Allerlei(ds) i CD A-poging om wijkcentrum te redden mislukt ZIJLWIJK EIST VOORRANG SCHOLENBOUW DINSDAG 19 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT KR 0^19 [Yarr, put: Woonbebouwing noodzakelijk om de Camp plezierig te houden LEIDEN „Verdere ontvol king van de Camp zou wel eens funest kunnen zijn voor de orde, de rust en de veiligheid in deze omge ving. Daarom zullen we ab soluut moeten streven naar een vorm van woonbebou wing in de buurt achter de Haarlemmerstraat". Deze overweging heeft wet houder Oosterman (sociale zorg) in de gisteravond ge houden raadsvergadering uitgesproken bij de behan deling van een voorstel om de Boerhaavezalen over te dragen aan de Caecilia- stichting. De raad is met dat voorstel akkoord gegaan. De Caecilia Stichting wil het complex restaureren en er het rijksmuseum der ge-, schiedenis van de natuurwe tenschappen in onderbren gen. Oosterman kwam tot zijn opmerking bij de beant woording van raadsleden die hem hadden gevraagd op welke wijze de gemeente denkt de huidige bewoners van de Boerhaavezalen aan andere huisvesting te hel pen. Zij zullen het complex immers moeten verlaten wanneer de restaurateurs er aan de gang gaan. De wet houder zei hiervoor nog geen oplossing te hebben. Hij betreurde het dat het vorige college heeft nagela ten de afgelopen twee jaar te benutten voor het voorbe reiden hiervan. Mevrouw Buring (PvdA) deed sugge stie om de bewoners, voor namelijk kunstenaars, te huisvesten in de kunste naars woningen die in de Camp zijn geprojecteerd. Door wethouder Waal werd evenwel betwijfeld of deze huisjes klaar zullen zijn op het moment dat de bewo ners de Boerhaavezalen moeten verlaten. Universiteitsraad akkoord met bouwnota (fan onze universiteitsmede werker USIDEN De Leidse univer siteitsraad is zonder veel problemen gisteravond ak koord gegaan met de bouw plannen voor de periode tot 1985, zoals die in een raam nota van het college van be stuur zijn neergelegd. Men beperkte zich tot het indie nen van enkele kleine amen dementen en tot het stellen van enige vragen. Deze had den o.m. betrekking op hoogte van de bebouwingen die geplanned zijn op het Doelenterrein en het terrein langs de Witte Singel, over de parkeerproblemen en over de verbindingen tussen het universitaire terrein in de binnenstad en het zg. bui tenterrein tussen Wassenaar- seweg en Plesmanlaan. In hel antwoord op deze vra gen benadrukte mr. Koppe laars namens het college van bestuur nog eens het feit, dat het in de nota nog slechts gaat over enige hoofdlijnen aan een beleid. „De plannen zullen moeten worden getoetst aan nieuwe ontwikkelingen en zo nodig wordenbijgesteld", aldus mr. Koppelaars. Wat de bebouwing van het ter rein bij de Witte Singel be treft werd gesteld, dat het maximum aantal bouwlagen beslist niet meer dan 7 zou mogen zijn en dat het aantal geleidelijk minder zou moe ten worden in de richting van het Doelenterrein, dat de universiteit ook op haar verlanglijstje heeft staan. Op dit terrein zou niet hoger dan 3 lagen mogen worden gebouwd, aldus het college. T.a.v. de parkeerproblemen werd opgemerkt, dat een parkeergarage onder het te bouwen complex aan de wit te Singel tot de mogelijkhe den be'ioort, maar dat men overigens op het standpunt staat, dat niet alle gebouwen voor de auto bereikbaar hoeven te zijn. Als het aan de universiteit ligt komt er een speciale verbinding voor fietsers en voetgangers tus sen de terreinen in de bin nenstad en het buitenterrein. Deze zou moeten voeren via een daartoe te bouwen brug over het Galgewater, waar echter geen auto's zouden mogen komen. Er moet ech ter wel rekening mee gehou den worden dat voor zeer veel van deze plannen de medewerking van het Leids gemeentebestuur is vereist. Van de kant van het college van bestuur werd nog eens benadrukt, dat men de bouwplannen t.a.v. het Witte Singel-complex niet los mag zien van die van *.'et Doelen- terrein. „En", zo stelde mr. Koppelaars, „ook in de de partementale werkgroep die de minister zal moeten advi seren over de plannen, wordt er zo over gedacht". iMiiniininniiiMiniuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiM (Van een onzer verslaggevers) Leiden De commissie „scho len" van de Werkgroep Sociale Planning Merenwijk heeft b. en w. met klem gevraagd maatre gelen te treffen waardoor dé kinderen uit de Zijlwijk „op korte termijn" in hun eigen wijk op school kunnen. In een brief aan het college heeft de commissie de funeste gevol gen uiteengezet van de uit de hand gelopen planning waar door de huizen in de Zijlwijk al lang bewoond zijn terwijl zelfs de eerste paal voor een school nog niet geslagen is. Naar momenteel wordt ver wacht zal de school in de Zijl- wijk pas na september 1975 in gebruik kunnen komen. De commissie uit de Merenwijk vindt evenwel dat de huidige situatie waarbij de kinderen over een „verre afstand", „via slechte wegen" „overvolle scho len" moeten bezoeken zolang niet kan voortduren In de brief wordt erop gewezen „dat. onderzoekingen hebben uitge wezen dat het niet goed is voor de ontwikkeling van het kind om het uit zijn leefomgeving weg te halen, ook al is dit maar tijdelijk". Men stelt „dat het voortdurend wisselen van school nadelige effecten heeft op de emotionele affecten (bin dingen) van het kind." En sig naleert: .Het kind komt op ver schillende scholen met verschil lende leermethoden in aanra king: er zal weinig continuïteit in het leerproces zijn' De commissie wil daarom dat b. en vv. op korte termijn een tij delijke voorziening in de Zijl- wijk tot stand brengen. Of an ders het definitieve onderko men voor de schoolkinderen met voorrang realiseren," zo nodig in ruil voor tijdelijke stopzetting of vertraging van de scholenbouw in de Leedewijk". Illllllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Bosch: Kreet PvdA ,,het kan ook anders in Leiden" wordt bewaarheid. Er gebeurt nu helemaal niets meer Van een onzer verslaggevers LEIDEN „Als de gemeenteraad „nee" zegt tegen het wijkcen trum in de Merenwijk, dan geeft hij daarmee opnieuw blijk van volstrekte onmacht om gebruik te maken van mogelijkheden die hem in de schoot worden geworpen. Als de raad nu weer „nee" zegt tegen een subsidie, nadat hij kort geleden nog het Groenho ven-plan en de subsidie die daaraan vast zat van de hand heeft handvol formele argumenten aan maar gaf wel toe dat het beter was geweest als de com missies waren ingelicht „Maar daarvoor heb ik mijn hoofd al eerder in het stof gestort", al dus de wethouder. gewezen, dan wordt de verkiezingskreet van de PvdA „Het kan Aan de uiteindelijke beslissing Vergeefs heeft het CDA-gemeen- teraadslid J. Bosch in de gister avond gehouden vergadering van de raad een felle strijd gestreden voor zijn voorstel om het wijkcentrum in de Meren wijk alsnog op korte termijn van de grond te helpen. De meerderheid van de raad zei inderdaad „nee". Alleen de WD (behalve het raadslid Schouten) de SGP en het CDA steunden zijn motie. De argumenten waarop de overi gen hun tegenstem baseerden komen neer op twee overwegin- v gen. Op de eerste plaats loopt de gemeente Leiden door steun te verlenen aan het project, vol gens hen grote kans straks te worden opgescheept met on aanvaardbaar hoge kosten. En daarnaast vinden zij dat eerst maar eens grondig moet wor den onderzocht of het hoe dan ook wel verstandig is om in het tekort aan ruimte voor sociaal- Ter verdediging van het .^elf- culturele activiteiten in de Me- standige" optreden van het col- renwijk te voorzien door een lege voerde Tesselaar een wijkcentrum te bouwen. Zij achten het lang niet uitgesloten dat het zaken „onvoorstelbaar" en voegde daaraan toe: „Het is de vraag of wij zelfs achteraf zou den zijn geïnformeerd als het niet in de krant was gekomen". Bosch zei ervan overtuigd te zijn dat de rijkssubsidie van 1 miljoen die het rijk al in augus tus speciaal voor het project in de Merenwijk heeft beschik baar gesteld, wel door een meerderheid in de raad was aanvaard indien het college op tijd overleg had gepleegd met de commissies. Hij suggereerde dat PvdA en de combinatie PPR/PSP/D'66 in de situatie die is ontstaan doordat het college dit heeft nagelaten zich politiek i de raad om het wijkcen trum vooralsnog maat te laten varen ging gisteravond een uit voerig gegoochel vooraf met geldbedragen die de gemeente al dan niet zou moeten toeleg gen op de exploitatie van het gebouw. Dat wil zeggen op het gebruik ervan, op het „draaien de houden" van het centrum. De betogen van Tesselaar en Bosch kwamen erop neer dat volgens de door de wethouder geraadpleegde ambtenaren Lei den een aantal jaren twee ton zou moeten toeleggen op het centrum; wat door alle betrok kenen onaanvaardbaar wordt geacht; terwijl volgens de des kundigen die Bosch van advies hebben gediend dat bedrag niet boven de 25.000 zou komen. gedwongen voelden om het col- Daarbij gingen beiden uit van een lege te dekken. „Door de polari satie wordt nu weer de schijn gewekt dat politieke spelletjes weer hebben gezegevierd in de raad", zo fulmineerde hij. vereenvoudigde uitvoering van een plan dat de werkgroep Wesp al begin dit jaar bij de gemeente heeft ingediend. Dit plan is inmiddels door alle be trokkenen verlaten. Ervoor in de plaats gekomen is een ont werp dat alleen voorziet in de multi-functionele (voor uiteen lopend gebruik vatbare) ruim ten van het oude plan. Het nieu we ontwerp zou bij de uitvoe ring ervan een oppervlakte be slaan van 1200 m2 en rond de 1,2 miljoen aan stichtingskos- ten vergen. Van dit bedrag is het ministerie van CRM bereid 1 miljoen voor zijn rekening te nemen. Uitvoerige beschouwingen van de wethouder en de CDA-woord- voerder ten spijt, bleef men het gisteravond oneens over de om vang van het te verwachten ex ploitatietekort In een poging te voorkomen dat zijn voorstel zou stranden be sloot Bosch toen er een tame lijk ingrijpende „veiligheids klep" in te bouwen. Zijn aan vankelijke motie om zonder meer medewerking te verlenen aan de bouw van het wijkcen trum veranderde hij in de vol gende tekst: „De Raad be sluit zich in principe uit te spre ken voor de bouw van een mul ti-functionele ruimte van het wijkcentrum in de Merenwijk onder voorwaarde dat 1) het rijk op de begroting voor 1974 75% met een maximum van miljoen van de stichtings- kosten voor zijn rekening neemt 2) dat de exploitatie binnen enke le jaren sluitend kan worden gemaakt". Om redenen die Tesselaar verder niet duidelijk maakte bleef het voorstel ook in deze vorm „en dan met name de tweede voor waarde" voor hem en voor zijn partijgenoten onaanvaardbaar. De principiële bezwaren die de wethouder tegen het voorstel naar voren bracht laten zich als volgt formuleren: nader on derzocht moet worden of buurt huizen aan het gestelde doel niet beter beantwoorden dan een wijkcentrum volgens het vereenvoudigde ontwerp. Tesselaar heeft het idee, de vol gens hem voor verkrijging van rijkssubsidie veel aantrekkelij ker, dat buurthuizen, vooral ook omdat ze .intiemer" zijn, beter geschikt zijn als ontmoe tingsruimte. Hij meent dat juist de van het dure pflan „afgehak te" voorzieningen als bijvoor beeld een bibliotheek en een gezondheidscentrum de aan trekkelijkheid uitmaken van een wijkcentrum nader bekeken moet ook wor den of de bouw van een wijk centrum in de Merenwijk con sequenties heeft voor het cl-eer- en van zo'n voorziening in an dere wijken (volgens Bosch houdt een ert ander geen ver band met elkaar); overwogen moet eveneens wor den of het aanvaardbaar is dat de gemeente financiële risico's overneemt van de kerken. Dit in verband met het feit dat de multifunctionele ruimte ook zal worden gebruikt voor gods dienstige activiteiten; de wijze van het beheer van het wijkcentrum is nog onvol doende duidelijk. Op deze en dergelijke vragen heeft Tesselaar toegezegd een antwoord te formuleren in een nota die hij begin februari denkt af te hebben. Overigens legde de wethouder er gisteravond de nadruk op dat Leiden ook volgend jaar in aan merking kan komen voor een subsidie van CRM op de bouw van een wijkcentrum in de Me renwijk. Voor een goed begrip moet daarbij wel worden be dacht dat het in het geheel niet zeker is of het ministerie dan opnieuw een miljoen zal be schikbaar stellen. Als Leiden dit jaar op het aanbod was ingegaan zou dat wel hebben vast gestaan. ÏTSTSTRS ^at aan *^e motie Bosch vooraf ging wijkcentrum enkele kleinere buurthuizen op poten te zetten. Reeds geruime tijd geleden heeft het ministerie van CRM het aanbod gedaan om Leiden uit een subsidie potje dat nog dit jaar opmoet, een bedrag beschikbaar te stellen van 1 miljoen voor de bouw van een wijkcentrum in de Merenwijk. Als voorwaarde voor de toe kenning van dit bedrag werd gesteld dat het schetsplan voor een dergelijk centrum vóór 1. november bij het ministerie CRM moest zijn ingediend. De heer Bosch stelde daartegen over dat de nood in de Meren wijk nu zo hoog is gestegen dat niet langer mag worden ge wacht met een oplossing en dat de bewoners zelf (dat wil zeg gen de Werkgroep Sociale Plan ning en de buurtvereniging „De Slaaghwijk") hebben laten we ten dat zij dolblij zouden zijn met het wijkcentrum. Hij wees dit verband op dat de laten blijken met de van do Merenwijkers totaal geen rekening te houden. Om de oren De CDA-woordvoerder liet even min na het college om de oren te slaan met zijn misser een beslissing te nemen over het CRM-subsidie-aanbod van een miljoen, zonder daarin de ge meenteraadscommissies te ken nen. Hij noemde deze gang van bekend geworden. Een reeks fouten en misverstanden heeft er evenwel toe geleid dat lange tijd niets is gedaan om van dit aanbod een zinvol gebruik te maken. Pas in de tweede week Volgens zijn inforfatie kon de i september werd de nieuw uiterste termijn van indiening op 30 oktober in de openbaar heid. Naar Tesselaar op 29 ok tober meedeelde lag het motief voor afwijzing in de omstan digheid dat de spanne tijds tot 1 november tekort was om een plan te laten ontwerpen dat Leiden zelf niet voor onaan vaardbaar hoge kosten zou plaatsen. Nadat een en ander bekend was geworden heeft het CDA-raadslid J. Bosch be sprekingen gevoerd op het mi nisterie van CRM waarna hij tot de conclusie kwam dat het voor Leiden nog best wel mo gelijk zou zijn op korte termijn een goedkoop plan te laten ma ken en de subsidie in de wacht te slepen. gekozen wethouder Tesselaar van het aanbod op de hoogte gesteld. Zonder overleg met de betrokken raadscommissies heeft het college van b en w toen besloten het aanbod van de hand te wijzen. Dat kwam i het plan worden gerekt tot ongeveer 1 december. Een voorstel van hem om alsnog een nieuw ontwerp te laten maken is gisteravond in de ge meenteraad in twee versies be handeld. De komende dagen staan in het teken van de collecte-aktie „Medicijnen voor Vietnam". Om een goed voorbeeld te zijn voor de Leidse burgerij (en daar worden ze tenslotte voor betaald) trekken onze eigen wethouders binnenkort ook de wijk in om te collecteren en zo hun medeleven en sympathie voor het noodlijdende Vietnamese volk kenbaar te maken. Op de foto van links naar rechts de wethouders Verboom, Van Dam, Waal, Tesselaar, Oosterman en Van Aken en WD-gemeenteraadslic Wessels, die als eerste een duit in de bus doet. onder redactie van Ton'van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Jazz De Amerikaanse tenorsaxofonist Johnny Grif fin treedt vanavond op in jazz-café „De Twee Spieg- hels" aan de Nieuwstraat. Hij wordt hierbij begeleid door de beroemde drummer Art Taylor en de pianist Kenny Drew. Als enige Nederlander is de bassist Henk Ha verhoek aan dit drietal toegevoegd. Arthor Taylor, geboren in Har lem, werd bekend door zijn op treden met het Coleman-Haw kins kwartet in 1951. Tussen 1952 en 1955 speelde hij achter eenvolgens met Bud Powel, Parker en het Miles Davis kwartet Taylor is op zo'n twee honderd LP's te beluisteren. Johnny Griffin, geboren in Chica go, kwam op 17-jarige leeftijd bij de big band d van Lionel Hampton. In '57 maakte hij deel uit van de Jazzmessen- gers" van Art Blakey en speel de hij in het „Five Spot Café" met Thelomonious Monk. Grif- fin maakt momenteel een tour nee door Europa. York de veelgevraagde begelei der van Lester Young, Coleman Hawkins en Miles Davis. Het concert in de Spieghels begint vanavond om negen uur. Overleden In het Academisch ziekenhuis is het afgelopen weekeinde de 54- jarige mevr. Maas-Doeve uit de Leidse Colenbranderstraat overleden. Zij liep vorige week donderdag bij een val van de trap in haar woning ernstig hersenletsel op. Kindercentra De openingstijden van het bureau van de stichting Werkgemeen schap Kindercentra Leiden zijn onlangs gewijzigd en luiden nu als volgt: Maandag-gesloten, dinsdag t/m vrijdag van 9.30 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Het bureau aan de Koppen- hinksteeg is telefonisch bereik baar onder nummer 30360. Poststraat; Walraven van Hal straat; Wiardi Beckmanstraat; V.d Helmlaan; Arent Brunsstraat; Lieven de Keystraat; Zoel er-' straat; Van Banchemhof; De Ba- zelstraat; Jac. Romanstraat; Jan Keldermanstraat; Vingboonshof; Jacob van Campenlaan; Voor- schoterweg; Stalpaerthof; Van 's Gravensandestraat; Berlage- straat; Veilingkade; Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lammensehansplein); Lammen- schansplein; Zoeterwoudseweg; Meloenstraat; Appelstraat; Toma- tenstraat; Druivenstraat; Kersen straat; Carbutreweg; Planteyn- straat; Kanaalweg (van Lamme- brug tot spoorlijn); Vlietweg Vrouwenweg; Cronestein (woon schepen). Agaatlaan 371. De opbrengst fl^v/nnri^n wordt gebruikt om enkele jonge LrcrVC/JtlCr/I invaliden in staat te stellen een reis naar Lourdes te maken. &P bureau "Gevonden Voor werpen" zijn in de maand okto ber de volgende goederen te recht gekomen. Grof vuil Invaliden Kenny Drew tenslotte v De terior-saxofonist John ny Griffin, vanavond in jazz- in New café „De Twee Spieghels". De bewoners van de volgende Leidse straten kunnen morgen hun grof vuil buiten zetten: Ter Haarkade; Boshuizerlaan; Bos- huizerkade; 5 Meilaan; 5 Mei plein; Bevrijdingsplein; Gerrit v.d. Veenstraat; Titus Brandsma- laan: Montgomerystraat; Joh. De afdeling Leiden van de Neder landse Invalidenbond doet voor het welslagen van haar jaarlijk- se kerstviering een beroep op de Leidse middenstand. Voor de verloting, die aan de viering verbonden is, zijn nog een groot aantal prijzen nodig. Giften kunnen worden gebracht naar het secretariaatsadres aan de Debat verzet Het debat tussen de econoom prof. Ernest Mandel en de sla vist prof. Karei van het Reve is verzet naar maandag 25 no vember om acht uur in het Academiegebouw aan tef Ra penburg 73. Zwarte band Bij de zwarte band examens ju do, die maandelijks in de Haag se sporthal Overbosch worden afgenomen, zijn M. Groen, H.v. Rijn en D. v. Wijngaarden, allen leerlingen van sportschool Lui ten, geslaagd. Opbrengst De collecte van de vereniging tot steun aan de Nederlandse Nier stichting, heeft in Leiden een bedrag van f 15.000 opge bracht. Herenhandschoenen, dameshand schoenen, sleutels, parapluie. armband, trui, loonzakje, da messchoenen, damesportemon- naie, herenportefeuille, regen jas, damespolshorloge, heren- bril, damestasje, autocontact sleutels tas inh. tijdschriften, bedeltje, bankbiljetten, beursje, klompschoenen, schoolétui, spijkerjack, diplomatentas, kin derportefeuille, motorhand schoen, blokfluit, tas inh. boe ken, rjjwieltas, dnmesbril, da meshoed, slipover, kinderjasjes,' fototoestel, herenhoed, cursus bridge, konijntje, plastic tas inh. kleding, das, bovenbouw kinderwagen, damesring, shirt, jack, geldbedrag. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau aan de Nicuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagen tussen twee en vijf uur. Voor de Leidse kantonreehter Directeur van British Leyland vrijgesproken Van rechtbankverslagge- LEIDEN Volgens artikel 1 van de wet op de kansspelen is het verboden bij een kans spel een "kansbepaling te gebruiken waarop men geen invloed kan uitoefenen". We gens overtreding van dit ar tikel stond gistermorgen voor de Leidse kantonrech ter Mr. De Koning terecht, de in Leiderdorp woonachti ge direkteur van British Leyland Nederland de neer de K. De K. was (natuurlijk) zelf niet verschenen, maar had zich laten vertegenwoor digen door zijn advocaat mr. AJ.M. Slot. Wat was er ge beurd? Tijdens de vertoning van de film Turks Fruit had British Leyland onder de be zoekers een reclamefolder laten verspreiden, waarin o.m. een prijsvraag was op genomen. Zij die deze goed oplosten konden rekenen op een geheel verzorgde reis in een van de auto's die dit bedrijf vervaardigt. Als er meer dan 5 goede inzendin gen zouden komen, dan zou er onder hen worden geloot. En daarover viel nu Vrouwe Justitia. Hier was sprake van een kansbepaling waar op men geen invloed kan uitoefenen. De officier van justitie, mr. De Wit eiste dan ook een boede van 100,-. Advokaat Slot was het hier natuurlijk niet mee eens. Hij had zijn huiswerk goed ge daan en stak een goed ge fundeerd betoog af. waar ie der stil van werd. Hij dan ook succes. Mr. De Koning "ond, dat British Leyland voldoende voorzorgen had genomen, voor het geval er meer dan 5 goede oplossin gen op de prijsvraag zouden worden ingestuurd. Dat laat ste was echter helemaal niet gebeurd, want van de 211 inzendingen was er niet één goed. zodat Mr. Slot zijn werk beloond zag met vrij spraak voor zijn cliënt. Het was gisteren over het alge meen een vrij "goedkope dag" op het kantongerecht. De meeste mensen l.adden zulke goede verweren, dat ze met een „schuldigverklaring zonder strafoplegging" weer naar huis konden gaan. Soms viel er een kleine boe te. Dat was o.a. het geval met visboer K. uit Noordwijk die zonder hinderwetvergunning maar ook in strijd met het bes emmingsplan zijn vis aan de man trachtte te bren gen. Om de linderwetver- gunning wordt momenteel voor de Kroon nog touw ge trokken maar gisteren ging het voor het Kantongerecht om het bestemmingsplan. De visboer had zijn ndvo- caat mr. De Ruiter de Wildt opdracht gegeven zijn zaak te behartigen. Hij voerde aan dat deze zaak eigenlijk niet op de strafzitting thuis hoorde. "Het is meer een civiele aangelegenheid". De officier was het niet met hem eens en eiste 100,- bocte in aanmerking nemen de, dat de visboer inmiddels zijn verkoop had gestaakt. De kantonrechter gaf mr. De Ruiter de Wildt toch ge lijk en hield de boete dan ook bijzonder laag 10.- en dat, waar 2000,- het maxi mum had kunnen zijn. Voetbalvelden in de Mors nog niet in gebruik LEIDEN Het PvdA-gemeen- teraodslid Duivestcijn heeft er tijdens de gisteravond ge houden raadsvergadering zijn twijfel over uitgespro ken of de kleedkamers op de drie nieuwe voetbalvelden in het Morskwartier het vol gend seizoen al in gebruik kunnen worden genomen. "Hij deed dat bij de behande ling van een voorstel aan de raad om voor de aanleg van velden plus kleedaccommo- datie een aanvullend krediet van 68.000 beschikbaar te stellen. De raad is daarmee unaniem akkoord gegaan. De twijfel van Duijvestcijn („Ik acht het zeer onwaar schijnlijk") kon door wet houder Tesselaar niet wor den weggenomen. „Met de bouw van de kleedkamers wordt begonnen nadat Ge deputeerde Staten het aan vullend krediet hebben goedgekeurd", aldus Tesse laar. „De preciese bouwtijd die voor het gebouw staat, weet ik niet". Duivestcijn herhaalde gister avond zijn al eerder geuite kritiek dat de kosten die de bouw van de kleedkamers in Leiden met zich meebrengen te hoog liggen. In dit geval kost de accommodatie 782.000. Hij vroeg het colle ge bij andere gemeenten na te gaan of deze kosten in de toekomst enigszins kunnen worden gedrukt.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3