Weg rond Valkenburg moet er komen Gunstige financiële positie voor Lisse Weer vier bedrijven naar Grote Polder Verbetering brug kost Warmond 20 mille meer Gedeputeerde Staten: Dubbel feest voor Kaasunie ■33 Markten LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 OKTOBER 19^. Van een onzer verslaggevers VALKENBURG Gedepu teerde Staten van Zuid-Hol land vinden de aanleg van een secundaire weg 4 tussen Lei den en Katwijk noodzakelijk. Dit antwoordden zij op vragen van het Provinciaal Statenlid L. Jonker (PvdA). De secundai re weg 4 die wordt aangelegd ten zuiden van Valkenburg, kan volgens GS de bebouwde kommen van Valkenburg, Kat wijk en Rijnsburg aanzienlijk ontlasten. De discussie rond het al of niet aanleggen van de secundaire weg 4 ten westen van de rijks weg Den Haag-Amsterdam is actueel geworden sinds de ver- keerswerkgroep van Valken- de nota „Het verkeer De heer Jonker stelt in zijn vra- Valkenburg" bezwaar gen aan GS dat de aanleg maakt tegen de aanleg y weg en als tussen oplossing een bescheiden randweg langs het geplande tracé suggereerd. de weg het land rond Valken- Ook tegen een verbreding van de burg zal bederven. Voorts doet Valkenburgseweg heeft de hij de suggestie via openbaar werkgroep bezwaar gemaakt, vervoer het probleem van het GS antwoorden hierop dat voor wat buiten de bebouwde kom ligt, zij niets meer kunnen wijzi gen. Binnen de bebouwde kom kan de raad van de gemeente nog allerlei maatregelen om het verkeer te weren, treffen. Plan voor Winkelliof Van onze correspondent LEIDERDORP - De raad ga; akkoord met het voorstel vai B en W om de stadbouwkund ge opdracht te geven tot h« opstellen van een globaal b< stemmingsplan voor het gebie van de Winkelhof. Voor de wii keifunctie op dat terrein wore daarbij uitgegaan van het doc j het ETI uitgebrachte advie over de maximum grootte va het winkeldeeL Dat is, zoal inmiddels bekend, 11.000 m2. De ambtswoning voor de burgt meester zal worden afgeschaft De raad keurde het voorstt van het college goed over t gaan tot verkoop van de wo ning. Deze is onlangs verlatei door huidige ambtzburgemees ter M. A. van der Have di elders in de gemeente een eige „optrekje" heeft betrokken. Het voorstel van de PvdA om d verhoging van de reiniging: rechten voor het komende jaa te beperken tot drie gulder haalde het niet De raad gin akkoord met de voorgesteld verhoging van de reiningsrech ten met ruim vijf gulden: Var 48 to 53,40. Uw mening 'f Hok Alsnog willen wij reageren op ee artikel dat kortgeleden in d Leidse Courant verscheen me als kop „Voorhouten zijn he beu". In dat artikel is gesugge reerd dat de werkende jeugi van t Hok de naaste omwonen den regelmatig overlast bezorg door een overvloed aan hard muziek, knetterende brommer en andere „uitspattingen". Aan gezien dit artikel onder vee Voorhoutse ouders nogal wa onrust teweeg heeft gebrach willen wij een en ander ook vai onze kant nog eens nader toe lichten. Niemand zal ontkennen dat het niet eens voor komt dat d jeugd, die 't Hok bezoekt, tiy dens of na afloop van de con-' tactavonden zich misschien wat* luidruchtiger gedraagt dan in feite de bedoeling was. Menseiil die in de buurt van disco-bars" en café's wonen ondervi iden in feite dezelfde overlast Dit zijn nu eenmaal de wat minder prettige bijverschijnselen van onze hedendaagse maatschap pij- Dat enkele omwonenden van t Hok in het verleden ons meer dere malen hebben gewezen op deze overlast is voor ons toen aanleiding geweest de hinder zo goed als mogelijk binnen de perken te houden. Vooral hel laatste half jaar is de overlas? tot een minimum beperkt geble ven, een overtuiging die ook wordt onderschreven door het; college van B en W, dat per-; soonlijk meerdere malen 's avonds laat „de ronde heeft gemaakt". Dat uit persberichten blijkt dat de klachten toch nog blijven aanhouden heeft ons uiteinde lijk doen besluiten om onder de bewon; rs een enquete te hou den om te kunnen constateren waar de schoen nu precies wringt De resultaten van die enquete zijn inmiddels globaal bekend en zonder meer kan gesteld worden dat de overlast van 't Hok beslist niet groter is dan op welke plaats in Voor hout ook, waar jongeren bijeen zijn. Uit de enquete is zonne klaar gebleken dat de Voor houtse ouders zich beslist niet ongerust hoeven te maken over wat zich in en rond 't Hok afspeelt. Nogmaals willen wij benadrukken altijd bereid te zijn een bemiddelende rol te spelen wanneer jeugd en om wonenden niet tot elkaar kun nen komen. J. v. d. Berg Voorzitter Jeugdraad Voorboot Oud-raadslid Voorschoten overleden Van onze correspondent Voorschoten - Deze week is op 72-jarige leeftijd overleden de heer E. Griffioen. Van 1946 tot 1958 was de heer Griffioen raadslid voor de CHU. Als agrariër (kweker en tuinder) maakte hij de periode mee dat Voorscho ten sterk ging uitbreiden ten koste van de agrariërs. Om dat in die periode ook de gemeenteraad nog vele agra riërs telde, waren er heftige, maar veelal zakelijke debat ten. Het agrarische deel van de gemeenteraad kon het oprollen van boerderijen en tuinderijen niet voorkomen, wel kon er gezorgd worden voor goede afkoopregelin gen. De heer Griffioen als afgevaardigde van de chris telijke boeren- en tuinders- bond heeft samen met de heer Van der Hulst van de Katholieke Boeren en tuin- dersbond in die raadsperio des na de oorlog veel kun nen bereiken. Zij zijn zelf ook niet ontkomen aan de bouwgrondhonger in de Randstad. De heer Griffioen heeft enige ja-en terug op het resterende stuk land bouwgrond een zelfbedie ningskwekerij gesticht, welk bedrijf door zijn zonen sterk uitgebreid is en zich volledig richt op de Uintjes bij de woonhuizen. Vanmiddag is de heer Grif fioen begraven op de Be graafplaats „Rosenburgh". Leiderdorp tegen opheffen BB Van onze correspondent LEIDERDORP - De raad is tegen opheffing van de dienstcommissie in de A-Kring Zuid-Holland van de Bescherming Bevolking. Door het aannemen van een door J. W. Mekkelman (PCG) ingediende motie drong zij er bij burgemees ter M. A. van der Mave die tevens voorzitter is van het dagelijks bestuur van de Kring) er krachtig op aan het betreffende voorstel in het dagelijkse bestuur van de Kring af te wijzen. Aan de motie was in de raad een uitgebreide discussie vooraf gegaan. Dat gebeurde naar aanleiding van een aan de raad gerichte brief. Hierin verzochten de drie leden van de hier bedoelde dienstcom missie er bij de burgemees ter op aan te dringen het opheffingsvoorstel af te wij- Mevr. Hoogduin vrijwilligster van het jaar Van onze correspondent LEIDSCHENDAM - Tijdens een gezellige ochtend die de Stichting Bejaardenwerk Leidschendam heeft aange boden aan alle dames en heren die zich belangeloos 'n jaar lang voor hulp aan be jaarden hebben ingezet is mevrouw W. Hoogduin uit geroepen als „vrijwilligster van het jaar". Mevrouw Hoogduin kreeg bloemen aangeboden, gefo tografeerd wilde zij niet worden, „ik vertegenwoor dig alleen maar alle vrijwilli gers" zei ze. Katwijkse middenstand wil koopavond handhaven Van onze correspondent KATWIJK De gemeente raad moet morgenavond tij dens de vergadering beslis sen of de koopavonden tot 1 februari 1975 zullen door gaan. Op initiatief van de winkeliersvereniging in de Princestraat is bij wijze van proef een koopavond inge steld voor de donderdagen in oktober. Met het oog op Sinterklaas en de Kerstdagen willen de winkeliers de koopavonden handhaven. Wanneer de raad zijn goedkeuring aan deze verlenging verleend, zal in de periode tot 1 februari worden bezien of het zinvol is defitief een koopavond in te stellen. e correspondent VOORHOUT/SASSENHEIM Met een druk op de knop open de burgemeester G. Stolwijk gisteren de nieuwe hal van Kaasunie Van Vliet B.V. Hier mee werd het teken voor het vieren van een dubbel feest ge geven. De Kaasunie viert even eens haar veertigjarig bestaan. Als jongen van zeventien begon Leen van Vliet zijn eerste werk zaamheden. Hij kocht een paar kazen van drie tot vijf kg. en verkocht die voor dertig cent per kilo. Als 24-jarige trok hij naar Voorhout waar hij de naam „Kaashandel Slot Teylin- gen" voerde. Dit memoreerde de heer Van liet nadat hij een schilderij had onthuld waarop hij als zeventienjarige met fiets en klompen stond afgebeeld. ri 1968 werkte Van Vliet nog met drie medewerkers, dat zijn er inmiddels vijfentwintig gewor den. Er wordt door de Kaasu nie B.V. driehonderdvijftig ton kaas verwerkt Elke week wor den de kazen met de hand ge keerd. Er worden tussen de honderddertig tot honderdvijf tig soorten Nederlandse kaas gemaakt. De buitenlandse kaas, die de firma sinds drie jaar verhandelt, heeft inmiddels ook al een assortiment van hon derd. De heer Van Vliet sr. overhandig de nadat hij een toespraak had gehouden, waarin hij de heer Van der Lans benoemde tot financieel directeur, een com plete geluidsinstallatie aan de heer Van der Vlugt. De installa tie is bestemd voor de ouder verenigingen van „Philadelp hia" en het „Zorgenkind" orga nisaties die zich bezighouden met de opvang van het geeste lijk gehandicapte kind. Na het officiële gedeelte kregen de belangstellenden gelegen heid het nieuwe bedrijf te be zichtigen. Daarna hield de di rectie receptie voor vrienden en bekenden en zakenrelaties. Van onze correspondent LISSE De plaatselijke belastingen wor den in 1975 niet verhoogd. Dit ondanks het feit dat de uitgaven voor het ko mend begrotingsjaar met vijf miljoen zullen stijgen. Door het college van B en W wordt er in de nota van toelichting op de begroting 1975 op gewezen dat de uitkeringen van het gemeentefonds me de bepalend zijn geweest voor een gun stig eindresultaat voor 1975. Met name zijn de onderwijsvergoedingen opgetrokken. Er kan een reële verbete ring van de algemene uitkering uit het gemeentefonds gemeld worden, die een meer waardevast karakter heeft dan tot dusver het geval is geweest. Voor wat betreft de huisvesting in Lisse heeft de begroting een wat sombere toon. Met 585 woningzoekenden is de woning nood nog hoger dan twintig jaar geleden. Toen was er evenwel nog geen steen in de Poelpolder te ontdekken. Hier wonen nu zo rond zeven duizend mensen. De cultuur, sport en recreatie vraagt voor het komend jaar ruim zesenhalve ton. Daarvan komt alleen al 124.000,- voor rekening van sport en recreatie. In 1974 hoopt men nog te kunnen beginnen met de bouw van de openbare bibliotheek ruim een miljoen is gemoeid. nodig. Voor de bijstand is een bedrag van 54.000,- uitgetrokken. Bovendien is een hogere bijdrage van 152.000,- ge raamd voor de sociale werkplaatsen. Zwembad „De Lis" is ook een behoorlijke bijlegger: in 1975 is een nadelig tekort geraamd van 445.506,92. Het aantal be zoekers is wat dalende sinds 1973, maar met bijzondere acties zal dit het komend jaar wat worden opgetrokken. In 1975 start de gemeente Lisse de volgen de objecten: Vernieuwing Achterweg, aanleg Westerdreef, bouwrijp maken Poelpolder Noord, sanering Meer en Houtstraat, aansluiting van de Heereweg langs de R.K. Kerk direct naar de Schoolstraat en bouw bibliotheek. Van een onzer verslaggevers WARMOND De verbetering van de Korenmolenbrug Kosi de gemeente bijna twintig mille meer dan werd beraamd. Aanvankelijk werden de kosten van de uit te voeren werk zaamheden begroot op 68.987,15. Enkele maanden geleden heeft de raad het krediet al moeten opschroeven tot 96.222,- in vérband met een te lage raming van de post arbeidsuren betonwerk. Tijdens de uitvoering van de werkzaamheden bleken de kosten met dit laatste krediet nog niet gedekt Zo moest een noodbrug worden aangelegd voor een bedrag van 6.172,- aangezien het verkeer bij nader inzien niet kon worden toegelaten op de halfgesloopte brug. Ook ontstonden er moeilijkheden met de pachter van de voor de verbreding van de brug benodigde strook grond waardoor de heistelling enkele dagen moest worden stilgezet (ƒ2.880,-). Bij het ontgraven van de stootplaten van de brug, bleek dat onge veer 80% van de platen gebroken was. Vernieuwing van de platen kostte ƒ5.429,- extra. Verplaatsing van het kabelnet kost nog ƒ4.988,-. Deze meerkosten zullen voor ƒ3.000,- worden aangewend uit de post onvoorziene uitgaven op de begroting. De raad zal morgen moeten beslissen of zij tot de aanvullende kapitaaluitgaaf van 16.469,- zal besluiten. Van onze correspondent Zoeterwoude Terwijl het ene gebouw na het andere verrijst in het industriegebied De Grote Polder melden zich weer nieu we gegadigden voor vestiging. Vier bedrijven zijn voornemens zich te vestigen op gronden wel ke eigendom zijn van het Indus trieschap waarin de gemeenten Leiden en Zoeterwoude partici peren. Teidem b.v. te 's-Gravenhage is een bedrijf dat import-export en opslag van textiel (babyarti kelen) heeft. Het aantal perso neelsleden zal 21 bedragen. De benodigde terreinoppervlakte is 2145 m2 waarvan er 1400 m2 bebouwd zullen worden. De Fa. Van Marwijk te Leid schendam houdt zich bezig met kraanverhuur en oefent deze funktie uit in de Randstad. Het aantal werknemers is 15 en in de komende vijf jaar is een uitbreiding met 10 man te ver wachten. Dit bedrijf wenst 2500 m2 aan te kopen waarvan 500 m2 bebouwd zal worden. zijn waar onder 5 part-timers. In de komende drie jaar zullen daar, naar verwachting, nog 37 mensen bij komen. Het bedrijf heeft een oppervlakte van 8000 m2 nodig waarvan de helft be bouwd zal worden. Dagelijks zullen 20 personenauto's en 50 vrachtauto's het bedrijf bezoe- De Fa. J. L. Hoogvlieten Zn. te Zoeterwoude is een groothan- ken. del in levensmiddelen waarbij het aantal werknemers 25 zal Drukkerij Deltabach B.V. te Lei den is een boek- en offsetdruk kerij en kent als voornaamste produkten handels- en reklame- drukwerk alsmede periodieken van verenigingen en instellin gen. In het afzetgebied neemt de Leidse regio een belangrijke plaats in. Het bedrijf telt 7 werknemers en verwacht dit uit te breiden tot 12 man. Dc beno digde oppervlakte is 1080 m2 er 480 m2 onbebouwd zal blijven. Over de toelating van deze vesti gingen zal de Zoeterwoudse ge meenteraad morgenavond be slissen. Het laat zich aanz dat dit weinig problemen zal geven want in alle gevallen heeft* de commissie openbare werken gunstig geadviseerd. Tegenvaller voor De Valken Van onze correspondent Valkenburg De gymnastie- kafdeling van de sportver eniging De Valken draait in financieel opzicht niet best. Over het afgelopen jaar is er een tekort van ƒ542,09. Dit bedrag zal door de algemene sportvereniging worden ge dekt. Om dit volgend jaar te voorkomen zal de contribu tie met 0,25 per maand worden verhoogd. Dit werd bekrachtigd op de jongste ledenvergadering. A'o3fl£ 2630,

Leidse Courant | 1974 | | pagina 4