Puzzle van opstelling door spelers opgelost Foreman wil onderzoek DE WONDERBANDAGES VAN FRANS COUMANS Feyenoorders plaatsten Rexach op rechts Coerver aan laatste seizoen bij Feyenoord? Van der Kroft in stichtings bestuur DINSDAG 5 NOVEMBER 1974 LEIDSE COURANT/ PAGINA 11 BARCELONA Voor Eddy Treytel, de sluitpost van Feye noord, staat als een paal boven water dat W'im Rijsbergen van avond in het tweede duel met FC Barcelona de bewaker van Johan Cruyff zal zijn. In het grand hotel Rey Don Jaime in Castell de Fels, op korte af stand van Barcelona, waar de Rotterdamse equipe met bege- - ïttïiïti «AOiieraamse equipe mn oegc- 9*dleiding verblijft, zaten de spe- fx Iers aan de donker houten ta- Een onderling partijtje tijdens de training in het stadion van Barcelona. fels op plavuizen vloeren. Be zijden de weg, verscholen in een haag van bomen, konden zij zich in dit luxe hotel in alle rust voorbereiden op de wed strijd die zal beslissen over het bereiken van de kwartfinales van het toernooi om de Euro pacup 1 of uitschakeling, waar aan niemand wenst te denken. Er heerst een opgewekte stem ming en een opvallend ontspan nen sfeer. En toch krioelt het van de vraagtekens waarmee ze zich bezighouden. Eerst vlak voor de wedstrijd zal trainer Wiel Coerver de ploeg prijsge ven. Voor hem zelf was de for matie gisteravond ook nog een vraagteken, en afhankelijk van de training die in het imposante stadion van Barcelona werd ge houden. Vandaag zou worden beslist of Rami jak en Olssen speelklaar zijn. Coerver: „Rijs bergen is geen punt meer. Hij voelt zich, met de bandage, in uitstekende vorm. Theo de Jong heeft minder last van zijn buikspieren en zijn wrakke en kel dan zaterdag tegen FC Den Haag. Het is voor 90 procent al zeker dat ook Ramljak kan spe len. Kristensen is volkomen fit en van hem mag dan ook meer worden verwacht dan de laatste tijd het geval was." Moeilijkheden Met die gegevens begonnen de spelers een puzzle in elkaar te passen. Behalve met de eigen formatie waren er ook moei lijkheden met die van Barcelo na, en die werden als te doen gebruikelijk ook geheim gehou den. Normaal vormen Rexach en Cla res de spitsen en fungeert Mar- cial als hangende spits. Maar Marcial is nog steeds geschorst. Coerver: „Wat doet Michels? Je kunt Cruyff als vierde, maar ditmaal natuurlijk wel opko mende, middenvelder beschou wen. Laat Michels de taak van Marcial vervullen door Juan Carlos, Neeskens, want ik neem aan dat hij speelt, of Migueli". Omdat Coerver daarnaar een slag moet slaan is de logische conclusie dat hij met zijn eigen formatie moet gokken. Een in teressant spelletje dat dapper door de spelers werd meege speeld. Eddy Treytel, voor wie het zeer belangrijk is wie voor hem staan: „Rijsbergen speelt op Cruyff. Blijven over Schnei der en Ramljak voor de positie van ausputzer. Ramljak is daar voor minder geschikt dus zal dat Schneider moeten worden. Ramljak wordt dan rechterver- dediger". Dick Schneider ambieert de posi tie van laatste man „Ik vind dat ik dan een beter overzicht heb. Het is voor mij geen vreemde plaats want onder Ernst Happel heb ik er ook al gespeeld." Onder Coerver heeft hij zich de laatste tijd ontwikkeld als een betrouwbaar ausputzer. De puzzle werd verder in elkaar gepast: Jan Everse linkerverde diger in plaats van Harry Vos, ermee rekening houdend dat de snelle en gewiekste Rexach als rechterspits bij Barcelona zal optreden. Twijfel allerwege hie romtrent Want slimme Michels zou Rexach best op links kun nen posteren waar hij zich net zo thuisvoelt Met een speelkla- re Theo de Jong is de middenli nie geen probleem: De Jong, Jansen, Van Hanegem. De aan val zal bestaan uit Ressel, Kreuz en Kristensen. Die ver lekkerd op de zachte, verende grasmat trainde, een ideaal veld om zijn wervelende drib bels op uit te voeren. Kreuz en niet Schoenmaker, hoewel Coerver hem als nummer een heeft geplaatst in geval er na verlenging nog geen beslissing mocht zijn verkregen en straf schoppen moeten worden geno men. Dat is echter alleen het geval indien de uitslag 0-0 blijft Elke andere uitslag, ook een gelijkspel, is beslissend. Een ge lijkspel in het voordeel van Van Daele, Kreuz en Rijsbergen tijdens de looptraining. Feyenoord omdat de doelpun ten in uitwedstrijden gescoord dubbel tellen. Het zou echter psychologisch onjuist zijn om Schoenmaker in de basisopstel ling te zetten omdat hij de man is die in Rotterdam doelman Mora blesseerde, en dat is men in Barcelona zeker nog niet ver geten. Willy Kreuz, dus, die er sinds hij zaterdag tegen FC Den Haag als middenvelder faalde, - het is ook zijn plaats niet - mentaal niet zo bijster goed aan toe is. Kreuz: „Ik heb als spits zevenmaal gescoord. En dat is toch niet weinig. Het knaagt aan je als je niet weet of je erbij bent" Niet Hopeloos Ook Kreuz zal moeten wachten tot vlak voor de aanvang van de wedstrijd tot hij het defini tief weet Algemeen zijn de spelers van mening dat zij ze ker niet voor een hopeloze zaak Zij worden daarin gesterkt door de zwakke indruk die de defen sie van Barcelona afgelopen vrijdag in het duel met Atletico Madrid achterliet, de laatste li nie van Feyenoord imponeerde echter evenmin tegen FC Den Haag. Treytel: „Dat was een competitie-wedstrijd. En het zal ons in deze Europa-cupwed strijd, iets geheel anders, niet overkomen". Jan Everse heeft waarschijnlijk' al een hint gekregen van Coer ver. Everse: „Ik denk wel dat ik erbij ben. Ik ben een tijdje uit de ploeg geweest omdat ik studeer op de akademie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag en alleen 's avonds kan trainen. Tijdens de vakantie heb ik evenwel de gehele trai ning meegemaakt en een goede basisconditie verworven. Als ik die zelf bijhoudt, lig ik niet achter bij de anderen". Coerver zal waarschijnlijk kiezen voor Everse omdat hij sneller is dan Vos, die Rexach wellicht tegen over zich zou krijgen. Speelt Rexach op links, dat valt de hele puzzle, die met vereende krachten zo zorgvuldig in el kaar werd gepast, in duigen. HERMAN VAN BERGEM. BARCELONA Na vier maanden geen baltraining te hebben gevolgd, stapte Wim Rijsbergen zaterdagavond tegen FC Den Haag met een omzwachtelde knie het veld op en speelde de gehele wedstrijd uit. De man die daarvoor verantwoordelijk was is Frans Coumans, woonachtig in Kerkrade. Deze .ingreep' wekte de wrevel op van het medische begeleidingsteam van Feyenoord. „Dat is uitgepraat", aldus trainer Wiel Coerver. Rijsbergen: „Mijn knie houdt uitstekend, ik voel niets meer van mijn blessure en dat was voordien steeds het geval.' Coerver verduidelijkte gisteren in Barcelona: „De artsen behoeven zich in het geheel niet gepasseerd te voelen. Coumans heeft de knie niet behandeld, alleen een bandage ontworpen. En daarin is hij een specialist Coumans heeft dit werk vele jaren gedaan in dienst van de mijnen, waar onder andere veel knieletsels voorkwamen bij de mijnwerkers. Zo'n bandage blijft enige dagen intact, mits de speler niet overvloedig transpireert of er mee onder de douche gaat staan. Voor de wedstrijd tegen Ajax is Rijsbergen al bij Coumans geweest en heeft hij met de bandage getraind. Voor het duel met FC Den Haag is hij er weer geweest, en zondagochtend nogmaals. Die bandage houdt het dus zeker tot en met dinsdagavond. Het is een speciale manier om de knie te bepleisteren. Onze verzorger Gerard Meijer heeft een bandage bij Rijsbergen uit elkaar gepeuterd om te zien hoe deze moet worden aangelegd. Straks zullen we Coumans dan ook niet meer nodig hebben. John Steen Olsen, die vocht in de knie heeft, is ook bij Coumans geweest en loopt nu eveneens met een bandage. Ook hij heeft nergens meer last van. Olsen: „Inderdaad, ik voel me ineens volkomen fit en ik kan alles met die knie doen." Rijsbergen: „Ik had voor ik die bandage kreeg^ last met draaien van de knie. Dan kreeg ik hevige pijn. Dat is voorbij. Ik kan alles met mijn knie, ook draaien." Tenslotte Coerver: „Ik ben dom geweest dat ik niet zes weken eerder naar Coumans ben gegaan met de jongens." PSV vrijwel zeker zonder Strik en René v.d. Kerkhof (Van onze correspondent) EINDHOVEN Aan de voor avond van het tweede duel om de Europa Cup II, tussen PSV en de Poolse vertegenwoordi ger Gwardia Warschau, is het vrijwel zeker dat René van der Kerkhof, die ruim veertien da gen geleden tijdens de wed strijd NAC—PSV een z bloeduitstorting opliep aai kuitbeen, nog niet van de par tij kan zijn. Trainer Kees Rijvers zal verde naar alle waarschijnlijkheid geen beroep kunnen doen op verdediger Pleun Strik, die te gen Wageningen afgelopen zon dag aan de knie werd gewond. De vermoedelijke opstellingen luiden: FEYENOORD Treytel Ramljak Schneider Rijsbergen Everse De Jong Jansen Van Hanegem Ressel Kreuz Kristensen Scheidsrechter: Burns Onlusten na voetbalwed strijd CAIRO In de Egyptische plaats Ismailia zijn onlusten uitgebroken, waarbij een poli tieman het leven verloren heeft en tien mensen, onder wie zeven militairen, verwon dingen hebben opgelopen. De ongeregeldheden ontstonden na een voetbalwedstrijd waar in een beslissing van de scheidsrechter werd aange vochten door aanhangers van het plaatselijke voetbalelftal. Bij het verlaten van het stadion verspreidden de betogers zich in de straten van de stad en vernielden ruiten van winkels. De protesterenden drongen ook een gebouw binnen voor inge nieurs van de vereniging van „Arabische ondernemers", die zich bezighouden met herstel werkzaamheden in de Suez-ka- naalzone. In het gebouw werd alles overhoop gehaald. Een politieman die de naar hem gegooide stenen wilde ontwij ken en daartoe dekking zocht achter een transformator, werd geëlektrokuteerd. De politie verrichtte vijftien arrestaties. ADVERTENTIE Vie Spanje kent,kent Osborne sherry Rexach Cruyff Clares Neeskens Migueli Juan Carlos Costas Torres De la Cruz Mora FC BARCELONA ROTTERDAM Trainer Wiel Coerver heeft vlak voor het begin van Barcelona-Fcyenoord laten weten het helemaal niet vanzelf sprekend te vinden het volgend seizoen ook nog in dienst van de club te blijven. „Ik zal beslist niet opnieuw naar de baan van trainer bij Feyenoord solliciteren." Als de beleidsgroep van de club hem zou benaderen bestaat de kans dat zijn standpunt verandert. Deze opstelling Wiel Coerver houdt verband met de interne problemen van moment. Sommige spelers (Van Daele, en Schoenmaker) kunnen zich onmogelijk verenigen met de reserverol die hun opgedrongen wordt. Diiimniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiimiiiniiiiiii Leo van der Kroft: „Scheidsrechten) voor stichtingsbestuur.' (Van onze sportredactie) DEN HAAG Scheids rechter Leo van der Kroft maakt sinds kort deel uit van het Stich tingsbestuur Bevorde ring Betaald Voetbal Den Haag. Hij heeft een uitnodiging van zijn werkgever Intervam niet willen afslaan. „Het is bekend dat ik FC Den Haag een goed hart toedraag. Waarom zou ik daar een geheim van ma ken? Maar als er iemand bezwaar maakt, omdat ik dan wellicht teveel ge lieerd wordt met een ere divisieclub bedank ik voor deze functie. Onher roepelijk. Het scheids rechteren weegt voor mij zwaarder". iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiimiiiiiii Keizer heeft geen zin meer AMSTERDAM Piet Kelicr heeft gisteravond in een radio- interview met Bob Visser van de VPRO min of meer duide lijk laten blijken nog weinig belangstelling te hebben in een voortzetting van zijn voetbal carrière. Keizer bevestigde dat na AZ'67 ook FC Amsterdam had laten merken interesse voor hem te hebben. Hij voegde er aan toe: „Ik heb gezegd dat ik er op dit moment geen behoefte aan heb met wie dan ook in zee te gaan, omdat ik min qf meer heb be sloten niet meer te voetballen." De Ajacied antwoordde op de vraag: „wanneer hij met voet ballen zou stoppen", dat hij in feite al gestopt is. „Op dit mo ment sta ik al enkele weken op non-actief", verklaarde Keizer. „Ik wacht op de afwikkeling van mijn contract. Verder heb ik op dit moment geen andere plannen dan met vacantie te Piel Keizer: „Niet meer als voetballer op de Nederlandse velden." gaan. Zoals ik er nu over denk, is het beslist niet te verwachten dat ik nog eens als voetballer op een veld in Nederland ver schijn", besloot Keizer het ge sprek. Zo lag Foreman op de grond nadat hij de beslissende klap van Mohammed Ali had ontvangen. Nu wenst hij een reglementair onderzoek. PARIJS George Foreman heeft gisteren een beroep ge daan op de wereldboksbond een onderzoek in te stellen naar beweerde onregelmatighe den te snelle telling, slappe ringtouwen en een zacht can vas die volgens hem Moham med All sterk in het voordeel hebben gebracht tijdens het ge vecht om de wereldtitel in het zwaargewicht in Kinsjasa, vo rige week. Foreman zei ervan overtuigd te zijn dat Ali alles wist van de toestand waarin de boksring zich bevond en dat hij zijn tak- tick daarop heeft gebaseerd. Op een persconferentie in Parijs verklaarde de ex-kampioen er van overtuigd te zijn dat Ali's weigering om zoals gewoonlijk door de ring te dansen en het feit dat hij diep in de touwen heeft kunnen leunen, hem groot en oneerlijk voordeel heeft gegeven. „Hij wist dat hij niet hoefde te komen. Ik was heel sterk in het nadeel". Foreman zei dat hij niet naar excuses zocht voor zijn neder laag en dat hij niet vraagt om zijn titel terug te mogen heb ben. „Maar ik vind dat er een ondcrzoqjc moet worden inge steld naar- wat er is gebeurd dat er een rapport over moet worden uitgebracht. Als ik ge lijk heb. zal Ali moreel plicht zijn mij een nicuv vecht toe te staan. Ik wil voor niets tegen hem boksen. Ik wil mijn taktische fouten niet goed praten. Er zijn gewoon dingen gebeurd omdat Zaïre een oner varen land is dat nooit eerder te maken heeft gehad met profs werken". Extra premie voor spelers BARCELONA IndWn Feye noord erin slaagt de kwartfina les van het Europacup-toernooi te bereiken, wacht de spelers een extra premie. Dat maakte Gerard Kerkum, lid van de beleidsgroep betaald voetbal van Feyenoord gisteravond bij verrassing bekend. De premies voor toernooien om Europacup of UEFAcup zijn bij Feyenoord opgenomen in de contracten en liggen vast. De premie stijgt bij elke verdere ronde. Aanvankelijk wilde Feyenoord van deze gedragslijn niet afwijken, maar een blik- semovcrleg met de andere le den van de beleidsgroep, mana ger Brox en Blankcmeicr, mondde uit in de toezegging van een extra premie. Coerver: „Leuk voor de jongens. Het gaat tenslotte om Barcelona en deze wedstrijd wordt door ve len als tenminste een halve fi nale beschouwd. Er is overi gens door de spelers met geen woord gesproken over verho ging van de premie of een ex traatje. Ze stallen de sportieve waarde van het duel hoger dan eventueel financieel gewin en dat wil wat zeggen bij profvoet ballers. In elk geval is het een goed teken, dat er zelfs geen enkele opmerking in de richting van iets extra's is gemaakt Dat het er toch komt, is een stimu lans te meer." Musial lang uitgeschakeld WARSCHAU De Poolse voet baller Adam Musial, die In bet weekeinde bij een auto-ongo- luk was betrokken zal zeker enkele maanden zijn uitgescha keld. De linkervleugelverdediger, die ook tijdens het toernooi om de wereldtitel in West-Duits land van de partij was, heeft een arm gebroken en verscheidene inwendige kneuzingen opgelo pen. In eerste instantie zag hot er niet ernstig uit, maar bij nader onderzoek is vastgesteld, dat hij de eerste maanden waarschijnlijk in het ziekenhuis zal moeten blijven. Deelname van ZIAN/Vitesse vrijwel zeker (Van onze waterpolomedewer- ker) DEN HAAG Het is ao goed als seker, dat ZIAN/Vltease in Boedapest zal deelnemen aan bet finale toernooi van de Euro- pacup-waterpolo voor beker winnaars. Gieteravond kreeg David Schaddenhorst sr., de voorzitter van ZIAN/Vitesse, bestuursleden om te trachten het geld voor de reis verder bijeen tc krijgen. Schaddenhorst: „Het gaat onge veer tienduizend gulden kosten. Er zijn nog wat haken en ogen, maar de uitgaven zijn al voor negentig procent gedekt Het zit er dus wel in, dat we het volle dige bedrag op tafel krijgen. Voor eventuele gegadigden wil ik graag nog vertellen, dat bij dragen van harte welkom zijn". De heer Schaddenhorst streeft er naar om de resterende tien pro cent van de onkosten uiterlijk begin volgende week gedekt te hebben. Winst Tliung STOCKHOLM Rolf Thung heeft samen met de Zweed Za- brodsky in de eerste ronde van het dubbelspel bij de open Zweedse kampioenschappen op overdekte banen een tamelijk verrassende overwinning be haald. De Nederlands/Zweedse combinatie won in Stockholm, met 6-3 en 6-3 van de Brazilia nen Koch en Tavores. Sensationeler nog was de neder laag van Björn Borg met Juan Gisbert tegen het Engelse Kop pel Lloyd/Farrell: 6-1, 6-7, 6-7.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 11