Bill Allan eruit en koop een goeie Schudden -kost De Danaiden de overwinning Paal en lat houden Foreholte van zege Weteringse Girls overklast Unitas Scylla zonder Gerad Bakker kansloos tegen Delta Lloyd TOV/Tapijtschuur kampioen 1 Et DSE COURANT HAARLEM Vijfentwintig minu ten lang heeft BS Leiden de illusie gehad bij Levi's voor een verras sing te kunnen gaan zorgen. Drie minuten later was alle hoop in feite verdwenen. In de vijfde minuut van de tweede helft, bij de stand 5054 liep Bill Allan een (onschuldige) oogblessure op. In plaats van verzorger Goddijn langs het veld de gelegenheid te geven de Amerikaan te behandelen, stuurde coach Harry Pappas on middellijk Hans van Roden het veld in. Toen Bill Allan twee minuten later weer in staat was te spelen, was de nederlaag al in zicht Levi's had de achterstand omgebogen tot 5956. Toch was Leiden op dat moment nog niet geklopt, maar was dat na acht minuten wel: 6758. BS Leiden, met Allan, Heuts, Cornwall, Stol en Kop in de basisopstelling, startte overi gens erg goed. Vooral verdedigend zat het allemaal erg goed in elkaar. Zeker toen Rob Wallaart, de laatste weken in topvorm, die plaats van Harry Stol overnam. De Haar lemse smaakmaker Harold Fox kreeg niet voldoende gelegenheid zijn show te maken. Toch bewees de kleine Amerikaan van grote waarde te zijn voor de Haarlemse ploeg. Verdedigend legde hij Richie Cornwall vol komen aan banden en voorkwam dat de Leidse Amerikaan zijn feilloze afstandsscho ten kon afvuren. Maar Leiden scoorde toch. Vooral via Wallaart, Kop en. Bob Heuts. Bob Heuts de man die dit seizoen zo tegen valt, maakte zaterdag in feite alles goed. Zeer fel in de verdediging en aanvallend goed schietend, groeide hij uit tot Leidens beste man en bleek later ook topscorer van de wedstrijd met 26 punten. In de 16e minuut had BS Leiden zelfs een royale voorsprong genomen: 3238. Coach Tom Quinn van Levi's wisselde de door Wallaart „misselijk" gespeelde Walter Om bre uit voor Emile Hagens. Levi's kwam iets terug en kwam op de valreep aan de positie ve kant van de score: 4442. Die achterstand was snel teniet gedaan en alles ging naar wens tot de vijfde minuut Behalve de wissel ging toen ook de conditie een belangrijke rol spelen. Al eerder bleek de conditie van bepaalde speler (Bill Allan bijvoorbeeld) allesbehalve honderd procent Conditiegebrek was ook de reden voor de nederlaag volgens Rob de Wit de vroegere coach van BS Leiden en zaterdagavond bestellend toeschouwer in de Kennemer- sporthal. En over Bill Allan: „Gooi die eruit en koop een goeie.." En helemaal ongelijk had De Wit zeker zaterdag niet Want Allan mocht dan verdedigend aardige dingen doen, aanvallend-was zijn uiteindelijke pro- duktie van 14 punten zeker de helft te laag. BS Leiden heeft er in de slotfase nog wel van alles aan gedaan, maar de achterstand werd nooit kleiner dan vijf punten. Een zege zat er echt niet in, maar Levi's kreeg met het uiteindelijke verschil van 15 punten (93—78) toch wel iets teveel van het goede. Scores Lelden: Bob Heuts 28, Richie Corn wall, Bill Allan, Peter Kop allen 14, Rob Wallaart 8 en Har Stol 2. Topscorers Levi's: Kees Akerboom 24, Nic ky White 21 en Harold Fox 20. JAN VAN DER NAT Fred Koets maakt een sprongschot. Tevergeefs, want Apollo zou met 1213 verliezen van Hercules. Van onze handbalmedewerker GELEEN Dat Bax/Foreholte het dit seizoen belangrijk moei lijker zou krijgen als in het vorig seizoen was van het begin af duidelijk. Toch moet het grootste deel van haar beschei den positie op de ranglijst wor den toegeschreven aan pech. Net als in Rotterdam tegen Ac tief kwam zij in Geleen tegen Fortuna niet aan de verdiende punt. Voor rust raakten de Voorhoutsen veel lat en paal en kwamen ondanks 2 doelpunten van Ellie Hoek met 32 achter. In de tweede helft een fel offen sief van Bax/Foreholte maar de eerste treffer viel aan de ande re kant. Twee doelpunten van Annemieke de Bruyn en een van Carla Kortekaas brachten de stand op 65. Ellie Hoek werd nog een duidelijke straf- worp onthouden en toen zij dan eindelijk wél een strafworp kreeg toegewezen, miste zij jammerlijk. Tenslotte werd haar nog een unieke kans ont houden door een harde charge die haar een bloedneus oplever de. Er kwam in de stand echter geen verandering meer en For tuna hield de punten met 6—5 in Geleen. JONG ADE had weinig moeite met de reserves van Athene. Reeds bij de rust was de strijd gestreden (17) en in de tweede helft kregen de Oud Adese vo lop de gelegenheid diverse sys temen te beoefenen. Topscorers waren Helma en Cobi v.d. Geest met ieder 4 treffers, Gonnie v.d. Geest en Plonie Olijcrhoek met ieder 3 treffers. HVS speelde een magnifieke eer ste helft tegen EHC, maar liet zich in de tweede helft volko- Foutief afspelen, niet uitstappen en nerveus schieten gaven EHC volop gelegenheid terug te ko men. De fraaie 37 voorsprong van HVS bij rust veranderde in een 128 nederlaag. NORTHA speelde voor het eerst in de eigen Penningshal te Noordwijkcrhout tegen een zwak optredend Verburch 2. Mary v.d. Berg (2xX Leidy Vo gels (2x) en Ria Jansen zorgden voor een ruime 52 voorsprong bij de rust In de tweede helft liep Northa gemakkelijk weg. Een beetje té gemakkelijk zelfs hetgeen ten koste ging van de concentratie. Het was dan ook aan enkele slordigheidjes van Northa te danken dat de Ver- burch-reserves aan een debacle wisten te ontsnappen. Northa won met 14—7. In de tweede helft scoorde Marian Bader 3x. Hilda v.d. Berg en Mary v.d. Berg 2x, Ineke Streng en Thea Terheide lx. De heren speelden een knappe wedstrijd tegen Odis uit De Lier. Zij hadden gedurende de gehele wedstrijd een overwicht en wonnen zeer verdiend met 6—14. NI O kwam tegen het Haagse CWP al snel met 20 achter, kwam daarna goed terug en bouwde zelfs een 74 voor sprong op bij de rust CWP kwam in de tweede helft steeds dichterbij en bij 10-10 was de strijd volkomen open. Via 11—10 en 11—11 kwam Nio ten slotte met 12—11 nog goed weg. Ria Weenink werd met 4 tref fers topscorer, terwijl Sonja v. Emmerik met 3 en Corrie Wee nink met 2 ook een groot aan deel in de zege hadden. De winnende treffer kwam van Gré Luiten. MM O herstelde zich goed door een regelmatige overwinning op HMDH. Goede combinaties in de aanval en een hecht sluiten de verdediging vormde de basis voor deze verdiende overwin ning. Slechts veel pech door paal en lat hield hen van een grotere zege af. Mar gré Volwa- ter en José Elstgeest zorgden voor een 21 voorsprong bij de rust 16—10 was de strijd volko men open. Via 11—10 en 1111 kwam Nio tenslotte met 1211 nog goed weg. Ria Weenink werd met 4 treffers topscorer, terwijl Sonja v. Emmerik met 3 en Corrie Weenink met 2 ook een groot aandeel in de zege hadden. De winnende treffer kwam van Gré Luiten. MM O herstelde zich goed door een regelmatige overwinning op HMDH. Goede combinaties in de aanval en een heet sluitende verdediging vormde de basis voor deze verdiende overwin ning. Slechts veel pech door paal en lat hield hen van een grotere zege af. Mar gré Volwa- ter en José Elstgeest zorgden voor een 2—1 voorsprong In dc tweede helft scoorde Miekc Rij kelij khuizen 2 x en MargreVol- water lx. Hetgeen voldoende was voor een 25 overwinning. gan/lIVL kwam tegen de reserves van Bax/Foreholte met 2—0 achter maar kon nog in de eer ste helft op gelijke hoogte ko men 3—3. Na rust scoorden de Leidsen al snel 4—3 maar daar na hadden zij hun krult ver schoten. Goed keepsterswerk van Wil Schulte en zwak optre den van de scheidsrechter hiel den Voorhoutse treffers tegen zodat de beide puntjes toch nog thuis bleven. LEIDEN/AmsterdamSanocel Scylla heeft zonder Gerard Bakker, voor hem viel Erik Noest uit team 4 in, de uitwedstrijd tegen DeltaLloyd met 9-1 verlo ren. Wibo van Gennep scoorde het punt voor zijn team in het duel tegen Kraaijenga door in drie games te winnen; het zelfde aantal games had hij nodig tegen Schoofs alhoewel hier geen positieve score uit voortkwam; tegen Van der Helm was van Gennip kansloos. TOV/Tapijtschuur is kampioen geworden, mede dank zij de 9-1 overwinning op the Victory. Er werd slechts een partij in drie gam?s gespeeld namelijk het door Alkemade via 20-22, 21-19 en 21-14 verloren duel tegen Propitlus, maar toen was de stand reeds 0-7 in het voordeel van TOV/Tapijtschuur. Oegstgeest heeft het er bij laten liggen; werd in de thuiswed strijd tegen Quick met 10-0 ge wonnen, nu verloor men met 6-4 waardoor Oegstgeest afge daald is tot hetzelfde niveau van tegenstander Quick name lijk juist boven het gedegra deerde Maasbree. Micky Thung kwam driemaal tot winst, broer Ferdinand was vergeetachtig en nam zijn batje niet mee en heeft met een geleend batje ook vergeten dat hij kwam om te winnen. Jaap Polak scoorde het vierde tegenpunt Voor de eer ste maal deze competitie werd het dubbel verloren. Uit de res terende duels zal moeten blij ken of een beslissingswedstrijd noodzakelijk zal zijn om uit te maken wie Maasbree gaat vol gen. Phoenix 3 heeft verrassend van NSSS verloren, waardoor dit team NSSS naar lagere regio nen gaat volgen. Voor NSSS behaalde Wim Heijne twee overwinningen, voorheen had hij nog geen winst behaald, Bert van Paridon kwam drie maal tot winst en Paul Dekker zorgde voor het zesde punt. DE TREFFERS blijft kampioens kandidaat door wederom te winnen, nu werd Salamanders met 7-3 verslagen. Voor de Treffers was er de bijna gebrui kelijke winstverdeling namelijk Jac. van Ruiten met 3, Cees Vesseur met 2 en Hans van der Zwet met 1 overwinning, ook het dubbel was weer voor de Treffers. AVANTI heeft de uitwedstrijd te gen Heerlen met 3-7 gewonnen. Elk van het trio Louwers, van Wetten en van der Werf kwam tweemaal tot winst, ook de dub belspeloverwinning was voor Avanti. DOCOS is nog niet veilig, de uitwedstrijd tegen ULTC Iduna Habé 2 werd met 8-2 verloren. Voor Gerard van der Klaauw kwam invaller Ton L'Ami ach ter de tafel, hij behaalde een maal winst. Het tweede punt voor Docos ontstond doordat bij de stand 8-1 voor Iduna, Bracké zijn wedstrijd gewon nen kreeg door opgave van zijn aan de arm geblesseerde tegen stander. Dames Het damesteam van de Treffers heeft in de ereklasse voor verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Phoenix. Rita Elsgecst behaalde haar eerste overwinning, Annemiek Caste- lein zorgde voor het tweede te genpunt en Nelly van Paridon met tweemaal winst alsmede de dubbelspeloverwinning zorgden voor het eerste punt van team in deze competitie. Het damesteam van Avanti heeft geen kans gehad tegen Delta Lloyd en werd met 9-1 versla gen. Els Vreeburg zorgde voor het tegenpunt door te winnen van Annemiek van Moorst. De drie enkelspeloverwinningen van Annemiek Smits gevoegd bij de winst in het dubbelspel waren niet voldoende pm het tweede damesteam van Avanti van Interlance te laten win de einduitslag was dan ook 6-4 H.ET DAMESTEAM VAN Sano cel Scylla heeft geen noemer waardige tegenstand gehad het duel tegen Phoenix2; alleen Liesbeth van Winsum verloor eenmaal. Willeke heeft er deze week geen zin in. Ze doet lekker 'n weekje niks. Totaal niks. Tja. dat kén gewoon als je bij uitzendbureau Luba werkt. Volgende week gaat ze d'r weer flink tegenaan. Ze heeft 'n slim willeke. Lelden: Nieuwe Rl|n 35, Tel.: 071-40341 Alphen a/d Rijn: Winkelcentrum Do Aarhof 67 Tel.: 01720-94645 £en elegant duel om de bal tijdens de wedstrijd Zuiderkwartier tegen De Algeme- Vanc e sportredactie LEIDEN - Weteringse Girls heeft zich in de wedstrijd tegen Uni tas Leiden weer eens van haar beste zijde laten zien. Wederom werd een monsterscore bereikt: Voor Weteringse Girls scoorde- n: Mary van der Meer (5x), Corry Bollen (2x), Helene Mol- kenboer, Marion de Groot (4x), Joke van Klink (3x) en Stepha nie Kalker. Randstad Sportladies zag zich met een verdediging (Sportclu- b/Lisse), die heel wat minder mogelijkheden wenste weg te geven. Randstad Sportladies speelde niet een van haar beste wedstrijden en de 5-0 uitslag was daarom een logisch gevolg. Doelpunten: Inge van Dijk (3x) en Hcnnie Steensma (2x). een 2-1 overwinning geboekt op WSB. Grote uitblinkster bij Iduna was stellig keepster Pie ternel Broer, die vooral in het begin van de wedstrijd vele ma len corrigerend op moest tre den. WSB gaf blijk een betere techniek en balbchandeling te beschikke, maar wist de recéle scoringskansen niet te benut ten. Vijfmaal kwam een speel ster van WSB alleen voor doelvrouwe maar het rende ment bleef uit. Na rust was het vooral Iduna dat in aanvallend opzicht de toon aangaf, maar dat bedacht moest zijn op de gevaarlijke uitvallen van WSB, waaruit bv Miranda van Loon later de stand zou reduce ren tot 2-1. In de zondagafde ling van het damesvoetbal boekte verder Udo een magere 1-0,zege op Oranje Groen, dank zij een doelpunt van Wilma Grimbergen. De wedstrijd SJZ 2-SJC werd Zaterdag In de zaterdagafdeling boekte KRU2 een onverwacht groot uitgevallen overwinning op Val ken. Rikki Kncts was bij KRU de grote uitblinkster: zij nam de gehele Katwijkse produktie voor haar rekening: 3-0. Het tweede team van Weteringse Girls wist RCL op eigen terrein een doelpuntloos gelijkspel af te dwingen. Voor rust toonde RCL zich de betere ploeg, maar had zij het geluk niet aan haar zijde. Een doelpunt werd we gens buitenspel afgekeurd en een penalty werd gemist. In de tweede helftontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd, waarin Weteringse Girls meer- kansen kreeg maar ze niet wist te benutten. Overige uitslagen: SULU-SIVEO 4-2, KRU- Oegstgeest. Oegst geest n.o.k.joverige wedstrijden afgelast (Van onze korfbalmedewerker) AmsterdamBijna had De Danaiden weer met de volle buit teruggeko men van een uitwed strijd. Bijna, want een doeltreffend afstand schot van Gerard Bos werd niet als doelpunt erkend, omdat er „ie mand" aan de paal had geschud. Zo was tenmin ste de lezing van de scheidsrechter, waar door 8-8 als eindresul taat genoteerd kon wor den. Een goede uitslag deson danks, omdat geen van de ploegen verdiende te winnen en dat is niet in negatieve zin bedoeld, maar er was gewoon geen krachtsverschil in deze aantrekkelijke par tij korfbal. Hopster kon het eerste Leidse goals noteren van Aad van Nierop en dat deed De Danaiden goed, want de voorsprong was verder in de eerste helft steeds in goede handen. Nu waakte Blauw Wit er wel voor dat de achterstand niet te groot werd en op de helft was 5-5 dan ook een logisch gevolg. Na de hervatting kwam de Leidse ploeg even moei lijk te zitten, omdat Ar nold Krull gevaarlijke dingen ging doen. De laatste tijd zelden sco rende Eric Filemon kon echter uit 3 strafworpen de twee gelijkmakers di stelleren en toen moes ten de zebra's nog ris kante oversteken maken om bij 8-8 te komen, de goal van Gerard Bos ten spijt. SCOREVERLOOP: 6-1 en 62 Aad van Nierop; 1-2 en 2-2 Dik Starink; 2-3 Bos; 3-3 Arnold Krull; 3-4 Aad van Nierop; 4-4 Peter ten Wolde; 4-5 Yvonne Devilce; 5-5 Starink; RUST. 65 Leidse derby Zuiderkwartier won de derby van De Algemene, dat zich beslist genept mag voelen. Drie minu ten voor tijd gaf arbiter v. d. Linden ZKW een strafworp, die door Gijs Kloos gemist werd. Bij het afvangen liet Janneke v. d. Berg de bal uit haar han den vallen, Ruud van Vliet be dacht zich geen moment en griste de bal weg voor de greti ge Zuiderkwartier handen. Ar biter v. d. Linden zag misschien als enige dat Van Vliet de bal uit de handen zou hebben ge slagen en gaf Kloos een nieuwe kans van 21 meter. Het kostte De Algemene een verdiend punt In het voorafgaande had Zuiderkwartier getoond de go- lijke te zijn van De Algemene, dat de eerste helft beter was en te weinig afstond nam, en daar voor in de 2e helft, toen er veel fouten werden gemaakt, de re kening gepresenteerd kreeg. 4-6 maakte ZKW, dat tot het uiter ste moest gaan, ongedaan en ook nog 67. Zuiderkwartier, dat in het 2e gedeelte goed pro fiteerde van de Algemene fou ten, kreeg echter door de bo vengenoemde herkansing ech ter teveel van het goede. SCOREVERLOOP: 61 Danny Rusman; 1-1 Elly Smeele; 2-1 Els Lardee; 2-2 Wim van Vliet; 2-3 cn 2-4 Wim Dool; 3-4 Albert de Groot. RUST. 4-4 Rens Hen- sen; 4-5 en 4-6 Wim van Vliet; 5-6 Sary Solleveld; 66 Van Daim; 67 Jan Sjardijn; 7-7 Al- bert de Groot; 67 Gljs Kloos. FIDES PACTA - KVS Een zelf ook niet best spelend Fides Pacta heeft geen enkele moeite gehad met het nog min dere KVS. Regelmatig scorende bereikte de Leidse ploeg de eindscore van 10-4. Flip v. d. Mcygaardcn(voor Co de Haas), PiketOx), Wim Meyeri2x), Roel v. d. Berg. Joke Noordervlict. Diet Rijsbcrgcn en Ruud Nies- sing scoorden. KNS heeft VEO niet veel in de weg kunnen leggen. Met inval lers voor Rienzenkamp en Sleg- tenhorst, die door Zitman cn Blsnsjaar werden vervangen, trad KNS VEO in de eerste helft nog het beste tegemoet(2- 3. Na het omkeren kwam VEO op 2-5, maar KNS even snel op 4-5. Toch redde de Oegstgcestse ploeg het niet, want de Voor- burgse formatie haastte zich naar 67 en de winst Hans Kluts was de beste man bij KNS. Doelpunten: Hen Brake- l(2x), Ruud Stijger en Hans Kluts. In de tweede klasse won Ons Eiland van ELKV en wisselde daarom van stuivertje met de verslagen tegenstander. 3-2 werd het en dat was te weinig, maar Ons Eiland kon er ge woon niet meer van maken in de 2e helft, die met 2-2 was gestart Deegenaars, Nijenhuis en Beekman scoorden. Velocitas speelde een slechte wedstrijd, waarin Janco Breed - veld nu wel heel erg gemist werd. KOAG had halverwege 61 genomen en kwam in het vervolg ook niet tot indrukwek kende prestaties. Het werd ui teindelijk 0-3. Jodan Boys won verdiend van TOP, dat op de belangrijke mo menten strafworpen ongebruikt liet Na 45 minuten spel leidde Jodan Boys al met 2-4, waarvan uiteindelijk 4-5 overbleef. Dirk Meyer(2x), Annemiek Keunig en Henny Juhn scoorden. Fiks verstevigde de leiderspositie in de derde klasse, omdat de concurrenten opnieuw niet in actie kwamen. De competltielel- der doet er goed aan, na het microselzoen eerst olie afgelas te wedstrijden in te holen, want van een reéel beeld is allang geen sprake meer. Fiks won uit van Avanti en wel met 3-5. Fiks kwam achter met 1-0, maar spurtte daarna naar 1-4 en was toen winnaar. Van Bcrkum(2x), Trineke Paauw, v. d. Mey en Elzinga zorgden voor de 2-5 ze ge RUUD VAN VU ET

Leidse Courant | 1974 | | pagina 17