van Ajax de dupe revanchegedachte FC Den Haag gedeklasseerd door Eagles Medische begeleiding en communicatie bij Feyenoord knelpunten FC Utrecht tomeloos enthousiast Ontevreden De gelijkmaker van FC Utrecht, ingeleid door een fout van Krol die over speelde. Joop van Maurik (liggend links op de doellijn) profiteert ervan. UTRECHT Ajax heeft een punt gelaten in „Gal genwaard" en kan daar voor alleen zichzelf ver wijten maken. Het ver- liespunt werd niet ver oorzaakt door de tomelo ze geestdrift van de'Ut rechters, net zo min door de intimidatiepolitiek van Cor Hildebrand, die vooral op Jan Mulder een voelbare indruk achter liet. Ajax liet in de eerste helft de mogelijkheden ongebruikt om afstand te nemen en offreerde door een fout van Krol (diens enige in een geweldig ge speelde wedstrijd) Joop van Maurik een kwartier voor tijd de kans gelijk te maken. Utrecht werd echter niet over- betaald met het gelijke spel. Na het absolute dieptepunt van dit seizoen de nederlaag van dinsdag in een oefenwedstrijd tegen Den Bosch: 1-3 wilden alle elf spelers zich tegen Ajax revancheren. Er kwam een gela den elftal in het veld, dat al snel ontdekte dat Van Maurik en Van Veen in de lucht kansrijk waren tegen de nog altijd kwets bare Hulshoff. Zij merkten te vens dat het Amsterdamse mid denveld met een schuwe Mul der, een voornamelijk verdedi gend goede Ger Mühren en een nog altijd naar zichzelf zoeken de Haan, geen winnend trio was. De kracht van Ajax lag weer bij de flankverdedigers en zowel Krol als Suurbier rukten regelmatig op. UTRECHT Supporters va Ajax hebben na de wedstrijd FC Utrecht—Ajax de Utrechtse politie en de spoorwegrecherche nogal wat werk bezorgd. Waar schijnlijk ontevreden ovei gelijke spel lieten zij eerst i winkelcentrum Hoog Catharijne hun gevoelens luidruchtig blij ken en op het station ontston den vechtpartijen. De spoorweg- recherche zag zich genoodzaakt een paar mensen mee te laten reizen in de trein naar Amster dam om vernielingen te voorko- blessures Schrijvers (pols gehecht), Blankenburg (en- kei en dijbeen) en Mühren (knie) Tomeloos voor woensdagavond genezen zullen zijn. „Wij hebben ons Dat hield gevaren in. Er kwa- echt niet gespaard voor de wed- men mogelijkheden voor Huls- strijd tegen Antwerpen. Het horst en Cabo, maar aan de ging om de wedstrijd van nu, andere zijde van het veld had niet om die voor de deur staat. Geels binnen een half uur drie Ik heb Geels door Steffenhagen keer kunnen scoren, faalde Rep vervangen in de hoop dat het voor een leeg doel, verloor Krol aanvallend beter zou gaan. Het de bal aan Henriksen in een was weinig meer dan een greep situatie waarin Geels en Rep uit de goocheldoos, een poging vrij stonden en kwam de eerste die je kunt doen wanneer je de treffer pas vier minuten voor de beschikking hebt over vier ge rust. Na een schitterende pass lijkwaardige aanvallers", van Mulder kreeg Rep vrij baan v„ (0-1). Maunk 1-1. Scheidsrechter: Van der Brokamp had tien minuten na Kroft. Toeschouwers: 14.000 de rust de winst veilig kunnen FC Utrecht: Henriksen; Van Oo- stellen, maar hij bet het achter. vZuZm.™ wege en daarna werd Ajax ge- Wcry Va„ Veen „uithoest, leidelijk teruggedrongen door „Jai: Schrijvers; Suurbier. Blanken, het tomeloze enthousiasme (Van burg (Dusbaba), Hulshoff, Krol; Maurik, Hulshorst, Hildebrand) Haan, Mulder, Ger Mühren, Rep, van de Utrechters. De Amster. G~'s tstettenhagenl. Brokamp. damse verdediging weerstond Johnny Rep is voorbij doelman Henriksen geg lipt. Ajax leidt met 1—0. de druk vooral door Schrijvers en Dusbaba, die de geblesseerde Blankenburg had vervangen. Maar het tweetal was kansloos na het enige foutje van Krol, dat Van Maurik dankbaar uitbuitte. Goocheldoos Na afloop stelde trainer Rab van Utrecht dat uit het negatie ve van de laatste wedstrijden een goed herstel is voortgeko men en dat uitstekend was ge profiteerd van de zwakke pun ten (middenveld en HulshofD bij Ajax. Hans Kraay meende dat een ploeg die zo veel kansen ongebruikt laat, weinig reden heeft tot klagen. Hij hoopte dat Van^ Zoghei naar De Graafschap DOETINCHEM De Graaf schap heeft zaterdag een con tract getekend met doelman Ni co van Zoghel. Het contract met de 31-jarige doelman zal lopen tot 1 juli 1975. Van Zog- hel speelde voor SC Amers foort, dat de doelman „geleend" had van Go Ahead Eagles, maar geen gebruik had ge maakt van een optie om hem definitief aan zich te binden. Die „opening" is door De Graafschap gebruikt om Van Zoghel naar Doetinchem te ha- Trofee voor scheidsrechter afgeschaft AMSTERDAM Op verzoek de Belangenvereniging Scheidsrechters Betaald Voet bal (BSBV) wordt de Willem Il-trofee voor de „scheidsrech- ran het jaar" in 1975 niet uitgereikt. Reden voor dit besluit is dat de BSBV het competitie-element de scheidsrechterswereld dat door deze trofee extra werd be klemtoond niet verenigbaar acht met de belangen vai individuele scheidsrechters. De Willem Il-trofee werd in 1973 voor het eerst uitgereikt Charles Corver. Dit jaar werd de trofee, waaraan een geldbe drag van 7500 gulden was bonden, toegekend aan Leo van der Kroft. ADVERTENTIEj ROTTERDAM De bespreking die spe lers, trainer en beleidsgroep betaald voetbal van Feyenoord vrijdag hebben gehad, heeft niets opgelost. Naar buiten is de indruk gewekt dat „de lucht is gezuiverd", zoals dat in diplomatieke taal heet, maar in feite is men nog even ver als na het echec van Barcelona. Knelpunten zijn de medische begelei ding en de communicatie, waaronder te verstaan de samenwerking, waaraan het thans schijnt te ontbreken. Alleen trai ner Wiel Coerver neemt een pertinent standpunt in. Gisteren had hij Joop van Daele opgesteld als laatste man, naar men zei op aandrang van „hogerhand" Coervers antwoord was duidelijk: „Het is misschien vroeger wel eens gebeurd dat een trainer zich eeri opstelling liet voorschrijven maar bij mij is dat beslist niet zo. Ik stel het elftal samen". Het is eveneens onjuist, volgens Coerver, dat hij zijn spijt heeft betuigd over uitla tingen die hij in het programma FC Avondrood van de VARA (op maandag avond j.l.) heeft gedaan. Coerver: „Ik heb gezegd dat ik het betreur dat die uitlatin gen zo'n nasleep hebben teweeg gebracht maar niet dat ik spijt heb over hetgeen iik heb gezegd". 'Over de bespreking wilde Coerver giste ren slechts dit zeggen: „We hebben vijf kwartier gesproken over de medische begeleiding en en een kwartier over de communicatie, beter gezegd, het gebrek daaraan. We zijn er niet uitgekomen. Willem van Hanegem heeft ook nog ge praat over het gebrek aan inzet maar Kristensen voerde aan dat hij zeven we ken geblesseerd is geweest en De Jong dat hij maagklachten heeft. Onze moei lijkheid is dat we zes, zeven weken aan het trainen zijn met een stuk of vijf geblesseerden. Wat doen we daaraan, was het motto van het gesprek dat vijf kwartier heeft geduurd. We zijn nog even De meeste spelers deden er onmiddellijk het zwijgen aan toe als over de bespre king inlichtingen werden gevraagd. Een bewijs temeer dat er nogal wat wringt, juist omdat Coerver had gezegd: „Ga naar de spelers, er zijn er zestien bij geweest. Zij kunnen alles uit de doeken doen". Een van hen. Peter Ressel, die helder formuleert, zich niet laat meesle pen door emoties en geen ondoordachte uitspraken doet, was bereid te spreken waarover was onderhandeld. Anders Ressel: „Laten we voorop stellen dat ik onze clubarts Abarbanel een goede dok ter vind. Daarover mogen geen misver standen ontstaan. De kern is dat een arts op zeker moment moet durven zeggen dat hij het niet meer weet en dan moeten anderen worden ingeschakeld. Dat ge beurt hier ook wel maar dan gaan we naar het Clara-ziekenhuis, vlak naast het stadion. Daar zitten beslist bekwame chi rurgen, maar het zijn geen sportartsen. Als een gewoon iemand naar hen toe komt, heeft de behandelende arts alle tijd met hem. Bij een voetballer is dat anders. Die moet zo snel mogelijk speelklaar worden gemaakt, desnoods met een spuit Feyenoord wil Schoenmaker niet meer kwijt (Van onze sportredactie) DEN HAAG Dc twijfel is definitief weggenomen. Feyenoord wil Lex Schoenmaker niet kwijt en FC Den Haag heeft zich erbij neer moeten leggen. Ma nager Eddie Uartmann: „Zaterdag heb ik bij de heer Blankemeijer, lid van de beleidsgroep betaald voetbal, geïnfor meerd hoe de zaak Schoenmaker er voor stond. Hij vertelde me dat er dit jaar zeker niet meer te praten valt". Er volgde nog oen teleurstelling voor FC Den Haag. Piraeus Olympiakos, de Griekse voetbalkampioen, liet voor de derde keer dit jaar weten dat de voor 13 november vastgestelde oefenwedstrijd tegen FC Den Haag moet komen te ver vallen. Hartmann: „Als reden werd dit keer een plaatselijke verkiezing opgege ven. Maar ik hecht er weinig waarde meer aan. Volgens mij bezitten de Grie ken onuitputtelijke duimen". en dat doet men niet in het Clara-zieken huis. Dat kan men hen niet kwalijk ne men want ze hebben de hele dag te maken met mensen die rustig in de zie- kenwet gaan lopen en af en toe met 'voetballers, bij wie dat heel anders ligt. Maar een voetballer moet ook eens naar een andere arts kunnen gaan, Strikwerda bijvoorbeeld, of naar een bandagist als Coumans". „Ik heb het zelf meegemaakt. Ik had Iets, onlangs nog, aan mijn kniebanden. Ik heb aan dokter Abarbanel gevraagd of ik naar Strikwerda mocht. Geen pro bleem, het was direkt akkoord. F.en sim pel spuitje en het was over. Maar ik moest erom vragen en dat is het nou juist". „We zullen daarmee harder moeten zijn en de clubarts min of meer afdwingen dat hij zelf met zo'n voorstel komt. Zo is het ook met de bandages van Wim Rijsbergen en John Steen Olsen. Een dergelijk geval heb ik zelf ook meege maakt toen ik bij PSV 6peelde. Ik had een middenvoetsbeentje gebroken. Dot is bepleisterd, met goedvinden van de clu barts. Dat gekwetste deel van je voet wordt dan niet meer belast maar ontlast, ,en tegelijkertijd krijgt het de tijd om te genezen. Met Rijsbergen is het precies zo. Het deel van zijn knie wordt ontlast en geneest. Maar hij kan wel spelen en voelt niets, maar het had eerder moeten gebeu ren". „Iets anders is een spuit, die de pijn wegneemt. De blessure voel je dan niet maar blijft wel. Het gaat alleen hierom: een voetballer wil spelen, bij ons moeten ze zelfs zo snel mogelijk weer spelen omdat we volgens een bepaald patroon te werk gaan en niemand daarbij gemist kan worden. Dat is de laatste tijd wel het geval en daarom vallen we terug. Steeds weer wordt met spelers, dikwijls gedwongen, geschoven. Ik ben ook van mening dat Joop van Daele nu maar vier, vijf wedstrijden ausputzer moet staan. Dat geeft hem zelfvertrouwen. De com municatie tussen spelersgroep, - trainer, beleidsgroep en clubarts moet hechter worden, gemakkelijker verlopen. Daar over is gesproken maar we zijn er nog niet uit". HERMAN VAN BERGEM. Van Leeuwen] (op de grond)| heeft doelman Rijkens de bal ontfutseld. Swanenburg zal gelijk maken. DEVENTER F.C. Den Haags trainer Boskov schudde zijn hoofd. Met een verbeten gezicht stap te hij van de spelersbank en zocht zonder op te kij ken de weg naar de kleedkamer. Diep teleur gesteld over de prestatie van zijn ploeg stond hij in de gang van de „Ade laarshorst. „Ik heb mijn ploeg nog nooit zo slecht zien spelen", zuchtte de ontmoedigde Joegoslaaf. Met oppermachtig voetbal had Go Ahead Eagles de Haagse" ploeg, die bekend staat om het (anders) zo slagvaardige spel, fensief klopte het bij de Hage- in de eerste helft legde Go ving. verkeerd beoordeeld, gedeklasseerd tot een middel- naars allerminst. Vooral het Ahead Eagles de basis voor de Rijkens reageerde te laat matig eredivisieteam. Go Ahead zwakke spel van Aad Mansveld verdiende overwinning. Na vier door de toesprintende Eagles speelde tegen F.C. Den bezorgde doelman Ton Thie on- minuten keek F.C. Den Haag al Leeuwen de bal naar de vrij. Veel sterker Het doorzettingsvermogen en de aanvalsdrift van Go Ahead wer den eindelijk beloond. Bert van Marwijk kopte de bal uit een hoekschop langs de Haagse doelman (21). In de tweede helft bleef Go Ahead Eagles sterker, zelfs veel 'sterker dan in de eerste helft, maar kon het overwicht niet in doelpunten uitdrukken. Slechts Mn tn-ffcr van Peter Arntz werd aan de score toegevoegd. Juist in deze periode had de Deventer ploeg een monsterzege kunnen behalen. FC Den Haag speelde in dc slotfase bescha mend slecht Scoreverloop: 4. Warnas 1—0, vr' 10. Swanenburg 11, 32. Van toen staande Swanenburg kon tik- Marwijk 3-1 -vE Er. Sz'"znbze^ir" z T<*. Haag verrassend sterk. De over- nodig veel werk. Hij moest re- tegen een achterstand i winning (3—1) was geen afspie- gelmatig redding brengen door Warnas de buitensp geling van de verhoudingen in zijn doel te verlaten. Vooral in Hagenaars negeerde en~ëën kele moeite om de bal in het het veld. De Deventcnaars had- de tweede helft was Ton Thie dieptepass van Geestman af- verlaten doel te werken: 1—1. Btno"wtrs. auuu. den de Hagenaars met een rui- vele malen op het middenveld rondde met eeri solo. De vreug- Na een half uur kroop F.C. Den mere nederlaag naar huis kun- te zien. In de tweede helft lever- de over die snel verkregen voor- Haag tweemaal door het oog ól nen sturen als de afwerking met de een van zijn acties een gele sprong was echter van korte van de naald toon Eddy Bakker Von' Loon (Muiwold),Amu. Van zorg was uitgevoerd. kaart op. Bij een rush van Bert duur. Zes minuten later kwam evenzoveel keer door de zwakke Dnnsen; Bakker, De Winkel (Van Go Ahead Eagles miste weer strijdvecn moest Thie opnieuw F.C. Den Haag door Ling, die Haagse defensie wandelde. Uit der Leyl. Van Marw.ik. een koele afwerken Misschien redding brengen. Op hardhandi- tegen Strijdvcen overigens geen zijn voorat kopte Van Marwijk m dat de Joegoslaaf Glujic daar. ge wijze blokkeerde hij de door. schijn van kans had. toch gis keihard in. Doelman Thie was r Lfnd™. (En'v!icu jL1: aan iets kan gaan doen. Het gebroken Strijdveen. Scheids- vaarlijk voor het Deventer doel. kansloos, maar werd op de doel- Pcranc. Óuwchand; Ling, Van Lceu- fantasierijke combinatiespel rechter Wcllinga bestrafte de De voorzet van Ling werd door lijn bijgestaan door de op dc wen (De Geer), Swanenburg. jfiS 1 Thie met een invaller-doelman Rijkens, die de grond liggende Korevaar. Later geblesseerde Spijkerman ver- was het opnieuw Bakker die de WIL VAN DER PLAS

Leidse Courant | 1974 | | pagina 13