Leidschendamse actiecomité in het geweer tegen Centrale Persoons Administratie Acties voor Zoeterwoudse missionarissen Begroting van Sassenheim weer sluitend Voorschotense IJsclub heeft nog maar 250 leden WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGINA «uiioiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNii miniumuiniiiniiiiii iiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii nnniiiiiiuiOuniiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui uiniiiiiiiinnnnniiiiimniiiiiiiinmniinmiMiiiniiiin!) iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiii LEIDSCHENDAM - Het Ak- tieeomité Behoud Leefmilieu Leidschendam heeft in een brief aan het gemeentebestuur meegedeeld het niet verant woord te achten dat gebruik wordt gemaakt van haar gege vens over de proef Centrale Persoons Administraite. advies aangehouden. Het comité heeft 9 oktober B en W een aantal schriftelijke vra gen gesteld waarop nog geen Het comité zegt dat de proef 15 antwoord is ontvangen. Loco burgemeester H. J. Bunnik heeft in de gemeenteraad spoe dige opening van zaken toege- onwettig gebruik op hun be trouwbaarheid moeten worden nagegaan, zouden bovenge noemde gegevens kunnen wor den gebruikt. november van start is gegaan zonder antwoord aan het comi té. In het kader van de proef, waarin, naar de mening van het Het comité verbiedt het college comité, o.a. de veiligheidsmaat- van B en W gebruik te maken regelen tegen onrechtmatig- c.q. van deze gegevens. Als ant- beraad worden over goedkeu ring aan B en W. Tenslotte wordt in de brief nog meege deeld dat teneinde de privacy van de burgers van Leidschen dam te beschermen, overwogen wordt een weigeringsaktie te den aan het Ministerie van Bin nenlandse Zaken en het Lande lijk Comité Waakzaamheid. Ze is ondertekend door 14 perso nen, wonend op vijf adressen aan de Burg. van Duyvendijk- laan. Leidse Sterrewacht op Monumentenli j st LEIDEN Het gebouwen complex van de Leidse ster rewacht, tussen 1858 en 1861 gebouwd door architect H. F. G. N. Camp, is op de aanvullende ontv/erplijst van beschermde monumen ten geplaatst. Het complex omvat het hoofdgebouw met vier waamemingskoepels en de voormalige woningen van de hoogleraar-directeur en de observator. Twee waar nemingskoepels, respectieve lijk gebouwd in 1925 en 1957, komen niet voor be scherming in aanmerking. Eveneens in Leiden zijn twee wevershuizen uit de achttiende eeuw en het uit 1730 daterende Hof van Hol-, land op de lijst gezet. Sassenheims mannenkoor in het zilver Van onze correspondent SASSENHEIM Het Sassen heims Chr. Mannenkoor be staat volgend voorjaar 25 jaar. Dit jubileum wordt door het graag geziene koor op 16 janua ri op grootse wijze gevierd met een jubileumconcert o.Lv. diri gent Job C. de Vries, die vanaf de oprichting de directie voert. Hoewel het programma nog niet geheel bekend is, kan al wel gezegd worden dat het een uniek concert zal worden. Nie mand minder dan de beroemde Iwan Rebroff zal medewerking verlenen, en de bekende Caroli ne v. Hemert zingt met het mannenkoor o.a. de Altrhapso- die van Brahms. Expositie Vogellust Van onze correspondent NOORDWUK De vereniging „Vogellust" zet volgende week in rest. De Boer aan de Hoofd straat de poorten open van haar jaarlijkse expositie. Zo wel wat het assortiment vogels als wat de kwaliteit van het ingezonden materiaal betreft, belooft deze tentoonstelling al le vorige te overtreffen. Men vindt er een groot aantal kleurkanaries in vele pasteltin ten, een reeks parkietsoorten, kwartels, bastaarden en talrijke tropische vogels, waaronder slechts zelden geziene exempla ren. Vogelliefhebbers zullen op deze show het neusje van de zalm kunnen bewonderen. De opening vindt plaat op vrijdag 22 november 's avonds om half acht Zaterdag 23 november, is de expositie geopend van 10.00 uur tot 21.00 uur en op 24 no vember van 13.00 tot 17.00 uur. Bloemenshow in Sassenheim Van onze correspondent SASSENHEIM Zaterdag geeft het echtpaar Berghorst bloemenmagazijn „Corona", ter afsluiting van de najaarscursus bloemschikken een grootse show, met als belangrijkste derdeel een expositie van de werkstukken van de cursisten. Verdere onderdelen zijn: een ex positie van werken vai plaatselijke kunstschilder Jan Hoogewoning; boetseerwerk van Piet v.d. Kraan, demonstra tie wolspinnen door Irene Vren- ken, en de hele dag ook een show van oud-Hollandse kle derdrachten. Het plaatselijk welfare-werk van het Roode Kruis, kreeg van het echtpaar Berghorst de gelegenheid de hal een verkoopstand richten van diverse leuke hand werken zoals poppen en voorwerpen, vervaardigd door chronisch zieken en gehandi capten. De baten van deze koop komen ten goede aan het welfare-werk van het Roode Kruiswerk. Aan het slot vi avond is er trekking van de grote loterij ten bate vaj welfare-werk en de Zonne bloem. De „Ontmoeting" zal voor de show van 's morgens 10 tot 's avonds !0 geopend zijn. Gemeenteraad Noord wijkerhout vergadert in De Zilk Van onze correspondent NOORDWIJKERHOUT eerstvolgende raadsvergade ring, op 28 november as. ver gadert de raad in De Zilk. Aan vang 20.00 uur in het Van Nis- penhuis aan de S porti aan. De openbare vergaderingen van de twee afdelingen van de raad worden gehouden op 27 en 29 november 1974, te 20.00 u het raadhuis. Op woensdag avond zit wethouder P. Heemskerk voor en wordt zijn portefeuille hoofdzakelijk openbare werken en ruimtelij ke ordening - behandeld. Vrij dagavond worden van de be groting 1975 de portefeuilles van de burgemeester, tw. fi nanciën. onderwijs en perso neelszaken en de portefeuille van wethouder L. Koelewijn, maatschappelijke zaken woonruimte aan -de orde ge steld. Belangstellenden zijn welkom op de openbare vergadering de commissie voor financiën op 20 november 's avonds om 21.00 uur in het raadhuis. Daar staat om. de subsidie-verlening de Muziekschool Bollenstreek en het peuterspeelzaalwerk op de agenda. SlEri Hül m&ilHnKHKPn B SS Gemeente huis Zevenho ven wordt uitgebreid Het gemeentehuis van Zevenhoven (foto) wordt uit gebreid. De raad heeft on langs een kre diet van tiendui zend gulden ge- voor een uit bouw van het bestaande ge meentehuis te onderzoeken. Het is de bedoe ling een aantal gespreks- en ontvangstruim ten te creëren. De uitbouw zal tevens een on derkomen moe ten bieden aan de politie en een deel van de se cretarie, die al enige jaren met ruimtegebrek te kampen heeft. Ingrid van Beek winnaar van kleurwedstrijd (Van onze correspondent) Lisse Ingrid van Beek uit de Trompstraat 44 in Lisse is winnaar geworden van de kleurwedstrijd, die door de plaat selijke Rabobank werd uitgeschreven tijdens de onlangs gehouden Spaarweek. De directie van de bank bood haar gisteren de hoofdprijs, een fiets, aan. Tentoonstelling Vogelvreugd" KOUDEKERK De Vogel vereniging „Vogelvreugd" uit Koudekerk en Hazers- woude organiseert 12-13 en 14 december a.s. een rayon tentoonstelling. Deze wordt gehouden in bovenzaal van hotel van mond, te Koudekerk den Rijn. Auto-controle Veilig Verkeer Lisse Van onze correspondent LISSE De afdeling Veilig Verkeer Lisse organiseert voor de tweede maal in samenwerking met Datsun Nederland B.V. een gratis contróle op uitlaatgassen, verlichting en banden. Automobilisten kunnen a.s. zaterdag tussen 9.00 en 11.00 uur terecht in de werkplaats van Datsun Nederland B.V. in de Vennestraat. Problemen voor D Ridderhof Van onze correspondent KOUDEKERK Het kapifc vrijetijdscentrum „De Rlddi hof' zit nog steeds zonder heerder. Dit in verband m het vertrek van de beer van Kempen, die het beht samen met zijn echtgenote ieders genoegen één jaar U met pleizier heeft gedaan. Speciaal de jeugd ziet het vertr van de heer en mevr. Van Ke; pen als een gemis voor Koui kerk. Doordat een echtpaar uit Alph aan den Rijn, dat als opvolg van familie Van Kempen w benoemd, een dezer dagen kennengaf er vanaf te zien, men nu nog zonder. De heer Kroon bestuurslid van „De R derhof' neemt met enige hu jes de zaak waar. Praatavond over milieu Voorschoten De jaarvergadering van de ijsclub werd door het bestuur en twee handenvol leden bijgewoond. Voorzitter J. Lekker- kerker betreurde de slechte opkomst, waar natuurlijk de zachte winters van de laatste jaren niet vreemd aan zijn. Het ledental is mede door het wegblijven van het schaatsweer afgenomen met ongeveer 250. Vorig jaar besloot de ledenvergadering om een nieuwe verlichting op de ijsbaan te plaatsen. Hieraan is gevolg gegeven. Mede door de kosten van deze installatie ongeveer 10.000 werd dit vereni gingsjaar 6.000 meer uitgegeven dan ontvangen. De gemeente Voorschoten heeft de toezegging gedaan dat de ijsbaan geëgali seerd zal worden. Tijdens de rondvraag kwamen voorstellen van de heren Van Lierop en Stolk om met de Voorschotense jeugd naar kunstijsbanen te gaan, indien dit jaar de ijsbaan weer niet opengesteld zou kunnen worden. Een terugkerende zorg is steeds weer om bekendheid te geven aan de openstelling van de baan. Deze winter zal op diverse punten tijdens vriezend weer borden gezet worden, zodat „heel" Voorschoten kan kennis nemen van de openstelling. Bij de bestuursverkiezing werden de heren S. P. Jongeneel, J. Olsthoom en J. M. Niersman herkozen. Besloten is om in de maanden december t/m maart geen nieuwe leden in te schrijven. Zoeterwoude De werkgroep Missie- en Ontwikkelingshulp vraagt deze week weer de bij zondere aandacht voor de Zoe terwoudse missionarissen. Vandaag wordt de jeugd hierin betrokken met een manifesta tie in het Centrum, waar gele genheid is tot boetseren, vin gerverven, papiervouwen enz. Er wordt ook een film gedraai- d: „Zuid Amerikaans Evange lie". Vrijdag organiseert de K.P.J. een kaartavond in het Don Bosco- huis waarvan de opbrengst be stemd is voor de eigen missio- narissen. De klap op de vuur- pijl moet de collecte worden die tijdens alle diensten van het a.s. weekeinde in de kerk wordt gehouden. De eerste aanzet voor een goede opbrengst is er reeds met de giften van de L.T.B.-ers op het vorige week gehouden Oogst- dankfeest. Zij brachten 1.059,25 bij eeen 150,- van S.J.Z. Het totaal zal gelijkelijk onder de 11 missionarissen welke de bijzondere steun en belangstelling genieten van de werkgroep worden verdeeld. In Indonesië zijn dat Kruisheer Jo Bosman pas teruggekeerd van verlof pater Bavo v.d. Ham, en pater Kees Boer in de primitieve omgeving van Me- rauke op Irian Barat. In Pakis tan werkt father Anton Vane man en diens broer Joop in Maleisië waar ook dorpsgenoot Jan v.d. Salm, eveneens 'n „Mill-Hiller", is gestationneerd Pater Jan Schuur is met zijn 72 jaar de oudste van het gezel schap maar werkt nog steeds met veel élan in Brazilië. In Afrika zijn vier Zoeterwoude- naren werkzaam. Father Johan Vaneman, vorige week weer vertrokken naar Oeganda, het land van Amin, Jan Rekelhof in Kameroen, Leen v.d. Salm, specialist in het landbouwon derwijs ook al in Oeganda en broeder Simon Mulder in de eerste Trappistenabdij in Ke nya. Zij allen hebben wel een projekt onder handen dat een flinke financiële injectie brood nodig heeft. En voor sceptici ten aanzien van ontwikkelings hulp hier blijft niets aan „de strijkstok" hangen. Elke cent wordt direct en zeer nuttig be steed. Men kan ook gebruik maken van rekeningnummers bij de plaatselijke banken. Ra bobank, giro 132068 rek. 3753155634. C.V.B., giro 144103 rek. 845618. De missionarissen zijn ook bijzonder gesteld op lectuur. Zij die in deze richting iets wen sen te doen kunnen op de pas torie aan de Zuidbuurtseweg adressen verkrijgen. Van onze correspondent HAZERSWOUDE Morgt avond, vanaf 20.00 uur, verg dert de Kommissie Milieu! giëne Hacerswoude in het meentehuis. Voor de aanvang van deze op< bare bijeenkomst, die onder a dere in het teken van de beha deling van de jaarverslag! staat, bestaat voor de burgei de gelegenheid om met de ledf van de Kommissie van gedac ten te wisselen. Vogelfestijn Diamantvink Van onze correspondente Roelof arendsveen Zaterdag zondag wordt in café „De Vil Heemskinderen" te Roelof rendsveen een grote vogel te toonstelling georganiseer Ruim 500 vogels, w.o. postuu kanaries, tropische vogels parkieten zijn dan te bezicht gen. De keuring vindt plaats op dag 22 nov. door zeven gesp cialiseerde keurmeesters. Voor vogelliefhebbers zeker moeite waard om een kijkje gaan nemen. De bezoektijd! zijn 23 nov. van 12.00 uur 22.00 uur en 24 nov. van H uur tot 17.00 uur. De vogels moeten worden ing bracht a.s. donderdag van 19r uur tot 21.00 uur. Afhalen dag 18.00 uur. Spreekuur CDA ii Hazerswoude Van onze correspondent HAZERSWOUDE Morgi avond, vanaf 20.00 uur, boud leden van de KVP, ARP CHU, die in de gemeentera van Hazerswoude zitting he ben, spreekuur in de klei» zaal van Het Anker aan Rhynenburcherlaan te Hazei woude-Rljndijk. De burgers worden dan in gelegenheid gesteld om met van de CDA-ers van gedacht te wisselen over een (of m< agendapuntten), die tijdens raadsvergadering van 28 vember aan de orde kom< Ook kunnen andere onderwi pen aan de orde worden steld. Hazerswoudse toneelgroep doet Van onze correspondent SASSENHEIM Dc gemeente begroting, die volgende week maandagavond en woensdagmiddag behandeld gaat worden in de gemeenteraad, is evenals vorig jaren weer sluitend. Het college van B. en W. prijst zich gelukkig, dat ook dit jaar weer een sluitende begroting kon worden opgesteld zonder dat daarvoor over reserves moest worden beschikt of uitsluitend voor dit doel belasteingen moesten worden verhoogd. Het bedrag voor onvoor ziene uitgaven van circa 176.000,— moet voldoende worden geacht, temeer daar men verwacht, dat niet alle geraamde investe ringen in het begrotingsjaar gerealiseerd kunnen worden. Het totale budget voor 1975 bedraagt 13 miljoen, 256 duizend gulden, tegen 10 miljoen. 576 duizend en 175 gulden primitieve begrting 1974. Dit betekent een stijging met 2 miljoen, 688 duizend en 890 gulden of ruim 25%. Voor 1975 zijn naast diverse kleine investeringen de volgende kapitaalswerken opgenomen: Huisvesting gemeentelijke diensten 876 000. Aankoop woningen Zuiderstraat 150.000. Bouw r.k. kleuterschool in plan Teylingen 580.000. Herstrating diverse straten 80.000. Reconstructie Zuiderstraat, die waarschijnlijk tot 1976 uitgesteld zal moeten worden, 300.000. Bouw sporthal 2.125.000. Gezien de geringe omvang van het investeringsplan acht het college het niet nodig voor de verschillende kapitaalswerken een urgentie plan te moeten vaststellen. De realiseringsvolgorde wil men afhan kelijk stellen van het feit of een bepaald object „panklaar" Van de zijde van het college zal worden getracht alle genoemde projecten in uitvoering te nemen, maar het voegt hier onmiddelijk aan toe. dat men t.a.v. de reconstructie van Zuider en Hoekstraat minder optimistisch gestemd is. De ontwerp begroting ligt ter inzage in de hal van het Raadhui: llinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllilllllilllllllllllllllllllllllllilllllllilllllllllllllllllllll Noordwijkse reservisten beëdigd NOORD WIJK Inhet raadhuis vond gisteren de beëdiging plaats van een 25-tal leden van het korps reservepolitie tot on bezoldigd ambtenaar van ge meentepolitie te Noordwijk. De ze plechtigheid werd bijge woond door het college van burgemeester en wethouders, korpschef J. F. Basten en de leden van zijn staf, en door de dames van de reservisten. Na het voorlezen van de betref fende eedsformulieren door de burgemeester, legden de heren J. A. Ammerlaan, J. D. Bal, A. Barnhoorn, J. Beurse, C. A_ Borst, W. P. C. van Bohemen, C. M J. J. Franck, W. de Graaf, J. H. M. van Grinsven, F. Th. S. N. Hoogervorst, A. Hou- waart, J. Korbee, M. Marijt, J. Mi edema, H. Mourits, C. A. van Roijen, G. Schaap, W. Th. van Schie. J. J. Schmal, P. Star, R. G. Tolson, J. Vlieland, P. J. L. Vink en A. W. Wijnands, de eed af. De belofte werd afgelegd door rewrvMgent G. V. sieij- p0|jtjereServist W. Th. van Schie legt de eed al als onbezoldigd ambtenaar van ge- Hoogdinspecteur J. F. Basten meentepolitie. wenste de politiereservisten ge luk met het behalen van het brevet van bekwaamheid, dat thans in het afleggen van de ambtseed een beloning vond. Verder wees de heer Basten op de verplichtingen aan het poli tieambt verbonden. „Even ais het beroepskorps woont u in een glazen huisje. Dat Noord- wijk kan beschikken over een goed reservekorps stemde de heer Basten tot voldoening. Hij betrok in zijn betoog de geringe vergoeding, die het rijk ten be hoeve van de reservepolitie uit keert. Het verreweg grootste ge deelte van de kosten komt voor rekening van de gemeente. De korpschef sprak zijn erkente lijkheid uit voor de wijze v, op de gemeente Noordwijk het korps reservepolitie in finan cieel opzicht tegembet komt. 'urnuiminiumIlllllllllllllIlllllllllIIlllllllllllll hel over Van onze correspondent HAZERSWOUDE Toneelve eniging „Ontwikkeling Vreugd" neemt in Hazerswoi de-dorp een speciale plaats Iijimers, te midden van het le gedruis dat van de televisi buis af straalt (zaterdagavoi bijvoorbeeld een klucht), dur deze vereniging het stec< weer aan, om „live" een stü op de planken te zetten. Afgelopen zaterdagavond zette regisseuse Marjan Voorham de andere Ontwikkeling, ma vooral Vreugdebrengers, op Bühne van het Michelshuis: M chel Femauds spel „Zachtj! met de deuren". De amateui laten het niet bij die en stelling van afgelopen zaterda avond, want op 30 novembi volgt in dezelfde zaal eer. repi se van de opvoering van door Alfred Pleiter uit h Frans in onze taal overgebrad te stuk. Veilingen RIJNSBURG 2020-0,140, 2421-1,809 Div. 1190—0.301, Orchideen imp 2700—OM- Rozen gr bl «op E40—0,263, Rozen kit olïri 370-2,475, Begonia 32' foinseltia 1319—2,529, SL 544—0,813, Div. potplanten 331—1.4 KATWIJK 19 nov. Groente: Wa.,.. luit Al 5 20-7.00. AH 2 60-5.30. BI 6.60-12: Cl 5 500.00, breekpecn 4 80-7.90, andü' 32-1.28. boerenkool 36-42, bolpeen II D 1.07, Chinese kool 15, groene kool 29, pclrf se lie 7-23, prei 32-45, spitskool 49-97. f kolen: 61 1.28-1.52, 611 54-75, 81 82-1 28-77, 101: 6101, 101 6101, 1011 24-3 166.000 kg wuspcen/1600 kg si

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4