Allerlei(ds) Renovatie-winkels voor Leiden-Noord en De Kooi Advocaat Nixon tilde belastingen" g74 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT PV<;i\ v .1 ininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LEIDEN In Leiden-Noord en De Kooi worden maandag aan staande twee renovatiewinkels in gebruik genomen in het bij zijn van de wethouders Ver boom en Waal. Javastraat 2. Beide winkels zul len voor de bewoners van Noord en De Kooi van groot belang kunnen zijn tijdens de grootscheepse renovatiewerk zaamheden die hier zijn ge- De winkel in Noorderkwartier, die om 16.00 uur wordt geo- De bedoeling is namelijk dat zij pend, is gevestigd in de Prin- gaan dienen als een soort reno- senstraat 66-68; die in De Kooi, vatiecentrum, waar de bewo- die om 17.30 uur wordt openge- ners van de wijk terecht kun- steld, is gevestigd in het pand nen om zich op de hoogte te over hun persoonlijke proble men bij de renovatie van hun eigen woning. Daarnaast zullen de projektleiders er ook gere geld spreekuur houden voor het geven van adviezen aan eigena ren en bewoners. Tenslotte zul len de renovatiewinkels dienen als vergaderruimte voor de wijkcomités en de woningcor poraties die bij de betrokken zijn de rehabilitatieplan- De rehabilitatieplannen zullen in de komende twee weken op een achttal speciale voorlichtings avonden met de bewoners van Noord en De Kooi worden toe gelicht en besproken. Daartoe ontvangen de bewoners per soonlijk een uitnodiging thuis, samen met een informatiebulle- De avonden in De Kooi worden georganiseerd op 12. 14. 20 en 21 november a.s. in het gebouw van de Louise de Colignyscho- lengemeenschap aan de Suma- trastraat 201 (hoek Willem de Zwijgerlaan). Alle avonden be ginnen om 8 uur. In Noorder kwartier worden op 13, 19, 26 en 27 november a.s. bijeenkom sten gehouden voor de bewo ners en wel in de kantine van de Leidse Apparatenfabriek in de Os- en Paardenlaan, aan- Tenslotte zal op dinsdag 10 de cember a.s. 's avonds om 8 uur. Leidse Apparatenfabriek, een speciale avond worden georga niseerd voor de winkeliers en bedrijven in deze beide wijken. Zoals bekend is in het kader van de voorbereidingen van de rehabilitatieplannen ook een onderzoek gedaan onder de winkeliers, bedrijven en consu menten ter plaatse Op de avond van 10 december zullen zij zich samen met verte genwoordigers van de Kamer van Koophandel en de Leidse Middenstandscentrale kunnen beraden op de uitkomsten van dit onderzoek, die dezer dagen bekend zullen worden. mimiiiiiii>iiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiininiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiii!iii!niiniii!iiiiiiiiii!NiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiii!iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiii!imiiiiiiiiiiiiii!iiiiiniiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiDiiun Werkloosheid in Leiden weer iets hoge Van één onzer verslaggevers Leiden Alphen De werkloosheid onder de man nelijke 3,78%. in Leiden is weer iets gestegen en - be draagt nu 3,78.66. Het werk- loosheidsprecentage in de provincie Zuid-Holland is 2,53%. Het werkloosheid spercentage van Alphen aan den Rijn ligt daar ver on der; 1,29%. Zijlsingel gaat dinsdag weer open voor alle verkeer Van één onzer verslaggevers. LEIDEN Dinsdag gaat de Zijlsingel tussen de Hoge Rijndijk en de Weversbrug weer open voor alle verkeer. Daarmee is de voltooiing van het vorig najaar begonnen rioleringsprojekt Zijlsingel e.o. in zicht, zij het dat met name op het kruispunt Lage Rijndijk, Herensingel, Zijl singel nog heel wat moet gebeuren. Op dit punt moe ten de verschillende riolerin gen namelijk op elkaar wor den aangesloten. Dat gaat gebeuren in de perio de van 18 november tot 14 december. In die periode geldt voor het verkeer de volgende regeling; gemotoriseerd verkeer in de richting stad zal worden omgeleid via de Driftsingel en de Herensingel gemotoriseerd verkeer uit de stad wordt omgeleid via Herensingel. Medusastraat en Sieboldstraat; langzaam verkeer. dus voetgangers, of fietsers en bromfietsers met hun voer tuig aan de hand, kunnen van 18 tot 25 november via dit kruispunt de Zijlsingel nog bereiken, evenals in de periode van 29 november t/m 14 december. In-de week van 25 t/m 29 november is het kruispunt echter ook voor deze groep geheel afge- Paalmijn weer boven water (Van onze correspondent) NOORDW1JK De paalmijn in het Langeveld is terecht. Het oorlogstuig kwam dezer dagen te voorschijn tijdens werkzaamheden op het bol- lenkwekersbedrijf van de heer Hogervorst in het Lan geveld. De politie op haar beurt waar schuwde de Mijnoprui- mingsdienst om het projec tiel onschadelijk te maken. Toen deze ter plaatse arri veerde bleek de mijn te zijn verdwenen. Na enkele uren zoeken gaf men het op en keerden de mannen van de opruimingsdienst onverrich- tcrzake huiswaarts. Een hoofdagent van de Noord- wijkse politie voelde daarna een paar buurjongens van de kweker aan de tand en toen kwam uit, dat deze met de mijn hadden lopen sjou wen en haar daarna aan de kant van een sloot hadden "edeponeerd. Pastoor De Langet deken van Alkemade geïnstalleerd Oud-pastoor P. de Lange links van de Leidse Petruspa- rachie is gisteren in Rijpwe- tering geinstalleerd als deken van Alkemade. De installatie, waarbij het overgrote deel van de Ripse geloofsgemeen schap aanwezig was, werd verricht door bischop A. J Simonis van Rotterdam. Tij dens de H. Mis die deze opdroeg assisteerde de vroe gere deken van Alkemade pastoor Ed. van VAN Diepen (rechts), die tegenwoordig in Schiedam staat. Markten 0,39918340, a 0.590-70, tulpen 0.366—4100. gladiolen imp 0.180-250. chideeen imp 0.0SO-719O0. div mijbl u 2.200—1158. div tntjbl. Imp 0.698-29 azalea 2.170-333. begonia 1,874—344. GROENTEVEILING LEIDEN (8 Appelen 6386, Peren 3553, An dijvie 84109, Snijbonen 4 105.35, Stambonen 5.20, Kroten 1419, Kroten gekookt 70, Boerenkool 2740. Rode kool 2527. Spitskool 73, Prei 59—71, Spinazie 1.89—2.00, Stoofslri 3037, Spruiten A 1.261.31, Spruiten B 1.261.37, Spruiten C 1.06—1.08, Tomaten A 8.9010.10, Tomaten B 8.809.40, Tomaten C 6 80—7.10, Tomaten CC 3.30, Witlof 4.204.60, Meloenen 25—40, Knolselderij 34—35, Komkommers AA 1.081.10, Komkommers A 9397, Kom kommers B 7984, Komkom mers C 69—74, Komkommers D 5562. Komkommers E 4146. Sla zwaar 25—40, Sla licht 12—22, Bleekselderij 27—35, Pe terselie 25—43, Selderij 36—37 Rotterdams Pliilharmonisch langzaam op gang Leiden Het K&O-meesterse- rie-concert gisteravond in de Stadsgehoorzaal trok een volle bak. Een langzaam op dreef komend Rotterdams Philharmonisch bracht on der de bezielende leiding van Willem van Otterloo een gemêleerd romantisch pro gramma met smaakvolle nuances. Johan Chr. Bachs Sinfonica in Bes: voor het gehoor geen onbekende, al was de uitvoering wat droog, vooral het presto mis te zijn vitaliteit Schuberts Entr'acte en ballet muziek uit Rosamunde: een klankschemering die toch al tijd weer boeit Dan het en tree van de solist, hoboist Heinz Friesen (leerling van Jaap Stotijn) in het hobo- concert van Bellini: gedegen spel en smaakvolle interpre tatie, zeker gezien de gefor ceerde melodiegang en on dermaatse showpassie van het stuk. Reeds na de-eerste helft een enthousiast publiek met een ovationeel applaus. Na de pauze het hoogtepunt van de avond: Berlioz' Symphonie fantastique: boeiend verhan delde worsteling in een at- tacca van stuwingen, turbu lente stroming in klankenre gen. Al spuwde Berlioz zelf zijn vuur niet zijn geest dwaalde. Zelfs de bassist verloor zich zo nu en dan in amusante strijkjes. q, Klaas Beuker in Noord wijkerhout NOORDW1JKERHOUT In ras- taurant Zegers te Noordwijker- hout sprak gisteravond de heer Klaas Beuker, voorzitter van de Rooms Katholieke Partij Ne derland en lid van de Tweede Kamer. Dor de leden van deze partij in de Bollenstreek was deze propaganda-bijeenkomst georganiseerd. Zoals verwacht hield de heer Beuker een sterk pleidooi tegen de abortus pro- vocatus en het gebruik van drugs. Hij deed een aanval op de KVP en het katholiek onder wijs in Nederland. „Vooral het universitair onderwijs is com munistisch getint en heeft een verwoestende werking op de moraal", aldus de heer Beuker. Hij vroeg de Noordwijkerhou- ters hem te steunen in zijn strijd „Nederland geestelijk weer gezond te maken". WASHINGTON (Reuter) De belastingadvocaat van oud-president Nixon heeft bekend dat hij belastingfraude heeft gepleegd. Het gaat om een aanvraag om vermindering van inkomstenbelasting ten bedrage van een half miljoen dollar wegens het beschikbaar stellen van persoonlijke documenten van Nixon aan de regering De documenten dateren uit de jaren dat Nixon vice-president van de VS was De advocaat, Morgan, bekende bepaalde documenten van Nixon te hebben geantidateerd zodat het leek alsof de gift van de documen ten aan de regering had plaatsgevonden voordat een nieuwe belastingwet van kracht werd waarin de genoemde belastingaftrek niet meer werd toegestaan. Advocaat Morgan kan maximaal vijf jaar gevangenisstraf krijgen en een boete van 10.000 dollar. Drie maanden wegens bigamie Van onze rechtbankverslaggever De HAARLEM/LISSERBROEK e De 55-jèrige inwoner van Lis- serbroek die onlangs voor de Haarlemse rechtbank terecht stond wegens bigamie is nu ver oordeeld tot drie maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. De eis van de officier van justi tie luidde zes maanden. trad vorig jaar april een 48-jarige weduwe uit Lis- serbroek in het huwelijk Hij verzweeg, dat hij in 1966 Duitsland was getrouwd r een Nederlandse vrouw Voor de rechtbank verklaarde hij de veronderstelling te hebben geleefd, dat dit huwelijk in 1968 was ontbonden. Warmonds Statenlid stelt GS vragen over tuinstad Van een onzer verslaggevers Warmond Het PPR Staten lid drs. C. J van Kuijen uit Warmond heeft Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland gevraagd of er inderdaad plannen zijn de gemeente Sassenheim aan te wijzen als tweede opvanggemeente van Den Haag, waardoor de ze gemeente de mogelijkheid geboden zal worden te gaun uitgroeien tot rond 50 000 in woners. Er zou naast de hui dige bebouwing een zgn. tuinstad geformeerd worden tussen Voorhout en Sassen heim. waar 25.000 mensen vooral in hoogbouw - gehuis vest zouden worden Uw mening ASC en de natuur Lang hadden wij gevreesd dat het mooie landschap tussen Endegeest en de Nachtegaal laan zou worden opgeofferd aan een vierbaans verlengde W armonderweg Deze plannen lijken nu geluk kig van de baan. maar zie er hebben al anderen hun vingers naar dit unieke stuk je grond uitgestrekt A S.C. wenst daar voetbalvelden aan te leggen. De beslissing hierover moet door Leiden snel genomen worden. Natuurlijk is er bij de gemeente niemand op het idee gekomen de mening van de mensen in de omge ving te peilen. Woensdagavond zijn er op ei gen initiatief al vier Vogel - wijkers naar de fractie ver gadering van de progressie ve partijen geweest om hun standpunt weer te geven. Dit standpunt komt hier op 1; 1) stukje grond is van land schappelijk hoge waarde; 2) wij zijn niet zozeer tegen voetbalvelden, maar wel te gen voetbalvelden op deze plek, en tevens met de hier mede gepaard gaande par keer- en verkeersproblemen in deze wijk. of wil men soms onze wijk als parkeer plaats gaan gebruiken? De mensen die in de gemeen teraad de beslissing moeten nemen zouden eens op een zomeravond de zon achter de bomen van Endegeest moeten zien ondergaan, ter wijl op de voorgrond de koeien in de dampende wei Waur vind je dat nog in Lei- Laat de daden van het nieuwe colle ge zijn opoffering van dit laatste stukje landschappe lijke schoonheid ten behoeve van een voetbalclub die over alternatieven beschikt. Werkgroep Verkeer en Groen Vogelwijk. onder redactie van Ton van Brussel, tel. 071-22244 tst. 17 Go-cyclus Woensdag 13 november, om 20.15 uur. starten de Leidse Go-club en Augustinus een cyclus op Augustmus ter kennismaking met het Go-spel. De bedoeling is om gedurende vijf weken elke woensdagavond een ui teenzetting van ongeveer ander half uur te geven over de re gels, de taktiek en de strategie. Daarna kan er onderling een spelletje worden gespeeld of aan een simultaanpartij tegen de demonstratieleider worden deelgenomen. Na afloop van de cyclus zal de groep zaterdag 14 december in de gelegenheid worden gesteld om m een be ginners-poule mee te doen aan een groot nationaal vluggertjes- toernooi, gehouden op Augusti nus en georganiseerd door de L.GC. Kort gezegd wordt Go gespeeld door twee partijen, op een bord van 19 x 19 lijnen. Men zet de stenen op de kruispunten van de lijnen. Degenen die het grootste gebied met stenen weet te omsingelen, heeft de partij gewonnen. Het spel werd plm. 1000 jaar v. Chr. al in China gespeeld. Ken ners zijn van mening dat Go reeds 5000 jaar geleden is uitge dacht in het gebied dat nu Sik kim heet. Tegenwoordig zijn er in Japan ongeveer twee miljoen amateurspelers en honderden professionals. De introductie in Europa was rond 1920 via Joe goslavië. Verder wordt het on der andere in Duitsland, Oos tenrijk, Nederland, Engeland, Frankrijk en Denemarken ge speeld. Nederland heeft tegen de duizend spelers, waarvan ongeveer 400 bij de clubs zijn geregistreerd. In Leiden zijn, behalve op maandagavond op de L.G.C. (Sterrenwachtlaantje 6, in de kantine van de oude sterrenwacht), borden beschik baar in enkele café's, zoals „De Twee Spieghels", „Pardoeza", „Burgers". ..De Ouden Maren- poort" en ,,'t Keizertje". Vie meer wil weten over het Go spel. kan zich voor de cyclus bij Augustinus opgeven of bij de demonstratieleider Job Kor ving. Clarensteeg 36, tel. 40187 (de cyclus is gratis). Timdelerclub De christelijke toneelvereniging „de Timdelerclub" geeft don derdag 21 november in het Rijnlands Lyceum de klucht „Wat doen we met tantevan Philip King en Parnell Bradbu ry De voorstelling begint om acht uur Muziekfestival In de Stadsgehoorzaal wordt dit en het volgend weekeinde het najaarsmuziekfestival van de Algemene Unie Van Nederland se Muziekverenigingen gehou den. Het festival, waaraan in totaal 31 muziekcorpsen deelne men. is vanochtend om tien uur begonnen en duurt nog tot van avond tien uur voort. Voor de overige drie concoursdagen gel den dezelfde openingstijden. Tijdens het festival beoordeelt een jury (J. Laro, Antwerpen, J Moerenhout Rotterdam, P. Stalmeyer, Hoensbroek) de ver schillende corpsen op kwaliteit. Na afloop van het concert van het laatste corps, zondagavond 17 november worden de uitsla gen bekend gemaakt. Sunealisme In het kader van Studium Gene rale organiseert de sectie Beel dende Kunsten van het L.A.K een tentoonstelling, die tracht enige aspecten van het Neder landse surrealisme te belichten. De expositie, die zowel in de foyer van het Lak-theater (Le vendaal 150, 3e etageals in het Academiegebouw aan het Ra penburg wordt gehouden, be staat voornamenlijk uit mate riaal verzameld door Her de Vries, uit foto's van Emile van Moerkerken. Verder worden een aantal objecten, wat gra fiek en een schilderij van Moes man geCxposeerd. De tentoon stelling wordt volgende weck vrijdagavond om acht uur geo- Studentenkoor Op donderdagavond 14 november om 20 15 uur zal een Mexicaans koor dat bestaat uit 32 studen ten van de Facultad de Cien- cias van de Universidad Nacio- nal Autónoma de México in het LAK-theater een koorconcert geven, zowel a capella als in strumentaal begeleid. De toegangsprijzen bedragen drie gulden en vijftig cent en voor LAK- en CJP-leden twee gul den en vijftig cent Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar of te lefonisch te reserveren onder nummer 24890 Het is de bedoeling dat de tweeendertig studenten onder gebracht worden bij Leidse stu denten. Wie voor één nacht een Mexicaanse gast kan ontvangen wordt verzocht telefonisch con tact op te nemen met het LAK, 24890. Vietnam-collecte Ook de Leidse afdelingen van de PvdA. CPN. PPR. en PSP roe pen de Leidse bevolking op om een bijdrage te leveren aan de collecte 'Medicijnen voor Viet nam', die in de week van 18 lot en met 23 november door het Medisch Comité Nederland- Vietnam georganiseerd wordt Een groot deel van het Vietna mese volk lijdt aan malaria en tuberculose (de met regenwater volgelopen bomkraters zijn broedplaatsen voor muskieten, die malaria overbrengen In Vietnam heeft 92% van de jonge kinderen Engelse Ziekte, doordat zij tijdens de voortdu rende Amerikaanse bombarde menten in ondergrondse schuil plaatsen moesten verblijven en geen zonlicht kregen. In de week van de 18e tot en met de 23e zullen collectes worden gehouden, ook kunt u uw bij drage storten op gironummer 1090400, t n v het Medisch Co mité Nederland Vietnam, met vermelding van 'Leiden voor Vietnam' Men kan zich opgeven als collec tant bij mevr. C. Volmer. de Mey van Slreefkerkstr 19 Lei den, tel. 23928, of mevr. K Go, Leidse Straatweg 7, Oegstgecst, tel 51477. L. O. M.-school Kritisch toneel De toneelgroep van het vormings centrum „Troef is van plan een bijdrage te leveren aan de festiviteiten in de lustrumweek Vin universiteit m mei 1975. Als thema heeft Troef daarvoor uitgekozen Universiteit-Burge- rij". Voordat het stuk gestuite gaat krijgen, moet eerst grondig on derzoek worden verricht naar alle aspekten, die met het the ma samenhangen. Troef is van mening dat dit van de deelne mers niet alleen een interesse voor toneel, manr ook een maatschappij-kritische instel ling eist Bij voldoende animo wordt op maandag 18 novem ber met de voorbereidingen ge start Deelname is mogelijk door een telefoontje of bezoekje aan Troef, Hogewoerd 57, telefoon 30464 (vrijdag 15 november zes uur) of Jan Bartelsman. Jan van Goyenkade 10, telefoon 46961 De openbare L OM.-school „De Twee Sleutels" (Rijnsburgersin- gel 22) houdt volgende week donderdag een infnrmatiemid- tirii 11(1 WCCT dag Tijdens deze nuddag wordt uitvoerig ingegaan op het wezen en functioneren van LO.M.-scholen, op de vraag hoe en wanneer aanmelding mogelijk is en wat de mogelijk heden zijn nadat de opleiding aan deze school is voltooid. De opening van de middag is om één u De Leidse brandweer is in de periode van 15 september tot 15 oktober 70 keer uitgerukt. Vijf tien maal was er sprake van een fikse brand, twif keer van brandgerucht en 45 keer ging het om hulpverlening. In acht gevallen was er sprake van loos alarm

Leidse Courant | 1974 | | pagina 3