RIJNDIJK BLIJFT PROBLEEMWEG Bejaardenkunst sloeg aan Elckerlyck op dreef Pracht jubileum ODI Achttienhonderd meter rijbaan gereed ZOETERWOUDE VERHOOGT DE BELASTINGEN NIEUWKOOP EN FLOREANT DELEN PUNTEN MAANDAG 11 NOVEMBER 1974 I FIDSF COURANT PAGINA 5 de Rijndijk te Hazerswoude, het gedeelte Realisering van déze plannen, de vaststelling reconstructie tussen Gemeneweg en Bruggestraat, zijn thans gereconstrueerd. En nu dit werk, dat ruim twee miljoen gulden heeft gekolst, is gerealiseerd, is het wachten op de plaatsing Er doet zich, bij het gereedkomen van de verkeerslicbteninstallaties op de kruispunten Gemeneweg-Rijndijk, Frederik ▼an Eedenplein-Rijndijk en Bruggestraat- Rijndijk. Omstreeks twintigduizend auto's passeren ge noemd weggedeelte van de Rijndijk per et maal. Te veel van het goede, menen de deskundigen, die dan ook van mening zijn de afgelopen maanden, volgt komende z de bouwvakvakantie, nog meer narigheid voor de verkeersgebruikers. Want: het rij dend verkeer zal een „ommetje" moeten ma ken, hetzij via Leiderdorp hetzij via Alphen aan den Rijn om aan de andere kant van de Oude Rijn te kunnen komen. En de voet gangers kunnen de oversteek van de rivier maken via een pontje, dat Hazerswoude-Kou- dekerk v.v. gaat varen. het Rijndijkgedeelte, nóg een vraag voor: Waarom is niet koste wat het kost getracht, om de Koudekerkse Brug parallel met de werkzaamheden aan Rijndijk en Bruggestraat op te knappen? Het karwei Enfin, de burgers uit Hazerswoude en Koude- werd uitgesteld, omdat „de benodigde mate- kerk aan den Rijn.die alle mogelijkeprotes- rialen niet op tijd beschikbaar waren". Dus tacties op touw hebben gezet om Rijkswater- na het ongerief op het Rijndijkgedeelte in de staat. i.e. de minister van Verkeer en Water staat. ervan te overtuigen dat verkeerslichten op de Rijndijk noodzakelijk zijn, zien hun wensen wat dat bereft eind deze maand in vervulling gaan. En de gemeente Hazerswou de moet er financieel gezien heel wat voor opbrengen: vijftig procent van de investe ringskosten, plus de kosten van aansluiting op elektriciteitsnet en exploitatie van twee installaties. Die investeringskosten alleen vergen samen zo'n dikke 120.000,-. Om dan nog maar te zwijgen over de vraag of Hazerswoude een bijdrage krijgt uit het provinciaal wegen fonds, nu de Bruggestraat-reconstructie 144.000 kost (genoemde straat is een tertiai re weg). Bij dit alles kan men zich afvragen of een afdoende oplossing is gevonden wat be treft de verkeerssituatie aan de Rijndijk. Want, zo zeggen de Potgieterlaanbewoners in de Hazerswoudse wijk Thynenburch: onze straat wordt een „sluipweg", met al die ver keerslichten op de Rijndijk. En het vrachtver keer voor (vooral) Thynenburch-Oost, waar met de bouw van een school is begonnen met de realisatie van het plan, gaat nu louter onz straat gebruiken. Protesten als: „Denk aa de kinderen" en „Matig uw snelheid", zijn e schering en inslag. TAVV winnaar handicaplournooi Van onze correspondent Ter Aar De voetbalvereni ging TAW is winnaar ge worden van het zesde onder linge tournooi van de Spor traad Ter Aar, waarbij de collega Sportvereniging Al- tior deze keer als gastheer optrad. Door slechte weers omstandigheden van de laat ste dagen was het terrein ongeschikt geworden voor de geplande onderdelen zoals doelschieten en voetbal met handicap. De organisator Siem Hooger- vorst had daar kennelijk re kening mee gehouden en een kleine honderd sportbeoefe naars/supporters konden zo mogelijk met een bus van de Fa. Langhout en chauffeur Frits Verkerk gratis ver voerd worden naar de sport zaal in Aarlanderveen. Een geste, die buitengewoon op prij6 werd gesteld. Ten slot te werd er ter plaatse in een serie zi tv oet bal-wedstrijd en gestreden om de hoogste De deelnemende verenigingen werden als volgt geklasseer- d: 1. Voetbalvereniging TAW, 2. Biljartvereniging Haraga, 3. Hengelsportver eniging „De Brasem", 4. Badmintonvereniging Shutt le '74, 5. S.V. V. Iduna en de Watersportvereniging „De Hooge Venen", 6. Ter Aar-se IJsclub, 7. R.K. K. Gymnas tiekvereniging -Advendo" Nieuwe speelzaal LEIDERDORP - De zevende speelzaal van de Stichting Kinderspeelzaal Leiderdorp is officieel open. Wethouder E. Drenth, getooid met een fraai schort, opende vrijdag middag het verbouwde bankgebouwtje door met ro de verf een vel papier te beschilderen. Door de rode verf heen werd speelzaal 't bankgebouwtje, zichtbaar. Deze speelzaal, gevestigd aan de Van Diepingenlaan 10, kan 17 peuters per ochtend opvangen. In totaal ver wacht men zo'n veertig kin deren te kunnen "bedienen". Mevrouw R. van Diepen, voor zitter van de Stichting her innerde bij de opening aan de grote medewerking die van de zijde van het ge meentebestuur was gekrege- n: "Alle lof daarvoor. Wij hopen ook de toekomst nog vaker een beroep op u te mogen doen waarbij dan hetzelfde resultaat kan wor den behaald". Zaalvoetbal in Lisse uitgesteld LISSE - Het zaalvoetbal in Lisse is dit weekeinde niet door gegaan. Droeve standigheden in de familie van de sporthalbeheerder deden de organisatoren be sluiten het programma uit te stellen tot nader datum. Alphen doopte Raadhuisstraat Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Duizenden mensen liepen vrijdagavond en zaterdag over de nieuwe „vloerbe dekking" van de Raadhuis straat De daar opgestelde kraampjes van de winke liers trokken veel bekijks en verkocht werd er ook goed. In de kraam van het actieco mité „Geven voor leven" gratis beschikbaar gesteld door de middenstanders - werden maar liefst 170 el pees verkocht waarvan een gedeelte bestemd is voor de bestrijding van jeugdkan- ker. ZOETERWOUDE De begroting van de algemene dienst van de gemeente Zoeterwoude voor 1975 is sluitend met een beschikking over de saldi-reserves van 15.000,Dit bedrag is 25% lager dan dat waarmede over dit jaar werd sluitend gemaakt De saldi-reserve is per 1 januari a.s. geraamd op 500.000,Het uitgaventotaal is sterk gestegen, van 6,9 miljoen naar 1L5 miljoen. De hogere inkomsten komen van een aanzienlijke verhoging van de rijksuitkering en opvoering van enkele belastingen. Het is sinds 1973 een uitgangspunt van het beleid om o.m. de plaatselijke belastingen elke twee jaar aan te passen. Voor het begrotingsjaar 1974 zijn de straatbelasting en de rioolrechten verhoogd. Nu zijn de reinigingsrechten, de hondenbelasting en de leges aan de beurt. De reinigingsrechten gaan omhoog van 36,per zelfstandige huishouding naar 42,De opbrengst gaat daardoor van 71.800,— naar ƒ85.900.De uitgaven terzake zijn geraamd op 147.909,Het dekkingspercentage bedraagt dan 58. Het college is van mening, dat uit milieu-hygiënische en sociale overwegingen een bepaald tekort op de reinigingstaak van de gemeente accepta bel is. De hondenbelasting bedraagt sinds begin 1973 ƒ30,per hond en 100,voor een kennel. Deze bedragen zullen nu worden resp. 35,en 115, De kosten verbonden aan de leges zijn voor de gemeente voorname lijk salariskosten. Aangezien de salarissen sinds de vorige verho ging met 271/2 zijn gestegen zullen ook de leges, snkele uitgezonderd, eveneens met dit percentage worden verhoogd. Een van de uitzonderingen betreft de leges voor bouwvergunningen. Door de verhoging van de bouwkosten, i.v.m. de prijsstijgingen, is de opbrengst van deze leges al aanmerkelijk gestegen en zal nog verder stijgen. De leges voor de bouwvergunningen zullen derhalve met 10% omhoog gaan. Agnes en Jaap sloegen toe in ,,Wie kent"-kwis Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RIJN Agnes Rcijn en Jaap Hou we ling zijn er dit weekeinde in geslaagd winnaar te worden van Avro's „Wie kent" kwis. In de spannende finale behaalden zij 92 punten en mochten daar mee aan de kassa uitmaken hoeveel geld er voor een huwe lijksreis uitgetrokken kon wor den. Het werd 1500,-. Verder won het aanstaand bruidspaar, 20 november is de trouwdag, een medicijnkastje, snijmachi ne, televisie en een afwasauto- maat. De beste kansen op de openingstreffer kreeg Nieuwkoop tegen Floreant zowel voor als na de pauze. Voor de thee was het Oppendijk die het houtwerk van Jan Mathof trof en na de thee kogelde Harry de Jong tegen de paaL Het bleef dan ook onder grote spanning 00. Een kwartier voor tijd ontstond er even tumult, toen de scheidsrechter die thuisclub een geheide penalty onthield. Nic. Boys hield het bij Gouderak ook al op een gelijk, spel. De gastheren kwamen voor de pauze op een 10 voorsprong maar een kwartier voor het einde werd het volhouden van de Nieuwveners toch beloond toen Jan de Boer een gladde Boys aanval keurig wist af te ronden 1—1. Ook in Bleiswijk eindigde het treffen tussen Soccer Boys en Esto in een 1—1 gelijk spel. Voor Esto scoorde Theo de Wit in de eerste helft met een keihard schot. Na de hervatting werd de Bode graaf se afweer steeds harder. Dit liep kort voor het einde op een strafschop voor de thuisclub uit die kon worden benut: 11. Bergambacht verraste Oudewater met een 03 overwinning, en Ammerstol speelde het klaar om Schoonhoven in eigen huis met 23 te kloppen. 'zaterdag; thuis spelend tegen Siveo heeft Bodegraven geen halve maatregelen genomen. Met een 40 nederlaag werden de gasten van het veld gespeeld. Het was Jan Boele die reeds in de derde minuut Bodegraven een voorsprong gaf. Daarna duurde het tot halverwege de tweede helft aleer Bert Wagensveld de afstand wist te vergroten tot 20 en Joop Tervooren vervolgens rechtstreeks uit een hoekschop de voorsprong op 30 bracht Kort daarop werd het zelfs 40 toen Joop Tervooren opnieuw uit een hoekschop scoorde. WDS voegde zich dank zij een 20 overwinning op Rijnstreek bij de leiders en Oudewater verraste Gouda op eigen terrein met 0—1. Van onze correspondent Sassenheim Met het blijspel van Gerard van Dijk "De avond van de 7e juli" opende Elckerlyck haar 25e spelseizoen op eminente wijze. Het was een avond die er zijn mocht. De verwachtingen waren niet tevergeefs hoog gespannen. Hoofdrolspeler Cees van Rieden had als Engelbert Angevare een rol die hem, geboren komiek als hij is, op het lijf stond geschreven. Hij kreeg van Lenie Willemse, die als freule Henriëtte eveneens een prima rol vervulde, pracht tegenspel. Zij droegen het stuk. Beiden hadden geen gemakke lijke rol maar het ging hen heel gemak kelijk af. Verder hadden belangrijke rol len Annie Immerzee als Amelie de echt genote van de notaris en Henk Berg als notaris. Een duo dat gisteravond ook erg op dreef was. Leuke bijrollen hadden Marjolie van Rijn, als huishoudster en Marie Kok als meisje van de notaris zoon, terwijl Leo Lansber gen als zoon en Tineke van Leeuwen als dochter van het notarisechtpaar, op ver dienstelijk wijze hun debuut maakten. Morgenavond gaat het stuk, wederom bij Cees en Ineke, in reprise. Aanvang 20.00 Van c e correspondent Noordwijkcrhout Dit weekeinde werd het 25-jarig jubileum van de Toneelgroep "ODI" gevierd met het stuk "Sloep zon der visser" van Alejandro Casona, waar mee de groep zich voor een zware opga ve zag geplaatst maar die echter alleszins goed volbracht Het talrijk publick, zaal v.d. Geest was tjokvol, kon genieten van het geladen spel, waarbij de hoofdrollen in de drie bedrijven wisselden. In het eerste bedrijf was het vooral Bert Gijls- wijk, die als zakenman, een heel zware rol goed vertolkte, met als tegenspelers Hans Gijls wijk. Jan Hertog en Gonny v.d. Berg, respectievelijk als procuratie houder, bankdirecteur en vriendin van de zakenman. In de tweede en derde bedrijf, dat zich afspeelde in een vissers woning (pracht décor), in tegenstelling met het eerste in een handelskantoor, waren het vooral de dames die de hoof drollen prima speelden, vertolkt door Nel v.d. Linden, Dorien Zuiderduin en Marijke Krusc. allen als vissersvrouwen, waarbij ze uitstaken boven hun manne lijke medespelers. Een leuke rol, die hij er goed afbracht, had ook Jaap Gijlswijk als vader Marco. Het geheel was een avond "ODI" waardig. Eén der oprich ters te weten Gerard van Gijsiswijk sprak vooraf welkomstwoorden. Van onze correspondente Boelofarendsveen Het open be jaarden werk, nui de cul turele en creatieve sectie, heeft gisteren de vruchten kunnen plukken van haar arbeid van de afgelopen twee Jaren. Begin van dit Jaar kon worden gestart met handenarbeid voor de bejaarden, onder de bezie lende leiding van Mevr. de Jong Plasmeyer, geassis teerd door ettelijjke vrijwil ligers. Wat uit de „kunstzin nige" handen van de bejaar den voortgekomen is mag Talrijke creatieve werkstuk ken warengisteren tentoon gesteld in de Arendshorst en de belangstelling wasover- weldigend. Dit bleek ook uit het feit dat nagenoeg alle werkstukken in 'n snel tem po verkocht werden. De op brengst van deze verkoop zal worden besteed aan het aankopen van nieuwe mate rialen. Dat het in de toe komst niet alleen bij hand werken zal blijven blijkt uit de voorzichtige plannen van de creatieve leiders, die de bejaarden de gelegenheid willen geven hun creativiteit verder te ontplooien door het aankopen van materia len voor het maken van schilderijen, boetseerwerken Bovendien werden er nog lo ten verkocht waarmee men de kans heeft de gelukkige bezitter te worden van een prachtige kleurentelevisie en andere prijzen w.o. zelfge maakte werkstukken. Voor al voor de heren bezoekers was de expositie van unieke. oude foto's van Roelofa- rendsveen, gehouden door resp. de heren Hoogenboom en Van der Meer, een grote trekpleister. Mede door deze expositie, maar vooral door de grote belangstelling en het enthou siasme waarmee deze ten toonstelling tot stand kwam, en daarbij moet ook worden genoemd de medewerking van de jongeren van de so ciëteit „Our House", werd deze dag voor de bejaarden een stimulans tot voortzet ting van deze plezierige en fraaie vrijetijdsbesteding. LEIDEN De per 1 november in werking getreden nieuwe alcoholwet heeft dit weekeinde in Leiden en omgeving duizenden carnavalvierdcrs er niet van kunnen weerhouden toch overvloedig het geestrijk vocht te laten vloeien. De tappen stonden weer roodgloeiend en de stemming cal er ook nu weer geweldig in. Hazerswoude beet de spits van het carnaval seizoen af in het Groenendijkse parochiehuis, alias Pleyn 68. Bert Huijbregts werd door de Blauwkousen voor de tweede achtereenvolgende maal uitgeroepen tot prins carnaval Prins Benno II („hij deed het vorig jaar zo goed dat we hem als vorst hebben herbenoemd") zal in de vastenavondtijd worden vergezeld door prinses Riru. Burge meester Van der Haar van Voorschoten installeerde zaterdagavond Prins Jan II, de onbetwiste heerser over de carnavalsvereniging „De Forse Caters". Met een sleutel van de gemeente Voorschoten, die volgens insiders nergens op past, werd de installatie voltooid. De borrelbus zorgde ervoor dat feestend Voorschoten huiswaarts kon keren.xVoorhout Voorhout Prins Roeland I (Roel v.d. Poll). Als St. Nicolaas maakte hij zijn opwachting in het bomvolle parochiehuis maar hij werd al snel ontmaskerd door prinses Gerry de Groot. Het feest kon toen losbarsten. En dat gebeurde ook mede dankzij het voortreffelijke muzikale optreden van „De Dwarsdrijvers" en van de Aalsmeerse lolformatie The Bouquets. In Leidschcndam en Wassenaar werden respectievelijk gekozen Prins Stiefel en Prins Karei II. Guldenregen voor 100-jarige Letmuidcn Omdat hij de o heeft volgemaakt werd opa Ho gen boom dit weekeinde volop in de bloemetjes gezet De nog krasse 100-jarige moest tiental len handen drukken waaronder die van burgemeester Breen, die de jarige voor elk levens jaar een gulden overhandigde. Opa Hogenboom was cri zijn nopjes met dit feest. Mijn leukste verjaarxlag" zei hij i afloop. Sassenheimers org snel in volksmarathon Van ome correspondent Sassenheim - Bij de volks mara thon gisteren in Zandvoort ge houden. hebben de Sassenhei mers Anton 11 om an en Jan de Zwart prachtige resultaten be haald. Het circuit, moest tien maal worden gelopen. Totale afstand 42 km. Anton 11 om an volbracht de zware opgave in 3 uur en 10 minuten, en Jan de Zwart in 3 uur en 32 minuten. De snelste loper Joop Keizer uit A'dam liep de afstand in 2 uur en 35 minuten. Beiden zijn lid van de Athlctiek- vereniging „Dc Spartaan" te Lissc en hebben zich voor deze marathonloop intensief ge traind. Hoewel de wind wat te sterk was, zei Hom an, dat het alles was meegevallen, o.a ook door dat regenval uitbleef. Ver der was Homan van mening dat zeker 80% van de circa 600 deelnemers het met de training te licht had opgevat. Enkele andere Sassenheimers, de Ter Leede-spelers Evert van Dijk en Jan v d. Geest, moesten het na enkele ronden opgeven i.v.m. knieklachten. Vergadering Vrouwengilde verschoven Van onze correspondent De jaarvergadering van het kath. Vrouwengilde welke was vast gesteld voor a.s. woensdag is één dag vervroegd en zal nu morgen, dinsdagavond, plaat» vinden in het Don Bcscohuis. Knalfestijn Oud-leerlingen Willibrord MAVO Van onze correspondent Noord wijk Enkele honderen oud-leerlingen vierden zater dagavond In de Willibrord-Ma- vo bet 30-Jarig bcstaansfecst van de school, dat samenviel met ile opening van de recente uitbreiding van het complex met een leslokaal, een lokaal ▼oor tekenen en handenarbeid en een kamer voor de adjunct- directeur. De officiéle opening van dit ge deelte vond vrijdugmiddag plaats in tegenwoordigheid van ruim honderd genodigden, on der wie de loco-burgcmcester J. van Leeuwen, wethouder T. Jansen en gemeentesecretaris W. van Sprang, de inspecteur van het Mavo-onderwijs, en tal van hoofden van scholen uit Noord wijk en omgeving. De oud-leerlingen maakten van de reünie een reuze gezellig feest. Een der lokalen was ge heel in oude stijl ingericht met de toen in gebruik zijnde leer middelen. Er waren ontmoetingen van men sen, die elkaar in jaren niet meer hadden gezien, er werden herinneringen opgehaald, er was muziek en zang en uitbun dig veel plezier, dat tot na mid dernacht voortduurde. Ruiltopper in Noord wijk Van onze correspondent NOORDWUK Dc Noordwljkse Vereniging van Postzegel verza melaars organiseerde zaterdag Jl. In de Wllllbrord-Mavo een rulldag voor postzegel- en munten verzamel aam Uit Rotterdam, Haarlem, Hille- gom, Wassenaar en tal van an dere plaatsen uit het land wa ren handelaars en hobbyisten opgekomen om zich met de handel bezig te houden. Al spoedig nu dc opening groeide het geheel uit tot een levendige beurs, waar zegels en munten vlot van dc hand gingen. Hoofdzakelijk ging de belang stelling uit naar het betore ma teriaal. Alphenaren protesteren bij G.S. Van onze correspondent ALPHEN AAN DEN RUN Het bewonerscomité Eisenhower- laan heeft een brief gestuurd aan het .College van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland waarin zij verzoeken de subsi die niet te verlenen voor dc aanleg van dc twee-baans stad- verkeersweg Eisenhowerlaan. met vier rijstroken. De briefschrijvers noemen als re denen voor subsidie intrekking onder meer De overlast door geluidshinder veroorzaakt door het verkeer, dat op een zo'n brede weg veelal harder njdt dan de voorgeschreven 50 km. per uur; Door het aanleggen van twee kruisingen met ver keerslichten wordt door het stoppend en optrekkend ver keer nog meer overlast veroor zaakt. Verder vraagt het bewonerscomi té zich af waarom de Eisenho werlaan vier rijstroken moet hebben, hoewel dc weg slechts bedoeld ia oIb lokale ontslui tingsweg voor het westelijk deel van Ridderveld. Het bewonerscomité suggereert een andere route voor het door gaande verkeer Herenweg, via de nog te bouwen Albert Sch- weitzerbrug. naar Alphen-West. Een weg via de noordelijke rand van Ridderveld, aanslui tend op een verlengde Kaiko- venweg (Industrieterrein) zou een goede oplossing volgens de briefschrijvers wezen. Grwrtowiluz Katwijk latrrdag. Al ÏMST1Q II 280-310 Dl 370*70 II >40000 Cl 3104520 CU U0 Ubwmkool «I 100 VI 170182 U SOIII 10 I 28 12 I 118-133 12 II 70. A NDIJV7E 82111 boerenkool 8O40 K/iolael 118 Ion waapucn. 000 bloamkool

Leidse Courant | 1974 | | pagina 5