BS Leiden volstrekt kansloos bij Punch FRIESE PLOEG REKENT OP VIERDE SUCCES IJSSELCUP WIE? WAT? WAAR? 1975 Als u op 1 februari a.s. 't nieuwe deel III niet hebt, wordt uw kentekenbewijs ongeldig. Tafeltenniskampioene Ellen Klatt ook niet in selectie Calcutta Geheime chequel3 =10% korting Ministerie van Verkeer en Waterstaat BRAM GEILMAN GEOPEREERD Verdienstelijk debuut Dyer bij Haarlem 191TOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PAGtNA 13 DEN HAAG Op 9 december zal de sportcommissie van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB) de namen bekendma ken van de drie speelsters en vier spelers die Nederland zullen vertegenwoordigen op de wereldkampioenschappen, die van 6 tot 16 februari in Calcutta (India) worden gehou den. De bondscoaches Dusan Tigermann (heren) en Frans Schoofs (dames) hebben de keus uit de volgende selectie: dames Sonja Heltzel (Deltalloyd), Nora Bakker (Middenstandsbank), Marian Wagemakers (Tanaka) en Marian van der Vliet (Tempo Team). Heren nationaal kampioen Bert van der Helm en Bert Schoofs (beiden Deltalloyd), Carel Deken, Nico van Slobbe en Herman Hopman (allen Tempo Team) en Bert van der Ham (Middenstandsbank). Ellen Klatt, Nederlands sterkste tafeltennisster ont breekt bij de wereldkampioenschappen. Nationaal kampioene Ellen Klatt (Tempo Team) zal niet naar Calcutta gaan. „Iedere speelster die deelneemt aan de centrale trainingen moet deelnemen aan nationale en internationale evenementen", aldus coach Frans Schoofs. Ellen Klatt liet een week voor de Europese kampioenschappen, eerder dit jaar gehouden, telefonisch weten dat zij „geen zin had". Dientenge volge is zij niet in de selectie voor Calcutta opgenomen. Donderdagochtend 21 november tot 12.00 uur geeft geheime cheque 13 recht op 10% korting op alle Bijenkorf-aankopen. Bij elke aankoop betaalt u normaal. Na inlevering van cheque 13 geeft de Centrale Kassa u dan 10% van het bestede bedrag terug. Enige beperking: de korting geldt niet voor kassabonnen waarmee u het surprise-chequeboek bemachtigt. Hofleverancier van St. Nicolaas deBijenkorfj3^|| Jan van Veen weg bij AZ (Van onze sportredaktie) ALKMAAR Jan van Veen, de B-trainer van AZ'67 verlaat het betaalde voetbal. Per 1 de cember zal hij in dienst treden bij DCG, dat uitkomt in de eerste klasse van de amateurs. Heden voor zijn overhaast ver trek is de afwijzing voor de A-cursus. Van Veen mist vol gens de KNVB ervaring om toegelaten te worden. „Eerder werd als reden gegeven, dat mijn studieresultaten in de B-cursus niet goed genoeg wa ren". De teleurgestelde Van Veen wil nu zijn maatschappe lijke carrière veilig stellen en verlaat het profvoetbal. is nü verschenen een jaar uit uw leven in boekvorm Bestel dit boek door stor ting/overschrijving van 7,95 op giro 531000 t.n.v. Sijthoff Pers. Den Haag, met vermelding: Wie? Wat? Waar? 1975 Het boekje wordt u zonder extra kosten thuisbezorgd. Sportwereld ARIJS De kwartfinale wed- Strijden van het tennistoernooi de Koning Gustaafbeker, voor 2 december worden gespeeld, zijn: Nederland - Ts- jecho Slowakije, Hongarije - Bulgarije en Italië - Denemar ken DHANNESBURG In Zuid- Afrika is een fonds van 3,6 miljoen gulden in het leven ge roepen voor scholing en trai ning van niet-blanke tennissers. OME Francesco Moser is de succesvolste profwielrenner Italië geweest in 1974. Mo ser volgt hiermee Gimondi op. OST-BERLIJN Het is waar schijnlijk dat wereld- en Euro pees kampioen kunstrijden Jan Hoffman uit Oost-Duitsland in het komende seizoen zijn titels vanwege een blessure niet zal kunnen verdedigen. NSCHEDE Omdat FC Twen- op woensdag 12 december moet aantreden tegen Dukla Praag in het toernooi om de UEFA Cup, is de competitie wedstrijd tegèn PSV, die op zondag 8 december in Enschede zou worden gespeeld, een dag vervroegd. DELFT - Vorig seizoen haalde BS Leiden het stoute stukje uit Raak Punch op eigen bodem een verrassende nederlaag toe te brengen. Hoe zeer de krachtsverschillen sindsdien zijn gewijzigd bleek gister avond in een behoorlijk bezette sporthal Buitenhof in Delft BS Leiden heeft zijn tegenstander geen moment kunnen bedrei gen. Zonder de geblesseerde Bob Smeenk, wiens absentie door de Nederlandse spelers niet kon worden opgevangen, werd BS Lelden naar een vol strekt kansloze nederlaag ge speeld. Het verschil van twin tig punten (96-76) had aanmer kelijk forser kunnen uitpakken als coach Bill Sheridan een groot deel van het duel zijn tweede keus niet in het veld had gezet Dankzij die „welwil lendheid" bleef de score voor BS Leiden onder de honderd punten en de marge draaglijk. BS Leiden heeft zonder Smeenk niet voldoende kwaliteit in de ploeg om de erkende toppers in gevaar te brengen. Hoewel de inbreng van Richie Cornwall bevredigend was bleef de twee de Amerikaan, Bill Allen, zo ver onder'het voor Amerikanen geldende niveau dat Raak Punch al vroeg in de eerste periode zijn opponent op af stand kon zetten. De Leide- naars misten de aansluiting al in de eerste fase door veelvul dig balverlies en ondermaatse schotpogingen. Allen onder scheidde zich daarbij in het bij zonder door tweemaal achter een een bal in ontvangst te nemen terwijl hij buiten het speelveld stond. Deze Ameri kaan demonstreerde een groot voorstander te zijn van dunken, waarbij hij tweemaal de ring mocht raken van de scheids rechters, die hem echter een derde maal met een technische fout bestraften. Soberheid di tegenstelling tot het mis schien wel spectaculaire, maar weinig effectieve spel van Al len stond het optreden van de beide Delftse Amerikanen Buff Kir kl and en Harry Rogers. Vooral de laatste etaleerde een een enorme schotprecisie, ondanks zijn toch niet tige lengte is hij in defensief opzicht uiterst waardevol door talloze ballen onder de bücket weg te pakken. In tegenstelling tot Rogers schuwt Kir kl and het spectaculaire element niet, maar zijn nuttigheid lijdt er geen moment onder. Hij oogstte eenmaal ieders bewondering door met een soort onderhand se backhand te scoren, hetgeen ook zijn kwaliteiten tot uiting bracht Moeilijk Met Rogers en Kirkland, die topscorers werden met respec tievelijk 12-12 en 8-16 punten. Is Raak Punch op dit moment een moeilijk te kloppen ploeg. - Waarin bovendien Toon van Helfteren zich heeft ontwik keld tot een verdediger van niveau, betgeen hij gisteravond wederom demonstreerde. Aan Leidse zijde onderscheidde Peter Kop zich in defensief op zicht Terwijl de aanval van BS Leiden, in de eerste tien minu ten vooral, uiterst stroef draai de (24—10) sorteerden zijn re bounds onder de eigen ring ef fect Met de gaandeweg beter spelende Cornwall kon BS Lei den tijdens het verdere verloop van het duel, dat als ruststand 50-30 kreeg, nog op redelijke afstand blijven. Opmerkelijk was opnieuw het betrekkelijke falen van Bob Heuts, die in de tweede periode pas in de negen de minuut weer werd ingezet en zestig seconden later met zijn vijfde persoonlijke fout naar de spelersbank terug kon. Wallaart was hem reeds voorgegaan. In de laatste twee minuten bracht Bill Sheridan zijn basisspelers, met Van Woerkom voor Van Tuyll, weer in het veld. Maar aan de smeekbede van de tribu ne om er honderd punten van te maken kwamen ook zij ech ter niet meer toe. Maar ook zonder dat was het krachtsver- De absentie van Bob Smeenk kon door BS Leiden niet gchü in de wedstrijd al meer worden opgevangen. soberheid, die naast doelmatig heid ook klasse verraadde. Kirkland is een hoofdstuk apart in de ploeg van Raak Punch. dan voldoende uitgedrukt FRANK WERKMAN Deze donkere Amerikaan heeft Topscorers: Raak Punch: Kirk- zich ontwikkeld tot de meest land 12-12; Rogers 8-16; Maas- all-roundspeler van het team. sen 9-4; BS Leiden: Cornwall Niet alleen beschikt hij over 8-13; Allen 6-8; Kop 2-10. Van onze sportredaktie) 1EERENVEEN „Ik heb het volste rertrouwen in een nieuw succes voor 'riesland, al zal de concurrentie wel [root zijn. Met name van Drenthe, met indermeer Harm Kuipers en JZuid-Hol- and met Jos Valentijn. Theo Dijkstra, de rainer van de Friese schaatsselectie, loopt niettemin dat zijn ploeg met Hans 'an Helden, Eppie Bleeker, Jan Palsma, 'iet de Boer en Marten Hoekstra het ^riese succes aanstaand weekeinde in leventer zullen prolongeren. Vorig sei- werd door nagenoeg dezelfde ploeg, illeen Tjibbe Hoks moest zijn plaats aan Harten Hoekstra afstaan, de LJsselcup na irie zeges definitief veroverd. Voor de lieuwe trofee brengt Friesland weer een iterke ploeg op de been op de 500 en 500 meter. „Het zijn allemaal oud- en luidige kernploegleden, van wie met na tte Hans van Helden en Marten Hoekstra een sterk voorseizoen hebben. Wat de kernploegleden betreft, die een hele an dere treiningsopbóuw bij Leen Pfrommer hebben, moet je vertrouwen hebben in hun mogelijkheden". En daartoe behoort ook het winnen van de LJsselcup. Met zijn vijftien man sterke Friese selectie 'traint Theo Dijkstra alweer sinds mei. Eenmaal per week werd er aan conditie training gedaan, terwijl persoonlijke trai ningsschema's werden opgezet. Met de opening van de kunstijsbaan Thialf kwa men daar twee ijstrainingen per week bij. Doorkruisen De Usselcup en de nationale kampioen schappen brengen de nodige moeilijkhe den met zich mee voor de training. „Voor de diverse selectiewedstrijden moeten de jongens erg snel in vorm zijn. Terwijl voor Leen Pfrommer de IJssel- cup een trainingstest is, is het voor mijn selectie al een belangrijk evenement in de reeks van verdere titelwedstrijden. Toch kun je het schema van de kern ploeg niet doorkruisen" Die andere trainingsopbouw manifesteert zich de laatste jaren met name bij Eppie Bleeker. die in tegenstelling tot verderop in het seizoen, op de IJsselcupwedstrij- den niet al te sterk voor de dag kwam. „Toch verwacht ik dat hij sneller gaat rijden dan voorheen, omdat hij nu al beter in vorm is dan in voorgaande ja ren". Invloed Een bewijs van invloed van intensieve training valt wel op te merken bij Piet de Boer. De veelvoudige nationale korte- baankampioen rijdt nu al een veel betere dubbele sprint dan voorheen. Hij zal evenwel met name op de 500 meter een belangrijke puntenleverancier gaan wor den voor Friesland, evenals Marten Hoekstra. Theo Dijkstra (44) valt terug op zijn eigen schaatsperioden waarin hij onder meer een Friese titel behaalde in de winter van 1953-1954 en met onder meer Henk van der Grift, Jan Pesman, Kees Broekman en Wim de Graaff naar Noorwegen reis de. „De geleidelijke opbouw van vroeger was misschien wel doeltreffender. De jeugd vraagt nu sneller resultaten, anders stopt men er mee. Ze zijn met prestaties geweldig te motiveren. Of dat nu de beste instelling is, is de vraag. Dat blijkt ook als ze iets ouder worden. Nemen de dagelijkse beslommeringen toe dan komt de schaatssport op het tweede plan". Maar nog wil de Friese ploeg op het eerste plan staan. In Deventer moet dat opnieuw realiteit kunnen worden. Op 1 februari 1975 wordt er een nieuw deel toegevoegd aan het kentekenbewijs van uw auto,bedrijfsauto of motorfiets: deel III. Van dat moment af moeten alle auto's dat nieuwe deel III op hun voorruit hebben zitten. Zodat aan iedere auto van buitenaf duidelijk te zien zal zijn of hij korrekt geregistreerd is. Als u üw deel III niet op tijd hebt, wordt uw kentekenbewijs ongeldig en moet u een nieuw aanvragen.Dat kost u niet meer gelcLMaar wel veel tijd en moeite. Bovendien loopt u de kans dat uw auto gekeurd moet worden. Alle reden dus om te zorgen dat u er wèl op tijd bij bent. Elk jaar een nieuw deel III. Als u gedurende langere tijd Iedere auto-en motorbezitter krijgt in in Het buitenland bent. het vervolg elk jaar een nieuw deel III- Laat jan Joor Jegccn die uw korres- thu.sgestuurd.Hij moet daarvoor eerst pondentie behandelt,uw aanvraag een leges van f. 17,50 betalen,per accept-girokaart. Een nieuw,kompleet kentekenbewijs kost vanaf 1 februari 1975 ook f.17,50 (nu: f.45,-).De overschrijving van het kentekenbewijs bij wisseling van eigenaar zal,in tegenstelling met vroeger, met ingang van 1 februari 1975 gratis op het postkantoor kunnen geschieden. HoekrQgtuüw acceptgiro-kaart? Binnen enkele weken zijn ook de laatste accept-girokaarten verzonden. Als u'm ontvangt,of al ontvangen heeft, betaal dan zo snel mogelijk. Als u de kaart kwijtgeraakt bent,ga dan meteen naar het postkantoor om de aanvraagkaart in te vullen. Als u de accept-girokaart niet uiterlijk half december in huis hebt, kunt u óók maar het beste meteen zo'n aanvraag kaart invullen op het postkantoor. Als u een auto hebt uit 1962of ouder. Dan krijgt u zeker niet automatisch een accept-girokaart. U moet dan direkt naar het postkantoor om een aanvraag kaart in te vullen. Als u een auto hebt maar er voorlopig niet meerijdt In dat geval moet u tóch uw deel 111 aanvragen. Anders immers wordt uw kentekenbewijs ongeldig en moet u een kompleet nieuw kentekenbewijs aan vragen. Met alle moeite van dien. verzorgen. Anders wordt uw kenteken bewijs geheel ongeldig en moet u een kompleet nieuw aanvragen. Met alle moeite van dien. Wat doet u als u uw nieuwe deel lil ontvangt? Een goede raad: plak het metéén tegen uw voorruit, dan raakt het niet zoek. Toegestane plaatsen zijn: rechts boven aan of rechts onderaan, middenhoven of middenonder. Bewaar uw kopie deel III zorgvuldig; die kopie hebt u nodig bij verkoop van uw auto. Motorbezitters moeten't nieuwe deel 111-met de rest van het kentekenbewijs' altijd bij zich hebben. Bewaar kopie deel III thuis. Even herhalen. U krijgt een accept-girokaart thuis, of heeft 'm al ontvangen. U kontroleert of de gegevens op de kaart kloppen. Zo ja, dan stort u snel f. 17,50. Als u géén accept-girokaart hebt gekregen vóór half december,gaat u direkt naar het postkantoor,om een aanvraagkaart in te vullen. U krijgt deel 111 en een kopie van deel III thuis. U plakt deel 111 tegen de voorruit van uw auto.U bewaart de kopie thuis. Méér informatie? Bij de postkantoren ligt een folder voor u klaar waarin u alles over het nieuwe deel III nog eens op uw gemak kunt lezen. Er staat ook in wat u moet doen als u na 1 februari uw auto verkoopt. Heeft u na het lezen van de folder tóen nog vragen, schrijf dan een briefje naar Antwoordnummer 30,Veendam. Publikatie van het in het Rotterdamse ziekenhui* geopereerd. De ROTTERDAM Bram Gelhnan, de doelman van binnenmeniscus is uit zijn rechterknie verwij de eredivisie-vereniging Rods JC, die tijdens de derd. Wanneer Geilman weer kan spelen ia nog derby tegen MVV werd geblesseerd, Is gisteren niet (Van onze sportredaktie) DEN HAAG In een oefenwed strijd beeft Wilhelmus gisteren met 4-0 verloren van Haarlem. Voor de eredivisieclub, die al bij rast met 3-0 leidde, scoor den Van Duivenbode, Hetze!, Zadek en Dyer, de debutant De Engelse speler liet in Voor borg een verdienstelijke druk achter. RVC moest in Rijswijk tegen Quick een achterstand van 2-0 wegwerken. De Rijswijkse ploeg won met 0-2 (2-2). Doel punten Quick: Schieferli en Dullemans. RVC: Blijie (2), Van Buuren (2) en Borghart Blauw Zwart speelde thuis gelijk met 2-2 (0-1) tegen VUC. Door de Niet en de Jong kwam VUC voor met 2-0. Donath nam twee Wassenaarse doelpunten voor zijn rekening. Spoorwijk oefent morgen op het terrein aan de Hengel olaan te gen het Amsterdamse Deltal loyd. De lichtwedstrijd begint om 20.00 uur. Vilas verdiende met overwinning ruim twee ton BUENOS AIRES De Argentijn Guillermo Vilas heeft het grand prix toernooi van de ILTF gewonnen. Vilas won gisteren met Orante* de dubbelpartij tegen de Argen tijnen Escribano en Carruthers. waardoor hij onbereikbaar werd voor zijn concurrenten. De Argentijn, die in de afgelo pen zomer ook het internationa le kampioenschap van Neder land in Hilversum won, ver dient met zijn eerste plaats on geveer 260.000 gulden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13