s.. te 19.30 uur. in kamer 234 van het Stadhuis. Zaken betreffende de Gemeentelijke Archief dienst. Zaken betreffende de af deling Bevolking. Zaken betreffende de Brandweer. Zaken betreffende de Politie. Zaken betreffende de Ci viele Verdediging. Gewestzaken. Internationale betrekkin gen. Diversen. Moderne lacqué slaapkamers Bestaande uit: 2 pers. ledikant. 140*100 2 nacfitfcastjaa toilettafal mat aoeUge ronde «piepel 3-deurs linnenkast compl. 899,- Of GROOTSTE KEUZE M LAAGSTE PfUJ 9 WONINGINRICHTING VAN KLARENBOSCH LEIDEN Zeer beaQst de ala opkamer- apedalist naar voren scharnierende motorkap Wij zoeken voor een jon gen van 16 jaar (wer kend) en voor een Jon gen van 15 Jaar (L.T.S.- er) een KOST- PLEEGGEZIN gezamenlijk of afzonder lijk. Liefst In Voorscho ten of naaste omgeving. Brieven aan de Vereni ging KInderzorg „Print Hendrikstraat 18, 'e-Gra- venhage.". De belangrijkste eigenschappen van de 46 liggen niet in het uiterlijk, maar in het hart van deze nieuwe DAF. Want daar vindt u. wat de 46 tot één der veiligste maar ook zuinigste auto's in zijn pnjsklasse maakt gul met veiligheid Alle kennis en ervaring van DAF bij het bouwen van een werkelijk actief veilige auto werden in de 46 gelegd Daarom kiest DAF voor vaak duurdere, maar dan ook veiliger constructies Zoals de „De Dion-as". Eén der beste achteras-constructies die tot nu toe alleen in duurdere auto's werd gebruikt De 46 kreeg zijn betrouwbare wegligging dank zij die JDe Dion-as". Zoals de Duplex trommelremmen op de voorwielen. Oersterke remmen met dubbele remcylinders. Ondergebracht in een gescheiden remcircuit. Zoals snellere bediening van de remmen door een verkorte pedaalslag en een lagere pedaalkracht Zoals de enkelvoudige Variomatic. DATs beproefde versnellingsautomaat waardoor u al uw aandacht aan het verkeer kunt besteden. Zoals een speciaal veiligheidsstuur een samendrukbare, ultra-korte stuurkolom; bedieningshendels binnen direkt handbereik; met stootrand beveiligd dashboard; waarschuwingslichten voor remvloeistof, handrem en chokekooiconstructie3-punts veiligheidsgordels en achterin bevestigings punten voor gordels; radiaalbanden; een naar voren scharnierende motorkap. dashboard-stootrand hendels binnen handbereik waarschuwingslichten: remvloeistof .handrem en choke kooiconstructie gescheiden remcircuits zuinige 850cc luchtgekoelde motor duplex trommelremmen enkelvoudige variomatic „De Dion" achteras radiaalbanden zuinig met benzine Het motorische hart van de nieuwe DAF 46 geeft hem zijn tweede belangrijke eigenschap: zuinigheid. De 850cc luchtgekoelde motor van 40 SAE pk, gecombineerd met de enkelvoudige Variomatic springt zeer zuinig met de kostbare liters benzine om Een gemiddeld verbruik van 1 op 14 is normaal voor de 46. En op die manier verdient u met de 46 dat beetje extra- dat werke lijke veiligheid nu eenmaal kost- indirekt terug. ervaar zelf DAFh nieuwe 46 Bij iedere DAF-dealer staat de nieuwe 46 voor u klaar. Om hem van binnen en van buiten te bekijken. En natuurlijk voor een proefrit Een waardevolle ervaring, die u duidelijk maakt dat de 46 een nieuwe veilige en zuinige wagen van DAF is. Prijzen vanaf f8.970,- incL B.T. W.). Uitvoeringen: de Luxe, Super Luxe, Stationcar en Bestelwagen. Samson rook je om z'n smaak. En nergens anders om. Lekker pittig. Lekker zacht. Dat is de eigen Samson smaak. De smaak die je voldoening geeft. Als je Samson rookt wéét je tenminste wat je rookt. Een leeuw van een shag

Leidse Courant | 1974 | | pagina 12