iPoolse storm was na half uur uitgewoed 1 V t-vT'™ 7'/>rJ' Bayern München redde Westduitse prestige ANDERLECHT STUITTE OP TEGENSTAND l Nog vier Duitse ploegen in strijd om (le UEFA Cup PSV speelde op zekerheid fiffi UEF A-Cup Metz is:! DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT ■m, a X- "t Ralf Edström in een bekende pose: koppend. Dit keer onder het toeziend oog van Wisniewski en Malkiewicz (rechts) zonder Jurces. Eindhoven Vergeefs heeft een uitermate energiek Gwardia gepoogd het onmogelijke te verwezenlij ken. Vertwijfeld, strijdend aanvankelijk met de moed der wanhoop, heeft de Poolse ploeg getracht de achterstand van vier treffers op PSV in Eindho ven goed te maken. Amper een half uur maar heeft Gwardia in het tweede treffen voor de achtste finale van de Europa-Cup II echter kans gezien de Nederlandse bekerhouder enigszins onder druk te zetten. Daarna was de formatie van Kees Rijvers, liner spelend zonder de nog geblesseerde Rene van de zijn Kerkhof, oppermachtig. Voor 16.000 toeschouwers UJan tr*omfeerden de Eindhovenaren met 30. Mo- Bij Gwardia had de sterke middenvelder Kraska de plaats ingeno- igen. men van Lipinski en Wisniewski die van Smialek. De Polen rerse rekenden op de tandem Kraska- Terlecki. International Kraska Pech voor Oeijkers, die buiten het bereik van doelman f; Sikorsky inschiet. Szoka en Kilak kijken angstig toe. De paal brengt redding. was de man die het spel op het middenveld moest maken. Stanislaw Terlecki zou op de rechtervleugel zijn snelheid en techniek moeten uitbuiten. Die opzet lukte maar zeer ten dele. Terlecki kreeg weliswaar bij herhaling zijn zeer verdiende applaus. Zijn begeerde treffer bleef evenwel uit. Debacle PSV, spelend op zekerheid, ving de tegenstander die wel in de aanval moest na de debiele van Warschau, bekwaam op. Het middenveld was onbetwist voor Willy van de Kerkhof, Strik en Van der Kuylen. Daarbij kwam nog dat PSV. zeker voor rust, in Kees Krijgh en Gerrie Deijkers uitstekend opkomende vleugel verdedigers had. Tegenover die overmacht was zelfs de talentvol le Kraska machteloos. Slechts incidentele succesjes waren zijn deel. Na een half uur - van der Kuylen had inmiddels de paal geraakt - was de Poolse storm uitgewoed. Toch kreeg PSV de nodige assistentie van de Polen bij de eerste treffer. Een verre, hoge voorzet raakte Sikorsky II na 35 minuten half uitglijdend met de hand. Even weifelde de al teruglopende Joegoslavische scheids rechter Gugulovic. Toen wees hij toch naar de witte stip. Met een hard schot in de rechterhoek doelman Sikorsky raakte de bal nog wel aan gaf Willy van der Kuylen PSV de leiding. Dezelfde speler ontmoedigde twee minuten later Gwardia volkomen. Voor de tweede maal, nu met een kopbal, passeerde hij Sikorsky. Een treffer die eigenlijk op naam van Lubse behoorde te komen. Met een weergaloze precisie vond die van de zijlijn het hoofd van de tussen twee Polen vrijstaande medespeler. Zekerheid van een plaats in de kwartfinales, waarvoor de wedstrij den in maart worden gespeeld, was er uiteraard al na het treffen in Warschau. De voorsprong die PSV, toch nog gemakkelijk nam, gaf voorts al bij rust vrijwel de garantie dat ook de tweede ontmoeting met Gwardia met winst zou worden afgesloten. Dat waren twee factoren die PSV niet hebben geïnspireerd voor een sterke tweede helft. De eerste minuten gaven de toeschouwers nog enige hoop. Edström raakte met een kopbal de paal en Deijkers zag een verrukkelijke solo door het houtwerk gekeerd. Daarna viel PSV bedenkelijk terug zonder dat Gwardia, dat steeds nadrukkelijker de vermoeidheid voelde, daarvan gebruik maakte. Een zeer onschuldige overtreding leverde Bertus Quaars een wel heel snel getrokken gele kaart op. Het publiek, dat uiting gaf aan zijn gevoelens van ongenoegen, beleefde zijn derde treffer toch nog. In de laatste minuut bereikte Ralf Edström van de zijlijn Lubse, die Sikorsky kansloos liet. (Europacup I (tussen haakjes de uitslag van de eer ste wedstrijd) Olympiakos (Gri) - Anderlecht (Bel) 3-0(1-5) Doelpunten: Galakos 3x. Toeschou- vers: 12.000. Anderlecht in kwartfi- lales IFC Magdeburg (Odl) - Bayern Mun- chen (Wdl) 1-2 (2-3) loelpunten: Magdeburg: Sparwasser. Bayem: Müller (2x). Toeschouwers: 30.000. Bayern München in kwartfi nales ja rat Jerevan (Rus) - Celtic Cork (Ier) 5-0 (2-1) Doelpunten Pogosyan (2x), Zanaza- an, Isjtoyan en Andriasyan. Toe- louwers. 23.000. Ararat Jerevan in (Uvldaberg FF (Zwe) - HJK Helsinki (FinJ) 1-0 (3-0) Doelpunt: Almqvist Toeschouwers: 1600. Atvidaberg in kwartfinales Leeds United (Eng) - Ujpest Dosza (Hong) 3-0 (2-1) loelpunten: McQueen. Bremner en Yorath. Toeschouwers 28.000. Leeds United in kwartfinales 'enerbache (Tur) - Ruch Chorsow (Pol) 0-2 (1-2) loelpunten: Kopicero, Cjojaacki. Toe schouwers: 22.508. Ruch Chorsow in kwarfinales Saint Etienne (Fra) - Uajduk Split (Joe) 5-1 na verl. (1-4) loelpunten Etienne: Larque. Bathe- nay. Synaghel, Triantafiios (2x). Haj- duk: Jovanovic. Toeschouwers: 11.000. Saint Etienne in kwartfinales. Eerder plaatste zich al FC Barcelona Europacup II (tussen haakjes de uitslag van de eer- io (1—1). ste wedstrijd) Bursaspor (Tur) Dun dee United (Schotl) 1-0 <0-0) Doelpunt: Vahit Toeschouwers: 7000. Bursaspor in kwartfinales Rode Ster Belgrado (Joe) - Avenlr Beggen (Lux) 5-1 (6-1) Doelpunten Rode Ster: Ratkovis (2x), Filipovic, Se stic, Sa vie Beggen: Dresh. Toeschouwers: 4000. Rode Ster Belgrado in kwartfinales Austria Wien (Oost) - Real Madrid (Spa) 2-2 (0-3) Doelpunten Austria: Pirkner en Fiala (strafschop). Real; Martinez en Net- zer. Toeschouwers: 20.000. Real Ma drid in kwartfinales PSV (Ned)—Gwardia Warschau (Pol) 3-0 (5-1) Doelpunten: Van der Kuylen (2x) en Lubse. Toeschouwers: 16.000. PSV in kwartfinales Benfica (Por>—Carl Zeiss Jena (Odl) 0-0 (1-1). Benfica in kwartfinales Eerder plaatsten zich al Malmo FF (Zwe), Dinamo Kiev (Rus) en Ferenc- varos (Hon). (Tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd). Steaugul Rosa (Roe)Hamburger SV (WDI) 1—2 (0—8). Doelpunt Steaugul: Serbaionu, HSV: Kaltz en Björnmose. Toeschouwers: 12.000. Hamburger SV naar volgende 10.000. 1 s (Fra! r volgende ronde. Portadown (Ier)Partisan Belgrado (Joe) 1—1 (0—5). Doelpunt Portadown Malcolmson. Partizan Todorovic Parüzan Belgra do naar volgende ronde. Velez Mostar (Rus)—Rapid Wien (Oos) Dinamo Moskou (Rus)Dinamo Dres den (ODD 1—0 (0—1). Doelpunt Koemjedin. Toeschouwers: 10.000. Dinamo Dresden na het ne men van strafschoppen (4—3) naar volgende ronde. RWD Molenbeek (Bel>—FC Twente (Ned) 0—1 (1—2). Doelpunt: Zuidema. Toeschouwers: 20.000. FC Twente naar volgende ronde. Dukla Praag (TsJK-DJurgaarden Stockholm (Zwe) 3—1 (2—0). Doelpunten: Dukla: Nehoda (2x) en Macela. Djurgaarden Svensson. Toeschouwers: 800. Dukla Praag naar volgende ronde. Juventus Ita)—Hibernian (Sch) 4—X) (4—2). Doelpunten: Bettega, Anastasi (2x) en Altafini. Toeschouwers 13.000. Ju ventus naar volgende ronde Real Zaragoza (Spa)Grasshoppers (Zwl) 5-X) (1-2). Doelpunten: Rubial (2). Soto. Olhauscr (eigen doel) en Rico. Toeschouwers: 20.000. Real Zaragoza naar volgende Toeschouwers: 15.000. FC Amsterdam naar volgende ronde. FC Porto (Por)SSC Napoll (Ita) 0—1 (0—1). Doelpunt:Clerici. Toeschouwers: 40.000. Napoli naar volgende ronde. Atletico Madrid (Spa)—Derby County (Eng) 2—2 (2—2). Doelpunten Atletico: Luis (2x). Derby: Rioch en Hector. Toeschouwers: 50.000 Derby na het nemen van strafschoppen naar volgende ronde Eerder plaatsen zich al FC Kólm. For tune Dusseldorf en Borussia Moo- chengladbach (allen WDI) De laatste vereniging is bekend na de wedstrijd FC Antwerp—Ajax. die volgende week gespeeld zal worden. ADVERTENTIE] La Provence. En la Provence is de tradit ie van het oude ambacht. Die vindt u in onze uitgebreide kollektie kleurrijke, handbedrukte mode- en gordijnstoffen van Charles Deméry. Maar ook in de bonte veelheid van toepassingen. Die strekt zich uit van lange, geklede rok tot schort. Van patchwork draagtas tot paraplu. Van speelgocdhond tot pannelap. Bezoek Metz en u ontdekt nog veel meer la Provence. Metz Co, Amsterdam - Den Haag - Schiphol. Machtsvertoon van Rode Ster Den Haag Van de clubs, die de kwart finale van het toer nooi om de Europacup voor bekerwinnaars hebben ge haald, heeft Rode Ster uit Bel grado dit met het grootste machtsvertoon gedaan. Met een totaalscore van II2 lieten de Joegoslaven het zwakke Avenir Beggen uit Luxemburg achter zich. De beide Britse clubs die de twee de ronde hadden gehaald moes ten na gisteravond afhaken. Dundee United verloor uit van het Turkse Bursaspor door een doelpunt van Vahit (thuis 00) en Liverpool moest dinsdag de strijd al opgeven doordat het Hongarije tegen Ferencvaros niet verder kwam dan 00. De eerste wedstrijd was gëindigd met 11 en door het dubbel tellen van dit „uit-doelpunt" mag Ferencvaros verder beke- De Scandinavische broedertwist tussen het Zweedse Malmö FF en Reipas Lahti uit Finland heeft een overwinning opgele verd voor de Zweden. Welis waar eindigde de zondag reeds gespeelde tweede wedstrijd in Finland gelijk (0—0) maar twee weken tevoren had Malmö thuis al toegeslagen door de Finnen met 31 te verslaan. Het doelpunt dat Nene twee we ken geleden in de uitwedstrijd tegen Carl Zeiss Jena in Oost- Duitsland scoorde is zijn ge wicht in goud waard gebleken. Gisteravond wisten de Portuge zen thuis de stand op 00 te houden, waardoor zij na de 1—1 in de uitwedstrijd door mogen bekeren Het Russische Dynamo Kiev had het karwei dinsdag al geklaard. Met 2—1 werd gewonnen van het West-Duitse Eintracht Frankfurt, dat de thuiswed strijd ook al had verloren.(23). (Van onze sportredactie) MAGDENBURG Waar vele Oostduitsers in hun hart bang voor waren, is gebeurd. De le FC Magdeburg slaagde er gis teravond niet in de in München opgelopen achterstand van 32 tegen Bayem München weg te werken. Sterker nog: ondanks een geweldig offensief en ontelbare stormlopen moes ten de Oostduitsers in het pres- tigeduel opnieuw het hoofd buigen. Na een wedstrijd waar in niet werd geschroomd van fysieke krachten gebruik te maken verlieten de Bayem München spelers, dankzij twee doelpunten van opnieuw op- niuew Gerd Müller met een hautaine glimlach het stadion. De eindstand van 21 getuige opnieuw van de merkwaardige kracht van dit elftal. Dat geen enkele Oostduitser zijn hand uitstak om een felicitatie aan te bieden deerde niemand. De eliminatie van de FC Mag deburg gaf an-sich al voldoe ning genoeg. De duizenden his- terische toeschouwers hebben echter veel meegemaakt alvo rens het zo ver was. Vanaf de eerste minuut was de stemming op het veld niet ai te best Niet zo verwonderlijk want in het kader van de koude oorlogvoe ring hadden zich al de nodige „grappen" voorgedaan. Zo zag Bayern München zich gedwon gen zelf etenswaren in te slaan omdat gevreesd werd dat er iets met de soep was uitge haald. Het gevolg was dat de Westduitsers besloten maar he lemaal het in het hotel voorge zette eten niet meer aan te ra ken. Het typeerde overigens de stemming waarmede de beide ploegen aan dit Europacupkar- wei begonnen. FC Magdeburg toog direkt ten aanval. Bayem probeerde het tempo uit het spel te halen maar slaagde daar voorlopig niet in. De sensatie kwam pas na zo'n 22 minuten spelen. Juist toen de FC Magdeburg een nieuw offensief inluidde, kwam de bal via Roth, Beckenbauer en Hoenes bij Zobel. Geheel volgens het boekje bracht laatstgenoemde de bal voor het doel waar Gerd Müller ondanks een zware dekking de bal met het hoofd kon beroeren: 01. Hoewel de Oostduitsers de tegen slag manmoedig pruimden, konden ze niet voorkomen dat het spel door deze achterstand een gejaagder karakter kreeg. Aller inzet ten spijt kwamen er maar weinig kansen. De rust brak dan ook aan met een stand van 0—1. Na de hervatting werd de oor logsvoering op het veld in alle hevigheid voortgezet. Met Hof- marui en Sparwasser als uiterst gevaarlijke spitsen werd ge poogd de Westduitse laatste li nie op te rollen. Bayern kreeg het moeilijk. Doelman Maier ging na een inworp van Spar wasser in de fout maar had het geluk dat Hansen op de lijn stond om de bal weg te werken. Er kwamen nog meer mogelijk heden maar slecht schieten maakte voorlopig aan alle illu- Bayern München dat het tacti- Ondanks een gebroken teen was Gerd Müller weer de grote man bij Bayern Mün chen. Hij scoorde twee keer. sche concept had veranderd en duidelijk voor de counter had gekozen, kwam in de tiende minuut onverwachts op 0—2. Hoenes bereikte Müller en die had aan een klein gaatje ge noeg om het tweede Westduitse succes te laten bejubelen. Merk waardig genoeg vormde dit doelpunt de inleiding tot een periode waarin de Eerste FC Magdeburg uiterst gevaarlijk werd. Reeds een minuut na het tweede doelpunt van Bayern knalde Hofmann op de lat Sparwasser ter plaatse in te koppen: 1—2. AUes wat Magdeburg heette begon ver volgens aan een langdurig bom bardement van het Westduitse doel. Er kwamen kansen maar Sparwasser had geen geluk toen hij door Beckenbauer en de verrassend sterk spelende Schwarzenbeck In de tang werd genomen cn Hofmann kopte uit goede positie over de lat. Aan gespoord door de menigte op de tribunes bleef Magdeburg komen. Naarmate de tijd ver streek bleek echter dat dit pure krachtvoetbal, het constant gaan, teveel van de conditie had gevergd. Gedurende de lnatstc tien minuten kreeg Bayern de strijd dan ook weer onder controle. Zelfs hud het nog 1—3 kunnen worden won neer Müller cn Wunder wat meer geluk hadden gekend. Laatstgenoemde Westduitser werd overigens geconfronteerd met de gele kaart Zorgen daar over wenste niemand zich terecht overigens te maken. Voorlopig was de eerste FC Magdeburg uitgeschakeld. Het Westduitse prestige was weer McQueen heeft Leeds United in de strijd tegen Ujpest Dosza op een voorsprong van 10 gezet. Doelman Szigeti van Ujpest valt tevergeefs uit. de gebeurde in het prestigeduel FC Magdeburg-Bayern Mün chen. De winnaar van de Euro pa Cup I, die in München met 3—2 had gewonnen, zegevierde dankzij twee doelpunten van de met een gebroken teen spelende Gerd Müller in Magdeburg met 2—0. Moeilijker had Anderlecht het om zich te kwalificeren. De zege van 51 thuis had zonder meer voldoende moeten zijn voor de doortocht naar de laat ste acht. Maar Olympiakos Pi raeus. dat nota bene naar Pra- tas moest uitwijken, wegens wangedrag van de supporters bij een voorgaande gelegenheid kwamen door drie doelpunten van Galakos nog gevaarlijk dichtbij. DEN HAAG - Feyenoord-be- dwinger Barcelona heeft giste ren bij de laatste acht van het toernooi van dc landskampioe nen gezelschap gekregen van de kampioenen van Belgié, Frankrijk. Engeland. West Duitsland, Polen, Zweden en Rusland. De kwalificatie van een aantal stond al bij voorbaat vast. Ara rat Jerevan, Leeds United en Atvidaberg, die de uit-wedstrij- den tegen resp. Celtic Cork (Ierland), Ujpest Dosza en HJK Helsinki al hadden gewonnen, maakten het werk in eigen huis af Ruch Chorzov, dat thuis het Turkse Fenerbahce maar met 2—1 had kunnen bedwingen, deed het uit beter: 20. Hetzelf- Den Haag Een kwart van de zestien clubs, die zullen loten voor de derde ronde van het toernooi om de l'EFA-Cup, komt uit de Westduitse Bun- desliga. West Duitsland heeft met FC Köln, Fortuna'Dussel dorf, Borussia, Monchen-Glad- bach en HSV Hamburg nog In de strijd, geen enkele ploeg verloren in het toernooi om de derde Europese beker. Neder land Is, net als Tsjecho Slowa kije (Dukla en Hanik Ostrawa) cn Joegoslavië (Partizan en Ve lez Mostar) in twee ronden UE- FA-C'up ook nog geen ploeg kwijtgeraakt, maar Antwerp FC en Ajax moeten volgende week in Deurne nog strijden om de zestiende plaats in de derde ronde. De wedstrijden van gisteravond hebben weinig verrassingen ge bracht De- meest opvallende prestatie werd geleverd door Derby County, de laatste over gebleven Engelse ploeg. Derby had thuis gelijk gespeeld (2—2) tegen Atletico Madrid. In Ma drid nam Atletico gisteravond al na vier minuten een voor sprong, door Luis, die tot rust bleef gehandhaafd. Na de her vatting echter zetten Rioch en Hector de Engelsen op winst, maar Luis maakte een kwartier voor tijd gelijk. In de verlen ging werd niet gescoord, Derby kwam dank zij strafschoppen een ronde verder. Strafschoppen werden in Moskou ook genomen in het duel tussen de Dinamo's uit Moskou en Dresden. Nadat de ploeg uit Rusland de achterstand van 1—0 uit de eerste wedstrijd had weggewerkt werd niet meer gescoord, ook niet in de verlen ging. Moskou miste twee straf schoppen, Dresden slechts een. Banik Ostrawa en Nantes hadden ook een extra half uur nodig nadat de eindstand voor de tweede keer 1—0 was gewor den. Banik scoorde in de ver lenging nog eens. FC Twente toonde in Brussel op nieuw dat de ploeg in staat is het optimale profijt te trekken uit zijn in enkele jaren opgeda ne internationale ervaring. Te gen RWD Molenbeek, lijstaan voerder in de Belgische compe titie werd voor de tweede keer gewonnen. De Amsterdamse Lieverdjes, zeer matig in de nationale competitie waren te gen een opnieuw teleurstellend Intemazionale (geen schim meer van de ploeg die terecht Europese faam verwierf) opti maal gemotiveerd. De Amster dammers verwierven door een gelijkspel zonder doelpunten een plaats in de derde ronde. De belangstelling voor de wed strijden was vrij matig, met Porto Napoli (40.000) en Zara goza—Grasshoppers (20.000) als uitschieters aan de positieve kant. Dukla Praag ondervond opnieuw hoe weinig populair de soldatenploeg in Tsjecho Slo wakije is. Voor de tweede wed strijd tegen Djurgaarden kwa men slechts 800 toeschouwers kijken.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15