M Protesten in raad Wassenaar tegen hoge huren serviceflat Zomerland Meer uren voor bibliobus in Sassenheim? Bouw Hoge Rijndijk- Oost start in voorjaar Familie Jochems wil woningen bouwen op Duindigt pag. 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 19 NOVEMBER 197,, DIN !lllllllllllllllll> Illllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllffl Van onze correspondent WASSENAAR De gemeenteraad is gisteravond ak koord gegaan met de verhoging van de garantielening aan de stichting „Zomerland" met 1,2 miljoen. De stichting bouwt aan de Rijksstraatweg een serviceflat voor bejaarden. De heer Duijvestijn (Werkend Wassenaar) vond het moeilijk te verteren dat de huurprijzen in de flats zo sterk gestegen zijn. De heer Gordijn (Open Appel) vroeg naar het aantal bijstandsbehoeftigen dat in de flat zal worden opgenomen. Wethouder Caron ant woordde dat de verhoging van de huren behalve aan een stijging van de bouwkosten ook te wijten is aan een veranderd service-pakket van de bewoners. Het toelaten van bewoners is een kwestie van beleid van het bestuur waarop de gemeente nauwelijks invloed kan uitoefenen. De heer Breddels (Open Appel) vroeg hoe het staat met de toelating van Wassenaarders. Niet meer dan 25 van de toekomstige bewoners komt uit Wassenaar. Hij wees erop dat de gemeenteraad als voorwaarde voor gemeentelijke garantie aan de stichting heeft gesteld dat Wassenaarders voorrang krijgen. Het voorstel van B en W om de doortrekking van de Jagerslaan onderhands aan te besteden aan een aanne mer bleek reacties te hebben opgeroepen bij de nieuw opgerichte buurtvereniging „Wildrust". Ook de vereni ging voor vogelbescherming bleek overwegende be zwaren tegen de doortrekking van de Jagerslaan te hebben. De heer Nieuwzaag (WD) stelde voor de wijze waarop de verlengde laan voor het verkeer zal worden openge steld (eenrichtingverkeer of verkeer uit beide richtin gen) alsnog aan de orde te stellen. Met het voorstel tot het verlenen van een garantielening van 250.000,- aan voetbalvereniging Blauw Zwart voor de bouw van een nieuwe kleedaccommodatie ging de raad akkoord. Een krediet van 59.120,- werd beschikbaar gesteld voor nieuwe verbindingsappara- tuur voor de politie. Leden van de zeeverkennersgroep Van Woesik hebben burgemeester Staab gisteren tijdens de gemeenteraadsver gadering een petitie aangeboden. Hierin dringen zij aan op spoedige toewijzing van een eigen ruimte. De groep heeft onlangs haar onderkomen in de vroegere tramremise moeten ontruimen. De burgemeester bestudeert hier de petitie. Echtparensoos wil wat anders (Van onze correspondente) NIEUWVEEN - De Nieuwveense Ni je Mengsoos wil het over een andere boeg gman gooien. De in de „Vliegende Hollander" ge vestigde gezelligheidsclub heeft aangekondigd het beslo ten karakter te willen doorbre ken om zodoende het tegenval lende ledenbestand wat te kun nen opvijzelen. Alle in Nieuw- veen en omliggende plaatsen wonende echtparen kunnen nu voortaan de Nije Mengsoos be zoeken waar gelegenheid gebo den wordt tot „sociaal contact of zo maar een avondje gezellig uit". De soos wordt uitsluitend gehou den tijdens de wintermaande op iedere eerste vrijdag van de maand. Aanvang 20.00 uur. De resterende avonden voor het winterseizoen zijn vastgesteld op 10 januari, 7 februari, 7 maart en 4 april. Men kan zich als lid-echtpaar laten inschrij ven bij A. op de Woerd, Uiter- buurtseweg 37, P. Lichtenberg, Kerkstraat 1, R. Dankelman, Oud Nieuwveenseweg 32a en W. Luyendijk, Ambrosiolaan 13. Huisvrouwen op Tiroolse toer (Van onze correspondent) HAZERSWOUDE - Morgen, 2< november gaan de leden van de Hazerswoudse afdeling van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond vanaf 19.45 uur in het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw op de Tiroolse toer. De Goudse mevrouw De Ruyter, een reisleidster, komt er vertel len van haar ervaringen in Oos tenrijk, met name TiroL Donateursactie ziekenomroep Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP De interne ra dio-omroep van verpleegtehuis „Leythenrode" houdt de ko mende weken een donateurs- wervingsactie. Medewerkers zullen de Leiderdorpers thuis bezoeken. Belangstellenden kunnen zich ook telefonisch aanmelden als donateur: 071- 99242. De IROL zendt op woensdag avond verzoekplaten uit Klas sieke muziek is te beluisteren op dinsdag. Het personeel komt aan bod op vrijdag tussen vijf en zes uur in een popprogram ma waarin ook de top tien wordt uitgezonden. Vanaf 2 de cember wordt elke veertien da gen op maandag een program ma verzorgd vanuit de Ont spanningszaal in de Pyramide. Op zaterdagochtend worden ac tualiteiten en interviews uitge zonden tussen tien en twaalf. Omzetverhoging veiling Flora" Van onze correspondente RIJNSBURG De omzet van veiling „Flora" is tussen janua ri en oktober van dit Jaar ge stegen met 11%. Dit wordt ge meld in het weekblad Bloemisterij". De omzet van de Kring van bloe menveilingen steeg in dezelfde periode met 22%. Aalsmeer had een verhoging van 24%, Berkel steeg met 26% en de veiling ln Honselersdijk met 271/2%. Eerste paal Endepoel II Van een onzer verslaggevers WARMOND Burgemeester De Vreeze slaat aanstaande vrijdag de eerste paal voor een com plex van twaalf premie-koop woningen en zesendertig be jaardenwoningen in het be stemmingsplan Endcpoel II. De woningen worden gebouwd gezamenlijke opdracht van woningstichting „Warmunda" en de stichting Eigen Woning- bezit, waarvan de burgemeester voorzitter is. Het paal slaan be- gint om half vier, daarna i érn bijeenkomst in de kantine .tn sportzaal „Klim op" aan de I Indcpoellaan. Winnaars ballon wedstrijd De 10-jarige Kali- nitie Blonden uit Voorschoten heeft de ballon nenwedstrijd, die Randstad Sport 17 augus tus organiseer de, gewonnen. Haar ballon kwam terecht in Nastved in De nemarken. De heer De Jong, voorzitter van Randstad Sport reikte enkele dagen geleden de prijzen van de wedstrijd uit Op de foto: de vijf prijswin naars. Rechts Kalinitie met de fiets, die de hoofdprijs was. (Van e r verslaggevers) Sassenheim—De gemeente Sassenheim zal de provinciale biblio theek centrale gaan vragen of uitbreiding van het aantal staanu- ren van de bibliobus mogelijk of gewenst is. Van het antwoord zal afhangen of op meerdere plaatsen in Sassenheim de bibliobus een tijdelijke standplaats zal krijgen. Het is ook niet uitgesloten dat naast de uitbreiding van het aantal staanuren ook de keuze in het aantal boeken omhoog zal worden gebracht Een en ander is bekend gemaakt tijdens de vergadering van de raadscommissie, die belast is met het onderzoek naar de begrotin gen over 1975. De voorzitter van deze commissie, loco-burgemees ter P. Westerbeek, antwoordde ontkennend op vragen van commis sieleden of het niet raadzaam was, nu de bouw van een bibliotheek voor Sasseneim is verschoven naar 1976, reeds een start-krediet te openen voor b.v. de aankoop van boeken. Hij zei dat de gemeente nu nog geen investeringen wil doen, vooruitlopende op binnenkort in werking tredende wettelijke regelingen met m.b.t. de bibliotheken. SOV bespreekt problemen in Bollenstreek Van onze correspondent Lisse Het Samenwerkings Orgaan Vakcentrales (SOV) houdt woensdagavond een bijeenkomst in het Tref punt. De heer Van Gellekom, ad junct-directeur van het Ge westelijk Arbeids Bureau Lisse zal een toelichting ge ven op de werkgelegenheid in de Bollenstreek en tevens het probleem behandelen van het openbaar vervoer naar de industrieplaatsen in en rond om de bollenstreek. Aanvang 20.00 uur. Extra-koopavond in Oegstgeest OEGSTGEEST B. en W. stellen de raad aanstaande donderdag voor aan de win keliers toestemming te verle nen hun winkels op 28 no vember en 19 december open te houden tot negen uur *s avonds. Volgens de winkelsluitingswet mogen de winkels alleen maar op de zaterdagen tussen 29 novem ber en 5 december en tussen 20 en 24 december langer geopend blijven. De bestu ren van stichting winkelcen trum Lange Voort en 'Oegstgeest Actief" hebben verklaard hun winkels niet langer dan zes uur open te houden op de zaterdagen 30 november en 21 december. Bejaarden en I gehandicapten exposeren Van onze correspondent VOORHOUT De afdeling Welfare van de Voorhoutse Zonnebloem organiseert morgen en donderdag een expositie in huize Agnes. Geëxposeerd worden bijzon- j der fraaie handwerken, ge- maakt door Voorhoutse be- j jaarden en gehandicapten. De handwerken zijn te koop. j De opbrengst komt Jen goe- het Wel fare-werk. Belastingen omhoog in Voorhout. Van onze correspondent VOORHOUT Om de begroting voor 1975 rond te krijgen, zul len de plaatselijke belastingen worden verhoogd. Aan de ge meenteraad stellen b en w voor de straatbelasting te verhogen van 29% tot 32% (bebouwde eigendommen) en voor onge bouwde eigendommen van 14 1/2 tot 16 1/2%. De rioolbelasting wordt verhoogd van 50 tot 85 per perceel. Voor het reinigingsrecht dient 5 per huiselijke eenheid meer betaald te worden. De persone le belasting gaat omhoog van 294 naar 325 opcenten ten aan zien van deze belasting met in gang van 1 juni 1975. Illlllllll Toon Homan weg bij de Spartaan Van onze correspondent LISSE Trainer Toon Homan van atletiekvereniging „De Spartaan" heelt het afgelopen weekeinde afscheid genomen. Tijdens een feestelijke bijeen komst bood Aad Grimbergen hem een zak noten en eer tenkraker aan, namens de enigingsraad („Omdat Toon menig noot in de vereniging heeft gekraakt"). Namens de ABCjongens werd de Scheidende trainer een foto hen allen aangeboden. Tot slot spark Toon Homan nog enige woorden van dank. Aan „zijn" jongens gaf hij als afscheidsca deautje een standaard vaan. Illlllllll Van onze correspondent ZOETERWOUDE RD Met de realisering van het woning bouwplan „Hoge Rijndijk Oost" zal waarschijnlijk in het voorjaar 1975 begonnen kun nen worden. Dit deelde de vi- ce-voorzitter van woningbouw vereniging „St. Willibrord, de heer van der Meer, mee tijdens de gisteren gehouden jaarver gadering. De heer Van der Meer betreurde het dat het vaststellen van het bestemmingsplan Hoge Rijn dijk Oost zoveel tijd in beslag had genomen. „We hopen nu de bouw van ca. zestig woningen in één bouwopdracht te kunnen verstrekken. In deze bouw zul len ook zogenaamde aangepas te woningen voor mindervali- den tot stand komen", aldus de vice-voorzitter. In 1975 zal even eens gestart worden met de bouw van woningen in de be stemmingsplannen Westeinde II en III. Tijdens de gisteren gehouden ver gadering verklaarden de leden zich akkoord met het principe besluit van het bestuur het pre dicant „RK" te laten vallen. In het voorjaar 1975 zal de defini tieve statuutwijziging aan de le den worden voorgelegd. Tenslotte deed de vice-voorzitter een beroep op de leden de af rastering en heggen op vaardbare hoogte te houden. Ook wees hij er op dat de huurders voor eigen rekening veel zelf moeten onderhouden en eventueel vernieuwen. .Door de steeds maar stijgende kosten wordt het praktisch onmogelijk voor de woningbouwvereniging de woningen te onderhouden. Van onze correspondent In een openbare vergadering op maandagmiddag 25 november a.s. op het raadhuis zal de rechts kundige commissie uit de Wassenaarse gemeen teraad zich buigen over een interessante juridi sche puzzel, waarin het eerste uitbreidingsplan, dat voor de gemeente Wassenaar werd vastge- steld - in 1925 - een belangrijke rol speelt. Mevrouw M. Burgerhout-Jochems en Mr. H. Jo- chëms. eigenaren van het landgoed Duindigt, hebben plannen ingediend voor het bouwen van in totaal 388 woningen op dit landgoed. Dit bouwplan is gebaseerd op het uitbreidingsplan 1925 waarin het gehele grondgebied van de gemeente overdekt was met een dicht net van straten en wegen, waartussen een intensieve bebouwing was geprojecteerd. Zou dat plan geheel zijn uitgevoerd, dan zou de gemeente Wassenaar 500.000 inwoners tellen! Van enig verband tussen het uitbreidingsplan en de geble ken behoefe was geen sprake. Het natuurschoon van Wassenaar zou door uitvoering van het plan ernstig worden aangetast. In 1937 is dit plan vervangen door een ander waarin de bouwmoge lijkheden in Wassenaar aanzienlijk waren terug gebracht. Dat herziene uitbreidingsplan is, voor wat het gebied ten zuidwesten van de landschei- dingsweg betreft, niet goedgekeurd. Daarcoo'- bleef voor dat gebied het oude plan van 1925 van kracht en op dat oude plan zijn de bouw plannen'van de familie Jochems gebaseerd. Bur gemeester en wethouders zijn van mening, dat het plan van 1925 nog wel geldt. Maar dat betekent niet, aldus het college, dat de bouwver gunningen voor de 388 woningen nu zouden moeten worden verleend. De familie Jochems diende op 11 april de aanvragen ragen in. In een brief aan de raad schrijven mevrouw Bur gerhout en de heer Jochems, dat de geldigheid van een door de raad genomen voorbereidings- besluit op 15 april verviel en dat dit besluit niet voor verlenging vatbaar was. Burgemeester en wethouders zeggen in hun nota, dat de raad op 18 maart 1974 opnieuw een voorbereidingsbe- sluit heeft genomen. Dat besluit is op 27 maart d.a.v. op de gebruikelijke wijze bekend gemaakt De aanvragen voor de bouwvergunningen zijn na deze bekendmaking binnengekomen. Dit be tekent volgens het college dat een beslissing moet worden aangehouden tot het voorberei- dingsbesluit is vervallen - dat is op 18 maart 1975 - dan wel omtrent de goedkeuring van een voor 18 maart 1975 ter visie gelegd ontwerp-be- stemmingsplan onherroepelijk is beslist. Het ge bied van Duindigt is betrokken in het ontwerp- bestemmingsplan Landelijk gebied, dat op het ogenblik in behandeling is. Burgemeester en wethouders willen de adressanten dit medede len. Als het bestemmingsplan Landelijk Gebied, waarin Duindigt de bestemming natuurgebied zal krijgen - voor 18 maart 1975 ter vi'sie wordt gelegd, zal de bouwvergunning uiteindelijk moe ten worden geweigerd. 0| „Pankras" bij ouderverenigingen Van onze correspondent LISSE Toneelvereniging „Pan- kras" heeft gisteravond mei veel succes een opvoering gege. ven van het toneelstuk moet er niet mee spelen". T< schouwers waren leden ouderverenigingen het „Zor^ kind" en „Philadelphia". Na dj opvoering sprak de heer M. vanl der Vlugt de hoop uit dat dj spelers van „Pankras" opnieuw voor de beide gingen zullen willen optreden. Joke van Gerven wint veldloop Van onze correspondent LISSE Joke van Gerven-Vj der Stelt van atletiekverenigir „De Spartaan" heeft onlanj een internationale cross ovi 2850 meter in het Belgische Kontich gewonnen. Met me voorsprong liet ze de beidt Belgische loopsters Ilands tr Hertoghs achter zich. Verhuur van volkstuinen Oegstgeest Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Wanneer de gd meenteraad er aanstaande dool derdag mee akkoord raat, tal len er met ingang van 1 Januari! 1975, 56 volkstuinen verhaard] worden. Het college van B W zal de volkstuinen toewljaaal aan door hem gekozen perso nen. Het betreft 39 volkstuinen op hetl terrein, bij de Van Cuycklaan] De volkstuinen zijn ieder 15C m2 en hebben een huurprijil van 45,- per jaar. Negwil volkstuinen in de Morsebelpol-I der ter grootte van 2000 tegen een huurprijs van 20,- en acht volkstuinen op het ter-I rein tussen de Groene Kerk en| boerderij „Haaswijk" van m2 en met een huurprijs i 20,- per jaar. Derde lustrum Zoeterwouds kinderkoor Van onze correspondent ZOETERWOUDE De wekelijkb se repetitie van het kinderkoot van de Christus DienaarkertL^ kwam gisteravond te verval l.v.m. het derde los tram. Zo» dagmorgen was dit in de w charistieviering reeds tot ul| ting gekomen met de eersl uitvoering van een nieuwe mfcl in de volkstaal. Aan het sist» hiervan werd dit door de aa»j wezigen met applaus beloond' De verdiensten van dirigent Paardekooper werden gisteH avond vooral geroemd doo^[ voorzitter Schenk. 69 kinderen zijn lid waarvan de jongstes] worden opgeleid door Lidwier Olsthoom. Ook voor haar voor de beide organisten Olsthoorn en J. Winters wa er presentjes. Het kinderkoor heeft pas dit jaail een officieel bestuur gekregen] Voorheen zorgde een drietal derparen voor de begeleidingl Vooral hun activiteiten tijdeni de kampweken op Jonkerboi] werden nog eens belicht. Politiek café in Leiderdorp Van een onzer verslaggevers LEIDERDORP Bij Wik van Wijngaard in de Hoofdstraat wordt aanstaande donderdaf weer politiek café gehouden Behandeld wordt de woning- problematiek. Het café is vanal half negen 's avonds geopend De Tweede Kamerleden Jansen (PvdA) en De Beer (WD) zul len de problematiek landelijk belichten. Als derde spreker It de "heer Driessen (gemeente raadslid voor de KVP in den) aanwezig. Hij zal de ningproblematiek in Leiden en| Leiderdorp bespreken. Subsidies voor orgelrestauratie Van een onzer verslaggevers OEGSTGEEST Voor de reJ-l tauratie van het orgel Groene of Willibrordkerk wil-] len B. en W. een subsidie 64.297 beschikbaar stellen. In] 1975 zal het ministerie van CRM een subsidie van 96.445,- verlenen aan de provincie zal een subsidie van 19.289,- ge vraagd worden. Brutale diefstal in winkelcentrum Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Za terdagmiddag werd een brutale diefstal gepleegd in de Spar- winkel in het winkelcentrum Ridderhof tussen 12 en 1 uur werd meegenomen: 900 aan muntgeld, 300 aan bankbiljet ten, 900 aan waarde van Spar-spaarboekjes, 1300 aan giro en kascheques en een loon-, zakje met een bedrag van 150. Niemand heeft iets ge merkt van de diefstal. IJsvergadering in Bruine Paard Van onze correspondent SASSENHEIM - In het Brui ne Paard wordt vanavond de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de Sassenheimse IJs club. Aanvang 20.00 uur.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4