Bezwaren tegen hoogbouw in Voorhof-Zuid Geen hete hangijzers tijdens le vergadering Dorpsraad Stompwijk Buschauffeur veroordeeld wegens veroorzaken dood door schuld Sassenheimer krijgt 2 weken na doorrijden „TUINSTAD PLAN HEB IK NERGENS BEVESTIGD GEKREGEN" veilingen Verlevendiging dorpskern Wassenaar 1'agin a 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 Bromfietsraces in Stompwijk Van onze correspondent STOMPWIJK De motorcross club Damwijk organiseert zon dagmiddag weer races op haar terrein aan de Veenweg. De stand om de strijd voor de win- tercup is nog geheel open. De bromfietsers zijn zoals gebrui kelijk ondergebracht in twee klassen: de Standaard- en de 50 cc klasse. Dit weekeinde haalt Gyversto oud papier en aanverwante artike len op. Vrijdagavond worden de v. Santhorststraat en v. Raephorststraat en de Meer- laan van deze ballast bevrijd. Zaterdagmorgen is de rest van het dorp aan de beurt. Honden plunderen kippenren NOORDWIJK Bloeddorstige honden hebben op gruwelijke wijze huis gehouden in een kip penren aan de Van Berckelweg, nabij het viaduct Van de twin tig krielkippen uit het hok, toe behorend aan een groentenhan- delaar uit Noordwijk, sleepten zij er achttien weg. Ter plaatse bleven hondenpootsporen ach ter. Rabo-bank van Wassenaar maakte ruim 50 mille winst Van onze correspondent WASSENAAR De Rabo-bank heeft in 1973 afgesloten met een winst van 53.149,-. Dit bedrag wordt toegevoegd aan de alge mene reserve, die hierdoor stijgt tot 1.360.000.-. De toe vertrouwde middelen stegen in 1973 tot 36,6 miljoen. Het be drag van de uitgezette middelen steeg van 21,8 miljoen tot 23,7 miljoen. Het ledental van de bank steeg tot 1020. De mo gelijkheid om bij de bank va kantiereizen te boeken blijkt in een behoefte te voorzien. De komende jaren wordt er naar gestreefd de assurantiebemid deling voor de cliënten zo uitge breid mogelijk te maken. lllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllillllllllllllll!lllllllllllllll!llllll|!llill|i::.:illll!IIIIIIIIIIIII|llini!lll!lll!|lllllllllllllllllllll!fl!|ll!l!||lll|l|||l|||||||||||||||||lll Burgemeester Vermeulen van Katwijk speldt hier de zilveren ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op bij schipper J. van Duin, die giste ren 40 jaar in dienst was bij de NV Rederij en Haringhandel N. Parlevliet Jr. De heer Van Duin heeft praktisch zijn hele leven gevaren. Al 25 jaar is hij schip per. De laatste tien jaar is hij verantwoordelijk voor de gang van zaken op de KW 43 Rijn mond II. iiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiitii Van onze correspondent Stompwijk Aanstaande dinsdagavond komt de dorpsraad Stompwijk voor de eerste maal bijeen. Doordat het hele dorpshuis op die datum niet beschikbaar is, wordt de vergade ring gehouden in de zaal van café „De Gouden Leeuw", aanvang 8 uur. Deze dorpsraad is zowel voor de gemeente Leidschendam als voor Stompwijk een novum, \yaaraan beide partijen zullen moeten wennen. Alle troeven zijn gezet op de goede samenwerking tussen gemeentebestuur en dorpsraad. Doordat deze dorpsraad geen bevoegdheden heeft gekregen, kan zij alleen functioneren als de Stompwijkse bevolking erachter staat en voldoende interes- FJ se weet op te brengen. Ook de leden van de raad zullen voldoende initiatieven dienen te n ontwikkelen om niet te vervallen tot een vrij blijvend praatclubje. De leden van de dorpsraad zullen al een half uur tevoren aanwezig zijn, zodat iedere Stomp- wijker de gelegenheid krijgt om de volgens hem of haar belangrijke zaken aan de orde te doen stellen. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: mededelingen over voorbereiding bestem mingsplan, te bespreken onderwerpen door deputatie dorpsraad bij het bezoek van de commissaris der Koningin op 9 december, proefneming voetpad langs Dr. v. Noortstraat met toelichting van de zijde van Openbare Werken, organisatie oudejaarsviering en voor bereiding 5-meiviering. Echte hete hangijzers staan niet op deze agenda, maar zullen volgens verwachting zeker tijdens de rondvraag aan de orde komen. LISSE De r.k. bejaardenbond Lisse maakt woensdag 20 vember een uitstapje naar Bra bant waar onder meer een „boerenkoolfuif" zal worden gehouden. Gegadigden kunnen zich a.s. donderdag op de s middag aanmelden voor evenement. Men kan ook schrijven bij reisbureau „Het Centrum" Lisse/Noordwijkerhout Tweede Kamerlid voor RKPN Klaas Beukers komt vrijdagavond naar hotel Zegers in Noordwijkerhout om daar een lezing te houden over zijn partij. Aanvang 20.00 uur. Valkenburg Valkenburgs Har monie neemt a.s. zaterdag c dirigent Van Oyen deel aan nationaal muziekconcours Zaandam. De harmonie komt uit in de afdeling Uitmuntend heid. Valkenburg De PvdA/PPR af deling Valkenburg houdt van avond een openbare vergade ring ten huize van de fam. Juf fermans. Gesproken gaat wor den over het bestemmingsplan Dorp '74 de omstreden nota van de verkeerswerkgroep Valken burg/Katwijk en de verkiezing van een schaduwfractie. Aan vang 20.00 uur. Lisse Voor het in het uitbrei dingsplan „Laan van Rijckevor- sel" opgenomen voetpad vanaf de 1ste Poellaan langs de be kende Zemelmolen moet de ge meente nog een perceel grond in bezit hebben dat momenteel nog eigendom is van Boederij Schrama. Men wil de nodige grond aan de gemeente Lisse overdoen ten einde dit mooie en landelijke voetpad langs de Ringsloot mogelijk te maken. Lisse Nu de bouw van de 16 woningen aan de Berhoutlaan door de firma Horsman Co. de voltooiing nadert, wil deze firma de bouw afronden door óók aan de Westerdreef vanaf de Berkhoutlaan tot de Veld horststraat nog een viertal wo ningen te bouwen. B. en W. stellen voor de benodigde grond hiervoor aan dit bouwbe drijf te verkopen. Lisse Aan de Vuursteeglaan worden momenteel 13 wonin gen gebouwd welke een vrijwel apart complex gaan vormen door de „hoefijzervorm" welke de straat krijgt waaraan deze huizen komen te staan. Van onze rechtbankverslaggevers Den Haag - De Haagse rechtbank heeft een 28-jarige autobu schauffeur uit Valkenburg veroordeeld tot drie weken gevan genisstraf en voorwaardelijk zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met proeftijd van 2 jaar, wegens veroorza ken van dood door schuld. Met de door hem bestuurde lijn-autobus, reed hij op 9 mei te Voorschoten op het kruispunt Schoolstraat-Kon. Juliana- laan door het rode verkeerslicht. Hierdoor werd een wielrijdster die de weg overstak aangere den en zodanig gewond, dat zij korte tijd later overleed. Volgens verdachte had hij niet tijdig meer kunnen stoppen toen het verkeerslicht ging versprongen, omdat hij anders te sterk zou moeten remmen, hetgeen gevaren voor de passagiers zou kunnen opleveren. Van onze rechtbankverslaggever Sassenheim De Haagse rechtbank heeft een 19-jarige jonge- 1 man uit Sassenheim veroordeeld tot twee weken gevangenis straf en voorwaardelijke zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met proeftijd van 1 jaar. De jongeman was onlangs op het kruispunt Mortelstraat-Gooweg in Noordwijk door het rode licht gereden en in botsing gekomen met een bromfietser, die daarbij een beenbreuk opliep. De Sassenhei mer was daarna doorgereden, maar had zich later toch gemeld bij de politie. Volgens zijn verklaring had hij die avond vier glazen bier gedronken. Het alcoholpromilage in zijn bloed bedroeg 1,5 promille. Ledenstop HVS Van onze correspondent Stompwijk - De toeloop van leden bij de Stompwijkse handbal vereniging HVS is zo groot, dat het bestuur heeft moeten besluiten een ledenstop in te stellen. De oorzaak van de grote toeloop is ongetwijfeld de recente successen van zowel de dames- als herenteams van HVS. Nieuwe Leiderdorpse wijk in 1976 volgebouwd Van onze correspondent LEIDERDORP - Voorhof-Zuid zal naar ver wachting eind 1976, voor wat betreft de wo ningbouw, helemaal volgebouwd zijn. Er zul len dan 496 woningen zijn gerealiseerd alsme de 120 bejaardenwoningen. Van de gewone woningbouw wordt, althans in het gehele plan Voorhof, ruim 38% gebouwd in de wo ningwetsfeer. Een en ander bleek tijdens de gisteravond gehouden openbare vergadering van de voor bereidingscommissie Voorhof. Met deze ver gadering hervatte deze commissie haar activi teiten. Deze hadden ruim anderhalf jaar vol ledig stil gelegen: de laatste vergadering vond plaats op 27 maart 1973. De belangstelling van de zijde van het publiek was gisteravond groot. Zo'n 80 belangstellenden kwamen de uitgestalde tekeningen en de maquette bekij ken. De helft van hen woonde de vergadering bij. Met de bouw van het grootste deel van Voor hof-Zuid wordt begonnen tussen augustus en november 1975. Met de bouw van Voorhof- Noord, waar de resterende woningen van de in totaal 1242 in de Voorhof te realiseren woningen zullen worden gebouwd, kan aan sluitend op die van het zuidelijk gedeelte worden gestart. De „eigenbouwers" beginnen naar alle waarschijnlijkheid nog dit jaar met bouwen. Een groot deel van de commissie had nogal wat bezwaren tegen de voorziene hoogbouw in Voorhof-Zuid. Men had met name nogal kri tiek op de voorgestelde vorm en plaats van de zeven bouwlagen tellende bejaarden-flat. Hierin is plaats voor 100 bewoners. Twintig andere bejaarden zullen kunnen worden on dergebracht in aan de zuid-zijde van het flatgebouwgesitueerde kleinere bejaardewo ningen. De plannen voor met name Voorhof-Zuid lig gen vrijwel geheel vast. De wegenstructuur voor het plan is al aangelegd. Met de uitvoe rende aannemers zijn al vergaande afspraken gemaakt. Wethouder E. Drenth: „Er is na tuurlijk wel plaats voor het aanbrengen van wijzigingen in het nu voorliggende plan. Wij zijn daar op alle punten ook zelf nog niet uit. Maar de hoofdlijnen liggen vast en in het algemeen zullen alleen nog maar detail-wijzi gingen mogelijk zijn". Over de in het plan op te nemen scholen kon gisteravond nog niets worden gezegd. Wel werd duidelijk dat de oorspronkelijk voorzie ne zogenaamde „combinatieschool" (waarbij verschillende scholen in feite onder één dak worden gebouwd zodat onder andere een uitwisseling van lokalen mogelijk is) niet gerealiseerd zal worden: De daarvoor be schikbare ruimte bleek achteraf te klein te zijn. In het thans voorliggende plan is, on danks eerder door de commissie in die rich ting geuite wensen, ook niet of slechts zeer weinig voorzien in een aantal ruimten voor wijk voorzieningen zoals een speelzaal, een crech, en een wijkcentrum. Voorzitter Drenth beloofde de commissie nader te bekijken of hieraan nog iets is te doen. Burgemeester Sassenheim: Leidse studenten deelden pilsjes uit in Den Haag. Bazar voor kleuterschool Van onze correspondent OEGSTGEEST In de Gevers- Deutzkleuterschool wordt zater dag 9 november van twee tot tien uur een bazar gehouden. De opbrengst is bestemd voor de viering van het honderjarig bestaan van de school, dat op' 1 maart 1975 plaatsheeft. Bur gemeester Eysinga reikt aan het slot van de bazar de prijzen van de verloting uit Nieuwe uitgave Oude Prentkaarten van Zoeterwoude Van onze correspondent Zoeterwoude In 1971 verscheen de uitgave „Oude Prentkaarten vertellen over Zoeterwoude Dorp/Rijndijk en Stompwijk". Dit bevatte prenten uit de pe riode 1880—1930 e gesteld door de heer Jac. Dor- repaal welke bijzonder geïnte resseerd was in de historie Zoeterwoude en o.m. penning meester was van de "Stichting Oud Zoeterwoude". Er bestond voor dit werk grote belangstel ling, er was een groot aantal intekenaren, en medio 1972 v de gehele oplage uitverkocht. Daarna was er regelmatig vraag naar het boek welke i middels zo fors is opgelopen dat besloten werd tot een her druk welke inmiddels gereed is gekomen. De oplage bedraagt nu 500 exemplaren waarvan de eerste inmiddels reeds e naar hebben gevonden. Verwacht wordt dat ook i verkoop vlot zal gaan, temeer daar het boek bijzonder gewild is als geschenk voor b.v. fami lierelaties welke vroeger in Zoe terwoude woonde. Vooral bij emigranten blijkt het erg trek. Bijna driehonderd „Damzwabbers" in Leidschendam Van onze correspondent SASSENHEIM „Ik heb nergens een bevestiging kunnen krijgen dat er bij de provincie plannen leven Sassenheim te laten uitgroeien tot een gemeente van 50.000 inwoners." Dit zei burgemeester Kret van het bollendorp gisteravond tijdens een vraaggesprek met leden van de jeugdsociëteit De Stormbal. De burgervader zei wel erg geschrokken te zijn van publicaties, waarin melding werd gemaakt van een zgn. tuinstad tussen Sassenheim en Voorhout Burgemeester Kret verklaarde met nadruk niets voor een dergelijke expansie te voelen en deze zeker niet te bevorde- Het bezoek van ds. Kret gold als een kennismaking met de leden van „De Stormbal". De burgemeester vertelde dat hij nooit wethouder in Leiden en nu burgemeester was gewor den als hij niet had mogen blijven preken. Voor een gewest Den Haag zei de burgemeester niets te voelen, een gewest Rijnstreek zou volgens hem meer soelaas kunnen bieden. „Aan gewestvorming is niet te ontkomen". Aldus de heer Kret. „Allerlei zaken, zoals bijvoorbeeld de werkgele genheid kan men als gemeente niet meer alleen regelen". De werkgelegenheid baart hem enigszins zorgen. Van de Sassenheimse beroepsbevolking is 65% buiten de gemeente werkzaam. De Schiphollijn noemde de burgemeester „van eminent be lang". „Hierbij moet echter het midden gezocht worden en zoveel mogelijk het landschapsschoon gespaard blijven." Van onze correspondent LEIDSCHENDAM Carnavals vereniging „De Damzwabbers" heeft inmiddels bijna driehon derd leden. Dit werd tijdens de onlangs gehouden jaarvergade ring van de vereniging bekend gemaakt. Op zaterdag 9 november wordt de nieuwe Prins Carnaval geko zen. Het eerste Prinsenbal is op 11 januari 1975. Op zaterdag 8 febaruari wordt een optocht ge houden met daaropvolgend een grote carnavalsavond. Tieners, 65-plussers en kinderen krijgen hun eigen feestelijke bijeenkomsten. Het carnavals seizoen wordt op 8 maart met een Halfvastenbal besloten. Nieuwe leden van de caravansl- vereniging kunnen zich aanmel den bij J. Remmerswaal, Graaf Janlaan 28, tel. 279014 of C. van Leest', Plaspoelkade 4, teL 273694. Leidse studenten hebben gisteren in het hart van Den Haag de nodige opzien gebaard door gratis pilsjes uit de delen. Dit tergelegenheid van de verjaar dag van hun jaarclub Piska. Met spandoeken maakten zij dit kenbaar. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim WASSENAAR In de vergade ring van het Verkeers- en Wel- zijnsoverleg, die gisteravond in het raadhuis onder voorzitter schap van burgemeester mr, K. Staab werd gehouden hebben vertegenwoordigers van de Ver eniging van Vrienden van Was senaar plannen ontvouwd voor het komende Monumentenjaar. Mr. Tj. Halbertsma, voorzitter van het Verkeers- en Welzijns- eontact van deze vereniging, noemde een aantal objecten die mogelijk in het Monumenten jaar 1975 extra aandacht zou den kunnen krijgen: het in ou de luister herstellen van het Dorpsplein, „vitalisering" van de dorpskern en van het Oost dorp, archeologische onderzoe kingen, het stichten van een oudheidkamer, een nieuwe be stemming en restauratie van de oude hervormde pastorie in de Schoolstraat enzovoorts. De heer Hub Hierck lichtte een van deze plannen, namelijk de vitalisering van de dorpskern nader toe. Onder vitalisering wilde spreker verstaan het ver groten van de visuele leefbaar heid van de dorpskom. Aan de hand van enkele tekeningen lichtte hij toe hoe bijvoorbeeld een visueel aantrekkelijke ver binding tot stand gebracht zou kunnen worden tussen het win kelcentrum Langstraat en het winkelcentrum aan de Luifel- baan. De burgemeester zegde toe, dat deze suggesties ernstig bestu deerd zullen worden.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4