Strompelende Ardesch wilde triomf FC Twente meemaken] CHRIS DEKKER: „IK HEB ME DOOD VERVEELD" R WD Molenbeek niet te hard \l Trainer Felix Week: Sensationele kwalificatie Saint Etienne DONDERDAG 7 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT' D Johan Zuidema, de man die FC Twente veilig stelde, in duel met De Sangere (r). BRÜSSEL Het stond zo mooi op de binnenkant van de kleedkamer deur van Racing White Daring Molen beek geschreven: „Winnen is goed, maar winnen met een enorme inzet is beter. Hier, overal en altijd". De Belgische club heeft inderdaad een enorme inzet getoond, maar winnen was er niet bij. Oud-Feyenoordcr Jan Boskamp gaf het na afloop toe: „De best voetballende ploeg heeft gewon nen. Ik had tevoren gehoopt een ron de verder te kunnen komen, maar het is een ijdele hoop gebleken". Trainer Spitz Kohn, die zondag in Rotterdam nog getuige was van een volkomen falende Enschedese forma tie (1-3 tegen Excelsior) kon nu opge lucht constateren: „We hadden de Bel gen taktisch in onze greep. De jongens werden er radeloos van". Kohn had dinsdag alle spelers een voor een bij zich op het matje geroepen om de missers in de wedstrijd tegen Excel sior uit te praten. „Ik dacht dat het wel had geholpen. De verdediging speelde nu in het centrum stukken beter. Het zat weer als vanouds in elkaar. Ik neem het de jongens niet kwalijk dat het zo falikant verkeerd ging tegen Excelsior. Er kan eenvou dig niet altijd een krachtsexplosie worden geleverd. En ik blijf erbij dat Excelsior onbewust onderschat is". Kohn had met lede ogen gezien dat RWD Molenbeek steeds harder ging optreden. „Ik ben op een gegeven moment opgesprongen en heb tegen hun trainer gezegd dat het zo toch niet langer meer kon. Maar achteraf be grijp ik het allemaal wel. Die ploeg wedstrijden. Wij gingen er in onze beginperiode ook wel eens zo tegenin. Maar dat hadden we zo afgeleerd. Intussen zijn niet alle spelers er zon der blessure afgekomen". Zo moest matchwinnaar Zuidema zich in de 73ste minuut laten vervangen door Jeuring. „Ik had last van spier pijn in beide benen. Misschien heb ik me wat teveel ingespannen", zei hij. En over het doelpunt: „Je staat er toch voor om ze te maken?" De zwaar op de proef gestelde doelman Hennie Ar- desch had een bloeduitstorting aan de rechterheup opgelopen toen Koens vijf minuten voor tijd te hard door liep. „Maar dat was geen opzet", zei Ardesch vergevingsgezind. .Molen beek ging te opportunistisch spelen en haalde zichzelf zo uit zijn spel". De Belg'ech^ trainer Felix Week meende dat zijn team in het eerste kwartier verzuimd had door te druk ken. „Maar het zat niet mee. Die doel man van FC Twente haalde er twee, drie mooie ballen uit. De strafschop in Enschede heeft ons de das omge daan. Daardoor moesten wij wel ko men. En dat ligt ons niet zo erg. Wij spelen beter als de tegenstander het 'moet maken". Week had het spel van zijn pupillen bepaald niet te hard ge vonden. „Het was stevig, ja. Maar dat hoort toch bij Europa Cupvoetbal. En ik geloof niet dat iemand er nadelige gevolgen van heeft ondervonden". Als hij toen zijn blik had gericht op de kleedkamer van FC Twente, waar masseur Snellenberg handenvol werk had, zou hij deze woorden snel hebben ingetrokken BRUSSEL FC Twente heeft voor het vierde achter eenvolgende seizoen de derde ronde van het UEFA- bekertoernooi bereikt. De Enschedeërs, die met een benauwde voorsprong van 2-1 naar Brussel waren gereisd, slaagden erin Racing White Daring Molen beek in het tweede duel voor de tweede ronde opnieuw een nederlaag toe te brengen (1-0). Zoals zo vaak eerder zorgde Zuidema met een fraaie kopbal in de vijftigste minuut voor de kostbare treffer. In een spannende, maar weinig aantrekkelij ke wedstrijd konden de Belgen tegenover de sluw heid van FC Twente slechts ruwe, onbesuisde acties stellen, die weinig effect sorteerden. En waarmee zij Twente in de kaart speelden. en Notten leverden echter niets Schitterend op. De Belgen bleven intussen gevaarlijk met gevarieerd Molenbeek zette bet offensief na opgezette aanvallen. De t ningsbroek gehulde Ardesch moest een hoekschop weggeven na een inzet van Teugels uit moeilijke positie en even later stond hij op zijn plaats bij een hard schot van De Saghere. De kansen wisselden steeds het- de pauze met kracht voort met een solo van de zoals gewoon lijk energiek spe..jde Jan Bos kamp. Ardesch greep bekwaam in waar dat nodig is. In de vijftigste minuut brak er een schitterend momentaan voor FC Twente. geen geen verwondering wekte Via Notten kwam de bal bij de Doelman Henny Ardesch, die het dikwijls zwaar te verduren kreeg, heeft de bal klemvast. V.l.n.r. Wellens, Ardesch, Van lerssel en Koens De Belgen startten in het lang niet uitverkochte Edmond Machtens Stadion met oud-in ternational Polleunis weer in de ploeg. Hij ontbrak in Enschede wegens een spierblessure. FC Twente speelde nog altijd zon der Jaap Bos, die in het tweede duel tegen Ipswich Town een knie verdraaide. Voor hem speelde, zoals trouwens ook tij dens de laatste competitiewed strijden, Eddy Achterberg als rechtsbuiten. Na een nerveuze openingsfase waren de eerste kansen voor Molenbeek. In de achtste minuut gaf de uiterst snelle Koens een limme pass aan de mee naar voren geko men rechterverdediger Dumon. Deze schoot echter tegen doel man Ardesch op en de "Bal ca ramboleerde met veel effect naar Wellens, die er echter geen raad mee wist. Even later moest Ardesch weer redding brengen op een felle kopbal van Wellens na een hoge voor zet van Teugels. Ardesch stak bliksemsnel een been uit en dat bleek afdoende. Meer kansn gaf de Twentse verdediging met de veel kop- pende De Vries voorlopig niet weg. Door middel van ver tragende acties en het spelen op balbezit trachtte FC Twente de vaart uit de Belgische acties te halen. Langzamerhand kreeg de achterhoede van RWDM meer werk op te knappen. Hoekschoppen van Achterberg met twee ploegen, die geen r ment het accent op de verdedi ging legden. FC Twente speelde iets meer behoudend, maar dat was logisch gezien de voor sprong van 2-1, die in de eerste wedstrijd was opgebouwd. Mo lenbeek ging in de jacht op. doelpunten gehaast te werk, te gehaast Telkens kon een Twen tenaar op tijd vooropluchting zorgen. Ardesch gaf attent iitlo- pend de aanstormende Teugels geen kans en Drost kon even daarna erger voorkomen door op de rechts volledig vrijstaan de Achterberg. Deze zag Van lerssel snel naar de hoek lopen en uit diens voorzet kopte Zuid ema zeer fraai langs de volko- verraste De Brre (0-1). Een wedstrijd werd steeds rimmiger en de persoonlijke duels steeds onverkwikkelijker, voorname lijk door Belgisch initiatief. De Twentse doelman had het bij-I zonder moeilijk. Niet alleen moest hij zich met handen en voeten zien te verweren tegen de stormloop van Molenbeek, hetgeen hem overigens goed af ging, mar hij moest ook nog enkele malen openlijk kritiek verwerken van zijn medespe lers toen het eens een keer min der naar wens ging. Zo vielen Achterberg en De Vries hun laatste man driftig schreeu wend af. bijzonder belangrijke treffer In de 73e minuut bracht trainer FC Twente, waardoor de plaats in de volgende rondemet sprongen dichterbij kwam. Mo lenbeek stond ineens voor de taak tenminste twee doelpunten te produceren om een verlen ging te bereiken en dat had irritatie tot gevolg. hoekschop (de vier de voor De Belgen grepen steeds steviger Molenbeek) weg te geven. Tot de rust kwam FC Twente ver der niet in ernstige moeilijkhe den, hoewel Molenbeek nog een slotoffensief ontketende. De Schotse scheidsrechter David son hield Teugels daarbij nog een gele kaart voor wegens het uitdelen van een .zwieper" aan Zuidema. i. Vooral Boskamp maakte het bont met ordinair schenetrap- perij. Hij kreeg dan ook snel. een gele kaart aangeboden van Davidson. Molenbeek ging met man en macht in de aanval. Bepaald pech hadden de Bel gen toen een hard schot van de Deen Nielsen buiten bereik van Ardesch juist naast ging. De AMSTERDAM FC Amsterdam heeft de volgende ronde van de UEFA Cup bereikt en dat is dan ook alles. Want de 10.000 toeschouwers kunnen van FC AmsterdamInter Milan nauwelijks genoten heb ben. Kortom een partij anti-voetbal van het beste soort dat het publiek dan ook honoreerde met fors handgeklap en boegeroep. Maar wat wil je als je tegenstander nauwelijks de moeite neemt er iets goeds van te maken. Inter, op een achterstand van 2-1 gezet in Milaan, viel gisteravond de eer te beurt te gaan aanvallen om de volgende ronde te halen. Het bleef echter bij een irritant spelletje gebaseerd drukken. De ploeg verhoogde het tempo iets maar aanval lend etaleerden de Italianen een dusdanig groot gebrek aan fantasie dat de Amsterdam mers het er nauwelijks moei lijk mee hadden. Toch vond Van der Meent het verstandi ger om na de rust nog iets voorzichtiger te werk te gaan. Van der Meent: „Ze waren er juist op uit om ons uit het centrum weg te lokken. Ik heb daarvoor gewaarschuwd". op de counter en daar had FC Amsterdam toevallig Libero Jan Transz een goed wapen tegen. Bovendien werden er meer dan zestig overtredingen gemaakt en drie gele kaar ten uitgedeeld door de laks fluitende Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer die nog veel ernstiger over tredingen onbestraft liet. ,Ik had „We hebben de volgende ronde bereikt en daar ging het om", constateerde trainer Pim van der Meent dan ook terecht na de doelpuntloze confrontatie. „Maar gluiperds blijven het. Als je dat toch ziet allemaal. Het is niet te geloven. Ze trap pen je voortdurend net boven je enkel. Maar ze blijven ook gevaarlijk". Dat ondervond FC Amsterdam halverwege de eerste helft toen de defensie wel een keer de uitnodiging van Inter aanvaard de om te ver op te komen. Jan Fransz was weg uit het cen trum en via een snelle een-twee combinatie flitste Mazzola door de mazen van de defensie. Jan Jongbloed echter stopte de overigens slecht ingeschoten bal van de Milanese vedette. In deze fase deelde scheidsrechter Wohrer ook zijn eerste waar schuwingen uit. Boninsegna TdlipO Amsterdam slaagde er in de beginfase nauwelijks in een fat soenlijke aanval om te zetten. droog shirt na afloop. Dat heb ik nooit in een wedstrijd. Het speet me wel maar ik mocht niet opkomen. Wij hebben nu precies zo gespeeld zoals de Italianen dat gewend zijn. Maar ze blijven toch lastig. Ontrege len is hun sterkste kracht en zelf moet je maar zorgen dat je Zestig overtredingen O c? en drie gele kaarten bij AmsterdamInter De beide vleugels Otto en Van der Lem kregen geen meter ruimte van Guibertoni en van Guida en Nico Jansen werd constant fors aangepakt door Catellani. Van der Meent: „Ik Een leuk schouwspel vind het knap dat onze jongens toch rustig zijn doorgegaan. Ze hebben zich niet laten mislei- niet je hoofd erbij verliest. Jammer voor het publiek maar je kunt er niets leuks van ma- s het dan iel de eer te beurt boeking, omdat hij opmerkin- Inter Milaan probeerde kort voor gen over de leiding maakte. FC de rust toch nog even door te ook allesbehalve daar Olympische stadion. Pas na tien minuten in de tweede helft liet Jansen het eerste gevaarlij ke schot los op het doel van Vieri en mikte Husers een vrije trap net over de lat. Vriendelij ker werd het er allemaal ook niet op. Toen Fedeli Husers trapte, vond Wöhrer het toch tijd worden om nog eens het geel te voorschijn te halen. Bo ninsegna kreeg het geel kort daarop, omdat hij keihard de bal in de tribune knalde. Van der Meent: „Daaraan kon je merken dat de teleurstelling wel erg groot was bij die jon gens. Ze kunnen door hun spel stijl ook bijna niet aanvallen. Wij zochten de tussenweg: Niet aanvallen en niet verdedigen". En daarom werd het een verve lende wedstrijd. Boninsegna werd uitgewisseld door Mariani en Fedeli vervangen door Scala die al snel weer werd onderuit gehaald door Koopman en dat leverde ook Amsterdams voor- stopper die met een .gehavend gezicht van het veld stapte, een gele kaart op. Van der Meent: „Ja mooi was het niet, maar als je je laat misleiden dan ga je verschut. Als je verliest is het publiek ook niet tevreden". Chris Dekker: „We hebben be wust op balbezit gespeeld. Het resultaat was het belangrijkste, ik heb me dood verveeld, om dat ik ook achter moest blijven hangen". In de slotfase slaagde Inter er toch nog bijna in te scoren. Nicoli werd op links aangespeeld. Met alleen Jong bloed voor zich schoot hij voor het doel langs. Maar niemand die er koud of warm van werd. Het paste immers allemaal in de misère. TON DE WIT Scheidsrechter: Wöhrer. Toeschouwer- s: 15.000. FC Amsterdam: Jongbloed: Flinke- vleugel (Visser). Fransz. Koopman. Bianchi, Van de Merkt, Dekker. Hu sers; Van der Lem, Jansen, Otto. Inter Milan: Vieri. Fedele (Scala). Bi ni. Oriah. Guibertoni, Capellani. Guida, Mazzola. Muraro, Boninsegna Gerard van der Lem zoekt de aanval. De Italiaan Guibertoni probeert hem dat tever geefs te beletten. Kohn een wijziging ploeg aan. De vermoeide Zuide- ma maakte plaats voor Jan Jeuring. De tijd begon voor Mo- Bij lenbeek steeds meer te dringen, r Opnieuw zette Kohn een verse r kracht in. Met Overweg, die Pahlplatz kwam vervangei zorgde ij voor een extra verde diger. Ardesch kreeg nog r te verduren. Vijfminuten tijd raakte hij even groggy t een trap in de maagstreek vaj Koens. Strompelend speelde h de wedstrijd uit Tot het wilde hij de triomf van Twente meemaken. FC Twente kwam nog heel dicht bij tweade treffer maar doelman De Bree wist tot tweemaal t Scorverloop: 50. Zuidema 0-1. Scheid rechter: Davidson (Schotland). Tos schouwers. 20.000. RWD Molenbeek: De Bree; Dumor Bjerre, De Sanghere, Martens; Niel-.^Ê sen. Boskamp, Polleunis; Koens, T Wellens, Teugels. FC Twente: Ardesch; Van Iersel, Drost, De Vries; Oranen, Thijssen,,* Van der Vall, Notten; Achterberg, c;l Zuidema (Jeuging), Pahlplatz (Over-1 weg). Geen protest van Liverpool LIVERPOOL Liverpool, dat de leiding heeft in de Engelse eerste divisie, zal geen klacht indienen bij de Europese Voetbal unie over het flessen gooien in de Europese bekerwinnarswedstrijd tegen Ferencvaros in Boedapest. Tommy Smi th, de verdediger van Li verpool werd kort voor het eind van de wed strijd getroffen door een fles. Na het bestuderen van een film van de wedstrijd, verklaarde club-secreta ris Peter Robinson giste ren: „Op de film, die de Hongaren hebben ge maakt, ontbrak het inci dent. We moeten binnen 48 uur protest aanteke nen, maar we hebben geen tijd om een andere film in ons bezit te krij gen. Daarom kunnen we geen actie ondernemen." De ontmoeting in Boeda pest de tweede tussen beide clubs eindigde zonder doelpunten. De eerste ontmoeting was in Liverpool in 11 geëind igd, waardoor Ferencva ros zich voor de volgende ronde kwalificeerde. SAINT ETIENNE Sa'nt Etien- De achterstand van 4—1 tegen de eerste Franse Club sinds 1962 die is doorgedrongen tot de laatste acht van het beker toernooi voor landskampioe nen, heeft gisteravond het on mogelijke gedaan. Hajduk Split (Joeg) werd op eigen veld weggewerkt en in verlenging gebracht op 51. „Les Stephanois" hebben van het begin ontstuimig aangeval len, maar bij rust was de stand pas 10. Negen minuten voor het einde werd invaller Trianta- filos. die de stand op 41 bracht, nadat-hij enkêle minu ten daarvoor als invaUex-_van Repellini in het veld was geko men, de grote man van de ploeg. De ware held voo Franse toeschouwers werd hij door in de verlenging zijn t de treffer te maken en daar door Hajduk Split uit te scha-

Leidse Courant | 1974 | | pagina 14