Zandvoort draversbaan Jo Jaspers: /„Geen reden tot paniek" i Concurrentie Duindigt en Hilversum Volleybalclubs vrezen na beperking shirtreclame uitwijkenvan sponsors Sportwereld ONDANKS VEELVULDIGE AFGELASTING Blessure Ruud Krol valt mee Bleijenberg wil weg bij SC Cambuur OPERATIE AAN KNIE DULLENS Eenvoudige zege van Die Haghe DINSDAG 3 DECEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA 11 (Van onze sportredactie) ZANDVOORT Een klein voorproefje van drafsport reeds op 1 augustus op Zandvoort. Op het circuit is dan een kortebaan-draverij draverij voor het eerst in de geschiedenis van het auto-rencircuit Op de asfaltlaag zal een flinke laag zand worden aangebracht, waarop de dravers hun sprintjes kunnen trekken. Goede beurt ZANDVOORT Het is niet onmogelijk dut de bunen Duindigt en Hilversum over enkele jaren in de drafsport een zware concurrent erbij krijgen. Een dezer dagen is opgericht rond het circuit van Zand voort de Stichting Hippodrome Zandvoort. De di- rekteur van het rencircuit van Zandvoort, de heer Berenpoot, maakt deel uit van deze stichting. Bij de Nederlandse Draf- en Rensport in Den Haag is een verzoek ingediend voor de aanleg van een 1000 m. draversbaan op het circuit van Zandvoort. S£Ch" gelijkheden zijn voor het laten tmg Nederlandse Draf. en Ren- verschijnen van een drafpiste sport: „We knjgen wel meer- 0p het circuit" verzoeken binnen voor de aan- lee vao een draversbaan. Maar De heer Berenpoot is vroige week ik geloof dat het in Zandvoort dinsdag met een delegatie van een erg serieuze zaak is. Boven- de gemeente Zandvoort en le- dien zitten er vele zakenmensen den van de Stichting Hippodro- achter. Bij de N.D.R. zullen we me Zandvoort op bezoek ge nu gaan onderzoeken of er mo- .weest op de draversbaan van Hilversum. „We zij door de NDR erg gastvrij ontvangen. We weten nu in grote lijnen wat er te koop is en we hebben zelfs al een voorlopige begroting ge maakt We komen op een be drag van zes miljoen. We heb ben natuurlijk het voordeel dat we het drafcircuit gewoon mee kunnen laten draaien in onze organisatie van het autocircuit Daarnaast is er ook voor ons een belangrijk voordeel dat we over genoeg ruimte kunnen be schikken. Opstallen bouwen voor het onderkomen van paar den is bij ons natuurlijk geen enkel probleem en daarnaast kunnen we trainers die zich op de baan willen gaan vestigen, makkelijk onderbrengen. Als Zandvoort nu nog geen bad plaats nummer één is dan zal het zeker het geval zijn als onze Hippodrome gaat verschijnen". Voor- en najaar De Stichting Hippodrome Zand voort denkt niet alleen aan draverijen in de zomer. Ze wil len proberen het seizoen van Zandvoort te verlengen en aan trekkelijker te maken voor de toeristen door in het voor- en najaar ook te koersen. Zelfs voelt de stichting er veel voor om net als Hilversum en Wolvega ook in de winter onder kunstverlichting draverijen te houden. De bedoeling is dan ook op het circuit rond de dra versbaan glasdichte tribunes te plaatsen. De circa zes miljoen die er voor het circuit nodig zijn vindt de stichting niet een groot knelpunt Via leningen is dat makkelijk bij elkaar te brengen. In Zandvoort behoeft men de grond waarop gebouwd moet worden niet te kopen. Volgens directeur Berenpoot is er een stuk grond op het circuit dat een niet al te dure bewerking, hoeft te hebben om er een dra versbaan van te maken. De op stallen die op het circuit wor den gebouwd, worden wel ge lijk het eigendom van de ge meente Zandvoort Voor de rensport is er op het circuit echter geen plaats (rensportvol- bloeds). De stichting ziet dat - niet zitten op het circuit omdat de 1000 meter baan voor ren paarden (volbloeds, de galop- peurs) te kort zou zijn. Met grote spanning wacht de Stich ting Hippodrome Zandvoort af wat de NDR gaat beslissen. Men heeft natuurlijk met vele factoren rekening te houden. Zandvoort in de naaste omge ving van de Wassenaarse baan Duindigt en Hilversum kan voor deze twee banen, waar voor miljoenen is geïnvesteerd, natuurlijk wel eens te grote zuigkracht hebben. De koersa- genda van de NDR is vooral in de zomermaanden rijkelijk voL Het tegelijk koersen in Zand voort, Hilversum en op Duin digt is in Nederland nog geen haalbare kaart Een andere moeilijkheid is dat in de buurt van Heerlen In Zuid- Limburg al vergevorderde plannen zijn voor de bouw van een draf- en renbaan. De kosten zijn daar rond de 16 miljoen. In Limburg waar een dergelijke bouw meer op zijn plaats zou zijn dan in Zand voort, zijn echter vele moeilijk heden te overwinnen. De grond moet daar gekocht worden en bovendien, en dat is het belang rijkste hangijzer, weet men niet hoe het vereiste kapitaal bijeen gebracht moet worden. De klei ne groep insiders die van de plannen van Zandvoort op de hoogte zijn, geven de Stichting Hippodrome Zandvoort meer kans dan Zuid-Limburg. ARTHUR VAN RUSWUK van DSZ op kunstzwem- Duindigt krijgt er wellicht een concurrent bij. Zandvoort wil een draversbaan. (Van onze zwemmedewerker) DEN HAAG Op de achtste internationale kunstzwemgala, van Zürieh, die gisteren beslo ten werd, heeft de vertegen woordiging van DSZ uit Den Haag het goed gedaan. Ondanks het feit dat er geen jury was om punten te geven (het "wedstrijdelement ontbrak), bleek de hoge waardering voor de shows van Ellen Jansen, Hélma Gluvers, Vera Verloop en Lida van Veen uit vele ent housiaste reakties. Onder de deskundigen die de af vaardiging van DSZ meteen na afloop van hun uitvoeringen kwamen feliciteren bevonden zich Jojo Carrier (2e op de we reldkampioenschappen van 1973 in Belgrado) en de Ameri kaanse trainster Ann Cramer. Begeleider Anton Wessels: „Het is de moeite waard om een derge lijk kunstzwemfestijn ook eens in Den Haag te houden". DUSSELDORF Bij het tweede toernooi om de wereldtitels zwemmen, dat van 18 tot 27 juli in Columbia zal worden gehou den, worden door de FIN A naast dopingcontrole onderzoe kingen naar anabolica gedaan. HILVERSUM De internationa le tenniskampioenschappen van Nederland, bekend als het toer nooi van 't Melkhuisje in Hil versum, worden dit jaar gehou den van 7 tot en met 13 juli. Reclame op de voorzijde van het shirt is voortaan verboden. DEN HAAG De strijd om de grootste en mooiste reclame, die in de eredivisie vaak heviger scheen dan de volleybalduels zelf is uitgeblust. Het bonte gezelschap zal het voortaan wat minder bonter moeten doen. Tot leedwezen van sponsors en clubs worden de reclamemogelijkheden per 1 januari drastisch beperkt. De forse aankondigin gen op de borst, zo besloot het bondsbestuur, zijn vanaf die dag uit den boze. Een naam op de rug - voor de grootte zijn ook beperkingen gesteld - en een minimaal empleempje op de voorkant van het shirt is alles dat overblijft Overtredin gen kunnen worden bestraft met een boete van maximaal duizend gulden. De maatregel mag nog zo stringent zijn, de clubs zullen zich er niet zonder slag of stoot bij neerleggen. Of zoals manager Jan van Putten van Starlift Blokkeer zich voorzichtig uitdrukt: „Ik denk wel, dat er protesten komen." De nieuwe manager, die onlangs Ten Bruggencate opvolgde, wijst dan op de houding van de meeste clubbestuurders na afloop van een bijeenkomst met de bond, waar de maatregel bekend werd gemaakt. De algemene opvatting, was dat de borstreclame nooit overdreven vormen heeft aan genomen en dat het besluit nooit midden in de competitie genomen had mogen worden. Daarbij staat het belang van de sponsor voorop. Het zou wel eens kunnen gebeuren dat de geldschieters, voor wie de borstreclame een belangrijke bron van inkomsten betekende, gaan uitkijken naar ander werkterrein. Jan van Putten: „Het besluit zou wel eens' gevolgen kunnen hebben voor de clubs. Een simpel voorbeeldje: Als je naar de televisie kijkt, zie je basketballers en handballers met borstrecla me. Het ligt voor de hand dat de sponsors, als de bond met dergelijke futiliteiten aankomt, gaan uitkijken naar bijvoorbeeld een handbalvereni ging." Grenzen De manager van Starlift Blokkeer noemt het een futiliteit, omdat het „vroeger altijd oogluikend is toegestaan". De Nederlandse Volleybal Bond voert andere maatstaven aan. Er zijn, zo rede neert men, grenzen. Terecht. Het gaat te ver, als een toeschouwer de mening verkeert aanwezig te zijn bij een reclamefilm in plaats van bij een volleybalwedstrijd. Sommige sponsors zien veel te graag - en ook dat is begrijpelijk - hun naam in alle kleuren en stan den. Zoals spelers van Gerard de Lange het eens presteerden overal langs het veld tassen en hand doeken te deponeren. Het eind is zoek, het heeft niets meer met sport te maken. Tot die mening zijn dan ook plotseling de bondsbe- stuurders gekomen. Zij hebben de huidige situatie aan eigen fouten te danken. Want ook in het verleden bestonden altijd bepalingen ten opzichte van de shirtreclame. Het was dan ook onbegrijpe lijk toen Raak SFC het voorbeeld van de namen op de borst gaf, niemand ingreep. Vice-voorzitter Huub Versteege: „Wij hebben toen wel opmerkin gen gemaakt, maar omdat het seizoen pas begon nen was hebben we gezegd: Je mag ze dragen, maar na het seizoen is het uit. We wilden niet op heksenjacht gaan." Het uitblijven van maatregelen had wel tot gevolg, dat de meeste eredivisieclubs volgden. „We waarschuwden", vervolgt de vice- voorzitter, „een paar keer in het volleybalorgaan. Het werkte averechts, als een sneeuwbal." Twee jaar keek de bond oogluikend toe om afgelopen week plotseling toe te slaan. Huub Verstegen: „Op een gegeven ogenblik hebben we gedacht: Het mag niet, maar iedereen doet het. Dan moeten we maar op voor ons minder prettige manier maatregelen nemen om paal en perk te stellen." Voluit De club- of sponsomamen mogen dus vanaf 1 januari alleen nog maar voorkomen op de rug. Namen, die dan ook voluit moeten worden ver meld. „De naam moet zijn, zoals die is. Dus niet alleen Deltalloyd, zoals je altijd ziet, maar Dcltal- loyd/AMVJ". De vice-voorzitter legt er dan de nadruk op, dat de bond geen campagne wil ren. „De scheidsrechters mogen met zoveel voor vallen aankomen, als ze willen, de bond beslist altijd over boetes. Een vierdeklasser die zijn naam heeft verkocht voor een paar honderd gulden, kan natuurlijk geen duizend gulden betalen". Huub Verstegen verwacht geen moeilijkheden. „De ere divisieclubs vonden het een normale zaak. Ze betreurden het natuurlijk, dat het niet meer mocht. Maar ach, wie weet gaat het zo snel met de sponsoring, dat ook volgend jaar de borst beschilderd mag zijn". Met die hoopvolle gedach ten moeten de sponsors het maar voorlopig doen. Jan van Putten: „We zullen proberen er iets aan te doen". KEES KOOMAN ning ook niet juist. Indien vijf tig procent van de wedstrijden geen doorgang kan vinden, wordt het hele programma af gelast De helft van de vereni gingen moet dus lijden onder de slechte toestand van de vel den van de andere helft Na tuurlijk begrijp ik, dat het ad ministratief gezien gemakkelij ker is in een dergelijk geval het hele programma eruit te gooien, maar het uitgangspunl is foutief. Misschien is het noodzakelijk eens met de con suls rond de tafel te gaan zitten om over dit probleem te praten. Je moet er naar mijn mening nu eenmaal van uitgaan, dat het onplezierig is als er niet gevoetbald wordt We moeten ernaar streven zoveel mogelijk wedstrijden te laten doorgaan." DEN HAAG „Er is geen enkele reden om in paniek te raken", reageert Jo Jaspers, de competitieleider van de KNVB, naar aanleiding van de berichten dat de bond stappen overweegt de achterstand in competitiewedstrijden teniet te doen. „De overvloe dige regenval van de laatste maanden baart ons weliswaar zorgen, maar van onoverkomelijke moei lijkheden is thans nog geen sprake." Er zullen, volgens de competitie leider, geen buitengewone maatregelen worden getroffen. ..We komen pas in moeilijkhe den, als na deze regenmaanden een vorstperiode zijn intrede doet. Dan zullen we stappen moeten ondernemen, maar dat hebben we in het verleden wel vaker moeten doen. De maatre gelen die dan moeten worden getroffen zijn niet buitenge woon. Ik kan me voorstellen, dat de clubs zorgelijk zijn nu het amateurvoetbal al vier keer in zijn geheel is afgelast Het competitieverloop is echter noj niet in gevaar. Wel zijn we ge noodzaakt de geplande vrije weekends volledig te benutten. We hebben op dit ogenblik een achterstand van anderhalve maand. Die kan weliswaar nog altijd worden ingehaald, maar we moeten proberen te voorko men dat die achterstand groter wordt". Na dertien competitiespeeldagen hebben de meeste verenigingen niet meer dan zes zeven duels gespeeld. Jo Jaspers: „Het di recte gevolg hiervan is, dat voor Tweede Kerstdag in ieder geval een inhaalprogramma wordt samengesteld. Meer kun nen we op dit moment niet doen.'De situatie kan op z'n vroegst eind februari goed beoordeeld worden. Eventuele maatregelen zullen dan ook niet voor die datum plaatsvinden." Mochten er dan stappen onder nomen moeten worden, dan zal wellit de woensdagavond wor den benut om wedstrijden te spelen. Jo Jaspers zal dan voorts overwegen de clubs die hun velden niet in een redelijke conditie kunnen krijgen te ver plichten hun wedstrijden op een ander terrein te spelen. „Maar zoiets gaat in overleg met de grondtechnische dienst van de KNVB, die het veld indien daar reden toe is, zal Jaspers heeft naar aanleiding van de overvloedige regenval wel zijn gedachten laten gaan over de manier, waarop thans wedstrijden worden afgelast. „Ik ga ervan uit, dat de voetbal bond er is om de mensen zoveel mogelijk te laten voetballen. De huidige regel is naar mijn me- Regeling Jaspers heeft wat dat betreft al enig succes geboekt door een aparte regeling te treffen voor do hoofdklassen van het ama teurvoetbal. „Die afgelastingen gaan niet ge paard met die van het district, waarin de hoofdklassevereni ging speelt De velden van die clubs worden speciaal gekeurd, tenzij natuurlijk het gehele amateurvoetbal is afgelast" De verenigingen, die nog geen plaats in de hoofdklasse heb ben weten te veroveren, moeten voorlopig nog berusten in afge lastingen ook al zijn hun velden goed bespeelbaar. Een berus ting, die gezien de regen van de sSjnoptebrengemmakkel,jkJ° Jaspers acht maatregelen op dit moment nog niet JOS HEYMANS nodig. AMSTERDAM De foto's die zijn gemaakt van de heup van AJacied Ruud Krol hebben uit gewezen dat er niets zwaar ge forceerd ls. De angst voor een scheuring of een breuk bleek ongegrond. Krol, die in de bekerwedstrijd tegen Haarlem zijn heup ver draaide, zal rust moeten hou den. Hij zal daarom zeer waar schijnlijk zondag tegen Do Graafschap niet meespolen. Te gen Juventus, de tweede wed strijd in de derde ronde van het UEFA-tocmooi, hoopt Krol weer fit te zijn. Ali sportman van het jaar BRUSSEL De Poolse atlete Irena Szewlnska en de Ameri kaanse bokser Mohammed AU zijn door de Europese spor tjournalisten altgeroepen tot respectievelijk sportvrouw en sportman van het jaar 1974. Bij de heren eindigde onze land genoot Johan Cruyff als tweede voor de Belgische wereldkam pioen wielrennen op de weg, Eddy Merckx. LEEUWARDEN Ilans Bleijen berg, de 23-Jarige spitsspeler van de eerste divisieclub SC Cambuur heeft te kennen gege ven zo snel mogelijk van ver eniging te willen veranderen. Vorig seizoen werd Bleijenberg voor 50.000 gulden van Go Ahead Eagles overgenomen. Bleijenberg vindt dat hij ten onrechte buiten het elftal is ge laten. Na een gesprek met ma nager Spiegelaar werd besloten dat hij niet aan de training van maandag zou meedoen. Volgens Spiegelaar heeft dit Bleijen- bergs instemming en botreft het geen strafmaatregel. (Van onze sportredaktie) SITTARD De Limburger Wllly Dullcns, die 6 Jaar geleden nog een van dc grootste beloften in de vaderlandse voetbalwereld was, is vorige weck In het zie kenhuis in Sittard voor de zo veelste maal geopereerd. Nadat eerder zijn beide menisc waren verwijderd was het ni ^de beurt aan de knieschijf var het rechterbeen. Een kleir voorval op een camping was dt oorzaak van deze nieuwe tegen slag voor Dullens. Een ogenblik slechts was hij vergeten dat hij bijzonder kwetsbaar is en dal de doktoren hem uitdrukkelijk hebben verboden ooit nog tc voetballen. Toen enkele Jongens de bai naar Drillens speelden kon deze het niet laten er zijn schoen onder te zetten. Meteen kraakte het in zijn knie. Nieuwe bijna ondraaglijke pijnen wa ren het gevolg met als uiteinde lijk resultaat een nieuwe opera tie. Een bijzonder zware in greep zelfs en het is volgens de doktoren nog niet zeker of Dul lens ooit nog zal kunnen lopen. Oostduitse atlete stopt Oost-BerlIJn De 22-Jarige Oost- Duitse atlete Monlka Zchrt heeft besloten met atletiek te stoppen. Oorzaak van dio beslissing is de operatic die zij enige tijd gele- den heeft ondergaan en waar van zij niet geheel i3 hersteld. Monika Zehrt won tijdens de Olympische Spelen in Milnchen goud op de 400 meter. (Van onze medewerker) DEN HAAG Die Haghe hreft gisteravond een gemakkelijke overwinning van 17—8 behaald op Ready. De ruststand was reeds 8—4 In het voordeel van Die Haghe. Absolute uitblinker was Herman Hulsman, die met negen doel punten veruit het grootste aan deel in de score had. Scheids rechter Van Treuren zag zich in de tweede helft nog genood zaakt Ab van Bruggen van Rea dy uit het veld te sturen wegens aanmerkingen op de leiding.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11