Prijsbewust spelen in de Staatsloterij Rivera en Burgnich uit selectie Poolse volleyballers ongeslagen Raak Punch zoekt sponsor Europa voor Cup Suikerdamtoernooi weer sterk bezet WIM ALKEMADE IN ZIEKENHUIS Missie polocoach Trumbic eindigde prima bij ZIAN Zuid- Afrika wil uitsluiting India n°g Jabington |naar West- Duitsland de Staatsloterij Fokus envelop ^WOENSDAG 30 OKTOBER 1974 LEIDSE COURANT Italiaanse bondscoach streeft naar nieuwe opzet (Van onze correspondent) ROME - De Italiaanse voetbalwereld is helemaal gebiologeerd gena|(t door de ko mende o itmoeting tegen Nederland op 20 november. Bondscoach Beraardini beeft voor vanavond 14 spelers opgeroepen om een hele of halve wedstrijd in de a-selectie te spelen in een oefenwedstrijd in Florence. Daaraan vooraf zullen de geselecteerden „onder 23" in een oefenwedstrijd opdraven. Bemardini heeft inmiddels afgerekend met het idee dat het Italiaanse nationale elftal alleen geformeerd zou kunnen worden uit 6pelers van Juventus, Inter of Milan. Van de 14 geselecteerden komen er 5 uit een van drie gerenommeerde clubs. De andere telers komen uit het midden of zuiden van Dat is op zich al iets nieuws, maar Bemardi ni heeft nog met meer afgerekend. Van het „ramp-elftal" tijdens het wereldkampioen schap zijn maar zes spelers gehandhaafd en Bèmardini heeft bovendien een aantal voet balsterren beleefd maar resoluut aan de kant gezet: geen Mazzola, geen Rivera, geen Burgnich bij de selectie. „Uit vorm of te oud", lichtte Bemardini toe, „ik moet niet aan vandaag, maar aan morgen denken". Daarom heeft de Italiaanse oefenmeester een aantal jonge, nieuwe voetballers' geinvi- teerd. Bovendien heeft hij kleine clubmootjes op gesteld, van landskampioen Lazio uit Rome en van Napoli. Ook Fiorentina en de AC Roma leveren dit jaar internationals, in tegenstelling tot het verleden. Ook geen Riva bij de selectie, maar dat is een zaak van over macht. Riva speelt nog altijd niet in de competitie, voornamelijk vanwege een blessure, zoals ook Fachetti en Roggi we gens blessures voorlopig aan de kant staan.' Vandaar dat de huidige selectie nog maar weinig houvast biedt Bemardini heeft weliswaar een redelijk groot aantal vrijwel gelijkwaardige spelers ter beschikking, maar echt gevaarlijke spit sen ontbreken. „Op zijn Hollands gaan spe len betekent verliezen", meent Bemardini en dat duit er al op, dat de Italianen zeker in de wedstrijd in Rotterdam in de verdediging zullen kruipen. Vóór het duel tegen Nederland oefent Italië nog tegen Bayern München op 13 november. Frans Wijnands Fulvio Bemardini. de bondscoach van het Italiaaansi elftal, laat vedetten buiten spel. Buenos Aires David Bracuto, voorzitter van de voetbalver eniging Huracan, heeft ver klaard dat de befaamde inter national Carlos Babington die club is getranfereerd i de Westduitse club Watten scheid '09, die uitkomt in de tweede liga noord. De middenvelder is voor een be drag van 6 miljoen pesos (meer dan 1,5 miljoen gulden) overge- nomen. Dit bedrag is een re cord voor een Argentijnse voet baller. Het hoogste bedrag voor een Argentijnse speler was 3,25 miljoen pesos voor Oscar Mas, die van River Plate Club door Real Madrid werd overgeno- rainer UNA mtslagi en fEELST De amateurvereni ging UNA uit Zeelst, uitkomen de in de eerste klasse, heeft *1 trainer Kees Vermunt, voorma- lig speler van onder meer RBC en NAC, te kennen gegeven niet langer' van z'n diensten Tgebruik te willen maken. '■■^Tussen Vermunt, het bestuur en de spelers waren moeilijkheden j ontstaan door het passeren van een aantal spelers voor het eer ste elftal. Teleurgestelde sup- nia porters van UNA worden er zelfs van verdacht de ruiten van de auto van de heer Ver munt te hebben vernield. CARDIFF Tine Zwaan heeft j gisteren de tweede ronde da- mes enkelspel bereikt van het je tennistoernooi om de Dewar gel' Cup, dat in Cardiff wordt ge- houden. Ze won in de eerste 3nj, ronde met 6-4, 6-1 van de Co- 74* lumbiaanse Fernandez. Het Engelse voetbal- - team, samengesteld uit spelers onder 23 jaar heeft gisteren met 3-1 gewonnen van Jong Tsje- cho-Slowakije. (Van ooze sportredactie) DELFT De Dclftse eredivisie basketbalclub Raak Punch is nog steeds naarstig op zoek naar een sponsor voor deelne ming aan het Europa Cuptoer nooi. Na de uitspraak in het kort geding van enige tijd gele den werd bepaald dat sponsor Raak geen verplichtingen had ten aanzien van het Europa Cupgebcuren, waarvoor Raak Punch zich na het winnen van de beker vorig seizoen had in geschreven. loewel het bestuur van Punch ervan overtuigd is dat er een grote reclamcwaarde uitgaat Andreiko, één van de deelnemers van het Suikerdamtoernooi. AMSTERDAM Niet minder dan zeven inter nationale grootmeesters nemen deel aan de grootmeestergroep van het zesde internationa le suikerdamtoernooi, dat van 18 tot en met 30 december in Amsterdam wordt gehouden. Uit Rusland komen de oud-wereldkampioenen Andris Andreiko, ir. Iscr Koe perman en Wa- tjcslav Tsjegolew als mede de russische titel houder Anatoli Gantwarg. De drie overige deelnemende grootmeesters zijn de Nederland se kampioen Harm Wiersma de Franse oud kampioen Michel Hisard en de Scncgalees Baba Sy. Frank Drost en Frans Ilcrmelink (beiden Nederland), de Amerikaan Carrol Smi th, de Fransman Jean-Pierre Rabatel en de SenegaleesBassirou Ba (vorig jaar winnaar van de meestergroep) completeren het twaalf tal spelers in de grootmeestergroep. In de meestergroep spelen: drs. Evert Bron- string, Robert Clerc (jeugdwereldkampioen). Ton van de Meerendonk en Cees Varkevisser (allen Nederland), Aleksander Mogiljanski (Rus), Fidale Nimbi (Zaire), Waldo Aliar (Suri name), Jean-Pierre Dubois (Frankrijk), Miljen- ko Lepsjitsj (Joegoslavië) en Elimane Ha by Kane (Senegal). Voor de grootmeestergroep en meestergroep geldt, in afwijking van de FMJD-reglementen, dat geen remise mag worden overeengekomen voor de tijdscontrole na de 50e zet. Indien de spelers zich hier niet aan houden, wordt het resultaat van hun partij als 00 genoteerd. De suggestie voor deze nieuwe spelregel komt van de Franse meester Gpost, die door de organisa toren van het suikerdamtoernooi is overgeno men. In onvoorziene situaties kan de hoofdarbi ter een beslissing nemen. Het toernooi wordt op woensdag 18 december officieel in Krasna- polsky te Amsterdam geopend om 16.00 uur. Tevens zal dan de loling plaatsvinden. De grootmeestergroep speelt op 19 december de eerste ronde, de meestergroep begint op 21 december. Op eerste kerstdag wordt niet ge- [ADVERTENTIE Elke maand zo'n 800.000 prijzen - totaal ruim 30 miljoen gulden. Gemiddeld 4 prijzen op 10 loten. 70 van de inleg aan prijzen. Elke loterij een hoofdprijs van 500.000,„schoon". Lotenverkoop van 4 november af De lotenverkoop begint steeds op de eerste maandag van de maand, dus voor de november-loterij op 4 november. Bij de plaatselijke kantoren Staatsloten zijn te koop bij de plaatse lijke kantoren. Voor adressen: zie de telefoongids onder Staatsloterij of bel 070 -653955. Prijs per lot 25,„vijfje" 5, Er zijn voldoende loten verkrijgbaar, maar wacht niet tot de laatste dag. Trekkingen op 13,18 en 20 november Elke loterij heeft drie trekkingen; deze zijn openbaar en worden gehouden in de Rolzaal, Binnenhof 8, Den Haag. om 18.00 uur. Uitslagen op de televisie De trekkingsuitslagen ziet u dezelfde avond nog op de televisie en de volgende dag in de dagbladen. Uitbetaling prijzen na 3e trekking De prijzen worden uitbetaald na de 3e trekking, dus ook die welke bij de leen de 2e trekking zijn gevallen. MEXICOSTAD - Polen, dit vier jaar geleden in Sofia nog niet was geplaatst, beeft in Mexico met overtuiging de wereldvot- leybaltitel heren voor zich op geëist. In de laatste wedstrijd versloeg het Poolse team de Olympische kampioen Japan tel. met 1315,15—7, 1511, 1715 Het Mexicaanse publick, dat een behaalde daarmee ongesla- dag tevoren de Japanse dames draaien. Er vielen gaten in de Poolse verdediging en de Ja panners namen zelfs een voor sprong: 1514. Maar op dat kritieke moment herstelde Po len zich en greep de set met 17—15 en daarmee de wereldti- gen het kampioenschap. Japan, dat bij een overwinning nooit verder had kunnen ko men dan een tweede plaats Rusland zou dan wereldkam pioen zijn geworden verde digde zich desperaat en redde dankzij een late comeback nog bijna de vierde set. Bij 133 in het voordeel van Polen begon de Japanse aanval plotseling te tot zich trokken. Pas bij een achterstand van 313 in de vierde set kwam er weer enige lijn in de Japanse aanval. Te kort echter om Polen van de wereldtitel af te houden. De laatste twee punten, waarmee de titel van Polen een feit werd, kwamen voort uit gemiste smashes. de finale te Guadalajara hartstochtelijk had aangemoe digd tegen Rusland, koos in de herenfinale de zijde van het kleurrijke Poolse team. De Ja panse heren maakten over het algemeen de fout te wild te willen scoren. Daarmee wonnen ze weliswaar de eerste set ?ol*n (1513), maar verloren de twee- i derde, toen de Polen met volgbare combinaties en korte steek set-ups het initiatief Roemenie 5 0 5 4—1» 164—277 De eindstand van de finalcgroep heren luidt (met achtereenvol gens het aantal gespeelde wed strijden, de winstpartijen, sets voor en tegen, punten voor en tegen). 8 5 0 15— 7 314-231 5 4 1 14- 4 257-213 5 3 2 10-10 277—255 Oott-Duitsland5 2 3 5-11 245-255 onnavolgbare combinaties en TsJ.Slow. 5 1 4 5-13 255-254 ADVERTENTIE] Ga vandaag naar de Rabobank en haal de Enne... weet u wie er morgen aan de beurt Is..I (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Wint Alkemade, de spitsspclcr van VUC, is gister avond ter observatie opgenomen in het ziekenhuis Leyenburg. Men vreest voor een beschadiging aan zijn nieren, nadat in zijn urine bloed was aangetroffen. Alkemade raakte afgelopen zondag in het competitieduel tegen Zwijndrecht geblesseerd maar speelde ondanks de pijn de wed strijd uit. Aangezien de pijn zich handhaafde, raadpleegde Alkema de zijn huisarts, die hem doorzond naar het ziekenhuis. Wim Alkemade raakte i geblesseerd. -•* i de wedstrijd tegen Zwijndrecht Vier hoofdrolspelers in het waterpolo-overleg van gisteravond. V.l.n.r.: bondscoach Ivo Trumbic; Jan Evert Veer; Wim van der Schilde en Nico van Dam. (Van onze watcrpolomedewerker) DEN HAAG Jan Evert Veer en Wim van der Schilde hebben gisteravond bondscoach Ivo Trumbic in principe toegezegd weer beschikbaar te zijn voor het Nederl mds zevental. Trum bic kwam gisteravond, vergezeld van polocommissiclid Fred van Polen, naar de training van ZIAN/Vitesse in zwembad De Regentes. Na afloop van die training is er overleg geweest, waarbij ook Nico van Dam, trainer/coach van ZIAN/Vitesse, aanwezig was. Veer en doelman Van der Schilde behoorden tot de groep spelers, die na het Olympisch toernooi in^Munchen als lid van de polokernplocg bedankten. Verschillende omstandigheden lieten het niet toe om de intensieve trainingen te volgen. Trainingen, die bovendien op een centraal punt waren. Veer en Van der Schilde hebben er dan ook op aangedrongen trainingsmogelijkheden in (de buurt van) Den Haag te creëren. De Joegoslaaf Ivo Trumbic sinds 1972 opvolger van Harry Vriend probeert voor de wereldkampioenschappen in het Zuidamerikaanse Cali (juli 1975) de beste Nederlandse spelers bijeen te krijgen. Trumbic gisteravond: „Wim en Jan Evert horen er zeker bij. Ik zal tevreden zijn, als ze weer helemaal mee kunnen draaien". Half november is er een eerste bijeenkomst van alle kandida ten voor de nationale ploeg. Veer en Van der Schilde zullen aanwezig zijn. Johannesburg Zuid-Afrika zal trachten te bereiken dat India niet zal mogen meedoen aan het Daviscup-toernooi in 1975 omdat het had geweigerd in de finale van dit jaar tegen de Zuidafrikaan- se „Springboks" uit te komen. Dit is meegedeeld door de voorzitter van de Zuidafrikaanse tennis- bond, Blen Franklin. Het officiële verzoek tot het uitsluiten van India zal de volgende week worden ingediend als de bestuurscom missie van het Daviscuptocrnooi vergadert. „Het optreden van India had het toernooi in 1974 verstoord", aldus Franklin. Hij was van oordeel dat India zich tegen een uitsluiting van het toernooi in 1975 niet zou kunnen verdedigen. Door de weigering van India zal de veelbegeerde trofee in Zuid-Afrika terechtkomen zonder dat dit land de finale heeft gewonnen. Dit is in de 74-jarige historie van het toernooi nog nooit voorgekomen. van strijd op Europees niveau is men tot dusver niet definitief rond met een geldschieter. „De verwachting is", zegt bestuur slid Frits van Dongen, „dat we de kwartfinales moeten kunnen halen. Een paar seizoenen gele den kwam Levi's, dat toen ook de kwartfinales bereikte, ander half uur in totaal op televisie, waarmee de publicitcitswaarde wel is aangetoond. Er is per ronde zo'n 13.000 gulden nodig, terwijl er vanaf de kwartfinale iets meer geld op tafel moet komen. Onze kansen om nog tijdig rond te komen met een sponsor schat ik op vijftig pro cent. We spelen ook in die Eu ropa Cupwedstrijden met recla me van de nog te vinden spon sor. Wc hebben Raak al enige tijd geleden hiervan op de hoogte gesteld en er is nog geen negatieve reactie binnengeko- Raak Punch speelt volgende weck woensdag zijn eerste duel uit de eerste ronde tegen AEK Athene, welk duel in elk geval doorgang vindt Als Raak Punch er niet in slaagt voor de return een geldschieter te vin den zal de Dclftse club van de tweede ontmoeting moeten af- Tilburg Trappers won met 6-1 van Krcfeld Tilburg Tilburg Trappers heeft gisteravond de eerste wedstrijd om de Cup International met 6-1 gewonnen van het Duitso Krcfeld. De tussenstanden wa ren: 2-0, 2-0, 2-1. Doelpuntenma kers Tilburg Trappers: Tu- ma(2), De Heer, Simons, McDo nald cn Van de Broek. Het Westduitse ijshockeyteam heeft in Oslo met 3-2 gewonnen van Noorwegen. De tussenstan den waren: 1-1, 1-1, 1-0. Uitslagen Hilversum HILVERSUM De ainlagen van de gisteren in Hilversum gehouden koersen si ju: Beaunepriji 2000 meter. t. Lady Wilkc» (A. J de Groot) 1.233: 2. Magnolia, 3 KaJida II 9.10 pl. 2.90—2.70—1.60 kop 45.00 trio Pr*hmmii prijs. 2000 meter. 1. Mexlcnli Row (Me M Poort) 1.253, 2 Min* Holland. 3. Mannequin. 2 80 pl. 1.20-2.00-1.80 kop. 7.00. Causgneprijs. 2040. 1. Klif Arcts (G. Borst) 1 25.1, 2. (bui ten weddenschappen) Kingly Boy. 2. leo Buitenzorg, 3. Marlnui Corlos. 46.70 pl. 9.00-2.60—2.80 kop 301.70 trio 11.527, 20. Mrursaullprtjs. 2410 raster. 1. L'espoir do Duke (W. Goedhart) 3 36,-1 28.5, 2. Mastrtd, 3. MdUsdcs J 6 10 pl. 2.4<V-2 60-1 70 kop 75,—. ('bambollrprljs- 2440 meter. 1 Kce* Vei kerk <C vsn Kvkelenborg) 1 22.0. 2 Ian van Hovl. 3. Lady. 2,00 pL 1.30—1.30—1.40 kop 6 90 trio 23 20. Pocnmardprijs (Is afdaling) 2040 m» 5 60 pl. 2.30-3 90-3.10 kop 03.10 Flsgryprl js. 2000 meter. 1. Iwun Mac H. (G. v d. Wal) 1.21,6, 2. Hideaway, 3. John A rota. 3.30 pl. 1.70—4.80 2.50 kop 8.70 trio 286 50. Pomitvardprlji (2e afdaling) 2000 m. 1 Kobalicn W (C. Birglsch) 1.25.2, 2. Hanover D.. 3. Oks Morisn. 3 20 pl. 2.20-3.25—4.70 22 30. gsnlensyprtjs. 2000 meter. 1. Friday (Mevr. G. Verlaan) 1.23.5. 2. K.bbe. du Hol*, 3. Jvanmne D 13 50 pl. 3.60-1.70-2 70 kop. 25 00 trio 034.30 Pr*«neauzprlja (2e afdaling 2600 me 1. Moving Star A Suykarbuyk) 1.27, 2 Mantnya R.. 3. Monlc Jerebcl. 3 50 pl. 1 60-1.50-18 60 kop 6.10. ToUllsatoromzet: 339.000. Tennisracket van grafiet DEN 1IAAG In Texas Is een tennisracket ontworpen dat is vervaardigd uit grafiet. Het model zal op de markt worden gebracht onder de naam „The Graphite'*. Het eerste racket van gralittfiber is het resultaat van tweeënhalf jaar experimenteren. Grafiet wordt een materiaal genoemd met een lange levensduur, ster ker dan staal cn tienmaal duur zamer dan het oorspronkelijk toegepaste hout, terwijl het ntri- buut bovendien aanzienlijk lichter is dan beide genoemde materialen. De Graphite is me teen wel het duurste racket ter wereld geworden. Het kost on geveer 550 gulden per frame. Joegoslaaf leidt PSVGwardia (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - De thuiswed strijd van PSV tegen Gwardia Warschau in hot toernooi om do Europacup II, die volgende week woonsdag in Eindhoven wordt gespeeld, zal worden ge leid door eon arbitraal trio uit Joegoslavië. Scheidsrechter is de hoer Gugulovic.

Leidse Courant | 1974 | | pagina 15